t I Binnenland. Tweede Kamer. Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Amsterdamsche Bears. sssyr®* Advertentién. Burgerlijke Stand. Agenda's A. DUIJN Mz. en N. LUTE, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. P. BUREN M. BLANKENDAAL, 1 hunne 25-jarlge Echtvereenlging te JOHANNES PUNT en CATHARINA GROOT, huime 25-jarige Echtvereniging te xij zich van de fouten van het Jong-Turkzche comité altyd rekenschap heeft gegeven, maar het zou betreuren, indien een party, die eau Turkije groote diensten bewezen heeft en nog scheen te zullen bewijzen, ten val kwam. De Times meent reden te hebben, om te verwachten, dat de opvolgers van het comité zich met dit laatste over het toekomstige lot van Turkije zullen trachten te verstaan. In Bulgarije is men van meening, dat de omwenteling pas het begin is van een vast- beraden veldtocht van de reactionairen. Men zegt, dat een groot deel van de Turken de jongste verliezen aan gebied als een straf voor de invoering van nieuwerwetsche her vormingen beschouwen. Caatro. Zoo langzamerhand wordt Castro nog een martelaar. Sedert hy naar Europa trok om zich te laten opereeren, is er in Venezuela heel wat veranderd. Een nieuw bestuur heeft er het oude ver vangen, om op zijn b8urt de bestuurscomedie voort te zetten. Gastro heeft getracht zijn land weer binnen te trekken. Dit is hopeloos mislukt. Zelfs z'n vrouw heeft men den toegang ontzegd. Thans is de ex president weer op den terug weg naar Frankryk. Hy protesteert natuurlijk heftig. >Ik wensch<, zoo zeide hy, >aan de geheele wereld te verkondigen, dat ik het schande acht een stervend man, die nooit eenige misdaad beging, op zoo'n wyze te behandelen. Ware my toegestaan in Venezuela te landen, dan zou ik voor de rechtbanken aldaar mijn aanspraken op myu land en myn vermogen hebben doen gelden. Engeland en Amerika hebben zich echter door myne tegen standers laten gebruiken als werktuigen voor hunne wraakzucht. Zoo iets is beschaafden mogendheden onwaardig Verder vertelde hy, dat hij geheel en al te gronde is gerichtdat hij niet meer bezit dan 3000 peseta's en niet 300 millioen, zooals rondgestrooid is, en dat hy dus absoluut niet by machte is, een militaire macht op de been te brengen om de regeering van Venezuela te bestrijden. Hij verklaarde de gevangene te sullen biyven der Fransche regeering, zoo hy ten minste onderweg niet stierf. Een tweede Napoleon De blijde verwachting. De Haagsche correspondent van de L, C. schryft In verband met al die wiegen, welke der Koningin ten geschenke werden aangeboden, was 't niet anders dan begrypelijk, dat de vrouwelijke en ook de mannelijke nieuwsgie righeid zich met de vraag zou bezighouden, welke wieg nu het voorrecht hebben zou om in de vorsteiyke kraamkamer een plaats te verwerven. Welnu, ik ben er in geslaagd om gegevens te verzamelen, die my in staat stellen antwoord te geven op deze vraag. De eigeniyke speciale Koningswieg zal wezen de oorspronkeiyke wieg van Haar. die nu hoopt binnen enkele dagen 't Koninklijke moederschap te verwerven. In diezelfde wieg, waarin onze Koningin werd neergelegd, zal ook de jongste telg van ons Vorstenhuis rusten. De Koningin Moeder, die met de meest moederlijke zorgen, maar ook met de meest moederlijke vreugde in de voorbereidende zorgen van de koninklijke kraamkamer haar grootste deel heeft genomen, ja, wilde en wenschte dat zy uitsluitend daarvoor zorgen mocht, heeft die >oude< wieg van onze ge liefde Koningin al geruimen tijd voordat er van eenig geschenk sprake kon wezen, in handen gesteld van de firma Baltus, alhier, die opdracht kreeg voor een volkomen restauratie. Dat aan die opdracht is voldaan, zoo vol komen en zoo uitnemend, dat de hoogste verlangens van onze Landsmoeder ten beste waren bevredigd, laat zich begapen. »Eu nu die andere wiegen 7< hoor ik u vragen. Monumentaal als ze zijn, zullen ze naar den aard kunnen paradeeren in de speciaal- intieme ontvangsalons van 't Koninklijke paleis. Maar de eigenlijke wieg..., daarvoor heeft de Koningin-Moeder gezorgd. Volkstelling. De directeur van het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat voor de beschryving der bevolking by de negende algemeene tienjaarlïjksche volkstelling, die volgens de wet van 22 April 1879 (Stbl. 63) den 31 eten December van dit jaar moet plaats hebben, evenals bij de 7e en 8e volks telling het geval was, individueele telkaarten worden gebruikt. De gemeentebesturen zyn uitgenoodigd vóór 20 April mede te deelen het aantal dat van de verschillende modellen zal noodig zyn. Middenstandsbond. De voorloopige agenda voor de algemeene vergadering en het con gres van den Middenstandsbond, te houden te Amsterdam in het Paleis voor Volksviyt op 13, 14 en 15 Juli vermeldt voor 14 Juli Des namiddags op een nader aan te geven uur een bezoek aan de Middenstandsten toonstelling. Om dit bezoek regelmatig te doen ge schieden, zullen de afgevaardigden in groepen worden verdeeld en op de tentoonstelling worden begeleid door een commissielid, die de leden der groep de inzendingen zal aan- wijsen en zoo noodig toelichting zal geven. Donderdag 15 Juli ten 9 ure des morgens. Opening van het Congres. Beraadslaging over het crediet van den Middenstand. 1°. Het crediet dat de Middenstand geeft. 2°. Het crediet dat de Middenstand neemt. 3". De middelen om verbetering aan te brengen. Behandeling van de verschillende praead- viezen over ieder der punten uitgebracht. Des namiddags ten 2 uroVoortzetting der beraadslaging. Algemeene Bond van R. K. Klesver- eeniglngen. De agenda voor de jaarlijksche vergadering van den Alg. Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland op Maandag 3 Mei a.s., om half 1, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, op de Maria plaats te Utrecht, vermeldt o. m. verkiezing van bestuursleden. Volgens den rooster zyn aan de beurt om af te treden de navolgende leden en plaatsvervangende leden van het bestuur: voor Limburg mr. C. Verscheure en P. H. Willemsen te Roermondvoor Zeeland J. Vroome en J. C. Houbaer te Middelburgvoor Zuid Holland I jhr. mr. L, von FiseDne te 's Gravenhage en W. J. van den Corput te Rotterdamvoor Zuid- Holland II mr. P. J. M. Aalberse te Leiden en dr. A. Kervel te Noordwykvoor Noord- Holland I mr. F. J. A. M. Reekers en mr. E. P. F. A. van den Bogaert te Amsterdam voor Friesland R. S. H. Visser te Sneek en W. Fransen Jr. te Leeuwarden voor Drente C. T. Ie Roux te Assen en een vacature. Al deze heeren zijn herkiesbaar. Verder vermeldt de agenda een voorstel Goes tot aanvulling van art. 13 van het reglement. Dit voorstel luidt aldus •Tusschen de 1ste en 2e alinea van art. 13 in te voegen de beide volgende alinea's >Deze afgevaardigde moet voorzien zyn van een geloofsbrief; zijn reiskosten, berekend naar de 2de klasse per spoor, worden door den penningmeester van den Bond vergoed. >De hiervoor benoodigde gelden worden verkregen door een hoofdeiyken omslag over alle aangesloten vereenlgingen<. Uit de toelichting blijkt, dat dit voorstel ten doel heeft: le. dat de aangesloten ver- eenigingen meer getrouw zullen opkomen en zich niet behoeven te laten afschrikken door groote onkosten2e. tegemoet te komen aan vereenigiogen die ver van het vergaderpunt af zyn3e. een groote steun te zyn voor kleine vereenigingen, en 4e. te voldoen aan den billijken eisch, dat allen naar even re digheid de kosten helpen dragen, die door allen gemaakt worden voor de goede zaak. In ons nummer van 7 April vermeldden wy reeds het voorgestelde kort program van Dat kort program hebben we met instemmig begroet. Hetgeen in de katholieke party reeds lang als het meest actueele werd be schouwd is in deze 5 punten geformuleerd op een wijze, welke ieder van ons in hoofd zaak zal bevredigen. Het vertoont tevens groote overeenstemming met het verkieziogs program der anti revolutionairen, zoodat de samenwerking met deze party er door wordt gediend. De verdere doorvoering van de sociale verzekering staat voorop. Waar hier niet van arbeidersverzekering gesproken wordt blijkt de verzekering van andere categoriën niet uitgesloten. Blijkbaar is hier ook gedacht aan den kleinen middenstand, hetgeen wij zeer toejuichen. Wat de tariefsherziening betreft, zonden wy met Het Centrum wenschen, dat het fiscaal karakter in het program uitdrukking vond, omdat de herziening in verband met de sociale verzekeringen voorgesteld, toch moeielyk een beschermend karakter kan dragen. De verdere gelijkmaking van openbaar en bijzonder onderwys is een eisch die hier niet gemist kan worden. Ter wille der rechts geiykheid moet daarop blijven aangedrongen. De administratieve rechlspraak is noodig geregeld te worden, ook met het oog op de sociale wetgeving. Ten slotte het gezinshoofdenkiesreeht. Met den eisch van gezinshoofdenkiesrecht wordt in een korte formule positie genomen tegen het liberale individulistische kiesrecht. En tevens is het een eerste stap op den weg naar eene organische kiesrechtregeling. Hopen we ten slotte dat de kiesvereeni gingen dit program met groote meerderheid sullen sanctionneeren. Waaraan we geen oogenblik twijfelen. Benoemingen. Bij Kon. Bestuit zijn be noemd in de provincie Noordholland tot heemraad van den Anna Paulowna- polder J. Stammes, te Anna Paulowna; tot dykgraaf van het waterschap de Par mer H. Beets Pz., te Ilpendam tot hoofdingeland-plaatsvervanger van West- Friesland vanwege het ambacht de Schager- en Niedorperkoggen, P. Buis Jz., te Scbagen tot heemraad van den polder Wieringer- waard P. Schoorl, te Wieringerwaard tot heemraad van den polder Waard en Groet R. Kuiper, te Winkel. Naar wy vernemen is de voorzitter der Tweede Kamer voornemens na afloop van het Paaachrecéi lo. aan de te benoemen centrale afdee- ling voor te stellen Donderdag 22 April te elf uren in de afdeelingen o. m. te doen onderzoeken de volgende wetsontwerpen Wijziging der Gemeentewet. Onteigening voor de verruiming van het Waagplein te Alkmaar. Verzekering van de naleving der conven tie voor de verbetering van het lot der ge wonden en zieken in de legers te velde den 6n Juli 1906 te Genéve gesloten. Nadere voorziening omtrent de gelegen heid tot inwisseling van de muutbiljetten. Onteigening ten behoeve van een spoor weg van de Van Ewycksluis naar Behagen. Een wetsontwerp is ingediend tot aanvul ling en voltooiing van het IVde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1909, strekkende om, o. m. een gedeelte der Rykswerkinrich- ting voor vrouwen te Leiden, welk steeds slechts tot een vierde deel der capaciteit bezet is, te bestemmen tot hulpgesticht ter huisvesting van een honderdtal oudere kna pen, die meer strenge discipline behoeven, waardoor het gesticht te Doetichem, dat thans 125 jongens boven 18 jaar herbergt, van een 100 tal der moeiiykste individuen zou worden ontlast en tevens evenveel plaatsen in het Alkmaarsche gesticht zouden kunnen vrykomen. Voor dit hulpgesticht, te vestigen in het alcovengebouw, is een directeur en adjunct directeur te benoemen, terwyi een commies, een tydeiyk geneesheer, drie geeste- lijken en de noodige onderwijzers en beamb ten aan het gesticht zullen worden ver bonden. ALKMAAR, 17 April 1909. Vlncentlus-blbllotheek. De commissie voor de Vincentius bibliotheek verzoekt ons mede te deelen dat zy tot het in ontvangst nemen van nog niet ingeleverde boekwerken zitting zal houden in het gebouw der ver- eeniging, Luttik-Oudorp, op Maandagavond e.k. van 6 tot 8 uur. Een stumperd. Hier ter stede moet een jonge man rondzwerven, die niet wel by het hoofd is. Oploopjeslievende jongelui ma ken het den stumperd zeer lastig. Zou er geen andere inrichting zyn dan de slaapstee, waarin zoo 'n beklagenswaardige jonge man kan worden opgenomen vraagt de Alkm. Noord-Hollandsch Landbouw crediet te Alkmaar. Aan het verslag over het boekjaar 1908 wordt het volgende ontleend. De resultaten over het afgeloopen jaar zijn wederom gunstig geweest. De reserve klimt tot f 176 812.17 tegen f 168.170.17 in 1907. Voor het pensioen- en ondersteuningsfonds bedroeg het saldo op 31 December 1907 f 5.113.39, welk fonds thans met f 8.5G7,321/J op de balans voorkomt. Door de raden van admissie werden be handeld 1897 aanvragen ten bedrage van f 2 673.448.78, waarvan werden toegestaan 1520 aanvragen ten bedrage van f 1.872.748.75. Het loopende crediet bedraagt onder ultimo December 1908 f4 214 769.48 tegen f 4.102 498 971/;, onder ultimo December 1907. Het saldo der depositorekening ia f1533.402.461/, tegen f 1.066.071.251/, op 31 December 1907, Na de afschrijvingen van totaal f 27.430.31 wordt voorgesteld 6 procent aan aandeel houders uit te keeren over het geplaatste kapitaal. Paardenverlotlng. Aan de Vereeniglng tot het bevorderen van den bloei van de Jaarl. Paardenmarkten alhier is bij Kon. be sluit van den lOen April 1.1. No. 89, vergunning verleend tot het houden eener verloting by gelegenheid van de jaariyka alhier te houden paardenmarkt. Afpersing. Door het O. M. bij de recht bank alhier is twee maanden gevangenisstraf geëischt tegen Pieter J. en Johannes H., beiden te Egmond aan den Hoef, die volgens de dagvaarding zouden getracht heeben de firma Pluimgraaff en Co. te dwingen f 2000 te geven teneinde daardoor de publicatie te voorkomen van eenige artikelen, die voor deze firma van compromlteerenden aard waren. BERGEN. Het bouwen eener muziektent voor rekening dezer gemeente is gegund aan den laagsten inschrijver, J. A. Tuynman, timmerman alhier. De tent is ontworpen door den architect J. C. Leyen, alhier. Woensdagmiddag geraakte het 4 jarig zoontje van den kastelein N. Weijers alhier, onder een boerenwagen met steenen beladen en kreeg een achterwiel over de borst. Wonder boven wonder kon dr. van Pelt, die spoedig na het ongeval ter plaatse was, geen zware in- of uitwendige kneuzingen constateeren hoewel het, naar wy vernemen, niet buitengesloten is dat de longen eenigs- zins zyn aangedaan. Den voerman kon, naar wy vernemen, geen verwyt treffen. HEEMSKERK. Donderdag 15 dezer ver gaderde de Raad dezer gemeeDte. Tegen woordig waren 5 leden, afwezig de heer Schuyt. Er is een vacature door het bedanken van den heer Groenland. De voorzitter opent de vergadering. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Er wordt medegedeeld dat is ingekomen eene missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van 's Raads besluit inzake de bestrating van den Oudendyk, tot een kosten bedrag van f 819.90. Als voren, een rekwest, onderteekend door een groot getal ingezetenen, waarin de Raad verzocht wordt de kermis weder in te voe ren. De Raad verleent urgentie. De heer v. Duivenvoorde meent dat er aan het groot aantal onderteekenaars niet zooveel waarde is te hechten. Men heeft iedereen maar laten teekenen, zelfs personen van 16 jaar. De heer Seijnette zou de behandeling gaarne willen uitstellen tot een voltallige vergadering. De heer de Bie zegt dat, wordt de kermis weer ingevoerd, de burgemeester als hoofd der politie op het terrein behoort te zyn. De voorzitter is van oordeel dat het hier de plaats niet is zulks te bespreken. Met 4 stemmen tegen een wordt besloten afwyzend op het adres te beschikken. Voorlezing werd gedaan van de verslagen der commissies van het schooltoezicht en de volkshuisvesting en het gemeenteverslag, alles over 1908. In het laatste werd gewezen op den on- gunstigen toestand van het gemeentehuis. Werd besloten de vuilnisbelt te plaatsen in de knip. Kwam ter sprake de bestrating van den Oudendyk. Na eenige discussie over de vraag of het werk sou worden aanbesteed of in eigen beheer worden uitgevoerd, werd besloten de weg 21/, M. breed te bestraten, de kosten geraamd op f 3750.tot welk bedrag een leening zal worden aangegaan, aflosbaar in 15 jaren. De heer Seynette stelt voor den burge meester te benoemen tot ambtenaar van de Burg. Stand, welk voorstel wordt aangehouden. De openbare zitting wordt opgeheven en een geheime zitting gehouden ter behandeling van reclames tegen den Hoofdei. Omslag. KONSTANTINOPEL, 16 April. De laatste berichten uit Adana en Mersina melden, dat de opstand in Adana ernstiger is dan eerst gemeld werd. Thans wordt bericht, dat een groot aantal Christenen is gedood. De aan vallen der moolems duurden in den afge loopen nacht voort. De Engelsche vice-consul te Mersina is naar Adana vertrokken. PARIJS, 16 April. De Liberté meent te weten, dat de Fransche regeering voornemens is een afdeeling kruisers naar de Turksche wateren te zenden en die ter beschikking van de diplomatieke agenten te stellen. Uit Berlijn werdt aan de Temps geseind Een telegram uit Saloniki meldt, dat er vliegende blaadjes worden verspreid, waarin afzetting van den Sultan wordt geëischt en de republiek wordt uitgeroepen. MERSINA, 16 April. Sedert gisterenavond gaat het vermoorden van Armeniërs te Adana maar door. De troepen zyn niet in staat de orde te herstellen. De soldaten zijn aan het plunderen geslagen. MERSINA, 16 April. Met het oog op de moordpartyen te Adana hebben de consuls der mogendheden dringend om de zending van oorlogsschepen gevraagd. KONSTANTINOPEL, 16 Maart. Te Adana houden de onlusten nog steeds aan. De krijgswet is afgekondigd. Er zyn troepen heengezonden. FAILLISSEMENTEN. Verificatievergadering in het faillissement der N. V. v/h. Ten Harmsen Zoon, op Woensdag 19 Mei a.s. 's voorm. ll1/^ uur in het Gerechtsgebouw alhier. Vorderingen in te leveren voor 1 Mei by den curator Mr. W. L. A, de Neeff, Nieuwesloot 48. Alkmaar. GEBOREN12 April. Jacob, z. van Pe trus Godefridua Janse en Alida Catharina Edel. 15 dito. Anthonius Cornells Ber- nardus, x. van Cornelis Bernardus Elswijk en Gesina Margaretha Sander. Henriëtte Louise, d. v. Willem Stap en Ida Zoet Ge- veke. Evert, x. van Gerrit van Wieringen en Antje Amels. Melchert, z. van Jaco bus Pauw en Alida Wit. ONDERTROUWD: 15 April. Floris Wil lem Roodewyn alhier en Grietje Kay te Oterleek. Jan Ackerman en Neeltje Kes. Johannes Veel en Elisabeth van der Gu lik. Hermanus Eliza Verschoor, te Apel doorn, en Agnetta Elizabeth Hendrika de Wildt alhier. Cornelis van der Hilst, wedn. van Maria Catharina Duits, alhier, en Geertje de Waay, te Rotterdam. GETROUWD15 April. Nicolaas van der Oord en Klaasje Schoen. OVERLEDEN14 April. Maarten Mantel, 43 jaar. 15 dito. Jacob Kraakman te Broek in Waterland. ALKMAAR, 16 April. Aangevoerd 234 stapels, wegende 133964 K.G. FabriekskaasKleine kaas 27.50. Boerenkaat.- Kleine kaaa29.50, commissie f 27.50 middelbare I 28.00. ALKMAAR, 16 April. Aangevoerd 316 Hectoliter» als. tarwe f 9.00 a 9.90, H.L. Rogge f 0.00 a 0.00, H.L. Gerst f 0.00 a 0.—, id. Chev. 7.00 a 7-70, Haver 4.15 a 4.65, Paardeboonen/7.75 a 0.00, Bruine id./ 13,00 a 00.00 Citroen id./ 14.50 aDuiven id./0. a 0.Witte id. f 00.00 a 00.—, Karweizaad (0.— a Mosterdzaad Rood J 00.a 00.00, Geel id. 0.Kanariezaad 6.50 a Erwten Groene 112. a 15.—, grauwe id. 18.50 a 15.id. vale a 0.Blanwmasnzaad 0.00. ALKMAAR, 17 April. Aangevoerd 3 Paarden /100 a 200, 13 Koeien en Ojsen 140 a 216, 242 nncht. Kalveren /6a 22, 382 magere Schapen 15.00 a 26,72 mag. Varken» 17 a 24, 211 Biggen f 8.00 a 13.50 17 Bokken en Geiten 4.— a 8.00, 17 kl. Bokje» 0.50 a 0.75, Boter per kop 55 a 65 ct. Kipeieren 3.50 a 8,75, SCHAGEN, 15 April. Aangevoerd 8 Paarden 80 a 180, 00 Venlen» 00 a 00, 0 Stieren 00 a 00, 120 Geldekoeien 120 a 200, 65 vette Koeien 160 s 260, 87 Kaltkoeien 150 a 230, 0 Graskalveren 00 a 0C, 0 Vaarzen f 000 a 000, 00 hokkelingen f a 250 nuchtere Kalveren /7a 20.—, 00 Schapen magere a ,00 id. vette 0.a 0.p. K.G, 580 Overhonder» 14 a 23.0 Lammeren 00 a 0.00, 0 bokken en geiten a 16 magere Varken» f 13 a 16, 80 vette id. 0,44 a 0.48 p. K.G. 80 Biggen 8.— a 12.50. 00 Konijnen f 0.— a 0.—, 00 Kippen f 0.a 0.00 Eenden fO.OO a 0.00. 1300 K.G. Boter p. P. 50 a 55 ot., 00 K.G, Kaaa I 0.00 a 0.00, 5000 Kipeicren f 3.00 a 3.50, 2ü0 Eenden duo f 3.80 a 0.00 per 100 ituki. ASSENDELFT, 16 April. Aangevoerd 820 koppen Boter f O.SC a 0.926, 4700 Kipeieren per 100 f 2.75 a 4.00, 00 Schrammen f00 a 00, 4 KoiLiggen f 12,50 per stnk. HOORN, 15 April. Ter waag zijn gewogen 80 stapel» kaas, wegende 33720 kilo. Hoogste prijs Kleine f 28.50, Middelbare 00.00, Commissie f 27.00, Fabriekskaas f 28.00, Handel m.tig. Vergadering van de >Katholleke Kring» op Dinsdag 20 April a.s., des avonds ten 8 uur, ten huize van den hser Proot, Lan- gestraat. Spreker de Heer Alphons Laudr. Onder werp Balladen. De vergadering is ook toegaokeiyk voor dames. Hedenavond 8 uur Jaarvergadering van de Kalk- en Steenbewerkers vereeniglng >St. Marinus», ten huize van den heer N. Konyu, Dijk. Agenda 1, Jaarverslag van Secretaris en Penningmeester2. Verkiezing van 4 be stuursleden, aftredend zyn M. v. Westerop en J. v. Diepen, benevens 2 vacaturen 3. Eenige besprekingen. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 5 Rusland 1906 4 n ld- Rothschild 1889 4 ld. Hope Co. 4l/ln Iwang Dombrowa 4 n Turkije Goudl. 1890 5 n Mexico Binnenl. 5 Brazilië Fund. Loan Spoorwegleenlngen. Holl. IJz. Spwg. MfJ. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. ld. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4% Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Cult. My. Vorstenl. Aaud. Ned. Handel MIJ. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. MiJ. Moeara Knim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.MlJ. Comm. Marine Pref. Id. Comm. Peru Pref. Id. A dam Langkat gew. Aand. ld. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Dell Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan Id. Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premieleenlngen. 3 °/o Amsterdam f 100.— 3 Rotterdam - roo.— ai/l„ Antwerpen 4 Theiss 5 Oostenrijk i860 5 Rusland r866 Prolongatiekoor» Koers van 14 Apr. IS Apr. x6 Apr. 9i7/B 9«»/l» 9^/u 96l5/l« 95 9&k 96 9S7/» 97X 97 957/l6 95X 8aS 8l'/« SaVs 8i7/s 9U/16 9'X 498/10 498/18 88X 93 i°5a/8 lo57/is 1048/1» 51S/8 S»8/» 50H 29X 30 30*/w 45X 46 4S6/w 73 H 736/B 7a» 4i6/s 438/B 428/18 468/9 47*&/l6 47*8/10 247/s "sVie 258/10 raoS/g 1198/B ri88/a a6X 27X a88/a X87 185%* issVi» 188/, 18 188/18 84IS/U 84I/4 84*8/18 497/S 499/lfl 48'*/la S°u/l» 508/1 S°8/l8 145% '4sVs 1478/8 i725/e 900 904 904 868/» 86'/, 86>i' 4°57/8 4°47/S 406 181 181 l8l 1539/w 15 8W/l» 152'A 135* 1 J56/S 136*/, SWis 81/8 8*/i, »358 24 237/l 8/16 818/z, SiS/iu 35V16 35*/» 34*8/16 181 183 225 339 330 95 96 9 67/, 112 1141/B «38/8 462 464 465 798/4 808/e Sr»/, 364^ 367 X 3678/4 681/4 708/8 73 406 409X 409 r°8*/i6 i°5*/lo I47,/l6 284 3*/4 3*/s 37/, Exd. Op den 24 April hopen onze geliefde Ouders Hunne dankbare Kinderen, CATHARINA en JL CHRISTINA. 1 Castricum, April 1909. Op den 28 April hopen onze geaohte Broeder en Zuster en herdenken. J. W. BUREN. 1 J. BUREN. T A. BUREN—Zuurbier. Oudorp, April 1909. Den 29 April hopen onze Broe der en Zuster herdenken. Hunne dankbare Broeder en Zuster, P. ROSKAM. E. ROSKAMGroot. Bergen, April 1909.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2