Plaatselijk Nieuws. Officieele Berichten. land op 1 Mei e.k. naar den middelbaren zonnetijd van Amsterdam, zullen alle uur werken op de stations en halten der Staats spoorweg Maatschappij, in den nacht van 30 April op 1 Mei e.k. 20 minuten later dan de tjjd van Greenwich worden gesteld. Dit sal geschieden op de lijnen waar de dienst vóór X uur 's nachts eindigt of waar volledige nachtdienst is, precies te 1 uur 's nachts. De unrwerken, die dan 1 uur (Greenwichtijd) aanwijzen, worden op dat tijdstip gesteld op 1 uur 20 minuten. (Hdbl). De toestand te Papendrecht. De deta cheering van marechaussees te v Papendrecht is op verioek van den minister van justitie door den minister van oorlog aan den inspec teur van het wapen der marechaussee gelast opdat de betrokken rijksveldwachters zich in den vervolge van toezicht te Papendrecht zullen onthouden. Deze maatregel heeft slechts ten doel, mogelijke ongeregeldheden in de toekomst, tengevolge vanjde gespannen ver houding tusschen de rijksveldwachters en de bevolking te voorkomen en heeft geenszins de strekking, een ongunstig oordeel van den minister van justitie over het tot dusver door de Rijksveldwachters gevoerde beleid te kennen te geven, daar de minister zijn oordeel wenscht op te schorten tot na het administratief onderzoek, thans den heer Voormolen opgedragen. Kamerverkiezingen. De vrijzinnige kies- vereeniging Vooruitgang I, te Assendelft en de vrjjz.dem. kiesvereeniging te UitgeeBt hebben candidaat gesteld dr. Schucking Kool, te Beverwijk. Tweede Kamer. De Kamer heeft de beraadslaging over het wetsontwerp tot sub sidieering van bijzondere H. B. scholen ge ëindigd, nadat een amendement van den heer De Geer was aangenomen, bepalende dat de toegang tot de gesubsidieerde bij zondere scholen niet mag geweigerd worden op grond van godsdienstige gezindheid der leerlingen. De eindstemming werd bepaald op a.s. Donderdag. ALKMAAR, 28 April 1909. Vrijdagavond hield de afd. Alkmaar van den Bond van R. K. openb. onderwijzers in ons Bisdom zijne gewone twee maandeljjksche vergadering, onder voorzitterschap van den heer Veltman. De geestelijke adviseur, de HoogEerw. heer Deken onzer stad was door ongesteldheid verhinderd de vergadering bij te wonen. Moge hem een spoedige beterschap gegeven zijn I Tengevolge van de oprichting der afd. Hoorn van genoemden Bond had onze afd. het verlies van een paar leden te betreuren, die tot de nieuwe afd. waren overgegaan. Daarentegen bestaat er gegronde hoop, dat we de weinige nog niet aange sloten eollega's spoedig ook in ons midden zien. In plaats van den ijverigen secretaris, die eveneens tot de afd. H. was toegetreden, werd gekozen de heer Verheggen. Vervolgens werden er punten besproken voor den beschrijvingsbrief der volgende algemeene vergadering. De afd. besloot o a. daarin te doen opnemen het volgende voor stelDe afd. Alkmaar, gelet op de behan deling der spellingskwestie in de 2de Kamer, in afwachting van de conclusies der te benoemen staatscommissie, en in aan merking nemende, dat door het dwingende van de bepaling enkelen van het lidmaatschap zouden kunnen afzien, stelt voorin het bekende besluit, waarbij wordt voorgeschre ven, dat de stukken uitgaande van het Hoofdbestuur moeten zijn geschreven in de vereenvoudigde spelling, het woord moeten te vervangen door mogen. De heer Meijer werd verzocht dit voorstel in de alg, verg. te bespreken en zoo noodig te verdedigen. Candidaat voor het H. B. werd gesteld de aftredende penningmeesteresse mej. Bisschop, Ook het huishoudelijk reglement werd ter dege onderhanden genomen, vooral op het artikel de contributie betreffende werden grondige wijzigingen voorgesteld. Nog zal aan het H. B. worden verzocht de eerst volgende alg. verg. niet in den Haag maar in Haarlem of anders in Amsterdam te houden, terwijl de afd. Amsterdam zal worden gevraagd aan dit verzoek adhesie te betuigen. Na deze huishoudelijke punten kwamen ver schillende onderwerpen van practischen aard ter sprakehet schrijfonderwijs, waarover op de volgende bijeenkomst een causerie zal gehouden wordende op te richten land en tuinbouwcureus, waaraan de meeste der aanwezige leden zullen deelnemen, enz. Wegens het reeds gevorderde uur moesten enkele, waaronder belangrijke punten uit de vragenbus ter bespreking in de volgende bijeenkomst worden uitgesteld, die voorloopig werd vastgesteld op Donderdag 10 Juni. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, waarin steeds een opgewekte geest en ge zellige toon heerscbte. Propaganda. Men verzoekt ons nog even de aandacht te vestigen op de vergadering door de Prop. Club uitgeschreven op Vrij dagavond, aan welk verzoek wij gaarne voldoen. Naar wij vernemen is de spreker van dien avond door de Centrale R. K. Kiesvereeniging in het district Hoorn candi daat gesteld voor de Tweede Kamer. Hier door zal voorzeker aan den wensch van velen voldaan zyn, die gaarne onder de katholieke Kamerleden een onderwijsspeciali- telt zagen, zooals de vrijzinnig democraten, socialisten en anti-revolutionnairen reeds lang bezitten. De heer Wesseling was voorheen werk zaam bij het kath. bijzonder onderwijl te 's Gravenhage en redacteur van het onder wijsblad «De Katholieke Onderwijzer». Jubllé R K. Volksbond. Deze week Zondag en Maandag her dacht de afdeeling Alkmaar van den Ned. R. K. Volksbond haar 12l/s jarig bestaan. Naar Roomsche zede werd allereerst de feest viering kerkelijk begonnen en was het zeker een verheffend gezicht, toen in de parochie kerk van »St. Laurentius» onder do H. Mis van half zeven zoovele stoere werkers, ge tooid met het insigne, tot de H. Tafel na derden, daardoor openlijk en fier hnn >credo< uitsprekend, om 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen door den WelEerw. kapelaan Naijen, adviseur der afdeeling, daar bij geassisteerd door een WelEerw. Pater Franciscaan en de WelEerw. heer G. Goes, terwijl de feestpredikatie werd gehouden door Mgr. Konings, den sympathieken centraal- adviseur van den Ned. R. K. V. Op de hem eigen kernachtige wijze zette de HoogEerw. redenaar uiteen de zegenrijke werkkring en het nut der Katholieke vereenigingen, wan neer zQ zich organiseeren volgens de voor schriften van Pans Leo XIII, in zijn onsterfelijke encycliek >Rerum Novarum», Uitvoerig zette spr. uiteen, hoe de Kath. werklieden, zich organiseerend op den roepstem uit het vaticaan, moesten strijden tegen voor oordeelen, totdat eindelijk de kentering in de ideeën is gekomen. Tenslotte legt spr. den nadruk erop, dat alleen waar het Christen dom de basis ia voor de organisatie, de so ciale vrede kan worden verkregen. 's Avonds werd de feestviering voortgezet in de Harmonie». Aan weerszijden van het podium prijkten tusschen groen en bloemen de busten van Paus Pius X en Koningin Wilhelminadaardoor gesymboliseerd het devies van den Bond>Voor God en Kerk, Vorstin en Land», Aan de bestuurstafel merkten we, behalve verschillende eeuw. heeren geestelijken, o. a. de heeren J. W. Smit, Lammere en v. d. Kamp op, resp. voorz., secr. en penningm. van het Centraal Bestuur. De heer P. Fransen, voorz. der afdeeling Alkmaar, releveerde in 't kort de wordings geschiedenis en het verloop der Alkmaarsche afdeeling, bracht hulde aan de afgetreden bestuursleden en hen die reeds van de op richting af werkzaam waren en eindigde met een woord van dank aan allen die steunden en den wensch dat de afd. Alkmaar een der schoonste parelen mocht worden aan de kroon van den Ned, R. K. Volksbond. Vervolgens sprak de WelEerw. Adviseur Nuijen een krachtig woord van opwekking, terwijl ook de heer Smit, namens het Centr. Bestuur, de jubileerende afd. geluk wenschte en voorstelde de drie bestuursleden, die van de oprichting af aan den Bond waren ver bonden, te benoemen tot lid van verdienste. Het luid applaus der vergadering vertolkte duidelijk de sympathie met dit voorstel. Vervolgens werden verschillende zangnum mers ten beste gegeven, waarvan de uitvoe ring, over het algemeen genomeD, weinig te wenschen overliet. De heeren Landman en v. d. Aakster, resp. bas en tenor, deden zich opnieuw kennen ais verdienste^ ke zangers, terwijl de heer Jac. N. Al correct als steeds voor de pianobegeleiding zorg droeg. Na de pauze werd opgevoerd »Levie Baars», een blijspel in twee bedrijven, dat meermalen de toehoorders deed schudden. Als bijzonder goed geslaagde typen mogen zeker wel worden genoemd de vertolkers der rollen van »Levie Baars» en «Korpo raai Pruts». Summa rummarum: De afdeeling Alkmaar kan met genoegen op deze welgeslaagde feestviering terugzien. Maandagavond werd in hoofdiaak hetzelfde programma opgevoerd voor donateurs en genoodigden. De blijde verwachting. Een geacht in gezetene, heeft de feestcommissie vereerd met zes zijden oranjssjerpen, door de leden der commissie te dragen bij de a.s. feestelijk heden. Het hoofdbestuur der Ned. Onderw. Prop. Club heeft eene circulaire verspreid met het dringend verzoek, de kinderen geen alcohol te geven, onder welke vorm dan ook. Uit de bekende artsenrapporten blijkt toch, dat alcohol als genotmiddel voor kinderen door artsen algemeen wordt afgekeurd, ter wijl er bovendien ook ernstige paedogogische bezwaren tegen bestaan. Onze plantsoenen. Er wordt in den laatsten tijd geklaagd over de vernieling van hoornen en planten in onze plantsoenen. En tevens over het weinige toezicht, dat schijnt te worden uitgeoefend. Nn is goed toezicht noodzakelijk, maar de politie of plantsoen wachter kan niet overat tegelijk wezen. Het wil ons voorkomen dat hierin de ouders veel kunnen doen. Door de kinderen te wijzen op het verkeerde van hun handel wijze, of door ze aau te sporen, de plant soenen te ontzien en niet tot voorwerp te ma ken van vernielzucht. Als het waar is, dat een goed woord altijd een goede plaats vindt, dan is het zeker, dat zulk een goed woord, versterkt door het ouderlijk gezag, een goede uitwerking zal hebben. In het alge meen veldtent het tevens aanbeveling ook de opvoeding dienstbaar te maken tot het aankweeken bij de kinderen van liefde voor de voortbrengselen der natuur. De bevordering van schoonheidszin is een wezenlijk deel van de taak der opvoeding. Wanneer school en huisgezin in deze hand aan hand gaan kun nen goede resultaten bereikt worden. Bevorderd. Aan de Leidsch6 Universiteit werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen, na verdediging van Stellingen», de heer Jan Herman Welcker, geboren te Alkmaar, Uitvaart Van Rijsens. Gisteren werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer Rjjsens alhier ter aarde besteld. Op verlangen van den overledene dekten geen bloemen de lijkbaar en werden geen toespraken ge- honden. Een groot aantal personen geleidden den overledene ter laatste rustplaats. Onder de aanwezigen bevonden zich de heeren schoolopzieners in de arrondissementen Hoorn, Helder, Medemblik en Alkmaar, verschillende hoofden van lagere, openbare en bijzondere scholen en een deputatie van de Rijksnor maalschool te Hoorn. Ter begraafplaats waren behalve de Burgemeester en de weth, de heer Boelmans ter Spill aanwezig o. m. de direc teuren van de inrichtingen van Middelbaar onderwijs alhier en de rector van het Gym nasium. Prof. A. L. v. Hasselt betuigde namens de familie dank voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Naar wij vernemen is de instructie in de bekende zaak tegen Dr. T. geëindigd en zal deze de volgende week ter terechtzitting in behandeling worden genomen. De staking. Het voorstel van Patrimo nium is door den heer Terhaak niet aan- genomen, op grond dat hij genoeg personeel heeft en de productie weer tot het normale is teruggekeerd. Patrimonium heeöiandermaal een dringend sehrjjven aan den heer Terhaak gezonden. De Hanze». Tot Geestelijk Adviseur van de R. K. Middenstandsvereeniging >de Hanze» alhier, is benoemd de WelEerw. Pater De BruUn. Bekroningen. Op de 5e Internationale Hondententoonstelling te Rotterdam behaalde de heer A. van Ginneken alhier voor een St. Bernardhond een 2en, een specialen en een len prijs. De heer B. Reitsma voor een St. Bernard drie eerste en twee speciale prijzen. Plaatselijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Alkmaar heeft ter vervulling der vacature ontstaan door het eervol ontslag van het lid der commissie dén heer H. J. Vonk, de volgende aanbeveling gezonden 1. Mr. P. A. Offers. 2. Dr. A. C. Antusch. B. en W. maken geen gebruik van hunne bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. Benoemd. Met ingang van I Mei a.s. is tot hoofd der Roomsch-Katholieke Meisjes school alhier benoemd Mej. A. van Koers- veld, thans onderwijzeres aan genoemde school. Stroohoeden. De levering van stroohoe den voor de Alkmaarsche kaasdragers werd opgedragen aan de wed. Jac. van Beek, aan wie ook door het Schoenmakersfonds »Het einde bekroond ons doel» de leverantie van rouwhoeden opgedragen werd. Telegraafkantoor. Met ingang van 1 Mei zal het Rijkstelegraaf kantoor alhier, zoowel voor den telegraaf- als voor den telephoon dienst geopend zijn Op werkdagenvan 8 uur morgens tot 9 nur 's avonds. Op Zon en feestdagen: van 8—9 uur 's morgens, van 1—2 en van 7—8 uur's na middag». Aanbesteding nieuwe school. De archi tect H. Kroes zal, blijkens achterstaande advertentie, den 8 Mei e.k. aanbesteden voor de eerw. Zusters van O. L. Vrouwhet amoveeren van het perceel O. Gracht hoek Ruitersteeg en het bouwen van een nieuw schoolgebouw met vier lokalen. Aanbesteding. Bij de op heden gehonden aanbesteding voor bet bouwen van een bergplaats met bovenwoning aan de Kanaal kade, voor rekening van den heer V. C. Ohmstede alhier en onder architectuur van den heer P. Leguit, waren ingekomen 11 biljetten en wel van de heeren L. C. Oudt voor f 6630, J. Dorregeest voor f 6845, J. Joon voor f 6859, J. Koster voor f 6880, C. van Dijk voor f 7025, C. Bol voor f 7100, L. de Rover voor f 7200, Jb. Biegman voor f 7300, J. Rus, Heiloo, voor f 7373, Gebrs. Appeldoorn voor f 7390, G. Beek voor f 7400. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De weilanden in het Overdie, aan het Zsglls, op 26 April 1909 geveild door Notaris Gouverne, zijn in bod gebrachtla de 6 morgen door P. Messelaar, op f 2400 per morgen15 de 2 morgen door J. Muijs, op f 2400 per morgen2 de 3 morgen, achter lb, door P. Messelaar, op f 2110 per morgen 3 de 3 morgen, achter 2, door J. Mugs, op f1555 per morgen4 de l'/j morgen door denzelfden, op f 1530 per morgen. De com binatiën en afslag wordt gehouden op Maan dag 3 Mei 1909, 's avonds 7 uur, in het koffiehuis >de Hoop» van den heer Leeuwen kamp. BERGEN. De Kennemer-Sportclnb opent a.s. Zondag 2 Mei hare welkekende baan te Bergen. Niet minder dan 20 Courses, alle vallende op Zondag, zullen gehouden worden en wel op 2, 16, 23, en 31 Mei6, 13 en 27 Juni 11 Juli; 8 en 29 Augustus; 5 en 26 Sep tember10, 17, 24 en 31 October7, 14, 21 en 28 November, Een groote verbetering mag het genoemd wordeD, dat voortaan de bezoekers die per stoomtram van Alkmaar naar Bergen gaan, op het terrein kunnen uitstappen, terwijl de toegang tot het guldensterrein niet meer zal zijn voorbij het buiten van Jhr. van Reenen, maar daar, waar vroeger de toegang tot het 50 ets. terrein was. EGMOND AAN ZEE. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren V. Ha!, Mid delkamp en De Graaf. De voorzitter opende de zlttlDg, waarna de notulftn werden gelezen en goedgekeurd. De heer Van Vlijmen deelde in een schrijven den raad mede, dat bij zijne be noeming tot lid van het Burg. Alrmbestnur aannam. Aan den raad werden nu voorgelegd de rekeningen van het Burg. Armbeetuur en het Gasthuisfonds. De laatste met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 1217,56s, sloot met een batig saldo van f 241,53 de eerste met een bedrag san inkomsten en uitgaven van f 3406,71, sloot met een batig saldo van f 77,11'. Beide rekeningen werden goedgekeurd, Als een groote merkwaardigheid werd mee gedeeld, dat één der bedeelden een aauzien- ljjk bedrag van het door hem genotene had teruggegeven. Medegedeeld werd, dat het verslag over den toestand der gemeente ter visie op de secretarie lag. De af en overschrijvingen op de begrooting waren goedgekeurd. Het kohier der gemeentebelastingen dat der schoolgelden zal gezonden worden aan Ged. Staten, Voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer en den gemeenteraad werden be noemd voor de Tweede Kamer als voor zitter de heer H. v. Pel en tot jeden A, Zwaan en G. E. A. v. Hal, en voor den den gemeenteraad tot voorzitter H. J. Conijn en tot leden R. Gul en J. de Graaf. De overige heeren zullen als plaatsver vangers optreden. Nu volgde een adres van verschillende gemeentenaren om de wegen bjj bet Kurbaus te verbeteren. De discussie, welke naar aanleiding van dit adres ontstond, was vrij verward en dnurde een gernimen tijd. Aan genomen werd het voorstel van den heer H. v. Pel, luidende»Dan heer Gülcher, voor het groot'te gedeelte eigenaar van den weg en naattliggenden grond, wordt verzocht toestemming te willen geven tot verbreeding van den weg voor rekening van de gemeente». Bij de rondvraag vroeg de heer Gul of het niet mogelijk was de Hoevervaart door te Gekken tot Egmond aan Zee. De voorzitter zeide, dat hij over zulk een belangrijk voorstel eerst eens ernstig moest nadenken. Hierna werd de vergadering gesloten. LANGEDIJK. Op Zondag 2 Mei a.s. zullen in onze parochie de kinderen tot de eerste H. Communie worden toegelaten, Met het oog op dezen feestdag voor velen zal deze week een Heil wensch aan de ouders worden verspreid ter gelegenheid van de eerste H. Communie van hun kind. In dezen Heil wensch wordt aangespoord dien dag feest te vieren zonder sterken drank of althans een zeer matig gebruik te maken van het schenken hiervan, opdat de schoonste dag van hun kind niet ontwijd worde door luidruchtigheid en brasserij, als gevolgen van een overvloedig gebruik van alcoholische dranken. De verspreiding van dit nuttige vlugschrift gaat uit van de Ontwikkeiings vereeniging »8t. Michael». N. In de Woensdag gehouden vergadering van besturen van tuinbouw-vereenigingen aan den Langendijk en omstreken werd meegedeeld dat f 525 Rijksubsidie was ontvangen voor den aanleg van proeftuinen te Oudkarspel en Warmenhuizen. Verslag werd uitgebracht over het zelfbandelen der vereenigingen op de bnitenlandiche marktde uitkomsten zijn van dien aard, dat dit zal worden voortge zet. Een viertal vereenigingen zijn reeds toe getreden, om deze zaak gezamenlijk uit te voeren. Nog werd ten opzichte hiervan be sloten, zoo spoedig mogelijk een vergadering te houden, waar de afdeelingsbesturen zullen zijn vertegenwoordigd en waar de zelfbandel zal worden toegelicht en uiteengezet. Ten opzichte van het bekende geschil tusschen bouwers en kooplieden over de korting, welke de laatste genieten voor contante betaling van onderbandsch verkochte producten, werd besloten 4°/ina °/0 aan »De Koophandel» te geven, maar niet in te gaan op de voor waarde, door deze vereenigisg gesteld, om nooit meer aan dat bedrag te tornen. Moch ten de omstandigheden er toe leiden, dat verandering gewensebt is, dan kan weer met de kooplieden worden onderhandeld. De afdeeling Langendgk van 't Cen traal Genootschap voor Kinder Herstelling en Vacantia Kolonies verkeert tegenwoordig in een gunstigen toestand. De financiën zijn vrij goed en het aantal leden neemt nog steeds toe. Dit is maar gewerscht aangezien het aantal opgegeven kinderen, dat voor uitzending is opgegeven vry groot is. Door het bestuur is bepaald, dat zes kinderen znllen worden uitgezonden. Door bestuurs leden zal de gewenschte kleediug in orde worden gebracht. N. HEERHUGOWAARD. Na het bekend worden der bigde tijding, van nit 't OraDje huis, zullen de klokken 2 uren laDg worden geluid en de ingezetenen uitgenoodigd worden te vlaggen. De on Je trouwe polderambtenaar P, Molenaar, belast met het openen en slniten der pompen in de verscbiliende polders, is door het polderbestunr eervol ontslagen met toekenning van een pensioen van f 5 in de week ingaande 1 Mei a.s. Wij wenschen den onden Piet een lang leven. De heer P. Groot Jz. is in zijne plaats benoemd. Pe. LIMMEN. Tot gemeenteveldwachter alhier is benoemd P. B. Annaert. Daar deze thansa in dienst ie bij de Kon. Marechansé's en zgne diensttijd aldaar eindigt den 6 Juli a.s., heeft ouze tegenwoordige functionaris, den heer M. Wokke, welke tegen 1 Mei eervol ontslag is verleend, opnieuw een aanstelling gekregen voor den tgd van 3 maanden en zal hij deze week dientengevolge voor den kantonrechter te Alkmaar beëedigd worden. HEEMSKERK. Op den 20»ten April zgn bij den burgemeester alhier ingeleverd twee ïgsten van candidaten voor het lidmaatichap van den gemeenteraad één lijst van de R. K. kiesvereeniging en ééu van de Liberale kies vereeniging. De eerste bevat den naamde Ruijter Jzn,, J,, de tweede Beentjes Gz., B. Deze laatste persoon wist zelf niets van zgn candidatunr. Die liberale heeren in Heems kerk zgn toch leukerts, hè! ASSEN DELFT. Voor den derden keer, binnen een half jaar tgds hebben Assendelft's parochianen den HoogEerw. Deken van Be verwijk in hun midden gehad. De eerste maal als feestredenaar in de plechtige jubel- mis bij gelegenheid van het 25jarig paitoraat van den onvergetelijken Pastoor Schlüter, voor de tweede maal als lijkredenaar bij gelegenheid van den uitvaart van genoemden Pastoor en nu voor de derde maal beklom Zgn Hoogwaardigheid den kansel der St. Odnlphnskerk om den nienwbenoemden Pas toor, den ZeerEerw. heer Ahout, bg de geloovigen in te leiden. Een groote schare was opgekomen om de plechtige installatie van den nieuwen Pastoor bg te wonen. Aangenaam deed het aan ook den Edelachtb. heer Burgemeester in de kerk aanwezig te zien. Zgn Edelachtb. toont steeds te willen meeleven met zgu katholieke gemeentenaren, wat zeer te waar- deeren is. Na het zingen door het zangkoor van de Hymne >¥601 Creator» begonnen de ver schillende ceremoniën en na afioop daarvan hield de HoogEerw. Deken zijn installatie rede. In eenvoudige, duideigke taal, zooals we dat van den Deken gewoon zgn, schetste Zijn HoogEerw. de beteekenis der verschil lende ceremoniën, welke door onze Moeder de H. Kerk ginds eeuwen bij de installatie van een Pastoor in zijn parochie voorge schreven en in gebruik zgn. Na in herinnering gebracht te hebben den innigen godsdienstigen band, welke er bestond tusschen Pastoor Schlüter z. g. en zgn parochianen, vermaande Zgn HoogEerw. Assendelft's parochianen om dien hand met den nieuwen Pastoor nog inniger en hechter te maken door zeer veel voor den Pastoor, op wiens schouders voortaan de zware zor gen voor het zieleheil van de parochianen van St. Odulphus zouden rusten, te bidden. Ook maande de gewgde redenaar ons allen aan om toch vooral den Pastoor gehoorzaam heid te betoonen in zaken betreffende gods dienst en zedelijkheid. Worden die lessen opgevolgd, zoo eindigde de HoogEerw. Deken zijn mooie rede, dan ging Assendelft in het geesteigke een bigde toekomst tegemoet. Na het lof werd de ZeerEerw. heer Pas toor aan de pastorie gecomplimenteerd door het kerk- en armbestnur en door het koor- bestuur, terwijl ook de Edelachtb. heer Bur gemeester en dr. Bon mede aanwezig waren om den Pastoor te verwelkomen. Zoo heeft Assendelft weer zijn geestelijken herder, zijn Pastoor. Moge Pastoor Ahout tot in lengte der dagen vruchtbaar werkzaam zgn en bigven voor Assendelft's geestelijk heil. Het zg zoo I Aan Pastoor Ahout een hartelijk welkom in Assendelft. WORMERVEER. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, ongeveer te twaalf uur, ontstond een felle brand in het perceel aan de Marktstraat alhier, bewoond door den boterhandelaar Kelder. Het vunr woedde zóó hevig, dat niet alleen dit perceel, maar ook de aangrenzende rijwielenbergplaats van G. Landsman een prooi der vlammen werd. Ook van het woonhuis van A. Vermeer, aan de andere zgde van het brandende perceel gelegeD, brandde de bovenverdieping geheel uit. De brandweer werkte met de stoomspuit en ettelijke handspuiten. Het gelukte ten slotte het kantoor der cacaofa briek »De Adelaar», van H, Pette en Co., dat mede bedreigd werd, te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd, doch de inventaris van G. Landsman bstrekkeigk laag, zoodat deze groote schade ïydt. SCHAGEN. Byna al het personeel van W. Fr, Stoomtr.-Maatzchappg, is, na overgang aan de H. S. M. overgeplaatst. De heer J. van Pelt, chef machinist als plaatsvervangend opzichter naar de werkplaats te Haarlem. De heer Schilder als baakwerker naar Ny- megen en de heer A. Raap als hnlp machinist naar Amsterdam. De heer H. Feisser heeft wegens ver trek bedankt als lid van den Raad. De verkiezing van de aftredende leden, de heeren Smit, Vader en Buis, is vastge steld op 1 Juni. Door het kammen met een metalen kam kreeg de echtgenoote van den heer H. v. Lint een onbeduidend wondje aan hei hoofd. Weldra zwol dit lichaamsdeel zoodanig op, dat onmiddeliyk geneeskundige hulp in geroepen moest worden. Dr. Melchior con stateerde bloedvergiftiging. Gelukkig kreeg het ongevai geen ernstiger gevolgen; d« vrouw bleef in leven en neemt weer in beterschap toe. Voor de honderd en zooveelste maal waarschuwen wy nogmaalsweest toch met zulke kammen uiterst voorzichtig. Provinciale Waterstaat van N.-Holland. AANBESTEDING. Op Donderdag den rjden Mei 1909, des voormiddags te elf uur, zal in het gebouw van het provinciaal bestuur van Noord-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2