Kerknieuws. Laatste Berichten. Marktberich Amsterdamsche J1/»» [Burgerlijke, SU I j, van Hermanns Godyn en Ai vindt men veelal een belangstelling, die in de groote steden gemist wordt. Wanneer hier de kiesvereenigingen bijeen komen, onverschillig van welke kleur, gaat het aantal opgekomenen zelden de twee of drie dozijn te boven. Zoo waren op een vergadering der R. K. kiesvereeniging in Den Haag II 26 leden tegenwoordigj Zes en twintig voor een heel district. Dit verschijnsel is niet speciaal Haagsch en niet speciaal katholiek. In Amsterdam b. v. is het geen baar beter, en kiesvereenigingen van andere klenr, ook zeer vooruitstrevende, doen dezelfde ervaring op. Waar men brandpunten van het politieke leven zou verwachten, ziet men niet meer dan een heel klein vlammetje. De blijde gebeurtenis. De geestdrift, waarmede het bericht der heugelijke gebeur tenis in het land is ontvangen is even over weldigend als algemeen. Dit alle plaatsen komen berichten van echt vaderlandschen jubel en vreugd. In de Tweede Earner deed de minister van Binnenlandsche zaken mededeeling van de heugelijke gebeurtenis. De Kamer begroette die mededeeling met een driewerf hoera I De voorzitter antwoordde met een hartelijke toespraak en stelde voor aan H. M. een adres van gelukwensching te richten. De titel van de Prinses zal zijnPrinses van Oranje, Hertogin van Mecklenburg. De toestand van Hare Majesteit. Een bericht van hedenmorgen 6 uur uit den Haag meldt De berichten omtrent H. M. de Koningin en de jonggeboren Prinses blijven bevredi gend. Moeder en Kind zijn welvarend. Subsldieering der Bljz. Hoog. Bur gerscholen. De Tweede Kamer heeft Donder dag het wetsontwerp tot subsidieering van Bjjz. Hoog. Burgerscholen aangenomen met 48 tegen 27 stemmen. ALKMAAR, 1 Mei 1909. R. Kath. Centr. Kiesvereeniging. Giste renavond vergaderde in het Wapen van Heemskerk< te Alkmaar de R. Kath. Cen- irale Kiesvereeniging voor de Tweede Kamer tn het kiesdistrict Alkmaar. Alle aangesloten vereenigingen waren talrijk vertegenwoordigd door hunne bestuurleden en afgevaardigdeen De president opende met eene korte rede de vergadering en memoreerde de heugelijk gebeurtenis van den dag, een hoera aanhef, fende voor de Koningin en het Kon. huis, waarop alle aanwezigen met een drietal hoera's instemden. De periodiek afgetreden bestuursleden de heeren Mr. H. Kraakman, A. Kusters en J. J. Bak van Alkmaar. J. J. van der Meulen van Schagen en B. Veltman van Heilo wer den met groote meerderheid van stemmen herkozen. By acclamatie werd besloten de candidaat der Anti-revolutionairen voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Alkmaar over te nemen en krachtig te steunen. Met het program van actie der Kath. Staatspartij, te behandelen op de vergadering van den algemeenen bond van R. Kath. Kiesvereenigingen in Nederland kan men zich geheel vereenigen, ook het voorstel van Goes, vond algeheele instemming. R. K. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging «Vrijheid en Recht< hare jaarvergadering. De vice-president, Mr. Dorbeck, opende de vergadering met een woord van welkom. Het deed spreker genoegen, dat meer leden waren opgekomen dan gewoonlijk, hetgeen kou doen verwachten, dat het politieke leven ouder ons tot grootere actie zou opleven. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozen de aftredende beeren Mr. H. P. M. Kraakman en A. Kusters en in plaats van het aftredend lid, de heer Jacobse, die niet meer in aan merking wenschte te komeD, de heer van Don. Als afgevaardigde naar den Provincialen Bond werd benoemd de heer J. Woudenberg. Volgde de benoeming van drie afgevaar digden voor de Centrale Kiesvereeniging, één wegens bedanken van den heer Jacobse en twee ter oorzake van den aanwas van nieuwe leden. Gekozen werden de heeren A. van Diepen en L. Borst en Pater Hubers. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd op voorstel van de commissie, met het nazien ervan belast, uitgesteld, omdat de rekening over 1908 reeds gearresteerd was en de contributies over het loopende jaar nog niet geïnd waren. De hierop volgende gedachtenwisseling over de a. s. verkiezingen voor de Tweede Kamer, waaraan verscheidene leden deel namen, voerde tot het besluitder Centrale in overweging te geven er by de Anti- Revolutionairen op aan te dringen met een popnlairen candidaat uit te komen. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij niemand het woord vroeg, sloot de voor zitter de geanimeerde vergadering. Uitvoering „Toonkunst". Donderdag avond gaf «Toonkunst' het oratorium «Ma- nasse! van Fr. Hegar, met als solisten Mej. v. d. Linde (sopr.) en de H H. Zalsman (bar.) en Bchilderman (tenor), die zich op verdien- steiyke wijze van hun taak kwetenvonden we den bariton het mooist in het eerste deel, de tenor voldeed ons later 't best. De koren waren over 't geheel goedvooral 't eind gaf mooie momenten, 't Mannenkoor was soms wat schraal, en behoeft o. i. wel eenige versterkirg. Aan het symphonie-orkest en Mej. Oort komt een woord van lof toe voor de begeleiding, evenals aan den direc teur, die met vaste hand leidde. «Toonkunst! kan over haar 79 a uitvoering etvreden zijn. Propaganda-Vergadering. Zooals giste ren aan de «Harmonie! is bekend gemaakt en in wyder kring door den stadsomroeper, is de vergadering, waar de heer Wesseling als spreker zou optreden, tengevolge van de heugelijke gebeurtenis tot nader uitgesteld. Wegens het hezet zijn van de groote zaal der «Harmonie! zal bedoelde vergadering niet eerder dan na 10 Mei kunnen plaats hebben. De blijde verwachting. Woensdagavond omstreeks 7 uur verspreidde zich ook hier ter stede het gerucht, dat een prins of prinses geboren moest zijn. In een oogenblik werden de straten der ztad versierd door het uit steken van zeer vele vlaggen. Hoofden werden by elkaar gestoken, hon derden buurpraatjes werden gehouden. Velen kwam het bericht onwaarschijniyk voor, anderen meenden vast dat het waar was. Officiéél was het niet en men zag voort- durend naar het stadhuis, of daar niet de de driekleur uitkwam. Intusscben verzamelde zich in de Lange straat langzamerhand eene joelende menigte, die zich deels met kyken, deels met joelen en hossen en het zingen van vaderlandsche liederen bezighield. Het Nieuws verspreidde een bulletin, waarin de geboorte van een Prins gemeld werd. Nu steeg de geestdrift ten top. Meerdere vlaggen werden ontplooid en het gezang en vroolijk gejoel nam steeds •toe. Een later bulletin van De N. Crt., dat het eerstgenoemde tegensprak, had op de geestdriftige menigte weinig uitwerking. Hier en daar werd vuurwerk afgestoken. Negen uur nog geen officiëeel telegram, 10 uur nog niet. Nu begon men toch te twyfelen en zoetjes aan ging de menigte zich verspreiden en togen de enthousiaste vaderlanders zingende huiswaarts. Ter uitvoering van «Toonkunst! ontlokte de tyding het zingen van een geestdriftig Wilhelmus. 's Anderen morgens wapperden nog enkele vlaggen die een voor een werden binnen gehaald. De blijde gebeurtenis. Evenals overal in den lande, is ook hier het bericht van de geboorte eener prinses met vreugde ont vangen. Tengevolge van de foppery op Woensdag waren velen in den beginne niet geneigd geloof te hechten aan de eerste berichten. Het duurde evenwel niet zeer lang, of uit vele huizen woei de nationale vlag. De officiëele berichten lieten lang op zich wachten. Eerst te 10 uur werd het telegra fisch bericht door den burgemeester en den directeur van de cadettenschool ontvangen. De joDge garde «Klein maar dapper!, die op de Steenenbrug gereed stond in zijne kleurige kleedy, trok thans met de feest commissie en onder leiding des heeren Moor man, roffelende door de stad. Op verschillende punten lieten de hoornblazers zich hooren. De schoolkinderen kregen vrijaf en de scholen voor M. O. bleven gesloten. Hoogere burgers, gymnasiasten, leerlingen der ambacht school en die der lagere scholen sloten zich by den stoet aan en onder het zingen van vaderlandsche liederen maakten ze in opge wekte stemming den tocht door Alkmaars straten mee. Allen getooid met grooter of kleiner feest- insignes, velen voorzien van vlaggen, maakte de stoet een prettigen indrnk. Tegen den middag werd de stoet ontbonden. Klokkengelui hebben we niet gehoord I Op het terrein van de cadettenschool werd te 12 uur parade gehouden, 's Middags had den er wedstryden plaats en daarna is de cadetten een feestmaaltijd aangeboden en in de cantine een avondféest georganiseerd. De jongens van het Ryksopvoedingsgesticht werden op versnaperingen onthaald en maak ten een wandeling door de stad, met vlaggen en wapenschilden. In den namiddag arriveerden hier de schoolkinderen van Egmond aan Zee, die onder leiding der onderwijzers eene wandeling maakten door den Hout. Gisteravond werd na den dankstond in de Groote Kerk een fakkeloptocht gehouden met muziek. Duizenden menschen volgden den verlichten stoet door de verschillende stads- deelen. De feestvreugde was nu algemeen en op de uitbundigste wijze werd lucht gegeven aan vaderlandsche gevoelens. Het was in de stad zeer druk. Er is ge danst, gezongen, gejoeld en gehost. Een groote verhuiswagen werd na den optocht behangen met lampions en voorzien van een piano door de stad geredeD, begeleid door een joelende, hossende en zingende menig te, als een spontane uiting van feestvreugde. De cadettenschool en het buis van den burgemeester waren geïllumineerd. Ter vergadering der feestcommissie is be sloten de feestelijkheden hier te houden op 11 en 12 Mei, dus op een Dinsdag en Woensdag. Door den burgemeester werd een telegram van gelukwensch verzonden aan H. M. de Koningin, luidende Aan Hare Majesteit de Koningin. Het Gemeentebestuur van Alkmaar wenscbt Uwer Majesteit en Zijne Koninklyke Hoogheid den Prins Gemaal eerbiedig geluk met de voorspoedige geboorte van een Prinses. Morgen zal in de Kath. Kerken na de Hoogmis een «Te Deums gezongen worden om God te danken voor den gunstigen afloop der blijde gebeurtenis. Gemeente-zaken. B. en W. stellen den Raad voor a. over te gaan tot het maken van twee nieuwe bruggen over de Nieuwlandersingel- gracht, eene tegenover en minstens ter breedte van de Emmastraat en eene ter plaatse van en naast de tegenwoordige Heiloërbrug, ter dubbele breedte van laatstgenoemde brug, in den geest als door de heeren van den Bosch c. s. is aangegeven met de werken welke daaruit onvermijdeiyk zullen voort vloeien, waarvan de kosten zyn geraamd op pl. m. f 25000, welk bedrag eventueel zal behooren te worden verhoogd met de kosten welke het gevolg zullen zyn van het niet uitvoeren der werken in eigen beheer b. B. en W. uit te noodigen te zyuer tyd de noodige financlëele voorstellen te doen tot vinding van de sub a bedoelde gelden. Verbouwing stadhuis. B. en W. stellen de Raad voor te besluiten aan Burgemeester en Wethouders een blanco crediet te verleenen, ten einde ge noemd college in de gelegenheid te stellen by een algemeen erkend deskundige een advfes in te winnen omtrent eene doelmatige inwendige verbouwing en een met de eischen des tyds overeenkomende inrichting van het stadhuis. De staking. De pogingen door Patri moniums aangewend om door bemiddelende voorstellen een einde aan de staking te maken zijn mislukt, tengevolge van de wei gering der firma Terhaak, die bemiddeling te aanvaarden. Inbraak. By den heer de Groot aan den Westerweg is in den nacht van Woensdag op Donderdag ingebroken. De heer de Groot was ter bruiloft en had al zyn geld by zich gestoken, zoodat de dief of dieven niets vonden. Dat het hun om geld te doen is geweest, zou men mogen afleiden uit het feit dat alles onderstboven gekeerd is, doch niets werd meegenomen. Van den dader of daders is nog niets bekend. Diefstal. Ten nadeele van den schilder Molenaar zyn in de Emmastraat twee ry- wielen ontvreemd. Brand. Een begin van brand, ontstaan door het omvallen van een lamp, die spoedig gebluscht werd, heeft ten huize van den heer H. de Rover in het Fnidsen eenigen schrik doen ontstaan en eenige schade teweeg gebracht, die door verzekering is gedekt. Geslaagd. Voor het mondeiing gedeelte van het examen voor cand. gem. secretaris, te 's Gravenhage gehouden, slaagde de heer N. Vos Pz. te Heiloo, werkzaam ter secretarie dezer gemeente. Voor het acte examen Lager Onderwijs te Utrecht, slaagde mej. D. Henneman alhier. Een Feestmarsch. By den heer A. Klooster alhier verschijnt eerstdaags een feestmarsch «Alcmaria de Patria«, gecomponeerd door den heer H. A. Maas, directeur van het Sted. Muziekkorps. De combinatiën en eindtoewyzing van de landeryen aan het Zeglis, in het O verdie te Alkmaar, zal worden gehouden op Maan dag 3 Mei 1909 des avonds 7 uren, in het café «De Hoops aan de Kaasmarkt, van den heer D. Leeuwenkamp. BERGEN. Ook in deze gemeente is men niet onbetuigd gebleven uiting te geven aan de blijde gevoelens die gistermorgen bij het ontvangen der officieële tyding van de ge boorte van het prinsesje ontstonden. De klokken van de torens der Ned. Herv. en R. O. Kerk werden* gedurende een half uur geluid. Bergen's fanfare marcheerde met een vrooiyke marsch door de Dorpstraat en stelde zich tegenover het Raadhuis op, waar het «Wien Neerlandsch bloed! en het «Wilhel mus van Nassauen! werden gespeeld. Byna iedereen was met oranje gesierd. HEILO en OESDOM (onder Heilo) Giste ren arriveerde hier de heer Jan Stuyt, ar chitect uit Amsterdam, lid van het Bisschop peiyk Comité van de vereeniging van O. L. Vrouw ter Nood, om op het terrein der te bouwen Maria kapel, aanwijzingen te doen voor eventueele inschry vers by de aanstaande aanbesteding. De uitgebreide teekingen werd door hem gelegd ter inzage in het café «St. Willebrord!, waar wij een kykje namen. Op eteenen fundament, dat der eigenlijke kapel, wordt een voorloopige kapel gebouwd, met een klein allerliefst torentje, waarin kapel- klok. Ook de heer G. Th. M. van den Bosch uit Alkmaar, eveneens lid en secretaris van het Bisschoppelijk Comité was bierheen ge kom8n. Zaterdag a.s, zal de aanbesteding plaats hebben. AKERSLOOT. Terwijl Dr. Schroder by een zyner patiënten vertoefde, stond zyn rywiel onbeheerd aan de straat. Toen Z.Ed. zyn voertuig wilde gebruiken was het .ver dwenen en geen spoor van den dief achter gebleven. De politie is van het gebeurde in kennis gesteld en doet yverig onderzoek. Moge het haar gelukken den dief te snappen. EGMOND A. D. HOEF. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Egmonden van de Vereeniging voor Pluimvee- en tamme ko- nijnenteelt in Noordholland. De voorzitter, de heer J. Roosloot, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Het deed hem genoegen, dat nog zoovelen waren opgekomenin het byzonder heette hy den heer Jol van St. Pancras welkom, daar deze zooveel voor de vereeniging doet. De heer B. Bult las in zijn kwaliteit van secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het eerste punt, dat in behandeling kwam, gold den uitslag van de winterbroedery. De vereeniging had n.l., nu ongeveer 3 maanden geleden, rnim 200 eieren laten uitbroeden in de broedmachine van het Bergenshoenderpark. Van dit broedsel waren ongeveer 80 kuikens voor de slacht geteeld. Het eerste gedeelte hiervan was verkocht voor f 1.50 per stuk, terwyi men voor de 38 overgeblevenen f 50 dacht te maken. Begroot werd, dat men door het broeden een winst gemaakf had van ruim f 30. Een voorstel om het renteloos voorschot in kas te houden, werd verworpen, zoodat dit aan de rechthebbenden zal uitgekeerd worden. Na de rondvraag, waarby de heer v. Pel verzocht de vergadering vooral niet op Dinsdagavond te willen houden, sloot de voorzitter met een passend woord deze vergadering. RINNEOOM. Vergadering van de Boe renleenbank op Maandag 26 April in het lokaal van den heer v. d, Molen, alhier. De directeur, de heer Brouwers, opende de vergadering met een woord van harteiyk welkom tot de in grooten getale opgekomen leden. De secretaris las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Uit het jaarverslag over 1908, dat nu volgde, bleek dat de vereeni ging vanaf de oprichting, nu 11 jaar geleden, met reuzenschreden was vooruitgegaan. Wer den in het eerste jaar slechts luttele hon derden guldens ontvangen en uitgegeven, dit bedroeg nu duizenden. Met de spaarbank was het eveneens gegaan, zoodat de directeur met recht kon zeggen «de jonge plant heeft goed wortel geschoten en is opgegroeid tot een flinken boom, welke reeds vele vruchten geeft!. Toch hoopte by dat nog velen hunne krachten aan het goede werk zullen leenen. De directeur bracht dank aan allen, die meewerkten om de zaken goed te doen mare heeren. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsteB in 1908 bedroegen een totaal bedrag van f 49837,56 en de uitgaven f 49230,89, zoodat in kas was op 31 Dec. 1908 f 606.67. De balans gaf aan een actief bedrag van f 29076 455 en een passief bedrag van f 28923,36®, zoodat over 1908 een winst ge maakt was van f 153,09. Tot kassier werd herkozen de heer J. Groot Cz.tot lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer J. Alleman en gekozen de heer J. Diemeer, terwyi tot bestuurslid gekozen werd de heer P. Liefting Gz. Het bestuur diende nu twee voorstellen in, waarvan het eerste (verhooging kassiers loon) verworpen en het tweede (verandering van percentage) voor een jaar werd aange nomen. Na deze zeer belangryke vergadering dankte de directeur allen voor de trouwe opkomst en sloot de byeenkomst. HEEMSKERK. De touristenbond voor Nederland heeft onze gemeente verrijkt met 2 bekende wegwyzers, die duidelijk de richting en den afstand naar «Assumburg! en «Mar quette! en de locale gemeenten aangeven. We willen genoemden bond, die zooveel goeds voor hét reizend publiek doet, in overweging geven, een wegwijzer te plaatsen in de kom van ons dorp naby ons antiek raadhuis, de richting «Assumburg» aange vende, daar honderden vreemdelingen hier den verkeerden weg inslaan en niet naar het bekende kasteel, maar naar de «Knip» ryden. De «leuke« Heemskerker! heeft daar naluuriyk altijd groote «lol! van. Stemming. A.s. Dinsdag den 4 Mei zal tusechen 8 en 5 uren de stemming geschieden ter vervulling van één plaats (vacature L. Groenland) in den Gemeenteraad). De candidaten, in alphabetische volgorde, zyn B. Beentjes Gzn. en J. de Ruijter Jzn. Wy verwijzen aangaande deze stemming, naar een advertentie, voorkomende in het nummer van dit blad. Door onzen geachten gemeente secre taris, den heer H. van Benthem, is Donderdag te 's Gravenhage met gunstig gevolg afgelegd het candidaats examen, mondeling gedeelte, staats- en administratiefrecht voor Gemeente- Secretaris. LANGEDIJK. Alle vier gemeentebesturen aan den Lmgendijk hebben thans besloten een geldleening van f 50.000 te sluiten tegen een rente van 3'/, of ten hoogste 4 pCt. Deze gelden zullen dienen voor den bouw van een steenkoolgasfabriek te Noord Schar- woude. Naar wy vernemen betracht het Technisch Bureau bekwamen spoed om met November gereed te zyn. De jongeheer A. Berkhouwer Pz. te Zuid Scharwoude heeft twee door hem ver vaardigde schilderyen, welke op de huisvlijt- tentoonstelling te Oudkarspel werden bekroond, aan de gemeente geschonken, welke door den Raad zijn aanvaard en in het Raadhuis opgehangen. Tot kassier van de Coöperatieve Boe renleenbank te Noord Scharwoude is benoemd de heer N. Kooy, betaalmeester aldaar. De heer De Geus, die voor deze betrekking was benoemd, heeft bedankt. De feestelykheden aan den Langendyk ter gelegenheid van het invervulling gaan der biyde verwachting, bestonden te Broek in het vieren van feest door de schoolkin deren. In de andere gemeenten werden de klokken geluid en kregen de kinderen vrijaf van school. Het R. K. fanfarecorps gaf een uitvoering. Algemeen werd gevlagd. Da Raad der gemeente Broek op Lan gendyk heeft genoegen genomen met de salarisregeling van den betaalmeester, door de Oommissie van Beheer vastgesteld. Voor de eerste 5 ton zal 8t/i«o worden gegeven, voor het overige so/)0o °/o- HEER-HUGOWAARD. Voor den koste- loozen cursus in handwerkonderwys, ingesteld door de afd. Heer-Hugowaard en Omstreken van den Bond van Ned. Onderwyzers, hebben zich 10 leerlingen aangemeld. De cursus is alleen toegankelijk voor on- en minvermo genden. Er zal les worden gegeven door twee onderwyzeressen te Zuid Scharwoude in de openbare school, waarvan door den gemeenteraad kosteloos een lokaal is beschik baar gesteld. Naar verkiezing kunnen de deelneemsters één of' twee keer per week aan de lessen deelnemen. 9 WARMENHUIZEN. Donderdagmorgen kwam hier een auto aanrijden met een bode van Het Nieuws te Alkmaar, die bulletins verspreidde waarin de geboorte van een prins werd gemeld. De bewoners van ons dorp waren in vreugde en staken de vlaggen uit. Later vernamen we dat het bericht den vorigen avond reeds als «loos alarm! gesig naleerd stond. WORMERVEER. By de Dinsdag j.I, gehouden verpachting van de opbrengst der veergelden van de pont te West Knollendam, behoorende tot deze gemeente, voor het tydvak 1 Juli 1909 tot 1 Juli 1910, is ingeschreven door Jb. Besse te West Knol lendam voor f 230. De pacht is aan dezen inschrijver gegund. De bouw van een nieuwe openbare school alhier, benevens het dempen van een gedeelte sloot is gegund aan den laagsten inschryver, den heer Jb. van Santé te Zaan dam, voor de som van f 45120. Door de gezondheidscommissie was geconstateerd dat van de 24 monsters melk uit Wormerveer slechts 9 aan minimum- eischen voldeden. Het bestuur van den Melksiytersbond protesteert tegen de wijze, waarop dit onderzoek is gehouden. Volgens genoemden Bond zal het onderzoek slechts dan rechtvaardig zyn, wanneer de betrokken leveranciers by het nemen der monsters tegenwoordig zyn, waartoe zy zich steeds gaarne bereid verklaren. Biykbaar meenen de melkslyters dat de huismoeders de ge nomen monsters verdund hadden© Het is nu zoo goed ale zeker, dat een Centrale Ambachtsschool voor de Zaanstreek zal opgericht worden. In het eere-comité hebben zitting genomen de heeren J. A. Laan te Wormerveer, lid der Eerste Kamer, K. de Boer Cz., lid der Tweede Kamer, burgemeester van Assendelft, Mr. H. J. C. van Tienen, lid van Gedeputeerde Staten onzer provincie, candidaat voor de Tweede Kamer, Jhr. Mr. C. A. Ellas, burgemeester van Zaandam, C. Maarschalk, burgemeester van Koog a. d. Zaan, J. van Wyngaarden, burgemeester van Zaandyk, Jhr. Mr. A. van Humalda van Eysinga, burgemeester van Wormerveer, J. O. P. Mossel, burgemeester van Krommenie, O. Wildschut, burgemeester van Jisp, J. Rempt, burgemeester van Wor- mer en D. Teer, burgemeester van Oostzaan. De burgemeester van Westzaan, de heer Steenberg, had bedankt voor de eer in dit comité zitting te nemen. Besloten werd de school te bouwen in die gemeente, welker gemeentebestuur biyken geeft het meest voor een Ambachtsschool over te hebben. In ieder geval wordt de school gebouwd in één van de vier volgende gemeentenZaandam, Koog a. d. Zaan, Zaandijk of Wormerveer. De Z.Ew. heer F. A. Willenborg, pastoor, te Langedyk, is ernstig ongesteld. Z.Ew. is lydende aan longontstekinghem zyn de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Bij afzending van dit bericht was de toestand van Zijneerw., hoewel zorgwekkend, redeiyk wel. Geve God, dat onze ijverige herder van zijne ziekte moge genezen, opdat hy voor de parochie gespaard blyve en zyn arbeid voor het heil der zielen kunne voortzetten. Na wy vernemen is de Z.Ew. heer J. F. M. Lagerwey, pastoor te Hoofddorp (Haar lemmermeer) gisteren nacht plotseling over leden. Z.Ew. was reeds lang ongesteld, en eenigen tyd geleden reeds voorzien van de H.H. Sacramenten. BELGRADO. De Koning van Servië heeft Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik een harteiyk telegram met gelukwenschen ge zonden. KAAPSTAD. Het bericht van de geboorte der dochter van Koningin Wilhelmina is in alle groepen op de meest harteiyke wyzen ontvangen. De geheele pers maakt artikelen met gelukwenschen openbaar. LONDEN. Na ontvangst van het bericht uit den Haag by het Engelsche departement van buitenlandsche zaken, werd het dadeiyk doorgezonden naar den Koning en de Ko ningin, die hun gelukwenschen aan Ko ningin Wilhelmina aanboden. BERLIJN. De Lokal Anzeiger schryft onder het opichrlftOranje Boven 1 Met onvermoeide geestkracht, bewonderenswaardig geduld en moedertrouw, zooals men het zich niet roerender denken kan, heeft de Koningin sedert de zomerdagen toen haar hope, tegeiyk de hoop"van het geheele land, opbloeide, slechts voor haar toekomstig kind geleefd. Haar eigen leven telde zy in die maanden niet, het voortbestaan der dynastie en van haar geslacht was Haar alles. WASHINGTON. President Taft heeft Prins Hendrik telegrafisch gelukgewenscht met de geboorte van zyn dochter. Hy sprak verder de hoop nit, dat de Prinses een lang en schitterend leven zal hebben. Voor de ge zondheid der Koningin gaf de President zyn beste wenschen. NEW YORK, De geboorte der Prinses Insprekende, drukken de blader I doening er over uit, dat een groo I zorg i® weggenomen. Zy wenschen d en de Prinses een lang leven, voortdurende vrede en voorspoed Alkmaar. GEBOREN 28 April. Maria C van Nicolaas Wester en Alida A gel. Johannes, z. van Johaum I Geertje Ham. 29 dito. Jacob, I ter Pover en Maartje Kliffen. - lvan Gerrit de Koning en Klazin 30 dito. Aafje Grietje, d. van Ja I Antje Waiboer. Anna Maria 1 II Mei. Melchert, z. van Johanne en Dirkje Smit. ONDERTROUWD29 April. J drik Slothouber, alhier en Jansje te Nieuwveen. Oornelis Bakk pel, en Guurtje de Boer, alhier, hannes Verkerk en Johanna Marie Dirk de Vries, te Helder, en jong, alhier. Barend Anton alhier, en Elisabeth van der Ji buizeD. Gerardus Bernardus Cornelia van der Gragt. Krommenie, van 22 tot GEBOREN Johan Pieter, Haan en M. Mysen. Wilhel d. v, Jb. Breeuwer en G. Bakk GETROUWDJ. Tromp en kenhoff. OVERLEDEN Jb. Palmbod van M. Way per, 60 jaar. ALKMAAR, 30 April. Aar gevoerd 265 stapels, wegende 1 FabriekakaaaKleine kaas f 27.50 Boerenkaas: Kleine kaas C 28.50, com middelbare i 27.50. ALKMAAR, 80 April. Aangevoerd 389 Hectoliters als. a 10.25, H.L. Rogge f 0.00 a 0.00 f 0.0C a 0.—, id. Cbev. 7.00 a 7.75, a 4.75, Paardeboonen 6.85 a 7.50, Br a 14.00 Citroen id./ a1)1 a o.Witte id. i a 0.Kar; a 20. Mosterdzaad Rood f 00.a 0.Kanariezaad 0.a Erwten a IS.grauwe id. f 12.a 14 00, a 12.BJanwmaanzaad f 0.00. ALKMAAR, 1 Mei. Aangevoerd 0 Paarden 00 a 00. J Owen f 100 a 280, 144 nucht, Kalv 556 magere Schapen 14.00 a 26,7 17 a 24, 148 Biggen f 8.00 a 12.00 Geiten f 3.a 8.00, 81 kl. Bokjes Boter per kop 50 a 625 ct. Kipeierer 19 Lammeren f 8.00 a 12.00. SCHAGEN, 29 April. Aangevoerd 7 Paarden 80 a li f 00 a 00, 25 Stieren 80 a 180, 5 f 110 a 245, 52 vette Koeien f Kalfkoeien f 120 a 280, 0 Graskalve 150 Pinken 70 a 180, 00 hokkeli 100 nuchtere Kalveren f 7 a 20.- magere f a ,00 id. vette 0. 640 Overhonders f 15 a 25.0 1 a 0.00, 0 bokken en geiten a Yarkens f 13 a 17. 45 vette id. f K.G. 60 Biggen f 8.- a 15.C0. 00 a 0.00 Kippen i 0.a 0.01 a 0.00. 700 K.G. Boter p. P. 50 a J Kaas I 0.00 a 0.00, 10000 Kipeierer 1000 Eenden dito f 3 80 a 0.00 per ASSENÜELFT, 3C Apr Aangevoerd 680 koppen Bol er f 0.: Kipeieren per 100 f 2.50 a 3.60, 39 a 22.00 per stnk. KROMMENIE, 29 Ap| Aangevoerd 234 keppen boter f kop. 3600 kipeieren f 2-75 a 3.50 Opgave ons verstrekt dot Firma MULDER Dijk C 14. Alkmaa Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 4 r 4 V»" 5 n 4 n 4 n 5 i) 5 n Bulgarije Tabak Hongarije Goudl. Oostenrijk Jan./Jull Portugal Tab. Rusland 1906 ld. Rothschild 1889 id. Hope Co. Iwang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brazilië Fund. Loan 28 Apr. 9 r% 95% 83 SsK Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mlj. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie - Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Steels Cult. Mlj. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mlj. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. MiJ. Moeara Enlm Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mlj. Comm. Marine Pref. ld. Comm. Peru Pref. ld. A'dam Langkat gew. Aand. ld. pref. Adam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premleleeningen. 3 °/o Amsterdam f 100. 3 Rotterdam -100.— /in Antwerpen 4 n Thelss 5 n Oostenrijk i860 S Rusland 1866 Prolongatlekoer» Exd. 93X 1071 /16 5°16/k 3°% 44I6/l6 7*1/8 421S/l8 49 a83/8 ii81/8 a8i/, 184 s/, r8% 49% 5*ls/l« I49X 173 86% 435K 194 163 142 85/ie 24 8% 33% 180 !/5 227 95 "5 459 77% 2 67 76 405 "SH 97 l62 3*

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2