m. b FEUILLETj Gemengd Nieuws. BENOEMING-IN, Magna Fecca bift kalr kind>: DEN~HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis10 0, uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 8 uur Vespere 41/, uur Congregatie der H. Familie. Donderdag avonds 8 uur Lof der Meimaand. Zaterdag midd. van 4 uur af gele genheid tot biechten. Dese week de Catechismus op de gewone dagen. O. L, Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 7*/j uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds 6l/j uur Lof van het H. Hart met predikatie. Dinsdag 's av. 8 uur Lof der Meimaand. Zaterdag 's middags van 4 uur af gele- legenheid tot biechten. Deae week de Catechismus op de gewone dagen. Aanstootelijke afbeeldingen. In de Spuistraat te 'sHage ie aangehouden een 39 jarig man, die voor de eerbaarheid aan stooteljjke afbeeldingen verspreidde. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij weer op vrije voeten gesteld. Valsche munt. Wederom is er te Gouda valsch geld in omloop. Thans werd in den kruidenierswinkel der coöp. vereeniging een valsche rijksdaalder ontvangen en by de politie gedeponeerd. Het geldstuk draagt den beeldenaar Willem III en het jaartal 1878. Een niet gewenschte gast. Kroonprins Danilo van Montenegro bevindt zich te Sint- Peteraburg, waar hij heen is gezonden om te trachten van den Tsaar wat geld los te krijgen, daar de mobilisatie aan vorst Nikita heel wat gekost heeft. De Tsaar zijn >neefje< George van Servië, logeerde ten minste nog ten hove, al werd ook hjj met een kluitje in het riet gestuurd I De Tsaar schjjnt echter niet zooveel te willen geven, als men te Cettinje verwacht, en 't heet, dat er tus- schen de twee vorsten ontstemming is. Prins Danilo logeert ook niet op het winterpaleis maar is in een hotel ondergebracht. Brand In >Bellevue< te Arnhem. De Arnhemsche Rechtbank heeft na drie dagen getuigenverhoor gehouden inzake de van brandstichting verdachten K. uit Brussel. Tot dusver heeft het getuigenverhoor nog niets anders opgeleverd dan bevestiging der vermoedens, die den eersten dag gerezen zijn. Den bekl. werd de verbrande overblijfselen getoond van den kellner, die bij den brand is omgekomen. Hij bleef daarbij uiterlijk onbewogen. Brandwonden. Een 8 jarig jongetje wierp in het kof fiehuis van den Bond tegen drank misbruik op den hoek van de Groote Mark en het Gerbraudstraatje, te 's Hage, een braodondo lucifer in oon pot met olie. Met brandwonden overdekt werd het knaapje per brancard naar het Gemeente-ziekenhuis gebracht. Zjjn toestand is zeer zorgwekkend. Opgehangen. In Constantinopel zijn weer 13 muiters opgehangen. Daaronder behooren Ismael, de commandant van de Topbyslar- kazerne en Nurad Bey, de hoofdredacteur van de *Nizam Kiesrecht. De Engelsche kiesrechtvrou wen hebben wat nieuws uitgehaald. Van het dak van een huis in de buurt van het Par lementsgebouw lieten zij door middel van vliegers een reusachtige vlag de lucht in, waarop met groote letters de bekende leus geschreven stond Stemrecht voor vrouwen. Vliegmachines. Er loopt een gerucht dat de Duitsche wapenfabriek Löwe het patent voor den bouw van vliegmachines volgens het stelsel Wright voor 600,000 mark heeft aangekocht. Verbannen. Volgens een socialistische statistiek zjjn er in Rusland in het vorig jaar in het geheel 15.500 Russische socialis ten verbannen. Luchtscheepvaart. De twee Duitsche steden Friedrichshaven en Straszburg zullen het eerst een luchtscheepvaartverbinding openen. De maatschappij >Zeppelin< heeft deze grootsche plannen. En dat 't niet bij plannen bljjven zal blijkt wel uit het feit, dat de gemeenteraad van Straszburg aan die maatschappij toestemming gegeven heeft twee groote loodsen te bouwen. De lijn zal in Mei van het volgend jaar feestelijk ge opend worden. De ramp bij Lemmer. Dinsdagavond 7 uur is bij de Lemmer aangespoeld het lijk der vrouw van schipper Dinkla. In haar zak bevond zich nog een trommeltje met f 37.50 aan geld. Dinkla was naar Ten Post ver trokken bij zijn ouders, maar zou Woens dag terugkeeren. Kievitseieren. Te Leeuwarden zijn Dins dag en Woensdag de laatste twee dagen waarop in dit seizoen kievitseieren mochten verhandeld worden nog ongeveer 18.000 kievitseieren aangevoerd, welke voor den prijs van 14 tot 17 cents per stuk zijn van de hand gedaan. Van dien aanvoer zijn ongeveer 14.000 ■tuks naar het buitenland verzonden, waar van 10.000 »op avontuur» naar Londen. Een vroege zomergast. Eergisteren hebben eenige schoolkinderen te Rotterdam reeds een jonge dakmusch gevangen, die de speelplaats kwam rondgefladderd. Zou het werkelijk reeds voor goed zomer zjja Beminnelijk verkleinwoord. Afgeluis terd door iNeerlandia >De man is nog zoo kwaad niet, maar de vrouw is een serpentine. Gratie. Het juiste getal gedetineerden in de strafgevangenis te Rotterdam, aan wie geheel ontslag werd verleend, is 38, terwijl nog 14 vermindering van straf kregen. Er van door. Dan 22en April 1909 heeft te Arnhem de echtelijke woning ver laten Johanna L., huisvrouw van J. B, met wien zij buiten gemeenschap van goederen is gehuwd. Zjj heeft medegenomen vier Rus sische effecten a f 250, f 800 in contanten, benevens een gouden dameshorloge, wsarvan slechts f 1400 baar eigendom is, doch over welk bedrag J. B, voornoemd het beheer voerde. Scheepsramp Men meldt uit Delfzijl Alhier maakt men zich zeer ongerust over de ijzeren zeetjalk >Rehoboth<, kapt. J. Ble ker, die op 18 Maart met een lading cokes naar Skiën (Noorwegen) vertrok en waarvan men sedert dien niets meer heeft gehoord. De equipage bestaat uit den kapitein met vrouw en kind en twee matrozen, Prummel en Weijer van Wildervank. »Tel.« Gerold. Van de varensgezellen A. A. de K. en K. T. zijn in de Zandstraat respec tlevelyk een zilveren horloge met ketting en een bedrag van f 24 aan zilvergeld gerold. Koude nachten. In Noord Holland daalde de temperatuur tot 3 graden Fahrenheit onder het vriespunt. De velden waren met een witte ijslaag bedekt. Op verschillende plaatsen zijn jonge run deren in de weide door verkleuming omge komen. In Friesland heeft het Zondagnacht sterk gevroren. Maandagmorgen 5 uur was alles nog wit. Branden. Te Kesteren is het onbewoonbaar verklaarde huisje afgebrand van L. Vermeer. Door het met lucifers spelen van een kindje van 5 jaar geraakte het huisje spoedig in brand. Niets kon gered worden, zelfs is er nog geld verbrand. Er is niets verzekerd. Door onbekende oorzaak is de fabriek van waterdichte kleediog van D. de Lange te Vlaardigen gedeeltelijk verbrand. De machines zijn vernield. Verzekering dekt de schade. Men seint uit Deventer van 6 Mei. Een zware uitslaande brand heeft heden nacht gewoed in de Lange Bisschopstraat 10, waar gevestigd is de banketbakkerij van den heer J. K. Nauta. Even voor drieën ontdekte men het eerst brand op de trap in het achterhuis. De bewoners vluchtten ijlings en weldra stonden de bovenverdiepingen in lichte laaie. Met een vyftal slangen uit de hoogdruk waterleiding wist de brandweer de brand te beperken tot het kapitale huis. de belendende perceelen leden evenwel veel waterschade. Een deel der koopmansgoederen en het huis zijn» verzekerd bjj de maatschappij >De Nederlauden.< De overige roerende goederen bij de maatschappij >Holland< te Dordrecht. Te Warffum branden woensdag twee boerderijen af. Die van den heer E. Bakker ging geheel in vlammen op. Bovendien kwamen 2 koeien, 2 paarden, 4 varkens en alle huisraad in de vlammen om. Van de boerderij der weduwe Werkman werd het vee gered en ook een gedeelte vau den huieboedel. Beide panden waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Ernstige heidebrand. Men meldt uit Apeldoorn van 6 Mei. Een ernstige heidebrand woedt in de na bijheid van Hoederlo. Over een groote uit gestrektheid staat de beide in brand. Het vuur deelde zich aan eenige hoeven mede, die reeds in de asch werden gelegd. Een aantal autoriteiten vertrokken reeds naar het terrein, terwijl ean groot aantal werklieden uit Apeldoorn werd gezonden om hulp te bieden bij het blusschen, hetwelk met zand plaats heeft. Bijzonderheden. Te Katwijk aan den Rijn heeft zich een zeer eigenaardig geval voorgedaan. Op denzelfden dag, dat ons Vorstenhuis met een Prinses verblijd werd, is daar bij zekeren K., een kind geboren, waarvan de moeder en in hetzelfde jaar geboren en op denzelfden datum jarig is als onze Koningin. Ook is het voor de eerste maal, dat een blijde gebeurtenis in dit gezin plaats heeft. Als bijzonderheid wordt uit Ouden bosch gemeld, dat daar een kind is geboren van een moeder, die 31 Augustus 1880 werd geboren. Dit kind is het eerste uit haar huwelijk en zal naar de grootmoeder heeten, die den naam draagt van Wilhelmina. Man gestikt. Zaterdagnacht werd een begin van brand ontdekt in een woning aan den Schulpweg te Oud Oharlois, waar de 74 jarige H. alleen woonde. Een buurman, die brandlucht rook, ver schafte zich toegang tot de woning. De brand bleek van weinig beteekenis, doch de bewo ner werd dood in een hoek van een kamer gevonden. Hij schijnt bij zijn poging tot blusschen te zijn gestikt. HQ had ook eenige brandwonden. 1 Mei-betooglng. Op verschillende plaat sen in 't land werden Zaterdag weder de betoogingen van den eersten Meidag gehou den, die over 't geheel een kalm verloop hadden. Sociaal democraten en vrjje socialisten de monstreerden hier en daar afzonderlek. Aangereden. Zaterdagnacht is een dron ken cavalerist te Haarlem door de electrische tram aangereden. Met een schedelbreuk is he naar het Gasthuis vervoerd. Ingebroken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken, door het induwen van 't raam, in de afd. waterstaat in het provinciaal gebouw in de Jansstraat te Haarlem. Alles is overhoop gehaald, ver schillende stukken met inkt bemorst en ge tracht de laden open te breken, doch de diefstal is mislukt. Niets is V6rmist. Een gefopte politieagent. Woensdag avond werd door een kastelein te Naaldwijk een haas verloot onder de stamgasten van het café. Daar de jacht op dergelijk wild gedurende dezen tijd verboden is, werd de politie met het gebeurde in kennis gesteld. Deze vatte tegen het sluitingsuur post in de nabijheid van het café. Inmiddels hadden de bezoekers van het koffiehuis vernomen, dat er onraad was, en de ongelukkige win ner van den haas vreesde reeds het ge noegen van het lekkere boutje te moeten missen, toen een der aanwezigen verklaarde hem uit den brand te zullen helpen. Deze stopte wat oude nieuwsbladen onder z'n jas en verliet het café, waar hij aange houden werd door een agent, die hem ver zocht, wat hij onder z'n jas verborgen hield, te voorschijn te halen. De aangehoudene zegde, dat hij het liever op straat niet deed, doch verzocht den agent hem op het gemeentehuis te onderzoeken. Deze stemde daarin toe, in het raadhuis werd hjj gewaar, dat hij bij den neus genomen was. De bezitter van den haas, had intus- schen een goed heenkomen gezocht. Prentbriefkaarten. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie, brengt naar aanleiding van ingekomen klachten betref fende het met port belasten van zooge naamde prentkaarten, onder de aandacht, dat deze kaarten alleen dan op den voet en tegen het tarief der gedrukte stukken kunnen worden verzonden, als zij, behalve het adres en de aanduidingen uitsluitend op de be stelling betrekking hebbende, geen andere na den druk aangebrachte aanduidingen en bij voegingen bevatten, dan de vermelding van den naam, het beroep en de woonplaats van den afzender en van den dag der afzending. Prentkaarten, waarop andere schriftelijke mededeelingen of aanduidingen voorkomen, behooren te worden gefrankeerd volgens het tarief der briefkaarten. Zij moeten dan echter ook overigens voldoen aan de voor brief kaarten gestelde voorwaarden. St.-Ct Ergerlijke langzaamheid. De Prov. Qron. Ct. klaagt over de ergerlijke lang zaamheid, waarmede de blijde tijding van Vrijdag 1.1. door de officiëele organen is verspreid. Nu is het waar, zegt het blad, de heeren hadden ditmaal scherpe concurrenten in de journalisten, die den geheelen dag en groote gedeelten van den nacht op hun post waren geweest om toch het eerst te zijn. Maar in deze concurrentie hadden de offi- cieele heeren toch ook veel voor. Zij zijn veel talrijker. Het zou voor het leger ambte naren, dat aan Binnenlandsche Zaken of aan >oorlog< «werkt», gemakkelijker zijn geweest de taak te verdeelen over dag en nacht, dan voor de vijf, zes redacteuren der groote provinciale bladen, die bovendien overdag ook nog druk ander werk hebben. Bovendien hebben zij de beste bronnen, beter dan eenige courant. En verder kan het gevoel van groote verantwoordelijbheid hen aan sporen. Want ten slotte weegt het algemeen belang toch zwaarder dan het belang van het een of ander dagblad, hoezeer het belang van zulk een blad zich gedeeltelijk dekt met het algemeen belang. Florls Vos. Zooals men zich herinneren zal, werd de heer Floris Vos, directeur van OuiBussem, voorzitter van de nieuwe erf- gooierspartij, indertijd veroordeeldlo. tot 6 maanden gevangenisstraf wegens hande lingen gepleegd op de Hilversumsche Meent in de avond van 1 Mei 19072o. tot een maand gevangenisstraf wegens huisvredebreuk ten kantore van de maatschappij >Oud- Bussem.< Nu is bericht ontvangen, dat de Koningin deze straffen veranderd heeft resp. in geld boeten van f 300 en f 50. De toestand der katholieke Missiën in het Oosten. De Corrierre d'Italia publi ceert een telegram, volgens hetwelk in het Moederhuis der eerw. paters Franciscanen van pater Razzoli, den gardiaan van het H. Land, 28 April een telegram ontvangen is uit Alexandrette van den volgenden inhoud •Onze missies in Syrië en Armenië verkeerden in de laatste dagen in ernstig gevaaronze gestichten te Knaïs en Kassab werden door de Muzelmannen geheel geplunderd. De mis sionarissen zijn echter in veiligheid. Ik kom uit Beyroeth, waar ik omtrent den toestand onzer Huizen goed nieuws heb vernomen. De ruit is overal hersteld.< Een curiosum t In de Wagenstraat in Den Haag werd Zondag gezien, te midden van een jubelende, gierende en hossende menigte, een hond, geverfd in de rood wit- en blauwe kleuren. Bij wijze van wimpel was de staart oranje gekleurd. Er moet ook een paard zijn gezien, geheel in oranjekleur ge houden. Levensgevaarlijk. Zaterdagnacht is de 18-jarige J. W. te Groningen, wonende aan den Frieschen straatweg, naar het ziekenhuis gebracht. Met een mes was hij in het onder lijf gestoken en wel zoodanig, dat de inge wanden er uit pullden. Zijn toestand is levens gevaarlijk, Staatspensioneering. De heeren Frans Netscher en Ds. D. van Krevelen vertrokken naar Denemarken om als gedelegeerden vau den Bond van Staatspensionneering aldaar een onderzoek in te stellen naar de werking van het Deensche stelsel van Staatspension neering en daarover rapport uit te brengen. Tevens zullen zjj eenige Duitsche plaatsen bezoeken om nog enkele inlichtingen in te winnen over het Duitsche stelsel over dwang verzekering met premiebetaling. Geen spoortijd meer. Een ieder, die van af heden op reis gaat denke er aan, dat de nieuwe dienstregeling is ingetreden en de epoorklokken sedert 1 Mei opgewonen Amiterdamschen tijd xjjn gesteld. Er is dus geen >spoortijd< meer. Branden. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak een hevige brand uit in de woning van J. Meier, te Ouddorp, Huis en schuur werden geheel vernield. Een koe, een kalf, een geit en een ruim 30tal hoenders kwamen in de vlammen om. De bewoners konden ternauwernood hun leven redden. Verzekering dekt slechts gedeeltelik de schade. Te Wildervank zjjn twee huizen, be woond door zeven gezinnen, afgebrand. Allee ging verloren. Een gezin was niet verzekerd. Zaterdagmiddag brak door een onbe kende oorzaak brand uit in den paardenstal van de boerenwoning van H. J. Stapelbroek, te Spankeren. Een klein gedeelte van den inboedel werd gered. Woning, schuur, enz. werd een prooi der vlammen. Alles was verzekerd. Gasontploffing. Zondagavond heeft er in pand no. 3c aan de Van Oldenbarneveldstraat te Rotterdam bewoond door G. K., een gasont ploffing plaats gehad, waardoor een brandje was ontstaan, dat door gasten van spuit 21, onder leiding van den brandspuitmeester, den heer J. van der Dussen, met een op de waterleiding geplaatste slang is gebluscht. Door deze ontploffing is nog al eenige schade aan de plafonds der eerste en tweede verdieping aangericht, terwijl de bewoner een lichte verwonding opliep. Vlooien en kanker. Dr. Webb behan delt in Lancet de vraag >do fleas spread cancer en hij meent deze vraag op den volgenden grond te mogen stellen. Eene aan kanker lijdende vrouw werd door eene andere vrouw verpleegd, welke laatste door een vloo, die op de wond der eerste had gezeten in de borst werd gesto ken. Kort daarop trad ontsteking en zwel- ling op en in de achtste week ontwikkelde zich een tumor, die weggenomen moest worden en kanker bleek te zijn. Het feit is maar een eenling, maar toch, indachtig de overbrenging van andere insecten, der aan dacht waard. (Tijds. v. Soc. Eygiéne Da bevolking der aarde. Een statisti cus heeft op grond van nauwkeurige bereke ningen de bevolking der aarde in den aan vang dezes jaars becjjferd op circa 1467 millioen. Gaat de natuurlijke toeneming der bevol king voort met dezelfde snelheid als in de laatste tientallen van jaren dan zou over 163 jaren het zielental zijn bereikt, door den statisticus aangenomen als het maximum zielental, dat door de aarde kon worden gevoed, altijd volgens den maatstaf der hui dige methode van landbouw en veeteelt en de huidigen stand der techniek. Het zielental der aardebevolking zou in het critieke jaar (7072 n. O.) 5,994.000,000 bedragen, By zijn berekeningen heeft de statisticus aangenomen, dat de bevolking van Europa met 8,7 pet. per 10 jaren, die in Azië in eenzelfde tydsverloop van 6 pet., van Afrika met 10 pet. van Australië en Oceanië met 30 pet. van Noord Amerika met 20 pet. en van Zuid Amerika met 15 pet. vermeerdert. Het spreekt vanzelf, dat berekeningen als de hier meegedeelde geen practische waarde kunnen hebben, wijl nieuwe ontdekkingen op het gebied van de landbouw- en nijverheids techniek, het voedingsvraagstnk een absoluut ander karakter kunnen (en ook wel zullen) geven. De snelheid der zwaluwen. Een Ant werpenaar heeft onlangs een interessante proef genomen, waardoor de buitengewone snelheid der zwaluwen bewezen wordt. Het gelukte hem een zwaluw te vangen, welke haar nest onder het dak van zijn huis had gebbuwd, Hij maakte haar door een roode kleurstof kenbaar en zond ze vervol gens met 250 postduiven naar Compiégne. Den volgenden morgen werd de zwaluw te kwart na zeven tegeiyk met de duiven opgelaten en snel als de bliksem nam zij haar richting naar het noorden, terwyi de duiven eerst langen tijd kringen in de lucht beschreven voor zij naar de plaatsen harer bestemming heenvlogen. Te 8 uur 22 minuten bereikte de Lente bode haar nest te Antwerpen. De eerste duiven kwamen drie uren later aan. De zwaluw had dus 235 kilometers in 1 uur en 7 minuten, dus 207 kilometers per uur afgelegd, terwijl de duiven het nauweiyks tot 57 kilometer per uur brachten. BURGERLIJKE STAND. Bergen, over April 1909. GEBOREN1 April. Gerardus Nicolaas, z. van Jacob Min en Maria Christina Ver donk. 21 dito. Martin us Cornelis, z. van Wilhelmus Johannes van der Steen en Oatba- rina Nanne. 26 dito, Jacobus Johannes, z. van Johannes Bruijns en Aafje Blanken daal. OVERLEDEN 4 April. Marijtje Besteman, wed. van Hendrikus Noldus, 84 jaar. 22 dito. Jan, z. van Pieter BesBe en Maartje Zeeman, 9 maanden, Oudorp, over Maart 1909. GEBOREN20 Maart. Johannes Jozef, z. van EDgelbertua Josephus Kuiper en Oatha- rina de Waard. ONDERTROUWDCornelis Meijer, te Oudorp en Dieuwertje Volkers, te Koedijk. OVERLEDENJan Groot, echtgen. van Elisabeth Brak, 71 jaar, overl. te Alkmaar. Over April. GEBOREN 18 April. Agatha Johanna, d. v. Petrus Bloothoofd en Jantje Tesselaar. ONDERTROUWDJan Nagelhout, te Heiloo en Marytje Moejes te Oudorp, Cor nelis Klerk, te Oudorp en Dieuwertje Root jss te Oude Niedorp. Jacob Way, te Ha renkarspel en Neeltje Jonker, te Hoogwoud, laatstgen. onlangs te Oudorp. GETROUWD 25 April. Jan Nagelhout en Marytje Moejes. OVERLEDEN 17 April. Trijntje van Baar, d. v. Jacob van Baar en wyien Aaltje Hoog land, 6 jaar. 20 dito. Petrus Jacobus Koe nis, z. v. Jacob Koenis en Geertruida Ma ria Roemer, 7 jaar. 27 dito. Pieter Va der, 21 jaar.' 28 dito. Tryntje Oostra, wed. van Jacob van Baar, 67 jaar. 29 dito. Levenloos aangegeven kind van het manneiyk geslacht van Joris Koning en Tryntje Bruyn. Heemskerk. ONDERTROUWDSimon van der Kolk, 23 j. van Beverwyk en Johanna Petronella Smit 21 j. van Heemskerk Petrus Duinmeyer 22 j. van Beverwijk en Catharina Alida Vendel 20 j. van Heemskerk, onlangs te Beverwyk. Lourentius Koopman 21 j. en Marijtje Kloes, 21 j. van Heemskerk. Franciscus Johan nes Knap, 26 j. en Mietje Ineke, 22 j beide van Heemskerk. Lambertus Henne- man, 25 j., van Heemskerk en Agatba Seiy, 27 j., van Uitgeest. Gerbrandua Welbo ten, 28 j. en Alida Lammers 27 j., beiden van Heemskerk, Willem Bruyn, 26 j., van Akersloot en Maria Velthuys 28 j., van Heemskerk. Petrus Kuyi, 28 j-, van Heems kerk en Gerarda Maria Duin 24 j., van Be verwyk. GETROUWD: Simon van der Kolk,23j., van Beverwyk en Johanna Petronella Smit, 21 j-, van Heemskerk. Petrus Duinmeyer, 21 j., vau Castricum en Catharina Alida Vendel 20 jvan Heemskerk, Lourentius Koopman, 21 j. en Marytje Kloes, 21 j., beiden van Heemskerk. Franciscus Johan nes Knap, 26 j. en Mietje Ineke, 22 j. bei den van Heemskerk. GEBORENTheodorus Cornelia d. van Hendricus Johannes Schuurman en Cornelia Beentjes. Theodorus z. van Cornelis van Roon en Aagje Zonneveld. Anna Catha rina d. van Jan Kleef en Tryntje de Boer. Petrus z. van Cornelis van Lieshout en Antje de Boar, Jacobus Johannes Hooge- werf, 11 j. z. van Floris Hoogewerf en Grietje Koopman. Klasina Margaretha, d. v. Antonie de Ruyter en Anna Henneman. Assendelft, van 23 April 7 Mei. GEBORENKlaas, z. van Jan Schoone en Gerrigje van Hensbergen. Elisabeth, d. van Cornelis van 't Veer en Neeltje Groot. Cornelis, z. van Maarten Swart en Grietje Kleijne. Gijebertus Nicolaas, z, van Hen drik Kerssens en Guurtje Rijs. Martinus Johannes, z. van Dirk van der Park en Geertruida Dekker. ONDERTROUWD: Willem Kluft, van Wijk aan Zee en Duin en Geertje Grootes. Johannes Rijkhoff en Jan»je van Gelderen. Jan Koomen en Maartje Bak, van Krom menie. Jacob Koomen en Wiegertje Kleiju. Nicolaas Kerssens en Agatha de Wit. Theunis van 't Veer en Geertruida Bakker. Cornelis Kok, van Krommenie, en Trijntje Kroon. GETROUWD: Cornelis Knap «van Krom menie en Grietje Schipper. Pieter Veenis en Maartje Hos, Pieter van 't Veer en Stijntje Slinger, van Zaandam, Pieter de Boer en Aagje Mesjes, van Katwoude. Ger- rit -Abbink, van Westzaan en Godeliva Bos, Dirk Heipo en Petronella Bos. Jan Vol land, van Westzaan, en Catharina van Gel deren. Gerrit Kroon en Aagje van der Laan. Maarten Kleine en Duifje Jongejans. Jan de Jong, van Wormerveer, en Maria Wilhelmina Smit. Bernardus Hubertus Jozephus Starmaus en Hyacinthe Maria Ra- getlie. Johannes Vrouwe en Johanna Boon. Willem Kluft, van Wyk aan Zee en Duin, en Geertje Grootes. OVERLEDEN Cornelis Al, oud 56 jaar. ongehuwd. Maartje Tol, oud 75 jaar, wed. van Klaas Feeke. Beemster, van 23—29 April 1909. GEBOREN Cornelis Nicolaas, z. v. Pieter Lakeman en Grietje Langereis. ONDERTROUWD: Dirk Köhne, 26 jaar, en Grietje JoDges, 21 jaar. Klaas Mayer, 24 jaar, en Neeltje Schone, 24 jaar. GETROUWDJacob Commandeur en Maria Catharina Konyn. Cornelis Lange- dyk en Anna Groot. Klaas Ursem en Neeltje Groot. Johannes Theodorus Knijn en Trijntje Roet. Willem Olie en Fytje Prins. Jan Eyssin en Gee>tje Mars. Cornelis Köhne en Trijntje Molenaar. OVERLEDENDirk Kerkhof, 91 jaar, wedn. van Fytje Molenaar. Noord-Scharwoude. GEBOREN Hendrik, z, van Pieter Bek- ker H.Fz. en Anna Oud huis. Anna Gerarda, d. van Jan Schuit en Ursala Bekker. Aathonius, z, van Arie Kroon en Johanna van Heusden. Jacob, z. van Cornelis van den Abeele en Neeltje van Dijk. ONDERTROUWD Petrus Theodorus Blan- kendaal en Elmbeth Schuit. Jacob Doorn en Jantje Smit. Jan Leegwater en Maartje Barten. GETROUWD Gerrit Kooyman on Maartje Stam. Petrus Theodorus Blankendaal en Elizabeth Schuit. Johannes Schuit en Maria Geertruide Pelk, wed. van Cornelis Smit. Jacob Doorn en Jantje Smit. -- Uitgeest, ONDERTROUWD 30 April. N. H. Alles en K. Stierp. GETROUWD5 Mei. L. Henneman en A. Sely, No. 38. ABONNE 50 cents per drie maande: het begin vi Afzonderlijke nummers Meermalen werd erop g de liberalen, wanneer zij ae ring waren, steeds aan de genooten dachten bij de bei openbare ambten. Achter, overigens bekwame mannei van Christelijken huize zijn zelden voor. En nu moge 1 beter zijn geworden door van Christel, regeeringen, kwestie niet geregeld en is ven van het tegenwoordig ook ten dien aanzien gewe De „Stand." geeft een st uit men kan zien, hoe sch vrijzinnigen nog bedeeld zij De beide distriet-schoolc Friesland behooren tot de Van de 13 arrondisseme zieners behooren er 9 tot di 4 tot de rechterzijdedeze het kabinet-Kuyper benoem In Friesland is onder d| slechts één Chris telijk-Hist< drietal behooren tot de Ro Van de leden van den behoort er één tot de ant nairen, één tot de Christi schen; alle overige leden der linkerzijde. Van de leden der gezc missiën behoort een hoogs de rechterzijde; bijna all< vrijzinnig. In Overijsel is het nie Van de 61 burgemeesters vincie behooren er 46 tot gen6 tot de anti revolu tot de christelijk historisch de Roomschen. De anti revc en Chr.-historischen zijn be het Kabinet Kuyper. Van de 2 districts-scl behoort er één tot de rechi de linkerzijde. Van de 10 arrondissemej zieners behooren er 8 tot de 1 Christelijk historisch1 de Roomsche Staatspartij. Overijsel telt 51 notariss zijn er 36 vrijzinnig; 9 Christ.-historisch en 2 anti r In de twee voogdijrade: Almelo) zitten 9 leden vi zijde4 Roomschen 3 C torischen en 2 anti-revolut: beide bezoldigde secretaris aan de linkerzijde. In de verschillende Gezc missiën zitten samen onge van de linkerzijde, 2 anti-r ren, 3 Christelijk-historisc Roomschende bezoldigde zijn, dit spreekt vanzelf, c na, die Roomsch is, vrijzii Blijkens den uitslag dei kiezing in 1907 is de me: kiezers rechts. Ziedaar eenige cijfers, sprekend zijn. Het ontwaken eene Naar het Duitscli van Anna Baro Bewerkt door O. 33) In plaats daarvan was zy aangelandtotdat eindeiyk de haar meden en zy een scha: allen. De Zoon des Mensche: °P haar pad verschenen en 1 erbarmd. De uitgestootene ha gehoord en was gevlucht ui omgeving, slechts door een e hezielddoor de enge poort het Rijt Gods. Maria weende even harte! na by dit verhaal. Zy beurende om hare smart, 'reugde, omdat haar Zoon Aderen uitwerkte. En zy feilde om haar Zoons- en 1 'e> want zy zag welk een an slaverny der zonde 1 v by my en ik verbei i

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6