Plaatselijk Nieuws. heel genomen waren de soc. dem. het beit vertegenwoordigdieder socialist beiccht gemiddeld 85s/, vergadering. Daarop volgen de vrij», dem., waarvan ieder gemiddeld op 735/u vergadering aanwezig was. Zeer dicht na hen komen de vrij liberalen met ieder 73'/9 vergadering; dan de Chr. Hist, met ieder gemiddeld 721/9 vergaderinghierop de unie liberalen met elk 72s/e vergadering; daarna de R. Kath. met ieder 692/5 verga dering en ten slotte de anti-rev. met 681/6 vergadering. Politieke Actie. De S. D. A. P. is in Friesland een zeer drukke propaganda be gonnen ter verdediging der door haar gestelde candidaten voor de Tweede Kamer. Op zeer vele plaatsen worden openbare vergaderingen gehouden. Nochtans schijnt ook daar het politieke leven te sluimeren. Ter openlucht meeting toch, gehouden op den 2den Pink sterdag te Sneek, waar Ds. de Haas van Sneek en Ds. Bruins van Drachten als sprekers optraden, waren nog geen honderd menschen tegenwoordig. Dr. H. Nnyens. f Nadat hem een paar weken geleden zijn geliefde vrouw was ont vallen, overleed gisteren te Westwoud de heer dr. H. Nuyens, zoon van den bekenden geschiedschrijver. Schijnheilig. Ook nu weer waarschuwt men van Liberale zjjde, om toch den gods dienst niet bjj de stembus te pas te bren gen immers dat kweekt schijnheiligen I Wie ter wereld laat zich nu door zulk een afgezaagd argument vangen? Er is niets tegen te zeggen. Het is vol komen juist opgemerkt. Onder de lieden, die zonder Qod in de wereld leven, vindt men geen schijnheiligen. Het Farizeïsme is niet te Athene, maar te Jeruzalem opge komen. Schijnheiligheid is een onktuid, dat niet anders uitschiet dan op den heiligen bodem. Maar hoe ter wereld komt men nu op den inval, om te zeggenBlijf van het hei lige verre, anders voedt ge schijnheiligheid. Eigendom voedt diefstal. Volkomen juist. In een Staat zonder eigendomsrecht sou diefstal ondenkbaar zijn. Maar waar ter we reld dorst men ooit de orakeltaal aan Schaf toch den eigendom af, want door handha ving van het eigendomsrecht handhaaft ge immers den diefstal. Het huwelijk is het terrein, waarop de brandnetel van de echtbreuk wast. Maar kwam het nu ooit iemand in 't zin, te zeggen: Schaf het huwelijk af, anders roeit ge nooit de echtbreuk uit. Zonder wet is geen overtreding. Ja, de wet lokt tot overtreding uit. >Nitimur in vetitum I Doch waar viel het nu ooit in, om te zeggenSchaf alle wet af, want ge prikkelt door uw wet tot overtreding. Kunst heeft steeds scabreuzen wansmaak, vooral op erotisch gebied, als nasleep gehad. Doch wie dorst het nu ooit aan te zeggen: Schaf de kunst af, want zoo alleen stuit ge 't gemeene. KortomAbusus non tollit. D. w. z. mis bruik veroordeelt het gebruik niet. Omdat de schijnheiligheid onder Israël opkwam, kan toch niemand wenschen, dat het monotheïsme in Israël niet zjjn schuil plaats had gevonden. Vervolging van de Christenen ten bloede toe, is zeker het meest doeltreffend middel om de schijnheiligheid onder Christenen uit te roeien. Maar wat liberaal zal daaruit de conclusie trekken, dat de dragonnades weer beginnen moeten. Zoo nn ook hier. Weert ge uit uw staatkunde het zuurdee- sem der religie, dan loopt ge al bijster weinig gevaar, dat ge het Farizeïsme aan kweekt. Maar wat ie dit anders, dan alsof ge zeggen gingtDooft alle vuur uit, dan kan er geen brand komen. De wijsheid der onzinnigen I Indien dan ook de liberalen zoo bang sjjn voor schijnheiligheid, moeten ze, dunkt ons, liever in eigen kring dit onkruid pogen uit te wieden. Of kennen ze de mannen in eigen kring niet, die bjj de stembus met de witte das werken De mannen, die in de dagen der stembus de kerk weer opzochten, waar ze anders nooit gezien werden 1 Ja, weten ze niets van een orgel, juist in de stembusdagen aan een kerk aangebo den, ofschoon ze zelf nooit in die kerk meezongen En nu de vraagIs tegen die schijnhei ligheid bjj de stembus ooit in de liberale pers geprotesteerd 1 (Stand O, die neutraliteit! Te Beverwijk ver schijnt het Weekblad, Nieuws- en Adverten tieblad, gewjjd aan Bloembollencultuur en Landbouw. Zoo oneahuldig en zoo >neutraal< mogelijk zoudt ge zeggen. Maar schijn bedriegt. In verkiezingstijd gezwegen van andere omstandigheden ontpopt zich dit >neutrale< orgaan in een blad, gewijd niet of bijna niet aan bollencultuur of landbouw, maar... aan linksche politiek. Het nummer van 29 Mei tenminste is zoowat geheel gewjjd aan de propaganda voor Staatspensioneering en indirect dus aan de bestrijding van de candidatnur Passtoors en de bevordering van de candidatuur Schucking Kool. Als nu de oogen nog niet opengaan van de rechtsche kiezers, die dit Weekblad serieus als een neutraal blad beschouwen, begrijpen wij er niets meer van. En als nu nog dat beweren wordt volge honden >och dat ding doet geen kwaad», dan is men ziende blind. Geen grooter vijan den kennen wjj dan de neutralen, hetzj] in de sociale beweging hetzj] in de politiek. En tot de grootste en gevaarlijkste tegen standers der rechtsche kiezers in het district Beverwijk behoort dit zoogenaamd «neutrale" blad. In het nummer van 29 Mei j 1. hebben wij zelf de eer genoten door bet weekblad te worden aangevallen, omdat in een bericht uit Akersloot gezegd werd, dat de christe lijke kiezers wijs hadden gehandeld de lezing van dr. Schucking Kool niet bjj te wonen, met de bijvoeging «Wy hopen op beters.» Alsof dit by onzen correspondent waar deering van den tegenstander uitsloot 1 Wjj kunnen niet nalaten onzen «neutralen» tegenstander openlijk te verklaren, dat wjj de meening van onzen correspondent vol komen deelen, Eenvoudig weg, omdat wjj als tegenstan ders van Staatspensioneering liefst zoo weinig mogeljjk slachtoffers zien gemaakt van het enorme «Boerenbedrog» waaraan de propa gandisten daarvan zich schuldig maken tegen over kiezers, die, niet bevoegd eene zaak van alle zijden te beoordeelen, zich allicht laten meesleepen door beloften, die toch niet vervuld kunnen worden, zooals het met Staats pensioneering het geval is. „Het Volk" meent een middel gevonden te hebben om de geldzncht, welke een goed socialist nu eenmaal ook bij de Kath. Kerk aanwezig acht, aan de kaak te stellen. Daartoe maakt het blad melding van de sommen, die terzake de zaligverklaring van Jeanne d'Arc zjjn gestort en doet het voor komen, dat het de Kerk eigenljjk om dat geld te doen is. Het zou de moeite waard zijn, eens te onderzoeken hoeveel en hoe groote kosten gepaard gaan met een zoo langdurig en uit gebreid proces als voor eene zaligverklaring. «Hef Volkzou dan zeer zeker tot tegen overgestelde gedachten komen. Thans bewjjst zjjn geschrijf alleen eigen onkunde of iets ergers. ALKMAAR, 2 Juni 1909. Muziek in den Hout. Nu de muziekuit voeringen van ons stedelijk orkest sedert eenige weken weder in den Hout begonnen sjjn, heeft men kunnen opmerken dat het optreden van den nieuwen directeur, den heer H. A. Maas, ofschoon eerst sedert 1 Januari 1909 in functie, een invloed ten goede heeft gehad. 't Is opmerkelijk met welk een friscbheid en opgewektheid, op welk een eenvoudige, maar gezond muzikale wjjze men de uit te voeren nummers voordraagt. (Rbytmisch kernachtig, zuiver en beschaafd). Met aan dacht en genoegen kan men nu naar deze uitvoeringen luisteren. Daarbij heeft de heer Maas de goede gewoonte de programma's niet te overladen, en legt hjj groote werk zaamheden aan den dag wat betreft het arrangeeren van allerlei muziekstukken. Het kan nog wel eens voorkomen dat alles niet zóó gaat als de heer Maas het wel zou willen, komt hjj misschien nog wel eens voor moeilijkheden of kleine onaange naamheden te staan, hjj vertrouwe maar op het door hem ingenomen standpunt, is ditt goed, waaraan wjj niet twijfelen, dan zal hjj ook overwinnen. Alkm. Crt. Tram Bergen—Bergen aan Zee. Hoe gaarne de directie der H. IJ. S. M. ook gehoopt had de nieuwe tramljjn van Bergen naar Bergen aan Zee met de Pinksterdagen te kunnen openen, hiervan is niets gekomen. De opening is nu bepaald op 16 Juni. Dankbetuiging. Aan den heer A. Boersen Jr. alhier heeft H. M. Hoogstderzelver dank laten betuigen voor de aanbieding van de eerste nieuwe Langedjjker muisjes aardappe len, die de koude grond dit jaar heeft opgeleverd. Prijs behaald. De firma Stoel, werf Nicolaas Witsen alhier, behaalde by de wedstryden op het BraaBemermeer in de klasse voor motorbooten met kajuit een zilveren medaille, met de «Jota». De mooie Pinksterdagen hebben in onze omgeving heel wat menschen op de been gebracht. In de stad en in de omstreken was het zeer druk. Het bezoek aan Bergen en Egmond en Heiloo was enorm, De trams konden de vreemdelingen niet vervoeren en werden telkens letterlijk bestormd. De kermesse d'é'.é in het Tolhuis aan de Vierataten mocht zich ook in een druk be zoek verheugen. Ongeluk. Op den Bergerweg werden Maan dag een paar fietsende dames uit Alkmaar, door wielende jongens aangereden, met het gevolg, dat een der dames in een sloot terecht kwam. Spoedig op het droge geholpen bleek, dat de dame er met de schrik en een frisch bad was afgekomen. Bij besluit van den 24en Mei j.l. zijn de statuten van de Spaarzegelvereeniging «De Spaarkas» alhier, koninkiyk goedgekeurd. Postduiven. De Postduiven-vereeniging «Alcmaria Vict'ix» hield Zondag haar tweeden wedvlucht met oude duiven van uit Quévy, afstand 2561 KM Gelost ten half negen met mooi weer bereikte de eerste duif reeds zyn hok ten 12,30 n.m. en de laatste prijswin nende duif ten 12,44 n.m. De pryzen werden als volgt gewonnen le pr. F. Feijen met 1068 meter per minuut 2e pr. W. Hillenius met 1039 meter per minuut3e pr. idem met 1038 meter per minuut4e pr. idem met 1034 meter per minuut5e pr. idem met 1029 6 meter per minuut6e pr. J. Huiberts met 1029 meter per minuut7e pr. idem met 1027 meter per minuut8e pr. F. H. P. Gouverne met 206 meter per minuut. Benoeming. Benoemd met ingang van 1 Juni a.s. tot onderwyzeres aan de R. O. Meisjesschool, mej. G. J. M. ter Beek, te Amsterdam. R. K. Vereenlging voor Kinderbe scherming in het Arr. Alkmaar. Biykens achterstaande advertentie zal deze Vereeni ging in de volgende week de bussen laten ledigen, die by verschillende personen, meestal winkeliers, waren geplaatst. Gaarne maken wy van de gelegenheid gebrnik om deze bussen nog even zoo krach tig mogeiyk in de milddadigheid onzer lezers aan te bevelen. Het geldt hier een werk van christeiyke liefdadigheid, zoo noodzakeiyk als er maar een is. En toch is deze Vereenlging nog te weinig onder de onzen bekend en vindt dientengevolge ook nog te weinig waardeering. Deze Vereeniging belast zich n.l. met de verzorging van kinderen, wier opvoeding ver waarloosd wordt of gevaar loopt. Waar ouders in hunne heiligste verplichtingen tegenover het kind te kort schieten, daar treedt de christeiyke liefde, waaraan geen liefdewerk vreemd biyft, voor hen op om den plicht te vervullen die zy verwaarloozen. Het geldt hier dus een liefdewerk tegen over de verstootelingen der samenleving, die anders heel hun leven lang misschien de gevolgen van de schuld van anderen te dragen hebben. Het geldt hen te behouden voor Kerk en Maatschappy, door hunne op voeding in christeiyken geest te verzorgen. Maar dit uitbesteden kost geld en veel geld. Jaren lang biyven de meeste kinderen, waarvan by rechterlijke beschikking de zorg aan bovengemelde Vereeniging werd toever trouwd, ten baren laste. En nu reeds bedraagt dat getal 21. Wie hare bussen bedenkt, voor zy hare eerste lichting houdt, doet derhalve een goed werk, een werk van Ghristeiyke en maat- schappeiyke liefde, een werk van wijcfctrek kende beteekenis, meer dan het op den eersten blik schynt. Want wie een kind redt 't is wel treffend juist gezegd be houdt een geslacht. OUDORP. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 29 Mei 1.1. Tegenwoordig alle leden. Nadat de voorzitter de vergadering geopend heeft, zegt by zich gedrongen te gevoelen hier ter plaatse de vreugde uit te spreken die hy gevoelt, nu op 30 April j 1. de blijde verwachting, die ons geliefd Vorstenhuis en het Nederlandsche volk koesterde, in vervul ling is gegaan door de geboorte van Prinses Juliana. Hy heeft gemeend in den geest van den Raad en de ingezetenen dezer gemeente te hebben gehandeld, door aan H. M. de Koningin de volgende gelukwensch telegra- phisch toe te zenden «De Gemeenteraad van Oudorp, veroor- «looft zich de vrijheid Uwe Majesteit en »Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden »«yne harteiyke gelukwenschen aan te «bieden met de geboorte van Prinses «Juliana. «Deze heeriyke gebeurtenis, voor ons «geliefd Vorstenhuis een groote zegen, «versterkt zeker nog den innigen band «die bestaat tusschen het gezegend Huis «van Oranje en het Volk van Nederland». Hierop is onmiddellijk het volgend ant woord ontvangen «Hare Majesteit laat U allen danken «voor gelukwenschen. (get) Adjudant van Asbeck.» De Raad verklaart z'ch met de uitgedrukte wenschen aan H. M. geheel te vereenigen en dankt den voorzitter voor het door hem verrichte. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken, welke allen voor kennisgeving worden aangenomen, als drie brieven van Gedep. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezondenhet raadsbesluit tot af en overschryving van sommige posten der gemeente begrooting voor 1908het raadsbesluit tot voldoening van gelden uit den post voor onvoorziene uitgaven dierzelfde begrootinghet kohier van den Hoofdeiyken Qrnslag voor 1909 een brief van hetzelfde college, waarby wordt medegedeeld dat de som der vaste rijksuitkeering die over de eerste drie kwar talen van 1909' aan deze gemeente voorloopig zal worden uitgekeerd, bedraagt f 257 over elk kwartaal het proces verbaal der door B. en W. op 3 April j 1. gehouden verificatie van de boe ken en kas der gemeenteontvanger over 1908/9; op dien dag was in kas f 306,85'; brief van B. en W. waarbij wordt aan geboden het jaarlijksch verslag van den toestand dezer gemeente, over 1908. Vervolgens worden aan de orde van be handeling gesteld de volgende onderwerpen Het voorstel van B. en W. dezer gemeente om aan het R. K. Parochiaal Kerkbestuur dezer gemeente voor 1909 wederom eene bijdrage van f 75 te verleenon, om te strek ken voor uitgaven die het getrouw school bezoek kunnen bevorderen, het aan het Kerkbestuur overlatende van die som een zoodanig bedrag voor de bewaarschool te le bestemmen als het dit nuttig zal oordeelen. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting voor 1910 en de rekening over 1908 van de gezondheidscommissie te Beverwyk worden achtereenvolgens zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om, naar aanlei ding van een schryven van de gezondheids commissie, zoo mogeiyk, met de gemeenten Bergen, Egmondbinnen, Egmond aan Zee, Heiloo, Limmen en Schoorl, een regeling te treffen, om voor gemeenschappelijke rekening ean ambtenaar aan te stellen in verband met de toepassing der bouwverordening. Volgens de berekening dier commissie zoude het aandeel dezer gemeente in de kosten daar van jaariyks bedragen f 58,62'. Wordt dit voorstel aangenomen, dan ver valt daardoor de f 30, die nu jaariyks door de gemeente aan den veldwachter, nu met dat toezicht belast, wordt betaald, maar waar tegenover staat (de biliykheid brengt zulks mede) dat dezen ambtenaar daardoor een schade in »yn inkomsten ondervindt. B. en W. verbinden daarom hieraan het voorstel, om de jaarwedde van den gemeen teveldwachter te verhoogen van f 450 op f 500. Met eenparige stemmen wordt overeen komstig dit voorstel beslotentevens om aan Gedep. Staten te verzoeken de machtiging, bedoeld by art. 121 der gemeentewet, om met de bovengenoemde gemeenten, na goed keuring der voorwaarden, de gewenschte overeenkomst aan te gaan. Ten slotte wordt het besluit tot wijziging der algemeene politieverordening, in de vorige vergadering genomen, opnieuw vastgesteld, nadat daarin is vermeld dat het advies van de gezondheidscommissie is ingewonnen. De vergadering wordt daarna gesloten. LANGENDIJK. Uit vertrouwbare bron kan worden medegedeeld, dat, indien alles naar wensch gaat, eerst in het begin van het volgende jaar met den bouw der R. K. school kan worden aangevangen, zoodat van een opening met Januari gelijk in het nummer van Zsterdag j.l. werd vermeld absoluut geen sprake kan zyn. AKERSLOOT. Het algemeen armbestuur is voornemens eene herstelling te doen plaats hebben van het onder zijn beheer staand armenhuis. Bestek en teekening liggen ter inzage bij den heer A. Teelink, secretaris van genoemi bestuur. Ambachtebazen uit de gemeente kunnen hunne inteekeningsbilletten inleveren voor 5 Juni bij voornoemden secretaris. Da firma Koopman Co. te Amster dam is opgedragen den aanleg van flikker licht op het eiland in het Alkmaarsche Meer, Waarschynlijk zal Woensdagavond de eerste lamp ontstoken worden en Donderdag de tweede, zoodat dan de werkzaamheden zyn afgeloopen. Om de drie seconden is het licht of donker, vandaar den naam flikkerlicht. De plaatsing geschiedt een jaar op proef dezen tijd ook wordt van de fabriek de hand er aan gehouden. Twee accumulators, zoo noemt men de gashouders, liggen steeds op reserve, zoodat by eenig ongemak dadeiyk voor verdere verlichting kan worden zorg gedragen. De scheepvaart zal zeker van deze ver lichting profiteeren en er mee gediend zijn, zoodat we gerust mogen zeggen, dat hierin eene lang gevoelde behoefte wordt voortien, De tyding, de ziekte van den Zeereerw. heer v. d. Deyl, pastoor te Castricum, werd met leedwezen in onze parochie ontvangen. Menig oog vulde zich met tranen en menig gebed zal ten hemel opgezonden worden voor zyn herstel. CASTRICUM De verkiezingscampagne in het district Beverwijk is begonnen met een politieke rede van den HoogEd.Gestr. heer Passtoors, het aftredend lid en natuurlijk weder gestelde candidaat. De voorzitter der plaatselijke kiesvereeni ging, de WelEd.Gestr. heer Mooij opende de vergadering met gebed, heette den geachten spreker welkom en ook de kiezers, die in zeer grooten getale waren opgekomen. De keer Passtoors, het woord krygende, betuigde »yn dank voor het vertrouwen dat in hem gesteld was en verklaarde dat hij steeds zou ijveren voor het welzijn van Kerk, Vaderland en in 't bijzonder van dit district. Hij verdeelde zyn rede in drieëneerst gaf hy overzicht van 't afgeloopen vierjarig tydvak, dan zou hy de militaire kwestie behandelen en vervolgens staatspensioneering. In 1905 hadden de linksche partyen de meerderheid verkregen en kwamen met een veelbelovend program uit. Wat is er van al die schoone beloften terecht gekomen Niets. De regefiring hoopte sterker te zullen staan, zoo de provinciale verkiezingen van 1907 in hun voordeel uitvielen. Toen dat echter zoo tegenviel en reeds 2 ministers van Oorlog en één minister van Marine het veld hadden moeten ruimen, nam het mi nisterie ontslagde regeering zag geen uitweg. Na drie maanden kwam bet ministerie Heemskerk aan 't roer, dat, wat de linker- partyen ook zeiden, zich christeiyk noemde en homogeen met dr. Kuyper. Nu was minister Sabron aan de beurt om de beruchte militaire kwestie, waarover onder het vorig ministerie de ministers Staal en v. Rappard waren gevallen, op te lossen. Onder de leuze bezuiniging, vooral op leger en vloot, hadden de linker partyen de meer derheid verkregen en in plaats van minder werden de lasten hooger, wat de Kamer niet wilde toestaan. Aan minister Sabron gelukte het, zonder schade voor de weer kracht van het land de lasten der burgers te verminderen en te bezuinigen. Zjjn voor stellen werden met bijna algemeene stem men aangenomen. De behaalde voordeelen zijn, dat het blij vend gedeelte slechts twee maanden moet blijven (vroeger 4) en dat ze dat direct doen en niet zooals vroeger 4 maanden naar huis werden gezonden. De herhalingsoefen, die vroeger 12 weken bedroegen, zyn verminderd tot 9 weken. Ook is de tweede opkomst der landweer vervallen. Blyffc dit ministerie, dan wordt het contigent verhoogd, om de lasten meer geiyk over allen te verdoelen, doch dan wordt de diensttijd van 15 op 10 jaar terug i gebrachtdegenen die met goedgevolg de vooroefeningen hebben meegemaakt, behoe ven slechts 21/J maand werkeiyk te dienen en wordt de 3de herhalingsoefening afge schaft' Winnen de linker partyen, dan is geen vermindering doch vermeerdering van militaire lasten te verwachten. Reeds meer dan 20 jaren heeft spreker geyverd voor pecsioneering van ouden van dagen en winnen de rechter partyen, dan zal in de volgende 4 jarige periode die zaak stellig haar beslag krOgen. Echter geen staatspensioneering, dat 1b onmogelijk, dat koet te veel en waar dat geld vandaan te halen Nader toont spreker aan, dat het een onedele leuze is, die nooit verwezeniykt kan worden. De heer Borgesius, die nu zoo ijvert voor staatspensioneering, wilde toen hij minister was een lijfrentebank oprichten, waar de staat een paar millioen subsidie aan zou geven. Toen zoo goed als niets, nu alles I Om kiezers te vangen 1 Ook werd het ont werp Kuyper besproken, dat pensioueering voorstelde op 70 jarigen leeftijd of vroeger by invaliditeit, terwijl ook weduwen en voor zich en de kinderen pensioen zouden krijgen. De voorzitter der Centrale nam nu het woord om de kiezers op te wekken, allen bun plicht te doen en als èèn man te stem men op den heer Passtoors. Hij bracht daar- bij in berinnering dat in 1905 geen enkele kiezer te Castricum verzuimd had, »yn stem uit te brengen. Zoo hoort het I Daarna Bloot hij met gebed de vergadering. ASSENDELFT. Zondag trad voor onze kiesvereeniging op de H E.Gestr, heer W. O. J. Passtoors. Het ruime patronaatsgebouw was flink bezet. Nadat de plaatselijke voor zitter, de ZeerEerw. heer pastoor, die voor 't eerst ter vergadering aanwezig was, in eenige welgekozen woorden had gecompli menteerd, werd de leiding der vergadering overgedragen aan den centralen president, den heer J. M. Goes. Deze heette, na gebed, de talrijke aanwezigen harteiyk welkom en gaf het woord aan den afgevaardigde voor Beverwyk. De heer Passtoors behandelde achtereen volgens het ministerie De Meesterhet militaiie vraagstuk en tot slot de Staats- pensionneerig. Hy deed dat op zyn bekende manier, helder zaakrijk en zeer onderhou dend, zonder geringschatting van politieke tegenstanders, zijn conclusies flhk gedocu menteerd, dikwyis nog wel met uitspraken van de voormannen der linksche pariyen. Van de gelegenheid tot vragen om inlich tingen werd door één persoon gebruik ge maakt, die afdoende werd beantwoord èn door den inleider èn door den centrslen president. Onder de aanwezigen bevond zich ook de EdelAchtb heer burgemeester K. Cz. de Boer. Door het bestuur uitgenoodigd aan de be stuurstafel plaats le nemen, voldeed deze aan de uitnoodiging en een aardig moment was het toen de heeren Passtoors en De Boer, de twee politieke tegenstanders, elkaar vriendschappelijk, onder donderend en aan houdend applaus der volle vergadering, de hand drukten. Voor den heer Passtoors aan het tweede deel zijner lezing begon, sprak hij nog eenige vriendeiyke woorden van waardeering over Assendelft's burgemeester, hem tevens toe- wenschende nog lange jaren voor Assendelft gespaard te biyven. De centrale voorzitter sloot met een woord van dank en met gebed de vergadering. Voor den inleider en voor de Kiesvereeniging een succesvollen avond. ZIJPE. Raadsvergadering op Dinsdag 1 Juni 1909. Tegenwoordig alle leden. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen een adres van dankbetuiging van H. M. de Koningia voor de Haar aan geboden gelukwensching met de geboorte van prinses Juliana. Worden ia behandeling genomen af- en overschryving van eenige posten, begroeting 1908. Er bleek te zyn een te kort van f 1147 64, verdeeld over verschillende posten, waaronder ook f 400 aankoop meubilair, raadhuis. Dit bedrag kan gevonden worden uit het saldo der onvoorziene uitgaven, tevens moest er nog betaald wo-den f 24068, hetwelk ook nog daaruit gevonden kan worden. Wordt overgegaan tot benoeming van een hoofd der school te Schagerbrug. In over leg met de districts schoolopziener is opge maakt oen drietal, bestaande uit de heeren: R. Bakker te Zwolle, J, Tinholf te Zeist en Dyk te Nieuwkoop. Wordt met 7 stemmen benoemd de heer R. Bakker, de heer Tinholt kreeg 4 stemmen. Op het adres van den heer Groen, aan nemer van het raadhuis, waarin werd ver zocht om afdoening der som f 1193.70 voor gedane tariefwerken, aan het raadhuis, werd afwyzend beschikt. Daarentegen besloten, zich aan de rekening van den architect to houden, welke f 160 minder aangeeft, en temeer daar door B. en W., Leguit en da heer Groen, de rekening post voor post is behandeld, waar toen de heer Groen, zich volkomen met de rekening van de architect kon vereenigen. Bij de rondvraag vraagt de heer De Wit of er niet beter kan worden toegezien op die woonwagens. Het volk daarvan is by- zonder brutaal en lastig voor do bewoners. Zooveel mogeiyk zal hierop gelet worden. Niemand het woord meer verlangende sluit de voorzitter de vergadering. Woensdagavond a.s. zal de heer A. P. Staalman, candidaat der christen-democraten voor de Tweede Kamer, d'strict Helder, een politieke lezing houden te Oudesluis en Za terdagavond te St, Maartensbrug.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2