Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. commissie meer gedetailleerde plannen (er beoordeeling worden overgelegd. Het Ministerie-Heemskerk. Men seint nlt 's Gravenhage In parlementaire kringen, nauw verwant aan het ministerie, wordt na de jongste ■tembnsnitspraak, in welke het zittend Kabi- nat een bewijs van vertronwen kan zieD, het aenbljjven van het ministerie Heemskerk niet naders beschouwd dan geheel in overeen stemming te zijn met den natnuriyken loop van zaken. Den Helder. Naar men aan het Hbhl. mededeelt, zal de heer De Meester voor het district den Helder zitting nemen in de Tweede Kamer. Lelden. Dr. J. Th. de Visser opteert voor Leiden. Te Harlingen en Schoteriand moeten dus nieuwe verkiezingen plaats hebben. Voor Harlingen bedankt Dr. de Vieser en voor Schoteriand bedankt Mr. de Meester. Amsterdam IV. Wij vernemen, dat de heer J. W. IJzerman, gekozen tot lid der Tweede Kamer in het District Amsterdam IV, deze benoeming niet heeft aanvaard. In District IV moet dus een nieuwe ver kiezing plaats hebben. Deze geichiedt, vol gen» de Kieswet, binnen veertien dagen, nadat de minister van Binnenlandsche zaken van den burgemeester, aan wien bericht van de niet aanneming is gezonden, deze mede- deeling heeft ontvangen. Naar Het Volle mededeelt, heeft het partij bestuur der 8. D. A. P. besloten als zijn meening uit te sprekeo, dat, als de nieuwe Kamerverkiezing in Amsterdam IV niet anders is dan een persoonsverwisseling, m. a. w., indien dus voor den gekozen Unie- liberaal een Unie-liberaal in de plaats komt, het voor de S. D. A. P. niet noodig is aan deze verkiezing deel te nemen. Indien er echter door het stellen van een vrij liberaal, of van een Unie liberaal en een vry liberaal, een politieke kant aan zon komen, dan zou door de S, D. A. P. met een candidaat dienen te worden uitgekomen. De Nationale bond van Handels en Kantoorbedienden >Mercurius< doet een be roep op de patroons teneinde te verkrijgen dat aan de handels en kantoorbedienden eene vaste jaariyksche zomervacantie ver zekerd worde van minstens 8 dagen met behoud van salaris. Vooral voor den kantoor bediende, die dag aan dag is belast met ingespannen geestes arbeid, is eenige dagen van onbelemmerde rust en vrijheid van be weging van het grootste gewicht. Is staking beëindiging der dienst betrekking De Groningsche kantonrechter deed uitspraak in de zaak van de sigarenfa brikanten Qebr. De Graaff aldaar, die 11 van hunne werklieden hadden gedagvaard tot betaling van een schadevergoeding van een week loon, omdat zij het werk hadden neergelegd zonder in acht te nemen den bij het schriftelijk contract overeengekomen opzeggingstermijn van een week. De kanton rechter heeft de fabrikanten niet ontvankelijk verklaard in hun eisch en hen in de kosten veroordeeld. De kantonrechter heeft o.m.: overwogen, dat uit het tijdelijk neerleggen; Van den arbeid niet kan worden afgeleid, dat de werklieden de dienstbetrekking heb ben willen doen eindigenhet tijdelijk neer leggen was gericht op het verkrijgen van hooger loon. Als deze uitspraak tot in hoogste instan tie bevestigd wordt, is zij natuurlijk van groote beteekenis. Een Katbolieke leerstoel te Utrecht. Uit den Haag wordt aan „De Tijd" be richt, dat bij de Regeering is ingekomen een verzoek van de „Sint-Radboutstichting", om, overeenkomstig art. 170 der Wet H. O,, een bijzonderen leerstoel te mogen ves tigen aan de hoogeschool te Utrecht. Steenen gooien. Een onzer lezers ver haalt ons, dat Ds. F. G. Petersen Dinsdag avond zijn laatste verkiezingsrede te Bour- tange hielder was van onze zijde daar hog nooit door iemand gesproken in den politieken strijd, alleen de socialisten had den daar verlichting en beschaving gebracht. Goed, Di. Petersen trad op én ontvouwde onze beginselen. De waard uit de herberg, Waarin de spreker optrad, probeerde een beetje moeilijkheid te maken, maar dat liep met een sisser af. Nadat de meeting was geëindigd giog Ds. P. met eenige vrienden per fiets terug naar Veendam en toen kwam van achter de haag, die langs den weg staat, een aantal steen worpen, die leeljjke gevolgen hadden kunnen hebben. Een der vrienden werd nogal gevoelig in de zijde getroffen de fiets van den spreker werd beschadigd dcch men hield er een goed gangetje in en ontkwam daardoor aan 't gevaar. Wie die heeren gooiers geweest zjjn Zeker geen <Clericalen< dat staat wel vast. Vrijzinnigen dan Het is, gegeven de verlichting en beschaving waarvan deze heeren vol zijn, haast niet aan te nemen doch bij nader inzien moet het toch wel het geval zjjn zoo héél vreemd is het verband luischen vrijzinnigheid en steenen gooien immers óók weer nietdenk maar aan wat zoo herhaaldelijk in Bergambacht gebeurde. En dan is er róg een aanwijzing. In.de vrijzinnige pers, de socialistische inbegrepen, heeft van het geval niets gestaan. Daarom vermelden wij het nu maar. Standaard. R. K Onderwijzers In het Bisdom Haarlem. Door Z D. H. den bisschop van Haarlem is benoemd tot geestelijk adviseur der Diocesane Vereeniging van R. K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem (va cature mgr. H. L. Spoorman z.g.) de Hoog Eerw. heer Kanunnik Th, J. A, Bogman. Prov. Staten van Noord-Holland. Ge deputeerden stellen voor diverse subsidies voor 1910, 1911 en 1912 aan de Vereeni ging tot Exploitatie eener Proefzuivelboer- derij te Hoorn, de helft van het tekort op de exploitatie tot een maximum van f3350 's jaars; aan de Alkmaar-Packet Stoomboot- dienst Harlingen-Vlieland-Terschelling voor 1910, 3911 en 1912 f5000; voor de gemeen te Zaandam voor een Handelsavondcursus f510 voor 1910, 1911 en 1912; voor de Haarl. Huishoud- en Industrieschool voor 1910, 1911 en 1912 f3000; voor het Kol. Museum voor 1910, 1911 en 1912 f 1000. Voorts stellen zij voor goed te keuren de provinciale rekening van 1907, zijnde de ontvangsten f2.085.126.83, de uitgaven f 2.010.445.471/2 het voordeelig saldo f 74.681.35i/2< Zij bieden aan, de begrooting voor 1910 „Duin en Bosch", zijnde de ontvangsten en uitgaven geraamd op f241.500, met een provinciale uitkeering van het eventueel te kort op de exploitatierekening van f79.285.50 Idem de pensioenreglementen voor het per soneel van „Duin en Bosch" en voor de weduwen en wezen van die van „Meeren- berg" te wijzigen. Zij vragen machtiging om met „Coude- water" de overeenkomsten te wijzigen, zoo dat de verpleeggelden op 1 Jan. 1910 f 320 's jaars bedragen. Zij tetellen voor ten gevolge van de steeds stijgende kosten der krankzinnigengestichten en de aanstaande po sitieverbeteringsvoorstellen voor het perso neel van „Meerenberg", die f 40.000 's jaars zullen vergen, de verpleegkosten van krankzinnigen te verhoogen en wel de 4e klasse tot f 400, de 5e klasse (armlastige) tot f 350, waarvan f 260 door de gemeente of de armbesturen te betalen; zij stellen verder voor voor eiken armlastigen krank zinnigen Noord-Hollander f50 te betalen. Ver gezocht. Op allerlei wijzen gaat men van links, nu réchts zoo'n sterke meerder heid heeft, zoeken, of er zich in het met selwerk van de rechtsche coalitie geen zwakke plaatsen of scheuren vertoonen, die aanleiding of oorzaak kunnen zijn dat het hechte ge bouw tcch nog ineenstort. De verschillen op godsdienstig gebied, die tusschen de onder scheiden groepen niet zijn weg te redeneeren, maar die ook hoegenaamd geen invloed behoeven te hebben op de algemeene poli tiek, zjjn reeds uit den treure te voorschijn gebracht en besproken. Ze doen geen opgeld meer. Men heeft er geen succes meer mee. Er moet weer ieta anders gezocht worden. En nu komt men aandragen met de meer democratische gezindheid zooals men dat noemt van sommige der rechtsche Kamer- leden.^Dat moet nu het struikelblok worden voor de christelijke politiek, die immers domper als ge 't niet gelooft de politiek van het behoud is 7 Het groene «Weekblad» heeft ontdekt dat die sommige democratische leden vcor rechts werkelijk een gevaar vormen. Eu het blad ziet in zijne verbeelding reeds de mu ren van het christelijk regeerkasteel nlt elkaar vallen, omdat de democratische sluitsteenen zich te veel beweging zullen veroorloven, of zooals het blad dat zegt, die democratische elementen zullen de hoepels, de taaie hoepels van het coalifievat doen epringeD. Zoo schrijft het o. m. «Toch zit in de meerderheid verscholen een groep, die, all se stand houden, aan democratische wenechen van haar kiezersvolk gehoor moet geven. Er steken onder de zestig man eenige cleriacaal democratische elementen. Daarin zal voor Heemskerk, meer wellicht dan Kuyper hem dit veroorzaakt, het gevaar van zijn bewind gelegen zijn. Deze democratische kleine phalanx, onder de «zweep» van Troelstra, en onder het nu vrjjer roepen van de voortaan oppositie democraten van L'nks, zal een steeds grooter aandrang uitoefenen. Zij zal, eenmaal in gisting, gaan drukken op de duigen van het coalitievat éhi misschien reeds spoedig meer roering brengen in den ouden wijn, dan de toch wel taaie hoepels verdragen kunnen.» Het blad kan overigens gerust zijn. De coalitie is niet bang voor democratie. Want stilstand en behoud liggsn geenszins in de lijn der christelijke politiek, die wil werk zaam zijn voor het algemeen belang en het heil des volks. Een zware beschuldiging. De vrije liberaal de heer Mr. Tideman heeft tegen dr. Kuiper een zware beschuldiging inge bracht, d'e door Het Volk is publiek ge maakt. Dr Kuiper zou tijdens zijn minister schap voor het toekennen eener ridderorde van iemand uit Amsterdam eene som van f 11000 ontvangen hebben. Dit geld zou dan bestemd of gebruikt zijn voor verkie zingsdoeleinden. In dStandaard geeft Dr. Kuiper eene weerlegging dér beschuldiging, welke een gevolg is van verkeerde voor stelling der feiten. „Land en Volk" zegt: De onthullingen, door mr. Tideman door middel van „Het Volk" gedaan, waren, wat den zakelijken inhoud betreft, aan onze re dactie reeds enkele jaren bekend. Uit het antwoord van dr. Kuyper blijkt, naar wij meenen, dat zonder nadere aanvulling der gegevens van het oorzakelijk verband tus schen met dit doel gevraagden steun voor verkiezingen en de decoratie het bewijs niet is geleverd. Eindelijk dat van min oirbare qualiteiten en bedoelingen van mejuffrouw Westmeyer aan de zijde van dr. Kuyper de wetenschap niet bestond. Blijven nadere aanvullingen achterwege, dan schijnt ons door deze publicatie mr. Ti deman meer geblameerd dan dr. Kuyper. De zaak der Trappisten te Tilburg. Men schrijft a. d'. .Tijd, A Veel nieuws aangaande te Trappisten valt or (Ui ét oogenblik niet te vermelden. De kloosterlingen van Zundert, een afdeeling van de Tilburgsche abdij' zijn allen ver trokken. Het is ongeveer een dertigtal, van wie de meesten naar Westmalle zijn ge gaan, de overigen naar verschillende andere kloosters. Nader kan ik melden, dat reeds vijf pries ters de abdij verlaten hebben, en met hen nog vijf anderen, jongere religieuzen of ob laten. De zeereerw. pastoors der parochiën te Tilburg, waaruit minderjarige geprofesten, novicen of oblaten zich in de abdij te Til burg bevinden, hebben goedgevonden de ouders van deze minderjarigen te waarschu wen hunne kinderen op te leischen, die dan naar een ander klooster van dezelfde orde zullen worden opgezonden. Die ouders kun nen zich om inlichtingen wenden tot de zeereerw. pastoors te Tilburg, die hun den weg zullen wijzen. ALKMAAR, 30 Juni 1909. Candidaatstelling. Gisteren zjjn candi daat gesteld voor het lidmaatschap van den Raad dezer Gemeente ter vervanging van hen <d|ie in September a.s. periodiek aftre den in district 1. de heer Mr. H,; Boelmans ter Spill, herkomen bij enkele candidaat- stelling. In district II de heeren H. J.; F. Wanna, G. de Groot Jz. en K.: van 't Veer. In district III de heeren H. P. Ibink Meienbrink en N. Glinderman, beiden her kozen bij enkele candidaatstelling. In district II zal dus eene stemming moe ten plaats hebben. Nieuwe winkel. De firma Modderman fabrikante van -zuivelproducten te Bergen, heeft op de hoek Laat—Boterstraat voor den verkoop harer artikelen eene nieuwe winkel geopend. We zijn een kijkje gaan nemen en ons trof de nette en zindelijke inrichting, die zoozeer met de N.-Hollandsche zede in over eenstemming is. Achter de winkel zal een lokaal ingericht worden voor het gebruik van melk en kar nemelk. Wij wenschen de firma van harte succes met de nieuwe - onderneming. Zangersfeest. Zondag bad ter gelegen heid van Alcmaria's 12i/2 jarig bestaan, het 3e zangersfeest van den Bond van gem. zangvereenigingen in N.-Holland te dezer stede plaats." 16 vereenigingen namen aan de zanguit voering deel, die te één uur begon. Zon gen allen niet even goed, over 't algemeen kon de zang bevallen. Eenige vereenigingen maakten een gunstigen indruk en allen ga ven blijk van ernstigen wil. Het publiek was niet zeer talrijk. 's Avonds 6 uur gaf het stedelijk muziekcorps een concert in' de Hout waar te 7 uur eene zanguitvoering plaats had onder leiding des heeren Maas. Dteze uitvoering slaagde volko men en werd bijgewoond door een zeer talrijk publiek. Het avondfeest van Alcmaria, dat op het Doelenveld zou plaats hebben, werd wegens het weer naar de Harmonie overgebracht. Verruiming Waagpiein. De Eer«te Ka mer heeft goedgekeurd het wetsontwerp tot onteigening van eigendommen voor verrui ming van het Waagpiein te Alkmaar. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot GeestelijkAdviseur der Afd. Alkmaar van den R. K. Middenstand- bond «De Hanze» den Weleerw. Pater H. J. A. M. Hubers. Tot onderwijser aan de R. K. Jon gensschool alhier is benoemd de heer J. P. Mulder, thans in geljjke betrekking te Hoorn werksaam. Groote vreemdeling had wat lang ge fuifd en bergaf xich naar zijn hotel. Tenminste zoo meende hjj. Op een zeker oogenblik bemerkt hfj, dat hij by een brug staat aan den buitenkant der stad. Nu begrypt by er niets meer van. Weet niet welke kant hij nit moet en legt zich in het gras neer. Morpheus' armen strekken xich naar hem nit, totdat een nachtelijke dienaar Herman dads hem medelijdend onder dak brengt. 's Anderen morgens ontwakende, roept onze vreemdeling als naar gewoonte den «Ober». Een politieagent verschijnt. «Zeg Jan, je moet je patroon eens vertellen, dat 't niet te pas komt z'n gasten zoon hard bed te geven I En een canapé heb je hier ook niet, geen waschtafel, geen spiegel. Niet eene een borstel om je kleeren te schuieren. Is dat een hotel 7 Of ben je slaapsteehou- der 7 Nou, bij ons in Australië slaap je beter, every where 1 Geef de rekening De dienstman beduidde hem, dat ie niet in een hotel lag maar in 't politiebureau. Afrekening kwam .later. Thans zou zyn naam en woonplaats maar geboekt worden. Vreem deling razend, dat men een fatsoeniyk man met een wit vest en dito manchetten in 't poltiebureau bracht. De agent vond dat natuurlijk, wanneer een fatsoeniyk man xich als landlooper gedraagt. Nieuwe woede en een lange filippica over de kleinsteedsche «dutchmen», in bijna onverstaanbaar Eogelsch waren 't gevolg. Totdat de agent den fat soenlijken vreemdeling buiten zette. «What will you do with it Een zonderlinge. In de Stationstraat loopt, zooals wy vernemen, 's avonds een bejaarde vrouw rond, die telkens vraagt aan voorbygangers of xe in de Stationsstraat is. Ze woont er, maar kan, als ie haar buis heeft verlaten, hetzelve niet meer terugvinden. Ze xoekt en xiet rond, totdat de buren het opmerken en haar terecht helpen. Een oogenblik later is ze dik «y la weer aan 't zoeken. We kunnen Diet beoordeeleu of het verstand dan wel het gezichtsvermogen by de vrouw oorzaak van het dwalen is. Wel vernamen we, dat het arme mensch ook in ander opzicht wel eens zonderling is. Wurmen, juffrouw I Natte, griezelige zomeravond. Groote kerk werpt lange, som bere schaduwen over de straat. Ongezellige wind snerpt pijpend en luchtend rondom het steenen gevaarte en omgeeft het oude gebouw als met spookachtig monotone muziek. Slecht gekleede jongen met bleeke wang kruipt tegen de muren der kerk langs den grond. Op banden en knieën beweegt hy xich in de donkersie hoeken en maakt her- haaldeiyk een beweging als wil hy iets gry pen. Een paar lachende dametjes gaan voorby en zien het wondere doen van den jongen. «Gus», zegt de een, «zie die jongen I Wat zou d'r an schelen «Ja», zegt de ander, «wat doet ie gek I Zou ie niet wys zijn De dame» er op los. «Zeg jongen, ben je niet wel 7 Wat doe je daar 7» Eu de jongen met het onnoozelste gezicht van de wereld loont een blikken bak en zegt «Wurmen, juffrouw I» Uitslag veiling, gehouden door notaris M. Gouverne op 22 Juni 1909, van perceelen te Alkmaar. 1. Het winkelhuis aan bet Ritsevoort w/z., wijkD. 36 en 37, groot 152 centiaren. Strykgeld de heer J. Muys f 2685. Gemynd op f 450 door den heer P. G. Rike. 2. Het winkelhuis aan de Laat x/z., wijkD. 34, groot 173 centiaren. Strijkgeld de heer F J. Quax f 2500. Niet gemynd. 3. Het woonhuis en erf met breede rysteeg aan de Wtsterkolkstraat, wijku. 18, groot 116 centiaren. Staat in bod op slechts f 1065 door den heor O. J. Erkamp. De afslag daarvan heeft plaats op Maandag 28 Juni 1909, des avonds 7 uur, in het kpffiehuis van den heer W. Mooy aan de Koorstraat. BERGEN. De beide aftredende leden vau den gemeenteraad, de heeren J. van Reenen en M. Baltus, zyn bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing weder candidaat gesteld en alzoo by enkele candidaatstelling herkozen. EGMOND-BINNEN. Bij eenvoudige can didaatstelling zyn tot leden van den gemeen teraad herkozen de heeren P. Groen, J. de Wit en J. Noort. EGMOND AAN ZEE. Voor 2 vacatures in den gemeenteraad xijn candidaat gesteld de volgende heeren P. de Graaft A»., G. de Groot DzJ. E. van Hall en H. van Pel. De aftredenden waren de heeren v. Pel en V. Hall. OESDOM, onder Helloo. De Haarlem sche prcci ssie komt 27 Juli a.s. hierheen met een extra trein, welke te 10.05 v.m. te Htilto arriveert. Pastoor J. C. Meeus uit Haarlem zal aldaar de H. Mi» opdragen daarna processie naar de Kapel en tot slot Lof in de kerk, waarna de trein te 5.12 n.m. vertrekt. De Amsterdamsche processie beeft toezegging van twee extra treinen op 25 Aug. Na aankomst van de tweede afdeeÜDg Hoogmis en processie, terwyi na aankomst van de eerste afdeeling eene stille H. Mis zal worden opgedragen in de Heiloosche kerk. Langendijk komt in September. OUDORP. Wegens periodieke aftreding van de heeren H. Biuijn, J. Byman en P. Gouwenho' en als lid van den gemeenteraad te Oudorp, xijn als candldaten gesteld de heeren H. Biuyn, J, Buren, J. Byman en P. Oouwenhoven. LANGENDIJK. De bo'uw van de gas fabriek alhier is gegund aan de heeren Wayer en Wind te Medemblik. De heer Kloosterboer alhier, die het laagst had in geschreven, wenschte ontheven te worden van zyne inschryving, wat door de gas commissie werd toegestaan. Intusschen is men reeds met de werkzaamheden begonnen en men xal niet te veel tegenspoeden moeten hebber, als men met November gereed wil wezen. Is het werk later klaar, dan zal de aannemer per dag f 100 boete hebben te betalen. Als 1ste opzichter is aangesteld de heer O. Smit, bouwkundige te Zuid Schar- woude en tot 21e opzichter de heer D. Tauber te Oudkarspel. De gasfabriek zal langs heel den Langendyk 150 lantaarns van gas hebben te voorzien. De Katholieke Kiesvereeniging heeft besloten by de verkiezing van 2 leden van den raad van Zuid Scharwoude, xich van candidaatstellen te onthouden. Omtrent de aan te nemen houding bij de stemming xal nog een nadere bespreking worden gehouden. Voor den gemeenteraad van Noord Schar woude is van Katholieke zijde candidaat gfsteld de heer G. Duyves ln de vacature de Geus. Besloten werd tevens de aftredende leden, de heeren A. Barten en P. Az. de Gtu», te steunen. URSEM. Bij enkele candidaatstelling zijn de drie aftredende leden van den gemeente raad, de heeren A. Hille, P. Koppes en C. Schouten, als zoodanig herkozen. WARMENHUIZEN. Algemeene Verga dering deT R. K. Kiesvereeniging op Maan dag 28 Juni 1909. De voorzitter Kraakman opent de verga dering met den christeiyken groet, bespreekt de schitterende overwinning by de Kamer verkiezingen, en zegt dat nu weer de gemeente raadsverkiezing onxe aandacht vraagt. De secretaris leest de notulen welke wor den goedgekeurd. H. Schouten Az. geeft verslag als afge vaardigde naar de Centrale van Alkmaar. Thans deelt de voorzitter mede, dat de periodieke aftredende leden van de gemeente raad zyn de heeren C. Blankendaal, K. Blom en Jac. Swan. Ontvangen een schrijven der vrijzinnige kiesvereeniging, waarin bovengenoemde heeren wetjp worden aanbevolentevens ter tafel twee aanbevelingsbiljetten voor dezelfde candldaten. Wyi deze mededeelingea geen debat ver wekken, zijn de drie bovengenoemde heeren ook de aangewezen personen der R. K. kies vereeniging geworden en xal er dus naar alle waarscbynlijkheld geen stemming xyn. Punt 2 der agenda luidt: aansluiting cen trale Schagen. Voorzitter Kraakman spreekt ten gunste deier aansluiting, maar acht zich toch ver plicht de financieels zijde te bespreken. By stemming wordt voorstel aansluiting verworpen met 25 tegen 9 voor. De voor zitter maakt dit met een leuk woordje de aanwezigen bekend. De voorzitter sluit onder dankzegging de vergadering. HARENKARSPEL. Den 25 Juni j.l. ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging bij W. Mooy a/d. Kerkbuurt te Harenkarspel. De voorzitter opende met een woord van welkom deze vergadering en was verheugd, dat de opkomst zoo talrijk wee, en zette het doel dezer vergadering uiteen, namelijk het stellen van een candidaat voor den gemeenteraad, vacature C. Grodt (overleden). De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goed gekeurd. VolgenB een scbryven aan de Protestantsche Kiesvereeniging en een ontvangen antwoord daarop, sullen voor de periodieke aftredende leden van den raad, C. Bijpost, liberaal, en W. Zut, katholiek, geen legencandidaten ge steld worden. Vervolgens was nog een schryven van dB Vryzinnige Kiesvereeniging ontvangen om voor de vacature Groot een man van hun richting te steunen, welke voor kennisgeving werd aangenomen. Voor de vacature waren volgens art. 14 huish. regl. 2 candidaten by het bestuur ingeleverd, namelijk W. Strooper en N. Groot Cz. Eerstgenoemde bedankte, zoodat N. Groot tot candidaat geproclameerd was. Mede werd ter sprake gebracht of het ook mogelijk was een jonge garde op te richten. Na eenige besprekingen hieromtrent gaven zich staande de vergadering 10 jongelieden op. (Flink zoo Verder kon het voorstel om voor de wyken A. G. en H. een stembureau gevestigd te krijgen, veel byval ontmoeten. Na nog eenige besprekingen gehouden te hebben, sloot de voorzitter deze vergadering. CASTRICUM. Donderdag werd onze gemeente bezocht door een troep Z'geunera met hun woonwagens. Vooral winkeliers hadden veel last van 't brutale volkje. Met vier of vijf geiyk vielen xe soms een winkel binner, vroegen naar alles, kwamen overal aaD, doch kochten weinig. Vooral als xij bemerkten, dat de man niet thuis was, die gewooniyk op 't land werkt, waren ze zeer lastig. De gewone truc, om nieuwe dubbelljss en kwartjes uit de geldlade te zoeken en daarby te helpen, kwam natuurlijk ook voor. Zeer waarsebijoiyk hebben sommige winke liers schade gehad van die vrypostige klanten. HEEMSKERK Zondagavond vergaderde in de Zustersscbool de R. K. Kiesvereeniging «Door Eendracht Sterk», tot het stellen van twee candidal en voor den gemeenteraad. De voorzitter, de heer W. J. A. de Wildt, heet de aanwezigen welkom en wenzcht de leden geluk met het groote succes, dat de Ohris- telijke party een goede veertien dagen geleden by de stembus heeft behaald. Hy spreekt zyn harteiyken en innigen dank uit voor den ondervonden steun van de kiezers en de propagandisten. Daarna voorlezing van de notulen der vorige vergadering. Eén enkele opmerking werd hierop gemaakt. Hierna stemming waaruit bleek dat niet alle leden waren ingenomen met de aftredende leden weer* candidaat te stellen. De uitslag der stemming was, dat de heeren W. J. A. de Wildt 79 en G. K. Seignette 59 van de 113 uitgebrachte stemmen kregen. De heeren Rozenbroek, Scheerman en Beentjes veree- nigde respectieveiyk 22, 18 en 22 stemmen op xich. Dus de aftredende leden De Wildt en Seignette zyn opnieuw candidaat gesteld voor lid van den Raad. door de R. K. Kies vereeniging. Mogen de kiezers met op zijde zetting van alle persoonlyke overwegingen, volgens deze besluiten der Kiesvereeniging handelen. Dit werd verzocht door den voor zitter en ook de eerw. heer kapelaan spoorde daartoe aan. Daarna sluiting der vergadering met gebed en den christeiyken groet «Ge loofd »y Jezus Christus»^ zooals de verga dering begonnen was. WORMERVEER. Uitslag der veiling, ge houden op 24 Juni 1909 in het hótel «De Jonge Frins» alhier, door den makelaar R. Roozendaal, ten overstaan van den notaris G. H. A. Tjeenk Willink te Wormerveer. 1. Een woonhuis, waarin vier woningen met schuurtjes en erf aan de VerleDgde Warmoesstraat, groot 5 A. 3 c.A. Strijkgeld 1 °/0 behaald door W. IJff Bz. op f 5350. Gekocht voor f 5600 door Jb. Veenis. 2. Een woonhuis met erf aan de Verlengde Warmoesstraat, groot 1 A. 15 c.A. Strykgeld 1 behaald op en gekocht voor f 1800 door J. Abelen. BRUSSEL', 29 Juni. In de Kamer een vraag beantwoordende heeft de minister president gezegd, dat de regeering hoopt binnen zeer korten tijd het .wetsontwerp.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2