CTIE, pingen. Stempels ■yglop 7. TWEEDE BLAD. 7~ >öts: ITTE. VAN BENTHEM- WINK. VERF in busjes. 25 ct. de 5 ons. 30 10 iLTEN vanaf 26 cl. F om te witten, ot. per pak. me aar zienlijke g van prijs. DTHUIZBN, OSTER, jiland. iraslanden. in door de illand'3, Stee- LKMAAR. oonmaken enz. Goud- en Zllverimid. oek Payglop. JVEAUTÉ'S ENT 5. kïiiaar. to's. H Notarissen en Dij verkoopingen en huizen, land, gras, vooral in „ONS eren. een blad groot en igt hierin, dat geen ae, een advertentie, lad opgenomen, aan d aan te bieden. Zaterdag 17 Juli 1909. 18 JULI. Een moedig meisje II maar gestraat. :ee, G. FOOR. Lüte. GROOT. BLAD. AT 12 en ï)NKENOORD 91. Eerste adres bij Alkmaar. iichf verkrijgbaar. 5STE komen bij erstraat 17, Alkmear, AT. TE IV. ZILVSB, ELOSESN rorden aan huis ge- -IIV&. FEAUTE'S, >04. [JN, Dijk, Alkmaer. AVER, Kassier. Kustsrs, Alkmaar. KALENDER voor de dagen der week. 18 Juli. Zondag. Octaafdag van Kerkwijding. H. Fr<derlcus, Mattelaar. Evangelie: De goede'en de kwad^boom. Mattheus VII 15-21. 19 Maandag, fl. Vincentiug a Paulo. 20 Dinsdag. H Hierorymus yEmiliarus, Patroon van de weezen. 21 Woensdag. H. Joannes Guglbertus, Abt 22 Donderdag. H. Maria Magdalena. 23 Vrijdag. H. Apollinarie, Martelaar. 24 Zaterdag. H. Oamillus de Lellis, Bel. Zevende Zondag na Pinksteren. Derde Zondag der Maand. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Romeinen; VI, 19—23. Broeders! Naar menschelijke wijze spreek ik wegens de zwakheid uw vleesches. Want gelijk gij uwe ledematen hebt aangeboden om der onreinheid dienstbaar te zijn en der ongerechtigheid tot ongerechtigheid, biedt alzoo nu uwe ledematen aan om der gerechtigheid te dienen tot heiligmaking. Want toen gij dienstknechten der zonlde waart, waart gij vrij ten aanzien der ge rechtigheid. Wat vrucht hebt gij toen ge had va'n datgene, waarover gij u thans schaamt? Het einde immers daarvan is de dood. Nu 'echter, vrijgemaakt van de zon de en dienaars van God geworden, hebt gij uwe vrucht tot heiligmaking en, als einde het eeuwig leven. Want de soldij der zonde is de dood, maar de genade-gave Gods is het eeuwig leven in Christus Jezus on zen Heer, f Evangelie volgens den H. Mattheiis; VII, 15-21. Te dien tijde sprak Jesus tot zijne leer lingen: wacht u voor de valsche profeten, die tot u komen in .schaapskleederen, maar inwendig grijpende wolven zijn; aan hunne vruchten zult gij hen kennen. Plukt men wel druiven van doornen of vijgen van distels? Zoo rbengt elke goede boom goe de vruchten voort; doch een slechte boom brengt slechte vruchten voort. Een goede boom kan slechte vruchten voortbrengen, noch een slechte boom goede vruchten voort brengen. Alle boom, die geen goede vruch ten voortbrengt, zal uitgehouwen en in het vuur geworpen worden. Aan hunne vruch ten derhalve zult gij hen kennen. Niet ieder, die tot Mij zegt: Heer! Heer! zal ingaan in het Rijk der hemelenmaar die den wil doet van mijnen Vader, die in de hemelen is, hij zal ingaan in het Rijk der hemelen. Richard Warecham lag op zijn rug op het gras onder een olmboom en, droome- rig een lekkere sigaar rookende, was hij zoo tiicht bij de verwezenlijking zijner denk beelden, als hij maar ooit zou zijn. In het bezit van een kapitaal, veel vrijen tijd en een gevoel van groote tevredenheid over zijne tegenwoordige positie, was Wareham een gelukkig man. Het half-heeren, half- vagebond-leven, dat hij den heelen zomer geleid had, paste precies bij hem. Zijn kamers in de dorpsherberg tegen over den heuvel waren comfortabel, zijn portefeuille was vol schetsen, maar meer dan alles, hij had in deze niet druk bezoch te, heerlijke streek gevonden wat hij eer lijk meende te zijn het liefste, aardigste en eenvoudigste meisje, dat er ergens onder de zon kan gevonden worden. Of hij haar lief had of niet, ja, dat wist hij eigenlijk zelf niet. Toen hij Doily Morse voor 't eerst zag, was hij verrukt over hare lieve verschijning, maar anders niet. Eerst toen hij verscheiden bezoeken in Morse's molen had afgelegd om er schet sen te maken, begonnen Dolly's schoone oogen hem in zijne tiroomen te achtervol gen en toén eerst kwam'hij tot de ontdek king, dat welken weg hij ook nam, alle het leek wel op geheimzinnige wijze, langs den-molen en het waterwiel leidden. Als hij vischte, dan ging hij zeker langs den molen; als hij schetsen maakte, welk voor werp was er dan schilderachtiger dan het oude gebouw zelf, met zijn naburigen dam, waarover het water in een bree^en zilver helderen stroom afviel? Soms was ze on zichtbaar; en eindelijk begon hij zichzelf te verdenken, dat van het zien van haar afhing of de dag voor hem vroolijk zou zijn of somber en loom. En zoo zou elke vreemdeling, die deze dingen wist, best hebben kunnen raden wat het onderwerp was van Warecham's gedachten, toen hij daar dien zoelen zo mermorgen, met een sigaar in den mond, op den rug, in het gras lag. Maar welke ze ook mochten wezen, lang zou hij er niet van genieten. Zoo, zijt ge daar! riep een ruwe man, die hem genaderd was. Ik ben u aan 't zoeken. Warecham richtte zich op een elleboog op en keek den spreker aan. Hij zag een door de zon gebruind man in een onbehol pen houding, op het hek leunend. Hij was ongeschoren en zijn frak en broek hadden eens betere dagen gekend, en droegen thans, juist niet voor sieraad, franjes. Zijn bloote teenen staken door zijn schoenen, zijn hoofd, met de donkere ha ren, was gedekt door een strooien hoed, waar Üe rand bij neerhing, en zijn vadsige houding, zijn onbeschaafd gezicht, zijn al gemeen onbeschoft voorkomen stempelden hem als behoorende tot die categorie" van filosofen, die men gewoonlijk den naam van „landlooper" schenkt. -Warecham had hem al dikwijls ontmoet. Soms zag hij hem in de gelagkamer van de herberg, soms trof hij hem in Üe schaduw slapende. Hij had hem maar weinig gesproken, doch hij zag hem aan voor een onschadelijken niets nutter. Ik heb u gezocht, herhaalde de man Dat hebt ge mij al gezegd, antwoord de Warecham, een dikke rookwolk de lucht inblazend. En? De menschen in de herberg hebben mij gestuurd om u te halen. Ik zegde hun, dat ik dacht dat ge dezen kant waart ge gaan, bij den ouden molen. Dat is gewoon lijk zoo, niet? Wat willen ze van mij hebben in de herberg, vroeg Richard kortaf. Wel uw paard is niet in orde. Het beest heeft zijn poot gebroken. Warecham sprong onmiddellijk op. Wat! riep hij uit. Mijn arme Bess! Hoe is het gebeurd? Dat weet ik niet. 'k Denk dat ze het zullen moeten doodschieten. Ze wachten slechts op uwe orders. Arme, arme Bess! herhaalde Richard over het hek springend fen den man ec;i geldstuk in de hand stoppend. Ik dank u zeer, man, voor uwe moeite. Kom mee. Ik kan u noodig hebben. Wel ga maar recht door, ik volg wel. Ik heb rheumatiek in de beenen en moet nu langzaam gaan. Warecham liep met vluggen tred en de ander volgde langzaam hinkende. Nauwe lijks was Richard echter achter den heu vel verdwenen, of 's mans wijze -van doen veranderde geheel en al. Zijn pijnlijke uit drukking verdween, zijn beenen schenen plotseling nieuwe kracht te 'hebben gekre- den; hij keerde snel om en liep vlug in te genovergestelde richting, niet naar het dorp, maar recht op Morse's molen aan. Morse's molen stond tusschen de heuve len, daar waar de straatweg een sterke kromming makende, recht over den dam gaat. Een beetje vervallen en met mos be groeid was het 't schilderachtigste plekje, van het landschap. Het zuidelijk deel van het gebouw was door den molenaar voor woning bestemd. Hier had Abner Morse, lang met zijne dochter gewoond. De dorpe lingen beweerden dat hij rijk was. 't Was toch onmogelijk, dat een man, die slechts zoo'n klein gezin te kleeden en te voeden had, en zoo'n uitstekende zaak had als Abner Morse, anders kon wezen dan rijk, zeiden ze. Die meening werd nog ver sterkt door voorzorgsmaatregelen, die ge nomen waren om he't gebouw voor inbre kers te beschermen, De eenige deur was van zwaar eikenhout met ijzeren grendel. De vensters waren van ijzeren staven voor zien. Was het om zijn geld te bewaren, vroegen Üe menschen, oï zijn aarüige doch- ter, üat üie maatregelen genomen waren? Om üeze laatste reden kon het zeker niet zijn, want Dolly werd op geen enkele ma nier in d.e vrijheid, harer bewegingen be moeilijkt. Dezen zonnigen zomermorgen zat zij breiende 'aan de open deur. Ze leek een levende schilderij met den donkeren ach tergrond van 't inwendige van het huis. Ze kon voor een voorbijganger niet aantrek kelijker zijn. Op hare wangen lag de blos Van gezondheid; het warme zonnelicht scheen op haar lichtbruin haar; heldertvit te tanden schitterden tusschen haar roode lippen; een klein goed gevormd voetje kwam van onder haar rokken vandaan. In één woord ze vormde het meeste aan trekkelijk deel van het tooneel, dat zich aan de. oogen van den landlooper vertoon de, toen hij den hoek van den weg had omgeslagen en in het gezicht van Morse's molen kwam. Zoo, James zijt gij 't? vroeg Dolly, vriendelijk lachend opkijkend toen de man voor de deur stil hield. Ja, ijk ben het, James Billings, ant woordde hij droog. Ge zijt alleen, hé? Ja, vader is uitgegaan. Ik weet het; ik ben hem op tien weg tegengekomen. Blijft hij lang weg? Neen; hij is naar het dorp. Vanmid dag zal hij weer thuis zijn. Dan kunt ge hem spreken, als ge wilt. Misschien, zeide Billings, naar alle kanten kijkende. Dan wendde hij zich weer tot Dolly. Moet moet ge' hem dringend spre ken? vroeg het meisje, merkende, dat hij niet weg wilde gaan. Wel neen; maar ik heb een razenden honger, Dolly, Hebt ge biet wat te eten voor mij? Wel ja, antwoordde het goedige meis je; natuurlijk heb ik üat. Zonder achterdocht ging zij naar binnen, op Hen voet gevolgd door den man. Nauwe lijks had zij echter den drempel overschre den, of hij wierp de deur met zijn voet dicht en sprong als een tijger het meisje naar de keel. Zoo plotseling was de overval en zoo stevig de greep om haar hals, dat zij noch weerstand kon bieden, noch kon roe pen. Bleek van schrik zonk zij op de knieën. Nu, meisje, zeide de woestaard, waar is 't geld van uwen vader? Zij wilde spre ken 'en de man die zag, dat zij 't niet kon, liet haar keel los en greep, haar bij de polsen. Als ge schreeuwt, zeide hij, dood ik u. Waar is het geld? Ik moet dat hebben of uw leven, mijn lieve Dolly. Verschillende gedachten schoten Dolly bliksemsnel door het hoofd. Toen 'de eerste plotselinge schrik - voorbij was, zag zij Üe noodzakelijkheid in allé vrees op zij te zet ten en gebruik te maken van al hare vast beradenheid. Ze was een dapper meisje en bij haar was denken handelen. Kom, doe mij geen kwaad, zeide ze goedig.. Vaders geld ligt in de eikenhouten kast op de vliering. Zoo, riep Billings uit. Wijs Imij tien weg eens en ga mij voor. 't Zal u berouwen als gij liegt. Bevende gehoorzaamde zij en ging de trap op. De kamer boven werd gebruikt voor een rommelkamer. Van daar leidde een ladder naar de vliering, waartoe de toegang door een luik in het plafond was gesloten. Alhoewel Dolly dat luik Wel da gelijks had opgelicht, kon zij 't nu niet en ze viel uitputting voorwendende, op de ladder neer. De val is te zwaar voor mij, zeide ze. Ik kan ze niet optillen. Met een vloek duwde dé man haar weg van de ladder, klom daarna zelf naar bo ven len hield het luik vast, opdat ook Dolly er door zou komen. Maar als een hazewind was Dolly naar de deur Van het vertrek gesneld, die zij op dubbel slot achter zich dicht deed, Billings zat gevangen. Tevergeefs trachtte hij, toen hij bemerkte dat hij in den val zat, met den schouder de deur uit te drukken, hetgeen met de ver schrikkelijkste verwenschingen gepaard ging. De eiken deur weerstond alle pogin gen en de vensters waren van ijzeren sta- van voorzien als in een gevangenis, zonder wapen of eenige hulp zich bevindfende, was de ontkoming onmogelijk. Hare ooren dicht houdende voor 's mans verwoede uitlatingen, vloog Dolly de trap af en den weg op. Maar ze had nog geen tien meters geloopen of ze hoorde een schril gefluit en de stem van Billings, die uit het venster riep: Cashal, Cashal. Houdt het meisje. Ik ben opgesloten. Breng haar terug en maak korte wetten met haar. Op het geroep sprong een tweede bandiet uit het struikgewas op eenige meters af stand en liep op het meisje toe. Dolly keer de zich om. De schrik over dit nieuwe ge val scheen haar vleugels te hebben .gege ven. Zij slaagde er in de deur van den mo len te bereiken en die voor de neus van den bandiet te sluiten, juist toen Cashal zijn arm uitstak om het meisje te grijpen. Zij schoof fluks de grendels op de deur en stond dan een oojgienblik, met de handen op haar boezem, naar adem hijgend. Wat zou zij nu doen. Haar toestand was nu weer zonderling, Ofschoon ze den man boven gevangen had. was ze toch de gevangene van den man buiten. Beiden beraamden nu plannen om haar te overmeesteren. O, keerde haar vader maar terug of ging er slechts iemand voorbij', zoodat zij om hulp zou kunnen roepen. De man aan de deur s cheen zich dit laatste gevaar ten volle bewust, want hij riep Billings toe het geld uit het raalm te werpen, wat Billings echter zeer beslist weigerde. Tot de over tuiging komende, dat 't onmogelijk was de deur open te breken, liep. Cashal den molen om ten einde een anderen ingang te vinden. Dolly volgde zijne bewegingen van het eene getraliede venster 'tot het andere, vast besloten den bandiet zoo mogelijk in 't zicht te houden. Als ik een geweer had, zoudt ge jiiet £00 veilig zijn als nu, zeide hij, tusschen het ijzeren traliewerk doorglurend. Dolly keek hem aan, maar gaf geen ant woord. Wat haar lot zou zijn, als hij er in slaagde in den molen te komen, daar dorst zij niet aan te denken. Al haar moed, al haar voorzichtigheid, al haar slimheid ook moesten haar mi ten dienste staan. Ik zal den molen in brand steken, riep hij uit. Misschien zal u dat tot rede bren gen. Maar dit voorstel lokte bij Billings zoo'n gil van schrik uit, dat Dolly al weinig vrees gevoelde, dat Cashal zijne bedreiging zou uitvoeren. Doch zelfs, als de schurk, woedend over zijn nederlaag en razend door Billing's weigering om hem het geld toe te vertrouwen, wierkelijk zijn wreede plannen zou hebben uitgevoerd, zou het hebben berust, haar vader's eigenidom ver dedigende met haar leven, liever dan het te doen vallen' in handen .van deze roovers. Zij zag wel in, dat haar dood zeker was, als de aanvaller binnen koin komeij en zij wist, dat haar vader zou bestolen worden. Het was alles wage® tegen jniets en zij be sloot te volharden in haar (besluit, zoolang er nog leven was, te Wachten tot Hulp zou komen opdagen. Het gebouw bood den bandiet geen ande re opening dan de eenige eikenhouten deur, die buiten zijne macht was. Ja, er was er nog een en daarop werd zijn aan dacht geroepen door zijn kameraad aan het zoldervenster. De sluis. De- sluis, riep Billings. Ge kunt door het rad binnenkomen. Dolly hoorde de woorden en het hart zonk haar in de schoenen, 't Was waar. Door in de sluis te klimmen en onder de schep van het groote rad, kon men door de machinekamer in den molen komen. Met een kreet van vreugde nam de bandiet het voorstel aan en met een bonzend hart volg de het meisje hem met hare blikken, tot hij in de sluis verdwenen was. Toen kwam eene vreeselijke gedachte bij haar op; doch het scheen de eenige kans om haar leven te redden. Zij .snelde naar de maalkamer en greep naar den hefboom die op de sluis werkte. In gewone omstan digheden zou* haar kracht te kort schieten om hem op te heffen, doch thans gaf het nijpend gevaar haar de spierkracht van een reus. Langzaam ging de zware staaf om hoog. Zij hoorde het stroomen van het wa ter daar de sluis geopend was. Het groote waterrad begon zachtjes te draaien, de groote scheppen te wentelen. In een oog wenk was de molen in volle werking. De arme duivel was er in geslaagd het rad te grijpen voor het begon te draaien en slingerde nu aan een der armen mee rond. Telkens met het hoofd naar beneden ge worpen en bijna verdronken door het wa ter, dat over hem h een stroomde, schreeuw de hij om uit zijne benarde positie bevrijd te worden. Het rad wentelde rond en daar mede ook de ongelukkige Cashal; maar Dolly luisterde niet naar de vloeken en ver wenschingen, die de lucht vervulden. Zij wierp de deur haastig open en snelde naar het dorp. Toen zij de kromming van den weg voorbij was, zag zij twee mannen op haar toekomen. Met bonzend hart herken de zij hen als Warecham en haar vader. Haar vreeselijke geschiedenis te vertellen was het werk van een oogenblik en toen begaf haar eensklaps de kracht en zij viel bewusteloos neer. Bijna voor men haar in de armen kon opvangen. De half verdronken Cashal werd uit zijne niet erg plezierige positie bevrijd en de twee roovers werden aan de overheden overgeleverd. Warecham had zijn paard volkomen in orde bevonden en 't \yas hem toen duidelijk geworden, (dat de boodschap van Billings een sluwe zet was geweest, om hem uit de buurt te krijgen. Vermoedende dat er iets niet in den haak was, was hij zoo spoedig mogelijk naar den molen te ruggekeerd, onderweg den molenaar ont moetende. Wat Dolly betreft, zij werd de heldin van de streek mijlen in 't rond. 'Al hoewel de gebeurtenissen, hier verhaald, vele jaren geleden voorvielen en Dolly sinds lang is geworden, mevrouw Richard Ware cham, is zij bij hare oude buren nog 't best bekend, fels Dolly Morse, het meisje van den molen. 'e avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Op de gewone dagen de Catechismus. Zondag as. feest van den Apostel Jacobus. Op dien dag de bedevaarten uit Krom menie en Omstreken, alsook die uit Wijkeroog naar >Kapel«. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zondag 's morgens 61/J en 8 uur stille H.H. Missen 10 uur gexongen Hoogmis 's namidd. 2 uur Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Masgd. Woensdag 's morg. 9 nur plechtig Jaar getij voor den heer Franclecus Xaverijis Witte 's avonds 7 uur Lof ter eere van Sint Jozef. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Alhsrh. Sacrament en 't H. Bloed van Mirakel"s avonds 7 uur Lof tot dezelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden v. h. Broederschap v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominicus. Zondag 's morg. 6, 71/1 en 9 uur stille HH. Missen 101/, uur Hoogmis's midd. 2 en 31/, nnr Catechismus 3 uur Ves pers 5 nur Congregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor de leden van de St. Vincentius- Vereeniging 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 'b morg. 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans 9 uur gez. Maandzt. voor Cornelia Buiter 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 91/» uur gez. H. Mie met Venf Creator, V r ij d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 25 Juli a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 9 uur Afd. B 101/» uur Afd. O 71/, uur HEILO. Zondag, heden sluit bet feestoctaaf van Kerkwijding, 's morg. 7 uur H. Mis, waar onder onderrichting 91/, uur Hoogmis, waaronder predikatie 's midd. 1 Va nur Catechismus21/, uur Vespers. Na de Hoogmis zal er gelegenheid bestaan zich in het Scapulier van den berg Carmel te doen inkleeden. Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/, en 8'/j uur. Zaterdag na de HH. Missen komen de kinderen biechten, die in dit jaar zijn aangenomen midd. van 4 uur af gele genheid om te biechten voor anderen SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/s uur Hoogmis'e namidd. I1/* nur Catechis mus2 uur Vespers. Na de Vespers inkleeding in het scapulier. Zaterdag^ van 5—8 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 7 uur H. Mie voor de parochie10 uur Hoogmis voor overl. fam. OudhulsSchouten 's midd. 11/1 uur Catechismus21/a uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk9 uur H. Mis voor N. Hoogeboom. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor N. Komen en K. Zuurbier 9 uur H. Mis voor A. Noordstrand en A. Komen. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor G. Watervis 9 uur Bruidsmis. Donderdag 'smorg. 7 uur H. Mis voor N. Weel en J. Ouwens9 uur H. Mis voor M. Zuurbier. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor de Wed. Kief't9 uur H. Mis voor O. Moei en A. Steur. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor J. Bijvoet en Gr. Schermerhorn 81 uur H. Mis voor K. Weiter. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Gewone dagen Catechismus. LIMHEN. Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mie 97x uur Hoogmis 's namidd. ll/t uur Catechismus 2l/a Vespers. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 nur H. Mis ter eere van den H. Joseph 9'/s uur H. Mis voor de gemeente 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maartje Blanker!, hvr. van Hermanus Cornelisse8uur H. Mis voor Jan Jonker. Dinsdag 's morg. 8 en 81/, uur H. Mis voor twee overledenen. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacoba Cornelisse en Geertruda van Beu- sekom 81/, uur H. Mis voor de geloovge zielen. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Willem Duindam 8l/j uur gez. H. Mi» ter eere van het Allerh. Sacrament. V r 3 d a g 's m<®g. 8 uur H. Mis voor Maartje Schee en N'colaas Mefjne81/j uur H. Mis voor Arie Bakkum en Cornelia Groen. Zaterdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor Elisabeth Groot81/,, uur H. Mis voor twee overledenen 's midd. 4 uur gelegen heid tot biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's namidd. I1/» uur Catech. 2Yj uur Vespers's avonds G'/j uur H. Familie. In de week de H.H. Missen ten 7% en 8 V4 uur. Catechiemus als naar gewoonte. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. AKERSLOOT. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/» uur Hoogmis 's midd; 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna lied no. 884 strofen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Geest. Na de H. Mis verkiezing van nieuwe overheden in de 3a orde van den H. Franciscne. Woensdag morg. 9 uur gez. Jaargetij voor Wilbert Kujjs. V r 5 d a g 's avonds 7 nur Lof ter eere van het H. Hart v. Jezus, daarna lied no. 46. Zaterdag, 's morgens na de H. Mis en middags van 3—5 uur gelegenheid om te biechten. Deze week Catechismus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed Krujjer, geb. Buren, en Cornelis Bennis. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag sluit het feestoctaaf van Kerk- wijding, 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie91/J uur Hoogmis tot zekere intentie's midd. 1 uur onderrichting in de By b. Geschiedenis; 2 uur Vesper» met Rozenhoedje. Na de Hoogmis en na de Vespers is er gelegenheid om zich te laten inschrijven in het Broederschap van 't Scapulier en 't eerekleed van Maria te ontvangen. Maandag, feestdag van den H. Vincentius a Paulo. Dinsdag, feestdag van den H. Hleronymus Aemilianus, Patroon der weezen. Donderdag, feestdag van de H. Maria- Magdalena, 's avonds 6l/i nur Lof met Rozenhoedje,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 5