GOUD-MAGAZIJN Laatste Berichten. Marktberichten, Advertentiën. 1*. OU3MSS» Houttii 26 - Üikmaar, Amstérdamsche Beurs. KERKNIEUWS. Officieele Berichten. Gemengd Nieuws. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's Uitslag Veiling WINKEL- en WOONHUIS met ERF, Mr. A F. E. DE LANGE, Notaris. Eenstemmig oordeel! C. KAAÏJ, Kooltuin 7» Sigarenfabriek „DE CONCURRENT Telefoon 279. X9DDTT"r'Z,XX- 2©. a t© koopea ©f t© ruilen is liot adres: over den Schoenwinkel van den h?er VAN NIEUWKUIJE. ZOSD1G8 ÖPE.V .'T-- egeven. Door do Biblio- 154 lezere 895 boeken rentie bestaat thans uit woord verleend aan den nis O. F. M. Deze toonde ovlsatle het nut der St. en spoorde leden en vereeniging krachtig te hoon doelden nood- h in zijn armoede bij heer pastoor werd den artelyk woord van dank opwekkende woorden, ring met gebed werd er pastoor is van zjjne vorige week Dinadag r voor het eerst het en en neemt thans weer in acht nemend zijne iden waar. Moge het istoor blijvend zijo, moge ang voor de parochie t geve God. alhier een gymnastiek- voor R. K. jongens thans is ook een turn- jongelieden boven 16 e vereeniging, dia den heeft aangenomen, sjjn n. Het bestuur bestaat mer GzP. Schuffelen, Gz. en C. Kramer Gz. vorige week werden te k aangevoerd 442600 groote en 626 zak kleine uien, 705Ö stuks bloem- 3125 stuks (2e soort), ode kooien aangevoerd, werden verkocht. De f 3 80 per 100 bos, de mkool tot f 13 per 100 appelen worden tevens d, n.I. van f 2 50 tot derwjjzer met verplichte nbare lagere school te ad de heer D. Klay te riesvereeniging aan den 12 tegen 10 stemmen ug tegenover den heer n als lid van den ge- Landbouwbelang' te eft een eigen veilings- er eer.ige feestelijkheden brulk genomen. Het is evenals te Broek op omatische afslager kan 1. Aalders, onderwijzer e Broek op Laugendjjk, de acte van hoofd- N. Vergadering van den op Zaterdag 17 Juli, wezig alle leden, de vergadering, waarna uien voorleest, welke n. eenige goedkeuringen procesverbaal der her- dsleden O. Blankendaal, ,n. an den heer Tromp, Augustus as., wegens hoofd dér school te Niedorp. Het ontslag age niet aan den Raad, gericht is wordt or den heer G. J. Ter- emeente-ontvanger enz. een voorafgaand verlof ontslag wordt eervol vergadering geschorst, verwijderen om eenige en. de voorzitter wijl nu Dg van gemeente secre V. een aanbevelingslijst ming van eene nieuwe ren Tromp en K. Blom. ning dat de benoeming it op voorstel van den icitanten op te roepen van secretaris en ont- eten ingediend zijn voor proepingen worden ge d en in »De Tfldc. gegaan tot het nazien g 1908. Op de vraag et om een gespecifiëerde de burgemeester, dat it gegeven. Waarop een aat. goedgekeurd in ontvang uitgaaf op f 20313.53, saldo van f 1604 97'. ndeld een schrijven van leervak Gymnastiek, en orde oefeningen in gemeld, dat voorheen werd gegeven, maar dat, ht aanwezig is, geen ng meer zal worden kingen wordt besloten bten aan Ged. Staten, ens gemis aan localiteit i dat hier zooiets niet zegt de heer Blanken és In de Oudewal wel n. De voorzitter beaamt zien. van oordeel, dat de lelarlj wel eens mag worden tegengegaan, burgemeester deelt mee, dat steeds bij om pei missie wordt gevraagd en dat, ieer ze van verre komen, het veelal .joidt toegestaan. jjlets meer aan de orde zijnde wordt de Lgeenkomst gesloten. HARENKARSPEL. Na afloop van de randegang, die de prachtig versierde optocht Vrijdag door de gemeente maakte, begaf de gleuwe Burgemeester zicb met de Raadsleden „aar het gemeentehuis en nam met de familie van den E.A. heer Burgemeester in je Raadszaal plaats, waar de installatie vergadering gehouden werd. De waarn. burgemeester, de heer Bijpost, opent de vergadering en geeft lecture van bet Koninkl. Besluit, waarbij tot Burge meester der gemeente Harenkarspel is be noemd, de heer J. Burger. In hartelijke bewoordingen feliciteert de oudste wethouder den heer Burger als Burge-, meester dezer gemeente. Hij twijfelt er niet aan, dat de belangen van de gemeente aan goede handen zijn toevertrouwd en door den beer Burger sullen gediend worden. De heer Bijpost overhandigt hierna den Burgemeester de uiterlijke teekenen zijner waardigheid. De heer Burger, hierop het woord ne mende, betuigt den wethouder zijn dank voor de sympathieke woorden tot hem gesproken voor de werkzaamheden, als waarn. burge meester van de gemeente verricht. De taak die thans op zijne schouders is gelegd zal de heer Burger naar beste weten ten uitvoer brengen en steeds de belangen der gemeente behartigen. Hij verzoekt daartoe de mede werking van de leden van den Raad en van de burgerij. Nadat de heer Burger hulde gebracht heeft aan de verdiensten van zijn voorganger den heer Swan, wordt de ver gadering gesloten. Ongeveer 5 uur kwamen Burgemeester en H.H, Raadsleden van het gemeentehuls terug. Op de bovenzaal van den heer Brommer werden toespraken gehouden door 'de heeren J. Bos en A. Kroon en een woord van dank gebracht door den heer Burgemeester aan de feestcommissie en de burgerij. By de Maandag 19 Juli gehouden ■temming voor een lid van den Raad,-wer den uitgebracht 391 stemmen. Hiervan verkregen N. Groot Oz. (Kath.) 184 stemmen en P. Borst Abz. (lib.) 207 ■temmen, zoodat gekozen werd P. Borst Abz. (lib.) De Raad bestaat thans uit 4 Katholieken, 2 liberalen en 1 Anti Revolntionnair. De Katholieken verliezen bij deze stem ming 1 zetel. WORMERVEER. Vrijdagmiddag geraakte een tweejarig kind van J. Heere aan het Krommenieërpad in de sloot tegenover de Gereformeerde Kerk en werd daaruit leven- os opgehaald. Zaterdagmiddag vertrokken van hier de eerste kinderen naar Egmond aan Zee, uitgezonden van wege de afdeeling Wor- merveer van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings- en .Vacantie-koloniën. Er waren er een zevental. Dit zijn de jongere kinderen, terwijl in de maand September nog een zestal oudere kinderen zullen ver trekken. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Alkmaar, Dijk 14. Purmerend, Kaasmarkt 66. i) Pref. iComm. Staatsleningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld Bulgarije Tabak Hongarije Goudl. Oostenrijk Jan./Jull ♦Vin Portugal Tab. Rusland 1906 ld. Rothschild 1889 ld. Hope 8c Co. ♦Vin Ivang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 S Mexico Binnenl. 5 n Brazilië Fund. Loan Spoorwegleenlngen. Holt. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City id. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand, 4% Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car A Foundry 11 Steels Cult. Mij. Vorsteul. Aand. Ned.aHandel Mij. Resc. Refij ng Lebong. Aand. "tea Cobar Koulnkl. Petr. M1J. Moeara Enlra Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine pref. Id. Comm. Peru Prof. id. A dam Langkat gew. Aand. ,d- pret. A dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Dell Mlj. Langkat Tab. A. toedan id. Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premleleeningen. 8 °/o Amsterdam I 100.— 3 b Rotterdam -100.— 8 I in Antwerpen n Theiss Oostenrijk i860 1, Rusland 1866 Prolcngatlekoera Koers van ig Juli. 20 Juli. 2t Juli 943/IO 9^1» 9&7/8 967/i6 8410/16 24^/10 Il6 475/s 365/l6 447/8 7aVi 4II5/l6 349/l6 '34X 3ll/i 197 213/4 S915/l6 6O 7l7/l6 I741/* Ï781/4 910 no 459X '94 I681S/]6 7lk 2I7/16 9 34!/S 2t>sX 69 '46/s 97 438 47X a35 721/. 380 1073/4 106 "X 94X 9S7/S 966/8 96^/4 97 85V8 85 95V4 86 i°5X 85 89 1x6*716 47u/l6 3 61/s 451s/l6 7aX 4's/4 S3s/a 347/s '33 /l6 .3'Vie *95% 218/4 rioX 89 X 6i7/8 7iVl8 I7i7/l6 178V16 9x8 109X 4573/4 I9ll/4 '67V8 7lk 2lX 9V16 347/8 '52 209 71 99 X 447 497/Ö 236 72I/4 381 108X I47X IX 95 97 5s/4 6X 6X 97 85 85 94X 86 105V4 85 89 Il6 48X 37 4515/l6 72* 4i7/S S36/s 363/l6 31 u/l6 197 2ll5/i6 III 85X 61X 70U/16 171 1775/8 9'S 112 457X 191 i677/8 ,43l, 7V4 2l7/l6 8% 34X 155 2IO 447 51 237 72 380 Z. D. H. do Bizichop van Haarlem heeft benoemd tot deken en pastoor der parochie van O. L Vr. Hemelvaart te Gouda den weleerw. heer J. A Koperstot pastoor te Amsterdam (H. Anna) den weleerw. heer F. W. de Rooij en tot pastoor te Veleen (Wjjkeroop) den weleerw. heer F. J. M. War sen, die kapelaan was te Haarlem (H. Bavo). Deken Horning. Naar wy vernemen heeft de ZeerEerw. heer H. A. Horning, deken en pastoor te Alkmaar, tegen 1 Sep tember a.s. ontslag uit de bediening ge vraagd. (N. H. C.) i1/* Landweer. De Burgemeester der gemeente Alkmaar herinnert den verlofgangers der militie van de lichting 1901, die bestemd zijn op 1 Augustus 1909 naar de Landweer qver te gaan, aan hunne verplichting om zich na 1 Augustus 1909, doch. vóór of op 30 Au gustus d.a.v. ter gemeente-secretarie aan te melden, onder overlegging van hun militair zakboekje. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar,'Juli 1909. Kwade praktijken bij de keuring van lotelingen. De Burgemeester van Alkmaar, Overwegende, dat gebleken is, dat er nog steeds personen zijn, die er hunne praktijk van maken, om aan lotelingen, tegen beta ling van eene som gelds, hunne hulp aan te bieden, ten einde hunne ongeschiktver- klaring voor den militiedienst te verkrijgen. WAARSCHUW,T voor bovenbedoelde praktijken en wijst belanghebbenden met nadruk op het bepaalde in art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, luidende als volgt: „Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: lo. hij, (die zich Opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken; 2o. hij, die een- ander pp diens verzoek opzettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in jhet laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren, opgelegd." Brengt verder te hunner kennis, dat de bemoeiing van bovenbedoelde personen in geen enkel opzicht tot afkeuring van den betrokkene kan leiden, terwijl de raadple ging dier personen den loteling slechts fi nancieel nadeel kan berokkenen. De Burgemeester van Alkmaar, G. RIPPING. Alkmaar, 19 Juli 1909. PARIJS, 20 Juli. Bij de beraadslaging omtrent het rapport, over de Marine, waar bij het heftig toeging tusschen de regeering eenerzijds en Delahage en Delcasse ander zijds, werd den voorrang gevraagd voor een door Clemenceau aanvaarde motie van vertrouwen. De voorrang werd met 212 te gen 176 stemmen geweigerd. Het kabinet heeft ontslag gevraagd. Spanje in Marokko. BERLIJN, 20 Juli. De correspondent van de Lokal-Anzeiger seint uit San Sebastian, dat koning Alfonso plotseling naar Madrid is vertrokken, om een ministerraad te pre- sideeren, De berichten uit Melilla maken een ge weldigen indruk. Blijkbaar is het heele Rif in opstand. Spanje moet geduchte verster kingen, men spreekt wel van 50.000 man, zenden, om iets te kunnen uitrichten. Mijnongeluk. LANGENDREER, 20 Jul. Op de mijn Mansfeld heeft door ontploffing, van mijn- gas een ongeluk plaats gehad. Om 11 uur waren 3 lijken en verscheidene gewonden opgehaald. Bijzonderheden ontbreken nog. Brand. Dinsdagnacht ia te Zevenbergen afgebrand de bakkerij van J. Bartene. De aangrenzende klompenmakerij werd mede gedeelteiyk vernield. Overboord geslagen. Be 17-jarige knecht van ecbipper J. v. B. van Brouwershaven, uitgevaren ter garnalenviiachery, ia Vrijdag ter hoogte van den Oase overboord gealagen en verdronken. De pogingen door den schip per tot redding aangewend, mochten niet baten. Gasverstikking. Door het inademen van gas is in den nacht van Zaterdag op Zon dag in bewnsteloozen toestand geraakt, een vrouw, wonende in perceel 220, le Helmer straat te Amsterdam. Langdurige toepassing van kunstmatige ademhaling en het toedie nen van zuurstof mochten niet meer baten. Een inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Aan den politiepost aan den Gronau- schen weg te Enschede werden door de politie aangehouden twee kinderen van 4 en en 5 jaar, die bleken verdwaald te zyn. Van de kinderen kon men niet ontdekken waar ze thuis behoorden tot men later van de politie te Glanerbrug vernam dat ie van Gronau afkomstig waren. Al spelende hadden de kleinen een weg van ongeveer uur afgelegd. Ze zyn door de ouders teruggehaald. Terechtstelling te Konstantinopel Maandagmorgen ia aan 13 personen, onder wie de voormalige chef der geheime politie, en de gewezen miliitaire bevelhebber van Erzeroem, het doodvonnis voltrokken. Chlneesch geheim genootschap. Een dertigtal Chineezen, onderscheidenlijk koelis van de ondernemingen Gloegoer, Belawan en Medanestate, iya in hechtenis genomen onder verdenking van deel uit te makeD van een Chlneesch geheim genootschep. Beslag ia daarby gelegd op een aantal voorwerpen, die deze veronderstelling bevestigen. ByiOL- derheden ontbreken voorshands, meldt de Dili Cour. Een goede maatregel. De directie der Staatsspoor heeft bésloten in alle- compar timenten van alle rijtuigen bordjes aan te brengeD, waarop vermeld staatVerboden te spuwen.» Cholera. De Minister van Binnenland sche Zaken beeft goedgevonden lo. Archangel besmet te verklaren wegens Aziatische cholera 2o. het aantal dagen, bedoeld in het eerste lid van art. 8 van bovengenoemde wet, te bepalen op vyf. (St. Ct.) Doodgedrukt. Zondagavond is het 9 jarig zoontje van de weduwe Hay tink te Hil versum by de Langestraat op het stations emplacement aldaar tusschen de buffers van een goederentrein en een stootblok geraakt. De knaap werd doodgedrukt. Een Unicum? Een kiezer te Amsterdam die al sedert zes jaren in Naarden woont en daar zyn betrekking heeft, ontvangt ge regeld nog zyn stemkaarten voor de ver kiezingen voor de Tweede Kamer. Zoo ont ving hy 13 Jnli jl. weder zyn oproepings kaart om te komen, stemmen in district IV tusschen van Hamel en Wijekoop. Of de kiezerslijsten ook goed bijgehouden worden. Bedoeld kiezer ie in Naarden ook kiesge rechtigd gedurende die jaren. (Hbl.) Papendrecht. Naar men ons schrijft, heeft de verkiezing voor den gemeenteraad te Papendrecht ditmaal veel van zich doen hooren. In verband met de Papendrechtsche rechtzaak had zich te dezer plaatse een comité gevormd, ten einde den burgemeester, den heer N. Bonten, als raadslid niet te herkiezen. Ondanks de krachtige actie tegen den burgemeester gevoerd, onder bedekte aanvoering van ds. Hoekstra, is de heer Bonten met ongeveer 2/3 der uitgebrachte stemmen herkozen. Van de 582 kiezers wa ren er 520 opgekomen, waarvan 343 hun stem aan den aftredenden burgemeester gaven. (Ned.) Geen bewijzen. De afgevaardigde Babi- kian, die lid van de parlementaire commis sie van onderzoek naar het gebeurde te Adana is, heeft verklaard, dat er geen be wyzen waren, dat Abdoel Hamid de moord- party daar had aangestookt. Het- Eucharistisch Congres te Keulen zal, voorzoover thans bellend is, worden, bijgewoond door kardinaal Kopp, Vorstbis schop-van Breslau, kardinaal Mercier, Aarts bisschop van Mechelen en Primaat van Bel gië, kardinaal Logue, Aartsbisschop van Ar magh en Primaat van Ierland en door kar dinaal Ferrari, Aartsbisschop van Milaan. Met Iden Kardinaal-Legaat Vannutelli en den Aartsbisschoppelijken Gastheer, Kardinaal Fi scher, nillen dus zes Prinsen der Kerk het congres bezoeken. .Voorts zullen aanwezig zijn Mgr. Amet- te, Aartsbisschop van Parijs en Be Bisschop pen van Autun, Luik, Luxemburg en Na men, verder Mgr. Bourne, Aartsbisschop van .Westminster en Primaat van Engeland, de Aartsbisschop van Saragossa en de Bisschop pen van Triest en Nepi. De Duitsche Bis schoppen zullen bijna allen aanwezig zijn. Nederland zal, gelijk men weet, vertegen woordigd zijn door den Aartsbisschop van Utrecht en Ide Bisschoppen van Haarlem en Roermond. Katholieke Bisschoppen. De Katholieke Bulgaren in Turkije hebben een aartsbis schop gekregen, die erkend is door den sultan. Deze kerkvorst heet Michael Miroff, Hij werd tot de aartsbisschoppelijke waar digheid geroepen in 1905, maar heeft er niet vóór nu bezit van kunnen nemen, omdat hij nu eerst oritvangen heeft de „bera-t" die hem aanstelt tot „aartsbisschop der ka tholieke Bulgaren in ihet heele Ottomaansdhe keizerrijk." Het keizerlijk besluit erkent ook, voor de katholieke Bulgaren, een bisschop in Tra- cië, Mgr. Pettkoff, en een bisschop in Mace donië, Mgr. Epiphanus Schanoff. Journalistiek. Aan de Ecole des hautes étude sociale, te Farya, zal van af het ko mend Wintersemester, een uitgebreide cursus in journalistiek worden gegeven. Zoo zal b. v. worden gesproken over organisatie en techniek eener courant en over de politieke, sociale, historische en juridische vorming van den journalist. Luchtvaart. Om kwart voor zeven Maan dagochtend heeft, zooals men weet, Latham zijn poging om het Kanaal iri een vliegtoe stel over te steken begonnen. Om half acht seinde de semafor van de Barak dat er een sleepboot van Calais begeleid door een tor pedojager uit zee terugkeerde met het toe stel van Latham aan haar laadmast. Toen wist men dus dat Latham zijn tocht niet had kunnen volbrengen. Later bleek het dat de torpedojager Har pon Latham drijvende op zijn toestel had gevonden; hij had gr een sigaret bij opge stoken en zat nog rustig op zijn plaats. Het toestel was toen de motor niet ge noeg kracht meer ontwikkelde, langzaam gedaald. Bij het aan boord der sleepboot hijschen van het toestel, werd dit bescha- di£d-- l Om Half tien Was rde Harpon weer in de haven van Calais terug, waar de menigte' Latham hartelijk toejuichte. Teruggevonden. Maandag zyn de gou den voorwerpen, horloges, kettingen, ring, enz., afkomstig van den diefstal bij den heer Van Tongerloo te Gouda, door de po litie uit een riool voor den dag gehaald, loopende onder de eigen ballenkokerij ach ter het huis van den heer Van Tongerloo. Deze vondst werd gedaan tengevolge van een aanwijzing van de dienstbode van den heer Van Tongerloo, die in een vervalput, waarin genoemde goot uitloopt, het losge weekte deksel van een etui zag drijven. Opgevischt, werd dit door den heer Van Tongerloo herkend als het deksel van den etui waarin zijn eigendommen geborgen wa ren geweest. Aangifte bij de politie werd gedaan, die 't riool deed openbreken, waarna de verdwenen voorwerpen daaruit voor den dag kwamen. Omtrent de wijze, waarop ze daar gekomen zijn, verkeert men echter nog volslagen in 't duister. Van 't ver miste geld is nog niets terecht. Uit Rusland. Een zoon van den heer J. ten Doeschate, paardenhandelaar te Goor, die zich naar een Russische markt begaf, en daarvoor een bosch door moest, is het slachtoffer van brutale aanranding gewor den. Door als wegwerkers verkleede perso nen werd hij aangehouden en gebonden en daarna naar een huis gebracht, waar reeds andere slachtoffers zich bevonden. Vooreen bedrag van 6000 Mk. 'wei'd hem ontnomen. Een der gebondenen kreeg later gelegenheid zich los te maken en zijn lotgenooten te bevrijden. Vreeselijk gewond. Maandagavond ia de landbouwer H. te De'demsvaart, bezit ter van den (hengst der landbouwvereeniging, door dit dier vreeselijk gewond. De onder kaak werd geheel verbrijzeld en overigens werd de man zoo toegetakeld, dat de da delijk aanwezige geneeskundige hulp geen hoop op beterschap kon geven. Duitsche Greet. Margaretha Führop (Deutsche Greet) is aan het eind der vori ge maand te Dusseldorp overleden. Hollands Noorderkwartier. De ziekte onder de aardappelen begint zich hier op bedenklijke wijze te vertoonen. Men is druk bezig ze 'met Bordeausche pap te besproeien. FAILLISSEMENTEN. Faillijsement van IJ. Grimyzer te Helder Verificatievergadering Woensdag 1 Sept. a.s. 11 uur in het gerechtsgebouw te Alkmaar. Vorderingen in te zenden uiterlijk- 7 Aug. 1909 ten kantore van Mr. A. M. de Lange te Alkmaar. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht hunne rekeningen over het afge- loopen kwar.taal in te zenden aan de Administratie. .Ti Alkmaar. GEBOREN18 Juli. Tryotje, d. van Tjeerd van der Woude en Janna Bakker. Bernardina, d, van Pieter Langeberg en Neeltje Termaat. 19 dito. Elisabeth Carolina Maria, d. van Egbertus Herma nus Petrus Broers en Elisabeth Carolina Maria BrinkmnD. 21 dito. Barend Albert, z. van Barend Koeleman en Betje Popken. OVERLEDEN: 17 Juli. Frits Jan Rie kend Pesser, 2 maanden. Krommenie, van 8—15 Juli. GEBORENDirk, z. van J. Boekelaar en M. Hart. ONDERTROUWDJ. Heijnis (van Wor- merveer) en W. KlooBter. GETROUWD H. W.'Wêsaels (van Buenos Ayres) en C. J. van Leijden. OVERLEDEND. Bood, 85 jaar, wedn. van P. Rol. Wormerveer, van 10—17 Juli, 1909. GEBORENSemilia Jacobs, d. van H. de Jong en A. van Zaanen. Jacob, z. van O. Visser en A. M. Kok. ONDERTROUWDJ. O. van den Berg en P. Timmer. J. Nooy (van Wormer) en J. Heijnis. M. T, ten Wolde en S. Verbnys (van Amsterdam.) OVERLEDENWillem van 't Veer, 63 jaar, gehuwd met H. Voogt. Aafje, 2 j., d. van J. Heere en A. de Wit. ALKMAAR, 19 Juli. Aangevoerd 10 Koeieu en Ossen f 200 a 250, 133 vette Kalveren f 40 a 102, per Ned. pond 80 a 91 ct. 53 auoht. Kalveren 8 a 20 per atuk. 00 magere Schapen f 00.00 a 00.0, 313 vette idem t 20.00 a 25.00. 249 vette Varkens 40 a 59 ct. p. Ned. pond. 8 mag. idem 17 a 20 PURMEREND, 20 Juli. Aangevoerd 594 Runderen, waaronder 282 vette ƒ0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoudend stug 3!2 melk en geldeVoeien f 120 a 250, prigBhoudend stug, 29 stieren, 188 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., handel matig, 803 nuchter idem f 10 a 24, vlug, 28 paarden, 1458 schapen 19 a 24.00 en 840 lammeren. f 8 a 18 prijshoudend matig, 292 vette varkens 51 a 55 ct. p. K.G., handel stug. 42 magere id. I 16 a 25.00, matig, 210 biggen f7.00 a 12.li. stug. Kleine Kaas f 28.00, Middelbare f 27.00, Goud- sclie f 27-00, aamrevoerd 185 stapels. 1408 Kilo bot r f 1.20 a ƒ1.30 per kilo. Kipeieren f 8 60 a 4.10, eenden dito 3.80 per 100. De Algemeetie Vergadering van den DIoc. Bond vau R K. Drankbestrydersvereenigingeh in liet Bisdom Haarlem zal gehouden worden te Leiden op een Zondag In de tweede helft van October. Voorstellen voor die vergadering moeten het Secretariaat bereikt hebben vóór 15 Augustus a.s. Vrydag, 23 Juli, 's avonds half negeD, Huishoudelijke Vergadering van de Metaal- bewerkersvereeniging »St. Eloy», by den heer N. Konyn aan den Dijk. Belangrijke bespre kiDgen. Aller opkomst gewenscht. Den loten Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders JACOB BEEMSTERBOER en MARIJTJE RIETVELD, hun 60 jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd Kleinen Achterkleinkinderen. Schoorl, Juli 1909. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, R. K., loon f 100. Zich te vervoegen liefst in persoon bij B. VELTMAN, hoofd der school, Heilo. Aan een R. K. bnitenpastorie (N.-H.) gevraagd tegen half Augnstus een flinke MEID, goed kunnende koken, zelfstandig werken en met de wasch kunnende omgaan. Br. fr. onder No. 181, bureau van dit blad Terstond gevraagd een R. E. BOE- BENMEID, die goed kan melken en was- schen, tegen hoog loon, bij J. HOEDJES, Zijpersluis, gem. Burgerbrug. TB KOOI?: 1 compleet nieuw VEEBENBED, 1 een en 1 twee persoons LEDIKANT en een SPORTKAS. Te zien KONINGSWEG B 36. gehouden bij opbod op Maandag 19 Juli 1909, in het Café-Restaurant „Suisse", aan de Langestraat, van den heer W. T. MATTHIJSEN, van de volgende per- ceelen te AliKHAAB: 1. 2. aan de Boterstraat nos. 16 en 17, waarin mot vergunning wordt uit geoefend een handel in Wijnen, Gedis tilleerd, Mineraalwater en Bieren, groot 2 aren, 14 centiaren, benevens 1/i in de steeg aldaar, uitkomende aan het Payglop, geheel groot 14 cen tiaren, Str. de heer W. I- Matthij- sen f 4955.— Een PAKHUIS en ERF, aldaar, no. 9, tegenover perceel 1, groot 75 cen tiaren. Str. Dezelfde. 2650. Te zamen f 7605. De afslag en combinatie zal plaats hebben op Maandag 26 Jnli 1909, des avonds 8 uur, in bovengenoemd Café- Restaurant. Ds meeningen loopen steeds uiteen, Vooral in de politiek, De een zegt dit en d'ander dat, Het is een rare kiek. Maar allen zijn het zeker eens, Dat mijn sigarenfabrikaat Het fijnste en het lekkerst is Van alles wat bestaat. L?gfc dan toch uw vooroordeel af En kom dan één van zId, Waar elk bediend wordt naar zyn smaak En stap myn winkel in. Pryzen f 1.10, f 1.25, f 1.40, f 1 45, f 1.70, f2.— en f2.50. ÜH

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3