Binnenland. Plaatselijk Nieuws» Laagste Berichfen. 391e Staatsloterij, Correspondentie. Burgerlijke Stand. Bisouder betreurenswaardig le de vijan digheid 'die de omwenteling tegen de kerk toontkerken, seminariëD, kloosters worden zinneloos aangevallenverscheiden zijn er geplunderd en verbrand. Verwoest is o. a. het groot Ooilege der Escalapios de San Antonio. Leerlingen en leermeesters zijn gered. Een wonder I De kerk van San Paolo is in vlammen. Een aantal andere kerken en kloosters staan te branden. In de wijk Pueblo Nuovo te Barcelona is het klooster der Maristen door een enorme menigte aan gevallen. Na een vreeselijk gevecht hebben de revolutionairen het gebouw genomen, ge plunderd en in brand gestoken een aantal monniken werden gedood, velen gewond, vier doodelijk. Toen het klooster al verwoest was, kwam een sterke afdeeling voetvolk met geschut ter plaatse, waarna er een formeele slag begon. Het is onmogelijk alle aanvallen, in Barcelona op instellingen van geestelijken en kerken ondernomen, te be schrijven ze komen gedurig op alle punten voor. Ook te Gronallers zijn twee kloosters in brand gestoken. ITALIË. Romelnsche berichten. Dezer dagen zal door den H. Vader, de bekende bietoricus> pater Tacchi Venturi S. J., in audiëntie ontvangen worden. De geleerde pater zal dan den Paus het eerste deel van zijn ge schiedenis der Jeznïten orde in Italië over handigen. Het werk is daarom vooral belang wekkend, omdat het de betrekkingen van de Jezuïten orde tot de Curie van de stichting der orde af tot Gregorius XIII toe, belicht, en verschillende tot dusver niet-bekende documenten bevat. De H. Vader heeft besloten, dat te Reggio in Calabrië op zijn kosten twee nieuwe scholen met eetzalen er aan ver bonden, zullen worden opgericht. Elk der scholen zal 300 kinderen kunnen bevatten. ZUID-AFRIKA. De eenheid voltooid. Het Engelsche Hoogerhuis heeft in tweede lezing het wets ontwerp, waarbij de Zuid Afrikaansche eenheid wordt gevestigd, met algemeene stemmen aangenomen. De minister van koloniën, Crewe, hield eene redevoering, waarin h(j er den nadruk op legde, dat het wetsontwerp een tijdperk van de Znid Afrikaansche historie afsluit, een tijdperk dat wel vol afwisseling en op winding is geweest, maar toch niet roemloos en onvruchtbaar was. Het opent tevens een nieuw tijdperk, dat ten volle het vertrouwen in en de hoop op de toekomst zal recht vaardigen. Hij bracht hulde aan allen, die tot de eenheid hadden meegewerkt. Curzon vestigde er de aandacht op, hoe in Zuid-Afrika de oorspronkelijke gevoelens volkomen waren verdwenen. Botha, Villiere, Steijn e. a. woonden de behandeling bij. Zij uitten den wensch dat de Prins van Wales het parlement van de Zuid Afrikaansche Unie zou komen openen. 3e Dioc. Katholiekendag in het Bisdom yan Haarlem. Zooals reeds vroeger werd bericht, zal de derde Dioc. Katholiekendag in ons bisdom gehouden worden cp Maandag 27 September a.s. in de zalen van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap (Dierentuin) te 's Gra- venhage. In de drie Afdeelingsvergaderingen zal door de H.H. Pastoor H. X Clarijs, Jos. Th. J. Cnijpers, civiel-ingenienr en Dr. R. van Oppenraajj, S. X, respectievelijk worden behandeldPatronaten, Vakonderwijs en R. K. Hoogere Burgerscholen en Gymnasia. In de Algemeene vergadering zal de openingsrede worden gehouden door den heer Mr. E. R, H. Rsgont, voorzitter van het Uitvoerend Comité, terwijl als feestredenaar zal optreden de Zeereerw. heer L. J. J, Hageraate, Rector te 's Gravenhage. Het Uitvoerend Comité heeft de toegangs prijs bepaald op 50 cents. Aanvragen om toegangskaarten moeten tot uiterlijk veertieu dagen voor den Katholieken dag gericht worden aan de leden van het Algemeen Comité. Het Secretariaat van het Uitvoerend Comité is gevestigd te 's Gravenhage, FratQois Valen- tjjnstraat 203. De zaak Sweerts. Het Eandelsbl. heeft weer een artikel over de zaak Sweerts. In dit artikel wordt gezegd, dat de heer Sweerts niet beschuldigd wordt. Men most onder scheiden een feit Sweerts en de zaak Kuyper Sweerts. De heer Sweerts wordt dus reeds bulten de beechnldiging gebracht. Wat rest er dan rog eigenlijk van de beschuldiging tegen dr. Kuyper, wanneer de aantijging tegen baron Sweerts vervalt vraagt het Centr. Het N. v. d. D. steekt den draak met de Eandelsbl. uitlatingen en zegt dat de zaak veel begint te lijken op een geval, dat tot heel iets gewoons wordt teruggebracht. Helder, 27 Juli 1909. Uitslag herstemming Gemeenteraad. District II. Uitgebracht 783 st. Gekozen C. Adriaanse (antirev.) met 385 st. D. H. Grunwald (lib. sftr.) had 384 st. District III, Uitgebracht 901 st. Gekozen K. F. Oortgysen (lib. aftr.) met 489 st. en F. van der Ploeg (lib.) met 429 st.J. Spruit (chr.dem.) had 425 en M de Waard (chr.dem, aft-.) had 392 stemmen. De Raad bestond uit 14 vrijz., 2 katb,, 4 chr.dem. en 1 chr.hist., dus uit 14 links en 7 rechts. Tengevolge van de gehouden stemmingen bestaat zij nu uit 15 vrijz., 1 katb., 3 chr.dem., 1 chr.hist, en 1 antirev., dus 15 liDki en 6 rechts. Voorwaardelijke veroordeeling. Minis ter Nelissen heeft aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat zijn plan Is bet instituut der voorwaardelijke veroordeeling uit te breiden en de invoering eener voorwaardelijke niet ten uitvoer legging van straf eerlang te be vorderen. De leerbevoegdheid. Eet Volk bespreekt de Sociale Week, »een Instelling, die voor de vorming der Nederlandscbe politiek van beteekenis belooft te worden en waarvan organisatie en invloed verdienen te worden bestudeerd'. Op deze kenschetsing van den invloed der Sociale Week, laat het blad eenige passages uit het Programmaboek volgen, waarin de bedoeling van de Soc. Week is aangegeven. Geciteerd wordt o. m. deze passage •Het is dan ook duidelijk, dat over de stellingen of het gesprokene niet werd ge debatteerd. Wie heeft ooit gehoord dat stu denten na afloop van een college tot den professor zeidenZiezoo, dat hebben wij nu eens van u gehoord, maar nu zullen wij er eens met u over gaan debatteeren I Men weet het, dat valt uit den tooD, dat vloekt met het allereerste begrip van onderwijs geven en ontvangen. Wie dus meent dat hij er eigenlijk meer van weet, dan de verschil lende sprekers, die de sociale week geven, zal zich op deze sociale week niet thuis gevoelen. Hij moet wachten tot bij misschien als leeraar op zoo'n week kan optreden» (p. 6). Eet Volk ziet hier 8eue uitsluiting van andersdenkende katholieke sociologen en zegt •Voor alles treft ons hier het feit, dat de economische noodzaak in de eeuwenoude verstarde» kerk een nieuw rechtsvor mend instituut heeft doen ontstaan, dat ndést het Episcopaat de leer bevoegdheid een in de kerk zeer angst vallig bewaakt recht regelt. De toelating als leeraar tot de Sociale Week wordt toch blijkbaar beslist door-- het Centraal Bureau van de K. S. A. Wanneer straks de katho lieke staatspartij zich gaat organiseeren onder leiding van een partijbestuur, is de gansche sociaal paedagogische fnnciie der kerk, voor zoover die het economische en politieke leven der natie betreft, in de handen van den heer Aalberse c.s. gekomen. Het is dus van groot belang kennis te nemen van de beginselen, volgens welke deze volksopvoe ding wordt geleid». Aan het slot wordt reeds gesproken van het •Leidsche episcopaat». Dat hier de dingen weer op hun kop gezet worden, behoeft nanwelijks betoogd. Een kind kan weten dat in sociale zaken aan de katholieken volle vrijheid wordt ge laten en dat de bisschoppen alleen te zorgen hebben voor het ongerept bewaren van de zuivere leer der Kerk in geloof en zeden. De katholieken moeten nu eenmaal aan een leiband loopen. Is die er niet, dan vindt men er een uit in de socialist!sche pers. Na het gericht, te Deventer gehouden over andersdenkenden, is bet overigens niet zeer bescheiden te durven spreken van een Leidsel) episcopaat, dat niet bestaat. Bond van Zuivelfabrieken in Noord Holland. Naar aanleiding van het besluit van de Gemeentebesturen van Purmerend en Hoorn, inzake de verbetering van de te ver strekken bewijzen voor het wegen van kaas aan hunne wagen, heeft bet Bestuur van den Bond van Zuivelfabrieken in Noordholland zich nogmaals tot het Gemeentebestuur van Alkmaar gewend met het verzoek om de gedane toezegging tot gedeeltelijke verbete ring van de af te geven weegbewijzen te willen uitbreiden in denzelfden zin als door bovengenoemde Gemeentebesturen is gedaan. Genoemd verzoek heeft tot gevolg gehad, dat aan den President Waagmeester is opge dragen om aan hen, die nevens de gewone bewijzen een afschrift waagcedul wenichen te ontvangen, een dergelijk afschrift kosteloos te doen afgeven op gekleurd papier. Belanghebbende^ die van deze toezegging gebruik wenschen'-te maken, kannen dus ook nu te Alkmaar, op verzoek, nevens de gewone bewijzen een afschrift van het waag cedul bekomen. Namens het Bestuur v. gen. Bond De SecretarisG. NOBEL. Trappisten te Tilburg Mee schrijft [Van de zaak der Trappisten valt geen bij zonder nieuws te vermelden. Zooals men weet, is altes verzegeld ten is de toegang tot het klooster en de brouwerij aan iedereen ontzegd,t erwijl eenige knechts in de stallen het vee verzorgen en ook zorg dragen voor den ijskelder. Eindelijk staat het thans volstrekt niet vast, dat de Trappisten nimmer meer zullen terug- keeren in de abdij. Dit zal geheel afhangen van de beslissing van Rome en ik geloof, dat er niemand, die met eenige zekerheid op het oogenblik kan zeggen, 'hoe die beslis sing zal wezen. Het zal nu wel duidelijk zijn, Idat men wijs doet, aan alle berichten omtrent „Konings hoeven" niet dadelijk en onvoorwaardelijk geloof de hechten. ALKMAAR, 31 Juli 1909. Kon. goedkeuring. De Staatscourant vermeldt de Koninklijk goedgekeurde statoten van de St. Martha vereeniging tot bescher ming van meisjes alhier. Droevig ongeluk. Woensdagmiddag had aan de Kennemerstraatweg een droevig onge luk plaats. Twee jongentjes trachtten op den tram te springen. Gelijk zoo dikwijls reeds gebeurde, had dit spelen ook een noodlottig gevolg. Een der knapen, de 5 jarige J. C. nit de Lindelaan, geraakte onder de wielen waardoor de eene band werd afgereden 'en beenen en gelaat ernstig werden gekneusd. Kr. Stravers lag het eerste verband ten zjjnen huize, waarop de knaap naar het ziekenhuis werd vervoerd. Daar overleed hij eenige uren later. Opening jaebt De jacht op waterwild is hedenmorgen met zonsopgang voor Noord- Holland geopend. Examen. Voor de Hoofdacte slaagde te Breda onze vroegere stadgenoot de heer H. N. Klooster te Hoorn, Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 1 Aug. a.s. van 71/, tot 91/» uur, in den Stadshout. Programma I. The Motor, Marsch, van Rosey. 2. Ouverture Zur Oper «Piqué Dame», van Von Suppé. 3 a Rendez-vouz gavotte, van Alletter. b Songe d'Amour aprè» le bal, van Ozibulka. 4. Fantaisie de l'Opera •Carmen», van Bizet. Pauze. 5. Marrch op Rosey's »Tha Senegambian Patrol», van H. A. Maas. 6. Donau-Wellen, Walzer, van Ivanovici. 7. Potpourri-populaire No. 3, van Renaud. 8. La Kraquette, marche-daus, van Clérice. Benoeming. Met ingang van 1 Oct. e.k. is te Leiden benoemd tot onderwijzer aan de nieuw opgerichte Burgerschool de heer E. Bogaart, sinds 1906 alhier werkzaam aan de R. K. Jongensscholen. HEILO. Hier is deze week door een onbekend gebleven persoon een reclame-biljet van De Tijdgeest voor een bankbiljet van 10 gulden in betaling gegeven. Het werd te laat opgemerkt om den uitgever nog te kunnen nasporen. Zooals men weet gelijken deze biljetten aan een zijde sprekend op bankbiljetten van 10 gulden. Alleen het op schrift luidt anders en is reclame voor de Tijdgeest loten. De achterzijde is wit en be drukt met trekkingsplan enz. Het kan zjjn nut hebben voor deze biljetten te waarschu wen. Wanneer ze gevouwen worden aange boden, haastig in ontvangst worden genomen, is het bedrog moeielijk te ontgaan. Men zjj op z'n hoede I Dit feit wijst er op, dat het wenschelijk moet geacht worden, het voor reclame geheol of ten deele namaken van bankbiljetten bij de wet te verbieden, SCHERMERHORN. Raadsvergadering 27 Juli, Allo leden tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering en wenscht de herkozen leden geluk met hunne herkiezing. De ge loofsbrieven worden onderzocht en tot toelating besloten. Medegedeeld wordt o. m. dat de Beemster brug binnenkort zal worden gerepareerd zonder Btremming van het verkeer dat het aandeel in de uitgaven van de gezondheids commissie over 1910 zal bedragen voor deze gemeente f 19,94 dat de heer R. de Boer zijne benoeming als keurmeester aanneemt. Een aanvrage om subsidie van de vereeni ging >Euphonia< wordt aangehouden tot bij de behandeling der begrooting. Aangeboden wordt de rekening van het Burg, Armbestuur, in ontvangsten f 2142,51, in uitgaven f 1414,01, aldus met een batig saldo van f 738,50. Idem de gemeenterekening met de cijfersontvangsten f 11752,18 uitgaven f 11039,50; saldo f 712 68. Het voorstel tot verhooging van het salaris van den gemeentebode met f 20, waarover in de vorige verg. de stemmen staakten, werd thans aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Daarna ging de raad over in gesloten zitting, tot behandeling van reclames tegen den Hoofdeljjken Omslag. BERGEN. Zoo ooit te Bergen een aardig gebouwtje is gezet in den laatsten tijd, dan is het zeker de nieuwe muziektent, gebouwd volgens ontwerp van J. Leijen, architect aldaar. Gisterenavond werd ze voor 't eerst in gebruik genomeu en voor 't eerst werd door 't fanfarecorps gespeeld onder leiding van den heer Otto. 't Was alsof er een geheel ander corps speelde zoo beschaafd was 't nu bij vroeger vergeleken. Hulde aan den heer Otto daar voor. De plaatsing van de muziektent is zoo gunstig, dat ze geheel uit den wind is. Zs staat nu bij 't begin der Sparrenlaan, haar rustieke architectuur gaat geheel meê met de schilderachtige omgeving. Er was heel veel publiek om te luisteren en rond te wandelen in de bg avond zoo romantische omgeving van de Sparrenlaan en velen getuigden zeer veel te hebben genoten. Het plan voor meerdere en verschillende concerten bestaat Excelsior I B. LANGENDIJK. De bouwers aan den Langendijk hebben op 't oogenblik niet bij ster te roemen. Het is op 't oogenblik de tijd van ihet bloemkool snijden, doch de op brengst ervan is bedroevend. Talrijke ak kers zijn er, welke zoo door de draaïhartig- heid in de kool zijn aangetast,, dat er bijna ggen gezonde meer overblijven. Zeer erg is dit in het zuidelijk gedeelte van de kool streek, doch ook meer naar het noorden hebben, de „draaiers" groote verwoestingen aangericht. De ziekte vertoont zich in dezen vorm, dat er van de bloem niets terecht komt. Eigenaardig is het ook, dat sommige akkers er totaal zijn door vernietigd, ter wijl die er naast liggen geheel onaangetast zijn gebleven, 't Is met dit al een groote schadeporst voor de bouwers; bovendien zijn de prijzen van genoemd product zeer laag. De heer B. de Vries, vroeger onder wijzer met teerpffcfite Hoofdacte te Zuidsdhar- woude, is thans benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdacte te Leiden. HEER-HUGOWAARD. In de Donderdag gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente is na geheime zitting met alge meene stemmen tot ambtenaar van den bur gerlijken stand, belast met de werkzaamhe den, benoemd, de heer P. Wonder Pz. op het salaris van den vroegeren functiona ris, van f 100. De Raad besloot in dezelfde vergadering het ambt van ambtenaar ter secretarie in te trekken. CASTRICUM. Raadsvergadering van 28 Juli. Na voorlezing der notulen, die onveran derd werden goedgekeurd kwam de rekening van 't Algemeen Armbestuur aan de orde. Deze, nagezien door de heeren J. Twlsk en J. Hogerstijn, werd goedgekeurd en sluit met een batig saldo van f 883,10. Daarna werd de begrooling over 1909 vastgesteld. Een mlssieve van Ged. Staten werd voor gelezen. Ged. Staten herinneren daarin den Raad aan de verplichting om met 1 Jan. a.s. te zorgen dat onderwijs wordt gegeven in vrije en orde oefen. Niet dan om zeer gewichtige redenen zal verder vrijstelling worden verleend. B. en W. zullen daaromtrent advies inwinnen van de heeren schoolopz. en ook de hoofden van scholen raadplegen. Van de afd. van «Het Witte Kruis» was een dankbetuiging ingekomen voor verleende BubBidie. De rekening der gemeente over 1908 werd behandeld en zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Het totaal der inkomsten was f 22745,92' het totaal der uitgaven f 22918,55, zoodat ze sloot met een nadeelig saldo van f 162,62'. De openbare vergadering ging nu over in geheime zitting tot bespreken van reclames tegen den H. O. Dit jaar zal de loting voor de Nationale Militie plaats hebben op Maandag 9 Aug. 's Dam. ten één ure te Beverwijk. Uitslag der herstemming. Uitgebracht 265 geldige stemmen. Hiervan verkreeg den heer G. Knijs 138 st. en O. Spaanse 127 st., zoodat gekozen is de heer G. Kufjs. HEEMSKERK. De heer B. Nijman werd in de laatst gehouden raadsvergadering door het lot tot gemeentebode benoemd. Op de voordracht was ook de, heer E. Terra ge plaatst. Ieder verkreeg 3 stemmen. Terwijl de vrouw van Jn. de W. alhier om tien ure haar laatste ontbijt nuttigde, kreeg zij plotseling een hartverlamming, zoo dat de dood onmiddellijk intrad. KROMMENIE Woensdag 28 Juli hield het Kruisverbond alhier zjjne driemaande ïgksche vergadering, waarin als spreker optrad de heer F. Wüst uit Dokkum. Nadat de voorzitter, de heer G. Mooij, alle aan wezigen een hartelijk woord van welkom had toegeroepen, werden enkele huishondelijke zaken, o. a. ook het benoemen eener com missie tot aanschaffing van een vaandel, besproken. Vervolgens werd het woord ge geven aan den geachten spreker. Het onderwerp wat deze behandelde, was De grootheid der Katholieke drankbestrijding». Al dadelijk wees de heer Wüst op de drooge kost, welke hedenavond moest verwerkt worden wjj drankbestrijders toch weten allen ongeveer wat er gesproken zal worden. Spr. wil echter niet aankomen met eindelooze statistieken, doch slechts eene algemeene beschouwing geven, die misschien de drank- weermannen zal opwekken op den ingeslagen weg voort te gaan en de lauwen onder ons zal bewegen aan onzen heiligen strijd deel te nemen. Wat is alcoholisme? Wat is het doel der Kath. drankbestrijding? Welke middelen moeten er aangewend worden werd op heldere wijze uiteengezet. Wij allen moeten strijden onder de banie van het kruis, teneinde zielen te redden, die door God gegeven en ook voor Hem bestemd zjjn. Gelukkig kunnen we rekenen op stenn van boven af, van onzen welbeminden Paus Pius X, de Bisschoppen en de geestelijkheid. Laten ook wij daarom ons best doen, vooral zij die door talenten boven ons uitstaan, ook de ouders, patroons en werklieden, onderwijzers enz. Alles herstellen in Christus, zij onze lens onvervaard gestreden onder bescherming van het kruis, dan zal de overwinning zeker zijn. Een daverend en langdurig applaus bewezen den spreker, dat zijn gehoor voldaan was ruim anderhalf uur was er geluisterd, met de grootste aandacht geluisterd naar sprekers gloedvolle woorden. Zij deden ons gevoelen, welk een warm hart de heer Wüst voor de drankbestrijding heeft, zij deden ons gevoelen welk een schoonen en heiligen strijd wjj voeren. En... wat de grootste belooning voor den geachten Bpreker was, 3 nieuwe leden gaven zich op als Kruisverbonders. De voorzitter was dan ook de tolk der aanwezigen, toen h)) den spreker hartelijk dank bracht en hjj wilde de vergadering nog even herinneren aan het schoone doel waarvoor deze werkte, n.l. gelden te verzamelen voor een R. K. bijzondere school te Dokkum. •Tot weerziens», aldus besloot de voorzitter, want wij hopen u nog vaak in ons midden te zien, teneinde uit uwe woorden de kracht te putten moedig door te werken op 't gebied der drankbestrijding. Hierna werd deze prachtig geslaagde ver gadering gesloten met gebed. WORMERVEER. De loting der nationale militie voor de lichting 1910 zal in deze gemeente plaats hebben op Zaterdag 28 Augnstns a.s. De heeren C. N. van Brussel en W. Halbertsma, onderwijzers alhier, slaagden dezer dagen voor de hoofdakte. De^ oproerige beweging in Spanje. MADRID, 30 Juli. (Officieel.) De berich ten uit Barcelona zijn bevredigend. De rui terij heeft in de voorsteden Clotilda en San Martin de voornaamste groep van de op roerlingen in het nauw gedreven, die de artillerie daarna met kanon (heeft beschoten. Zij leden zware verliezen. De oproerlingen gaven zich over en leverden hun wapens uit. Er moeten nu nog slechts enkele groep jes in de dorpen bij Barcelona uiteengedre ven worden. CERBERE, 30 Juli. Er zijn hier reizigers van Barcelona aangekomen, die Gerona over zee of te voet hebben bereikt en vervol gens van Gerona per trein verder gereisd zijn. Zij zeggen, dat Het volkshuis te Barce lona door de artillerie platgeschoten is. Alle kloosters op een na zijn in brand gestoken. De forten van Monjuich hebben aan het bombardement deelgenomen; 10,000 te wa pen gedoopen revolutionairen leveren dage lijks gevechten met de gewapende macht. PERPIGNAN, 30 Juli. Te Mataro hebben de opstandelingen de belastingkantoren en een klooster verbrand en handelaren ge molesteerd. Er heeft een gevecht tusschen de opstandelingen en de burgerwacht plaatst gehad; hierbij zijn dooden en gewonden ge vallen. PORTBOU, 30 Juli. Een van Barcelona gekomen reiziger heeft verteld, dat het ge weervuur Dinsdag 10 uur des morgens weer begonnen is. LONDEN, 30 Juli. Betreffende het ge schil in de Schotsdie steenkoolmijnen Js men tot een schikking gekomen. PETERSBURG, 30 Jul. Sedert gisteren zijn er 51 choleralijders bijgekomen en 15 gestorven. Het aantal zieken bedraagt 640. MEXICO, (stad). 30 Juli. De halve stad Acapulcoi s door een aardbeving vernield. Er zijn vele ongelukken gebeurd. Acht per sonen zijn gedood. Hoogste prijzen der le klasse, 3e lijst. No. 15991 f 20000no. 159 f 1500 no. 13981 f 1000 nos. 13704 en 15413 f 400 nos. 2593 en 16728 f 200; nos. 1664, 9323, 9628, 11661 en 16232 f 100. Hoogste prijzen der le klasse, 4e lijst. Nos. 5174 en 9103 f 200. Geen kerklijsten ontvangen van Bergen, Ondorp, Tnitjenhorn en Den Helder. Alkmaar. GEBOREN28 Juli. Klaas Simon, z. van Klaas Kossen en Trjjntje Koeten. Dirk, z. van Abraham Schoonewiel en Aaltje Hejjn, Leenflert, x, van Lodewijk Japyu en Trijntje Burger. 30 Juli. Pieter, z. van Cornells Heinis en Trijntje Molenaar. Michaël Emelina Gerardus z. van Johannes Hendrikns Wagenaar en Wilhelmina Gerdina Maria Post. ONDERTROUWDCornelis Birkhoff en Catharina Hendrika Brigitta Kool. Johan Gerard Gevelaar en Antje Hendrika Glas- e'ra. Cornelia Johannes Bierman en Neeltje Boom. Martinne Duinmaijer en Aaltje Bakker. Nicolaas Johannes Plom- per te Hoorn en Johanna Klejjmeer, alhier. GETROUWD: 29 Juli. Johannes Bernar- dus van der Gullk en Maaltje Veldhuis. Cornelis Hartland en Maarije Hop. Leen- dert Jan Richardson en Isabetha Johanna Stockhorst. Arie Dibbets en Barendina Frederika Poll. GVERLEDEN 28 Juli. Jacoba Pallemans, 1 jaar. Jan Cieraad, 5 jaar. Wilem Arisz, 81 jaar. 29 dito. Wilhelmina Cor nelia Breevoort, wed. Pieter Koorn Knijper, 82 jaar. 30 dito. Cornells Marinns van der Beek, 51 jaar. Heemskerk, GEBOREN Leendert, z. van Jacobus van Riessen en Grietje Keijzer. Maria Geer- trnida, d. van Dirk Beentjes en Margaretha de Jong. Uitgeest. ONDERTROUWD23 Juli. P. Koopman en Js. van Leuzen. G. Sombroek en G. M. Impink. Assendelft, van 23-30 Jnli. ONDERTROUWDLouis Carol Timmer man en Neeltje Noe. GETROUWDJan Wouda (van Krom menie) en Cornelia de Boer. Cornelis Bos en Clasina Steen. OVERLEDEN Gerrit Gaal, 72 jaar, wedn. van Trijntje Brakenhoff. Wormerveer, van 17—24 Juli, 1909. GEBOREN Gerard Lambertus, z. van W. S. Kwantes en J. M. Gorter. ONDERTROUWDE. Boot en J. Onrast (van Zaandam. D. Heemstra (van West* zaan) en D. Kuijper. Krommenie, van 22—29 Jnli. GEBOREN Cornelis, z van C. Nielen en M. Duin, ONDERTROUWDA. Jongemeel en W. Aafjes. GETROUWDJ. Heflnie (van Wormer veer) en W. Klooster,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 4