Buitenland. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. bladen te zteunen, die beter dan de •Voor hoede' zulks vermag, hnnne belangen zal kunnen dienen.' Nog ééns en met nadrukDe >plannen< xjjn van ons en worden gesteund door de bestuurders van onderscheidene vereenigingen in de Zaanstreek. Van >plannen< van >de Voorhoede* is geen sprake. Voor de belangen van de katholieke saak achten wij die van de Zaanstreek toch meer weten dan ook onze plannen >noo- dig< en >nuttig< en is het gevaarlijk' dat anderen zich in hun oordeel niet laten leiden door het gezond verstand. De katholieken van de Zaanstreek toch, hebben géén lokaal bladdus kunnen deze moeilijk blijven steunen. Zij behelpen zich (en dan nog maar een zeer klein deel) met een blad van buiten, doch verlangen naar een eigen orgaan. Met dank voor de verleende plaats. Hoogachtend, Het bestuur van de B. K. Prop. Olub >St. Petrus' te Zaandam. Naschrift der Redactie. De aanhef van dit stuk maakt een ietwat zonderlinge indruk. >Door ons is het iniatia- tief genomen'»bij ons is de leiding' >aan ons is niets gevraagd'. Het doq£ weinig terzake, wie in deze de leiding heeft gehad en wie het plan heeft uitgevonden. Hoofdzaak is dat de inlichtingen die w(j inwonnen vertrouwbaar en juist waren. De feiten stellen ons ten dezen opzichte in het geljjk. Maar wil de Prop. Club de eer van het initiatief hebben, het is ons wel. De kinderachtige opmerking over >alle letters van het alfabet* kunnen we laten voor wat het is. Niet de persoon die het schreef, maar de publiciteit die door dat schreven aan de zaak werd gegeven, gaf aanleiding tot onze opmerkingen. Vooral waar het bleek dat de schrijver op de hoogte was. Een weerlegging wordt niet geleverd. Bovendien zal de volgende bekendmaking, welke door de Club verspreid is, wel het beste bewijs zijn dat we goed ingelicht werden. Aan de Katholieken van de Zaanstreek. Als gevolg van de besprekingen op de gecombineerde vergadering van bestuurders der onderscheidene vereenigingen uit Krom menie, Wormerveer, Assendelft en Zaandam bijgewoond door verschillende HH. Gees telijken der parochie in de streek heeft de Prop.Club >St. Petrus' de directie van de Uitgevers Venn. »Futura« bereid gevonden voor de >Zaanstreek< een speciaal lokaal B. K. Weekblad uit te geven, als bijblad van >de Voorhoede' enz. We hebben daaraan dan ook niets toe te voegen. En wat onze opmerkingen betreft niets terug te nemen. Het bewijs dat we niet ongelijk hadden, wordt hier door de Club zelve voldoende geleverd. Alleen veroorlove men ons te zeggen dat we niet begrijpen, hoe een blad te Leiden uitgegeven, éénmaal per week, wel een locaal blad voor de Zaanstreek kan zijn en een blad in Alkmaar tweemaal per week verschijnende en dat in de Zaanstreek inge werkt is moet geacht worden dat niet te kunnen wezen. Men had dan toch verder gekomen tot het beoogde doel, door in onderhandeling te treden met een ingevoerd blad, ten einde dit voor de streek meer practisch te doen inrichten. Dat ware dan werkelijk in het belang geweest ook van de katholieke zaak. Want nu wordt een concurrentie geschapen, we herhalen het, die verlammend moet werken. Dat de katholieken van de Zaanstreek het met de Club eens zijn en verlangen naar een eigen orgaan, mag ten zeerste betwijfeld worden. Dat verlangen bestaat bij de Olub en nog enkele andere personen. Wij weten dat bet plan door zeer velen in de Zaan streek wordt afgekeurd. Het recht om een blad op te richton hebben we niemand ontzegd. We hebben alleen willen wijzen op het feit, dat >de Voorhoede* door de nieuwe uitgave, de be staande bladen tegenwerkt en zoo mogelijk gaat afbreken, iets wat het blad vroeger zeide niet te willen doen. Dat achten we in strijd met de katholieke belangen ook van de Zaanstreek, omdat we voorzien dat terwijl de ingeburgerde bladen worden tegengewerkt, het nieuwe blad toch niet ingeburgerd zal worden. De strijd tegen de neutrale bladen wordt er dus niet door versterkt en de katholieke zaak er niet door gediend. Dat zullen de Zaanlandsche katholieken ook inzien en daarom spraken wij de ver wachting uit, dat zij niet lullen ophouden de bestaande katholieke bladen te blijven steunen, die beter dan >de Voorhoede' zulks vermag, hunne belangen zullen kunnen dienen. Dat verwachten we nog 1 DUITSCHLAND. Het Eucharistisch Congres. Onder begunstiging van het prachtigste weer sQn de heerlijke beraadslagingen van het Eucharistisch Congres te Keulen voort gezet. Het is één groote stroom van geloofs uiting aan de tegenwoordigheid van Jezus Christus in Zjjn H. Sacrament en één bede om Zijn hulp en bijstand tegen de gevaren van het hedendaagsche leven. Ons bestek laat niet toe een groot verslag te geven. Wij moeten ons dus tot het volgende bepalen Pastoor Dörner uit Aken sprak nog over de bevordering van het Misbezoek op werk dagen. In zijn betoog toonde hij aaD, dat het de vurigste wensch van de Kerk is, dat de geloovigen ook op werkdagen een H. Mis bijwonen die wensch heeft de kerk uitge sproken op het concilie van Trente, is verder uitgedrukt in de liturgie van de Mis en bevestigd door de practQk van alle tijden. Dan ging spr. na wat gewoonlijk van het bezoeken der Mis tegenhoudt. Dat isgebrek aan godsdienstig gevoel, onverschilligheid voorgewend gebrek aan tQd en gebrek aan inzicht in de hooge beteekenis van het H. Misoffer. Hij besloot met te wijzen op de groote en velerlei zegeningen en genaden, welke uit een dagelijksch Mishooren voortvloeien. Een belangwekkend onderwerp behandelde daarna de pastoor Jakob Odenthal uit Diiren de «Eucharistische processies' n.l. Allereerst noemde bij de Eucharistische of de theophorische processies een gemeen schappelijke openlijke geloofsbelijdenis aan de altijddurende tegenwoordigheid van Jesus Christus in het H. Sacrament, een daad van gemeen schappelijke openlijke aanbidding, dankzegging, verzoening en gebed. Zij zijn de Eucharistische herhaling van het leven en werken van Jesus Christus, tijdens zijn aardsch leven onder het volk. Naar hun wezen hebben die processies het karakter van groote feeststemming en moeten daarom gehouden worden met de grootst mogelijke ontwikkeling van staatsie, die van al wat profaan en onbetamelijk is, vreemd moet blijven. Dat kan alleen bewerkt worden als geestelijkheid en volk samenwerken. Zondag was het de dag der Nederlanders en was gewijd aan de belangen van het St. Jozeph comité, gesticht tot bevordering van de geestelijke belangen der Hollandsche arbeiders in Rijnland en Westfalen. Te 8 ure 's mfagene werd in de Kolumba kerk door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht eene plechtige H. Mis gecelebreerd, waarbij talrijke leden van de St. Jozeph- vereenigingen tegenwoordig waren. Pater Pozzi, geestel. adviseur der afd. Keulen, sprak een opwekkend woord, waarna eene algemeene H. Communie plaats had. In de groote vergadering, waar verschil lende redevoeringen gehouden werdeD, werden aan de tegenwoordig zijnde bisschoppen van Utrecht, Haarlem en Boermond bloemstukken aangeboden door drie in het wit gekleede meisjes, die daarbij een versje opzegden. Na Mgr. Prinzen, Pater Innocentius O. C. en Kap. Kitselaar, sprak Mgr. v d. Wetering o. m. het volgende Beminde Nederlandsche arbeiders, als wij hier vereenigd zijn, om aan Jezus Christus, onzen God en Zaligmaker, in zijn H. Sacra ment openlijk hulde te betuigen, wat wij helaas in Nederland niet vermogen te doen, al wij hier zijn samen gekomen om onze eerbiedige en liefdevolle hulde te betuigen aan het H. Sacrament, waarin Hij zich aan allen gelijkelijk opoffert voor aller heil, als wü allen, zonder onderscheid van rang of stand, Hem onze liefdevolle hulde bieden op dezen dag, dan is deze dag een dag van groote, sociale beteekenis. Immers niet door de nauwkeurige omschrijving der rechten en plichten alleen zal de sociale quaestie tot cplossing komen, maar daarbij moet komen de christelijke liefde. De rechten en plichten moeten worden gewogen, als ik mij zoo mag uitdrukken, aan den evenaar der christelijke liefde. Het heil kan alleen komen van de Katholieke Kerk, de Kerk, welke de chris telyke liefde predikt, de Kerk, welke het grootste Geheim der Liefde bezit in het H. Sacrament des Altaars. Zij heeft de roeping, de sociale quaestie op te lossen door de liefde, die zij predikt en die bij haar in de hoogste mate gevonden wordt. De rede van Mgr. v. d. Wetering werd hartelijk toegejuicht. Het slot en tekens het hoogtepunt van het Eucharistisch congres werd gevormd door een grdote processie met het Allerheiligste, die zich van den Dom af door de rijk ver sierde stad bewoog. De toegestroomde menigte was talrijker dan bij alle vorige processies. De Katho lieken van alle landen waren door gezant schappen vertegenwoordigd, die vooral talrijk uit België, Ierland, Engeland, Frankrijk en Italië kwamen opdagen. Onbeschrijfelijk schitterend is die stoet het goud en het purper en het paars en het violet schitteren en maken een hoogst kleur rijk effect. Mgrs. Callier en Drehmanns schrij den naast elkaar, Mgr. v. d. Wetering gaat tusschen de Aartsbisschoppen van Parijs en Westminster. Als die schitterende stoet voorbij is ge trokken en de Abten en Bisschoppen en Aartsbisschoppen op de groote tribune zijn, worden twaalf kostbare bloemenmanden voorbij gedragen. Maltheser ridders schrijden voorbij, in fel roode rokken met goud-bestikte kragen, den degen tegen den rechterschouder geleund. Nu klinkt er zilver schelgeklingelwierook wolken stijgen in de luchtde scharen zin ken op de knieën een blauw gele troonhemel nadertdaaronder schrijdt de hooge gestalte van den Kardinaal Legaat, het hoofd gebo gen, de oogen neergeslagen in zijn handen draagt hij den Monstrans en daarin schit tert de H. Hostie. Luidlooze stilte heerscht erde scharen buigen zich eerbiedig ter neder, de handen kloppend op de borst, de wierook geur dringt door de lucht, zachte stappen gaan voorbij en de Heer, de ontzaglijke God, verborgen onder de nederige gedaante van brood, gaat door de rijen en zegent zijne getrouwen, Adoro te, devotelatens deitas I Öp de Nieuwe Markt werd van een reus achtig altaar af de zegen met het Allerhei ligste gegeven, waarna de processie naar den Dom terugkeerde. De Keizer en Keizerin te De Steeg. Mooi weer had de Keizer van Duitsch- land Maandagmiddag op zijn reis-naarhet slot Middachten. Een groote menigte staat in den Makenden zon de keizerlijke trein af te Wachten, welke binnen weinige oogen- blikken het Versierde station zal binnenrijden. De 'grafelijke familie is reeds in Üe wacht- salon aanwezig en met haar de burgemees ter en de secretaris van de gemeente Rhe- den. Om (het streng incognito dat bij dat bezoek in acht genomen wordt, zijn geen andere officieele personen of vertegenwoor digers jajanwezig. Als even twee uur de witte keizerlijke trein in het gezicht komt breekt er uit de menschenmenigte een lang aanhoudend ge juich los. Weldra dreunt de bijna 200 me ter lange uit 10 salonwagens bestaande trein het station binnen. De keizerlijke familie werd op het per ron begroet door graaf en gravin Bentinck met hun naaste familie, en oogenblikkelijk naar de fraai Versierde wachtkamer geleid. Aldaar werden de overige familieleden aan het keizerpaar voorgesteld. Oogenblikkelijk daarna begaven de keizerin en graaf Bentinck zich naar het eerste rij tuig, a la Daumont met vierspan en voor rijder gereden en met twee statiejagers in den achterbak. Daarna volgde de landauwer waarin de keizer met zijn gastvrouw en de jonge gravin Isabella plaats namen. Naast de statiekoets waarin de keizer gezeten is neemt de oudste zoon Willem Frederik, erf- graaf van Oldenburg-Bentinck plaats, ter wijl terzijde van het tweede rijtuig de schoon zoon van den graaf, de erfgraaf van Castel Ruderhausen rijdt. Dan krijgen ook de ver dere landauwers hun last. In het eerste rijtuig Excellenz Hofstaats dame Frl. Von Oersdorff en hofdame gravin van Rantzau. Achteruit de vice-opperceremoniemeester ba ron Von den Knesebeck. Dan hunne excel lenties General-Oberst adjudant-generaal ba ron van Plessen. Achteruit de vleugeladju dant generaal-majoor a la suite baron Mare- chalk In 't vijfde rijtuig nemen plaats zijn Ex cellentie luitenant-generaal baron van Lyn- cker, chef van het militair kabinet, de chef van het civiele kabinet des keizers, de wer kelijke geheimrat Von Valentine, en achteruit rijdt de vertegenwoordiger van Buitenland- sche Zaken, de gezant baron Von Jenisch. Vervolgens de majoor vleugeladjudant Von Neumann Cosel, benevens 's keizers be kende lijfarts general-artz dr. Von Hdbërg. Het was een schitterende stoet. Voorop reden d'e kranige marechaussees. Het 40-tal paarden in den stoet was alle van dezelfde donkerbruine kleur. De schitterende uitmon stering der jagers en rijders, maar vooral de indrukwekkende uniform der gasten gaven het geheel een vorstelijk aanzien. De en haie geschaarde menigte juichte gasten en gastheer hartelijk toe. Overweldigend schoon is 's avonds de il luminatie geweest, 10.000 lichten werden ont stoken. De keizei- wijdde een dronk aan het welzijn van H.M. Koningin Wilhelmina. De muziek speelde het „Heil dir", en het „Wien Neerl. Bloed". Tot ongeveer half elf duurde het défilé der menigte. Zij !had het voorrecht de keizerlijke familie meermalen voor de Vensters van het kasteel te zien. De overweldigende drukte in het dorp bleef, tot de laatste treinen vertrok ken waren aanhouden. Oraaf Bentinck werd benoemd tot ridder in de orde v. d. Rooden Adelaar. Trappisten te Tilburg. De «Tilburgsche Courant" van 5 Augustus bevat de volgende „Ingezonden stukken": Abdij van Westmalle 10 Juli 1909. Wij, ondergeteekenden, betreuren het een protest van aanhankelijkheid aan onzen ou den abt, die afgezet was, gepubliceerd te hebben. Door deze herroeping willen wij de er gernis wegnemen, die wij het ongeluk had den aan het publiek te geven. Pater L. V. d. LUBBE, Prior. Pater SLUITER, Procurator. Marcq- en Baroeul lez Lille France 26 Juli 1909. In aanmerking nemende, dat er in de laatste weken een gedeelte van het Christen volk met droefheid de gebeurtenissen van Koningshoeven volgde, dat er zelfs meerderen verontwaardigd wa ren over een artikel voorkomende in de „Tik burgsche Courant" van 28 Juni j.l. en in eenige andere bladen, hetwelk ik met twee andere Paters der genoemde Abdij heb on derteekend, verklaar ik bij dezen, genoemd artikelt e herroepen en mij geheel en al te onderwerpen aan het.decret van de H. Con gregatie der Regulieren, uitgegeven te Rome den 15 April van 'het jaar 1909. Gedaan te Marcq- en Baroeul den 26 Juli 1909. Pater LAUWERIJSSEN, voorheen Subprior der Abdij Koningshoeven. N.B. De bladen, die het vorig protest hebben opgenomen, worden verzocht ook deze verklaring te plaatsen. Gouverneur-Generaal. Ia verband met de geruchten omtrent de a.s. gouverneur-ge- nuaalsbenoeming wordt «nog al 'aandacht ge wijd aan het feit, dat het Kamerlid voor Breukelen, de 'heer De Waal Malefijt, een groot gedeelte van den 'dag in voortdurende conferentie is geweest met 'den Minister van Koloniën, den heer Idenburg. Intusschen verneemt men, dat de benoe ming van den opvolger van gouverneur- generaal Van Heutsz eerst in de volgende maanid is tegemoet te zien. 3e Dloc. Katholiekendag van het bisdom van Haarlem Het Uitvoerend Comité deelt ons mede dat de Afdelings besturen als volgt zijn samengesteldi: le Afdeeling: Patronaten. Mr. P. J. J. van den Biesen, voorzitter; J. H. M. Schmedding, secretaris; W. E. Brediun; Mr. L. J. W. Smit; C. Woltman Elpers. 2e. Afdeeling: Vakonderwijs. Jh. Mr. L. E. ML von Fisenne, voorzitter; Jhr. Mr. E. Wittert van Hoogland, Secretaris; L. Fa- ber, Architect; F. A. van Kessel; J. H. R. van der Putten. 3e. Afdeeling: R. K. Hoog ere Bur gerscholen en Gymnasia. Dr. C. J. Vinkedijn, voorzitter; Mr. Th. C. Gon- salves, Secretaris; S. van der Meer; G. J. van de Well; Dr. H. W. Wouterlood, leeraren H. B. S. Katholiek Bijzonder Onderwijs. Mm schrijfc ons De Congregatie van de H. Catharina van Senen (zusters Dominicanessen), wier moe derhuis is gevestigd te Voorschoten, waar aan het bekende pensionnaat voor jonge juffrouwen is verbonden, mag op een heer lijk succes groot gaan. Zij zag dit jaar al haar candidaten (5) slagen voor de hoofdakte L.O., en 13 van de 14 candidaten voor de hulpakte. Twee der candidaten voor de hoofdakte en allen voor de hulpakte had den haar opleiding genoten aan de kweek school van gemelde congregatie, te Reuver (N.-B.) Wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat alle vijf de candidaten voor de hoofdakte zich dit jaar voor de eerste maal met zoo schitterenden uitslag aan dat examen onderwierpen, dan blijkt weer een keer te meer, dat het Kath. Bijz. Onderwijs in gee- nen deele behoeft onder te doen voor het Openbare. Gemeenteraadsverkiezing Amsterdam. De uitslag van de gisteren gehouden gemeente raadsverkiezing in district VI is als volgt Uitgebracht 3666 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 1834. Hiervan verkregen de heeren: dr. P. G. F. Frowein (8. D. A. A.) 187 etemmen, mr. G. T. J. de Jongh (v.d.) 779, Jacobus Polak (lib.) 563 en mr. 8. de Vries Cz. (antirev.) 2137 stemmen, zoodat gekozen is mr. 8. de Vries Os. ALKMAAR, 11 Augustus 1909. Brandweer. Vrijdag e.k. heeft het brand weerkorps, afd. der vereeniging «Kracht en Vlugheid* alhier 30 jaar bestaan. De leden van dit corps vieren hedenavond in Diligentia dit jubilé met eene geiellige bijeenkomst. Vooraf wordt een rondgang met muziek door de stad gemaakt. Eervol ontslag. Het Dageiyksch Bestuur deaer gemeente heeft, ingevolge zijn verzoek aan den heer H, Bossert eervol ontslag ver leend als onderbrandmeester bij de vr^willige brandweer. Aan D. Schuit is met ingang van 5 Aug. 1.1. eervol ontslag verleend als nood hnlp kaasdrager en met ingang van 1 Sept. a s. aan A. Korver als werkman bij den gemeentelijken reinigingsdienst. Cadettenschool. De sergeant Scbönber- ger wordt op 12 Augustus van zfln detachee ring ontheven en teruggeplaatst by zijn korps het 7e regt. infan. in garnizoen te Naarden. Terwyi de sergeant Maileó van het 11e reg. inf. in diens plaats by de O. S. wordt werkzaam gesteld. De tamboers Bos velt en Scheelings worden 1 September en den milicien van van den Berg den 17e Augustus van hunne detacheering ontheven en respectievelijk over geplaatst by het 8e, 7e en 5e reg. inf. in garnizoen te Arnhem, Naarden en Amersfoort. Woïden bij de C. S. gedetacheerd ser geant Tvan Heeren op 12 Augustus en den soldaat Kriek op 17 Augustus, beiden van het lie reg. inf. Naar wy vernemen komt de heer J. L. de Jonge met een groot circus uit Leeu warden hier de kermis bezoeken. De tent biedt zitplaats voor 1000 personen. Geslaagd. Te 's Gravenhage slaagde Zater dag voor het examen handteekenen L. O. de heer B. B. Crone alhier. De heeren T. J. Hout en P. A. H. Janssen, onderwyzers aan de R. K. Jon gensschool alhier, slaagden gisteren te Haar lem voor het examen van hoofdonderwyzer. Bekroond. Naar wy met genoegen ver nemen is de firma L. Ypma Oo., kerkorgel makers alhier, voor hare inzending op de Middenstandstentoonstelling te Amsterdam bekroond met de verguld zilveren medaille. Verplaatsing eierenmarkt B. en W. brengen ter algemeene kennis dat de Eieren markt met ingang van 14 Augustus a s. zal worden verplaatst naar den Zaadmarkt en dat van dien datum af op de Zaadmarkt geen wagens meer geplaatst mogen worden. Als standplaats voor wagens is de Achter weg aangewezen. Te water. Maandagmorgen viel F. K. aan aan de Bierkade nit zijn schuitje in het kanaal. Eenige personen wisten hem spoe dig op het droge te helpen. Loting Nationale Militie. Aan de gister alhier gehouden loting voor de Nationale Militie, lichting 1910 werd door 190 lotelin- gen deelgenomen, Hieronder laten wy de uitslag volgen b. d. broederdienst. 1. g. lichaamsgebreken, i. d. is reeds in dienst. Akkerman Jan 124 Bakker Arie b.d. 113 Bakker Dirk i.d. 45 Bakkum Johannas N. 14a Beelenkamp Aug. M. 107 Beke Engelbertus A. 40 Berkhout Albert 1 Blauw Gerard. A. l.g. 114 Blom Dirk l.g. 173 Bogaardev.d.H .J. l.g. 110 Boldewijn Jacob 188 Boogaard Jacob 60 Boog Johannes 67 Boom Jacobus M. l.g. 161 Boom Petrus J. 184 Boos Cornelis 22 Boots Gerardus 111 Borst Adrianus W. 1-g. 133 Bosman Jan 72 Breed Jacob b.d. 47 Breek Cornelis 129 Bregman Cornelis l.g. 4 Broekhuijzen W. B.l.g. 122 Brommer Dirk S. 48 Brommer Gerrit l.g. 43 Brouwer Reindert 80 Bruin Barend' l.g. 88 Bruin Petrus 166 Burgering Joh. H. l.g. 20 Buis Hendrik W. bd. 176 Bijl Willem l,g. 145 Bijvoet Cornelis l.g. 140 Conneman Fr. J. J. l.g. 83 Conneman P. J. b.d. 70 Dekker Ja ob 119 Dekker Johannes 24 Dekker Pieter C. i.d. 131 Delachaux E. K. Ab.d. 162 Diepen van A. crd. 27 Einwachter W. Chr.l.g, 65 Elte Joachim 2 Essen Barend 183 Eijk van Hendrik J. 185 Faassen Albertus l.g. 96 Fransen Wilh. P. 1 g. 160 Furhman Carl. C. l.g, 148 Godijn Gerardus J. l.g. 100 Goemans Joh A. 102 Gro n Adr. Dirk l.g. 147 Grootes, Pieter l.g. 106 Grootes Willem i.d. 52 Gijzen van Joh. C.l g. 153 Haan, Pieter b.d. 182 Hage Hendrik E. 91 Halft Cornelis 171 Harteveld, Dirk J. bd. 50 Hasselaar Adriaan 86 Hemmelder Hendr. J. 165 Henning Karei N. G i.d. 53 Hes Willem l.g. 46 j Heijde An'onius 57 Heytmeijer J. H. H i.d. 19 Hoet Maarten 82 Hof Theodorus 130 H.ofman Petrus A.J.l.g.66 Hofstee, Karei B. Ig. 167 Hogervorst Joh. l.g. 42 Hoogvorst Jan 155 Houtkooper Jan 125 Jansen Cornelis l.g. 71 Jansen Martinus J. Ig. 95 Jong de D. J. (i6Mei, lg.i2t Jong de D. J. (27 Mei) 99 Jong de Jonge l.g. 169 Jong de Willen Fr. l.g. 146 Joon Dirk lg. 149 Keesenjohannes F. tbd. 17 Keesom Willem A. l.g. 37 Kerlen Johannes G. id. 138 Kersens Nicolaas l.g. 127 Kes Jacob 49 Kessler Hendrik M, 10 Keus Johannes C. l.g. 32 Keuzekamp Pieter 30 Kielt Cornelis l.g. 36 Kistemaker Nfc. J. l.g. 41 Klarenbeek Gerrit l.g. 112 Kleymeer Frederik 81 Kleijmeer Simon 134 Klomp Gerrit l.g. 137 Knuppel Barth. l.g. 76 Kok Cornelis l.g 29 Kokkes Nelis 158 Koning Simon l.g, 92 Kooy Klaas 101 98 163 150 97 Kos, Klaas 59 Koster, Henricus D. lg. 33 Kroon, Albertus lg. 151 Laan, Nicolaas 61 Laan, Reijn lg. 62 Labrijn, Johann. C.i.d. 178 Lange de Willem J. L. 126 Leijen Petrus H. 28 Lith dejeude W.F.K.lg. 189 Lienen van Jan 18 Lindeboom Nicolaas 8 Louw de Dirk Luiting Jan Z. Lint Hendrik b.d. Meer van der Jan Meulen v.d. Willem b.d. 79 Meuter Pieter 85 Miessen Dirk lg. 6 Modder Jacob 15 Moei de Johannes 103 Molenaar Jacob 116 Mooij Adrianus C. 35 Mooy Willem 87 Nftsk Johan 3 Mulder Jan Daniel 174 Naber Cornelis l.g. 136 Nolthenius de Man M. J. E. i.d. 181 Nijboer Anthonius 118 Nijssen Angelus l.g. 139 Olie Cornelis l.g. 58 Os van Willem l.g. 120 Overdijk Pieter P. 187 Pauw Dirk 180 Piepers Jacob A. b.d. 104 Potgieser Johan A, 94 Ransijn Gerard. H. lg. 117 Rentenaar Jacob 108 Reuzenaar Petr. N. lg. 115 Reijn e Adriaan 135 Riel v. Henricus J. b d. 44 Rol Klaas l.g. 144 Robeek Anthon. P. lg. 105 Rover de Hendrik L.E. 128 Rover de Leendert .132 Rover Martinus 12 Rozekrans Pieter 68 Ruijs Petrus 141 Ruijter Simon 84 Rijssens van Mello F. 93 Schermer Mart. J. bd. 64 Sibl Pieter l.g. 156 Slimmer Henri i.d. n Schoorl Jacob l.g. 31 Schouten Ger. M. b.d. 56 Schut Jacob J. W. 109 Schuts Jan 179 Selie Gerardus B. l.g. 17a Slicht Barend l.g 159 Speets Jacobus Joh. 175 Smit Hendrik l.g. 63 Smits Theodorus J. 164 Son van Jan 177 Spill ter B. b.d. 143 Steenhuijzen Jac. l.g. 89 Stolk Hendr. A. id. 23 Sijp van Jan l.g. 190 Thomas Johannes 123 Thorbal de A M. i.d. 39 Tromp Willem b.d 7 Velden v. d. L. l.g, 152 Vellinga Jacob l.g. 5 Veltkamp Johannes G. 73 Verdwaald Willem N. 74 Verkuijl Jacobus A. 75 Verrer Klaas 9 14 Vis Cornelis P. b.d. 154 Visser Willem A. 54 Vliet van Jacob 157 Vreker Jan 13 Vries Arie 77 Vries de Gerrit W. b.d. 26 Vries de Willem i.d. 9 Wallaart Andries i.d. 25 Watjboer Pieter l.g. 168 Wegchelaer J. H. D. 170 Weenis J. A. L. b.d. 55 Westerbeek Jh. G. 38 Wieringa IJ. A. T. b.d. 51 Wit Gerrit ar Wit Willem 34 Wortel Teunis l.g. 6) Zon van Jacob l.g. 16 Zuurbier A. S. l.g. 78 Zwart Johannes l.g. 90 Berger Kunsthandel Bleijs, kunstschilder, schilderstukken. Ver Korver, Adriaan lg. 186 BERGEN. In de exposeert de heer J, een fraaie collectie schillende studiekoppen trekken o.m. zeer de aandacht. Een fraai siuk is geëxposeerd in de groote schilderij van de regenten van het Huis yan Achten te Alkmaar. Wie van kunst houdt verxuime niet een kijkje te nemen. EGMOND a. d. HOEF. Ter gelegenheid van de Hoeverkermis, welke onder begun etigin yan het heerlijkste zomerweer is ge yierd, werd Maandagmiddag een harddraverij gehouden yan boerenpaarden, die niet op de lange baan hadden geloopen. De vier prijzen, welke uitgeloofd waren, werden na bardnekkigen strijd behaald door le prijs, het paard van de wed. P. de Waard, be rijder L. de Waard 2e prijs, het paard van F. Meijne, berijder de eigenaar3e prijs, het paard van R, Groot, berijder N. Groet en 4e prijs, het paard van J. Groot Ci., bereider Cz. Groot. De prijzen werden uitgereikt door den voorzitter der Harddraverjj-commiesie op de bovenzaal van den heer B. Bult. EGMOND AAN ZEE. Zondag 1 en 8 Augustus werd door 't Korps Scherpschutters alhier, hunne 3 jaarlijkaehe wedstrijd gehou den. Op de personeele en vrijen baan, de prijzen voor de personeele baan allen mooie luxe artikelen, werden behaald den 1ste prijs J. Wittebrood Az. 53 punten 2e prijs G. Scoeks 53 punten3e prijs A. Backx 52 punten 4e prijs J. de Waard 52 punten. Vrije baan geldprijzen. lite prijs G. Snoeks 58 -55 punten2e prijs J. Wittebrood 55 —54 punten 3e prijs J. de Waard 54 punten 4e prijs E. Hap man 54 punten5e prfjs G. Snoeks J«. 53 - 53 punten. Door 't mooie weer wae er veel belang stelling gedurende den wedstrijd. De prijsen ■oo mede de door den Luitenant Commandant beschikbaar gestelden z'lveren en bronzen kampioen medailles, worden aan het einde van 't schiet Selsoen uitgereikt. OTERLEEK. Een treurig drama heeft zich Maandagmorgen alhier afgespeeld. Be meid-huishoudster van den landbouwer V. wenschte met haar meester liefdesbetrek kingen aan te knoopen, doch deze hield niet van zijn huishondeter en liet hare liefde onbeantwoord niet alleen, maar gaf haar tevens te verstaan, dat zij haar dienst moei' verlaten. Uit wraak hierover heeft s\j bd eenige kind van V., oud ruim twee jaari gewurgd en daarna zichzelf door ophangt van het leven beroofd. Zy had de huisde»'-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2