wilsbeschikking 10 milltoen Ure en vele kunstvoorwerpen van groote waarde aan den H, Vader geschonken. Vreeselijk. In een blikfabriek nabij Dus seldoif viel Maandag een gloeiend blok jjier van 750 K.G. om. Het kwam neer op een werkman, die voor de oogen zijner mede arbeiders tot pnlver verbrandde. De «onzijdigheid» staat in hooge achting Fransche examinatoren. Op de laatste examens te Nevers gehou den vroeg een deier heeren: «Wie is Jeanne d'Arc «Een heldin,» was het antwoord, «die, om aan het bevel van God te voldoen, zich aan het hoofd van het leger plaatste en Frankrijk redde.» «Ja, se gaf voor visioenen te hebben... of zinsbegoochelingen,» was het commentaar van den onsjjdigen examinator. Een andere vraag. «Wat noemt men afgoderjj «Dat is, mijnheer, het aanbidden van val- sche goden.» antwoordt de geëxamineerde. «Der valsche goden 1 Zjjn er dan ook ware, juffrouw Een aardschok heeft Brest tot onrustig gebracht. De paniek onder de bevolking is groot. Vele bewoners, die hunne huizen verlieten, durven er niet in terug te keeren. Veel glaswerk is gebroken. Persoonlijke ongelukken worden nog niet gemeld. Sedert 1889 was daar nog geen aardschok meer gevoeld. 10.000 Joodsche gezinnen uit Bnaland hebben, volgens de Matin, aan de Forte verzocht zich op Turksch grondgebied (Palestina 7) te mogen vestigen. Zj| hebben nog geen antwoord op hun verzoek gekregen, omdat de Turkicho autoriteiten vreezen een «Jodenvraagstuk» in het Ottomaansche Rijk te zien ontstaan. Jong op den verkeerden weg. De politie te Leeuwarden heeft, geholpen door de politie van Warga en Warlena, een jongmensch, wonende Rtnsumageest, aange houden, juist toen hj] per rijwiel Warga wilde verlaten. De aangehoudene wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van wel een twintigtal gouden horloges en ket tingen. H\) pleegde die diefstallen voorna meljjk te Dokkum en Leeuwarden. De schrik der wegen. De O. H. Ct. meldtDonderdag is op den Haarlemmer weg tusschen Sloterdijk en Halfweg een 14 jarig jongmensch uit Amsterdam, door een auto (men zegt G 137) zoodanig aange reden, dat z\jn rijwiel als het ware werd vernield en hjj zelf ter zjjde van den weg terecht kwamde auto ging «door» en alleen door het optredeB van een oogge tuige werd teruggekeerd en de aangeredene door eau de cologne enz. weer op zijn «verhaal» gebrachthij was niet verwond. Weer was daarop de tusschenkomst van den oogge tuige noodig om de «auto menschen» als hun plicht onder de aandacht te brengen, dat z(j den jongen en zijn broeder, die hem vergezelde, in de auto moesten opnemen, waarop de aangeredene te Halfweg in de gelegenheid werd gesteld zich geheel te her stellen en hem eenige vergoeding voor zijn rijwiel werd bebaald. De toekomst. De Westminster Gazette geeft weer wat Lathum en Blériot denken over de toekomst van het vliegtuig. Evenals de Wrichts zijn zij overtuigd, dat de ont wikkeling tot een volkomen betrouwbaar en bruikbaar vervoermiddel zeer snel zal gaan, niet minder snel als de tuf een gemakkelijk rijtuig is geworden. Beiden gslooven vast, dat men spoedig vliegtuigen zal hebben, die verscheidene reizigers kunnen dragen en verre tochten doen. En die toestellen zullen weldra goedkoop zijn. Natuurlijk zien zjj in het vliegtuig ook een uit muntend vernielingswerktuig, dat door zijn snelheid moeilijk van de aarde uit te tref fen zal wezen en dat, zoo noodig, zijn vaart kan minderen om goed te kunnen mikken voor het zijn bommen en granaten op oor logsschepen, havens of vestingwerken laat vallen. Kerkdieven. Er zijn te Barcelona twee matnen gevangen genomen, die een zak droegen, gevuld met kostbare kerksieraden, die uit de Sint-Andries kerk ontvreemd zijn. Groote brand. Volgens een bericht uit New-York is Monticelio een in den staat New-York gelegen bekende uitspannings plaats afgebrand. Honderd huizen, vijftig winkels en drie groote hotels zijn vernield en vele gasten moeten letsel hebben be komen. De schade moet in de millioenen ioopen. Politiehonden. Dezer dagen is te Parijs gebleken, dat een gauwdief een politiehond te slim af was. De prefect van politie, in wanhoop over het ongepakt blijven van een gauwdief, die heele buurten onveilig maakten, droeg aan zijn besten politiehond „Cherry" de opspo ring op, toen de lang gezochte de onvoor zichtigheid gehad had, ergens zijn manchet ten achter te laten. Men liet ze „Cherry,, ruiken en de jacht begon. De het dier volgende detectives hadden geen gemakke lijke taak, want Cherry" snelde maar voort over heggen, slooten enz. Eindelijk bleef hij staan... bij een beek, maar daar eindigde ook Cherry's wijsheid. Verder ging het spoor niet. Een toeval bracht echter den dief in de handen der politie, juist toen hij bij een ju welier te Reims zijn gestoten kostbaarhe den ter waarde van 40.000 fr. van de hand deed. Bij het verhoor werd den dief ge vraagd, hoe hij den politiehond had kun nen verschalken. Het antwoord was hoogst eenvoudig: door properheid. Zoodra Lamou- lon zoo heet de Idief iets ondernomen" had, nam hij een bad, liet hl zijn goed was- schen en parfumeerde zich geducht. In de bewuste beek had hij zich gebaad. De po litie heeft door Lamoulon weer wat nieuws geleerd. Drankverkoop in localiteiten van openbare vervoermiddelen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft onder de aandacht van Ged. Staten der provinciën gebracht, dat volgens art. 67 der Drankwet - op 1 Mei 1910 de vergunningen vervallen, die verleend zijn voor den verkoop van ster ken drank in het klein in ten dienste van het publiek bestemde localiteiten van open bare middelen van vervoer en dat in het in verband daarmede te verwachten is, dat voor vele dier localiteiten dispensatie zal worden gevraagd, voor zooveel noodig, van de eischen aan de localiteiten gesteld bij kon. besluit van 7 Februari 1906 (Stbl. no. 22), gewijzigd bij kon. besluit van 25 Mei 1909 (Stbl, no. 127), teneinde verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank te kunnen bekomen. Opdat nu op het vermoedelijke aantaldis- pensatieverzoeken zóó tijdig zal kunnen be schikt worden, dat stoornis in het bedrijf worde voorkomen, heeft de minister te ken nen gegeven, dat door Ged. Staten aan de gemeentebesturen zoude 'worden verzocht om de eidenaars of bestuurders van bovenbe doelde localiteiten uit te noodigen, casu quo hun verzoekschriften zoo' spoedig mogelijk, in elk geval vóór 1 November a.s. in te dienen. Ernstig ongeluk. Met de Noord Zuid- hollandsche stoomtram, die om 7 u. 19 m. Woensdagavond uit Haarlem vertrok, had een ongeluk plaats tusschen Hillegom en Lisse. Twee fietsrijders, die zich in van el kaar tegenovergestelde richting voortbewo gen, kwamen in botsing, waardoor de een, iemand te Leiden, werkzaam te Lisse, on der het tweede tramrijtuig geraakte. De man is in het acedemisch ziekenhuis te Leiden overleden. Verschrikkelijk- Het «Maandblad Ge tuigen en Redden" bevat het volgende be richt: Ontzettend is de mededeeling van dr. Green, een zeer vertrouwbaar Engelsch cor respondent van de „New-York Evening Jour nal", die 16 Februari uit Sicilië uit de door de geweldige aardbeving geteisterde streken schreef: Honderden jonge Italiaansche meis jes van Sicilië en Calabrië zijn door zooge naamde (handelsagenten naar Bueno's Ayres en andere Zuid-Amerikaansche steden ver voerd. D'. Green verhaalt, dat de afschuwe lijke individuen hun slachtoffers zochten tus schen de puinhoopen en haar wijs maak ten, dat zij bij gelukkigerwijze ontsnapte familieleden zouden gebracht worden, die reeds lang naar haar verzochten. In haar algemeene verlatenheid, werd de aangeboden hulp gretig aanvaard, en zoo vielen zij dan in de klauwen dezer mensche- lijke roofvogels. Verboden. Naar het Vad. meldt, heeft de politie te Katwijk aan Zee de «gemengde baden» aldaar verboden. De stoomtrawler Verano van IJmuiden heeft in de netten opgeviacht het lijk van den jongeling A. S. die van den logger Elza was afgeslagen en verdronken. ALKMAAR. Parochie van den H. Lawrentius. Zondag 's morgens 61/» en 8 unr stille H.H. Missen 10 nnr gezongen Hoogmis 's namidd. 2 nnr Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 6 nnr Lof met predikatie ter eere v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd 8l/j uur repetitie der dames Congregatie van O. L. Vrouw, bovenzaal van den heer Hazes. Woensdag 's morg. 9 nnr gez. H. Mis voor de overl. op het kerkhof 's avonds 7 uur Lof ter eere van Sint Jozef. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en 't H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 nur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden v. h. Broederschap v. h. Onb: Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Missen 101/, uur Hoogmis's midd. 3 uur Vespers7 uur Lof met feestpre dicatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. jaargetij voor Martinus Broers 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 9 uur plechtige Iste H. Mis van den Eerw. Pater Thomas van den Burg 's avonds 7 uur Congregatie. V r ij d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 22 Aug. a.s. St. Joseph Club, Afd A 101/) uur Afd. B 71/, uur Afd. O 9 uur EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag, het hoogfeest van de ten hemel opneming der Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria 7 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Maria BekkerSl/2 uur pl. Hoogmis voor de parochie's midd. 2 uur pl. Maria-Lof met Rozenhoedje voor de op dien dag gewijde Priesters. Dinsdag, sluiting van het feestoctaaf van den H. Laurentius. Woensdag, feestdag van den H. Jeroen., Geloofsverkondiger en Martelaar in ons vaderland's avonds 61/, uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der onge loovigen in ons vaderland. V r ij d a g, feestdag van den H. Bernardus, Kerkleeraar 's avonds 61/» uur Lof met predikatie door den Z.Eerw. Pater, tot voorbereidir g voor den plechtigen Aan biddingsdag op a.s. Zondag. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardns de Boer. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 6 uur H. Mis voor J. Bleeker en J. Goemans7 unr H. Mis voor de leden v. d. Br. v. Ged. Aanb. 10 uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 21/, uur Vespers's avonds 7 uur Lof met predicatie en processie. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur H. Mis voor W. Hoogeboom. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor P. Wijnker; 9 uur H. Mis tot zekere intentie. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor C. Raad; 9 uur H. Mis voor T. Jong. Donderdag 'smorg. 7 uur H. Mis voor fam. Oudhuis - Schouten 9 uur H. Mis voor de leden v. d. «Kinderkrans». V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor fam. Dekker9 uur H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag 's morg. 8 en 81/. uur H.H. Missen voor J. Bleeker en J. Goemans. Gewone dagen Catechismus. HEILO. Zondag, Hoogfeest van Maria's ten hemel opneming's morg. 7 uur H. Mi» met onderrichting9l/j uur Hoogmis, waar onder predikatie 's midd. l'/j nur oefe ningen voor de pelgrims naar O. L. Vr. ter Nood uit Houtrakpolder, par. Hnlfweg l'/i uur Catechismus; 21/1 uur Veepers; 's avonds 7 uur Lof ter eere ven Maria, welk Lof ook zal worden gehouden onder het octaaf, dagelijks 's avonds ten 7 uur. Gedurende de week de H.H. Missen ten 71/1 en 8'/j uur. Op de gewone dagen Catechismus. Zaterdag na de H.H. Missen komon de kinderen biechten, die in 't vorig jaar zjjn aangenomenmidd. van 4 uur af gele genheid om te biechten voor anderen. Zondag a.s. feestdag van den H. Joachim, Vader der Allerh. Maagd. LANGEN DIJK (N -Scharwoude). Zondag, feestdag van Maria Hemelvaart, 's morg. 7 uur Vroegmis10 uur Hoogmis, beiden met predikatie21/1 uur Vespers 6 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie der H. Maagd. Dinsdag, 's morg. 8'/, uur gel. jaarg. voor Trijntje van Schagen. Woensdag, 's morg, 9 uur gez. H. Mis met «Veni Creator» voor Bruidegom en Bruid. Dit huwelijk zal voltrokken worden door een ZeerEerw. Pater van de orde van 't H. Kruis. Donderdag alleen 's morg. 8 uur een H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag, van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacob Goudsbloem. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis 91/, uur Hoogmisnamidd. l'/j uur Catechismus 2'/2 Vespers. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de leden van den Levenden Rozenkrans 9l/j uur H. Mis voor de gemeente 's midd. 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Arie Bakkum en Oornelia Groen 8uur H. Mis voor Maartje Schee en Nic. Mejjne. Dinsdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Hillegonda Schermer, hvr. v. Jan Teeling 87, uur H. Mis ter eer van den H. Antonius. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maartje Kraakman 9 uur H. Mis voor Bruidegom en Bruid, die alsdan hat H. Sacrament des huwelijks zullen ontvangen. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelia Leeuw8'/j uur gez H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. V r ij d a g 'e morg. 8 en 81/J uur H.H, Missen voor Afie van der Veer. Zaterdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Joanna Cornelisse 87, uur H. Mis voor Marie van Kersbergen. 3e Huwel.-Afkondiging van Wilhelmus Cas tricum, van hier, en Elisabeth Veldt, van Spierdijk, HEEMSKERK. Zondag 'a morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis; 's namidd. 27» uur Vespers met Rozenhoedje; 's avonds 67, uur H. Familie. In de week de H.H. Missen ten 77, en 8 '/4 uur. Dageljjksch 's avonds 6Lof ter eere van de H. Maagd. Catechismus als naar gewoonte. Dinsdag, 's morg. te 91/, uur plechtige eerste H. Mis door den WelEerw. heer Arn. v. Leipsig. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten. ASSENDELFT. Zondag 's morg. 6 uur jaarg. voor Eva Kroon, gew. hvr. van Jan Dekker en haar zoon Jan 8 uur jaarg. voor Cornells Petrus Betjes8 uur H. Mis voor Z.Eerw. heer Ger. Frans Schlüter 10 uur H. Mis voor de parochie 's midd. 21/, uur Vespers 's avonds 7 uur plechtig Lof met processie en «Te Deum». Maandag 's morg. 7 nur H. Mis voor Petrus Zuidervaart71/, uur H. Mis voor Jan Veenboer en Sophia Kroon8 uur H. Mis voor Willem van Gelderen en echtg.87, uur H. Mis voor Gouwe van der Laan. Dinsdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Gerrit Jan Engelse Kramer; 81/, uur H. Mis voor Oatharina Hendrikse Boon en Willem van GelJeren. Woensdag 's morg. 7 7, uur H. Mis voor Jacob Koopman en Trijntje Gaal 81/, uur Jaarg. voor Klaas Cornelisse Dekker en Brechtje Koning. Donderdag 's morg. 71/, uur H. Mi» voor Jacob Koopman en Catharina Gaal 8'/, uur H. Mis voor de lev. en overl. leden van de Br. v. Ged. Aanbidding. V r 3 d a g 's morg. 7nur H. Mïb voor Engel Vrouwe en Geertje Velserboer 87, nur H. Mis voor Alida Brakenhof, hvr. van Gerbrand Gaal. Zaterdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Cornells Janse Al 81/, uur H. Mis voor Cornelis Poel. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Regter, wed. van Jan Wij riants Wed. Anna Geïjzen geboren v. d. Laan. In den Heer overleden Petrus Bierman en Gerrit Pieterse Gaal Donderdag 's morg. 87, uur gez. H. Mis. Deze week dagelijks Catechismus. Zaterdag na de H H. M'ssen en 's middags 4 uur gelegenheid om te biechten. KROMMENIE. Zondag 's morg. 77, uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor de overl. leden der Westl. Processie2 uur Vesper». Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobus Goudsbloem87, uur H. Mis voor Catharina Huismans. Dinsdag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Adrianus Groen en echtg. Woensdag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Willem Noom en echtg. Donderdag 's morg. 87, uur Jaarmis voor Eng6lberlus Gaal's avonds 7'/, uur Lof. Vrijdag, morgens 81/, uur H. Mis voor Jacobus Koopman en Catharina Gaal. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor de overledenen81/, uur H. Mis voor fam. Meijer—Molenaarvan 4—8 uur biechthooren. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer Dievertje de Wit en Maria Waijker, wed. van Jacobus Palmboom. In den Heer overleden Martinus de Wit. Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, Catechismus. WORMERVEER. Zondag, Hoogfeest van de ten hemelop neming van de Allerh. Maagd 's morg. te 71/, en 10 uur de H H. Missen 's midd. 3 uur Vespers. Maandag Dinsdag, en Woensdag te 8 uur de H. Mis. Donderdag, 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's avonds^ 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r ij d a g en Zaterdag te 8 uur de H. Mis. Zaterdag, 's avonds van 6-8 uur gele genheid om te biechten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's midd. 12 uur Catechismus. Zondag a.s. feest van den H. Joachim, Va der der H. Maagd. Na beide H.H. Missen de jaarlijksche collecte voor de Kathedraal. In het laatste gedeelte dezer week kan men aan da pastorie kaarten verkrijgen voor de Purmerender processie naar Kevelaer. ZUID-ZIJ PE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Anna van Beusekom, wed. van Jacob Bergen91/, uur Hoogmis voor de parochie 'e av. 7 uur Lof met Rozenh. Maandag H. Mis voor Matthias Blaauw. Dinsdag H. Mis voor Arie Schouten, zijn hvr. Geertruida Polder en Nicolaus Schouten. Woensdag H. Mis voor Petrus Kraak man en Elisabeth Commandeur. Donderdag H. Mis voor de geloovige zielen. V r ij d a g H. Mis voor Petrus Wijnker. Zaterdag H. Mis voor Pieter Polder, Gertrudis Meijering en hunne nakomelingen. BURGERLIJKE STAND. Bergen. GEBOREN 1 Juli, Theo, z. van Jacob Briefjes en Trijntje Commandeur. 2 dito. Catharina Maria, d. van Jan van den Berg en Catharina Henneman. 5 dito. Geer truida Maria, d. van Theodorus Gregorius Hendriks en Anna Hofwans. 14 dito. Hermann Heinricb, z. van Hubertus Johannes Jacob! en Leentje Kuit. 17 dito, Nicolaas, z. van Mattheus Bijl en Maria van Driel. 19 dito. Anna Catharina Elisabeth, d. van Jan Hoogland en Anna Elisabeth Molenaar. 21 dito. Margaretha Maria, d. van Hermanus Hendricus Kruijdenberg en Margaretha Schaa- per. 25 dito. Maartje, d. van Pieter de Graaf en Antje Vet. GETROUWD8 Juli. Gerrit Adam de Wit, van Zijpe, en Maria Margaretha Hil- brand, alhier. 23 dito. Jan Dekker en Jansje Berkhout, beiden alhier. OVERLEDEN9 Juli. Jacobus, z. van Gerardu» Briefjes en Margaretha Houtenbos, 7 maanden. Johannes de Moor, 23 jaar, overleden te Alkmaar. Koedijk, (Juli). GETROUWD: Adrlaan Helder en Oor nelia Kuit. ONDRTROUWDPieter Roland Anton van Meurs en Agatha Kooiman. GEBOREN Jacob, z. van Albertui But ter en Neeltje Hopman. Trijntje Jansje, d. van Cornelis de Ruiter en Jansje Schenk. OVERLEDENLourens Bergen,' 13 weken. Broek op Langendijk. GEBORENAaltje, d. van Pieter Hol- lenberg en Betje de Ruiter. Geertje, d. van Pieter Stroo en Elisabeth de Hartog. Jacob, z. van Willem Koedijk en Neeltje Glas. Grietje, d. van Dirk Voojjs en Maartje de Boer. Pieter, z. van Pieter Schoon en Jantje Trom. Neeltje, d. v. Dirk de Boer en Maartje Stam. GETROUWDDirk Kloosterboer en Grietje Balder. Abraham Balder en Trjutje Poppes. Arie Wajboer en Trijntje Balder. OVERLEDEN Krijn Bak, 84 jaar wedn. van Aafje Kruk. Noord-Scharwoude. GEBORENGerritje, d. van Dirk van Twuijver en Neeltje Heeneweer, Pieter, z. van Nieman en Alida Agatha Seegers. Cornelis, z. van Cornelis Kliffen en Trijntje Jonker. OVERLEDENAlida Jannetje, d. van Willem Jongejan en Antje Kool, 3 weken. Claudius Egldius, z. van Ive Zjjst en Oor. nelia Bolten, 7 mnd. Teunis, z. van Gerrit van Loenen en Elisabeth Bakker, 8 maanden. Levenloos aangegeven kind van Johannes Appelman en Catharina Wag. Zuid Scharwoude. GEBOREN Maria Catharina, d. van K. Grootjes en E. Kramer. Petronella, d. van H. Mol en C. Kraakman. Geertruida Theodora, d. van K. Koster en T. A. Schut. Klaas, z. van P. Luitjes en A. Jonker. OVERLEDEN Hector Parma, 14 jaar. Jacob Kos, 47 jaar. Tobias Johannes Lutterot, 64 jaar. Oudkarspel. GEBORENNicolaas Antonius, z. van Cornelis Bruin en Antje Hoogeboom. Pieter. z. van Jacob Plakman en Sjjtje Bakker. Adina Agatha, d. van Bartho lomew Bommer en Jacoba Broersen. Dirk, d. von Willem Kos en Geertje Groot huizen. Trijntje, d. van Jan Kroon en Aaltje Strooker. GVERLEDRNTrijntje Roosendaal, 73 jaar, wed. van Jan Mos. Cornelia Hub beling, 84 jaar, echtgen. van Jansje Knol, eerder van Trijnl je Kok. Elisabeth Maria, 6 jaar, d. van Cornelis Roos en Trijntje Pranger. Warmenhuizen, over Juli 1909. GEBORENMaria, d. v. Dirk Zutt en Alida van Duin. Cornelia Oatharina, d. v. Willem ter Plegt en Guurtje Barsinger- horn. Martinus Joseph, z. v. Pieter de Moei en Catharina Slikker. Johannes An tonius, z. v. Cornelia Kemper en Geertrnida Klaas sen. ONDERTROUWD: Jan Sieuwertsen,23 jaar te St. Maarten, en Antje Groot 26 jaar te Warmenhuizen. OVERLEDENNeelije Kamper, 84 jaar, wed. van Bartholomew van Duin. Gode- liva Burger, 28 jaar, echtgenoote van Klaas MoBcb, (overl. te Alkmaar). Uitgeest. GEBOREN30 Juli. Hermanus z. van 8. Brakenhoff en G. Druiven. Kaatje, d. van K. Korver en N. Pol. 5 Ang. Johan, z. van J. Peperkamp en S. Cornelwe. 8 dito. Geertruida, d. van P. Zuurbier en C. Jonker. ONDERTROUWD: 30 Juli. W. Gastricum en E. Veld. S. Kluft en A. Bakker. GETROUWD: 1 Aug. P. Kabel en F. van der. Pol. A. Doeven en H. A. Dibbets 11 dito. G. Sambroek en G. M. Impink. OVERLEDEN 1 Aug. Hermanus, z. van S. Brakenhoff en G. Drujjven, 2' dagen. Heemskerk. GEBORENElisabeth, d. van Engel de Ruiter en Oatharina Tatels. OVERLEDENBarend van der Kolk 71 jaar geh. met Eibertje de Vries. Assendelft, van 30 Juli—6 Aug. GEBOREN Margaretha Anthonla, d. van Dirk Jak en Anna Vrouwe. OVERLEDENAlie Balte Bos, 73 jaar, gehuwd met Kuvera Victorina Pbaïï. Jan Smit, 73 jaar, wedn, van Christina Aafjes. Krommenie, van 29 Juli—5 Aug. GEBORENJacob z. van D. Rejjne en J. Pel, Aldert, z. van T. de Roz en T. Jongeneel. Maartje, d. van E. Jak en A. Nieten. ONDERTROUWD J. van Enkhuizen (van Wormerveer) en A. Reek. P. J. Krook en G. Luiting. GETROUWD G. Schots en J. de Boer. OVERLEDEN: M. de Wit, 85 j. wedn. van M, Breecuver. Wormerveer, van 31 Juli—7 Aug. GEBOREN Elisabeth, d. van K. Mejjn» en T. Kraayer, Jan, z. van 8. Ris en T. Oroot. Berend Johannes, a, van P. Bierman en M. van Voorst. ONDERTROUWD: J. T. van der Laan (van Utrecht) en G. Vet. GETROUWD: M. T. ten Wolde en E. Verbujjs (van Amsterdam). J. Noojj (van Wormer) en J. HeQnis.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6