£Ser3slij si©&. Ontslag. Maandag si]n in den Grand Bazar de la Paix in Den Haag een 12-tal winkeljuffrouwen ontslagen wegens diefstal van winkelwaren. De politie heeft de zaak in handen. De diefstallen zijn reeds sinds langen tijd gepleegd en vertegenwoordigen aanzienlijke bedragen. Dinsdag werden weer 9 winkeljuffrouwen in dienst van den Grand Bazar de la Paix op staanden voet ontslagen. De gestolen goederen zijn hoofdzakelijk manufacturen, ondergoederen, enz. Een der in dezen diefstal betrokkenen heeft zich wel voor circa f 500 aan kleederen en snuisterijen toegeëigend. Dat deze dieverijen niet zoo spoedig aan 't licht kwamen, is daarin ge legen, dat ze met ruiling gepaard gingen; b.v. een ceintuur voor een paar handschoe nen, enz., waardoor de controle zeer moei lijk werd. Door onderlinge verwijten is het complot ontdekt; er volgden huiszoekingen. Men ver wacht nog meer onthullingen. Een drenkeling. Woensdagmorgen zoo vertelt het „HU. van Antw.", werd de po litie op het stadhuis verwittigd dat op den dijk in het slijk het lijk van een drenkeling lag, buiten de Kathelijnepoort. Terwijl eene talrijke menigte zich naar den oever der Dijle begaf, kwam de politie met het lijk- wagentje der politiewacht om het lijk naar het doodenhuis te voeren, doch op het oogenblik dat men den drenkeling onder de armen nam om hem in het wagentje te leggen, keek hij in eens op en riep: „Laat mij eens liggen hé!" Men kan oor- deelen hoe er met dit voorval is gela chen geworden. De zoogezegde doode was een visscher die in slaap was gevallen. Benarde positie. Woensdagmiddag om streeks vier uur had een zeer ongewoon voorval aan den hoek van de Uilenburger- steeg en Joden Breestraat plaats. Een schil der was op een ladder welke aan de dak goot hing, aan den arbeid, toen juist op het oogenblik dat de schilder zich aan de dak goot en niet aan den ladder vasthield, dit werktuig door den wind zoover op zijde werd geschoven dat de schilder weldra hul peloos in de lucht hing. Angstgeschrei der omwonenden ging op en van alle zijden kwam men weldra met stokken en lasso's gewapend, den schilder te hulp. Intusschen tevergeefs. Gelukkig had men tevens de brandweer gewaarschuwd die weldra op het terrein des onheils verscheen om den schik der uit zijn neteligen toestand te bevrijden. Rapport In zake de beschuldiging van Dr. Vorderhake als zou de leeraar Dr. Boas zijne tijdelijke benoeming aan het Gymnasium hebben verkregen door list en bedrog. Wij hebben de eer Uwen Raad te berich ten, dat wij gevolg hebben gegeven aan het verzoek, vervat in de missive van Burge meester en Wethouders van 20 Maart 1.1., No. 405, tot het instellen van een onder zoek naar de beschuldiging van den leeraar Dr. Vorderhake bij het raadslid Uitenbosch ingebracht, als zou de leeraar Dr. M. Boas zijne tijdelijke benoeming aan het Gijmna- sium verkregen door list en bedrog. Wij hebben gemeend dat het noodzake lijk was de betrokken leeraren, alsmede alle leden van Uwen Raad en de personen, wier verklaringen in den loop van het onderzoek gewenscht zouden voorkomen, persoonlijk te hooren en hebben van de door ons ge houden verhooren een procesverbaal op gemaakt, dat als bijlage aan U wordt over gelegd. Als resultaat van ons onderzoek hebben wij de eer het navolgende mede te deelen. Reeds bij den aanvang is ons gebleken, dat het feitelijk onjuist is te Spreken van eene becshuldiging, ingebracht door den leeraar Dr. Vorderhake bij1 het raadslid Uitenbosch. Zoowell aatstgenoemde als gemelde leeraar verklaarden toch, dat zij alleen een gesprek hebben gevoerd over deze beschuldiging, bij welk gesprek Dr. Vorderhake erkende de beschuldiging te hebben geuit, maar waar bij geenszins de bedoeling voorzat een aan klacht tegen Dr. Boas in te dienen. (Zie bijlage, verklaringen raadslid Uitenbosch, bl. 5 'en| 6 en Dr. Vorderhake, bl 4.) Wij hadden uit dezen hoofde ons ontsla gen kunnen rekenen van het instellen van een onderzoek, maar hebben gemeend Uw verzoek in den ruimsten zin te moeten op vatten en te moeten onderzoeken, of inder- derdaad de beschuldiging, door den heer Dr. Vorderhake geuit, gegrond is, zij het ook, dat die beschuldiging niet bij een lid van Uwen Raad als zoodanig is ingebracht. Voorop zij gesteld, dat vaststaat, dat Dr. Vorderhake den leeraar Dr. Boas heeft be schuldigd, dat hij zijne benoeming zou heb ben verkregen door list en bedrog. (Zie bijlage, verklaringen, Dr. Boas, bl. 7 en Dr. Vorderhake, bl. 1.) Het feit heeft zich op de volgende wijze toegedragen. Na de benoeming van Dr. Baos tot tijde lijk leeraar openbaarde zich een minder vriendschappelijke houding tegenover hem van de zijde van de andere leeraren, hierin bestaande dat het meerendeel hem niet met zijne benoeming geluk wenschte, later ge volgd door negeeren. Deze misnoegdheid tegenover Dr. Boas vond haar oorzaak hierin, dat de leeraren beweerden te weten, dat hij bij zijne solli citatie-bezoeken aan Gemeenteraadsleden on ware dingen had medegedeeld en onjuiste voorstellingen had gege(ven. De heer Vor derhake vond het niet eerlijk, dat de heer Boas op zoo onaangename wijze door zijn collega's werd behandeld, zonder dat hem tevens werd gezegd, waarom zij dit deden en heeft toen als reden daarvan aan den heer Boas medegedeeld, dat de leeraren meenden, dat hij zijne benoeming door list en bedrog had verkregen. (Zie verklaring Dr. Boas, bijlage blz. 7 en Dr. Vorderha ke blz. 14.) Uit de verklaring van Dr. Vorderhake blijkt voorts, idat hij, die woor den sprekende, sterkere uitdrukkingen ge bruikt heeft dan in zijne bedoeling lag. Een feit is het, dat de twee bedoelde leeraren, ook al gevoelde Dr. Boas zich aanstonds beleedigd, daarna nog herhaaldelijk op niet onvriendschappelijke wijze samen over de zaak hebben gesproken. Daarop zijn herhaaldelijk door de leer aren, bij monde van den Rector, pogingen aangewend om op eene daartoe te beleg gen leeraarsvergadering met Dr. Boas in het reine te komen en de zaak onder el kander af te doen. Dit is echter niet kun nen geschieden, eerst tengevolge van een veertiendaagsch verlof van Dr. Boas we gens ongesteldheid, later door de onjuiste mededeeling, aan hem gedaan, dat Burge meester en Wethouders een opdracht van den Gemeenteraad hadden ontvangen om aan Curatoren te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de verhoudingen op het Gymnasium. (Zie verklaring Dr. Boas, bl. 9-11.) Inmiddels was door het Raadslid Uiten bosch betrekkelijk deze zaak eene motie in- gegiend bij den Gemeenteraad en besloot Dr. Boas daarom liever de openbare behan deling daarvan te zullen afwachten. Bij het door ons ingestelde onderzoek is gebleken, dat Dr. Boas, die in Januari 1908 was aangewezen om de lessen van Dr. Schreuders waar te nemen, totdat deze van zijne ongesteldheid zou zijn genezen, in de maand Mei van dat jaar er over dacht te solliciteeren naar eene tijdelijke betrekking aan het Gymnasium te Utrecht en hierover gesproken h eeft met den Rector. Wij willen in het midden laten welke woorden de Rec tor daarbij tot Dr. Boas heeft gebezigd; uit de verhooren blijkt in ieder geval, dat de heer Boas toen volgens de meening van den Rector eenige kans had op eene benoeming aan het Gymnasium alhier. In deze meening van den Rector is ech ter wijziging gekomen. Het bleek, toch dat het met de orde in de klassen van Dr. Boas niet goed ging en dit gaf den Rector aanleiding, om, toen hij in Augustus een schrijven van hem ontving met de vraag, of hij hem aanraadde te solliciteeren naar eene vacante betrekking te Zwolle (zie schriftuur No. 2), hetgeen zou afhangen van de kans, Welke hij (Dr. Boas) naar 's Rec tors meening had op eene benoeming alhier, door middel van den leeraar Leydesdorff aan den heer Boas te doen Weten, dat hij hem in overweging gaf naar Zwolle te vragen. (Zie verklaring Dr. Blokhuis blz. 16.) Hier door wist Dr. Boas dat hij, naar de mee ning van den Rector, geen kans had op eene benoeming te Alkmaar. Naar onze meening heeft de heer Boas bij zijne bezoeken aan Gemeenteraadsleden misbruik gemaakt van het hiervoren bedoel de gesprek over zijne sollicitatie naar Ut recht. Aan verschillende Gemeenteraadsleden heeft hij toch verklaard, dat hij van zijne sollicitatie naar Utrecht had afgezien, omdat de Rector hem gezegd had, dat het veel be ter ging met de orde en hij wel kans had op eene benoeming te Alkmaar. (Zie verklaringen raadsleden Fortuijn, blz. 23, Me ienbrink, blz. 26 in verband met blz. 14 en 15j Dorbeck, blz. 47.) Ook al moge dit feit op zich zelf juist zijn geweest, de heer Boas wist in December Januari 1.1., toen hij hiervan mededeeling deed, dat de Rec tor niet meer dezelfde opinie over hem had als in Mei, toen dat gesprek werd gevoerd. Door dit niettemin bij zijne sollicitatie aan te voeren, heeft de heer Boas het ten on rechte voorgesteld, alsof de Rector nog de zelfde meening over hem had. In de tweede plaats is gebleken, dat de heer Boas in strijd met de waarheid aan verschillende raadsleden heeft gezegd dat het met de orde in zijne klassen veel beter ging, zij het ook, dat hij aan verscheidene raadsleden heeft erkend, dat zulks niet het geval was. Aan het raadslid de Lange heeft hij ver klaard, dat het in den laatsten tijd met de orde veel beter ging en de Rector over hem tevreden was (zie bijlage blz. 34); aan het raadslid van der Feen de Lille, dat hij veel moeite had gehad met de orde, maar dat het nu goed ging (zie bijlage blz. 33); aan het raadslid Zaadnoordijk gaf hij hoog op van de verbeterde orde in de klasse, welke hij had overgenomen van Dr. Schreu ders en zeide hij, dat in de klassen, waarin hij les gaf, de orde veel beter was dan vroeger (zie bijlage blz. 25); aan het raadslid Luiting zeide hij, dat hij vroeger moeite had gehad met het orde houden, maar dat het nu beter ging. (Zie bijlage blz. 49.) Hij wist echter dat zulks niet waar was. Dit blijkt uit het gesprek, met den wethou der Boelmans ter Spill, aan wien hij vol mondig erkende, dat de orde niet goed was in zijne klassen (zie bijlage blz. 36) en uit het onderhoud met den wethouder de Wit, die hem den raad gaf het onderwijs te verlaten en een andere betrekking te zoeken. (Zie bijlage blz. 29.) Ons College is van oordeel, dat Dr. Boas door de bovengemelde mededeelingen te doen aan de verschillende raadsleden, die hij bezocht, oneerlijke middelen heeft aan gewend, ten einde zijne benoeming te be vorderen. Eensdeels heeft hij ware feiten medegedeeld (verhaal omtrent sollicitatie Ut recht), wetende dat dit feit zijn waarde ver loren had, anderdeels heeft hij in strijd met de waarheid aan verschillende raadsleden verklaard, dat het met de orde in zijne klas sen veel beter ging. In het midden latende, of op tleze hande lingen past de qualificatie van list en be drog, naar onze meening moeten die han delingen in ieder geval; haar Öe horm van eer en fatsoen onder beschaafde lieden, als on eerlijke handelingen worden aangemerkt Dat hij hierdoor zijne betrekking heeft verkregen, is niet gebleken. Onze conclusie luidt derhalve: dat het onderzoek niet het bewijs heeft geleverd, dat Dr. Boas zijne tijdelijke be noeming tot leeraar aan het Gymnasium heeft verkregen door list en bedrog, wel echter dat hij tot het verkrijgen van die betrek king oneerlijke middelen heeft aangewend. Vorenstaande beslissing is genomen bij meerderheid van stemmen. De redenen waarom de minderheid (Mr. Dorbeck) zich niet met bovenvermelde be slissing kan vereenigen, zijn de navolgende: ad lum. ten aanzien van de sollicitatie Zwolle, omdat ten eenenmale uit het gehou den verhoor niet vaststaat, in hoeverre de heer Boas daarover opzettelijk heeft ge zwegen dat hij voorts niet inziet, hoe van een sol licitant zou mogen worden geëischt, gesteld de verzwijging ware opzettelijk geschied, dat hij zaken, die minder in zijn voordeel zijn, verplicht is mede te deelen; dat hij zich wel hierinnert, dat aan ver schillende raadsleden is gevraagd, of Dr. Boas had gesproken over Üe sollicitatie Zwol le, maar dat niet niet aan alle raadsleden! is gevraagd; ad. 2um. ten aanzien van de uitlatingen omtrent de orde omdat, waar door den heer Boas al bij sommige gemeenteraads leden is gezegd, dat het met de orde beter ging, daarentegen door hem bij verschillende andere raadsleden is medegedeeld, dat hij of nog 'niet de noodige orde kon houden of dat het met de orde beter ging, derhalve twee verschillende uitlatingen, waarvan de eene de andere niet behoeft uit te sluiten!, maar die samen kunnen gaan dat hij in verband hiermede heeft gerele veerd en een beroep heeft gedaan op de gearresteerde notulen der vergadering van Curatoren van 12 December 1.L, waar èn naar zijne opmerking èn ook naar die van den heer van Lidth de Jeude, de Rector zelf, ook na de groote vacantie van 1908 ter vergadering zich nog had geuit, „dat het met de orde beter ging"; dat bovendien de beteekenis der quaestie sollicitatie Zwolle naar zijne meening niet is los te maken van de beteekenis der quaestie omtrent het orde houden en de opvatting, die de heer Boas dienaangaande kon hebben over de meening van den Rec tor te dien aanzien; dat verder de beteekenis van de verkla ring van den leeraar Leydesdorff omtrent de sollicitatie Zwolle zijns inziens in een zeer eigenaardig licht wordt gesteld door den brief van dezen aan den heer Boas van 25 December Hl, door hem aari het College overgelegd. (Zie schriftuur No. 5.) Het College van ^Curatoren van het Gymnasium te Alkmaar, F. H. G. VAN DER HOEVEN, Pres. D. VAN HOUWENINGE, Secr. ALKMAAR. Parochie van den B. Laurentius. Zondag 's morgens 61/, en 8 uur stille H.H. Missen 10 nur gezongen Hoogmis 's namidd. 3 uur Vespers's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 'e avonds geen Congregatie. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van Sint Jozef. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en 't H. Blosd van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden v. h. Broederschap v. h. Onb. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren 's namidd. van 4—7 uur gelegei-heid om te biechten. Parochie van den B. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Missen; 101/, uur Hoogmis's midd. 3 uur Vespers5 nur Congregatie. Wegens den schoonmaak der kerk geheel de week geen dieneten. De H.H. Missen zul len gelezen worden in de kapel der Zusters aan de Oudegracht. Zaterdag 's namidd. van 5—7 uur biecht- hooren. Zondag 29 Aug. a.s. St. Joseph Club, Afd. A 71/a uur Afd. B 9 uur Afd. O 101/, uur HEILO. Zondag, Jaarfeest van den H. Joachim, vader der Allerh. Maagd Maria, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting 91/» uur Hoogmis, waaronder predikatie "s midd. I1/» nor Catechismus 21/, uur Vespers 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria, tot sluiting van het octaaf, waaronder Gods zegen door het Bozenhoedje zal worden afgebeden over den voltooiden bouw eener voorloopige kapel ter eere van O. L. Vr. ter Nood. Maandag 's morg. 71/» uur H. Mis 9l/j uur inwijding der kapel ter eere van O. L. Vr. ter Nood 10Vj uur gez. Ie H. Mis in de gewijde Maria Kapel, waaronder predikatie; 121/» nur en in den namiddag otfeningen in de kerk voor de leden van het Amsterdamsche Patronaat, onder lei ding van kapelaan Hafkenscheidt. Dinsdag, feestdag van den H. Apostel Bartholomeus, dag van devotie, 's morg. 9 uur gez. Huwelijksmis. Woensdag 's morg. 6'/i uur H. Mis 8 uur gel. H. Mis voor het eerste gedeelte der Amsterdamsche processie, waaronder gezangen9 uur Solemneele Hoogmis, waarna processie met het H. Sacrament door tuinen en bosschen der Heilosche pastorie, volgens permissie van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem's midd. 121/] nur optocht naar >Kapel< met muziek, volgens permissie van den burgemeester 's avonds uur sluitings Lof in de kerk. Donderdag 's morg. 8l/i uur Huwelijks plechtigheid. Vrydag 's morg. 71/J unr H. Mis. Zaterdag de H.H. Missen ten 7en 81/» uur. Na de H.H. Missen komen de kinderen biechten, die in dit jaar zijn* aangenomen's midd. van 4 uur af gele genheid om te biechten voor anderen 's avonds 6 */3 uur Maria Lof. Op de gewone dagen Catechismus, doch die van Maandag zal worden gehouden Vrijdag 11 uur en die van Woensdag Zaterdag 11 uur v.m. Zondag a.s. jaarfeest der H.H. Ecgelbe waarders. EGMOND-BINNEN. Parochie van den B. Adelbertus. Zondag, plechtige Aanbiddingsdag, 's morg. 6'/j nur H. Mis, waarna het Allerh. Sacrament ter aanbidding wordt uitgesteld en de H. Communie wordt uitgereikt 8 uur H. Mis, waaronder ook de H. Com munie wordt uitgereikt91/, uur Solemn. Hoogmis met predicatia's midd. 2 uur pi. Vespers met Bozenhoedje 's avonds 7 uur Solemneel Lof met predicatie, waarna processie en Lofzang >Te Deum«. Maandag 's morg. 7l/s> 8 en 81/, uur H H. Missen. Dinsdag, feestdag v. d. H. Bartholomeus, Apostel, bijzondere dag van devotie. Donderdag 's avonds 61/3 uur Lof met Bozenhoedje. Zaterdag, feestdag v. d. H. Augustinus, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus de Boer. SCHOORL. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/9 uur Hoogmis's namidd. I1/* uur Catechis mus 2 nur Vespers. Woensdag 's morg 9 uur gez. Maand stond voor Elisabeth Kager, wed. van Barthlomeus Groot. In de week, behalve Woensdag, de H. Mis om 8 uur. Zaterdag 's namidd. van 5—8 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte. LANGEN DIJK (N -Schar woude). Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis10 uur Hoogmis, beiden met predikatie21/, uur Vespers6 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie van Maria. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrydag 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, van 4 uur af gelegenheid om te biechten. CASTRICÜM. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Ger- brand Vrij en Margaretha Duin 8'/a uur H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis voor Heintje Trompetter, geb. Admiraal. Maandag 's morg. 7'/* uur H. Mis voor Maria Nagel. Dinsdag 's morg. 9 uur gez Huwelijksmis voor Theod. Bakker en Helena Stet. Woensdag 's morg. 71/1 uur H. Mis voor Antonius Orij. Donderdag 's morg. 7*/j uur H- Mis voor Cornelia Schuit, geb. Castricum8 uur H. Mis voor Jansje Stet en overl. fam. Vrydag 's morg. 71/, uur H. Mis voor overl. familie B9S8 uur H. Mis voor Joannes Groot. Zaterdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor pastoor v. d. Deil8 uur H. Mis voor de offeraars in de bus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacobus de Zeeuw. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de gemeente91/» uur H. Mis voor Pieter Kaptein's midd. 1 uur onderrichting 2 uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Dirk Groen en Guurtje Meijne 8'/, uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer Pastoor Duvergé. Dinsdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Agatha Bakker, hvr. van Jan Bakkum. Woensdag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Gerrit Albrink en Guurtje Terra. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor Antonius Oornelisse Mathijsz. V r y d a g 's morg. 8 uur jaarl. H, Mis voor Petronella Bakkum. Zaterdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nic. Meijne81/, uur H. Mis voor Joanna Cornelisse4 uur biechtgelegenheid 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis tot zekere intentie 9l/j uur H. Mis voor de gemeente. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacob SeiyMaria Kok, wed. van Jan Roosenmeyer. ASSENDELFT. Zondag 's morg. 7 uur H. Mi» voor de parochie10 uur Jaargety voor Antoon Schaper en Guurtje Kramer 's midd. l'/j uur Catechismus21/, uur Vespers 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Maandag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Engel Hendrikse Krfjne, als lid der Westl. processie 81/, uur H. Mis voor Joanna Looyers en Wilhelmina Vervoort. Dinsdag 's morg. 71/j uur H. Mis voor Joannes de Buiter en Margaretha Schaper. Woensdag 's morg. 71/» uur Jaargety voor Petrus Landman en echtg. Geertje Bakker. Donderdag 's morg. 7^ uur H. Mis voor de lev. en overl. leden van de Br. v. d. levende Rozenkrans. Vrydag 's morg. 7^ uur H. Mis voor Jan Janz. van der Laan. Zaterdag 's morg. 71/, uur H. Mis voor den ZeerEerw. Heer W. Steph. Koiff en overl. fam.81/, uur H, Mis voor den WelEerw. Heer Willem Gaal en overl. fam. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Begter, wed. van Jan Wijnants Antje Geyzen, wad. van v. d. Laan. In den Heer overledenPetrus Bierman Gerrit Pieterse Gaal en Engel Hendriks. Heijne. Deze week dagelijks Catechismus. Zaterdag na de H.H. Missen en 's middags 4 uur gelegenheid om te biechten. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/J uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor de overledene familie Olof—Schaperna de Hoogmis Catechismus 21/, uur Vespers. Collecte voor de Bisschopp9;yke kerk. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie8'/^ uur H. Mis voor Gouwe Boon en Marijtje Terra. Dinsdag 's morg. 8'/i uur H. Mis voor Martinus de Wit, als lid der Westl, Pfoc. Woensdag 's morg. 81/» uur H. Mis voor Cathariua Maria Al, hvr. van Hen drik Noom. Donderdag 's morg. 8l/j uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit's avonds 7 '/a uur Lof. Vrydag, 's morgens 8'/j uur H. Mis voor Hendrik Velseboer en echtgenoote. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie81 /j uur H. Mis tot zekere intentie; van 4—8 uur biechth. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Catharina Luiting, Brechtje Breeuwer Dievertje de Wit en Maria Wayper, wed. van Jacobus Palmboom. In den Heer overledenMartinus de Wit. Maandag, Donderdag, Vrydag en Zaterdag, Catechismus. WORMERVEER. Zondag, feest van den H. Joachim, Vader der H. Maagd, 's morg. te 71/a en 10 uur de H H. Missen. Na beide H.H. Missen de jaarlijkeckë collecte voor de Kathedraal, 's Midd. 2 uur Catech.3 uur Vespers. Maandag te 8 uur de H. M<s. Dinsdag, feest van den H. Bartholomeus, Apostel, dag van devotie, te 8 uur gez. H. Mis. Woensdag te 8 uur de H Mis. Donderdag, 's morg. 8 uur ges. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrydag en Zaterdag te 8 uur de H. Mis. Zaterdag, 's avonds van 6-8 uur gele genheid om te biechten. Donderdag, Vrydag en Zaterdag 's midd. 12 uur Catechismus. ZUID-ZIJPE. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis tot zekere intentie9l/j uur Hoogmis voor de parochie 's av. 7 unr Lof met Rozenh. Maandag H. Mis voor Joës Strooper en Wilhelmina Snyders. Dinsdag H. Mis voor Cornells Hoedjes en Theodora Molenaar. Woensdag H. Mis voor Cornells van Beusekom Donderdag H. Mis voor Matthias Blaauw. Vrydag H. Mis voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en over!, familie. Zaterdag H Mis voor Arie Schou'.en, zijn hvr. Geertruida Polder en Nicolaas Schouten. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis9l/j uur Hoogmis 's midd. 2l/a uur VeBpers. Maandag 's morg. 9 uur gez. Maandstond voor Michaël Antonius Kroone. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H, Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. BURGERLIJKE STAND. Beemster, van 23 Juli—5 Aug. GEBORENCornelia Petronella, d. van Nicolaas Konyn en Maria de Wit. Pe trus, z. van Klaas Snoek en Elisabeth Wit. Simon, z. van Jan de Groot en Catharina Elisabeth Roelofs. Jacobus Johannes Eranciscus, z. van Johannes Franciscus de Koek en Geertruida Maria de Lange. Cornelia Johanna, d. van Jacobus de Wit en Elisabeth van Kampen. OVERLEDEN: Geertruida Vestering, 22 jaar, echtgen. van Adrianus Cornells Oud Uitgeest. GEBOREN 13 Aug. Wilhelmus Maria, d. van L. Zonneveld en A. M. Groen. 15 dito. Maria Petronella, d. van O. Goeman en T Teeling. GETROUWD: 15 Aug. S. Kluft en A. Bak ker. 18 dito. W, Castricum en E. Veld<

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6