Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Uit de Zaanstreek, der kerk zonder hare toestemming in zyn bezit neemt, maakt zich op dubbele wijze schuldig aan schending en van de goddelijke en van de menschelQke gerechtigheid». Na nog een heele reeks rooverijen be sproken te hebben, kondigt monseigneur evenals elke andere Fransche prelaat aan, dat allen die zich met de verkooping der kerkelijke goederen belasten, degenen, die deze koopen, hnren of tot hun persoonlijk voordeel gebruiken, met excommunicatie gestraft sullen worden. Verder brengt hü in herinnering, dat zij, die kerkelijke goederen in hun bezit krijgen, deze aan de rechtmatige bezitters moeten teruggeven, zoodra de rechthebbende personen zulke verlangen. Ten slotte spoort hij de pastoors van de verschillende parochiën dringend aan om hunne geloovigen dat schrijven voor te hou den en duidelijk te maken. Cholera In Rotterdam. Het bacteriolo gisch onderzoek heeft aangetoond, dat de 4 kinderen Korteland, die volgens gerucht ten gevolge van het gebruik van zuurtjes over leden zijn, in werkelijkheid aan cholera asiatlca zQn gestorven. De >N. R. Ot.< geeft haar lezers den volgenden raad, die ook voor anderen van nut kan zijn. Nu het ernstige feit van het voorkomen der cholera in onze gemeente geconstateerd is, wenschen wij den ingezetenen ernstig op het hart te drukken zich niet aan overdreven vrees over te geven. De ervaring leert, dat een kalme gemoedstoestand het weerstands vermogen tegen de ziekte versterkt, overdre ven onrust daarentegen dit vermogen verzwakt. Men kan zich overtuigd houden dat al het noodige gedaan is en wordt om te voorkomen, dat de cholera zich verder in onze stad uitbreidt. Men weet hoe uitstekend onze stedelijke ontsmettingsdienst werkt en hoe nauwlettend voor afdoende afzondering der lijders aan de ziekte gezorgd wordt. Laat men vooral in deze dagen in zijn omgeving de grootste reinheid betrachten en geen water, afkomstig uit rivier, havens of grachten, dat niet vooraf gekookt of goed gefiltreerd is, gebruiken. Een dertigtal personen zQn in observatie gebracht. Een persoon is onder verdachte verschijnselen overleden. De burgemeester liet Woensdag bekend maken dat alle voorzorgsmaatregelen getroffen zijn en dat volgens verklaring der hygiënische autoriteiten de toekomst geen ongerustheid behoeft te baren. De burgemeester heeft Donderdag in de gemeenteraad een zeer geruststellende rede gehouden, waarin hij verklaarde dat het bestuur de toestand volkomen overzag en de genomen maatregelen het vertrouwen wet tigden dat de autoriteiten meester van den toestand zouden blijven. Gisteren zijn drie personeD, bij wie zich cholera-verschijnselen voordeden, in de ba rakken opgenomen. Uit de Europeesche kustlanden worden maatregelen gemeld om het gevaar van be smetting uit Rotterdam tegen te gaan. Het >Handelsblad< in den ban. Nie mand minder dan de Vrijzinnig democratische Dr. A. van Raalte uit Dordrecht heeft in het officieel orgaan van de Liberale Unie plaats gekregen voor een artikel dat de be doeling heeft het >Hbl.« te schrappen uit de lijst der vrijzinnige bladen. Wat het Pijpenmarksche blad op zijn kerfstok heeft Wel, het ondersteunde de candidatuur van Mr. S. de Vries Cnz. in Amsterdam VI, en daarom moet het van de baan. Daarover is deze Vrijzinnig-democraat zoo wat buiten zich zeiven hij levert een krachtig betoog tegen het >schynliberalisme< dat Mr. de Vries meê in den Raad deed terugkeeren. Nu denken we niet, dat het »Hbl.« onder dien aanval zal bezwijken als het wat lezers verliezen mocht hopen we dat het de >clericalen< zijn, over wie de heer Dr. Van Raalte spreektvoor vrijzinnige lezers vinden wij het blad nog zoo heel kwaad nietal zijn we absoluut geen vrienden van de vrij zinnige pers. Intusschen, zulke stukjes zijn toch wel teekenend. Dat zijn nu de heeren, die vertellen dat wij de natie in tweeën deelen en hoe doen zij zelf Daar kan, dunkt ons, zelfs het >Hbl». een les uit trekken, maar het zal 't niet doen. Straks komt dat brave blad ook weer met het praatje, dat wij toch inderdaad de tweedrachtzaaiers zijn. H. M. de Koningin. De Haagsche kro niekschrijver der >N. Gr. Ct.« zegt o. a. Het schijnt nu wel vast te staan, dat H. M. de Koningin de nieuwe zitting der Staten Generaal niet persoonlijk zal komen openen. Met de Koningin en de jonge Prinses gaat het op 't Loo zoo geheel naar wensch en het kleine Koningskind groeit zóó voordeelig dat het roekeloos zou zijn het verblijf aldaar te onderbreken, met al de onvermijdelijke veranderingen, die daar aan zijn verbonden. Zeer waarschijnlijk zullen we de vorstelijke familie niet voor Kerstmis of omstreeks dien tijd in Den Haag terugzien. Verkiezing J. W. Smit. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de verkiezing van den heer J. W. Smit ongeldig verklaard, zoodat een nieuwe verkiezing moet worden uitgeschreven. Breukelen. In het district Breukelen twist men om den Kamerzetel. De heer de Waal MalefQt is tot minister van Koloniën ver heven en in zijn plaats moet nu een nieuwe afgevaardigde worden gekozen. Een katholiek vordert de katholieke meer derheid van het district. De anti-revolutionnairen geven echter niet toe en aan de linkerzijde loopt men nu met het spreekwoord in den zak van de twee honden, die vechten om het been. Zoo oppervlakkig zou men zeggen dat de katholieken maar moesten toegeven. Wat hebben ze ten slotte aan een zetel meer of minder. Aan 26 of 26. Waartoe die kans gegevsn aan de linkerzij Maar men moet de >Real politik» niet te ver drijven. Te dezer zake herinneren wij ons dezen zomer gelezen te hebbeu dat een partjj, die ter wille eener coalitie eigen rechten maar steeds prijsgeeft, haar eigen doodvonnis teekent. Het ging toen om een anti revolutionnairen of een christelijk historischen candidaat. Anti-revolutionnairen waren er die, ter wille van het algemeen belang der coalitie, wilden toegeven. Toen schreef »De Standaard» in boven aangeduiden zin. Niet toegeven, want dat is zelfmoord. 50 ons is dat woord zoo ingeslagen, dat wQ het hebben onthouden en op grond ervan nu de katholieken van Breukelen gelijk geven in hun streven naar een eigen candidatuur. De rechterzijde bestaat uit zelfstandige partijen en deze zyn aan haar zelve verplicht een eigen leven te onderhouden. Zoodra zQ niet meer eigen leven, maar dat der coalitie voeren, sterven z0 als zelf standige partijen af. (>D. v. N. B.») Men schrijft uit het district Breukelen aan »De Ned.» Er is sprake van, dat de Christ. Hist, in het district Breukelen, b0 de as. verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer den candidaat der anti revolutionnairen zullen steunen. Maar voor den zetel in de Prov. Staten wenschen z0 een man van hunne partO candidaat te stellen. Naar w0 verne men, wordt als candidaat genoemd jhr. Sand- berg, burgemeester van Abcoude. >De Maasbode» heeft een artikel over de kwestie te Breukelen, waarin se de redacties van »Het Centrum» en »De Tijd» de les leest over het volgens »De Mbd.» onverantwoordelijk in het leven roepen van strijd in de coalitie. Vernietigd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben vernietigd bet raads besluit van Velsen, waarbij de verkiezing van drie raadsleden onwettig werd verklaard. De Bond van gemeentepolitiebeamb ten in Nederland zal zijn jaarlijksche alge meene vergadering houden op 17 en IS September te 's Gravenhage, in de groote zaal van het gebouw van den Roomsch Katholieken Volksbond. Des Vrijdags zal een groote propaganda-vergadering worden ge houden in 't belang van de rechtspositie der politiebeambten, waartoe alle leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal zullen worden uitgenoodigd. Op de agenda van Zaterdag staat behalve het behandelen van twee voorstellen van vertrouwelijken aard o. a. bespreking van een te voeren actie ter verkrijging van een drieploegenstelsel en oprichting van een her stellingsoord voor gemeente-politiebeambten en hunne gezinnen. Jaarlijksche Algemeene Vergadering van den Centralen Bond van gemeenteveld wachters in Noderland te Utrecht op 25 Augustus 1S09. Uit alle oorden des lands waren de veld wachters samengekomen om deze vergadering bjj te wonen. Na opening der vergadering en de gebruikelijke plichtplegingen stelde de voorzitter voor om uit naam van den Bond een telegram te zenden aan de Koninklijke Familie. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten en na voorlezing redactie en inhoud goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken worden geleien en voor kennisgeving aangenomen. Wordt met algemeene stemmen besloten als afdeeling van den Bond toe te laten de Noordhollandeche veldwachtersvereeniging te Andjjk. 3. Verslag van den toestand van den Bond wordt gelezen en voor kennisgeving aange nomen, eveneens 4. verslag van den penningmeester, waar uit bleek dat het batig saldo in kas bedroeg vijf centen. 5. Wordt gelezen een concept adres aan Z. Ex. den Minister van Binnenlandsche Zaken om in verband met de gemeentewet verbetering van salariëering te verkrijgen voor den veldwachter, waaronder er nog zjjn die geen tweehonderd gulden per jaar als traktement genieten. Na ampele bespreking wordt het Hoofd bestuur gemachtigd dat adres te verzenden en door middel van een deputatie nader toe te lichten. 6. Voorstel van het bondsbestuur om over te gaan tot het uitgeven van een eigen orgaan. Wordt besloten dat de aang6Bloten afdee- lingen in eigen kring zullen onderzoeken de daaraan verbonden kosten en daarna vóór 25 Mei 1910 aan het bondsbestuur verslag zullen uitbrengen en voorstellen dienaan gaande doen. 7. In verband met punt 5 gaat de ver gadering over tot het kiezen van een deputatie van twee leden en van twee plaatsvervangers. Bij eerste en eenige stemming worden gekozen de heeren I. H. Kuiters en H. Lak en tot plaatsvervangers G. v. d. Wiel en M. Gerats. Het aantal leden bedraagt ruim 600. Na rondvraag en bespreking over de uitgifte van een jiaralmanak wordt de ver gadering onder dankbetuiging gesloten. Moordaanslag te Abcoude. Gistermorgen is een moordaanslag gepleegd op den bewo ner van een woonwagen, door een onbekend persoon. Deze heeft zjjn slachtoffer, Kelner geheeten, een schot hagel in borst en buik gezonden. De verwonde is nog doorgereden tot Watergraafsmeer, waar hij uitgeput aan kwam. Hy werd naar het O. L. Vr.-Gast- huis vervoerd. Het signalement van den dader is bekend. De vermiste gouden tientjes. Naar het Hdbl. verneemt, heeft de direclie der Nederlandsche Bank de dame, uit wier in gesloten bewaargeving gegeven trommel 27 gouden tientjes vermist waren, dit bedrag vergoed. ALKMAAR, 28 Augustus 1909. Het Witte Kruis. Wy ontvingen eene brochure van het Witte Kruis, afd. Alkmaar, waarin doel en streven worden uiteengezet. In 1889 opgericht met 90 leden, telt de afdeeling thans 622, een ledental dat veel grooter kan zyn. Doel der vereeniging ishet afweren en beteugelen van besmettelijke ziekten, hulp te verleenen by epidemieën en gewone ziekte gevallen, zoomede het helpen bevorderen der algemeene gezondheidsbelangen. Om dit doel te bereiken heeft zy le. Een goed aan de eischen des tyds voldoend badhuis gesticht. In de le kl. kan men voor 25 ets. een kuip en voor 15 ets. een regenbad bekomen (by abonnement resp. 19 en 11 ets.) Een regenbad 2e kl. kost met inbegrip van handdoek en zeep 15 ets. 2e. Een welgevuld en goed bygehouden magazijn van verplegiugsartikelen in het leven geroepen. 3e. Aan de afdeeling toegevoegd >de ver eeniging tot bestrijding der tuberculose». 4e. Een contract gesloten, waardoor den leden, ingeval van ziekte en op een door den geneesheer af te geven bewijs, kosteloos ijs wordt verstrekt. 5e. De gelegenheid opengesteld dat her stellende zieken, zoo noodig en mogeiyk worden opgenomen in het herstellingsoord Heideheuvel. 6e. Het ontsmetten van woningen en goe deren, vooral bij minvermogenden bevorderd. 7e. Het initiatief genomen tot melkonder- zoek. De Afdeeling epcort allen aan zich als lid te doen inschryven, hetgeen wij onzer- zyds zeer gaarne aanbevelen. Men kan dat doen als: Donateur of do natrice (minstens f5 per jaar): gewoon lid minstens f 2 per jaarlid begunstiger min stens f 1 per jaar. Gewone leden zijn zy die voor meer, -— lid begunstiger die voor minder dan f 1200 in den H. O. zyn aangeslagen. Penningmeester is de heer H. J. Vonk, alhier. De Kermis. Nog één dag en de Alk- maarsche kermis van 1909 behoort weer tot het verledene. Niet door groote drukte heeft zy zich dit jaar doen kennen. Het slechte zomerweer en de daardoor veroorzaakte malaise op elk gebied is zeker eene der oorzaken geweest, welke op haar een ongunstigen invloed uit oefenden. Maar ook de overal waarneembare ver andering, die zich in de meeningen der menschen ten opzichte van kermisvermaak vertoont, zal er haar aandeel in gehad hebben. By velen is het geld, ter oorzake van reizen en het bezoeken van andere uitgaans gelegenheden, op, als de kermis in 't land komt. Aan inrichtingen, waar men voor z'n geld iets te zien kreeg en te genieten tevens, heeft het overigens niet ontbroken. En in 't algemeen gesproken iets goeds. We be hoeven het niet te herhalen. Vooral >de dochter van ouwe Jaap» is voor Stoel en Spree een succes geweest en bet circus de Jonghe heeft den roem, in het buiten- en binnenland verworven, op deze kermis uitstekend gehandhaafd. Dat het publiek bij de opvoering van het tooneelatuk 'Fatsoen» van het Ned. Tooneel- gezelschap niet, geiyk in andere steden, op byzondere wyze biyk gaf van zyn goedkeu ring en vermaak, dat die opvoering hier niet als elders een lachsucces is geworden, pleit alleen voor de kieschheid van het Alkmaarsche publiek. De wijze waarop het stuk is aan gekondigd, heeft op die houding geen invloed gehad. Men vindt het hier gelukkig nog geen vermaak en heeft er een afschuw van, een heele avond vergaat te worden op schun nige geschiedenisles en in mooie plunje ge stoken banaliteiten. In dit opzicht heeft de directie by de bcoordeeling van Alkmaar's publiek misgerekend. Een drama als 'Maria Stuart» viel dan ook meer in den smaak van de toeschouwers. Het spel was uitstekend. Voor een volgende keer moge deie ervaring de directie tot leiddraad dienen. Het is ons aangenaam te kunnen consta- teeren, dat een goede gezellige geest by de kermisjool heeft voorgezeten. Wij hopen dat deze ook den laatsten dag de leiding moge houden. Dan zal ook aan deze kermisweek met genoegen teruggedacht kunnen worden. Een woesteling. Woensdagnacht onge veer 2 uur sloeg de vroegere commensaal by de wed. S., in de Snaarmanslaan een groot ruit stuk. Na eenigen tijd verscheen hy wederom en sloeg nogmaals, onder den uitroep >ik zal je vermoorden» een ruit in en trachtte door de ontstane opening naar binnen te komen, hetgeen groot gegil van de vrouw en een reeds op het eerste lawaai toegesnelde buurvrouw ten gevolge had. Ge lukkig was de heer H. Gö Ideke spoedig ter plaatse, deze wist de man te grypen, die weldra door het zware bloedverlies in elkan der zakte. Per rijtuig naar het politiebureau gebracht werd by van daar naar het ziekenhuis ver voerd. Heilsoldaten. De heilsoldaten hebben Woensdagavond een stormloop beproefd op de Paardenmarkt. Met liederen en toespraken vielen ze er de kermis aan. De ondernemers van vermakeiykheden stelden zich in verweer met fluiten, signalen en bellen en gelegenheidsspseches, zoodat een oorverdoovend lawaai ontstond. Het heils leger blies ten slotte den aftocht. Diefstal. Gisterennacht hebben kwaad willigen de kisten van een vruchtenstalletje op de Laat opengebroken en eenige waren ontvreemd. Van een man die zich te slapen had ge legd op de banken aan de Vischmarkt is een horloge ontrold. Meerdere aanslagen van dien aard echter zonder resultaat moeten gepleegd zyn. Hardhandig. Een knecht uit de bypo- d>óme die te laat thuis kwam, de hond in den pot vond, toen niet verkoos te werken en ook op last van de baas de hypodróme niet wou verlaten, kreeg toen 'n paar slagen met de zweep op z'n hoofd, waardoor hij 'n gat in 't hoofd bekwam en hevig bloe dend naar 't politiebureau ging. Prcces-ver- baal werd opgemaakt. Esperanto. Naar wy vernemen zal dezen winter waarschyniyk een cursus in boven gemelde wereld hulptaal hier ter stede worden gehouden. Wat Esperanto is sullen allicht enkelen weten wy willen slechts even op merken dat deze taal in 1887 is samengesteld door dr. Zamenhoff, een Russisch geneesheer, en zich langzamerhand verbreidt, vooral in het buitenland. Ook hier te lande bestaat een vereeniging»De Nederlandsche Espe rantisten Vereeniging», die in de groote steden reeds afdeelingen en verder eenige honderden verspreide leden heeft. Voor het oprichten van een afzonderiyke arbeiders alsook van een afzonderlijke Katholieke Esperantisten- vereeniging zyn plannen in bewerking. Bij de oprichting van den cursus hopen wy onze lezers nader met de geschiedenis dezer taal bekend te maken. Benoemd. By Kon. Besl. zyn, voor het tijdvak van 1 Sept. 1909 tot en met 31 Aug. 1910, tot leeraar aan de Ryks- hoogere bur gerschool te Alkmaar, benoemd D. Postma, F. H. Maschhaupt en mr. D. Sluis, allen tijdelijk leeraar aan die school. Geslaagd. Toegekend diploma A voor de zuivere toepassing van het Correspondentie schrift en vertrouwdheid met het systeem Stolze Wéry aan den heer H. W. v. d. Berg, Alkmaar. Geslaagd. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Hoogduitsch de heer J. Miedema, alhier. Gedetacheerd. De le luit. A. H. P. Blaauw van de Cadettenschool alhier, wordt 30 Augustus gedetacheerd l>y het 8e reg. inf. te Arnhem. Aanbesteding. Door het provinciaal be stuur van Noord Holland werd aanbesteed Het uitb-eiden van de verdediging van den onderzeeschen oever voor de Rykszeewering aan het Horntje op Texel met bykomende werken. Minste inschryver M. Daalder te Alkmaar, voor f 47.367. LANGENDIJK. De gewone jaarlijksche herfstuitvoering van het R. K. fanfarecorps 'Kunstgenot» zal dit jaar niet zooals ge wooniyk einde November gehouden worden, maar in de tweede'"of derde week van Oc tober. Door de leden van het corps zullen krachtige pogingen 't werk worden gesteld om nieuwe donateurs aan te werven. OUDE NIEDORP. Raadsvergadering Donderdag 26 Aug. 1.1. Alle leden tegenwoordig. Notulen worden goedgekeurd. Wordt medegedeeld 1. dat de heer P. M. Tromp heeft be dankt voor de benoeming van hoofdonder- wyzer te zydewind en dat een nieuwe oproe ping is geschied. 2. dat tot tijd. onderw. alhier is benoemd de heer J. L. A. v. d. Heide. 3. dat Mej. Beun onderwijzeres aldaar hare werkzaamheden heeft hervat. 4. dat de gemeente rekening 1908 ter visie heeft gelegen en geen bezwaren zyn inge diend. Ds gemeente rekening wordt goedge keurd in ontvang op f 11656.01s, in uitgaaf op f 10650.28, aldus een bedrag van f 1005.73s. Ingekomen iseen schryven van den bond van gemeente-ambtenaren, inzake sala- risregeling idem. van het algem. mil. Tehuis te Helder met verzoek om steun. Op voorstel van B. en W. wordt f 25 toegestaan. De jaarwedde voor de verloskundige ad f 25 wordt voor 1910 ingetrokken. Aan de ambachtsschool te Alkmaar zal f 10 subsidie worden verleend. De toelage voor de rustende onderwyzer wordt van f 30 op f 20 gebracht. De behandeling der begrooting vond nu plaats. B. en W. hebben voor de klokkenist f 100 meer uitgetrokken, omdat de salariseering te te gering is. Op voorstel van den heer Over besluit da Raad de klokkenist f 40.— sala ris toe te kennen. De begrooting wordt aangenomen in ont vang en uitgaaf ad. f 11208.12. By rondvraag neemt de heer Hllle afscheid. De voorzitter brengt den heer Hille dank voor hetgeen hy in het belang der gemeente heeft verricht' Nadat de heer Strybls heeft opgemerkt dat Mej. Beun weer door ziekte is verhin derd haar ambt waar te nemen, wordt de vergadering gesloten. ZIJDEWIND. Dinsdag j.l. werd in het café van den heer Bruin alhier een ver gadering gehouden tot oprichting eener Pot- verteering. De vereeniging werd opgericht onder de zinspreuk >Dat spaarzaamheid, ons vreugd bereid». Zy strekt zich uit in en om de parochie 't Veld, voor zoover het bestuur dit biliyk acht, en zal beslist katholiek zyn. De potverterlng zal gehouden worden voor de Vasten 1910, zoodat voor dien tijd door ieder lid f 5,20 moet worden gestort. CASTRICUM. Woensdag j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer Spaanse. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schryven van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, betreffende verhooging van salarissen voor burgemeester en secretaris. Het schryven wordt voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening over 1908 wordt vastgesteld met een nadeelig saldo van f 157 51', nadat een kleine wijziging is aan gebracht wegens een niet vermelde ontvangst van f 5,40 voor politiewoning. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden werden door de commissie nage zien en in orde bevonden, waarop tot hunne toelating werd besloten. Volgde de benoeming van een lantaarn opsteker, wegens bedanken van den tegen- woordigen. Drie sollicitanten hebben zich aangemeld, nameiyk C. Castricnm, K. Trom petter en C. Oiie. By eerste stemming ver kregen Castricum 1, Trompetter en Orie ieder 2 stemmen 1 stem was blanco. Bij herstemming staakten de stemmen, waarna door het lot K. Trompetter werd aangewezen. Een verzoek van Mej. Wed. Amersfoort om een gedenksteen te mogen plaatsen op het graf van haar echtgenoot, werd aange houden totdat de verordening op de begraaf plaats gereed zal zyn. Ingevolge het voorstel der Gezondheids commissie tot onbewoonbaarverklaring vau eenige woningen, werd besloten de eigenaren 6 maanden tyd te Jaten tot ontruiming. Op voorstel des Voorzitters besluit de Raad by de vuilnisbelt een bordje te plaatsen met de waarschuwing, dat het verboden is vuilnis aan den weg en buiten het aange wezen terrein te werpen. Ter verbetering van den weg aan de Oosterbuurt is puin en steen aangekocht, welke ter plaatse zal worden aangevoerd. Een breedvoerige discussie werd gehouden naar aanleiding van het vernielen van een lantaarnpaal door een achttal baldadigen. De heer Schuyt wes het met den Voorzitter eens, dat eigeniyk een voorbeeld moest gesteld worden en de zaak baar gewonen loop moest wordeB gelaten. De clementie behield echter de overhand. Werd besloten de baldadigen f 35 te laten betalen voor een nieuwe lantaarn en geen vervolging in te stellen. Alvorens tot geheime zitting over te gaan, bracht de Voorzitter een woord van hulde aan de niet herkozen leden, de heeren Twisk en Spaanse. Het spijt spr. dat de verkiezing door de kiezers niet ernstiger is opgevat. Niettemin hoopt en vertrouwt spr., dat de gemeente in de nieuw gekozenen zal terug vinden wat zy in de aftredenden verliest. Spr. dankt dezen voor al hetgeen zy in het belang der gemeente hebben gedaan. Waarna de openbare zitting wordt gesloten. UITGEEST. Den lsten September zal de heer Jb. Starreveld alhier 30 jaar in dienst der Posteryen zijn. Zijn nog in leven zynde vader, den heer A. Starreveld, was 50 jaar en 2 maanden brievengaarder alhier en zyn zoon Willem is 19 jaar en 10 maan- den in dienst der Posterijen, zoodat deze familie te samen juist een eeuw het Rijk in deze functie diende. Wel een byzonderheid. HEEMSKERK. Deze week maakten de leerlingen der hoogste klaasen van de O. L. 8. alhier hun jaarlyksch boottochtje naar Am sterdam. Gold andere jaren een bezoek aan Artis, dit jaar werd de Middenstandsten toonstelling in het Paleis van Volksviyt bezocht, waar veel, zeer veel te zien en te genieten was voor Heemskerk's jeugd. De tyd werd aangenaam doorgebracht met kyken en nog eens kyken. 's Middags bracht >de muziek» op het tentoonstellingeterrein de harten der leerlingen in verrukkingmen genoot dubbel. Te spoedig was het uur van vertrek genaderd half vier begon de terug tocht. Alles liep in de beste orde af, ten genoege van ouders èn leerlingen èa onder wyzers èn geleidsters. Een woord van hulde en dank mag hier zeker niet onthouden worden aan de vrij gevigheid van den heer Jhr. Hugo Gevers, den schenker van het feest. ASSENDELFT. Aan Mej. De Vries Lens, onderwijzeres aan de Zuiderschool in onze gemeente, is door den Raad een tijdoiyk verlof, wegens ongesleldheid toegestaan. Tot haar plaatsvervangster is aangesteld Mej. Kempers nit Amsterdam. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft aan den weleerw. heer Hoogeveen kapelaan onzer parochie een rustpooze toe, gestaan en in diens plaats benoemd tot assistent de weleerw. heer Th. J. Blom, Augustus j.l. tot priester gewyd. Nog eenige dagen en het buizenleggen voor de waterleiding behoort tot de geschis-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2