fe^ahM Tab- Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. HERM. PLUS, Officieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. 2 a M1'" v°mtenl. Aand. Ned aHandel Mij. Rese. Pralongatiekoen 38 KERKNIEUWS. Gemengd Nieuws. 391ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Agenda's Catharina Anna Maria, Dochter van JACOBUS SELIJ, GOUD- en ZILVERWERKEN Alhier kreeg in een volkalogement een der logeergasten ruzie, die daarbij in een driftbui de brandende lamp van de tafel nam en deze op den 8tond in atukken 0ide, tengevolge waarvan een begin van brand 'ontetond. Met medewerking van voor bijgangen wiet men verdere gevolgen te voorkomen. Bfl het door de politie ingestelde onderzoek kwam tevens aan het licht dat de dader, zekere P. J. Gort, uit de Zand jtraat te Rotterdam, nog een vonnis had te ondergaan van Dec. 1908. jjg werd terstond in verzekerde bewaring gesteld en geboeid naar Haarlem overgebracht, ter beschikking van de justitie. Op den Burcht is Zaterdagavond de jonge B. uit een schommelBchuitje gevallen. In bewustelooien toestand werd hj] door de politie per brancard naar het ouderlijke hnis aan het Hovenierspad vervoerd. De heer P. O. E. Meerum Terwogt, thans tijdelijk leeraar te Alkmaar, is defiai tlef als zoodanig alhier benoemd. De heer A. Pelt, directeur onzer ge meentelijke H. B. S. met vjjf jarigen cursus, is bij Kon. Besluit benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Inlijving Militie. De inljjving van de manschappen der militie van de lichting 1909, die in het tijdvak van 16 tot 30 September ter vol ledige oefening moeten worden ingelijfd, altmede van de personen, bedoeld in art. 99 der Militiewet 1901, voor zooveel hunne inlijving in genoemd tijdvak moet geschie den, zal plaats hebben als volgt Te HELDER, in het Casinogebonw, Woens dag 29 September a.s., des voorm. 91/, uur, de manschappen, behoorende tot de gemeen ten Alkmaar, Akersloot, Heiloo, Limmen, Egmond binnen, Egmond aan Zee, Schoorl, Oudorp, Koedijk, Warmenhuizen, Schagen, Barslngerborn, Harenkarspel, St.Maarten, Zijpe, Anna Paulowna, Oallantsoog, Wierin- gerwaard, Helder, Texel, Wieringen, Oude Niedorp, Heerhugowaard, Broek op Langen- dijk, St.-Pancras, Oudkarspel, Noord Schar- wonde en Zuid Scharwouie. Te HOORN, in het lokaal 'Het Park«, Donderdag 30 September a.s. des voorm. 10 uur, de manschappen, behoorende lot de gemeenten Hoorn, Ursem, Schermerhorn, Zuid- en Noord Schermer, Winkel, Hoog woud, Nieuwe Niedorp, Spanbroek, Opmeer, Medemblik, Andjjk, Wervershoof, Midwoud, Twlik, Abbekerk, Opperdoes, Eokhuisen, Bovenkaispel, Grootebroek, Venhuizen, Ter schelling, Hoogkarspel, Berkhout, Blokker, Woguum, Oudendijk, Zwaag, Avenhorn, Sjjbe karspel, Nibbixwoud, Westwoud, Edam, Kwa- djjk, Warder, Purmerend, Beemster, Graft, Jisp, de Bjjp, Wormer, Oostbuizen, Obdam en Heusbroek. Onteigening voor de verruiming van het Waagplein. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter kennis van de inge zetenen, dat de stukken betrekkelijk de nit voering van het onteigeningsplan, ter ver ruiming van het Waagplein, van heden af voor een ieder op de Secretarie der ge meente ter inzage zijn nedergelegd en noo dlgt ben uit hunne bezwaren tegen dat plan Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Alkmaar, Dijk 14. Purmerend, Kaasmarkt 66. Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./Jult «Vl„ Portugal Tab. 5 >1 k 5 s 4 Rusland 1906 ld. Rothschild 1S89 ld. Hope A Co. twang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brarilie Fund. Loan Koers van 30 Aug. 31 Aug. 939/lfl 9715/l6 97 Vi 97Vl6 97s/m 87« 873/4 Pref. Comm. Spoorwegleentagen. HolL IJz, Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison a Denver a Erie Kansas City Id. Missouri a Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4% Wladikawkas Sp. Diversen. i Comm Car Foundry I a Steels Uebong. Aand. Urea Cobar Konlnkl. Petr. MIJ. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am.Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. ld. Comm. Pern Pref. ld. A dam Langkat gew. Aand. •tl. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A Medan id. ^I'*"ll6l«enlng«n. 3 °/o Amsterdam 1 I a Rotterdam^ 1 In Antwerpen 4 n Thelss I a Oostenrijk r86o Rusland r866 '57/ia 471/lfl 347/8 47 72S/8 407/l» 481/i 1263/4 3°9/l3 198U/16 20S/4 116 X 90S/4 66 B/„ 75 H «747/« 1788/4 giSH 121 445V4 1898/8 1638/4 67/8 2o'/l6 8S/4 34s/8 IOI3/4 53s/i 74Ü 1061/4 i Sept. in te brengen b(j eene Oommissie nit de Gedeputeerde Staten, die daartoe zitting zal houden ten Raadhulze, op Donderdag 23 September as. des voormiddags te tien en een kwart uur. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 30 Augustus 1909. GROOTE PAARDENMARKT te Alkmaar, op Maandag 6 September 1909. Aardschok. ROME, 31 Augustus. Een lichte aardschok is hedennamiddag 2 u. 40 waargenomen. De aardschok is door bijna de gehee- le bevolking gevoeld. Tooneelen van pa niek kwamen voor in gevangenissen en zie kenhuizen- het personeel moest tusschen beide komen om de gevangenen of de zie ken te kalmeeren. Behalve dat van de kerk Santa Annetta de gevel gescheurd is, werd er geen schade veroorzaakt. Z. 'D. H. de Bisschop, van Haarlem heeft benoemd: tot kapelaan te 's-Gravenhage (Al- lerh.; Hart) den weleerw. heer D. J. van Noord; tot kapelaan te Hoorn, den weleerw. heer L. N. Geldermans; tot kapelaan te Beemster, den weleerw. heer P. J. M. van der Burg (15 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus bin nen de Veste) jd'ien weleerw. heer H. M. van den Boogaard; tot kapelaan te Bergen, den weleerw. heer H. F. Heytveldt; tot ka pelaan te Rotterdam (H. Joseph) den wel eerw. heer A. W. J. Luhn; tot kapelaan te Spaarnwoude a. d. Lie, den weleerw. heer J. H. M. S. van der Marck (15 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Haarlem (H. Bavo) den weleerw. heer I. J. M. Meijer; tot kapelaan te 'n-Heerenhoek, den weleerw. heer F. H. J. A. Cornet (15 Aug. 1,1. priester gewijd); tot kapelaan te Rotterdam (H. Eli sabeth) den weleerw. heer W. H. Kooij; tot kapelaan te Oegstgeest, den weleerw. heer P. Kemper; tot kapelaan te Zierikzee, den weleerw, heer J. C. H. M. Schiphorst; tot kapelaan te Zoeterineer, den weleerw. heer A. T. van Eeden; tot kapelaan te Ob- dam, den weleerw. heer G. W. Buren; tot kapelaan te Haarlemmermeer (H. Joannes de Dooper) den weleerw. heer Th. Th. van Outersterp tot kapelaan te Oude Tonge, den weleerw. heer A. A. M. Heijdeman; tot assistent te Edam, den weleerw. heer E. J.: Helmer; tot assistent te Leiden (H. Petrus) den weleerw. heer Th. W, Loomans; tot assistent te Delft (H. Hippolytus) den wel eerw. heer N. W. Sentenie; tot assistent te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie) den weleerw. heer J. A. J. van Rooij, tot assistent te Dor drecht, den weleerw. heer M. M. van Willi ge en tot assistent te Assendelft, den wel eerw. heer Th. P. Blom. De twaalf laatstge noemde weleerw. Heeren zijn 15 Aug. j.l. Priester gewijd. Vlekziekte. Dooi een veehouder te Kam pen, by wien deze ziekte onder de varkeus was uitgebroken, waren reeds twee dezer dieren begraven. Dit nu is in strjjd met de politieverordening, welke eischt, dat voor 't begraven de oorzaak van den dood door den keurmeester wordt vastgesteld. Na het opgraven onder politietoezicht werd vlek typhus geconstateerd. Tegen den veehouder is procesverbaal opgemaakt en de dieren zijn verbrand. Een lage daad. In het ooglijdersgestlcht in de Nadorststraat te Rotterdam la gebracht H. P. aldaar. Loopende op den Bergweg heeft een onbekend gebleven jongen hem een bytend vocht in bet gezicht gegooid, waarvan ernztige brandwonden en beleediglng van een oog het gevolg waren. Moord. Door de politie uit Epe is Woensdagnacht, na moeilijke nasporingen, de landJooper W. gearresteerd, die verdacht Wordt onlangs te Barneveld een mede land- looper van het leven te hebben beroofd. Levensgevaarlijke verwonding. Zon dagavond is te Mejjel (Limburg) bj) een vechtpartij door een messteek in de borst lsvensgevaarlijk verwond M. Tb., landbouwer aldaar. De vermoedelijke dader B. ia door den brigadier der rjjksveldwacht Godschalk aangehouden. B. heeft bekend en 't mes, waarmede het feit is gepleegd, in beslag genomen. Oorzaak de drank. Duur stroo. Men meldt uit Friesland Nu de oogst van bet hooi dit jaar slecht geweest is, wordt de prijs van het stroo met den dag hooger. Het wordt zoowel door veehouders als handelaren gekocht. Voor gerstestroo lang geen eerete kwa liteit werd dezer dagen per H.A. f 55 betaald. Hitte. Wegens de overgroote hitte zijn de groote manoevres van het Italiaansche leger uitgesteld. Het hospitaal licht overvol van slachtoffers der hitte. Bloedvergiftiging. De vijftienjarige doch ter van D. te Ondemirdum kreeg een puistje in het aangezicht. Zj) krabde het open en Is nu aan bloedvergiftiging overleden. Te Akersloot is aan de gevolgen van bloedvergiftiging overleden de heer G. B., die door een wesp was gestoken. Gestikt, Op de stoomboot «Boxtel aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam is de schipper A. C. nit 's Bosch gestikt gevonden door een walmende petroleumlamp. Ongeluk met de stoomtram. Zaterdag avond ia met de stoomtram, welke kwart over 9 naar Katwijk aan Zee vertrekt, een vreeselijk ongeluk gebeurd. By de Groenesteeg, gemeente Oegstgeest, ie de tram over den 29-jaiigen dr. J. v. A., geboren te Amers foort, gereden, met zoodanig gevolg, dat het hoofd geheel van den romp is gescheiden. Het geval bracht onder de reizigers zu'k eene hevige ontroering teweeg, dat eenige toeschouwers bewusteloos neervielen. O zoo I In een dorpje, waar slechts zelden zomergasten neer strijken, bezoekt een oude dame des Zondags het kerkje. Zij is doof en maakt gebruik van een gelnidshoorn. Het toestel is echter nieuw voor de overige kerk' gangers. Deze stekeD, vóór de preek aanvangt, de koppen tezaam en overleggen onderling. Na korte beraadslaging gaat een der ouderlingen naar de oude dame, en zegt >Eén toet met je trompet en je staat op straat l< Droevig drama. Een droevig drama heeft sich te Pracchia in de Appenyneh afgespeeld. Een kapitein, op reis met zyn familie, heeft in een aanval van waanzin zijn vrouw, zijn zoon zijn oppasser en zijn paard doodgeschoten. Gedwongen staking. In de fabriek der firma A. Pessers aan 't Goirke te Tilburg ia de stoommachine plotseling onder hevig geraas gesprongen. De knal was zoo hevig dat huurlieden angstig nit bun woningen naar buiten snelden. Een kleine 100 werklieden verliezen daar door eenigen tijd hun werk. Slechte vooruitzichten. Men schrijft uit Heerenveen De aanhoudende regens in 'de afgeloopen week hebben !een enorme schade toegebracht aan landerijen en verschillende veldvruchten hier in Friesland. Verschillende boeren hebben hun vee reeds gestald omdat het land onder water stond. Het hooi Idat nog binnengehaald moest wor den is meerendeels waardeloos geworden. Ook meerdere aardappelvelden staan bijna onder 'water, zoodat het niet zeer rooskleurig uitziet. En ook andere planten zijn door de stortregens totaal vernield of onderwater ge zet. Werkloosheid. Men rchrjjft uit Breda Reeds, nu, nog zomer, laat zich het spook der werkloosheid zien te Breda. Op ver schillende fabrieken is de arbeidsdag we gens slapte ingekort. Zoo werkt het over groote gedeelte van het personeel der ma chinefabriek „Breda" slechts van 's morgens 8 tot 's middagjs 4 uur. En op de sigaren fabriek van Ide firma Van der Biggelaar is voor jde helft van het personeel der sigaren makers de arbeidsdag ffliet drie uren ver kort, waardoor hun arbeidstijd slechts (h/a uur bedraagt. Schrikkelijk einde. De 15 jarige Berfus Tusveld uit Rijssen, leerling op de stoomwe verij „De Iris" te Stratum, is in een kuip benzine gevallen, bedwelmd en gestikt. De 20 000ste. Hengelo bereikte Vrijdag een zielental van 20.000. Den vader, die aangifte deed van den 20.000sten inwoner, werd namens het gemeentebestuur f 25 ge schonken. Dronkemans rnsie. Zondagavond had den aan de Leidsche vaart te Haarlem een paar dronken kerels ruzie. Een ervan maak te zich zoo kwaad daarbij dat hijpardoes in het water sprong! Door zijn maat werd hij er uitgehaald, en op den wal had de ver zoening plaats. De Zuurtjes-kwestie. Dr. P. Woltering, hoofdinspecteur van de volksgezondheid te 's-Hertogenbosch, die een nauwkeurig on derzoek heeft ingesteld, naar de veel be sproken zuurtjes, heeft, zegt de Tel., den betrokken suikerfabrikant bericht gezonden, dat het vermoeden, dat Ide kinderen Korteland overleden zouden zijn aan het gebruik van suikerwerken uit zijne fabriek afkomstig, on juist is gebleken, le. omdat als doodsoor zaak is geconstateerd cholera asiatica, 2e. omdat uit het onderzoek is gebleken, dat in de suikerwerken geen stoffen aanwezig zijn bevonden, !die als schadelijk voor de gezond heid moeten worden beschouwd. Hevige vechtpartij Zondagavond werd in café Nieuw Vondel aan den Haarlemmer weg een meeting gehouden door de Vrije Socialisten. Daar spraken Domeia Nieuwen- huis en Rijnders met zooveel vuur over de Koninginnedag, dat omstreeks 11 uur na af loop tier vergadering een troep „Vrijen" door zang en geschreeuw aan hun overkropt ge moed lucht gevend, de oude Amstelveste van de zijde van de Haarlemmerpoort binnen trok. Daar een dergelijke buitengewone rust verstoring echter in strijd is met de wet, ontstond er weldra verschil van meening tusschen een aantal politieagenten en de vrijen", met dit gevolg dat weldra toen de laatsten niet wilden zwijgen, een formeel gevecht ontstond, waarbij men \ich aan de eene zijde van stokken en parapluies, aan de andere zijde van de sabel bediende. Aan beide zijden vielen leelijke klappen en wel dra moesten dan ook een drielal perso nen, waaronder een vrouw, van het slagveld worden weggedragen om verblonden te wor den. Een drietal der voornaamste ordever stoorders werd gearresteerd, althans naar het bureau vervoerd, om, nadat procesver baal was opgemaakt, voorloopig in vrijheid te worden gesteld. Ruwe grap. Zaterdagnacht omstreeks half één drongen een tiental mannen bru taalweg binnen in een woning aan de Raam te Delft, waar de bewoner en zijn vrouw verschil van gevoelen hadden en daaraan op luidruchtige wijze uiting gaven. De deur werd opengetrapt en de kerels stormden het huis binnen, waar zij in zoo liefelijke be woordingen man en vrouw toespraken, dat de eerste weldra zijn heil zocht in een otverhaaste vlucht en de vrouw op zolder haar toevlucht zocht. Doch ook hier was zij voor de onverlaten niet veilig. Na veel misbaar werd de 40- a 50-jarige trouw buitenshuis gesleept en daarbuiten werd het nachtrumoer voortgezet. Toen kwa men de wildemannen op het denkbeeld om een „grapje" uit te halen: de vrouw moest „zwemmen". E11 ondanks haar verzet werd zij opgenomen en in het verre van reine Raamwater ondergedompeld. Nadat men de vrouw weer op het droge gebracht had, trokken tie kerels al. Ernstige overstrooming in Mexico. Een ontzettende ramp heeft Mexico ge teisterd. De Santa Catarinarivier is buiten hare oevers getreden en tal van steden en dorpen zijn verwoest. In het stadje Monterey zijn meer Idan 1200 dooden, meer dan 15000 personen zijn dakloos; de schade wordt er op 20 millioen dollars geraamd. De gemeente raad zorgde eergisteren voor 'de voeding van 5000 menschen; vele bevinden zich nog aan de zuidzijde, die volkomen ontoegankelijk is. De grootste ongelukken hadden Zaterdag plaats, toen hooge gebouwen op wier daken zich groote menschenmassa's verzameld had den, instortten, zoodat allen gedood werden. Negentig vrouwen en kinderen, die in een schoolgebouw waren geiylucht, moesten al hooger en hooger schuilplaats zoeken voor het wassende water. Eindelijk stortten de mu ren in, zoodat ellen omkwamen. Duigenden op den noordelijken oever wa ren van dit ongeluk getuigen, zonder dat zij in staat waren hulp te bieden. De wa terleiding is gejbroken, zoodat de stad zonder drinkwater is; ook het electrisch licht, de tram en de treinverbinding zijn verstoord. De autoriteiten meenen, dat het wel weken kan duren, voordat een trein in de stad kan komen. Hulp is hoog noodig. Bloed vergiftiging. Een 70 jarige weduwe te Biervliet, die de vorige week een puistje aan het voorhoofd openkrabde, kreeg bloed vergiftiging en is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Aardappelziekte. In Friesland vertoont zich op sommige plaatsen de aardappelziek te; het loof heeft op enkele akkers een doodsch aanzien en een onaangenamen reuk. Men tracht door b'esproeing zooveel moge lijk tie voortplanting der ziekte tegen te gaan. Een moot-weerperlode breekt aan, zeggen de weertoorspellers. Een „Hoog" van beteekenis oveijdekt West- en Z.W.- Europa, terwijl de Lagen uit het N.W. ver benoorden ons langs trekken, zoodat de Iuchtdrukverdeeling gunstig staat, om een tweede periode van mooi zomerweer te kun nen voorspellen 3e klasse. Trekking van 25 Aug., 3e ijlst. No. 8956 9934 f 1000; No. 2172 7608 f 400 4587 200; 13402 f 100. 3e klasse. Trekking van 26 Aug., 4e lijst. No. 9031 f 5000; No. 4377 f 1500; No. 16350 200; No. 11113 100. Vermist: Het geheele lot No. 9000, uit gegeven aan den collecteur H. Basslé te Leiden. Men wordt verioebt dit lot of ge deelten daarvan niet te koopen, prijs of premie, daarop gevallen, Diet te betalen, maar den houder te verwijsen naar genoem den collecteur, by wien de eigenaar bekend is. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: A. Repko, horlogemaker te Alkmaar. Recht.-Comm.Mr. Fockema Andreae. Curator Mr. Cohen Stuart, Alkmaar Alkmaar. GEBOREN 29 Aug. Johannes Petrus, x. van Cornelia Kieft en Maria Catbarina Morsch. 31 dito. Romke Taede, 1. van Taeda Feenatra en Klaasje Feenstra. OVERLEDEN 29 Augs. Jacob Veerman, 71 jaar. 30 dito. Aldert Witveld Berk hout, 86 j. 31 dito. Johanna Maria Vos, 56 jaar. Uitgeest. GEBOREN: 24 Aug. Rudolf, x. van W. Rozemeijer en W. Blank. OVERLEDEN24 Aug. Jacobus Sely, gehuwd met Maartje Rys, 31 jaar. Heemskerk. GEBOREN Janeje Johanna, d. van Dirk van den Outenaar eu Sytje Slikker. Margaretha Maria, d. van Gerardus de Ruy- ter en Alida Tatels. Johannes Oornelis, x. van Bancras Beentjes en Maria Kloee. Wormerveer, van 7—29 Augustus. GEBORENHendrik Klaas, x. van N. W. Engel en G. Kok. Catharina Anna, d. van J. Heijtie en M. Vet. Martyntje, d. van G. Stoel en M. Busch. Elisabeth, d. van O. IJff en N. Jaapies. Pieter, x. van P. Dekker en H. de Ruyter. Dirk, z. van T. Stelling en V. Schollee. Oor nelis, z. van W. Vloon en G, Smit. Niesje Maartje, d. van O. Kat en T. Hil dering. Maria Geertrüida, d. van S. J. Nolles en P. Tjoelkes. Johanna, d. van A. Kluiver en A. Sander. Hendrik Maria, x. van J. Portwyn en M. H. Looze. Simon, x. van B. Koeman en M. Nielen. ONDERTROUWD: O. P. Provily, van Edam, en A. Siekerman. GETROUWD D. Steenstra, van Westzaan, en D. Kuyper.E. Boot en J. Onrust) van Zaandam. K. Klinkenberg en A. Roos. J. Poen (vaa Zaandam) en H. Dekker. C. P. Prooiiy (van Edam) en A. Siekerman. J. T. van der Laan (van Utrecht) en G. Vet. OVERLEDEN Grietje de Jong, wed. van R. Kop, 80 jaar. Levenloos aangegeven kind van het manneiyk geslacht van O. G. de Vries en J. A. Terbrach. Assendelft, van 20—27 Aug. GEBORENEngelmundis Maria, x. van Louwrens Kramer en Maria Elisabeth Schuyt. ONDERTROUWD Engel Hijnen en Maria Terra. ALKMAAR, 80 Aug. Aangevoerd 17 Koeien en Ossen 200 a 275, 90 vette Kalveren 40 a 90, per Ned. pond 80 a 85 ct. 47 nucht. Kalveren /8 a 24 per stuk. 00 magere Schapen 00.00 a 00.0, 875 vette idem f 18.00 a 24.50. 261 vette Varkens 48 a 58 ct. p. Ned. pond. 24 mag. idem 17 a 24 PURMEREND, 31 Aug. Aangevoerd 804 Runderen, waaronder 390 vette /0.58 a 0.75 p. K.G., pryshoudend matig. 414melk en geldekoeien f 120 a 250, prijshoudend matig, 71 s'ieren, 206 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., handel matig, 802 nuchter idem f 10 a 25, vlug, 81 pöarden, 3121 schapen 17 a 25.00 en 480 lammeren 8 a 15 prijshoudend matig, 191 vette varkenB 51 a 55 ct. p. K.G., handel stag, 69 magere id. t 16 a 30.00. stug, 221 biggen f7.00 a 12,h. stug. 400 manden appelen f 2.G0 a 4.00,10Q0 manden peren f 1 50 a 2.00. Kleine Kaas t 28.50, Middelbare i 26.00, Goud- sche f 00.00, aangevoerd 18C stapels. 2217 Kilo boter f 1.20 a f 1,25 per kilo. Kipeieren l 4.25 a 4.75| eenden dito 0.00 per 100. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Aug. Aardappelen graafjes f 0.— a 0.0P, ronde f 1,20 a 0.muizen f U.a 0.kl. f 0.0 a 0.0 Wortelen p. 100 bos 1 1.60 a f 1.80, bloemkool le s. per 100 f 6.00 a 8.75, 2e s. f 2,50 a 3,00, roode kool per 100 f 2.00 a 4,00, gele f 3.00 a 4.50, witte f 4.50 a 5.50. Nep t 1.90 a 3.00. Zilveruien per 50 K.G. f 1.10 a 3.00, Slaboonen per 1000 f 0.36 a 0.38, Uien f 1.70 a f 2,00, Rammenas f .00 per 1000 stuks. „NIEUW LEVEN", Station Noord Scharwoude. 30 Aug.zak aardappelen. Groote muizéu 1 0.70 a 0,80, drielingen f 0.40 a 0.5Ü, kleinere f 0 20 a 0.30, Eigenheimers f 0.00 a 0.00 per 35 kg., Zilveruien f 1.90 a 2.50, drielingen f 0.85 a 1.30 per 50 k-g., roode kool f 2,50 a 4.00 per 100 stuks, Uien f 1.50 a f 1.60 per 50 K.G. Gele Nep f 2.60 a 3.00. Vergadering van het Kruisverbond, afd. Alkmaar, op Zondag 5 September, 't avonds 8 uur, in het lokaal van den heer Haxes. Agenda Audiëntie Monseigneur Jongens- bond lotery Alcoholproeven. Zeer dringend opkomst verxocht. Geboren: Johannes Petrus, zoon van C. KIEPT en M. C. KIEPTMorsch, Alkmaar, 29 Ang. 1909. Geboren J. P. J. KRAAKMAN en M. A. KRAAKMAN—Bots. Alkmaar, 1 Sept. 1909. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een zeer smartelijk en geduldig lijden onze geliefde Zoon, Echtgenoot en Vader in den jeugdigen leeftijd van 31 jaar. Tevens betuigen wij onzen harte- ljjken dank aan allen, die hem troost verschaften in zijn lijden en eer brachten bij zijn heengaan, inzonderheid den WelEerw. Heer Kapelaan, alsook de Chef, Kantoor- en verder personeel der H. IJ. S. M. Namens de Pamilie, H. RIJS. Uitgeest, 24 Aug. 1909. Een flinke WEESSTEE gevraagd voor Zaterdags bij M. H. ERKAMP, Pnidsen C 60, Alkmaar. Net BUBQEBMSISJË gevraagd, ter assistentie in de huishouding en de kinderen. Brieven fr. letter L-, bureau dezer courant. Terstond gevraagd een B1Q0D- en B ANEETB &KEEBSB SDIENDE, bij C. MEIJER, aan de Vier Staten te Alkmaar. /bevraagd VI TTRRSSl een BB00D- en EOEEBAE- EERSRNECHT, om 6 September a.s. in dienst te treden, bij A. A. 0LJEE, Mr. Bakker, Lisse, Te Alkmaar in een klein gezin wordt een nette R. K. DIENSTBODE ge vraagd. Br. No. 170, bureau van dit blad. WIL MEN ZIJN goad en sterk gerepareerd hebben, het adres is Gediplomeerd Goud- en Zilversmid, Fsyglop 7, ALKMAAR,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3