Binnenland. Plaatselijk Nieuws. ter van Keizer Wilhelm, xoodat ook van dien kant de zaak voor de omwentelings gezinde officieren er niet mooi uitziet, wan neer ze te eeniger tijd een ander liefhebber voor den troon van Griekenland moeten zoekengeen Dultzch vorst zal zich dan daartoe willen leenen 1 't Is met die volken op de Balkan maar ongedurig huishouden en het einde van al dit gekibbel is niet te voorzien I RUSLAND. Te Petersburg neemt de cholera epidemie weer toe. Van Maandag tot Dinsdag bezweken er 33 lijders aan die ziekte. Eerlang zal de regeering bü de Doema een wetsontwerp indienen, houdende sanitaire maatregelen voor de hoofdstad. JAPAN. Ondanks de groote staatsschuld gaat Japan nieuwe oorlogsschepen bouwen. Voorloopig 3 kruisers van 5000 a 6000 ton. Deze nieuwe wapening is waarschijnlijk direkt tegen China gericht, over welk land Japan zoo'n beetje den voogd uithangt. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 16 September ter behande ling der Mijnwet Van Kol. De bijeenroeping is geschied op verzoek van eenige leden uit verschillende partijen met het oog op de omstandigheden, dat de voorsteller met den derden Dinsdag in Sep tember opgehouden heeft lid der Kamer te zijn. Ware het voorstel vóór dien tijd niet be handeld dan zou het des wege komen te vervallen. Aangezien de Kamer aan de voor bereiding veel werk besteed heeft wenscht men terecht al dien arbeid niet vruchteloos te maken. De afgevaardigde voor Sneek. De >Javabode< meldt, dat de heer Goljjn thans naar Timor is, en dat bij na terugkomst te Batavia een eenigszins langdurige reis over Java zal maken en eerst in den loop van November zijn reis naar Europa zal aan vaarden. Breukeion. Het Vad. bericht: De Christ. Hist, kiezers te Saambrugge stelden Woensdag candidaat voor het lid maatschap der Tweede Kamer (district Breu- kelen) den heer Mr. H. J. Doude Van Troostwijk, burgemeester van Loenersloot— Rnwiel. De Centrale liberale kiesvereeniging in het (district Breukelen heeft candidaat gesteld F. Baron van Tuyll van Serooskerke, wet- voor (de Tweede Kamer den heer F. L. S. houder tier gemeente Zuilen en lid der Pro vinciale Staten voor het district Breukelen. De heer van Tuyll 'was ook bij de pe riodieke verkiezingen de candidaat der cen trale, doch heeft toen bedankt. Voor de vacature aftreding 1909 zal geen candidaat wórden gesteld* Naar de N. C. verneemt, is er ernstig sprake van, dat van liberale zijde een can- didateur aan Dr. Biooker, zal worden aan geboden. De Middenstandstentoonstelling ge sloten. Dinsdagavond is de Middenstranda- tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam gesloten met een vroolijken omgang van bestuur en exposanten mu ziek voorop. Woensdagmiddag vergaderde het bestuur met de exposanten om officieel afscheid van elkander te nemen. De tentoonstelling is in het geheel bezocht door ongeveer 180000 betalende bezoekers. Congres tegen nachtarbeid voor bakkers. In het gebouw van K. en W. te Utrecht werd 1 en 2 September een congres gehou den voor afschaffing van den nachtarbeid voor bakkers. Vele sprekers van verschillende richting voerden het woord o.a. Mgr. Konings. Ten slotte werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen •De groote betooging voor afschaffing van den nachtarbeid, gehouden op 1 en 2 Sep tember 1909 in het gebouw van K. en W. tc Utrecht; gehoord de besprekingen in zake den eisch van afschaffing van nachtarbeid voor bakke rijen, in verband met het thans ingediende wetsontwerp overwegende dat het een der eerste eischen der samenleving is, dat ten behoeve van de prodnctie geen schade mag worden toege bracht aan leven, gezondheid en zedelijkheid der voortbrengers; overwegende dat de nachtarbeid voor per sonen van eiken leeftijd nadeelig is voor de gezondheid, vernietigend voor het gezlns leven, bevorderlijk aan de onzedelijkheid, schadelijk voor de goede ontwikkeling en uit dien hoofde nadeelig voor de samenleving is van oordeel, dat de nachtarbeid in het bakkersbedrijf een factor is, die knaagt aan het welzijn der broodbereiders, de verkrij ging van volstrekte Zondagsrust in den weg staat en zoowel uit bedrijfs als uit maat schappelijk oogpunt afgeschaft kan worden noodigt den wetgever uit, bedoeld wets ontwerp met de daarin gewenschte wjjzi gingen ten spoedigste tot wet te verheffen. Deze motie zal persoonlijk minister Talma worden ter hand gesteld. Na eenige besprekingen werd daarna het congres gesloten. In het belang van den Handel. Beeds eerder is melding gemaakt van het bestaand voornemen om bij het Departement van Onderwijs, Eeredienst en Nijverheid een bu reau op te richten, in hoofdzaak op den voet van de afdeeling handel van het mini sterie van Landbouw, nijverheid en handel. Voor dat doel is op de ontwerp begrooting voor het volgend jaar een som van f 20.000 uitgetrokken. Staatscommissie voor het Noordzee kanaal. Bij Kon. besluit van 13 Augustus is eene Staatscommissie ingesteld, aan welke is opgedragen: l°s het instellen van een onderzoek omtrent de wenschelijkheid van het nemen van maat regelen om op den duur een geregelden toe gang tot Nederland door het Noordzeekanaal te verzekeren, mede rekening houdend met de in de toekomst te verwachten grootere schepen. ALKMAAR, 4 September 1909. „Het Nieuws" ontstemd. In een der Botterdamsche bladen werd dezer dagen met veel ophef gewaagd van de vorderingen der wetenschap tot bestrijding der cholera. •De Rotterdammer', het bekende anti revol. orgaan, noemde die taal goddeloos, zag daarin een miskenning van Gods Voorzienigheid en wees er op, hoe >alle dingen niet bijge val, maar van Gods vaderlijke hand ons toekomen'. Over deze vrijmoedige belijdenis van diep gevestigde Christelijke overtuiging is >Het Nieuws» geërgerd. 't Is waar ook 't erg, heel erg in onzen verlichten tjjd nog van een Alwijze, alles leidende Voorzienigheid te reppen. God en Voorzienigheid en dergelijke onbeduidende dingen zwijgt men liefst dood dan ver dwijnen ze van zelf. Oude heidenen hadden daar nog zoo'n vaag vermoeden van, maar moderne menschen zijn daarover heen. •Hier is de domper aan het woord', be sluit >Het Nieuws' op den bekenden bemin- neljjken toon. •Voorzorgsmaatregelen zijn uit den booxe men moet de ziekte laten voortwoekeren, en of er nu honderden of duizenden sterven, zich verzetten tegen de straffende hand des Heeren mag men niet. Wat kan men van zulke dompers ver wachten Een enkele opmerking >Het Nieuws' heeft slecht gelezen en nog slechter geredeneerd. Wat hier >De(n) Rotterdammer' in de schoenen wordt geschoven is niet beweerd en is evenmin door de rechtstreeksche rede neering daaruit af te leiden. Het lijkt ner gens op. Wat dwaze beweringen kan men vragen wij eonB op onze beurt niet verwachten van verlichte menschen, die nog niet lezen kunnen en nog veel minder redeneeren In het Zusterhuis aan de Oudegracht is na een smartvol doch voorbeeldig lijden gistermiddag overleden de Eerw. Zuster Euphrasia. Brand, In de Centraal Apotheek aan de Mient ontstond gisteren tegen den avond, door tot dusver niet met zekerheid bekende oorzaak, brand. De geheele bovenwoning brandde uit, terwijl in het benedenhuis veel waterschade werd aangericht. Politie was Vlug bQ de hand en gaf met een slang van de waterleiding het eerst water. Ook de brandweer was spoedig op haar post. Dat scheelde wat vergeleken met de brand aan den Omval dezer dagen. Toen vervulde de brandspuit zoowat de rol van iets, dat bij de tentoonstelling ter opluistering werd ingezonden. Brand aan den Omval. Donderdagmor gen, omstreeks 3 uur ie brand uitgebroken aan den Omval, op een buurt, waar meer dere perceelen onder 1 dak staan. Het vuur taste ook weldra de belendende perceelen aan, zoodat voor de brandweer uit Alkmaar en Oudorp ter plaatse was, 3 perceelen ge heel en 1 gedeeltelijk afbrandde. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 5 Sept. a.s. van 21/, tot 4'/j uur, in den Stadshout. Programma 1. o. Wien Neerlandsch Bloed. b. Oranje-Nassau Marscb, van Jos. Keesels. 2. Ouverture >Les diamante de la Oou ronne', van Auber. 3. o. >Die Wachtparade Kommt 1«, van Eilen berg. b. Feestklanken, van H. A. Maas. 4. Estudiantina, Walzer, van Waldteufel. Pauze. 6. a. Wilhelmus (oude toonzetting). b. Hochzeitsmaricb, van Mendelssohn. 6. Fantaisie, de l'operette •Petit Duc<, van Leccpo. 7. Potpourri populaire No. 7, van Renaud. 8. Finale. Prinselijk bezoek. Uit het hotel >De Toelast' is de Italiaaneche vlag gestoken. Daar is namelijk met gevolg afgestapt Z. K. H. Prins Emaruel Pbilibert van Savoie, hertog van Aosta, wonende te Turijn. De prins, die een leeftijd van veertig jaar heeft bereikt, bezocht onder geleide van den rentmeester, den heer J. M. de Sonnaville, zijn bezittingen in deze omgeving, In botsing. De heer C., musicus alhier, Maandagmorgen op weg naar Stompento ren kwam met zjjn stoomfiete in botsing met de brug bij het Nieuwland. Hij raakte van zijn stoomfiete en werd bewusteloos opgenomen. HQ is thans weer hersteld. Liefdadigheid naar Vermogen». In de op 1 September jl. gehouden gewone ver gadering van «Liefdadigheid naar Vermogen', is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 81.— Landbouwtentoonstelling. De jaarlijksche Landbouwtentoonstelling zal dit jaar worden gehouden op 22 en 23 Sept. a.s. Het Bestuur der Afdeeling Alkmaar doet per circulaire met aandrang -een beroep op de ingezetenen der stad om financieelen steun. Een ver zoek, dat wij gaarne ondersteunen. Terecht wijst bedoelde circulaire er op, dat er steeds wondt zorg gedragen dat een ieder, geheel gratis, van hetgeen geboden wordt kan genieten. Dat is leen groot verschil met hetgeen in andere steden geschiedt, waar dergelijke feestelijkheden slechts tegen beta ling kunnen worden bijgewoond. Zal echter de feest-commissie op den tot dusver gevolden weg kunnen voortgaan, der gelijke festiviteiten kunnen blijven organisee- ren, dan is het noodzakelijk dat de stedelin gen, die in de stad hunner inwoning, en daarom in de pogingen, die worden aan gewend om hare welvaart te vermeerderen, of zij die van deze Tentoonstelling met hare feesten profiteeren, meer steun bieden dan in de laatste jaren geschiedde* Terwijl toch Ide feestelijkheden -steeds meer financiëele offers vragen, verminderen gaan deweg de op de lijsten geteekende bedragen. Blijft Hit het geval, dan zal He feestcommis sie zich genoodzaakt zien het programma in te krimpen, of, wat niet minder erg zou zijn, entrée's te heffen. Het eene zoowel als het andere zal onze stad tot groot nadeel strek ken. Tentoonstelling. De Internationale Hon- dententoonstelling zal 2 en 3 October a.s. gehouden worden in de zalen van de Harmonie. Postduiven. De Postduiven Vereeniging Alcmaria-Victrix' heeft in de door den Noord-Hollandschen bond van Postduiven- liefhebbera uitgeschreven wedstrijden met jonge duiven op Schaerbeek en Qué-y een goed figuur gemaak. In den wedarijd op Schaerbeek behaalden de heeren J. Huiberta den 6en 12en, W. Hilleniua den lOen en 16en en D. IJpma den 20en prija. In dien op Quéry kwamen de heeren J. Huiberta met den len en 14en, W. Hilleniua met den 24en en P. L. Vol kera Jr. met den 26en prija uit. Wanneer men nagaat dat telkena ruim 260 duiven voor de concoursen waren inge schreven, zal men een dergelfjken uitslag bepaald een auccea voor genoemde vereeni- ging noemen. Installatie van Deken Ebblnkhuljzen. Zeer velen hadden zich gisteren tegen half zes naar het station begeven ter begroeting van den nieuwbenoemden ZeerEerw. Pastoor der St. Laurentiua kerk. Z.ZeerEerw. werd verwelkomd door de WelEerw. Heeren Kapelaans der parochie en door het Kerkbestuur. Te 7 uur had onder een plechtig Lof de altijd treffende en zinrijke installatie van den nieuwen Herder, plaats. De plechtigheid droeg een intiem karakter. De ZeerEerw. Deken A. Waare van Bever wijk, die de plechtigheid verrichtte, sprak een treffend woord over het ritueel der inatallatle en spoorde de parochianen aan tot veelvuldig en hartelijk gebed voor hun pastoor. Mogen Deken Ebbinkhujjzen vele jaren van rjjkgexegenden arbeid worden geschonken. BERGEN. Woensdagavond te half acht uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Na opening Her vergadering werden de no tulen Her laatste twee vergaderingen voorge lezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd dat de nieuwe muziektent bij de Mij. „de Nederlanden" ,s verzekerd voor f 750, Be sloten werd ook het postkantoor en het door Vrasdonk bewoonde gebouw bij deze Mij. te verzekeren respect, voor f16000, en f 2000. De herbenoemde raadsleden de hee ren J. van Reenen en M. Baltus werden als zoodanig beëedigd. Het verzoek van P. de Waard, om evenals de vorige keer, eenige perceelen 'wei- ten bouwland onderhands voor den tijd van 4 jaren van de gemeente te mogen huren, werd ingewilligd met dien verstande evenwel dat van het naast Swaan gelegen perceel een gedeelte aan laatstge noemde tegen een jaarlijksch recht van f 25 in erfpacht zal worden uitgegeven en de huurprijs van het ovrige gedeelte naar even redigheid zal worden verminderd. Besloten werd de bij P. Castricum en N. Swaas in gebruik zijnde en door de gemeente in erfpacht uitgegeven perceelen aan dezen in koop af te staan, respect, voor f 175, en f 425, en voor de koopsom eene inschrijving ad f 800, aan te koopen op het Grootboek der 21/2 «/o Nat. Werk Schuld. Het ver zoek van Mej. G. Hoogvorst, verloskundige, om haar wegens ongesteldheid een verlof van 3 maanden te willen verleenen werd ingewilligd. Besloten werd voor dezen tijd, een plaatsvervangend vroedvrouw aan te stellen. Besloten werd tot het aan J. Min voor de som van f 100 opdragen van het uitdiepen van de Bergervaart nabij het z.g. Veer en tot het heffen van los- laad- en staangeld voor het gebruik van de losplaat sen bij het Veer en de Koedijker Vlotbrug. Op voorstel der Gezondheidscommissie werden onbewoonbaar verklaard 1° het per ceel vroeger bewoond door wijlen J. de Geus op het Woud, 2° het huis bewoond door F. J. Besteman aan den Loudelsweg en 3° het onbewoonde gedeelten van het huis gedeeltelijk in gebruik bij H. Schotten op het Zanegeest Omtrent eenige andere door genoemde commissie aangeduide woningen werd, om verschillende beweegredenen de beslissing aangehouden,: Uit de voordracht ter benoeming van een onderwijzer met hoofdakte aan de openbare lagere school in deze gemeente, bestaande uit de heereïii no- 1 K. Beets te Spanbroek no.: 2. D. Stieltjes te H. Hugowaaid en noj. 3 'H. Postema t e den Andel weid eerst genoemde met algemeene stemmen be noemd* Een gezegeld verzoek van de afd,- N. Holland van den Nederl. Bond van Ge meente-ambtenaren in zake verbetering der gemeente, werd voor kennisgeving aange nomen. Besloten werd bij de vaststelling der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1910 te overwegen in hoeverre het wensche- lijk en billijk is het bodeschap der gemeen te aan den gemeenteveldwachter op te dra gen. De jaarwedde van den klokkenist werd verhoogd tot f 70, Aan D. van Lente werd op zijn verzoek toegestaan om het z.g. ge- meene bosch dit jaar nog eens te hooien. Een bezwaarschrift van H* Blank in zake zijnen aanslag in den hoofd, omslag dienst 1909 werd van de hand gewezen. Voor gelezen werd het van het hoofd der school ingewonnen advies in zake de vraag of het gewenscht is op Woensdag en Zater dag gedurende halve dagen onderwijs aan de openbare lagere school te doen geven. Hieruit blijkt dat het Hoofd der school zoodanige regeling niet geraden acht om reden vele kinderen ver van de school ver wijderd zijn en het geven van onderwijs op zes in plaats van op vijf dagen onge twijfeld tot vermeerdering van het aantal schoolverzuimen zal leiden. Na eenige be spreking wordt besloten de tegenwoordige regeling te handhaven. Na rondvraag, waarbij de heer Masch- mijer de wenschelijkheid besprak om den oostd. Doodweg voor het verkeer met au tomobielen gesloten te verklaren, de heer Baltus o.a. voorstelde om rijtuigen bij mu ziekuitvoeringen stapvoets langs de muziek tent te doen rijden en de heer Oldenburg nogmaals te kennen gaf het raadzaam te achten om voor eenige gedeelten der ge meente, waar veel gebouwd, wordt, eene huurwaarde voor te bouwen perceelen vast te stellen, weid de vergadering gesloten. HEILOO. Dinsdag 31 Augustus had het gewone jaarlijksche schoolfeest plaats. Door dien reeds by gelegenheid der Jullanafeesten eene collecte was gehouden, was die voor dit schoolfeest achterwege gebleveD, zoodat de kinderen wegens gebrek aan financiën dezen zomer niet een uitstapje naar Amster dam konden maken. Zy moesten zich tevreden stellen met een rytoer naar Schoorl en ik voeg er in één adem by zy hebben genoten, wellicht nog meer dan bij een bezoek aan Artis. 's Morgens te ruim 9 uur veitrok een stoet van 60 rijtuigen naar Schoorl. Het weer, dat een dreigend aanzien had, bleef den geheelen dag goed. By den heer Tim merman werd uitgespannende kinderen bestormden de verschillende speel en pym- nastiektoestellen, waarna den inwendigen mensch werd versterkt. In groepen van 20 a 30 werden tochten gemaakt door de duinen tot 2 uur. Hierna weer ultdeelen van ververscbingen en wedstrijden in het duin- beklimmen, waaraan jong en oud meedeed. Dat er dikwyis een hartelijk gelach werd gohoord wegens de vreemde bokkesprongen der deelnemers, is geen wonder. Te ruim 4 uur vertrok de stoet weer huiswaarts. Onder groote belangstelling van ouders en verwanten kwam men te 6 uur te Heiloo aao. Hier had 's avonds nog een uitvoering plaats in de openlucht van de bestaande zangvereenigingen en fanfarekorps, weike uitvoering, het slechte weer in aanmerking genomen, goed geslaagd is. OTERLEEK. De commissie tot regeling der schoolfeesten heeft besloten om den 9 September een rijtoer met alle klassen der school naar Bergen te maken. Vorige jaren maakten de hoogste klassen een reit je naar Amsterdam of Haarlem, door allerlei om standigheden, voornamelijk door het onvaste weder, is dit uitgesteld en bovengenoemd besluit genomen. Het nieuwe commissielid, de heer M. Couwenhoven, die de plaats vervult van den heer P. Vader, werd tevens tot penningmeeester gekozen. Met de veldvruchten is het slecht gesteld. De aardappelen voor het meeren deel verrot, de boonen verrot, de akkers slecht te bewerken. Er schiet dit jaar bui ten de voorraad voor den kelder, niets over voor huur en overwinst. Het gaat den bou wer al even slecht als den boer. Voor kool, uien, enz. wordt geen prijs gemaakt. BROEK GP LAN GEN DIJK. De vorige week werd aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk aangevoerd 756 zak aardap pelen, 100,400 bos wortelen, 143,000 stuks bloemkool, roode kool 363,700 stuks, 47 900 stuks gele kool, 36 300 auks witte kool, 1350 balen zilveruen en nep, 352 balen uien, 1000 stuks rammenas ed 467 500 stuks slaboonen. Onze processie naar Heilo veitrekt 29 September a.s., 's morgens ten 8'/* uur, uit Broek op Langendyk per extra trein. Deze trein stopt te St. Pancras en te Alkmaar voor reizigers, die voorzien zijn van een extra kaart je, dat voor deze gelegenheid te verkrygen is aan de pastorieën van hunne parochie, te Noord Scharwoude by het comité of aan de pastorie. Ook zal er aan de R. K. Kerk te Noord- Scharwoude gelegenheid bestaan om naar den trein te ryden. Middags te 4 uur vertrekt de trein weer uit Heilo. Ook zal, gelijk ten vorigen jare, aan den Edelachtbaren Heer Burgemeester verlof wor den gevraagd met ontplooide vanen naar Runxputte te trekken. - Het fanfarecorps te Langendyk vergezeld de processie. Te Zuldscbarwoude werd eergisteren een werkman door een soort mug zoodanig in den arm gestoken, dat dit lichaamsdeel bovenmatig opzwol. Onmiddelijk werd genees kundige hulp ingeroepen, die niet anders dan bloedvergiftiging kon constateeren. Op 't oogenblik is de leider vry goed, ofschoon vry wat pyn ïydende. Nog maar steeds is de toestand voor de Largedyker bouwers niet verbeterd. Al is de bloemkool wel wat in prys gestegen, de opbrengst blijft gering door de tallooze draaiharten, welke er in voorkomen. Ook vertoont de andere soort kool de ziekte reeds in erge mate op sommige akkers is wel s/6 deel aangetast. Het spreekt van zelf, dat het nu reeds te laat is, om nog andere producten te verbouwen. De wortelen gelden voor de beste soorten tot f 2 50 per 100 bos. De roode kool is niet hooger in prys dan f4. Dit zyn prijzen die veel te laag zijn, om winstgevend te kunnen heeten, vooal als men daarbij bedenkt, dat zooveel planten niet terecht komen. De heer D. Stieltjes, onderwyzer te Heer Hugowaard komt voor op de voordracht voor hoofd der school te Exterveen. WARMENHUIZEN. Vergadering van den raad der Gemeente op Woensdag- 1 Sep tember 1909. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering werd beëe digd de heer P. Tromp mede aanwezig, als secretaris en gemeenteontvanger. Na de beëediging felicitatie door alle leden. De notulen der vorige vergadering weiden ge lezen en goedgekeurd. Mededeelingena. schrijven van den heer P. Tromp, dat hij de benoeming als ge meente secretaris en gemeente-ontvanger aanneemt, tevens dankzegging voor het ver trouwen in hem gesteld;b. goedkeuring der Gedeputeerde Statendat 'de functiën van se cretaris ten ontvanger vereenigd zijn; c. goed keuring der Ged. St. omtrent een overschrij ving der begrooting 1909; d. tevens goed keuring eener post hondenbelasting; e. ver slag van het Westfriesch Museum te Hoorn; f. verslag der Tuinbouwvereeniging om trent de proefvelden; g. een schijven om stoffelijke isteun tot oprichting eener alge meen Militair tehuis te Den Helde% Tot en met F, worden deze misive'svoor kennisgeving aangenomen. G. zal worden behandeld* Thans is &an de orde de begrooting 1910. De ontvangsten en uitgaven waren gesteld op f 24183, en een halve cent Van het batig saldo van 1909 word fgenomen f 200 om aan het gemeentebestuur van Tiel te verantwoorden. Tot ambtenaar der Burge- lijke stand werd benoemd bij schriftelijke stemming den heer P. Tromp. Hierop fe licitatie* Hierop rondvraag: De heer Kraakman, deelt mee, dat Jb. ed Groot Verzocht ihad om H. de Vet die in zijn perceel woont te voorzien van een andere woning, wijl de Vet anders dakloos zou Worden. De Voorzitter zegt dat is nog niet het geval, de Groot en de Vet Zijn beiden nog gehuisvest, dus we zijn tot niets verplicht. Lid Blankendaal deelt mee, dat de school te Schoorldam zoo kaal en verveloos wordt. De Voorzitter doet de toezegging eens te gaan zien en tevens meteen eens te zien na de poel bij Jb. de Geus. Uit eenige bespreking blijkt dat de kos ten der rioleering door de bewoners van de perceelen moet worden betaald, zoo He ge zondheidscommissie demping noodzakelijk acht. Lid Stadegaaid verwijst naar de slech te toestand van de schoeiing bij de Brug van J. Paarlberg op Krabbendam ook hier in zal worden voorzien.. Tevens informeert bovengenoemd lid naar het brievengaarderschap- De voorzitter deelt mede Hat nog niets geen bericht is ontvangen nog van benoeming nog van assistentie. Lid Groot informeert welke uren per dag, de gemeentebegrooting ter visie ligt, ook lid Zwan steld daar belang in. De secretaris geeft He toezegging 'dat ook des avonds voor hun daartoe gelegenheid zal gegeven wonden. Lid Zwan spreekt zijn bevreemding uit dat er nog niet gesproken is over de over dracht der boeken van den gemeente-ont vanger. De voorzitter doet de mededeeling dat (ajlles in orde bevonden is en thans in kas i s f 812.86 cfs. De heer Zwan vind in de orde bevinding der boeken aanleiding om nog eens te spre ken over de afgetreden functionaris. Hij wenscht niet terug te komen op Jiet genomen besluit omtrent het pensioen maar wensch- te toch wel te zien dat de heer G. 'J. Terplegt een gratificatie werd toegezegd. Dit voorstel instemming gebracht werd al gemeen goedgevonden. Op de vraag van den voorzitter of de inleider al over een be- rag had nagedacht noemt Lid Zwan de som van 500 gld. Bij rondvraag werd dit goed gevonden, dus toegestaan. Het bedrag zal gevonden worden van het batig saldo over 1908,: Thans word hog besproken over het adres tot stichting van een algem. militair tehuis te den Helder. De voorzitter is er voor te vinden, jaar lijksch 10 gld. toe te staan. Na eenige be sprekingen wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering en zal eens worden geïnformeerd* Hierna sluiting. HEEMSKERK. De achtenswaardige we duwe L. 8ch., die haar avond genoegeiyk met haar twee inwonende dochter doorbracht en op den gewonen tyd naar bed ging kreeg plotseling op haar legerstede een aanval van beroerte, zoodat zy reeds om 1 nar een lijk was. 's Morgens was zy nog tot de Tafel des Heeren genaderd en de priester had nog

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2