Binnenland. Plaatselijk Nieuws. 't Gekst is, dat volgens de laatste Beu ter telegrammen ook Peary, beweert de Noordpool ontdekt te hebben. Zouden er dan twee Noord polen zijn 't Kan ook weien, dat een van belden zich vergist heeft, ook is 't mogelijk, dat ze het allebei mis hebben 1 RUSLAND. Russische toestanden. Ken tweetal berichten uit Rusland, die maar al te dui delijk laten zien, welke toestanden er nog in het >rQk van vadertje' heerschen. In het Bussleche gouvernement Kharkoff is een rijtuig, waarmede 27600 roebel werd vervoerd, aangevallen door gewapende roo vers. De dieven doodden de twee mannen, die het begeleidden, den kassier en aseie- tent kassier van een suikerraffinaderij. Ook doodden zij het paard, doch moesten vluch ten zonder het geld gevonden te hebben. ^Mevrouw Trétyakoff, echtgenoote van den generaal van dien naam is te Tiflis ver moord door twee gewapende dieven, tijdens de afwezigheid van haar man. De schurken hebben het huis geplunderd. Optocht verboden. Door den hoofd- commiszaris van politie is aan het Bestuur der S. D. P. bericht, dat door den burge meester van 's Gravenhage de voorgenomen optocht bij de kiesrecht-betooging op Zondag 19 Sept. a s. met het oog op de voorkomende cholera-gevallen wordt verboden. Dit verbod slaat echter alleen op den optocht niet op de meeting zelf. Uit de S. D. A. P. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van het partijbestuur werd meegedeeld, dat er bijna f 9800 aan steun voor verkiezingen ia uit gegeven. Kn hoeveel wordt er aan onderstand bij stakingen uitgegeven Dr. Kuyper. De «Ned.« verneemt, dat de toestand van dr. Kuyper, die nog te Interlaken vertoeft, niets te wenschen over laat en dat de gebroken ribbe geheel genezen is. Dr. A. Kuyper is gisteravond met den staatsspoortrein van 7.7 van zijn buitenlandsche reis te 's Gravenhage teruggekeerd. Breukelen. De Centrale A. B Kiesver eeniging in het district Breukelen heeft tot candidaat voor de Kamerverkiezing op 9 Sept. a.s, den heer Monté Verloren, te 's Gravenhage Gistermiddag hield de centrale B. K. kiesvereeniging in het kiesdistrict Breukelen te Utrecht een vergadering, Als canditaat voor de Tweede Kamer (vacature J H. de Waal MalefQt) werd thans definitief gesteld jhr. mr. J. B. L. O. O. de WjjkerBlooth de Weerdesfejjn, lid van Ged. Staten der prov. Utrecht te Utrecht. Gouden tientjes met beeltenis van de Koningin, Zooals hekend, waren er betrek kelljk weinig gouden tientjes met de beeltenis van de Koningin in omloop. Vermoedelijk, in verband met het feit dat de goudvoorraad van de Ned. Bank in de laatste maanden zeer aanzienlijk is toege nomen, schijnt de Bank thans minder angst vallig te zijn met het afgeven van goudgeld. En zoodoende is zij in de laatste dagen ook vrije af geefster geweest van gouden tientjes met de beeltenis van de Koningin, waardoor het opgeld, dat deze munststukken deden, ook wel spoedig verdwijnen zal. De Trappisten te Tilburg. Men schrijft aan 't »Hsgn.« dat, nu de gewezen abt Verbruggen zich heeft onderworpen, Bome al zjjn straffen heeft opgeheven, terwijl hij verder niet beschouwd wordt als afgezet, maar als zijn ontslag genomen hebbend. De verwachting is, dat de Trappisten spoedig in Tilburg terug zullen zijn en dat de schulden van den ex abt door de orde zullen worden gedekt. In het generaal kapittel der Trappisten,, dat 12 dezer begint, zullen alle aanhangige kwesties worden opgelost. Ons Prinsesje. Het doet ons genoegen uit de meest betrouwbare bron te kunnen mededeelen, dat Prinses Juliana een aller aardigst, kerngezond kindje is, dat zich in elk opzicht voorspoedig ontwikkelt. Hoewel omtrent een kind van haar leetijd met besliste zekerheid te dien opzichte nog niets kan worden gezegd, is men in de al lernaaste omgeving der Prinses van oordeel datde Koninklijke baby hoe' longer hoe meer op Haar Moeder gaat lijken. Haar heldere blauwie kijkers zien vroolijk de wereld in; en daar het Prinsesje een bijzonder levendig kind is, lacht ze bijna voortdurend. Koningin Wjlhelmina is, naar men ons verzekerde, in één woord een ideaal-moe- der. Gelijk bekend is, voedt ze haar kind, althans in hoofdzaak zelf. Ook de kleeding der Prinses verzorgt H. M. en legt daarbij veel smaak aan den dag. Het Prinsesje is steeds in het wit gekleefl. Haar jurkjes zijn allerliefst, vooral door hun grooten een voud. Het ondergoed der Koninklijke baby (de luiermand werd indertijd door de Ko ningin zelf in orde gemaakt) is, hoewel niet hyper-modern, toch uiterst practisch, Reformstoffen werden voor het kinderuitzet niet gebruikt. Over 't geheel genomen, houdt men Prin ses Juliana zoo rustig «ïogelijk. De om geving van het Loo biedt volop gelegenheid tot wandelen. Ondanks den slechten zomer, heeft het Prinsesje veel buiten vertoefd. Al leen' wanneer het stortregende, bleef de kinderwagen, dikwijls door de Koningin zelf gereden, binnen de muren van 't paleis, De kamers, waar 't Prinsesje en Hare ver. zorgsters zich ophouden, zijn, evenals het geheele paleis te Apeldoorn, ouderwetsch. Er werd echter voor gezorgd, dat lucht en licht rijkelijk naar binnen kunnen stroo men. Groote openslaande deuren verleenen toegang tot den tuin. Overbodige luxe is in de vertrekken vermedenx; alles wat het kindje noodig heeft, is practisch en eenvou dig. Dagelijks gebruiken de verzorgsters de kleedtafel, indertijd H. M. door de Utrecht- sche vrouwen aangeboden, algeheele medische behandeling, in zoover- Dr. Haverschmildt te Apeldoorn heeft de re men bij een kerngezond kind hiervan spreken kan, op zich genomen, maar toch komt ook dr. Roessingh af en toe naar het Prinsesje zien? De manier, Waarop de Koninklijke ouders met Hun kindje omgaan, moet alleraardigst wezen en wanneer Koningin Emma op het Loo is, vertoeft ze urenlang a(ati het ledi- kantje van Haar kleinkind, dat rustig ligt te slapen, onbewust van 't feit, dat de belang stelling van honderdduizenden in den lande op Haar is gericht. Wethouderskeuze te Amsterdam. De Amsterdamsche Baad koos mr. S. de Vries Gin. tot wethonder nadat bij eerste stem ming mr. J. A, Worst, liberaal, was gekozen die echter bedankte. De kleermaker van Manen, die als Kamerlid voor Ede voor den t(jd van een paar maanden werd gekozen, zal zoo waar de eenige sitting die by verrassing nog voor de ontbinding gehouden wordt, gaan bijwo nen. Een vreemde eend in de bijt. Een persdelict. Door den beer Jac. P. v. Term, journalist te Maastricht, ia een aanklacht ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam, tegen het hoofdorgaan der S, D. A. P., Het Volk, naar aanleiding van een Maastrichtsche correspondentie, voorkomende in genoemd blad, en waarin hfj met naam werd^pangeduid als •journa list-leugenaar'. (Centrum Waterverontreiniging. Naar wij verne men zijn reeds tal van sympathiebetuigingen uit het geheele land ontvangen met het plan tot oprichting van een vereeniglng tot be strijding der waterverontreiniging, zoodat spoedig de oprichtingsvergadering is te wach ten. Naar de redactie van de Vissckerij Courant mededeelt, zal de vereeniging op verzoek van gezaghebbende zijde zich ook bewegen op hydrobiologisch gebied. Muntbiljetten. De Minister van Financiën brengt opnieuw onder de aandacht van het publiek dat krachtens de wet van 1 Juli 1909, tot 1 Oct. 1909 alsnog de gelegenheid bestaat om muntbiljetten in te wisselen dat van 1 Oct. 1909 af de alsdan nog niet ingewisselde muntbiljetten waardeloos sullen zijn. Eenieder wordt derhalve met nadruk aan bevolen na te gaan of nog muntbiljetten in zijn bezit zijn en, zoo ja, die biljetten onver wijld op een der kantorèn van den Neder- landschen Bank ter inwisseling aan te bieden. Het bovenstaande geldt alleen voor de muntbiljetten, dus uitsluitend voor de biljetten van 50 gulden en van 10 gulden, waarop het woord •muntbiljet' voorkomt (niet voor de sinds 1 October 1904 uitgegeven blauwe bankbiljetten van 10 gulden). De electrische centrale voor Midden- Limburg en Noord-Brabant. De «Nieuwe Koerier» meldt: Dat de oprichting van eene Electrische Centrale voor Midden-Limburg en Noord- Brabant wel verzekerd mag genoemd worden. Beeds werden groote terreinen gelegen in de gemeente Asten langs het verbindings kanaal met de Z.-Willemsvaart, tot oprichting der Electrische centrale aangekocht, Door zeer vele gemeenten is het plan tot oprich.ing dezer Centrale, die tegen billijke prijzen electiizch licht en electrische beweegkracht, ook aan de klein industrie zal leveren, met bljjnschap begroet, en menige vergunning of concessie is reeds verleend. ALKMAAB, 8 September 1909. Zitting van den Gemeenteraad op 7 September. Da Baad herkoos Mr. Boel mans ter Spill tot wethouder met 12 stemmen, terwijl 3 in blanco en 1 was uitgebracht op den heer vau Buijsen. Een adres van de vereeniging »Het Witte Kruis' om voor 1909 een subsidie te ont vaDgen van f 150 en voor 1910 van f 300, werd gesteld in handen van B. en W. Dito een adres van Mr. A. P. H, de Lange c s., aan de gemeente te koop aan biedende een strook grond van hunne per ceelen aan de Nieuwpoortslaan. Dito een adres van den heer G. Groot c s. de wenrchelijkheid en noodzakelijkheid be toogende van demping van den Kooltuin. Een schrijven van Z Excel, den Minister van Binnenl. Zaken, inhoudende de goedkeu ring van de verordening voor de Handels school, werd voor kensi'geving aangenomen. Dito een schrijven van Z.Excellentie den Minister van Landbouw, waarbij onze ge meente met ingang van 1910 is toegelaten om zelf het risico te dragen van de by de Ongevallenwet geregelde verzekering hater werklieden. Besloten werd het adres van J. Hoogland c.s., werklieden in dienst der gemeente te behandelen in de secties by de behandeling der begrooting. Eervol ontslag werd verleend aan den heer G. Bipping als ambtenaar van den Burgerl. Stand en aan Dr. J. Vorderhake als leeraar aan het Gymnasium. De Baad besloot het adres van Dr. Boas in eene afzonderlijke avondvergadering te behandelen Woensdag 15 Sept. a.s. nadat een voorstel Uitenbosch tot onmiddeliyke behandeling was verworpen. Tot leeraar aan het Gymnasium in de Wiskunde en de Wiskundige Aardryktkunde werd benoemd Dr. L. M. Klinkenberg te Den Haag, tot vast leeraar in het Fransch eveneens aan het Gymnasium de heer Her- ckenrath en tot tydelijke leeraren, resp. in het Hoog-Duitsch en het Hebreeuwecb, de heeren Leijdesdorp en Glass. Aan den Hacdelsavondcursus voor Handelz en Kantoorbedienden werden benoemd Voor boekhouden, handelsrecht en handels- aardrijkskundeJ. H. Elfring, te Alkmaar. Voor Nederlandsche taal en correspon dentie: K. Tinholt, onderwyzer aan de Bur gerschool te Alkmaar. Voor schryvenK. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren. Voor Hoogduitsche taal en correspondentie: J. N. Kroone, onderwijzer aan de Burger school te Alkmaar. Voor Engelsche taal en correspondentie Mej. A. W. Boeles, onderwijzeres aan de Meisjesschool te Alkmaar. Tot leden van de commissie van toezicht op de handelsschool worden benoemd de heeren W. M. Pels, A. F. Thomsen en O. van Buijsen. De gemeente rekening over 1908 wordt voorloopig vastgesteld. Tot verhooging van de jaarwedde van den directeur der Burgeravondschool, avond school voor handwerkslieden en handels avondschool met f 250 en te brengen op f 1450 wordt besloten. Overeenkomstig1 de afwijzende conclusie wordt op het adres van het bestuur der al- gemeene bewaarschool om een subsidie van f 500 besloten. Aan C. Rodenburg, werkman dn dienst der gemeente, wordt alsnog gedurende drie maanden ziekengeld uitbetaald. De begrooting voor den dienst 1910 sluit met een bedrag van f 628.619.915 in ont vangsten en uitgaven, met een post van f 3749.Ö25 voor onvoorziene uitgaven. De hoofdelijke omslag is op f 85,000 ge raamd, f5000 meer dan het vorige jaar, maar dit heeft geen verhooging van het percentage tengevolge,: Voorts werd tot bestrijding van het cho- leragevaar, besloten tot het verleenen van een crediet van f 2500 voor het aanschaffen van een verplaatsbare barak? De zaak Dr. Boas, wy ontvingen het uitvoerig adres door Dr. Boas tot den Raad der gemeente Alkmaar gericht en dat in eene afzonderlijke zitting Woensdag 16 Sept. a.s. in behandeling komt. Gebrek aan plaatsruimte o,a. belet ons eenige besprekingen aan deie kwestie die zoo langzamerhand 1 eene weerzinwekkende zaak geworden is te wijden. Velen onzer Alkmaarsche abonné's weten trouwens waar de geheele kwestie zich om beweegt, 't Is een groote comedie. In het eerste bedrijf, dat over een paar tooneelen verdeeld is, treden sollicitanten naar de vaceerende betrekking van leeraar in de oude talen aan het Gymnasium te Alkmaar voor het voetlicht, waaronder een van de hoofd personen Dr. Boas.' Zijn «vriend' X de andere hoofdpersoon zweert by alle goden van den Olympus, dat hy het niet worden zal. Tweede bedrijf. Dr. Boas wordt benoemd. •Vriend' X zweert nu den eersten keer heeft het niet hard geholpen dat hy er nit zal. Een van de tooneelen in dit bedryf geeft e6n «aangename' gedachtenwizeeling tusschen curatoren onderling vriend' X en Dr. Boas te genieten. Ze hebben allen geiyk en ieder het grootste. Ofschoon de verdere bedrijven nog moeten worden afgewacht, kunnen we bij de ver- ■chyning van het adres van Dr. Boas alvast genieten van eene apotheose waarby «vriend* X en het Curatorlm minus een die aan de zijde van Dr. Boas staat komen te staan in voile lengte in sen vreemd soort licht; een «eigenaardig' licht kan men hét noemen. Wanneer het doek zal vallen weten de goden op den Olympus bovengenoemd. Als de moraal van de comedie nu maar deze ia, dat de Raad bij de vervulling van vaceerende betrekkingen steeds moet toonen zelfstandig te willen benoemen en,., baas te willen biyven. Honden-tentoonstelling. Onder de eere pryzen z'Jubronzen medailles, nitgeloofd door H. M. de Koningin, de KoniDgin Moeder, Z. K. H. Prins Hendrik, medailles van het gemeentebestuur, van den burgemeester, van de vereeniging van Vreemdelingen verkeer «Alcmaria*, van den heer A. de Vries, kunst voorwerpen van den heer J. F. v. d. Oord. De medaille van het gemeentebestuur is uitgeloofd voor de grootste inzending uit Alkmaar, terwyi de Nederl. Kennelclub »Cynophiiia« prys uitlooft voor dsn besten hond uit Alkmaar, eigendom eener dame. In het geheel zijn er 131 prijzen. Een groote attractie vormt ongetwyfeld het nemen van proeven met politiehonden op Zondag 3 October van 11—1 uur op een daartoe ingericht terrein van de tentoonstelling. Benoemingen, B. en W. hebben benoemd tot onderbrandmeester bij het vry willig brand weerkorps «Kracht en Vlugheid' (vacature H. Bossert Hz.) den heer J. Lind Hz,, tot noodhulp kaasdrager (vacature D. Schuit) J. Meyer, steenhouwer alhier, en tot tijdelijk: onderwijzeres aan de 5e Gemeenterchool van 2—16 September mej. A, M. M. Keg, alhier. Paardenmarkt. Op de paardenmarkt waren Maandag aangevoerd 880 paarden. Verleden jaar was de aanvoer 825 atuks, in 1907 806, in 1906 588. De handel in jonge paarden was goed, die iD werkpaarden ieta minder. Voor de paardenverloting zyn, naar men mededeelt, op de paardenmarkt door de commissie aangekocht 28 paarden en veulens. De hoofdpos bestaat uit een jacht wagen met een span paarden en complete tnigen. De paarden van dezen hoofdprys kosten f 1010, de jachtwagen f 450 en de tnigen f 80. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer E. Hoekman in dienst kwam ter druk kerij van de uitgever van «Ons Blad'. Door zyn patrooD, den heer A. Kusterr, werd hem ale blijk van groote tevredenheid voor trouwe en stipte plichtebetrachting een gouden horloge met inscriptie aangebodeD, terwijl zyn kameraden zyn >kast< heel aardig hadden versierd. De jubilaris mocht bovendien vele biyken van belangstelling van andere zyde ontvangen. OUDORP. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Dinsdag 7 Sep tember 1909. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter Burgemeester G. Bos Wz. Nadat de vergadering door den Voorzitter is geopend, leggen de heeren H. Brnijn, J. Bij man en P, Oouwenhoven, herkozen raads leden, de voorgeschreven eeden in zyne handen af en nemen na met hunne benoe ming te zijn gelukgewenrcht, zitting. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Het verzoek van het bestunr der afdeeiing Noord Holland van den Nederl, Bond van Gemeenteambtenaren, om by de vaststelling der Gemeentebegrooting»voor 1910, de jaar wedden van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger te herzien, wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat de Baad zijn gevoelen had uitgesproken, dat die jaarwedden hier behoorlyk zijn geregeld. Vervolgens komt in behandeling een schry ven van Gedeputeerde Staten, waarby de ontvangst, bedoeld bij art. 167 der Gemeente wet, wordt bericht van de verordening tot aan vullis; g der Algemeene Politieverordening alhier, en waarby tevens wordt te kennen gegeven, dat dit college gemeend heeft tegen het berichten van de ontvangBt dier veror dening geen bezwaar te moeten maken, hoe zeer daarin een verbod van het gebruiken van slootwater wordt gemist. Het vestigt de byzondere aandacht van den Baad op dit punt. Naar Ged. Staten is medegedeeld, kan, behoudens zeer enkele uitzondeeingen (en deze gemeente behoort, volgens heD, niet tot die uitzonderingen) in dit gewest aller- wege door het slaan van nortonpompen voor niet belangrijke kosten, onschadelyk boen- water worden verkregen. In deze omstandig heden komt het Ged. Staten voor, dat een verbod als hierboven genoemd, zeer wel nit gevaardigd en gehandhaafd kan worden. Zy verzoeken dit punt opnieuw te overwegen en hun mede te deelen wat ter zake be sloten is. De Voorzitter herindert de vergadering aan hetgeen in de vergadering van 27 Maart j.l. omtrent deze verordening is gesproken en dat toen na langdurfge wisseling van ge dachten, het voorstel van B. en W., om het verbod uit te vaardigen, slootwater te ge bruiken bij het winnen en bewaren van voedingsmiddelen en voor hst reinigen van vaatwerk en gereedschappen, bestemd om daarbij te worden gebezigd, niet is aange nomen, vooral op grond dat vele veehouders geen pomp hebben. Dat het boren van een nortonpomp nogal kosten verooriaakt en in vele gevallen brak water wordt verkregen. Hij geeft den Baad in overweging deze be zwaren aan Ged, Staten mede te deelen en verder de verordening te laten zooals ze in de vergadering van 29 Mei j.l. is vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van twee wethouders in de plaats van de heeren H. Bnrijn en J. Bijman. By de beide gehouden stemming, blijkt het, dat op elk der heeren Biuyn en Bij man, 6 stemmen waTen uitgebracht, terwyl by iedere stemming één blanco biljet werd gevonden. Beide heeren zyn dus als wethou der herbenoemd. Op de vraag van den voorzitter of zy die benoeming verklaren aan te nemen, wordt bevestigend geantwoord en worden zy door de vergadering gelnk- gewenscht. De begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor 1910, wordt comform de voordracht van B. en W. vastgesteld tot een bedrag in ontvang en uitgaaf, beide van f 7117.88'/,. Ook de begrooting van het Burgerlyk Arm bestuur voor 1910 wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd en vastgesteld tot een be drag in ontvangst en uitgaaf beide van f 2656 64' Onder de ontvangst is begrepen een sub sidie uit de gemeentekas van f 1600. De Voorzitter deelt naar aanleiding van het besluit in de vergadering niet gesloten deuren, op 24 Aug. gonomen, mede, dat het hem is mogen gelukken de huisjes van den heer A. Boersen staande in de nabijheid van den Omval, aan den Schermerringdijk, Voobd e gemeente aan te koopen, met het doel die woningen te sloopen? Dat daar voor door de gemeente aan Boersen moet worden betaald f 2000dat bedongen is dat de grond waarop de huisjes staan en vol gens het kadaster daartoe behoort, zijn ei gendom blijft; dat door hem en voor zijne rekening de huisjes moeten worden ge sloopt; dat alles, door den afbraak verkre gen, hem blijft toebehooren en dat de som van f 2000 aan hem zal worden uitbetaald binnen 8 dagen nadat de perceelen zullen zijn gesloopt. Met algemeene stemmen wordt besloten de handeling van den Burgemeester in elk opzicht goed te keuren, den dank aan den Gemeenteraad te brengen voor het door hem verrichte, en de goedkeuring van Gedepu teerde te vragen op het raadsbesluit dat heden te dezer zake is vastgesteld. De Raad sprak hierbij zijne meening uit, dat de opruiming dezer woningen van groot belang is. voor deze gemeente en het Bur gerlijk armbestuur van vele geldelijke zor gen zal ontheffen. Nadat nog het le .suppl. kohier van den hoofd, omslag dienst 1909 tot een bedrag van f26.25 -is vastgesteld, wordt de ver gadering na gekomen rondvraag gesloten. EGMONDBINNEN. Verslag der raads vergadering, gehouden Dinsdag 7 Septem ber. Aanwezig 1de burgemeester en zeven leden. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De iherkozen leden Werden beëdigd en door den voorzitter hartelijk gelukwenscht. Ingekomen was een mededeeling, dat aan de gemeente een buitengewone subsidie zal verleend worden ter bestrijding van de kos ten voor het openbaar lager onderwijs in de gemeente ten bedrage van 500. Ged. Staten gaven toestemming tot verkooping van eenige perceelen, toebehoorende aan de armen van Egmondbinnen en Wimme- num.: Beide ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna had de verkiezing plaats van een wethouder daar de heer P. Groen moest aftreden. Uitge bracht werden zeven stemmen, waarvan één blanco en zes op den heer P? Groen. De heer Groen nam de benoeming aan eri werd van alle zijden gelukwenscht, -wel een bewijs, dat zijn mederaadsleden ijvervollen wethou- deijh un vertrouwen en sympathie schen ken. Op het verzoek van het Harmoniege zelschap „Lamoraal van Egmond" om eene subsidie uit 1de gemeentekas ter instand houding hunner vereeniging, werd besloten voor dit jaar f 10 toe te staan. Ten opzichte van het veelvuldig voorko men van het plaatsen van woonwagens langs den publieken weg, is besloten bij politie verordening daaromtrent eene bepaling te maken, dat het laten staan of overnachten niet wordt toegelaten behoudens toestem ming van B. en Weth., terwijl bij overtreding een geldboete van hoogstens f5 wordt ge steld? Op het verzoek van den uitgever Hes te Egmond aan Zee om tegen een jaarlijksche vergoeding annonces te plaatsen in het week blad „In en om Kennemerland" werd af wijzend beschikt, omdat niet gebleken is dat genoemd weekblad hier algemeen ge lezen wordt? Ten opzichte van het onbewoonbaar ver klaren der woningen nrs. 72, 286, 287, 269 en 270 werd besloten daartoe over te gaan binnen een termijn van 6 maanden' volgens de bepalingen der woningwet. De ingekomen bezwaarschriften tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag werden ter nadere behandeling aangehouden. Vervolgens werd nog goedgevonden eeni ge herstellingen te laten verrichten aan de onderwijzerswoning te Egmond a.d. Hoef, terwijl de reperaties aan de losplaats aan den Zwaaihoek nader zullen worden opge nomen door Burg. en Weth. en zoo noodig verbeterd zullen worden. LANGENDIJK. Met den aanleg der bui zen voor de aanleg der gasfabriek alhier wordt boven verwachting goed gevorderd. Men is reeds genaderd tot het zuidereind der gemeente, terwyi de eilanden naar even redigheid eveneens van buizengeleidingen worden voorzien. Er zyn niet veel wonin gen, welke niet aangesloten zullen zyn, byna zonder uitzondering heeft ieder bewoner zich als gasverbruiker opgegeven. Toch zyn er heel veel, die niet hadden gedacht, dat de aanleg met zooveel koeten zou gepaard gaan. UITGEEST. De kinderfeesten op Ko ninginnedag. Op dezen dag was het feest voor de kin deren van de Bewaarschool en die der laag ste vier klassen der Openbare School. Hoewel steeds dreigende, bleef het Weer droog en konden de kinderen die op het plein van de school waren opgesteld, een optocht maken, naar het gereserveerde ter rein van „De Ooievaar". Terwijl ze wer den onthaald op biscuits en limonade, moch ten ze om beurten gebruik maken van den voor dit doel afgehuurden draaimolen. Tot half 12 ongeveer was het echt ge zellig op het terrein. Men kon het de kin deren aanzien, dat ze volop genoten. Ze zaten te smullen van alle lekkers dat aan geboden werd, en koddig was het te zien, hoe de draaimolen werd bestormd, als er een sein door het Hoofd der school werd gegeven, ten teeken dat weer een gedeelte moest worden afgelost. Tot één uur kon den de kinderen naar huis gaan. Dan moes ten ze weer present zijn in de school om opnieuw voor een optocht met muziek op gesteld te worden. Als eindpunt van dezeit tocht was weer het feestterrein van „de Ooievaar", waar verschillende wedstrijden als mastklimmen, sprietloopen, kegelen, zak- loopen enz. gehouden werden. Hieronder laten we den uitslag van den verschillende spelen volgen Versierde sportkarren: le prijs, de kunstig en kwistig met groen nagebootste vliegma chine van Dirk Sluis, terwijl de 2e, 3e en 4e prijs ten deel vielen aan Grietje Kluft, Nellie Keijzer en Truida Willemse, die met hun aardig versierde sportkarren heel goed voor den dag kwamen. Blokjesrapen door (de jongens van de Be waarschool, laagste klasse, werd aan Jacob Admiraal Ide lste, Antoon Peperkamp de 2de

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2