Plaatselijk Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. Uit de Zaanstreek. Burgerlijke Stand. Corespondentie. Ag end a's. j?ar bedroeg 156 raillioen mark tegen 148/4 in 1907/8. In den tyd no, dat er nog f 12 werd geheven, ie er maar één jaar geweest, dat de opkoop booger wae (1899 1900)in alle andere wae zij minder. Daarbij moet nog in aanmerking worden genomen, dat 1899 1900 een abnormaal jaar wae, waarin de opbrengst plotseling eteeg, als een gevolg van het in werking treden van kartels. Juist is dos gebleken het beweren, dat verlaging niet behoeft te leiden tut mindere opbrengst der belasting. De »N Ct waaraan bovenstaande is ontleend, hetfi gelijk. Verlaging der suiker accijns zal niet noodzakelijk leiden tot ver laging der belasting opbrengst. Het gebruik sal toenemer, naarmate de prijs verlaagd wordt. Oratie. H. M. de Koningin heeft gratie verleend aan een jongen van 14 jaar, te Apeldoorn, die tot een maand tuchtschool straf was veroordeeld. De knaap had met een anderen jongen eenlg geld ontvreemd uit een offerbus in de R. K. kerk te Apeldoorn. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst met de N. V. «Zeehaven en kolenstation Sabang< te Amsterdam, be treffende aankoop van een deel van hare bezittingen op het eiland We, zorder stem ming aangenomen. Woensdag Is men in de af Jeelingen drnk bezig geweest met algemeene beschouwingen, waarbij 's lands fioancieele toestand, de voornemens der regeering ten opzichte van het tarief van invoerrechten en de bekende ridderordenzaak de meest op den voo'grond tredende punten moeten gevormd hebben. Vrijzinnig hervormde actie In de algemeene vergadering der Vereemgh g van Vrijzinnige hervormden in Noord Holland, welke in Juni te Alkmaar werd gehouder, is, na een inleidend woord van ds. C. J. A. Boech, predikant te Ltmmen, besloten om nog dit jaar eene provinciale openluchtver gadering van vrijzinnige Protestanten te hou den, Eene commissie werd benoemd om zulk eene samenkomst voor te bereiden. Men meldt ons thans dat deze commissie, om verschillende redenen, bet beB'uit heeft genomen om de eerste openluchtvergaderir g van vrijzinnigen in Noord Holland u t te stellen tot het volgend jaar eo haar te houden op Hemelvaar tedag in of bij het dorp Heilo. Breukelen. De >N. Haarl. Ort. schrijft: Dat een Katholiek candidaat valt, is al t\jd een reden tot droefenis voor ons, Katho lieken. En nog ie meer, wanneer de Katholieken relatief zoo sterk zijn, als in het district Breukelen, Betreuren wjj dus de niet verkiezirg van den Katholieken candidaat te Breukelen, toch is de afloop van deze stemming een nuttige en tepas toegediende, zij bet ook harde les. Een les voor diegenen onder ons, die meenen dat de Christelijke politiek in het aantal schuilt, en dat bet meer om de knik kers moet gaan dan om het recht van het spel. Daar ijjn er onder onze Katholieke wer kers, en vooral ODder de ijverigste propagan disten, ook in onze omgeving, die telkens en telkens mopperen als ze zich moeten inspannen voor een candidaat der verbon den Christelijke partijen, zoo deze niet een Katholiek is. Dat mopperen is begrijpelijk, znlk een gevoeligheid is mentchelijk. Doch de u (slag van Breukelen leert, hoe onverstandig tcch eigenlijk deze gevoeligheid is. Wij, Katholieken, die de nuchtere wer kelijkheid hebben te aanvaarden bij ver kiezingen, waarbij elke stem telt, mogen bedenken dat de éénheid van de coalitie lusscben de Christelijke partijen hooger telt dan de vraag, aan wien lu volgens een rekenkunstige uitrekening eigenlijk deze of gene zetel toekomt. En wij kunnen met kalmte het dragen dat een ander der verbonden partijen de Vertegenwoordiging krijgt van een district Waar wijzelf de sterkste zijn, omdat onze getal sterkte in de Kamer een solied funda ment vormt, waaraan een zes en-twintigste lid al of niet, niets afdoet. Tot zoover de »N. H. Ct.« Wij kunnen ons zeer goed met het hier geschreven vereen'g.'n, of-cboon we geen spyt gevoelen dat de katholieke kiezers in Brenkelen den antirevolutionairen ook eens hebben doen weten dat de styve en stugge vasthoudendheid aan het leeuwendeel hun- r.erzijda by de katholieken weinig sympathie ondervindt. De >Standaard< moge het wyien aan die A. R. kiezers die ongeorganiseerd en door do leiders niet te bereiken zijn, dsn moge toch de wenrch tot behoud der coalitie niet alleen, maar ook tot bevestiging harer kracht tot meerdere omzichtigheid aaneporen. Over Prinses Juliana. In een particu liere corre«pondentie in «De Maasbode' uit Amerika, wordt bet aardig anecdotetje ver teld, hoe de heer Cremer de eerste Hol lander was, die, na Prins Hendrik, de eer genoot, een kus te drukken op het bandje van Prinses Jniiana. Dit tafereeltje speelde ïich af, toen de heer Cremer, vöór zyn vertrek naar de Hndson feesten te New-York, door H. M. de Koningin op Het Loo ontvangen werd. Toen het Prinsesje, hem getoond werd, •trekte het een handje i aar hem uit en hg kon de bekoring niet weerstaan, er een kus op te drukken, waarop H. M. de Ko ningin, hem lachend vertelde, dat hy, na den vader, de eerste man was, die de eer had genoten, het bandje der Koninklijke Primes te kussen. ALKMAAR 9 October 1909. Katholieke Kring. Woensdagavond ver gaderde in het hotel Proot de Kath. Kring. De voorzitter, de heer Mr. A, Dorbeck opende de vergadering met den christelijken groet en heette den talrijken aanwezigen van harte welkom op deze eerste bijeen komst in het thans beginnende seisoen. De talrijke opkomst, zegt spreker, wettigt de hoop dat de vergaderingen van den Kath. Kring dezen winter zich in de verhoogde be langstelling van Alkmaar's katholieken zul len mogen verheugen. Nadat de notulen gelezen en gearresteerd waren, geeft de voorzitter het woord aan den spreker, de WielEerw. Pater van Hassel uit Nijmegen. Pater van Hassel spreekt vervolgens met de hem éigene zeggenskracht over „Roomsch Leven". De katholiek, die het geluk heeft het echte Roomsche leven het zijne te mogen noemen, die putten kan uit 'en zich laven aan den bron der eeuwige waarheid, moet in dat Roomsche leven optreden met de daad. Hij moet de gemeenschap, de katholieke gemeenschap en daardoor het algemeen be lang dienen, omdat hij is een lid, een le vend lid van het groote lichaam der Kerk. Hij moet dat doen in volkomen onderwer ping aan het leergezag der Kerk en bin nen de perken van het terrein, dat hem in gevolge zijne persoonlijke talenten is aan gewezen. Hij mag zich niet door eigenlief de of eigenzinnigheid laten leiden om het terrein te betreden dat anderen behooren in te nemen. In eigen kring, naar de mate zijner krachten behoort hij mee te werken aan het groot geheel en aldus de harmo nie in Het Roomsche Leven en werken be waren en bevorderen. Zoo opgevat, zal in ons gemeenschap pelijk leven de onontbeerlijke eenheid de band vormen, die allen verbindt, de een heid, die alleen waarborgt, dat de Room sche daad in het Roomsche leven tot vol le ontwikkeling wordt gebracht. Met moed en volharding moeten de ka tholieken hun taak opvatten en hun strijd vloeren, als eerste voorwaarde tot het be reiken van dit hboge doel. Spreker wijst in zijne rede op het voor beeld der Fransche katholieken die den strijd verloren, omdat zij niet de eenheid wisten te bewaren. Als middel beveelt spreker vooral aan het steunen van de Kath. Per§, van welke een krachtige actie ter bevordering van het Roomsche leven uitgaat en die thans met de niet-katholieke zeer goed kan wedijveren. De voorzitter brengt den spreker den dank der vergadering en verwacht dat Pa ter van Hassel zijn optreden in den Kring eerlang zal hervatten; waarna de vergade ring wordt gesloten. Rijwielongeval. Donderdagmiddag bad Mej. M., beambte by de H. IJ. 8. M., het ODgeluk op het Scharloo van baar fiets te vallen, waardoor xy xich ernstig aan hoofd en banden bezeerde. Naar het H. Land. Gaarne verwyzen we naar achterstaande annonce, waarin de licbtbeeldenavond van kapelaan Says wordt aangekondigd. Byzonderbeden gaven we reeds in 't vorig nummer. Esperanto. De heer Enscbut, alhier, zal een cursus geven in Esperanto. Men sie de advertentie in dit nummer. Alkmaar's Ontzet. Op de gebruikeiyke wfjze werd gisteren dit feit feesteiyk her dacht. Evenals vorige jaren onthielden zich de katholieken aan deze feestviering deel te nemen, om redenen die we genoegzaam bekend achten en die we dus niet behoeven u'-t een te letten. Te Leiden slaagde voor het 1ste na tuurkundig examen de heer A. E. Kamp- tchuur van hier. By Kon. besluit. ïs aan den heer F. Smit, burgemeester es secretaris van St. Fancras, toestemming verleend om tot 1 Nov. 1910 te Alkmaar te biyven wonen. Inwijding nieuwe school. Donderdag morgen j.l. is de mieuw bijgebouwde school der Zusters van O. L. Vr. ingewijd De zinrijke plechtigheden werden zsooals het „Rituale Romanum" die voorschrijft, vol trokken door (den ZeerEerw. heer Deken F. H. Ebfoinkhuijzere. De oude lage schooi, hoek Ruitersteeg en Oude Gracht heeft plaats gemaakt voor een hoog, goed verlicht, ruim en luchtig gebouw, dat aan de strengste eischen dier hygiëne, o.a. door de nieuwste ventilatie inrichting voldoet. De architect de iheer Kroes te Amersfoort en de aannemer de heer A. Zuurbier al hier die in zoo korten tijd dit degelijk werk afleverde hebben; er eer van. Ook mag een. woo-rd van hulde niet ont houden worden aan de nieuwe Eerw. Over ste der Zusters, die in; den; korten tijd: van haar besteur ere niet het minst door deze groote verbetering, getoond heeft hoe zij met ijverige zorg bezield is voor de belan gen van het onitlerwijs, HEILO. Naaj aanleiding van het bericht over de processie van Langeudyk in ons nummer van S Oct. j.l. ontvingen we de mededeeling dtit de daar}* geroemde veld wachter niet die van Heilo kan xyn geweest, omdat deze dien dag afwezig was. We maken hiervan ter voor,toming van onjuiste gevolg trekkingen gaarne melding. BERGEN. Met groote voldoening kun nen wij medv-deelen, dat het R. G. Ver, eenigingsgebouw „St. Jan" geheel gereed is en dat binnen eenige weken de feeste lijke opening daarvan zal plaats hebben. Hoewel men aanvankelijk van plan was, reeds in den loop der volgende week de opening te doen plaats hebben is dit door omstandigheden nog 14 dagen uitgesteld. Het gebouw ziet er in- en uitwendig keu rig uit. Den eerwaarden stichter, alsmede architect en uitvoerders komt alle eer toe. Zeer toevallig is het, dat dit gebouw, genaamd St. Jan, gesticht en vervaardigd is door personen, die allen dezen naam dra gen. Immers de eerste voornaam van den eerw. stichter is Joannes, terwijl architect timmerman, metselaar, schilder en stucadoor van dit gebouw waren respect. J. Leijen, J. Tuijnman, J. Houtenbos, J. Weijers en J. Jansen. Verder is de tooneelbeschildering van Jan Bleijs en is dirigent van het in dit gebouwt repetitie houdende 'zangkoor Jan de Waard. LANGENDIJK. Woensdagmiddag is in een onbewaakt oogenblik hst 3 jarig zoontje van de timmerman C. B. te Zaid-Scharwoude achter de oudeiyke woning te water geraakt en verdronken. De typhus en de mazelen breiden zich oogenblik zijn er te Zuid-Scharwoude reeds aan den Langendijk nog steeds uit. Op 't 10 gevallen van typhus geconstateerd, ter wijl ook te Noord-Scharwoude een geval is voorgekomen. De mazelen heerschenin zoo hevige mate, dat een groot deel der openbare school te Zuid-Scharwoude en van de bijzondere te Noord-Scharwoude is ont volkt. Doordat zich voor de betrekking van geneesheer bij het doktersfonds, aan den Langendijk opgericht geen enkele sollicitant heeft aangemeld, zal men tot ontbinding moeten overgaan. Tal van vergaderingen en andere werkzaamheden zijn voor deze zaak verricht, doch alle gedane moeite blijkt nu vruchteloos geweest te zijn. WARMENHUIZEN. Benoemd tot hoofd eener school te Velseroord de heer W. H. Houwen te Warmenhuizen. BEVERWIJK. Woensdagmorgen half ses sloegen te Beve^wyk de vlammen uit de houten bollenschuur van den heer J. Eijking, die voornemens was de echuur te ontsluiten. De voorraad bollen, die nog niet geplant waren, moet aansieniyk geweest zyn, en de vlammen grepen zoo geweldig om zich heen, dat niets gered kon worden, en alleen de belendende perceelen behouden bleven. De bloembollen waren verzekerd by de maatschappy Oudkarspel De schuur was bouwvallig en moest aan verschillende zyden gestnt worden. PURMEREND Zondag hield de post- duivenvereeniging „De Luchtpost" en het Ministerie van Oorlog eene wedvlucht van Den Helder. Volgens gewoonte wordt de uitslag over eenige weken bekend gemaakt. De kermis alhier is dit jaar groot. Wij noemen slechts: Stoomcarousel, Hippo drome, Kinematograaf, Paardenspel, Theater Luchtschommel, Kijkspelletjes, Beignetskra- men, enz. enz. Wanneer het goed weer is, zal onze van ouds bekende kermis wederom veel publiek tot zich trekken. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie betreffende het „Kermisprogram- ma in „De Doele" voorkomende in het num mer van heden. Voorwaar de commissie heeft eer van haar werk, en wij twijfelen niet of hare pogingen zullen met succes worden bekroond. ZIJPE. Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 5 October 1909 Aan wezig alle leden. Na openiog lezing en goed keuring der notulen. Wordt in behandeling genomen de be grooting weeshuis welke sluit in ontvang en uitgaaf op f 39S8 69 f 96 onvoorziene uitgaven. Die van bet armbestuur als f 11383311/, met f 203 311/, onvoorziene uitgaven. De gemeente verstrekte hieraan f 6500 subsidie. Beide begrootingen worden met aigemeere stemmen goedgekeurd. Het adres van ge meente ambtenaren tot verbetering hunner positie enz. wordt voor ken isgeving aan genomen. De begrooting der gemeente sluit in ont vang en uitgaaf op f 3754846 met f 1121.21 onvoorziene uitgave, worden zonder eenige aanmerkingen goedgekeurd. Wordt ViO gelezen en goedgekeurd, een nieuwe instructie voor den directeur van de Algemeene begraafplaats. Het contract van de gemeente Wjeringer- waard, betreffende het schoolgaan van kin dieren uit genoemde gemeente, te Oude- sluis, werd voorgelezen. Na eenige bespreking wordt het contract .aangenomen, met 10 van de 11 stemmen, tegen Dr. Kreijger. Een schrijven van Oed. Staten wordt voor gelezen, waarin te kennen wordt gegeven, dat er afwijzend is beschikt op het ver zoek, om ontheffing van het onderwijs in vrije- en orde-oefeningen. Dus, zegt voorz. zullen wij hiertoe moeten overgaan. Bij de laatst gehouden kas-verificatie bleek er conform de boeken in kas te zijn f 4274901/2. De rondvraag niets opleverende sluit de voorz. de vergadering om over te gaan in comité ter behandeling reclame's H. Omslag. Bij gelegenheid van de kermis te Sint- Maartensbrug was voor het café van den heer Swarthof een fiets onbeheerd blijven staan. Toen dq eigenaar zijn kar wederom wil de bestijgen, was ze geblazen. Van den dader aanvankelijk geen spoor. Het voer tuig is gisteren teruggevonden in een hei ning aan den Koorndijk. De dader heeft stellig opgezien tegen een groote wande ling. Enfin, de fiets, waaraan niets man keert, is 'in goede staat teruggevonden. WORMERVEER. Het R. K. School bestuur in deze parochie stelt de oud-leer lingen zyner school dit jaar wederom In de gelegenheid een cnreus berhaiingsonderwys te volgen. De aangifte tot deelneming kan gezchie den op Dinsdag 12 October a.s. en wel voor de joDgenz des namiddags van 4 tot 5 en voor de meisjes van 5 uur tot half zez in de Parochiale school. Het onderwys zal voor de jongenB beginnen op Maandag 18 October 's avonds van 7 tot 9 nur en voor de meisjes Woensdag 20 October, 'a-middags van 2 tot 5 uur. Voor de jon gens omvat het leerprogram godsdienstleer, Nederlandscbe taal, rekenen, natuurkennis, aatdrykskunde, staatsinrichting en teekenen. Voor de meisjes nuttige handwerken als stoppen, verttellen, mazen, vervaardigen van eenvoudige kleedingstukken, rekenen en Nederlandtche taal. Zaterdag 16 Octsber wordt de R. K. Leesbibliotheek alhier geopend. lederen Za terdagavond van half aebt tot balf negen bestaat gelegenheid boeken te bekomen in de parcchialen school. De bibliotheek bevat nu ongeveer 675 boeken, een getal, dat niet vaak voorkomt in bibliotheken buiten de steden. Waar nu van katholieke zyde een dergeiyke fl.nke instelling bestaat, zou het voor een katholiek onverantwoordelijk xyn om nog van zoogenaamde neutrale bibliotheken met tua vaak zedelooze lectuur, gebruik te maken. Het hand over hand toenemend onge loof onder de moderne protestanten alhier beeft ben blijkbaar doen besluiten voor de jeugd hunner richting een Zondagsschool op te richten. De leiding van die school is opgedragen aan Mejuffrouw H. Funke, alhier. Reeds is by den gemeenteraad een verzoek ingediend om een lokaal der open bare school voor het geven van dit gods- dienstonderwys beschikbaar te stetlen. ZAANDAM. Alhier zijn 8 jongens van 8 tot 12 jaar door de politie aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan een reeks diefstallen van brood en koek uit wagens, vruchten uit tuinen, lood, haken, touw, zak ken enz. Voor zoover deze niet geschikt waren om op te eten, werden de gestolen zaken by een opkooper verkocht, terwyi de op die wyze verkregen centen weer werden versnoept. Moord te Tangerang. Volgens telegr. bericht aan de „N. Ct." is de assist, resident J. Dunnerwold te Tonge rang dloor een districtshoofd uit wraak ver moord. Bij familie van den heer D. in den Haag was van het geval niets bekend. Aardbevingen aan de Adriatlsche zee. BOEDAPEST, 8 Oct. Bij een hevigen aardschork te Agram zijn talrijke huizen en openbare gebouwen ernstig beschadigd voornamelijk het post- en telegraafkantoor. TRIEST, 8 Oct. Hedenmorgen te twee ure werd een hevige aardschok gevoeld, zonder evenwel veel schade aan te richten. De Franschen in Indo China. SAIGON, 8 Oct. De zeeroover Dethan, b- die met 350 zijner volgelingen door de ex peditie Bonifaci en de troepen van luitenant Khamian was omsingeld, werd 5 October aangevallen bij Acharne. De vijanden sloe gen op de vludh^ 8 gewonden |en een doode benevens een grooten, voorraad ammunitie achterlatend. Aan, Fransche zijde werd een Europeaan gedood en dertien gewond, waar onder luitenant Oressin, bovendien werden 11 inboorlingen gedood en 22 gewond. Een internationale vredes-con gres. BRUSSEL, 8 Oct. Op het heden geopen de internationale vredescongres waren 50 afgevaardigden van verschillende staten aan wezig. De eerste bijeenkomst werd geleid door Lafontaine, den voorzitter van het in ternationaal bureau. De Duitsche gedelegeer de Deneuville uitte den wensch, dat de toe nadering tusschen de verschillende landen zou vergemakkelijkt worden door interna tionale verdragen, en hoopte dat de voor standers van den vrede in Engeland en Duitschland tot de toenadering tusschen bei de landen zouden medewerken en ook tot beperking der oorlogstoerustingen, Arnaud (Frankrijk) drukte de hoop uit, dat internationale conflicten voortaan door arbitrage zouden beslecht worden, en Alex ander (Engeland) hoopte, dat de naijver tusschen Engeland en Duitschland op het punt van bewapening zou ophouden. Alkmaar. GEBOREN 7 Octr. Gerardus Franciscuz, z. van Gerardus van Veen en Engelina Maria Ranzyn. 8 dito. Cornells, z. van Andries Pover en Christina Maria Kunzt. ONDERTRGUWD: 7 Oct. Arend Bood, wedn. van Neehja de Bakker en Trijntje Ruiter. Petrus Cornells Johannes Maria Beelenkamp, te Rotterdam en Dirkje Ho gervorst, alhier. Joban Helzaingen, te Bergen en IJmtje Sophia van der Sleezen, alhier. Jacobus Beemsterboer, te Nijmegen en Anna Maria Francieca Adriaanze, alhier. GETROUWD Hermanns Cornells Johan nes Scheffel en Grietje Kleymeer. Gerrit Wortel en Tryntje Mosk. OVERLEDEN7 Oct. Johannes Dnio, 64 jaar. Kerkiyetsn niet ontvangen uitSchoor), Behagen, Bergen, Beemster, Tuitjehorn, Ou- dorp en Egmond aan Zee. De Beurs en enkele berichten moesten achterwege biyven tengevolge van het groot aantal advertenties. Ned. R. Kath Volksbond. Zondag 10 October, 's namiddags haif een, vergadering van de Tabaksbewerkers by den heer N. Konyn. Zondag 10 October, 's avonds 8 uur, Jaarvergadering der afdeeling. Agenda 1. Verslag van den Secretaris2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester 3. Verkiezing van bestuursleden 4 Bespre king Propagandaciub5. Bespreking St. Ni- colaasavond6. Mededeelingen. Vergadering van de ontwikkelings- vereeniging «St. Michael', op Zondag 10 October, 's middags 3 uur, in het Vereeni- gingsgebouw te Noord-Scharwoude. Vervolg lesing van den Moderator. Onderwerp Napoleon in zijn roemtydperk. ALKMAAR, 8 Oct. Aangevoerd 397 stapels, wegende 197617 K.G. FabriekskaasKleine kaas f 29,50. BoerenkaasKleine kaas f 29,50, commissie f 30,middelbare f 30,50. ALKMAAR, 9 Oct. Aangevoerd 6 Paarden f40 a 60, 71 Koeien en Ossen f 120 a 330, 40 nucht. Kalveren f 8 a 20,319 magere Schapen f 10,— a 22, 50 mag. Varkens f 16,a 28,—, 203 Biggen f 9,a 12,50, 27 Bokken en Geiten f 3,a 14,0, 0 kl. Bokjes f 0,a 0,Boter per kop 65 a 75 ct., Kipeieren f5,a 5,50, Eenden dito f 0,a 0,Lammeren f a BROEK OP LANGENDIJK. 7 Oct. 9600 stuks Bloemkool ie soort f3. a 7,Reuzen le soort f 4.a 8.200) stuks 2e soort f 1.10 a 1.60, 34300 stuks Koode kool f 2.a 3.s0, 14309 stuks Gele kool f2. a 3.80, 17200 stuks Witte kool f 4.a 6.70. 8 Oct. 13000 stuks Bloemkool le soort f3.75 a 6.Reuzen le soort f 4.a 7.4QU0 stuks Bloemkool 2e soort f 0.— a 0.40000 stuks Roode kool f 2,a 3.80, J2000 stuks Gele kool f 2.a 3.70, 11000 stuks Witte kool f 4.— a 6.50. ASSENDELFT, 8 Oct. Aangevoerd 530 koppen boter f 1.07° al.1?6, 2380 Aipeieren per 100 f5.a 6.50, Scha pen f a 29 kaasjes f 1.02' per stuk. KROMMENIE, 7 Oct. Aangevoerd 194 koppen boter f 1.07° a 1.125 p. kop, 1300 Kipeieren f 5.50 a 6.per 100 stuks. SCHAGEiVI, 7 Oct. Aangevoerd 10 Paarden f 80 a 200, 0 Ossen f a 0, 17 stieren f 100 a J70, Geide- koeien f 0 a 170 vette Koeien f 160 a 280, 42 Kalfkoeien f130 a 265, Graskalveren f 0 a 08 Vaarzen f 80 a 125, Hokkelingen f a ,30 nueht. Kalveren f 7.a 20. 100 Schapen magere f 12.0 a 15.1)20 id. vette f 18.a 25.Overhouders f a 975 Lammeren f 9.a 15.50, 5 bokken en geiten f 3.a 6.6 magere Varkens f 14.— a 18—, 25 vette id. f 0.52 a 0.54 p. K.G., 80 Biggen f9 a 14.100 Konijnen f 0.50 a 1.25, *U0 Kippen f 0.50 a 1.50, 80 Eendeu f 0.60 a 0.80, 900 K.G. Boter 65 a 70 et., 4000 Kip eieren f 4.50 a 5.per 100 stuks, 1000 Eenden f 4.a 0. De Heer en Mevrouw Mr. A. M DE LANGE -Kann en Mevrouw de Weduwe H. J. DE LANGE-Hirschig, betuigen hun vriendelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, onderronden bij het overlijden van hun geliefden Zoon en Kleinzoon AÜRIANUS FE TSU3 HENDBIE DE LiNSE. Alkmaar, 9 October 1909. Het zjj mij vergund, langs dezen weg mijn hartelijken dank te brengen aan allen te Alkmaar, die mij hebben gelukgewenseht met mijn 1271-jarig Priesterschap. J. B. J. M. HöPPENER, Regent der Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. Aan allen, die mij uit Limmen en Schoorl hunne belangstellirg hebben ge toond op 4 Oct, mijn hartelijken dank. Pastoor PEEPERKORN. PJIegen Nov. zag zich te Amsterdam ■- gaarne gepl. eene nette degelijke R. K. KfiUEENMSID, niet ongen. voor alleen te gaan, v, g. g v. Br. fr. lett. T. D., boekh. GEBR. KUIJPER, Paleis- Btraat 14, Amsterdam. Er biedt zich aan voor direct of later eene HUISHOUDSTER, middelbare leeftijd, v. g. g. v. Pr. br. lett. N, aan den Boekh. Wed. J. R. VAN ROS- SUM, Utrecht. flevraagd terstond een R. K. BOEBEN- MEID, bij W. DE BOER, Spierin- gerweg bjj Bennebroekerweg, Haarlem mermeer. Uien net BUE9ESMSISJE, leeftijd 21 jaar, zag zich gaarne geplaatst in een Manufacturenwinkel of iets dergeljjks. Br. fr. No. 1197, Boekh. J. VINK Pss., Beverwijk. Een SCHILDER gevraagd aan de Vogel- kooienfabriek van de firma ZON- JEE, te Uitgeest.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2