>óts: *w. Pater |s 8 uur MP, aan te Alkmaar, R. >elsel. RST, kite. Van benthem- wink. chrittelijk). [nwel voor sr K. S. A. foote Kerk uilen. 3EVOORT 38 Zaterdag 13 November 1909. TWEEDE BLAD. KALENDER voor de dagen der week. Voor de laatste maal Ferrer. Gemengd Nieuws. EL maar eestraat. fee, G. FOOR. Lüte. i GROOT. ONS nlging „Nieuw Leven", rpraan. iuzlekkorps, mponist, Haarlem. EN, Ritsevoorfc, in den Laat en A. KLOOSTER )te Kerk. ar Heer met één Dame). Uitgeest 9 50. 46.00 40.00 60.00 16.00 KOSTERS, - AlïcnW1 14 Nov. Zondag. Beschermfeest van Maria. Octaafdag van den H Willi- brordus. Evangelie: De storm op'zee. Matth. VIII 23-27. 15 Maandag. H. Gertrudi», Maagd. 16 Dinsdag. H. Marticus, Pans en Mart. 17 Woensdag. H. Gregoriusj Thaumatnr- gus, Belijder. 18 Donderdag. Kerkwijding der Basiliek van de H.H, Pttrns en Paulus te Rome. 19 Vrijdag. H. Elisabeth, Weduwe. 20 Zaterdag. H. FeFx van Valois, Bel. li novembse. Vier en twintigste Zondag na Pinksteren. Tweede Zondag der Maand. Les uit den brief van den H apostel Paulus aan de Romeinen; XIII, 8—10 Broeders! Weest niemand iets schuldig, tenzij dat gij (elkander liefhebt; want wie den naaste liefheeft, hij heeft de wet vervuld. Immers: gij zult (geen overspel bedrijven, gij zult niet idoodslaan, gij zult niet stelen, gij zult geen valsche getuigenis geven, gij zult niet begeeren, en wat ander gebod er mo ge zijn, 'het wordt zamengevat in dit woord gij zult uwen naaste liefhebhen ais u zei- ven. De liefde doet niet wat den naaste' kwaad 'is. Derhalve is de liefde de vervulling der wet. I Evangelie volgens den H. Mattheus VIII, 23-27. Te (dien tijde, toen Jesus in het scheepje ging, volgden Hem zijne leerlingen. En zie, er ontstond een zware storm op zee, zoo dat het scheepje door de golven overdekt werd; Hij echter sliep. En zijne leerlingen naderden tot Hem en wekten Hem, zeg gende: Heer! red ons! wij vergaan! En Jesus zeide hunwat zijt gij bevreesd, klein- geloovigen! Toen stond Hij op, beval aan de winden 'en aan de zee, en er ontstond een groote kalmte. De tnenschen nu waren ver baasd en spraken: Wie is deze, daar winden en zee Hem gehoorzaam zijn! In ons vorig nummer vermelden wij het slot van het a-tikel van Max Harden over de Ferrer-geschiedenis. Hieronder laten we volgen hetgeen »de Telegraaf» aan genoemd artikel ontleende en publiceerde onder den titel «Voor de laatste maal Ferrer». Commentaar zal wel overbodig zijn. Francisco Ferrer dood en begravenzijn testament, dat hem al niet tot eera mag strekken, gepubliceerdde laatste man van de laatste protest-meeting uitgeschreeuwd. Alles rustig, de storm is bedaard tijd om een paar verstandige woorden uit te spreken en aan te hooren. De meeste mencchen, die niet aan protest meetings hebben meegedaan, die hoogstens eenige oogenbiikken innerlijk verontwaardigd geweest zijn, hebben toch iets gemeen gehad met de meetinggangers, met de luidst ver ontwaardigden, met de felsten tegen Spar je en zijn jongen koning. Ditze hadden even eens zelden of nooit van Ferrer gehoord en wisten evenmin wat hij voor een sinjeur was. Tot hun aller governo een stak van zijn levensgeschiedenis. De bron, waaruit wij put ten, zij hier genoemd. Maximilian Harden in de »Znkunft« derhalve onverdacht niet clericaal, evenmin door dik en dun monarchaal, een man, die gerust dnrft zeggen, waar het op staat en niet gewoon is iemand te sparen. Francisco Ferrer werd geboren in 1859 en in 1880 tot lijninspectenr bij bet noordelijk spoorwegnet in Spanje benoemd. Na een 4 jarigen diensttijd ontslagen, begaf hij zich met vrouw en 3 kinderen naar Parijs, waar bij eerst een kroeg hield en later als taal- leeraar in zijn onderbond trachtte te voor zien. Nadat by bij een oude rijke dame (Ernestine Meunier) in de gunst gekomen was, liet hij zijn huwelijk ontbinden en nam zijn vrouw de drie kinderen af. Niet echter om ze bij zich te houden, maar om hun moeder te krenken. Mevrouw Teresa Ferrer schoot op den man, die haar keur kinderen ontnomen had en in de verdediging, welke zij bij de 10e kamer van het Parijsche gerechtshof indiende, schreef zy »Myn leven aan de zyde van dien man was een voort durend martelaarschap. Mijn dochteiB beeft bij van mij weggenomen, de joDgste terstond na de geboorte, en mijn vragen, waar zij zich ophielden, nooit beantwoord. Dat ik op hem schoot, was krankzinnigheid. Over die daad heb ik berouw, maar ik heb zooveel geleden, dat ik durf hopen op uw mede lijden». Zij bedroog zich niet in haar hoop. Franciseo Ferrer was intusschen spoedig taet de oude juffer intiem geworden. De man, die bet vermogen van Ernestine Meu- Bier beheerde, een zekere heer Copola, ver kaalt daarover in de »Corriere della Sera» 'Ferrer gedroeg zich tegen de vrome oude jaffrouw als een ztrenggeloovig man van oerconservatieve beginselen en wist daarmede te bereiken, dat mijn cliënte hem voor een crèche, die by te Barcelona wilde stichten, en besturen, jaarlijks een bedrag van 16.000 francs beloofde. Toen zy stierf (van de crèche stond nog geen steen op den anderen), liet zij Ferrer na baar huis in de ree des Petites Ecuries te parijs, dat geschat werd op s/4 millioen francs, benevens waarechyn- lijk nog andere zaken. De opbrengst van dit huis zou dienen voor het onderhond van de model crèche. Ferrer besteedde het geld echter voor de stichting van zijn atheïstische en anarchistische scholen en misbruikte zoo het vertrouwen vau een vrouw waarvan hij wiet, dat zij zeer kerkelijk gezind was, en die bij testamentaire beschikking een groote som gelde voor het lezen van zielmissen bestemde. Myn voornemen om Ferrer te dwingen het testament naar den geest daar van uit te voeren, kon ik niet volbrengen, omdat mjj de gedocumenteerde bewijzen ont braken». Na het overiyden van de goede oude Ernestine was Ferrer een welgesteld en voor Spanje zelfs een ryk man, die zijn geld goed kon besteden, de schoone jonge dame Soledad Villsfracca tot gezellin kon kiezen en in Parijs, waar bij vaak vertoefde op aanzienlijken voet kon leven. In Frank rijk, evenals in Spanje, werd h(j door de politie nauwkeurig in 't oog gehouden. Hij ging om met alle leiders van het interna tionale anarchisme, beval de propaganda van de daad aan en stichtte in zyn vaderland scholen, waarvan hij zelf zegt, dat »zij de kinderen in plaats van hun voor te liegen dat men hen wilde opvoeden tot brave ar beiders, kooplieden of ambtenaren, met re- volutionuairen geeet moeten vervullen en zoo de nog bestaande maatschappij reeds by den wortel moeten uitroeien». Om zijn eigen kinderen bekommerde by zich niet en gaf er niets om, dat een dcch ter van hem, den peseta millionnair, in 'n fabriek moest werken en op een zolderka meitje kinderen ter wereld brengen en een andere alax een klein meisje van een Parijsch theater den weg van alle andere aardige kleine theatermeisjes moest opgaan. Ferrer werd beschuldigd als aanstichter van een aanslag op den koning, echter vry gelaten en niet gehinderd in zijn leerpro gramma, hoe duidelijk het ook ana-chistisch bleek te zijn. Dan in Barcelona tydens den opstand by werd gevonden, gevat, voor den krijgsraad gebracht en met algemeene stem man veroordeeld. De held van de historie Men moge nu nog bovendien bedenken dat de vrijdenkers in Spanje reeds lang tot een geweldige macht waren georganiseerd, ter Ferrer bij de Parysche Pont Nenf achter het buffet stond, dat in alle provinciën van het koninkrijk Spanje en overal in Oatalonië on katholieke en atheïstische scholen reeds in overvloed waren, voordat Ferrer lijninepec teur bij het noordernet werd. Een ding'eeh ter is zijn werk, ééa ding heeft hij in Spar je ingevoerd Scholen, waarop de kinderen van hun prilste jeugd af onderwezen worden volgens de evangeliën van Krapotkin, Bakoe- nin en Ravachol. Onder de meetinggangers en stille of luide protestanten, die zich min of meer ged; os- gen als partijgangers voor Ferrer, zal het aantal toch niet zoo groot geweest zyn der genen, die dicht by het anarchisme staan, Maar men propageerde door te protestee ren immers voor vrijheid vaa elk beginsel en elke leer. Ook voor een leer, die iu de praktijk werkt met nitro glicerine, knalkwik en dynamiet Zou men werkelijk in koelen rade wenschen, dat de Spaansche regeering geswicht was voor de betoogicgen in bet buitenland en Ferrer had losgelaten, om hem elders weer zijn anarchisme te laten predi ken en opstanden en koningsmoorden te la ten organiseeren We hebben ons met ons pro Ferrerrisme een weinig geblameerd zijn een weinig sen timenteel geworden, omdat het woord vry- heid, de naam van het dierste goed, wat dikwijls klonk als er gesproken werd van inquisitie, een woord dat in het vaderland altijd spreekt tot het bloed en het in be roering brengt. Na den storm alles rustigtQd om een paar verstandige woorden te spreken en aan te hooren. Esperanto. Uit het Novembernummer van La Holanda Pioniro», orgaan der Neder- lar.dsche Esperantisten vereeniging biykt dat Esperanto zich langzamerhand meer verbreidt. Zoo zien wij dat te Blaricum, na een lezing van den heer H. Blok uit Amsterdam, is opgericht »de Eerste Gooische Esperanto- club »la Eapero» met een 15-tal ladente Hilversum trachten een 10 tal agenten van politie een cursus te vormen. Ook uit den Haag komen goede berich ten de Algemeene Haagsche Esperanto- arbeidersclub heeft reeds over de 150 leden als wy in aanmerking nemen dat deze ver eeniglng nog slechts 2 jaren bestaat, is dit een aardig ledental. Te Haarlem waren bij een lezing van genoemden heer o. a. ook tegenwoordig de wethouder van ondeiwys, de directeur der Rykskweekschool voor ondc-rwyzers, en vele hoofden van scholen. Naar ingewonnen berichten zal zeer zeker binnen kort in den Helder een Esperanto- club worden opgericht. Ook in het Zuiden van ons land komt wat meer beweging te Roozendaal en Hein- kenszand zyn clubs opgericht. Uit dit alles biykt dat ook in ons land dua de beweging veld wint. Als wij buitenlandsche berichten nagaan, zien wij dat de Esperanto cursussen te Ber lijn, Dresden, Frankfurt, Hamburg, om slechts enkele plaatsen t? noemen, een enorme om vang hebben bereikt. In Buda-Pest wordt thans een Esperanto cursus voor blinden ge geven en moet de belangstelling voor Es peranto zeer groot zyn. Uit de Vereenigde Staten, Brazilië, Japan, Palestina, alsook uit Frankrijk, Rusland, Hon- garye en Zwitserland zijn de berichten zeer gunstig. Een verbiydend teeken is het voor de Holiandsche Esperantisten dat de bladen tegenwoordig meermalen artikelen over Es peranto opnemen. Een courantenartikel vermag meer dan vele circulaires. V, E. A. Sneeuw in de Pyreneeën. Plotseling ingevallen koude wordt uit Pau gemeld. In twee dagen ia de temperatuur 101 gedaald. In de dalen der Pyreneeën vriest het 's nachts en er is zooveel sneeuw gévallen, dat het verkeer door de passen zeer bemoeilijkt wordt. De gekantelde boot. Naar men verneemt hebben de passagiers van het gekantelde schip het Ziekenhuis Ie Groningen verlaten cm naar huis teru; te keeren. Sommigen moesten eerst weer voor de inkocpen zorgen, daar deze verloren waren gegaan. Men denkt als oorzaak dat er aan ééa kant der boot te veel geladen was, waardoor zij aaa den grond kwam, zoodat zy bij het af luwen moest kantelen. Botsing. Bij Vancouver is Woensdag een goederenwagen in volle vaart op een elec- trischen trein met werklui geloopen. De goederenwagen, die met zwaar hout be laden was, was op den top van een steiltn berg losgeraakt en de passagieratrein kwam tegen den berg op. Veertien reizigers wer den op slag gedood. Alle anderen zijn ern stig gewond, vier hunner doodelijk. Orkaan. Op Jamaica heeft een orkaan groote overstroomingen veroorzaakt en de gemeenschap met het binnenland en de neburige eilanden verbreken. Brand. Woensdagavond om ongeveer 11 uur, ontstond te Hilversum brand door het omvallen van een te vuur staande pot met vet in het perceel, bewoond door den heer M. Krant. In het huis werd een rSwielaffaire uitge oefend, terwijl de aangrenzende schuur werd gebruikt voor berging van voorwerpen van allerlei aard. In het achterste deel van het perceel was een lompenpakhuis. De vlam men grepen snel om zich heen en sioegeu weldra naar buiten. De btandweer, die te ongeveer kwart voor twaalf verscheen, tastte het vuur aan met 3 slangen op de water leiding, doch aan blnsschen viel niet meer te denken. Alleen do aangrenzende percee len konden voor het vuur gespaard blijven. Van bet huis staat alleen een gedeelte der muren nog, evenals van de schnur. De ge heele inboedel ging verloren. Esu paard kon nog met moeite gered worden, door een Bchutting weg te breken. Ondanks het late uur was er nog veel volk op de been. Verzekering dekt do schade, die vrij groot is. (Tel.) Waarschuwing. Op grond van by Hr. Ms. gezantschap te Rio de Janeiro ontvangen berichten wordt aau belanghebbenden ont raden zich te laten aanwerven als arbeider bij den bouw der spoorweglijn Madeira Mamoré in Brazilië. Het klimaat aldaar wordt zeer ongunstig voor de gezondheid geacht. (Sta De strijd in Zweden. Alle kans op een schikking in de uitsluiting in Zweden leek dezer dagen verkeken. De patroons staan er op, dat de arbeiders die weer in dienst wil len komen uit hun vakvereenigiug treden. Van alle kanten acht men dien eiach in stryd met getroffen overeenkomsten, maar de patroons zeggen, dat de arbeiders begon nen zyn met schending van overeenkomsten, en achten zich daarom niet meer gebonden. Lijk gevonden. Woensdagochtend is het lijk van een arbeider in de sloot aan de Breeden weg te Zevenhuizen gevonden. De man is nog Zondag gezien. Den heelen zomer is hij werkzaam geweest onder Waddinx- veen en had Zondag het voornemen te ken nen gegeven, naar Zoeteimeer te gaan. De 60 jarige man was gehuwd en te Rotterdam woonachtig. Treinbotsing. Door verkeerden wissel stand is te Oostburg de personentram op een bietentram geloopen. Een persoon ge raakte tusechen de ingeschoven wagens be kneld en het kostte veel moeite hem'te redden. Er moest onmiddelyk geneeskundige hulp worden ingeroepen. Het lollend materieel is belargrijk be schadigd. De passagiers kwamen overigens met de schrik vry. logisch. Vader: Jantje, eet niet zoo gauw I De mensehen zullen zeggen, dat je een kleine schrokop bent. Weet je wel, wat dat is Jantje (nadenkend)Wel, vader ik denk een zoontje van den grooten schrokop. De gestrande Ida. De gestrande gaffel- schoener 1* hooger op het strand gezet en zit thans met zware stnurboordsslagiijde met den kop naar het zuidoosten. Et- zal een expertise gehouden worden, naar schip en lading. De werkloosheid in Friesland. Het is met de wetkioosheid onder boerenarbeiders in F-riesland veel beter gesteld dan men al gemeen verwachtte. Da meeste hunner heb ben nog werk, vooral door de stal voedering, die nog op elke boerdery plaats heeft. In de weiden is nog wel grasdit wordt ge maaid en dan naar de boerderij gevaren of gereden. In het dorp Wartena wilde een boer er voor dit werk nog een maaier bij hebben hy kon er in 't dorp geen krijgen, alle arbeiders hebben er werk. In de heide streken wordt werk verschaft door corpora ties en landeigenaren met de ontginning van woeste gronden. Luchtvaart. Op de vlakte van Hempstead, op 30 K.M. afstand van New York, zal men een vliegplaats inrichten. Men zal er twee banen aanleggen, een van 20 mijlen (32 KM) en een van 10 mijlen (16 K.MLoodsen, tribunes en club hols zullen natuuriyk worden gebouwd. De Amerikaans che luchtvaart vereeniging hoopt, dat de jaarljjksche wedstrijd om den Gordon Bennett beker, in 1910 op haar ter rein zal gehouden worden. Prins Hendrik ais Doolhofglds. Wij lezen in het Hbl Op den eersten Zondag van eiken maand hebben de employé s aan het Kon. Paleis en Staldepartement verlof, om met bun ge zin in het Kon. Park te gaan wandelen. Geen wonder, dat met het prachtige najaarsweer van j I. Zondag velen van dit voorrecht gebruik maakten. 't Was ongereer 5 uur iu den middag, toen een twealal koetsiers, de een van zyn echtgenoo'e vergezeld, alvorens het Park te verlaten, nog even een bezoek aaa den Doolhof» b-acht. Er ia te gaan ging gemakkelijk genoeg, doch ar weer uit te komen bleek met geen praatje gedaan. Inmiddels begon het te schemeren en reeds maakte men zich onge rust, toen, tot aller verademing een wielryder naderde. De redding was naby I Dichterbij g-kometi, bleek het Z K. H. de Prine te zijn, die zich niet weinig ver kneukelde in de verlegenheid, waarin zich het drietal bevond. De Prfns, die het doolhof op een prikje kent, wees zeer goedmoedig een richting, die men kon inslaan, •Maar, Koninklijke Hoogheid,» was 't ant woord, »dien kant zijn we al vijfmaal uitge weest I» O, dat is nog lang geen tienmaal,» was 's Prinsen antwoord; >hebben de heeien nog dienst vanavond •Ja, K. H., om 7 uur is bet paarden- voederen». •Nu, dan heb jullie nog wei anderhalf uur tijd te wandelen», antwoordde de P/irs en verwijderde zich lachende. Een eindje verder ontmoette Z. K. II. een collega van de doolhofbezoekers. De Prins gaf dezen in overweging, zijn vrienden uit den nood te helpen. Gaarne bad da Priti zeker gezien, dat de laatst aangespro kene ook in de val was geloopendeze was echter zoo verstandig don buitenkant te beulen. Na lang zoeken en scharrelen en met be hulp van hna collega gelokte bet den dolenden eindelijk een uitweg ts vinden. Nog lang zullen zij met genoegen aan dit avontuurtje terugdenken en daar by voor al de goede voorlichting van den Prins niet vergeten. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 81/» uur stille H.H. Missen 10 uur gezongen Hoogmis -, 's namidd. 3 uur Vespers 'a avonds 6 nnr Lof met predikatie ter eere van 't Oub. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 unr Congregatie der H. Maagd; 8l/} uur precies, repetitie van het zangkoor der Congregatie. Woensdag 's avonds 7 uur Lof. Donderdag 's morg. 9 uur g8z. H. Mis ter eere van het H. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel avonds 7 uur Lof tot dezelfde intentie. V r y d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van bet Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis ter eere v. h. Onb. Hatt van Maria voor de bekaering der zondaren. Parochie van den S. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille HH. Missen 101/, uur Hoogmis's midd. 2 en 3'/j uur Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag van 5 6 unr gelegenheid om te biechten. Dinsdag, 10a der 15 Dinsdaagache devotie ter eere van St. Dominicus, 's morg. 9 nar gez. Maandstond voor Jacobus Tames 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 nnr H. Mis ter eere van O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans, met vollen aflaat voor eenieder die er by tegenwoordig is 's av. 7 nur Congregatie, Donderdag 'a morg. 9 uur gez. H. Mis voor de leden van St. Elisabeth. V r ij d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof, Aanst. Zondag 6 uur H. Mis voor de dames en leden van de St. Martha vereeniging 9 uur H. Mis voor de leden van den R, K. Volksbond. Zondag 14 Nov. a.s. St. Joseph Club, Afd. B ?7. uur Afd. C 9 uur Afd. A 101/, uur SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91li nor Hoogmis. Woensdag, 's marg. 8 uur gez. H. Mis Donderdag 's avonds 7 nar Lof. Zaterdag 's avonds nnr 7 Lof en Roz, HEILO. Zondag, octaaf van het jaarfeest ter eere van den H. Willibrordu», 's morg. 71/» uur stille H. Mis 91/, uur Hoogmis, waar onder predikatie 's midd. 1 '/j nur Cate chismus 2l/j nur Vespers 'i av. 61/, uur Lof ter eere van den H. Willibrordus, waarna vereering Zijner reliquie. Maandag de H.H. Missen ten 7l/j en 8'/i nnr. Dinsdag, Woensdag en Donderdag de H H. Missen ten 8 uur. V r y d a g en Zaterdag da H.H. Missen ten 8 en 8'/j uur. Zaterdag na de H. Mis komen de kin dereu biechten, die in 't vorige jaar zijn aangenomen 's midd. van 4 unr af gele genheid om te biechten voor anderen 's avonds 6unr Maria Lof. Op de gewone dagen Catechismus, behalve die vau Maandag, welke zal worden ge- honden Zaterdagmorgen 11 uur. Zondag a.s. feeet van O. L. Vr. Opdracht in den tempel. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertws. Zondag, 2e Zondag dezer maand, byzon- der toegewyd aan ons medeiyden met da zielen in het vagevuur, 7'/j nur Vroegmis voor de parochie 10 uur Hoogmis voor de ziel van zaliger Joannes Swart 'a midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Gesch. 2 uur Veepers met Rozenhoedje voor de zielen in hst vagevuur. Maandag, feestdag v. d. H. Gertmdis. Donderdag 'savonds 6J/j uur Lof met Roz, voor de zielen in het Vagevuur, V r y d a g, feestdag van de H. Elisabeth, weduwe. Vau de laatste H H. Sacramenten voorzien Bernardns Schoof. In den Heer overleden Joannes Swart. EGMOND AAN ZEE. Zondag, sluiting der H, Missie, tevens sluiting van het Veertigurengebed, 's morg. 7Vj uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 's midd, 2 uur Vespers 's avonds 7 uur plechtig Lof met preek, processie en Te Deum. Gedurende dese week de H.H, Mieaon ten 81/1 uur. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. Zaterdag 'b midd. van 3—7 uur biecht- hooren av. 6'/j uur Lof en Rozenkr. DE BEEMSTER. Zondag 'a morg. 7l/1 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 'a midd. 2 uur Vesper*. Zaterdag van 3-4 en van 6—8 uur gelegenheid om te biechten'o avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Van de laatste HH Sacramenten voorzien: Vronw Adelbait Veidboer, geb. Molenaar. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morg. 7 nur H. Mis voor de parochie10 nur Hoogmis voor P. Oude. man; 's midd. I1/, Catechismus 2'/j uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor P. Krom en M. Ruiten 9 unr H. M s voor de fam'lie Zyp—Mak. Dinsdag 's morg. 8 nnr H. Mis voor da geloovige zielen; 9 uur gez. Maandst. voor P. D. van Rijn. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor C. Rood9 nur H. Mis tot zekere intentie. Donderdag 'smorg. 7 nur H. Mis voor C. de Moei en A. Steur 9 uur H. Mis voor R. Gribling en Gr. Groot. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor C. Dekker en G. Zuurbier9 uur H. Mis voor de geloovige zielen. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk8l/a uur H. Mis voor P. D, van Rijn en S. A. de Klerk. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Gewone dagen Catechismus. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 Va uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis 1'/, uur Catechismus 2l/j uur Vespers. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Maandstond voor Elisabeth Kempe, wed. Mooij. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Cornelias, patroon tegen alle senuwiyden. Boekjes, medailles en gewyd water aan de pastorie te verkrijgen. Catechismus volgens gewoonte. CASTRICUM. Zondag 's morg. 7 nur H. Mis voor Maartje Koper en overl. fam. 8'/j unr H. Mis voor de parochie 10 uur Hoogmis tot zekere intentie 's midd. 1 unr Catech, 2 uur oefeniDg van den H. Kruisweg voor de Geloovige Zielen. Maandag 's morg. 7l/% en 81/* nur HH. Missen voor Hoogs Erven. Dinsdag 's morg. 7'/a uur H. Mis voor Engel en Cornelia Zonneveld8l/4 uur H. Mis voor Willem Borst. Woensdag 's morg. 7'/j uur H. Mis voor Petrus Theinling en overl. fam. 8'/4 uur H. Mis voor pastoor Rüscheblatt. Donderdag 's morg. 71/J nur H. Mis voor overl. fam. Res 8l/4 uur gei. Maandst. voor Cornells v. d. Velden.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 5