Provinciaal Nieuws. Letteren en Kunst. Ingezonden Stukken. V r d a g 's morg. 71/, uur H. Mis voor overledene oudere 81/* uur H. Mie voor Clanina Terra, hvr. van Jacohui Kuijs. Zaterdag 'e morg. 71/, en 8'/4 uur H H. Missen voor Hoogs Erven 's av. 6l/a üur Lot met Roz. ter eere van Maria. Van de laatste H H. Sacramenten voorzien Joannes Brakenhof en Simon Louter. In den heer overleden Mej. Eugenie Bue- sen, geb. Bertrand, Jacobus de Zeenw, Oornelis v. d. Velden en Joannes Ruy§. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis tot zekere intentie 91/, uur Hoogmis voor de gemeente 's midd. 2 uur Vespers 's av. 7 uur plechtig Lof. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Arie Bakkum en Cornelia Groen 81/» uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Pieter Eaptein 8'/i uur H. Mis voor Dirk Brantjes en Doortje Bakkum. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledene iamilie Mul8l/j uur H. Mis voor Klasie Kuy», wed. van Jan Pepping. Donderdag, 's morg. 8 uur H, Mis voor Maria Groot8Vj uur gez. H. Mis voor de geloovige zielen. V r d a g 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Agatha Polle81 uur H. Mis voor Trijntje Cornelisse, hvr. van Willem Groen. Zaterdag, 's morg. 8 uur H. Mis voor Simon Koemeester en Elisabeth Koning 81/, uur H. Mis voor Oornelis Kraakman 's midd. van 4 uur gelegenheid om te biechten 's av. 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. In den Heer overleden Klasie Kuijs, wed. van Jan Pepping. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis10 uur Hoogmis; 's midd l'/j uur Catechismus; 21/, uur Vespers's avonds 61/s uur H. Familie. In de week de H.H. Missen ten 7% en 81/4 uur. Zaterdag alleen 8'/4 uur. Catechismus als naar gewoonte. Donderdag 's midd. 31/a uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag 's midd. van 3 uur af gelegen heid om te biechten3Vj uur Lof ter eere van de H. Maagd. ZUID-ZIJPE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor Petrus Kraakman en Elisabeth Comman deur 93/4 uur Hoogmis voor de parochie 's midd. 2 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag en Dinsdag geen H. Mis. Woensdag H. Mis voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overl. familie. Donderdag H. Mis voor Willem Ligthart en Elisabeth Strop. V r ij d a g H. Mis voor Arie Louwe. Zaterdag H. Mis voor Joannes Groot en Anna Koning. AKERSLOOT. Z o n'd a g 's morg. 71/! uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna gezameljjke zang oefening. Vrijdag, feestdag der H. Elisabeth, patro nes der 3e Orde van den H. Frarciscus. Na de H. Mis generale absolutie voor de leden der 3e Orde 's avonds 7 uur Lof, daarna lied no. 45. Zaterdag, 's morg. na de H. Mis en middags van 3—5 uur gelegenheid om te biechten. Deze week Catechismus volgens gewoonte. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis met onderrichting, 10 uur Hoogmis met predi katie, 's midd. 2Vj uur Vespers 's avonds 6 uur Lof, waaronder Rozenhoedje met de Litanie voor Dirk Ooijevaar, als lid van de St. Barbara vereeniging. Donderdag 's morg. 9 uur Maandstond voor Dirk Ooyevaar 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. .Sacrament. Zaterdag, van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Petrus Zut, uit den Diepsmeer, en Adriaan Wolfs. In den Heer overledenDirk Ooijevaar, Truitje Groen, hvr. van Arie Stokman, en Aagje Ooijevaar. SCHOORL. Zondag 's morg. 71/s uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. I1/» uur Catechismus 21/4 uur Vespers. Na de Hoogmis verhu ring der openstaande plaatsen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's namidd. van 4—7 uur biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9'/j uur Hoogmis1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 's morg, 8 uur gez. Jaargetij. Zaterdag 's namidd. van 3—7 uur gele genheid om te biechten 's av. 7 uur Lof. DE RIJP. Zondag 's morgens 71/, uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's midd. I1/, uur Catecb. 2Yj uur Vespers; 's avonds 6l/„ uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morg. 9 uur gez. Requiem. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis. V r ij d a g avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag 's morg. voor en na de H. Mis en 's namiddags van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Oornelis Konijn, Trijntje Schippers en Appolonia van Baars. ASSENDELFT. Zondag 's morg 7 uur Jaargetijde voor Joannes Janz. Heijne10 uur Hoogmis voor de parcchie's middags 11/1 uur Catechismus 2*/i uur Vespers. Inning der landhuur op Woensdag 1 Dec., verhuring op 2 Dec. aan de pastorie. Maandag 's morg. 7l/j uur H. Mis tot lafenis der geloovige zielen81/s uur H. Mis voor Gerrit Jan Engelsz. Kramer. Dinsdag 's morg. 7Vj uur H. Mis voor Cornelis Al en Claeina Gaal81/, uur gez. Jaargetijde voor Engeltje Kroon. Woensdag 's morg. 7Vi uur H. Mis voor Anna Koning, wed. Hendrik Tambach 81/. uur H. Mis voor Jan Simonsz. Kramer. Donderdag 's morg. 7^ uur H. Mis voor lev. en overl. leden van het Broed. Allerh. Hart van Jesus 81/, uur H. Mis voor overl. leden der Westl. processie. Vrijdag 'smorg. 7'^ uur H. Mis voor Klaas Al en Neeltje Kroon81/1 uur H. Mis voor Jacob Jacobse v. d. Laan. Za t e r d a g 's morg. uur H. Mis voor Hein Velserboer en Maartje Brakenhof en overl. kinderen 81/, uur H. Mis voor Jan Engelsz. Kramer en Grietje de Jong. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Dirk Schipper, Clasina Rijkhoff, hvr. van Arie Tjipjes, en Steintje Nielen. KROMMENIE. Zondag 's morg. 7'/» uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor de familie Rouwendaal—Hutsmans. Na de Hoogmis verkooping van open plaatsen en Catechismus 's midd. 21/» uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie8a/a uur H. Mis voor overledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Aafje Zwaan 8l/s uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. van H. Noom. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie 81/J uur gei. Jaargetijde voor de overl. leden der Westl. Processie. Donderdag 'smorg, 8l/j uur Jaarmis voor Martinus Huismans9 uur gez. Jaargetijde voor Catharina Huismans 's avonds 7Yj unr Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Brechtje Breeuwer, als lid der Westl. Proc. 8l/j uur H. Mis voor Anna Schrademaker en Petrus Neeft. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen; 8'/4 uur H. MiB voor Petrus Joannes van Gelderen en Anra de Wit 's midd. van 4—8 uur biechthooren Catechismus volgens gewoonte. Zondag a.s. collecte Schoolfonds. Van de laatste H H. Sacramenten voorzien Catharina Luiting en Lena Huismans. In den Heer overleden: Maria Waijper Cornelis Klous en Brechtje Breeuwer, echtg. van Nicolaas Luiting. WORMERVEER. Zondag 's morg. 7l/i uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morg. 8Yi uur H. Mis. Donderdag 's morg. 81/, uur gezongen H. Mis's avond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r ij d a g en Zaterdag 's morg. 8l/i uur H. Mis Zaterdag 's avonds van 6-8 uur gele genheid om te biechten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's middags 12 uur Catechismus. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 'smorg. 8 uur H. Mis 10uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers 4*/j uur Congregatie der H. Familie. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. O. L. Vrouwe Kerk. Zondag 's morg. 7'/a uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds ö'/j Lof van het H. Hart met predikatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af gele genheid tot biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen. HEILO en OESDOM (onder Heilo). Het feest van >Siute Maarten» werd alhier den llden dezer op van ouds gebruikelijke wijze door de jeugd gevierd. Nadat wij reeds dagen te voren het aloude liedje hoorden ziDgen langs velden en wegen, trokken de Heiloër kinderen er dien avond, zoodra het duister begon te worden, met lampions en chineesche ballons in de handen, op uit om aan de huizen te zingen «Sinte 8inte Maarten, De kalv'ren hebben staarten, De koeien hebben hoornen, De kerken dragen toornen, De toornen hebben klokken, De meisjes dragen rokken, De jongens dragen broeken, Ouwe vrouwen schutteldoeken.» Andere liedjes brachten afwisseling in deze zangen. Toch wordt het op 't laatst wel wat., vervelend om maar steeds bij hun geschel de deur te openen, want... zij krijgen gaarne eene «belooning» voor het aanheffen hunner Sint Maarten zangen. Dat lieve leventje begon 's middags half vijf en werd om half negen nog door enkelen voortgezet! Etfia, het is maar ééns in 't jaar >Sinte Maarten». Dat kinderfeest is zoo de aankondiging van den in aantocht zijnden winter, gelijk het «beekummen» (op Sinte Matthij») het naderen van de lieve lente ons meldt; dan brandt de jeugd hier op verschillende punten der gemeente vreugdevuren, wat misschien nog wel een overblijfsel is uit heidensche tijdeD. De mazelen, die hier nog al hebben geheerscht, hadden een niet ongunstig ver loop geen enkel sterfgeval kwam er voor. De meeste kinderen, die er door waren aan getast, zijn weder hersteld en bezoeken op nieuw de school,'terwijl van nieuwe gevallen bijna niet meer wordt vernomen. De Propagandac'ub «St. Willibrordus» verspreidde dezer dagen het «Ferrerblad» in de gemeente. Ook de Lcërs kunnen dds lezen, hoe onrechtvaardig onze Moeder de H. Kerk in verschillende landen der wereld, en ook in ons vaderland is aangevallen om een rechtsgeding, gevoerd in Spanje, tegen een die was aangeklaagd schuldig te zijn aan de oproerige beweging in Barcelona. OUDORP- Aan het herhalingsonderwijs van de R. K. St. Jozefschool alhier, wordt door 29 personen deelgenomen. CASTRICUM. In den vroegen morgen van Woensdag jl. brak brand uit bij den bollenkweeker W. Rozing. De brand nam zoo snel in omvang toe, dat niets is gered kunnen worden en het huis totaal is afge brand. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Raadsvergadering 11 November 1.1. Tegenw. alle leden, behalve de heer Goes. De Voorzitter opent de vergadering, waarna do notulen worden vastgesteld. Ingekomen een schrijven van de gezond heidscommissie, mededeelende dat geen ter men aanwezig zijn voor uitstel van de on bewoonbaarverklaring van het buis bewoond door J. Duijnmeijer. Ofrchoon da heer Duijn het moeilijk vindt waar de menschen een andere woning zullen vinden, wordt conform het adres besloten Een bock van Zoetmulder over de woning kwertie zal de voorzitter laten circuleeren. Alsvoren, een missive van Ged. Staten, afwijzend beschikkende op het verzoek om uitstel tot het geven van gymnastiekonderwijs. Wordt besloten dit onderwijs, bij gebrek aan localiteit, op de speelplaats te geven. Het R. K. Kerkbestuur vraagt toestemming tot het verleggen van het pad naar de kerk. De heer Hogenstein is er niet tegen, als het maar niet met prikkeldraad wordt afgezet. De voorzitter zegt, dat het ter openbare kennis zal worden gebracht, zoodat ieder bezwaren kan indieneD, indien dit gewenscht wordt. De voorzitter brengt de gaskwestie weer ter sprake. De heer Bakker heeft zich tot B. en W. gewend met een schrijven, waarin hij verklaart, onder zekere voorwaarden de gasfabriek te willen exploiteeren. Nadat de heer Duijn vroeg of er voorwaarden gesteld waren en de heer Vaikeringh als zyne mea ning te kennen gaf, dat een deskundige ge raadpleegd moest worden, stelde de heer J. Kuijs voor, de zaak van de baan te schui ven. De voorzitter acht verbetering noodig en stelt voor, om met den heer Bakker de zaak nader te bespreken. Van de directie van «Duin en Bosch» is een adres ingekomen, waarin gewezen wordt op den slechten toestand van den weg en van de verlichting aan het station. Da weg zai onderzocht worden en aan het gesticht zal verzocht worden prijsopgave te verschaffen van 4 electrirche lantaarns, Voor het verrichten van werkiaamheden voor de volkstelling worden aangenomen de heeren Dekker, Bakker en Res en als leider de heer D. Kraakman. De voorzitter deelt mede, dat de leening met 1 Januari moet worden afgelost, doch stelt voor tegelijk een nieuwe leening van f 2000 aan te gaan. Op verzoek van den veldwachter om ver hooging van salaris, besluit de Raad dit te bepalen op f 550 plus f 50 voor kleediog. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare zitting gesloten om in gesloten zitting over te gaan ter behandeling van het suppletoir koh;er Hoofd. Omslag. De nieuwe Kruistocht, door Dr. G. BROM. Onder dezen titel is bij de uitgevers van Moorsel en v. d. Boogaart te Helmond in blauw linnen kleed een handig boekdeel verschenen, dat in duidelijken druk de ge schiedenis weergeeft van de Drankweer in Roomsch Nederland. Voor velen niet nieuw, maar toch voor allen actueel. Het geeft een goeden kijk op hetgeen in den nieuwen kruistocht van roomsche zijde is gedaan en voorbereid. Het wekt bij medestrijders vele aangena me herinneringen. Beschouwingen zijn zooveel mogelijk aan geschriften en gezegden van voorvechters persoonlijk ontleend, om de geschiedenis zelf te laten spreken. Een twintigtal portretten van bekende drankweermannen en vrouwen illustreeren den tekst. De onvolprezen aanvoerder dr. Ariëns opent en sluit de rij. Moge het werk zeer vele lezers vinden, dan zal het zeer zeker ook bij velen liefde wekken voor een zoo belangrijke beweging als de roomsche drankweerbeweging in Ne derland. De prijs vonden we ar niet op vermeld. Naar den afgrond, Drukker j] »Het Centrum», prijs 10 ets. Mr. Henri heeft onder den titel «Naar den afgrond» eene brochure geschreven, die, uitgegeven onder No. 19 der Apolog. ver. «Petrus Canisius», een resumé inhoudt van het verval, de decaderee op allerlei gebied in Frankrjjk. Wij moeten eerljjk bekennen, dat by de lezing van wat hier verhaald wordt een gevoel van ontzetting niet kan voorkomen worden. Wanneer men geloof', en ,de feiten bewyien het, met den tchryver aan het diep xedeiyk verval, waaraan de Franrche natie ten prooi ligt, dan gelooft men ook aan het woord van den Franechen echryver «Peuple impie et fou, Apiès cent ans, que serezvous?» Alles is met de besmetting van een be schaving zonder God en godsdierst doortrok ken en het volk in al zyne geledingen ligt in den zwijmelroes van genotzucht neer, te wachten op een voorval, door hetwelk de ontbinding tot stand zal komen. Intnsschen, zegt de schrijver, ten tijde van Jeanne d'Arc is het nog erger geweest I En de volkeren zijn geneesbaar gemaakt I Zal «de oudste dochter der Kerk» nog gered worden Wij weten het niet. Biyft de infectie doorwerken, dan gaat zy zeker ten gronde. De brochure van Mr. Henri verdient ge lezen te worden, niet het minst om de waarschuwing welke er in gelegen ie, voor ons, die ook Diet vrij bleven van de besmet ting eener beschaving zonder God. Dageiljksche Communie en Opvoeding, naar het Frausch van P. JULES LINTELO S J., door een lid dierzelfde Sociëteit. Amsterdam, G. BORG, 6, Prinsenstraat. 35 cent. Het is niet de eerste maal dat wy den naam van Pater Lintelo ontmoeten in verband met de dageiljksche Communie. Reeds vele werkjes van zijne hand zagen het licht en verkregen nog grooter verbreiding door ver talingen. En dat wy de leer ons daarin voorgesteld, met volle vertrouwen mogen aanvaarden, daarvoor blijft ons borg de uitspraak van Z. Em. Kard. V. Vannutelli die op het Eucharistisch Congres van Metz officieel verklaarde dat P. Lintelo S. J. de beste vertolker was van 's Pausen inzichten en verlangens omtrent de veelvuldige en dageiyksche Communie. Wat dit onderwerp de betrekkingen tusschen dagelijktche Communie en opvoe ding aaDgaat, wordt ore vertrouwen nog vermeerderd, als wij bedenken, dat schrijver dcor het herhaaldeiyk geven van tridua in inrichtingen van allerlei aard en nationaliteit, een zeer uitgebreide ondervinding daaromtrent opdeed. De uitkomsten daarvan heeft by in verschillende brochures medegedeeld, die de vetschillende vraagstukken over dit onder werp kernachtig en grondig behandelen. Wat is nu het doel van dit boekje Hooren wy, hoe de bewerker zich uitspreekt: «Het bleek dat die lessen eener uitgebreide er varing ook ten onzent nuttig konden zijn. Van alle kanten, weliswaar, wordt in de opvoedingsgestichten vurig geijverd voor de verwezenlijking van 's Pausen verlangen, maar toch hoevele practische moeilijkheden moeien nog uit den weg geruimd om tot volledige uitkomsten te komen «Het doel van den bewerker dezes is de leer door P. Lintelo uiteengezet, getrouw weder te geven. Behoudens weinige veran deringen welke het samenvoegen dier ver schillende geschriften noodzakelijk maakte volgens een plan dat de schryver zelf heeft goedgekeurd en in de voorbereiding eener gezamenlijke uitgave aangenomen is de vertaling zoo letteriyk mogelijk Allen wien de opvoeding der jeugd tot taak is gesteld, priesters en leeken, zy dit boekje dringend aanbevolen. Het kind der Eerste H. Communie. Bij de Paters van het Allerh. Sacrament. Brakkenstein-Nymegen, is verschenen No. 1, 4Je jaargang van het maandschrift, dat boven staande titel draagt. Het bevat verhaaltjes, wenken, lessen, leefregels, die bestemd zyn voor de kinde ren, welke zich tot de le H. Communie voorbereiden, doch die ook door jongeren en anderen met vrucht kunnen gelezen worden. Bovendien geeft het ook raadsels, waaraan een prys is verbonden. Het eerste nummer ziet er heel aardig uit, terwyl de prys (per jaar 50 ets.) het voor ruime verspreiding zeer geschikt maakt. Moge het veel nut stichten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). (De copie wordt nimmer teruggegeven). Geachte Heer Kdacteur. Zondags koemarkt. Vergun mij s.v. pi. nog «enige plaatsruim te geachte Red., naar aanleiding van eenige opmerkingen in „De Alkmaarder" van Za terdag 6 Nov. De enkele opmerkingen onder de rubriek „Kris en Kras" lezende komt 't mij voor dat de Red. van „De Alkm." de zaak niet bij het goede end heeft, of te wel van een verkeerd standpunt beziet. „De A'km." stelt de (volgende vraag die het geheel beheerseht, „kan zonder markt- en stadsbelang te scha den, de koemarkt op Maandag en Dinsdag worden gehouden"? Hij verklaart te voren dat deze kwestie waar het eigenlijk omgaat onaangeroerd is gebleven. Dit verwondert mij wei eenigszins, daar voornoemde Red. toch anders nogal eens blijk geeft van opmerkingsgave. De kwes tie van het markt- en handelsbelang is toch voldoende toegelicht als niet meer bestaan de, en wel op de volgende gronden. le. Dat thans de tijd voorbij is dat de buitenlandsche kooplieden het voor het bui tenland benoodigde vee, jongvee en kalf- dragende koeien, hier alleen of hoofdzake lijk alleen kunnen bekomen tijdens jaar markten 2e idat toch wel niemand zal gelooven dat al het vee hetwelk hier komt, 's Zon dags moet worden aangevoerd om op tijd de bestemde plaats in het buitenland te bereiken Hierbij ten overvloede nog dit: le. Dat al het vee naar het buitenland somtijds dagen wordt opgehouden aan de grenzen, in de quarantainestallen; 2e dat tegenwoordig de aanvoer van kalf- dragende koeien op de Zondagsmarkt sterk, ja zeer sterk, aan 't afnemen is, (om rede nen in mijn vorig schrijven vermeld) 3e dat verreweg het overgrootste gedeel te van den Zondagsaanvoer, als zijnde kal veren en hokkelingen, worden gekocht door bouwboeren, en kooplieden uit Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Brabant, Zeeland en Limburg. (Dat zijn die mannetjes met die korte jasjes, gladde kleppen aan de pet ten en witte klompjes aan, door ons meer genoemd, „vreemden", welk woord mis schien door ide vroede vaderen verstaan wordt als „duslander". Dit zult u toch wel zoo ongeveer kun nen terugbrengen tot het feit, „maar daar voor is geen Zondagsmarkt noodig." Wat het verwijzen naar Utrecht betreft dit is overbodig, daar begint de markt op Maandag en ook op Palmmaandag en niet op Palmzondag, Evenwel staat 't daar pre cies zooals hier vroeger: drukke handel (somtijds) in de stallen 's Zondags avonds. Maar 'de politie houdt het stelletje dan ook in. de stallen, wat niet altijd -evengemakkelijk gaat, doch op straat geen paard en als er -eens een wordt uitgedraafd wordt eerst wel degelijk goed rondgeneusd, (zie je! zoo voor de ongelukken of er soms kinderen gevaar loopenmaar enfin begrepen Wat betreft uwe opmerking „Stadsbelang" ja ziet U, ik dacht dat U zelf wel voelde1 dat dit niet als overwegend motief kan gelden voor overtreding- der Zondags wiet; want dan zou men natuurlijk uit een oog punt van Stadsbelang alles op Zondag zijn gewonen gang moeten laten gaan, want iedere rustperiode is een verliesperiode.; Hiermede bedoel ik natuurlijk niet dat ik dan zou wenschen, „steeds doorgaan" juist het tegendeel. Gelijk de dagtaak moet on derbroken worden door tijden van rust, van ontspanning der lichamelijke en geestelij1- ke krachten tot verzamelen der krachten voor den komenden arbeid, zoo is het uit dit zelfde oogpunt gewenscht, ik zou zeg gen noodig, in dezen gejaagden tijd, om eens per week eens flink Ijalt te houden; en "waar Id-ö wet ons lin deze terzijde staat en de algemeene drang naar Zondagsrust steeds sterker wordt (de red. van den Voordam schijnt in tegenovergestelde richting te leven. Zondagswet naar de prullemandvan drang naar Zondagsrust niets vernomen!) zooi mag met goed vertrouwen worden ver wacht dat de vroede vaderen van Alkmaar uit eigen beweging zullen gaan in deze rich ting, voor en aleer eene berisping noodig mocht blijken, ten opzichte eener wetsover treding waarvoor de verantwoordelijkheid niét meer is af te wentelen op de noodza kelijkheid. Dankend voor de plaatsruimte. A'. K. BURGERLIJKE^STAND- Noord Scbarwoude. INGEBORENDieuwtje, d. van Cornell* Mever en Maarlje de Wit. Dirk, z. van Arie Rus en Maartje Goed. Anra Catharina, d. v. Casparus Kardinaal en Aaltje v. Stralen. ÜjOVERLEDENKlaas Kuiper, 60 jaar, echtgen. van Trijntje Agatha Maria Smit van de Velde, Oudkarspel. GEBORENJacob, i. van Gerrit Stoop en Catharina Weel. Geertje, d. van Cor nelis Wals en Grietje Kooij. Margaretha Geertruida, d. van Jacob Stet en Maartje Broerien. OVERLEDFNHendrik Hart, 65 jaar, echtgen. van Geertje Borst. Dirk Ooye vaar. 31 jaar, z, van Jan en van Antje Doodeman. Guurtje Groen, 26 jaar, echtgen. van Arien Stokman. Hendrik MaBsen, 21 jaar, z. v. Abraham Maasen en Grietje Bakker. Broek op Langendijk. GEBORENSijtje, d. van Cornelia Wage naar en Aafje Bak. Evert Jan, z. van Arend Albertus Jansen en Gysberta Johanna Maria de Vries. Klaas, z. van Jacob Kossen en Maartje Bak. Pieter, z. van Jan Weel en Maartje Groen. Maria, d. van Jacob van der Plas en Maartje Borst. Dirk, z. van Gerrit Bobeldyk en Maartje Oudes. Willem, z. van Pieter Slot en Neeltje Wagenaar. OVERLEDEN Hillegonda Leegwater, Jand. 11 mnd. Heemskerk. GEBORENWilhelmina, d. v. Willem van Geenen en Maria de Beukelaar. Ja cobus, z. v. Nicolaas Kloes en Alida Rijkhoff. Kaatje, d. v. Jan Rol en Christina Johanna Wittebrood. Maria. d. v. Hendrik van Blessen en Treintje Zwart. Maria, d. v. Dirk Jongkind en Maartje Ursem. ONDERTROUWD: Gerbrand Welboren 25 j. en Jannetje Kluft 22 j. bieden van Heemskerk. GETROUWD: Antoon van Woerik, wedn. van Jacoba van Gelder en Wilhelmina Terra. OVERLEDEN Johannes Kloes 4 weken, z. v. Johannes Kloea en Antje Tromp.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6