BINNENLAND. KAMEROVERZICHT. STADSNIEUWS. PLAATSELIJK NIEUWS. Uft België fen zelfs^ult Amerika Bereikten ons berichten omtrent het ongunstige weer. Tal van fabrieken in België hebben door het regenwater zooveel last gekregen, dat het bedrijf gestaakt moet worden. In Amerika heersdht eene sneeuwstorm, zoo hevig, als in 20 jaar niet is voorge komen. Slecht vooruitzicht! Cook een zwendelaar. Prof. Stromgren, voorzitter der commissie van onderzoek inzake Cook's documenten, noemt hem een zwendelaar. Alle stukken bleken namaak. Cook is geschrapt als lid van de „Explorers club" te New-York. RUSLAND heeft dit jaar 1318 doodvonnissen zien vel len en 510 voltrekken. CHINA. Ver In China dat schoone land, Daar heeft men nog niet zeer veel ver- [stand I Een revolutionair-gezinde pleegde een moordaanslag op den prins-regent. Deze werd licht gekwetst. De dader is gearre steerd. Verleden week Woensdag was aan de or de de Surinaamsche begrooting, De heer Roessingh, afgevaardigde van Emmen, wienschte opheiting van de predikantsplaats in Nickierie en daarvoor een hulpprediker in de plaats te stellen, dat zou f 2000 meer kosten. De Minister wilde deze post overnemen bij die, weike overschreden mogen worden en beloofde deze zaak nog eens te zullen overwegen. Maar, jawel, dat ging zoo maar niet! De heer Roessingh wilde een definitief antwoord en handhaafde zijn amendement Er moest dus gestemd worden. Verschrik kelijk! De Kamerbode er op uit naar de garderobe maar hoe hij ook telde, hij kon er niet meer dan 30 hoeden vinden. De voorzitter keek benauwd, zijn positie weid pijnlijk. Afgevaardigde Thomson riep: stemmen! stemmen! de heer Duys huppelde vroolijk in 't rond, er werd smakelijk gela chen. De (heer de Savornin Lohman was kwaad en deed wanhopige pogingen om den heer Roessingh van zijn plan af te brengen. Maar helaas, hij was te koppig, Dan maar stemmen 17 stemmen tegen en 15 voor het amen dement werden uitgebracht, alzoo Jietver- eischte aantal niet aanwezig, Een schaterend gelach ging op, de zit ting moest verdaagd worden tot Dinsdag middag half 2, Dat was nog nooit vertoond! O, ds, Roessingh wat hebt gij gedaan! Uwe col lega's die nu van hun welverdiende rust moeten terugkeeren, zullen bepaald wel bij u aankloppen om vergoeding van reis en verblijfkosten! De zitting der Kamer is nu uitgesteld tot Woensdagnamiddag half 2 teneinde de le den, die de begrafenis van den oud-mi nister Pierson zouden willen bijwonen, daar toe in de gelegenheid te stellen. De Eerste Kamer vergaderde Maan dag 27 Dec. 's avonds 8.40, Mr. Barge, het nieuw gekozen lid voor Overijsel, werd geinstalleerd. De voorzitter herdacht Mr. N. G. Pier son, oud-minister van financiën en Mr. S. A. .Vening Meinesz, lid der Kamer. Uit de laatste droevige rede halen wij het volgen de aan: ,,'t Is u bekend) Mijne Heeren! dat „reeds maatregelen getroffen waren om „Woensdag a.s., wanneer de heer Vening „Meinesz een 25-jarig lidmaatschap van „de Eerste Kamer zou herdenken, niet „onopgemerkt te doen voorbijgaan. Die „eerbetooning zuilen wij hem niet meer „kunnen brengende gevoelens van hoog achting en waardieeringj, die ons deze „huldebetooging ingaven zullen niet uit- „gewischt worden en aan zijn nagedach tenis de pltaats der eere in ons midden „toekennen." Beide toespraken worden door de Kar mer staande aangehoord. Dinsdag werd vergaderd in de afdeelin- gen. Woensdag 11 uur komt de Eerste Kamer in openbare zitting bijeen. De Twee de Kamer heeft voor werk gezorgd. Hofbericht. De gebruikelijke uitreiking der Kerstge schenken door H. M. de Koningin en Z, K. H. Iden Prins aan de jonge kinderen van het Hofdienstpersoneel, zou Dinsdagnamid dag 4Vi plaats hebben in het Paleis aan Iden Kneuterdijk, Uitvaart oud-minister Pierson. De vertegenwoordiging der Koningin bij Idie begrafenis van den heer Pierson vindt, naar men verneemt, haar reden in de her innering aan twee gewichtige gebeurtenissen in het leven der Koningin, welke onder het bewind van den heer Pierson, als Minis ter, tevens leider ran het Kabinet, plaats hadden, m.l'. de inhuldiging en haar huwelijk. Tevens was fle overledene een der weinige staatslieden, wien het grootkruis van denj Nederlandschen Leeuw was verleend. De Provinciale Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Noord- Holland zal den 19den Januari te Haar lem leen vergadering houden, waarin de beteekenis van de a.s. Statenverkiezing gen, zal worden uiteengezet. Prov. Statenverkiezing. De Idagen van stemming en herstemming voor iöen lid der Provinciale Staten in 't district van de vacature-wijlen den heerW. Sligcher zijn door Ged. Staten van Noord- Holland bepaald op Maandagen 24 en 31 Januari 1910. (Aanvankelijk waren Zaterda gen 22 en 29 Januari doch tegen die dato waren bezwaren gerezen.) De liberale kiesvereeniging „Grondwet" te Edam stelde candidaat den heer J. Kort hals Altes te Heemstede. Mr. Vening Meinesz. 2en Kerstdag overleed te Amersfoort Mr. S. A. Vening Meinesz oud-burgemeester van Amsterdam, lid van de le kamer der Staten Generaal. Zijn heengaan is te betreuren; in den tegenwoordigen tijd is er gebrek aan staat kundigen. Met den overleden oud-minister Pierson verliest ons land twee mannen, uit eene rij, die een zeker „cachet" geeft aan onze Volksvertegenwoordiging. De verbouwing van de Beurs. De „Ver. voor den Effectenhandel" en de verdere belanghebbenden hebben zich thans vereenigd met het bekende plan der afdeeling „Publieke Werken", om de Beurs aan den achtergevel op een gedempt ge deelte Damrak uit te breiden. De demping van het Damrak, de inzinking van de Oude brugsteeg onder den ontworpen overbouw en andere omvangrijke werken, welke voor diezie uitbreiding noodig zullen zijn, zullen de kosten belangrijk hooger doen zijn, dan men aanvankelijk hadl gedacht. Dat grapje zal maar eventjes e e n m i 11 i- oen kosten. Kindersterfte. Ü|Dat de maielen in onze stad een kwaad aardig karakter dragen, bleek ons uit den burgerlijken stand. Van 16—22 Dec. dus juist in ééae week stierven 9 kinderen. Op ééa dag, 17 Dec., stierven niet minder dan 4 kinderen. Een Prinselijke lezer van «Ons Blad'. Heden plaatsten wij een abonnement bij Prins H. Tedjosoegando te Solo op Java. Wy danken dit aan den beer Kaaij, den bekenden sigarenhandelaar. Genoemde Prins betrekt geregeld sigaren .van de fabriek. Of Kaajj's sigaren ook wereldberoemd zijn I Zaak Eilers. Aan H. M. de Koningin is door den heer H. J. Eilers te Oegstgeest een request ge zonden naar aanleiding zjjner veroordeeiing door de Alkmaarscbe rechtbank tot twee maal twee maanden hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneesknnde, weik vonnis in cassatie Maandag j.i. is bekrachtigd. Den tel kwijt geraakt. Een der te dezer stede uitgegeven bladen was gedateerd 52 December 1909. Hard gaat le 1 Ontheiliging van den Zondag door sport. Tot onze niet geringe verbazing lazen wij den lsten Kerstdag het bericht, dat dien middag te 2 uur de voetbalclub »A. V. V.« in het veld zou treden met eene zusterver- eeniging uit Amsterdam. Daar speelden n. b. ook Katb. jongelieden mee. Schande I dat op Zondag lsten Kerstdag. Propaganda Krulsverbond. Een boeiend redenaar, dit was de indruk, welken allen hebben ontvangen, idie gister avond Pater Wouters hebben hooren spre ken over Het Huisgezin en Het Alcoho lisme. 't Was een genot te zien, hoe die in drukwekkende gestalte met zijn machtig ta lent, gesteund door zijn sonore stem de vergadering wist te beheerschen, de edel ste zielesnaren wist te roeren. De drank bestrijding kan groot gaan op zulk een kracht. De thuisblijvers, ien het waren helaas weer niet wieinigen, hebben veel gemist: zij mo gen zich beklagen. Dat Pater Wouters weer kome ien dan een volle zaal in vervoe ring brenge. In een volgend nummer ko- men wij op deze interessante rede terug. HE1LOO. Posterijen. Op het onlangs aan den minister gezon den la'dres, om een derde postbestelling te krijgen in de R. K, Kerkebuurt, is afwij zend beschikt. Volkstellers. Tot volkstellers in deze gemeente zijni aangewezen de heeren Blankesteyn, Vos, Buyze, van Breemen en Yeltman, Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heiloo op Maandag 27 Dec. Aanwezig da voorzitter (Jhr. N. v. Fo- reest), Butter, v. d. Molen, Bakker, Maas Geesteranus, Swart en Frans. De notulen der vorige vergadering wor den zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Ingekomen a!. Een schrijven van Mej. v. kt Meulen dat zij haar benoeming tot vroedvrouw aan neemt ien 1 Jan. in functie zal treden. b. Schrijven van Gedeputeerde Staten, dat de rekening is goedgekeurd, Beide voor kennisgeving aangenomen, c. Een schrijven van de gezondheids commissie, kiat ze zich niet kan neerleggen bij bet besluit van den Raad, om de door haar afgekeurde woningen niet onbewoon baar te verklaren, Alleen kan bedoelde com missie toestaan, Haf het Huls der hervormde diaconie zoo blijft tot den dood der be woonster, maar zij blijft beslist bij haar meening, Idat de andere woningen niet te verbeteren zijn. De Jfeer Frans is die meening niet toe gedaan. Volgens hem en de heeren Bakker en Butter is de woning zeer zeker in goe den toestand te brengen, gelijk hij in de vorige vergadering ook heeft betoogd. Spre ker vraagt of in dezen de gezondheids commissie alles heeft te zeggen. Dan hoeft de Raad niet verder te discussieëeren. De heer Maas Geesteranüs merkt op Idat de raad nog drie maanden tijd heeft de com missie te antwoorden en stelt voor, dat alle leden persoonlijk de afgekeurde wo ningen zullen gaan bekijken om dan in de eerstvolgende raadsvergadering deze zaak af te wikkelen. Aldus besloten. jdL Request van de tuinbouwvereeniging „de Eendracht" om verbetering van ver schillende wegen en bestrating van den Sta tionsweg. De voorzitter deelt mede, dat on der zijn toestemming drie afgevaardigden van genoemde vereeniging straks monde ling dit adres zullen toelichten. e. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij een wijziging 'in de begrooting wordt aan geraden wegens een administratieve onre gelmatigheid. Ged. St. geven in overweging een paar posten o.a. beharden van wegen) tot een. bedrag van pl. m. f 800 te schrap pen ien dan een leening aan te gaan van f1600, af te lossen in 1911 ien 1912, en de opoenten op de personeele belasting tot 50% te verhoogen. De RaadL kan met de ze voorstellen zich vereenigen, behalve de verhooging der opcenten. De heer Maas- Geesteranus stelt voor aan Ged. St. mee te deelen, dat indertijd de gelden voorde verbetering der wegen zijn gevonden uit de gewone middelen, dat een leening daar voor zeer gjewenscht was geweest, maar nagelaten is, dat de gemeente daardoor tijde lijk in ongelegenheid is geraakt, dat in 1913 de leening voor de school zal zijn afgelost en de gemeente dan in gunstiger conditie komt en dat hij dus aan G. St. zou willen verzoeken de aflossing der geldleening van f 1600 niet over 2, jnaar over vier jaar te verdeelen. Dit voorstel wondt met algemeene stem men aangenomen, f. Wijziging politieverordening. Besloten wordt dat de vellingen der vrachtwagens een breedte moeten hebben van 8 c.M. g. Bij tie rondvraag brengt de heer But ter de tramgeschiedenis ter sprake. De maat schappij heeft niet willen voldoen aan de billijke wenschen van den Raad. „Moet" de Raad zich daar bij maar neerleggen vraagt de heer Frans. „Zeer zeker niet." Indien de maatschappij .volkomen baas was, had ze ook niets te vragen aan de gemeente. Hij stelt daarom voor nogmaals en met meer klem de jnaatschappij te verzoeken als nog aan de wenschen der gemeente tege moet te komen. De heer Frans maakt er den voorzitter op opmerkzaam dat een deel van den 'korten zijweg bij S. Modder is ingezakt. De voorzitter zegt spoedige verbe tering toe. Hierna wordt de commissie uit de tuin bouwvereeniging toegelaten bestaande uit de heeren Klaasse, v. Breemen en Vaal. Op verschillende gronden betoogen deze Hee ren, dat vele wegen, noodzakelijke ver beteringen behoeven. De Raad stemt dit ge- reedelijk toe, maar de financiën der gemeente zijn op dit oogenblik zóó, dat van een, «enigszins groote uitgave geen sprake kan zijn. Hierna sluiting. LANGENDIJK. Aan de afslagmarkt alhier werd de vorige week nog aangevoerd, 1750 bloemkoolen, 83400 roode kooien, 29500 gele kooien, 6000 witte kooien, 270 balen uien, 12 balen wor telen en 1400 koolrapen. Yan de laadplaata aldaar werden in die week verzonden 76 wagenladingen groenten. BROEK IN WATERLAND. Op een request van eenige ingezetenen aan de directie van de Noord Holl. Tram wegmaatschappij, om verlichting van het stations-emplacement alhier, is gunstig be schikt, zoodat weldra bij de halte eene vol doende verlichting zal worden aangebracht. Zulk een maatregel zal werkelfjk de veilig heid van het verkeer ten goede komen. OUDORP. Feestavond. Zondagavond had in het lokaal van de R, K. Vereeniging eene lichtbeelden voor stelling plaats door Pater Seynave over de Afrikaanache Missiën, welke zeer duidelijk was en door velen met groote belangstelling werd bijgewoond. Na afloop dezer voorstel ling gaven de werkende leden van het Tooneel nog eenige nummers ten beste, welke ook alle met groote aandacht werden ge volgd. Voor eene eivolle zaal werden deze voorstellingen gegeven, zoodat de eerw. Pater hiervoor zijn dank uitbracht. Ook flnantieel heeft de eerw. Pater veel succes gehad. Het buffet, waar men zich tegen billijken prijs kan voorzien van bier en andere niet sterke dranken, had voor de eerste maal veel aftrek. De [taak van den honder van het bnffet n.l. om >dorstigen te laven< werd goed opgenomen. Na dezen gezelligen avond wordt met verlangen naar eene volgende uitvoering uitgezien. EGMONDBINNEN. Brand. Zondag; 2den Kerstdag ontstond een begin van brand, in, den werkplaats van den heer A. AKlaar tiggen krullen zijn ver moedelijk met lucifers door kinderen aan gestoken, met behulp van buren hebben zij met eenige emmers water het begin kun nen blusschcn. AKERSLOOT. Bedankt. Naar we uit wei ingelichte bron vernemen, heeft de heer A. Teelink, die zich op ver schillende wijzen zeer verdienstelijk heeft gemaakt, bedankt als secretaris penningmeester van het Algemeen Armbestuur. BEEMSTER. Gemeenteraad- Vergadering van den raad der Gemeente Beemster op Donderdag 23 Dec. 1909. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Edl. Achtb. heer J. Koop man, burgemeester. Na Opening werden door den Secretaris de Notulen der vorige Vergadering voor gelezen, welke onveranderd werden goed gekenrd. 1. De Voorzitter deelt mede data is in gekomen van Ged. Staten de goedkeuring op de begrooting 1910. b dat door B. en W. het drie maandeiyksch onderzoek heeft plaats gehad b\j den Gem. Ontvanger en kas en boeken in de beste orde zijn bevon den. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Is ingekomen de rekening met de daarbij beboorende bescheiden van de Hard draverij vereeniging met verzoek ingevolge het toegestane Crediet van f 150 bet te kort ad f 22,031/a nlt de Gemeente Kas bjj te voegen. Wordt dien overeenkomstig besloten. 3 Worden herbenoemdtot ltd van de Plaatselijke Comm. van toezicht op het lager onderwijs de heer H. Zjjp Kz. en tot lid van het burg. Armbestuur de heer 0. Fok. 4. Komt in behandeling een voorstel aan B. en W. omtrent verbetering der straat verlichting In de Z O. Beemster als gevolg van een voorstel dienaangaande van den heer P. Knip. De Voorziter deelt mede, dat door B. en W. proeven ziju genomen met verschillende branders van de nieuwste constrnctie om meer en beter licht te verkrijgen, doch gebleken Is, dat de lantaarns (<le kappen) daarvoor te klein zijn. Dientengevolge stel len B. en W. voor meer licht aan te bren gen door het bijplaatsen van meerdere lantaarns. Na eenige discussie wordt dit voorstel met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Een voorstel KnipProeven te uemen met eene nieuwe lantaarn van beter con structie wordt met algemeene stemmen aan genomen. 5. Wordt besloten aan de Gflmn. vereen! ging «Hercules» een vergoeding te geven van f 10 voor gebruik der toestellen, by bet voorbereidend Militair onderwys. Bij rondvraag vraagt de heer Visser of bet Politie-toezicht in de Z. O. Beemster wel voldoende is. Vooral Zaterdags en Zon dagsavonds is het zeer rnmoerig, met al dat Poldervolk. De Voorzitter belooft nader onderzoek van Rijks- en Gem. Politie. Hierna eluitiog der vergadering. EGMOND AAN ZEE. Een schip vastgeraakt. De stoomtrawler «Belle», kapitein Bertus Krab, is Zondag tegenover strandpaal 41 (3 KM. Zuidwaarts Egmond aan Zee) door den mist op het strand geloopen. Een aantal menschen werd door dit voor val naar het strand gelokt. De reddingboot werd in zee gebracht, doch keerde onver richter zake terug. De bemanning bleef aan boord en hoopte met hoog water door eigen kracht los te komen. Drie sleepbooten nit IJmuiden lagen naby het vaartuig. 's Avonds halfnegen is het vaartuig op het strand geloopen en 's nachts rnim 1 uur door eigen kracht weer vry gekomen. Uit IJmuiden meldt men, dat dit vry- komen is geichied met hnlp van de IJmni der sleepbooten «Viscbploeg» en «Visschers- haven.» In cassatie. Naar men verneemt, gaat de heer Pranger, burgemeester onzer gemeente, met het vonnis van het Gerechtshof te Amsterdam niet accoord, waarom by het hem ten laste ge legde in cassatie wil behandeld zien. CASTRICUM. Stroopen, Het mooie winterweer op den eersten Kerstdag, verlokte een viertal Wykers esn wandeling te doen naar Castrlcum's duinen, zoo ryk aan natuurschoon. Eenmaal daar hadden zy echter meer oog voor de vele konyntjes, die daar rondaprongen, dan voor de schoone natunr, en de verleiding werd hun te sterk. Doch mooi weer of geen mooi weer, onze wakkere jachtopzieners hou den een oog in 't zeil en zoo hadden ze de ongenoode gasten spoedig bemerkt. Nu werden zy op bun beurt verjaagd, met het gevolg, dat een tweetal spoedig werden gepakt, een in de bosschen ontsnapte en een vierde het duin uit vluchtte den straat weg langs, zoo hard by kon, om maar vei lig in de Wijk te zijn. Hy werd achtervolgd door een jachtopziener en zou misschien in den wedloop overwinnaar zyn gebleven, doch de laatste wist een flets te krygen en nu was het pleit spoedig beslechtde strooper werd ingehaald en bekeurd. Succes 1 De heeren P. Kuys Jz. en O. Stuifbergen Kz., twee leden van de Oastricnmsche too- neelvereeniging, hebben by den wedstryd van den Bond van R. K. Tooneelvereeni I gingen, gehouden op den 2den Kerstdag te Purmerend, den tweeden prys, een zilve medaille behaald met een duet «De t charmante jongens». Den heeren onsen gelukwenrch met behaalde sncces. Ongeluk. Door bet schrikken voor de (ram, geraa Maandagmorgen het paard van den vrac ryder B. voor een zandkar bespannen d onder. Met bebnlp van eenige toeschouw werd het dier nit zyn benarde posi bevryd. Het paard kwam er beter af d de kar, die ernstig werd beschadigd. TU1TJEHORN. Uitslag veiling gehonden by opbod op den 22 Decern 1909 te Tnitjehorn gemeente Harenkars van de navolgende perceelen te St. Maar en wel Bouwland groot ongeveer 33 aren, str. Muijs f714; Bouwland gr. ong. 34 a. str. Muys f 700 Bouwland gr. ong. 43 a. 95 c str. K. Slot f 980 50; Bonwland gr. ong. a. 15 c.a., str. J. Molenaar Pz. f 10' Bouwland gr. ong. 27 a. 60 c.a., str. Veldman 517.50Bonwland gr. ong. 45 25 c.a., str. C. Roozendaal Oz. f 817 Bou land gr. ong. 31 a. 80 c.a., str. P. Boe f 526 50 Bonwland gr. ong. 38 a. 25 c, str. P. Tesselaar f 752 Bonwland gr. o 57 a. 20 c.a. str. J. Mays f 1200 Bou win gr. ong. 55 a. 30 c.a., str. P. Boekei f 1104. Bouwland gr. ong. 42 a. 90 c a., str. P. B kei f 774Bouwland gr. ong. 30 a. 50 c. str. J. Molenaar Pi. f 715Bouwland org. 40 a. 70 c.a., str. J. H. F. Baas f 100 Bouwland gr. ong. 38 a. 40 c.a., str. J. Mu f 861.25Bouwland gr. ong. 38 a. 65 c str. P. Boekei f 861,25 Bouwland gr. o 39 a. 35 c.a., str. O. Boekei f 1006 50 Bou land gr. ong. 26 a. 50 c.a. str. F. Borst f 356.50Bonwland gr. ong. 28 a. 50. c str. O. Bcekel f 372. Te zamen f 14341. De afslag en combinatiën zullen pla hebben op Woensdag 29 December 1909 d morgens 10 uur in de herberg van den h' K, Kossen te Tnitjehorn gem. Harenkarsp L. TOP, Notaris. 't VELD. Collectie R. K. Kerk. Naar men ons van Vertrouwbare zijde m diedieelt, heeft de alhier gehouden colle op Zondag tl. voor de nieuw te bouw Parochiekerk te H.H. Waard opgebracht bedrag van ruim f500, R K. Zangkoor. Tot nieuw lid1 van het R. K. koor alhier ds dezer dagen aangenomen heer C. J. Beemsterboer te Zijdewind. ZIJDEWIND. Kaasfabriek. Zaterdag j.l. werd door den heer J. Wi Idir. der kaasfabriek alhier voor de me geleverd van 1 tot en met 27 Nov, 1 uitbetaald f 5.40 per 100 k.g. NIEUWE NIEDORP. Proeftuin.^ Voor de vereeniging „Proeftuin" alhi werd gekozen tot secretaris de heer P, Haringhuizen Jr. en tot bestuurslid heer C. Drenth. GRAFT. Het Gemeentebestuur van Graft b voor den tijd van 4 jaar de Graftertol pacht aan den heer J. Smit voor f430 ps jaar. Vier jaar geleden wae de opbrengt f 429 per jaar. WEST-GRAFTDIJK. Een boerecplaatsje met weiland, sams groot 10 H.A., 69 A. en 65 c.A,, te West Graftdyk, bracht dezer dagen Ij publieke veiling f20357 op. DE RIJP. Door de gladheid van de straten viel li dienstmeisje van den heer S. zoodanig o; haar hoofd, dat eene vry ernstige wondi ontstond en geneeskundige hnlp moest wo' den ingeroepen. REEMSTER. De huismanewoning «Oosterhout» mil ruim 27 hectaren weiland aan den Jispermi te Beemster, ten overstaan van den Notaili N. Doncan geveild, is in koop voor f 77 070 aan den heer O. GrootI' Zaandam. LIMMEN. Vergadering van den raad der op Dinsdag 28 December 1909. Ingekomen was een schryven van M kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente, waaii» het zich bereid verklaarde, de helft 4" kosten te willen dragen by een eventueel' vernienwing van het hek, hetwelk dient::1 afscheiding tneschen het schoolplein en keit' hof. Da geheele kosten zullen ongeveer f 45' bedragen. Aan B. en W. werd opgedragc de voorbereidende maatregelen te nemen. Alsnu volgen de besprekingen omtrent I'1 bouw van een gemeentehuis en veldwachter* woning. De voorzitter deelt nog eens m^'1 dat wanneer niet tot den bouw van (e- gemeentehuis wordt besloten daardoor f 1200' beschikbaar zullen zyn, welke ten dien'" der wegen kunnen komenalsmede dat <;r aflossing van het te leenen kapitaal >n 1 jaar moet geschieden, te beginnen in l'"1 zijnde dat ook het jaar waarin verscbill"11'1 posten zullen zyn afgelost. Tevens deelt 4' voorzitter mede, dat het maximum bedrtï voor den bouw zal bedragen f 6000.—i P'D' f 300.— voor de gemaakte plannen alsmede dat een ingezetene de geneer11 f 300.— beschikbaar stelt, zoodat de f B**"' niet zullen worden overschreden. V' Pepping bestrydtden bouw van eengemee» huis met allen kracht en pleit in 'de plaats voor verbetering der wegen, <*e

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 2