UIT DE ZAANSTREEK. Om uit te knippen. OFFICIEELE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. FAILLISSEMENTEN. BURGERLIJKE STAND. PRIJSRAADSEL 4. p ■"V."SI tVelEd Heer J. 11. Ö0M. jeilgheden bedankt, loodat gen over Ohrletelpe Actie, er gegaan tot bet kleien Ala zoodanig werd gekozen mp, die zijn benoeming applaua werd begroet, nningmeeater rekening en geldmiddelen, en den dank noogatte over het geboa ,'erd een en ander over de roken' en over de feeetver- medewerking van «angen gebonden zal worden op Nameen woord van dank afgetreden voorzitter, voor den bloei der club heeft vergadering met gebed 1UGOWAARD arenbond. a den Pr. N.-H. Boerenbond erktnigen in 't afgeloopen peraonen zaad geraaid met et van f 68. |en gedoracht met een bruto 14. a door 92| pereonen in waarvoor ia ontvangen de >oodat in 't geheel ia ont- van f 1552,50. ling Gemeenteraad. i 1910 gehouden algemeene [de R. K. Kiesvereniging tot het kiezen van een in Gemeenteraad, vact. de D. v. Rijn, werden uit ;e atemmen, waarvan de [9, de heer W. Oudhula 10 ijnker 6 atemmen bekwam, de heer J. Schilder, die ala zoodanig bereidwillig Ihen, dat de Roomache lenparig voor dezen candl- odat een heratemming on- ieater van genoemde ver- ïoemd de heer W. Oudhula. IMEREND. (N.-H.) heeft bealoten ermolena te doen vervangen (een diaaelmotor met cen- regeua van het afgeloopen It aanwezig zijn van vele rongaa, welke onafgebroken en veel hebben bijgedragen bovengemeld bealuit. jDEWIND. |Ing Potvertering J. Brnin, Woenadag 5 Jan., at werd geteekend door 19 verheugde zich niet bizonder doch drukte den wenach waren opgekomen, zouden 't welalagen dezer byeen- cht, na den gebruikeiyken ezing der notulen. Dezelve eet weergegeven en zonder ringen onder dankzegging ma werden nu goedgekeurd ngen betreffende den feeat met den teer Bruin werd op Woenadag 19 Jan. a.a., vonda 7 uur. irden de reetanten-contributie gmeeater voldaan, waardoor tot een bedrag van f 109.45. Btelde de heer J. Wynker feeatgelegenheid iemand te yn diensten te verrichten by ,n gezicht door verachillende stad zon men zeggen grl- tegen 5 stemman wordt n. Het maximumloon voor >on wordt bepaald op f 2,50. irden gevraagd de heer H. van irland. zegt vervolgens, dat degene ht deel te nemen, zich kan ;n penningmeeeter, mits be- Op 10 Jan. a.s., iglement nog ia voorgelezen, tter den leden wel op 't hart, stipt na te volgen, waarna tot stemming van een com- rde, ter voorziening vacature ie zich had teruggetrokken, ekozen de heer Jb. de Groot W1. a, die deze benoeming aannam. meer het woord verlangde, lering met de beate wenschen ptler gesloten. PANCRAS.' Ijsbond. jfanuari vergaderde de IJabond kwartier», afd. St. Pancraa. leden. Na opening door den len de notulen geleien en >edgekeurd. Daarna deed de ran de Alg. Verg, gehouden «■volgens werd beaproken de werklieden, in dienat van lealoten in aansluiting met de gen zicb te verzekeren by de 2'/j ct. voor eiken gulden :loon. Verder wyziging van de contributie voor alle leden redrag werd geregeld. Op de a tentoongesteld een redding» ran ongelukken op de yabanen, en nuttig voorwerp, dat vol- leel wel zal beantwoorden aan rd besloten een tweede baak Daarna rondvraag en sluiting. LIMMEN. Bevolking. De bevolking dezer Gemeente, op 31 Dec. 1908 tellènde 708 mannen en 711 vrouwen, totaal 1419, vermeerderde In 1909 door geboorte met 33 mannen en 28 vronwen, totaal 61, an door vestiging met 29 mannen en 35 vrouwen, totaal 64; terwijl zy verminderde, door overlijden met 11 mannen en 5 vrouwen, totaal 16, en door vertrek met 41 mannen en 59 vrouwen, totaal 100. Zoodat de bevolking toenam met 10 mannen en verminderde met 1 vrouw, enderhalve op 31 Dec. 1909 bedroeg 718 mannen en 710 vrouweD, totaal 1428 Aanbesteding By de op 29 December j.l. plaats gehad hebbende aanbesteding voor het bestraten van 50 M2. op het Schoolplein met basoltinete gele, ten behoeve van het onderwya in de vrije en ordeoefeningen der gymnastiek, kwa men 6 inechrij vingen in, van welke de met aelaar J. de Groot alhier de laagste waa, n. 1- f 195.—, wien het werk ia gegund. PURMEREND. Veefonds. Hat Purmerender Veefonda hield dezer dagen de jaariyksche algemeene vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer 0. de Goedd Hz. De vergadering was slecht bezat, van 1900 leden waren slechts 43 op gekomen. De notulen van de vorige verga dering werden onder dankzegging aan den ■ecretaria, den heer C. Lakeman, goedgekeurd. Wegens erkentelijkheid voor de vele bewezen diensten werd de heer C. L W. van IJaen- dijk, tot 1 Januari Burgemeester dezer ge meente, tot eerelid benoemd. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental beloopt 1930 of 69 meer dan het vorige jaar. 18945 runderen werden verzekerd, waarvan 106 geheel en 346 gedeelteiyk werden af gekeurd. Het geslachte vee bracht op f 7388.80, de hulden en het vet f 2769 845. Aan premiën werd bygedragen f 20917 60, contributie nieuwe leden f 640 Aan rente werd gekweekt f 82,27, terwyi de buiten gewone ontvangsten beliepen f 110. De totale ontvangst bedroeg f 3598614*, waaronder f 2873.23, zynde bet saldo van 1908. De totale uitgave beliep f 31626 48, waar onder f 27521.23* voor geheele en gedeelte ïyke afkeuringen. Het saldo beliep dus over 1909 f 4359,66s. Den administrateur werd dank gezegd voor zyu richtig beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Beets Ps., M. Groot, P. Kramer en O. Lakeman Ez., werden herkozen. Tot leden der commissie tot onderzoek der rekening werden gekozen de heeren S. Klomp, D. de Boer en H. Schmidt. Een motie van den heer Brinkman, van Zaandam, de strekking hebbende ook dit fonds by de Nederl. Onderl. Slachtvee-ver- j zekeringsbond te doen aansluiten, wordt na heel wat discussie met 28 tegen 14 stemmen I verworpen. De heer Groot geeft in overweging ook niet-leden gelegenheid te geven tot assurantie, evenals in Alkmaar en Schagen. De voorzitter zegt, dat dit in stryd zou I zfln met de statuten, die spreken van onder |linge verzekering. De heer van IJsendyk betuigt aan de ver- I gadering zyn dank voor zyce benoeming tot I eerelid, en hoopt dat het Fonds meer en I meer in bloei moge toenemen, tot nut en [zegen van den'landbouwenden stand. Hierop wordt de 15e algemeene vergade- ring met een toepasselyk woord door den I voorzitter gesloten. »4, C.« HOORN. Bijna een trein ontspoord. De passagiers van den trein Hoorn—Me- demblik zijn Woensdagavond tusschen Op- Ijperdoes en Metdembiik aan een groot ge vaar ontsnapt. Kwaadwilligen hadden dwars over ide rails eenige voorwerpen zoo ge- Begd, dat ontsporing niet kon uitblijven, doch gelukkig nog inet even voordat de 'rein de plaats zou passeeren werd het on [ïeil door een voorbijganger ontdekt. Deze vaarschuwde de spoorwegambtenaren die bnmiddellijk de voorwierpen lieten verwij deren. TUITJEHORN. Op Woénsdag den 29 December 1.1. ver gaderde htet Kruisverbond, bij den heer pleeker. De voorzitter 'de heer Schouten opende Beze algem. verg. met een christelijken groet p heette alle leden welkom, inzonderheid liep hij het welkom toe aan dien Eerw. Mviseur, dien hij als man van Sociale Ac- |ie huldigde. Na voorlezing der notulen door den se cretaris, werd der vergadering medege deeld, dat wij thans aangesloten zijn bij pen Diocesanen Bond. Verder dat er al- nanaken van Sobriëtas a 10 cents verkrijg baar gesteld worden bij het bestuur. Waar [•a de installatie plaats had van vijf nieu we leden. Door den heer Schouten werd alsnueene ping gehouden, waarin spreker niet al pen in het kort de drankellende schetste, naar ook vooral dat de Kruisverbonders fich moesten kenmerken door naastenliefde Had spreker een gelukkig onderwerp ge lozen? het applaus van het publiek en die Voorden van waardeering door den Eerw. dviseur gesproken bewees, dit zeker vol- foende. Ook de heer O. Entes wist het de ver gadering aangenaam te maken door zijn [oordracht met zang. De hem gebrachte was zeker niet onverdiend. Bij de rondvraag gaven zich drie per- jonen als «idspirant-lid op, en .werd door den Zeer Eerw. Adviseur medegedeeld, dat door het katholiek vereenigingsleven inde- ze parochie een groote behoefte gevoeld weid voor een verenigingsgebouw. Het R. C. Kerkbestuur heeft machtiging ontvangen van. Z. D. Hoogw. den Bis schop om zulk een verenigingsgebouw of Patronaat te stichten, zijn Eerw. hoopte op de medewerking van allen om een offertje te brngen voor de meubileering, het was zijn Eerw. een genoegen reeds te kunnen mededeelen, dat al verscheidenen hunne me diewerking hadden getoond door hunne ga ven, waaronder eene was van honderd gul den en verscheidene, van 25, en rekende in dezen ook op den steun der leden van het Kruisverbond', het applaus dat hierop volgde zeide zeker Wel genoeg. Ouder dankzegging vóór de goede op komst en aangenamen toon op deze veigade- ring maar vooral voor de laatste mededee- ling sloot idle voorzitter deze belangrijke bij eenkomst. WORMERVEER. Jaarverslag Volksonderwijs. Van de Bfdeeling »Wormerveer« der ver eeniging Volksonderwijs is het jaarverslag over 1909 verschenen. De lesers sullen wel weten, dat Volksonderwijs onder leiding staat der waarheidlievende »frontmakers voor de openbare achool.< Het aantal leden ia door vertrek en overiyden gedaald tot 96. Da ontvangsten bedroegen f 127,50, de uitgaven f 112,77'. Batig saldo f 14,72s. Het jaarverslag is éen lange jammerklacht. De vereeniging ondervindt weinig moreelen steun. De opkomst der leden op de verga deringen van Volksonderwys ie treurig. De belangstelling der leden ie gering. Nu sou men denken, dat het bestuur der vereeniging Volksonderwys dit zeer onaan genaam vindt. Maar dan houdt men geen rekening met de snuggerheid van dat bestuur. Het bestuur is tevreden, omdat de weinige belangstelling te verklaren ia uit het feit, dat het bysonder onderwys in dese gemeente soo weinig op den voorgrond treedt. Wel gelukkig, als 'een mensch gelijk e6n kind gauw tevreden is. Maar son de volgende verklaring van het gemis aan moreelen steun en belangstelling niet aannemeiyker syn 7 Er syn er nameiyk nog velen, ook liberalen, die van meening syn, dat door de propaganda van openbare Bondeonderwysers de openbare school een kweekplaats dreigt te worden van antinationale geslndheden en oranjehaatdat door de leden van den Bond van Nederlandsche onderwysers, die het Ohristendom uitschakelen en de nationale volksliederen nit de school bannen, de openbare staatsschool gemaakt wordt tot een ergernis, ja tot een aanfluiting voor de groote meerderheid van het Nederlandsche volk. (Rede van den heer H. Laner, school opziener in het arrondissement Rheden). Aangifte Nationale Militie. De lesers, die een soon hebben, geboren in 1891, worden aan hun verplichting her innerd, desen in de maand Januari voor de nationale militie aan de aecretarie te doen inachry ven, wyi niet nakoming deser verplich ting later groote moeieiykheden ten gevolge heeft. ASSENDELFT. Opvoering van een Oratorium. De R. K. gem. Zangvereniging >St. Cecilia* is seer yverig in de weer om het Oratorium »St. Aloysins» er flink in te krijgen. Onder leiding van den heer E. Boon wordt reeds 2 maal per week gerepèteerd, soodat het muzikale gedeelte ayn voltooiing nadert. Wat de groepen betreft, daarvoor zijn de personen reeds gekozen. Behalve de EngeleD, suilen er 16 personen in de groepen medewerken. Om den avond te vullen, het Oratorium duurt ongeveer l1/i uur krijgen we ook nog een levend tafereelDe Verheeriyklng van den H. Jozef, den Patroon der werk lieden. Het koor zal daarbij eenige fragmenten uitvoeren van het 8t. Josef-Oratorium van prof. van Schalk. Onse Eerw. kapelaan, de WelEerw. Heer Blom, is zoo welwillend om de levende tafereelen en de verdere tooneelechikkingen voor syn rekening te nemen. By advertentie in >On« Blad» hopen wy de datums van uitvoering, evenals voorheen, bekend te maken. Waarschyniyk heeft de Ie uitvoering plaats op Zondag 23 Jan. Dat belooft weer wat moois I Door den gemeenteraad van Alkmaar is eene verordening op het heffen, een er be lasting op openbare vermakelijkheden vast gesteld. Deze luidt Sis volgt; Herziening der verordeningen op de heffing en Invordering eener belasting op tooneelvertooningen en andere open bare vermakelijkheden. Verordening op bet heffen eener be lasting op openbare vermakelijkheden, Art. L- Ten behoeve Ider gemeente Alkmaar wordt op openbare .vermakelijkheden eene belas ting geheven. Art. 2. Voor de toepassing dezer Verordening worden Ónder openbare vermakelijkheden verstaan alle uitvoeringen, voorstellingenen vertoonipgen, ondernemingen en inrichtin gen, waarmede aan het publiek onge acht of voor dó toelating eenige beper king woiidt gemaakt gelegenheid gegeven woidt om zich te vermaken of genoegen te Verschaffen, hetzij tegen betaling, hetzij om hiet, in gebouwen,, gedeelten van gebou wen, tenten, tuinen, op terreinen of op andere plaatsen, anders dan op, den open baren weg. Het voor bovenomschreven doel beschik baar stellen van voorwerpen wordt aange merkt als het ondernemen van openbare vermakelijkheden. Buiten aanmerking blijven tentoonstellin gen (Üe in haar geheel kosteloos toegankelijk zijn en waarop geene andere openbare ver makelijkheden woïden ondernomen of ge geven, alsmede wedstrijden, voor zoover bij dleze laats'tefl: a. de middelsom der toegangsprijzen per persoon niet méér beidiraagt dan 25 cents; b. geen gelegenheid wordt gegeven tot het aangaan van weddenschappen of het sluiten van andere kansovereenkomsten over den uitslag van wedstrijden; c. de danskunst niet betrokken is. Art. 3. 1. Voor openbare vermakelijkheden, andere dan gelegenheden tot dansen, welke toegankelijk zijn tegen betaling of op ver toon van toegangsbewijs, bedraagt de be lasting vijf ten honderd van het bedrag dat verkregen wordt door de middelsom der toegangsprijzen per persoon, of den pjrijs betaald voor de bewijzen van toegang, te vermenigvuldigen met het bij schatting te bepalen getal bezoekers. Toegangsprijzen, minder bedragende dan het derde gedeelte van den hoogsten toe gangsprijs per persoon, blijven echter bij de bepaling der middelsom buiten aanmer king, heigeen ook geldt voor de be wijzen van toegang. Onder bewijzen van toegang worden mede verstaan lidmaatschaps- en introductiebewij- zen, uitgegeven door- of vanwege ver- eenigingen. Ter berekening der belasting worden be zoekers, van zoodanig bewijs voorzien, ge acht daarvoor betaald te hebben een be drag, gelijkstaande aan de helft van ide con tributie per jaar, indien de contributie min der-, en aan een vierde, indien zij méér bedraagt dan f 2 per jaar, .Wordt in eene vereeniging onderscheid gemaakt tusschen werkende- en niet-wer- kende- of kunstlievende leden, dan geldt Idle contributie van deze laatsten als maat staf, Die schatting in hiet eerste lid dezer pa ragraaf bedoeld, wordt verricht door een daartoe 'door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen ambtenaar, Aan de belastingplichtigen kan echter wor den vergund de verschuldigde belasting te doen berekenen naar het door telling te verkrijgen getal bezoekers, In dit geval ge schiedt de telling te hunnen koste door een daartoe door Burgemeester en Wet-, houders pan te wijzen persoon, 2. Voor openbare vermakelijkheden wel ke zonjdér betaling of vertoon van toegangs bewijs toegankelijk zijn, alsmede voor ge legenheden tot dansen, ongeacht of daar al dan niet tegen betaling toegang wordt verleend; wordt de belasting berekend naar de oppervlakte van de voor het publiek toe gankelijke gebouwen, geidleelten van gebou wen, tenten tuinen, terreinen of andere plaat sen, en wel: a. voor gebouwen, gedeelten van gebou wen len tenten: indien die oppervlakte min der bedraagt dan 30 c.A., per keer f0.50. 30 C.A. tot 50 c.A. per peer f 1. 50 c.A. tot 100 c.A. per keer f 1.50, 100 c.A. tot 200 c.A. per keer f2.50; 200 c.A. en daar boven, voor elke 50 c.A; of gedeelte daar van, 'f 0.70., b. voor tuinen, terreinen of andere plaat sen: indien die oppervlakte bedraagt 100 c.A. of méér, voor elke 10(1 c.A'. of gedeelte daarvan f 0.25, met een minimum van f 1 en een maximum van f 10 per keer. Wordt op een der plaatsen sub b be doeld, gelegenheid gegeven tot dansen, dan is het viervoud van deze bedragen ver schuldigd, 3. Worden van eenige openbare ver makelijkheid, vallende onder 1 van dit artikel één of meer gedeelten of ondetdee- len tegen afzonderlijke betaling toeganke lijk gestld of, voor gedurende de openbare vermakelijkheid te verstrekken spijzen, dran ken of andere verbruiksartikelen hoogere prijzen bedongen dan te dezer stede ge bruikelijk is, of ook, jnjdien voor plaatsbe spreking méér wordt berekend dan 10 cent per persoon, is het drievoud van de in 1 genoemde belasting verschuldigd. Art. 4. Met 'afwijking van het bepaalde in voren staand artikel, kan aan ondernemers of ge vers van openbare vermakelijkheden, be doeld in art. 3 2, met uitzondering echter van hen die gelegenheid geven tot dansen worden vergund om tegen be taling eener som in ééns, gedurende een half jaar van betaling per zeer te worden vrijgesteld. Deze som bedraagt alsdan voor het eerste halve kalenderjaar het viervoud-, en voor het tweedte halve kalenderjam' het acht- voud van "de belasting, volgens genoemd art. 3. 2, verschuldigd per keer. Art. 5» Van belasting zijn vrijgesteld alle openbare vermakelijkheden a. door vereen jgingen in het bezit van rechtspersoolijkheid of afdeelingen daarvan mits hier ter stede gezeteld en uitslui tend ondernomen of gegeven ter bevor dering van kunst, wetenschap, volksontwik, kieling en volkswelvaart, voor zoover daar- bjj geen winst wbqjdt beoogd of gemaakt anders dan ten bate van de vereeniging of eenig weldadig doel; b. gegeven gedurende de kermis in lo kalen of tenten, waarvoor markt- of staan geld is betaald; c. gehouden wordende voor 7 uur 's na middags en uitsluitend toegankelijk voorkin deren en geleiders, mits de middelsom der toegangsprijzen per persoon een bedrag van 25 cent niet te boven gaat. Art. 6. De belasting, ingevolge deze verordening geheven, is verschuldigd door hem die de openbare vermakelijkheid onderneemt of geeft. Gaat eene openbare vermakelijkheid uit van eene vereeniging van personen, dan dte belasting verschuldigd door hem die die aangifte, bedoeld in art. 7 dezer ver ordening, heeft onderteekend en zich daar medte voor de belasting aansprakelijk stelt Art. 7. Minstens zes uren vóór dat wordt over gegaan tot het geven of ondernemen van eenige openbare vermakelijkheid; moet daar van schriftelijk aangifte worden gedaan ter gemeente-secretarie, Deze aangifte moet worden onderteekend door hem die de openbare vermakelijkheid zal ondernemen of geven, óf door hem die zich namens eene vereeniging van per sonen voor Ide belasting aansprakelijk stelt. Zij moet behelzen naam, voornamen, be roep ten woonplaats van den aangever, aan duiding van de plaats waar-, en van den tijd waarop de openbare vermakelijkheid voor publiek toegankelijk zal rijn en vender alle bijzonderheden welker wetenschap voor de toepassing dezer verordening, noodig is. Formulieren dezer aangifte rijn kosteloos ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. Van de inlevering wordt een ontvangbe; wijs afgegeven,, Art. 8, Houders, eigenaars of gebruikers van ge bouwen, gedeelten van gebouwen, tenten, tuinen, terreinen of andere plaatsen, die deze aan andere afstaan tot het ondernemen of geven van openbare vermakelijkheden, rijn verplicht hiervan minstens zes urren vóór den aanvang der openbare vermakelijkheid kennis te geven ter gemeente-secretarie. Art. 9, Zij, die gebruik wenschen te maken van de gunstige bepaling, opgenomen in art. 4, kunnen daartoe vóór 1 Juni en vóór 1 December van ieidier jaar aan Burgemeester en Wethoulders, wien de beslissing daarover opgedragen is, schriftelijk aanvrage doen. Art. 10, Indien van eene toegepaste gunstige be paling dezer verordening of van eene ver leende vrijstelling van deze belasting mis bruik wordt gemaakt, wordt deze, behou dens toepassing van art. 4 der verordening op 'de invordering dezer belasting, onver wijld van onwaarde verklaard of ingetrok ken,, zonder dat van ter zake betaalde gel- dten teruggaaf wordt verleend. Art. 11, Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. Verordening op het Invorderen eener belasting op openbare vermakelijkheden. Art. 1. De belasting voor de openbare vermake lijkheden, bedoeld in art. 3 1 der ver ordening op de heffing verschuldigd, be nevens c. q. de kosten wiegens telling der bezoekers, moet op eerste aanvrage wor den voldaan aan den Gemeente-ontvanger of een daartoe door Burgemeester en Wet houders aan te wijzen abmtenaar. De belasting voor de oj>enbare vermakelijk heden, bedoeld in art. 3 2 en 3 dier verordening, moet vóór den aanvang der openbare vermakelijkheid worden voldaan ten kantore van den Gemeente-ontvanger op een tijdstip waarop dit voor het publiek is geopend. De belasting verschuldigd volgens Het be paalde bij art. 4 dier verordening, be hoort iii één termijn, eveneens ten kantore vtan|d' en gemeente-ontvanger, te worden voldaan- Burgemeester en Wethouders .van Alk maar zullen op Donderdag 13 Januari a.9. des namiddags U/2 uur, ten Stadhuizen in het openbaar aanbesteden: Het leveren van bouwmaterialen voordten dienst van 1910, in vier peroeelen, n.1. I houtwaren, II metselmaterialen, III ijzerwa ren, gereedschappen enz. en IV verfwaren glas enz. Het bestek is tegen betaling van f0.35 ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar. De gezegelde biljetten, welke door den aannemer en twee solide borgen persoonlijk onderteekend behoeven te zijn, moeten op den dag der besteding vóór des namid dags 1 uur ter Gemeente-Secretarie rijn be zorgd. Inlichtingen geeft de Directeur der ge meentewerken. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris, HAKHOUT EN RIET. De gewone Jaarlijksche hakhoutveiling voor de Gemeente Alkmaar, waarbij ook wordt verkocht het riet staande in de Singelgrachten, zal gehouden wonden door Deurwaarder Amoureus op Donderdag 13 Ja nuari 1910, 's morgens om 10 uur te be ginnen bij de Stadskweekerij. Inlichtingen worden desverlangd gegeven door den opzichter over den Hout en de plantsoenen, B. Hoek, te Alkmaar. De bekende Pius-almanak is heden ver schenen. De verwachting, zoo vaak door velen uitgesproken, dat deze almanak op tijd zal kunnen verschijnen, is eindelijkin vervulling gegaan. Hij is zeer uitgebreid en ziet er netjes uit. De band! is in den; vollen zin des woords een „prachtband"* Wij vertrouwen, dat de prijs (f 2.50 in linnen en f3. in prachtband) geen beletsel is om dit Jaarboek voor de Katholieken van Nederland aan te schaffen. De N. V. Stoomconservenfabriek „Nooiü Holland" te Medemblik in liquidatie. Curator: Mr. A. M, de Lange, Breed- straat A. 48, Alkmaar, N. Wilhelm, koopman, in galanteriën, laatst wonende te Schagen, tegenwoordig verblijf onbekend. Carator: Mr. Cohen Stuart, L'angeateaat Alkmaar. Purmerend. GEBORENBarbara Maria Joanna, d. t. Cornelia Schaper en Cornelia Johanna de Lange. Geertrnlda Johanna d. v. Petrni Ondejana en Timmetje Wortel. ONDERTROUWD: Klaaa de Vrlea en Geertruida Venneman. Cornelia Muta en Hendrika van Ooatveen. OVERLEDENCatharina Daman, 4 jaar, d. v. Frederik Daman en Gerritje Wolteraen. Hendrik Tentelink, 7 mud., v. Jan Teu telink en Treintje Meyer. Warmenhulzen, over de mnd. Dec. 1909. GEBORENNicolaai, a. van Jan Baiter en Engeltje Hollenberg. Johannet, a. van Nicolaaa Smit en IJda Lokat. Eliaabeth, d. van Gornelia Groot en Hoiberta Maria Tamil. Anna Fetronella, d. van Jan de Groot en Christine Llgthart. OVERLEDENTrijntje Slot, 77 jaar, echt- genoote van Joban Frederik de Waal. LIMMEN, over de maanden Nov. en Deo. 1909, GEBOREN 2 Nov. Anna, d. van Cornelia Dekker en Claaina Admiraal. 11 dito. Adrianua Johannes, z. van Fieter Moofj en Aagje Kraakman. 13 dito. Antonia, d. van Nikolaae Kroon e en Anna Zuurbier. 16 dito. Helena Klasina, d. van wyien Klaaa Verver en Leentje Fraayman. 25 dito. Alida, d. van Syrert Commandeur en Catha rina Lenting. 30 dito. Reinier Karei, a. van Klaaa Snel en Johanna Geertruida Dekker. 4 Dec. Bartje Fietertje, d. van Jan Kleft en Fietertje Mooy. 7 dito. Johannea Wilhelmus, a. van Jacob Kaandorp en Catharina Kraakman. 24 dito. Jacob Pieter, a. van Jacob van Tl en Trijntje Bakker. 29 dito. Fieter, a. van Willem van Rieaaen en Aaltje Koorn. GETROUWD 23 Deo. Cornelia v. Twufl- ver oud 63 jaar en Barta Hoogeratjjn, oud 46 jaar, beiden alhier. OVERLEDEN: 3 Dec. Engeltje Pilanen. echtgenoote van Johannea Kuiper, oud 08 j. Wormerveer, van 24 Dec. 1909—7 Jan. 1910. GEBORENHelena en Wilhelmina, dochten van J. van Brninisae en N. van der Menlen. Anny Catharine Cornelia, d. van O. van 't Hof en T. Gorter. Catharina, d. van H. Koel en G. Bas. Abraham 1. van J. van der Toorn en A. Molenaar. Cor nells Jacobns, z. van H. Beernink an O. van der Poel. Levenloos aangegeven, een d. van P. Carbaat en L. Kleyn. GETROUWDO. M. Viaaer en D. Dekker. E. A. Ritzmann van Gebweiler (Duitschland) en A. Pieper. OVERLEDENAagje Bruyn, oud 1 jaar, d. van O. Bruyn en N. Spreeuw. Jan Betlem, oud 66 j. gehuwd met M. Kalf. Klaaa van der Toorn gehuwd met T. Ooms, oud 67 jaar. Uit 3 gedeelten beataande De H.H. Driekoningen offerden het Kindje Jeiua en Het aegt ons, dat Jezna Koning la, de dat Hy God ia en da dat Hy Menach ia. Als er 100 kaaraen op een tafel ataan en Ik blaaa ar 14 van uit an vervolgen* nog 4, hoeveel kaaraen biyven ar dan nog ataan 7 Ik ben noodig voor de acheepvaart èn besta uit 6 letter*. Da aerate drie vormen dan naam van lata, waarin man water etc. kan doen, de drie laatate letter* dulden den naam aan van aan viach. Mi

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 7