dering Of tingen er, m. Ons Blad nderpakjes. vr Maat E COUPE. spoaa,. NGELAND", AARLEM, - d ht-Maatschappij, Int. 1257, beperkt. des avonds herberg van MMEN, uit zerp Ziekteverze Noordholl. k Payglop. euze BIJVOEGSEL PLAATSELIJK NIEUWS. DeTooveras van Astarohf geschiedkundig verhaal uit het midden der derde eeuw. BINNENLAND. 8* ÏMA&». gf n g Gratis plaatsing a# eg, zijn ariog van 35 tot niet overtroffen. klasse Rleeder- ïet volste ver te bezoeken. Wordt gegaran- 3S, van van Woensdag 27 April. No. 33 CASTR1CUM. Inbraak. Vrijdagnacht omstreek. 2 nur ia alhier ingebroken bi] den boekhouder van het geaticbt »Duln en Boacb<, aan den nlen- wen straatweg, die naar bet gesticht leidt. Door een ruit .tuk te slaan der tuindeuren heeft men zich toegang ver.chaft tot de woning. De inbreker begaf zich naar boven, toen de vrouw des huizes ontwaakte. Deze wekte baar man, waarop de inbreker door het ontwaken der bewoners, terwijl hij in de nabijheid van bet ledikant stond, direct de vlucht nam. Daarbij viel bij van de trap, zijn pet achter latend, welke op een para pluiestandaard was terecht gekomen. Ijlings verliet hfl de woning. Niets werd vermist, duzijn de bewoners met den schrik vrijge komen. Alhoewel de politie bet onderzoek leidt, is tot beden van den inbreker geen ■poor te vinden. Geslaagd. De heer J. Mooi] Jr. slaagde Vrijdag te Haarlem voor de acte als onder wijzer. LANGEDIJK. Door den Raad der gemeente Broek op Langedijk is besloten de dorpsstraat ter lengte van 700 M. bet gedeelte tusschen de eerste en tweede brug bij een breedte van 3 M. met beton te vernieuwen. Met de uitvoering van dit werk is belast de be- tonfabriek «De Hoep» te Nieuwe Niedorp. Tevens is de bepaling gemaakt, dat, indien de raad binnen 10 jaren besluit de geheele itraat met beton te beharden, de fabriek «De Hoop» dit onder dezelfde voorwaarden zal moeten verrichten. De kosten zullen f 4000 bedragen. Aanmerkelijke verbetering. Bij de laad plaats te Broek op Langedijk zal over de geheele lengte in het Zniderdeel een dam worden gemaakt ter beveiliging van de vaar tuigen met groenten, die aan de Westzijde der laadplaats worden gelost. Dit is du. een groots verbetering, daar bet bi] sterken Westen wind zeer gevaarlijk is zich met een diep- geladen vaartuig in de westelijke vaargeul te begeven. Meerdere vaartuigen zijn daar dan ook in bet verleden gezonken, door het V I l 1 Pa - re - lend van Wie, Edel Kindekijn, Zult Gij, eens grooter, zijn, Het antwoord geeft de schoot, I Waaruit uw leven sproot. ts' Refrein: Overal, enz. Het blijde Vaderland Legt in uw kleene hand Zijn macht, zijn roem, zijn eer, j Zijn hoop, zijn toekomst neer, ls' Refrein: Overal, enz. Het lied van Hou en Trouw Weergalmt van gouw tot gouw, Tot waar 't zijn echo vindt, I Aan t strand van Insulind. ts' Refrein: Overal, enz. maken van een dam zal dit gevaar worden bnitengealoten. Verkiezing gemeenteraad. Door de afd. Langedijk der S. D. A. P. ie met algemeene stemmen besloten, in de komende vacatnre voor een lid van den gemeenteraad van Zuid-Scharwonde wegens vertrek van den heer C. Bak (Ant.-Rev.) candidaat te stellen den heer K. Zeeman (Soc. Dem.). Door den gemeenteraad van Noord» Scharwonde is verboden bet in slooten werpen van vuilnis, papier, vodden enz. Alle onreinheden, die men anders gewoon is om ze zonder meer maar in de sloot te werpen, sollen eens per w.eek door een gemeente werkman worden opgehaald. In het belang der volksgezondheid een nltstekend besluit. Groentenverzending. Gedurende de vori ge week zijn van Broek op Langedijk slechts 36 wagons groenten verzonden. In verhouding tot de aanwezige voorraad kool is dit een veel te klein aantal. Het gevolg hiervan is geweest, dat de koolpryien nog meer zjjn ternggeloopen en tegenwoordig zeer laag staan. Het totaal aantal verzonden wagons bedraagt thans 4397. Statistiek. Door een der Raadsleden te Noord-Scbarwonde is voor het genomen be sluit om een hulpscbool te bouwen, een on derzoek ingesteld in welke verhouding de toename der Katholieke bevolking tot die der andere bevolking in de gemeente staat. Dit met bet oog op de eventneele oprich ting eener R. K. school. Hij raadpleegde de geboortecijfers en baseerde daarop de te verwachte toename der schoolbevolking. De uitslag was, dat, zoo geen R. K. school werd gebouwd bet aantal kinderen der openbare school zou bedragen In 1910187 waarvan 61 Kath. kinderen 1911: 200 71 1912 205 86 1913: 218 102 Zoo dne een R. K. school wordt gebouwd (wat toch binnen niet al te langen tijdsver loop valt te verwachten) zou het aantal kin deren der openbare school in 1913 116 be dragen terwijl nu 187 kinderen de school bezoeken. Het is dan ook alleszins begrjj pelijk, dat de Raad beeft besloten om geen nienwe school te boawen maar een hulp- school voldoende achtte. Bovenstaand statistiekje geeft tevens een kfjkje op de groote toename der Katholieke bevolking, te meer als men in aanmerking neemt dat tbans de Katholieken te Noord- Scharwoude nog geen derde der geheele uit maken. 1 5 glo - rie 7 6 6 7 -I 1 aan d'O - ran - je - kroon. Wee, die uw Majesteit Door woord of daad ontwijdt, Wee, die uw eere raakt; i De Leeuw van Neerland waakt 1 IS Refrein: Overal, enz. Speel U, op moeders arm, Met Hare liefde warm, Groei, aan haar borstgestreeld, i Tot Moeders evenbeeld. I ns' RefreinOveral, enz. Heeft Hij, die weegt en wikt, U voor den Troon beschikt, Leer dan, aan Moeders zij, De kunst der heerschappij. Refrein: Overal, enz. bis. Dan zal, van gouw tot gouw, Het lied van Hou en Trouw, In nieuwen, sterker toon, j Eens dav'ren voor uw Troon, j t s' Refrein: Overal, enz. 30) door E. S. VAN LUIK. USIERS, - Alkmaar* „Begrijpt gij dan niet, dat hij die de Christenen uit de gevangenis verlost, den dood schuldig is?" „Ja; maar?" „Maar.... als men een verstand heeft, zoo duister als het uwe, moet men zich tevreden stellen met eten, drinken, en sla pen.... Welnu, dewijl ik u alles voor moet spellen, kom met eanige mannen, die helder uit de oogen kijken." „En dan?" „En dan, zulten zij zien, en gij zelf zult het ook zien, hoe de zwaardvechter met zijne Christenen ontsnapt, en tevens zul' ten al de anderen, dieven en moordenaars het op een loopen zetten." - „A, ha! nu begrijp ik je.... Wij moe ten Serga beschuldigen de deuren te hebben geopend... Maar de soldaten?" „Ik zal zorgen, dat zij zulten denken ge lijk wij." „Maar ik wil niet, dat hij sterft!" riep Tigrina. „Hij zal niet sterven, kleine, antwoordde paar grootmoeder. De zwaardvechter is zoo dwaas niet, liever de galg te zien dan de hand van Tigrina." Toen nu de tooveres de wacht was ge naderd, zag zij, dat het niet noodig was de mannen te doen inslapen, want alten lagen reeds op tien grond te rankenzij zocht dus de sleutels, en daar zij Jdie niet icon vinden, besloot Zijl den armen Theoidulus wakker te maken. De tezer weet reeds, hoe de aan komst van Anterus, dien zijl in het begin niet kenden, de werken des duivels verhin derden, Onnoodig er bijl te voegen, dat Tigris, door zijne moeder Caecata gewaar scbuwd, niet bij de wacht kwam. Keeren wij nu naar het Opperhoofd der Kerk terug. In zijn kerker wedergekeerd, hervatte An terus zijne gebeden, die voor «enigen tijd door !de h'an komst der zijnen onderbroken, waren. Amatus 'en de overige Christenen vereenigden voor het overige van den nacht hunne gebeden miet die van den Paus. Intusschen was tie dag aangebroken, en de zon, ontdaan van de morgennevelen, vergul de tie heuvelen der Eeuwige Stad. De Chris tenen dwaalden hier en daar rond als scha pen zonder herder, bedreigd door verscheu rende dieren Het volk drong, stootend en schreeuwend, avier het Forum Romanuin naai' het Amphith'é ater, als een brommende bijenzwerm, terwijl een weinig verder de leeuwen, luipaarden en tijgers, uitgehongerd van daags te voren, AKERSLOOT. Benoeming. Door Z. D. Hoogwaardig heid den Bisschop van Haarlem is herbe noemd tot Kerkmeester de heer Jac. Schoorl en tot armmeester de heer Nicolaas Mejjne. Tot onze groote vrengde kannen we tbans melding maken van de oprichting eener vereeniglng, welker totstandkoming niet alleen tot voldoening van bnn onver moeid streven, maar ook tot eer mag strek- ken van ben, die daartoejbe» initiatief namen. We bedoelen >De vereeniging tot veredeling van bet Fokvee» genaamd «Akersloot.» Twee vergaderingen waren noodig, maar ook voldoende, om deae nattige corporatie in het leven te roepen. Beide bijeenkom sten werden gepresideerd door den Edel Acbtb. heer J. B. Hennes, Burgemeester, wien de vergadering bet voorxltterecbap der vereeniging aanbood, dat ZEA. bereid was te aanvaarden. De andere b.h. bestuursleden ij]n A. Kapteln, J. Veidnin, N. Blokker en J. Kraakman, terwijl bet secretarisschap buiten het bestnar om wordt waargenomen door C. Dekker, die tevens ook penning meester is. In de commissie tot aankoop van vee namen sitting de h. h. N. Blokker, A. Kapteln, J. Kraakman, P. Veld en J. Sanders. J.l. Vrijdag kocht de commissie op de Alkmaarsche Voorjaarskenring aan een 2 jarigen stier voor plm. 450 gld. Voorwaar een goed begin. Jammer echter dat niet alle landbonwers zijn aangesloten. Wel is waar xjjn 230 koeien ingeschreven, maar dit aantal moest verdobbeld worden. Weet men dan niet, dat «Eendracht, maebt maakt» en dat, hoe meer leden zijn aangesloten, de draagkracht zooveel te lichter wordt Ook dient er op gewezen, dat deze vereeniging beoogt de veredeling van het vee, wat toch leidt tot een onmiddelijk financieel voordeel. Wil iemand zich daarvan overtuigen, hij vrage iflne collega's landbonwers, in de naburige gemeenten, waar dergelijke vereeniglngen al jaren bestaan niet alleen, maar xlch mogen verbeugen in een flinken bloei. Wel mag men er aan denken, dat de veredeling van bet fokvee het voornaamste is, waaraan elke boer verplicht is mee te werken èu voor zich zelf èn voor de ver betering van den geheelen veestapel. Waar men zich beperkt, door met 5 of 6 kleine boertjes, een stiertje te knopen, waarvan tot veredeling van den veestapel niets te ver wachten is, daar mag met grond gezegd worden men weet niet wat ben gunstig is. Daarom, landbouwers sluit u aan I Het leidt tot uw onmiddellijk voordeel. Laat anderen niet alleen de kaatanjes uit het JNeaeriana tot internationale verwikke lingen aanleiding kon geven, 't Moet Haar in die tijden droevig geweest zjjn, dat het aloude Huis van Oranje uit sterven zou. Doch neen, die droefheid is in vreugde veranderd, want thans viert zij den jaardag van de geboorte van een nieuwe loot, ontsproken uit den alouden stam van Oranje's huis. Met Hare Majesteit verheugen wij ons erin, dat de band van Oranje aan Nederland vaster dan ooit is. Den 30en April is dan ook voor het Neder- landsche volk geworden een nationale feestdag. Ons Christenen voegt het bij de uiting van onze oprechte vreugde, onze oogen en harten te richten tot God, die de volkeren leidt en de heerschers ver wekt. Voegen wij Zondag bij den lofzang, „Domine, salvum fac Reginam nostram Heer bescherm onze Koningin" dien de priester elke week aanheft een gebed voor onze troonopvolgster prinses Juliana. Laten we dan onze geestdriftige ju beltonen doen klinken langs duin en strand, over velden en beemden, in stad en land LEVE PRINSES JULIANA hun vrees dijk gebrul deden hooren en het geween der strijdende Kerk verdoofde. Het was nogmaals een sehoonen dag voor de heidenen: een dag van dolle vreugde, om dat zij tie vervolgde Christenen zouden zien sterven, 't Was ook een dag. van droef heid voor de sjchapen, die hunnien Her der verloren, een dag .eindelijk van hoop en gelatenheid voor de geheele Christen! kerk. Zoodra de plaatsen van het amphitheater door de menigte bezet waren, namen Maximi nus fen Laetitia hunne plaatsen in op de tro nen voor hen, bestemd. Felex, met zijn sluwsten glimlach om de lippen, plaatste zich aan de rechterzijde zijns meesters, terwijl' Lucilia, die Eubias in hare armen droeg, hare plaats innam aan de linkerzijde der keizerin. Het luidruchtig geschreeuw van Int volk kondigde reeds in de verte de aankomst der Christenen aan, die tusschen twee rijen sol daten naar het coliseum weiden gebracht. Anterus was de voorste en werd door Ama tus gevolgd. De Paus scheen terneer ge slagen; was ihet van vermoeidheid, van uit putting? Sedert zijne gevangenneming had hij niets genuttigd. Zou het angstige on zekerheid wezen over het lot zijner Chris tenen, overgelaten aan de woede de:r hel? Wie kan het zeggen. Het was misschien dit alles te zamejn, dat de grijsaard drukte en zijn gang bemoeilijkte'. Wat er van zij, An terus liep niet spoedig genoeg naar den zin zijner beulen, die hem dwongen meer vuur balen, maar belpt, en pensel ze daarna samen lekker op. 't ZAND Zondagavond gaf de muziek vereeniging «Winnnbat» van den Helder, in bet café van den beer G. A. de Wit haar aangekon digde nitvoerirg. Ofschoon de saai vrij goed beset was, had men toch voor deie nitvoering meer volk mogen verwachtenbetgeen echter xeker wel door bet slechte weer kwam. Maar bet opgekomen publiek beeft ge noten van musiek en voordracht, want beide voldeden in booge maten. Wij roepen daarom ook «Winnubst» van den Helder, een hartelijk tot weersiene toe. Brand. Verleden Vrijdagavond omstreeks balf tien brak door een tot nog toe onbe kende oorzaak brand nit by mej. de wed. O. Swaithof te Scbagerbrug, doch door kracht dadig optreden werd men den brand spoedig meester. Assurantie dekt de schade. OESDOM. Processies. De Alkmaarsche R. K. Volksbond" is voornemens, op Hemelvaarts dag a.s. eene bedevaart te houden naar Maria's genadeoord alhier, 's Molens hou den zijl in eigen kerken godsdienstoefeniirt gen en zullen omstreeks 11 ure in de gcnaidld kapel aanwezig zijn, onder geleide van hun nen eigen geestelijke, die hen zal vergezellen. Het reeds twee jaren geleden meermalen besproken plan van het dekenaat Schagen om eene processie te houden naar het gena deoord van O. L. Vrouw ter Nood, zal dit jaar in vervulling gaan. Een extra-trein die zal loo-pen van den Helder naar Hedlo is reeds besteld voor den 24en Mei, den dag waarop de Kerk het feest viert ter eere van Maria, als „duxdliurn Christianorurn" (d. b. bijstand der Christenen". Vermoede! lijk zullen zij eerst 's morgens ten 10 ure eene H. Mis bijwonen in de Heiloschcj parochiekerk en daarna optrekken te voet naar de aloude bedevaartsplaats van Maria, op een klein halfuur afstand van de parochie kerk gelegen. Nadere bijzonderheden zullen later worden bekend gemaakt. Pastoor J. H. Niedfeld van Anna-Paulownapolder bracht dezer dagen een bezoek aan onzen Pastoor om namens het Dekenaat, reeds besprekin gen te houden en begaf zich daarna met den kapelaan naar Maria's genadeoord. Dinsdag daarop zou hij verslag van zijne bespre kingen geven op de conferentie der gees telijkheid te Schagen. HARENKARSPEL. Raadsvergadering op Donderdag 21 April 1910 's nam. 2 uur. Aanwezig was helaas nog niet gereed. Altec., eert enorme brandkast van tie firma Lips was er te bewonderen,» de Koning en de Konin gin 'lieten dan ook niet na' deze in oogen- schouw te nemen. j Gezien het aantal bezoekers op dezen dag, dat '60.000 bedraagt, dan is het te verwachten dat het succes enorm zal zijn. FRANKRIJK. De uitslag der verkiezingen is zoodanig, dat van winst door de Katholieken geen sprake is. Wat vermag ook een partij, die niet écin maar wel 10 verschillende pro gramma's van actie heeft, terwijl die nog in v'ele punten met elkaar in strijd zijn. Geen veldheer behaalt een overwinning met een leger, dat ongeoefend, ongediciplineerd is! IMeer nog' dan tot hqden zulten de Fransch-e Katholieken gegeeseld moeten worden, vóór zij zich beter zulten aaneensluiten, vóór zij de beteekenis kennen van de spreuk 1' U n i o n fait ia force. Eendracht maakt macht. De pers van links is allesbehalve te spre ken overder ede van de n oud-presi dent Roosevelt, die thans in Frankrijk ver toeft. De Amerikaansche Staatsman verklaar de „'het is een teeken van zwakte in een „land, wanneer het zich laat medesleepen spoed te maken, terwijl zij hem grove scheld woorden toesnauwden en hem de punt hun ner lansen deden gevoelen. „Vooruit dan! ellendige grijsaard!" brul de het volk, ongeduldig om zijn bloed te zien stroomen. „Loop wat vlugger, oudje!" riepen eeni ge soldaten, „ga (tekening geven aan den keizer van al de schemstukken, die gij be dreven hebt; van al de kinderen, 'die gij des nachts hebt laten slachten, om ze daar na te verslinden; van al de samenzwerin gen vooruit... vooruit." En elk woord ging vergezeld van een slag in het aangezicht, een schop of een schaterend gelach'. „Mijn God! mijn God!" zeide Ante rus, zijne oogen ten 'hemel slaande, „ver geef het hun, zij 'weten niet wat zij doen:." En dei goedwillige martelaar verdubbelde zijne pogingen om vlugger te gaan. Eensklaps hoorde men een vreeselijfce stem een geluid, dat al het onsamenhangend ge roep en geschreeuw des volks overheersch te, ja zelfs de oplettendheid van Maximums en zijne omgeving tot zich trok. Wat ge beurde daar 'dan even buiten het coliseum? Het was tie Goddelijke Voorzienigheid, die de gebeden van Zijnen dienaar Anterus reeds verhoord !had, 'en eene gebeurtenis deed plaats grijpen, zoo' snel en verrassend, dat men duidelijk kon zien, idat Hij de meestel en Heer is over alle gebeurtenissen. „Red mij'!., red mij'! vriend van God!" hoorde men roepen, Met hevige vuistslagen alle leden, behalve de heer Zut. Voorzitter de Burgemeester. Na opening met een woond van welkom worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. De heer Zut komt ter vergadering. De voorz. doet vervolgens meriedeeling 1. dat op 9 April 1.1. bij den Gemeentti Ontvanger conform de boeken in kas was een bedrag van f445.89. 2. dat Jljoor Ged. is goedgekeurd, om de kosten, die gepaard zijn gegaan met de Volkstelling te betalen uSttie post van onvöor ziene uitgaven dienst 1910. 3. dat de beeren Blad, Bleeksma, en Kiste maker hunne benoeming tot leden der com missie tot wering van schoolverzuim heb ben aangenomen. 4. dat de heer J. Siewerts zijn benoeming tot opzichter der begraafplaats heeft aange nomen onder voorbehoud, dat het daarvoor benoodigde handwerk zal komen vcor re kening van de gemeente, wat alter goed keuring kan wegdragen 5. dat is ingekomen een verslag der Cen trale Watervoorziening in1 West Friesland. 6. dat 'een advies is ingekomen inzake Watervoorziening vanwege de Gezondheids commissie te 'Schagen overeenkomstig art. 6 suib|l 1 van haar Reglement, hetwelk wordt gelezen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om iemand af te, vaardigen, tot nader onder zoek van dit plan, waarvoor werd gekozen de heer J. Burger Jbz. die zich deze be noeming liet welgevallen. Aan de orde de voorstellen Zut ien Slot in zake straatverlichting, waarover in een vorige vergadering de stemmen staakten. Zut stelde Voor, ami 2 lantaarns, die aan' de gemeente behoorden, over te doen aan' de Straatveriichtingtsoomjnisste voor f20, om' i te betalen in 8 jaren. Slot wilde f30, om in 15 jaar te betalen. Het voorstel Zut werd met vier Van de 7 stemmen aangeno men. Voor waren de heeren Burger, Bij post Zut en Weel- Voor het feerhalingBonderwijs te g evert aan meisjes werden bij acclamatie benoemd de [Wh. Blad-Bleeksma en Meijer-Drees, als mede de onderwijzeressen aan die schoten' Voor de vacante betrekking van vroed vrouw, hebben zich twee sollicitanten aangei meld. n.I. mej. Modder-Rozen te Schoorl en Mej. Visser van der Wonde te Gra ningen. De Voorz. merkt op, dat de woningkwes tie wederom iin 't spel zal komen bij evein' tueete benoeming. De heer Slot is van oor deel dat de woning kwestie ook wel nadere «.vu -ïrian^jx ïja van 10,000 p. st, f 125.000) voor een vlucht van Londen naar Manchester te win nen. De afstand tusschen beide plaatsen is 184 Eng. mijl bijna 300 'IK.M. en moest om Iden prijs te verdienen binnen de 24 uur worlden afgelegd, terwijl hoogstens tweemaal geland mocht worden, Paulhan begon zijn tocht Woensdagavond te 5.22. Hij landde te Lichfield (120 mijl van Londen) om; 8 uur 10, vanwaar hij Don derdagmorgen te 4 juut 9 vertrok. Te 5 uur 30 arriveerde hij te Manchester. Zijn mededinger steeg te 6.32 op en labdde te Northampton 66 mijten van Londen. Hij vertrok te 2.50 's nachts 'en moest landen te Palesworth op 79 mijten van Manchester, wegens 'een gebrek aan [den motor. Paulhan heeft dus succes gehad. De Eng. bladen bevatten kolommen met bijzonderhe den, op tie plek waar hij zijn tocht eindigde, zal men hem leen igedenkteeken oprichten. Hofberichten. De reis van Z. K. H. Prins Hendrik naar Noorwegen, Denemar ken ien Zweden, heeft ten doel een persoon lijk bezoek aan tie drie verschillende Hoven daar te lande. Daartoe zal' Z. K. H. verblijf houden van baande zich een oud, doch krachtig militair, een weg door het verschrikte volk, waarbij menigeen op den grond terecht kwam. Met stof, schuim en zweet bedekt, viel hij voor ■de voeten van Anterus, onder de oogen van zijne eigene soldaten, met wien hij op wacht was geweest. Het was Theodutes de 'decu rion. „Wat verlangt gij van mij, Snijn vriend," vroeg hem de Paus, terwijl Wij met vrien delijkheid de pijnlijke slagen trachtte te ver geten, die hij zoo even, gelijk zijn Goddelijke Meester, ontvangen had. „Het Doopsel!" riep de decurion met gevouwen handen. „Dat men mij water brenge," zei An terus met zooveel bedaardheid, alsof hij door zijne beste vrienden omringd was. Een Van tie beulen en verscheiden sol daten schenen, om het vreemde, onver wachte en nieuwe, dat er in die handeling gelegen was, zich met het volk te willen vermaken en deden groote moeite om spoe dig het water te halen, dat Paus Anterus ge vraagd had. Doch spoedig waren de sol daten van hunne verbazing bekomen, en wierpen zich op den decurion Theodufus, die nog altijd geknield lag aan de voeten van Z. H. De gewezen chef der Mamertijnsche gevangenis bood geen wederstand, maar zag met een blik vol weemoed naar den Plaats vervanger van J. C. (Wordt vervolgd-).

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 5