J. B. L. SIMON Ir, MULDER êC QU AX, Schapensteeg, A L K M A A Tl Juweelen Bloedkoralen Kettingen 6 rouden Zilver, SCHAPENSTEEG. Tulpen, Grassen, Narcissen, Hteüeimkei, fiiafiieêüiB «us. flilf ROOD! BORD. 2 |K. ZUT, Zaadmarkt 77 en 93, Alkmaar' eerste kwaliteit Kalfsvleescb. Heeren- en longeheeren Costumes en Kinderpakjes. KOOPEN, VERKOOPEN of VERRUILEN O IbT XD O- 3 03002^1,. R. 1 i 0 2 FEUILLETI DeTooveresvan/ H. VAN DE KAMER, No. 34. van extra sterk te veld staande partp BRILLEN en PIMCE-NEI, Langestraat 114 li MA IR Koningsweg 89, ALEMAAB, beslist beste en billijiste adres voor en dunuunmaaKaagen, 3 Ia ds van ouds bekende en Kassiers en Commissionnairs in Effecten, ONTVANGEN een groofe keuze OM TE VAN IS HET ADRES 4 4 Op P» o i 6 6 2 2j 4 6 8 6 4 8 2 bespreking behoeft. Da heer Zut zou het zeer dienstig vinden om een woning te bou wen, daar men dat kan doen in de kom der Gemeente en de goede standplaats dan steeds verzekerd is. De Iheer S. acht in deze de beste weg, dat bij B. en Wl deze zaak eens nader overwogen wordt en dan in de volgende vergadering b'.V. met een voorstel komen. Wij kunnen, zegt spreker, evengoed benoemen. Voorloopig heb ik zelf nog een woning beschikbaar. Het voorstel Slot vindt algemeen bijval, waarna met algemeene stemmen wordt be noemd Mej. Visser van der Woude. Hierna worden de stembureaux voor de a,s. stemming en eventueele herstemming voorde Prov. Staten samengesteld als volgt: Te Dirksborn: J. Burger Voorz. C. Bij- post'en J. Slot Leden. Jb. Dam plaatsvervan ger en J. Weel 4e Lid. Te Waarland: W. Zut, voorz. J. Bak ker Sr. en P. Borst leden. Bleeksma plaats vervanger en Jb. Krabman 4e lid. Goedgevonden wordt dat eenige af en overschrijvingen dienst 1909 aan Ged. wor den voorgelegd. Ten slotte deelt de voorz. nog mede, dat bij het boelhuis de oude schoolbanken e:n goten op 't erf bij Ihet Raadhuis hebben op gebracht f 47.60. Bij de rondvraag vraagt de heer Slot hoe het staat met het toezicht op den bij de wet verboden Zondagsarbeid. De voorz. zegt, dat deze wet dateert van 1815, doch dat Kij de overtreding zooveel mogelijk zal trachten te keeren, waarme die Idie 'heer Slot genoegen tieemt. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de voorz. de vergadering en gaat de Raad in Comité ter behandeling van het Kohier H. O. OUDE N1EDORP Raadsvergadering op Woensdag 20 April' 1910 voorin. 10 u. Aanwezig alle leden. Voorz. de Burge meester. Na opening met een woord van welkom worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna deelt de voorz. mede: 1. dat voor de leverantie van schoolbehoef ten is ingeschreven door Trapman en Co. te Schagen voor f221, Coster te Alkmaar f 234,67 Mej. de wed. W|. Semeins alhierj voor f 242,61 en C. Jong te Zijdewind voor 10 pet. 'winst. De leverantie is gegund aan de fr. Trapman en Co. te Schagen. 2. dat voor de pacht der sluis te Ver laat is ingeschreven door J. Buisman voor euz. enz. Directeuren C. TUIJNMAN en A. v. d. "WEL, De ondergetoekende betuigt bij deze zijnen hartelijken en welgemeenden dank, voor de gunst en het vertrouwen gedurende 30 jaren als Broodbalzlïor genoten en be veelt zijn zoon, aan wien hij de zaak na 1 Mei heeft overgedragen, in ieders gunst aan. 't Welk doende, A. RUITER. Zijdewind, 28 April 1910. In verband met bovenstaand neemt ondergeteekende de vrij heid zioh in ieders gunst aan te bevelen, hopende in hetzelfde vertrouwen te mo gen deelen, dat zijn vader sedert jaren heeft genoten. 't Welk doende, Jb. RUITER. Zijdewind, 28 April 1910. SPECIALITEIT voor het maken van volgens geneeskundig voor schrift. t' 61,90 en J. Klaver voor f 35, gegund aan J. Buisman 3. dat op 30 Maart 11. bij den Gemeen te-ontvanger conform de boeken in kas was een bedrag van f 2578,95. 4. dat het Kohier der Hondenbelasting] over 1910 goedgekeurd is terug gezonden. 5. dat tot zetter der Rijksdireete belas ting is benoemd de heer J. Ligthart. a. Verslagen van de commissies tot we ring van schoolverzuim te O.-Niedorp en Zijdewind. b. Idem van de Landbouwschool. c. Idem van Ide Gezondheidscommissie. d. Idem over den toestand der Gemeente. e. Een schrijven van de tiendcommissie waaruit bleek, dat de bewering van den Raad, (dat de laatste 23 a 24 jaren geen tien den betaald waren op goeden grond be ruistte en de Raad in 't gelijk werd gesteld Een 'en a nder wend voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. nawijzend beschikt op een ver zoek van Dijkgraaf en Heemraden van den Raaxmaatboezem om aan de sluis te Niedor per verlaat meerdere vvaterkeering te mo gen aanleggen. Dit wordt afgewezen op grond, 'dat te Lutjewinkel een nieuwe ma- dbine zal' verrijzen en bijgevolg de Water toevoer van de Niedorper Koggen in de Raaxmaatboezem die nu reeds luttel is, dan zeer zeker geheel zal verdwijnen. De Rekening der Gezondheidscommissiia gezeteld te Hoorn over 1909 werd goedge keurd (in ontvangst en uitgaaf op f 2849.261/2 zijnde onder de uitgaaf voor het volgend1 dienstjaar berekend een batig saldo van f 51,581/2. De Voorzitter acht het wenschelijk om een volgend jaar eens nadere inlichtingen] te vragen, daar de uitgaven zeer hoog zijn in vergelijking met Schagen. Dit kon men nu moeielijk doen om dat ide begrooting door den Raad was goedgekeurd en de Rekening daarvan niet zoo buitengewoon ver afweek althans globaal genomen b.v. op de begroo ting stond. Reis en Verblijfkosten f600 On derzoekingskosten 1200; en op Ide Rekening Reis en Verblijf f400; Onderzoekingskos ten f1400. Algemeen wordt goedgevonden om een volgend jaar eens nader te informeeren. Volgt een schrijven van den Chef aan 't Station N-Scharwoude, meldende, dat de vrachtrijder der bestel- en ijigoederen K. van Diepen den len April zijn zaak heeft over gedragen aan G. Spronk. Daar- genoemde vrachtrijder de vorige keer ook door de betrokken Gemeenteraden is benoemd ge worden, wordt deze zaak wederom aan den kan HEIN SCHOUTEN van Waruiea- huizen. U alles bezorgen, wat gij zult vragen Verleden Zaterdag was ik op 't bureau [van »Oeb Blad", Mijnheer BAART zei: wat een oud [opschrift is dat; Ik zeg: neen waarde heer, dat is toch [zoo niet, Want de Eerste H. Communie is in [Harenkarspel geschied, Maar op Warmenhnizon moet zij nog [komen Dus geaohte lezers en vooral gij lezeressen, 'k Hoop dat dit opschrift nog uw [aandacht zal pressen, En gii voor Communie, Huwelijk en [Schoonmaaktijd, HEINTJE SCHOUTEN met een [bestelling verblijdt. Dus tot zijn winkel de toevlucht genomen, Hij geeft vijf procent voor 't contante [betalen En concurreert sterk, dus kom bij hem [halen Borstelwerken, zeemleer en dweilen, Matten, kleedjes, karpetten en zeilen, Kerkboeken, rozenkranzen voor groot en [voor klein, Dus Harenkarspel en Warmenhuizea [denk steeds om Hein. Raad in overweging gegeven. Daarna een desbetreffend schrijven van K. van Diepen. Hierna een schrijven van den heer C. Kooij laan den Langedijk, vroeger melkrijder naar de fabriek te HH. Waard van Sloot gaard en Waarland, en een van den heer Wolfswinkel, stalhouder te N.-Scharwoude beide 'eveneens sollicitanten. Een en ander voor kennisgeving terzij de gelegd tot nadere bespreking. Aan de orde een Verslag van de op 1 April 1910 gehouden vergadering voor een Gemeenschappelijke watervoorziening in West Friesland op initiatief van den Edel- Achtb. Heer Burgemeester te Enkhuizen, Medemblik en Zuid-Scharwoude. Bovendien wordt den Raad verzocht om' bij een eerstvolgende bijeenkomst een per soon af te vaardigen om deel uit te maken van het voorloopig Comité. Hierop volgt een adviseerend schrijVen vanwege de te Hoorn gezetelde Gezond heidscommissie, Üie ingevolge artikel 6 sub'. 1 van haar Reglement dje wenschelijkheidl uitdrukt om voor deze goede zaak te be strijding, van typhus enz. mede te werken. De heer Over denkt dat het een kostelijk ding zal worden. Ze schrijven wel van niets maar de Rekening volgt in den regel en bovendien, zegt Over, zijn Ier de laatste jaren zoo hier en daar al heel wat regenwa terbakken bijgekomen, wat toch zeker ook verbetering is. De heer Ligthart gelooft, dat het voor deze gemeente niet zoo buitengewoon geWenscht is, maar vindt er niets tegen om een af gezant te benoemen, daar de Gemeente zoo als hij uit de voorgelezen stukken heeft be grepen vrij blijft, wat financiën aangaat- Da voorzitter zegt hierop, dat een afge vaardigde van iedere gemeente wordt ge vraagd om te weten te komen of er vol doende medewerking is en acht het plan van groot belang. Hij zegt dat Ide kosten in Zuid Beveland, waar ook een dergelijke! watervoorziening bestaat, voor een burger woning zijn f 6 per jaar. De Weer Ligthart kan dit bddrag ook niet zoo hoog noemen, maar zegt dat hij een nortonput heeft, waaruit een ieder gerust water mag halen, doch die moeite is haast nog te groot, dus .veel is het den menschen bepaald niet waard. De Voorzitter zegt, Idat men dan een kraan tje aan huis kan krijgen? Waarom spreker van oordeel is dat men er dan toch wel gebruik van zal maken. De heer Rempt, denkt, van de boeren niet zooveel waarop d e Voorzitter ant woordt idat het de boeren toch ook wel' wat Gediplomeerd Goud en Zilversmid. I Om te keepen, verkeepeu, raüea, reparseres en ïzzmm GEEN 11 BETER adres dan bij den werk man zelf. 1 7' Herrn, Pli?ts Alkmaar. A GROOTE VOORRAAD S, MEUBELEN, SPIEGELS, X BEDDEN, MATRASSEN, HET BESTE ADRES «w»».— «i. i2iw ■"li li —wn-i van Huigbrouwerstraat, is wederom verkrijgbaar Telefoonnummer 245. ALKMAAR, I>ijk 14. PU RM Koemarkt 66, Belasten zich met den aan- en verkoop van Effecten en het sluiten van Prolongaties; geven Credieten, nemen gelden k Deposito; openen Reke ning-Courant met renterekeningincasseeren, koopen en verschaffen Wissels, Cheques en vreemd Bank papier; plaatsen en bezorgen geld op ie Hypotheek en belasten zich voorts met alle Bankzaken. Kantoor te SCHAGENDonderdags van 912 uur, bij den Heer C. HUIBERTS, aan het Marktplein. waard zal zijn, als ze drinkwater voor hun vee kunnen bekomen vanwege de water voorziening, wat de heer Rempt dan ook toegeeft. De Voorzitter geeft ook zijne afkeuring te kennen, dat soms water uitslooten waarin privaten staan wordt gebruikt voor boe nen etc. De heer Ligthart ■jisi van gedachte dat in dezen toestand wel zal worden ingegre pen vanwege de gezondheidscommissie. Alsnu wordt algemeen goedgevonden om een afgevaardigdle he benoemen voor het plan watervoorziening, waarvoor met alge meene stemmen werd benoemd' de heer A. Wonder Pz., die deze functie aannam. Voor de c^s. verkiezing van Leden der Prov. Staten worden de stembureaux sa mengesteld als volgt te O. Niedoirp: A. Wonder Pz., Voorz. A. Strijbis en C. Over, leden C. Rempt plaatsverv. te Zijdewind: J. Wit voorz. J. Ligthart en S. Snel leden] J. van der Oord plaatsverv. Aan Ide orde Rekening en verantwoording der Prot. Armvoogjdij, waarvoor ter verga dering zijn gekomen, de heeren D. Won der P. Agenant en J. Nagelhout. Nadat dit buitengewoon net uitgewerkt verslag op duidelijke, wijze Idoor 'den se cretaris Penningmeester den heer J. Nagell hout is voorgelezen en de stukken en be scheiden zijn nagezien door den Raad wordt hetzelve met een woord Van dank voor het flink beheer goedgekeurd in ontvangst op f 3184,19 uitgaaf f 2492,53 batig saldo f691,66. Vervolgens wordt nagezien de Rekening van Ihet Burgerlijk Armbestuur, welke wordt duidelijk gemaakt door den administrateur den heer C. Over. Dezelve wordt goedge keurd in ontvangst op f 1527,50 uitgaaf f 1382,65 batig saldo f 144,85. Als bijzonder heid zij hier medegedeeld, dat de heer C. Over het vorig jaar bedeelde aan armen een bedrag van f 280.25 en de heer J. Stam f773,80. Ook de heer Over wordt bedankt voor zijn gehouden beheer, waarmede de agenda is (afgehandeld en daar de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter deze vergadering met een woord van dank voor de opkomst en medewerking en gaat de Raad in Comité tot het vastellen van het Kohier dér H. O. BERGEN. Bi] ministerieels betchikking li met ingang van 1 Mei 1910 alhier, onder opheffing van het hulppost- het l ulptelegraaf en hulptele foonkantoor een post- telegraaf en telefoon kantoor gevestigd. In verband biermede sjjn de postboden J. Vrasdonk, O. Beeldman en P. Hopman met ingang van dien datum benoemd tot brieven- en telegrambesteller*. SCHAGEN. Nieuwe Burgemeester. Dinsdag werd in den voltalligen raad als burgemeester ge ïnstalleerd jhr. J: P. W. van Doorn. De eerste wethouder, de heer P. Buis Js. sprak den titnlaris op hartelijke wijie toe, waarop de nieuwe burgemeester dankte en verklaar de met alle kracht te willen streven naar de bevordering van de belangen der gemeente. Met algemeene stemmen werd jbr. J. P. W. van Doorn tot ambtenaar van den borger- lijken stand benoemd. Niets meer aan de orde xijnde werd de vergadering, die ook door een paar familie leden van den nieuwbenoemde en ettelijke burgers der plaats werd bijgewoond, gesloten. Van enkele huizen wapperde de vaderland- scbe driekleur ter bnrgemeesters welkom. BURGERLIJKE STAND, Assendelft, van 15—22 April. GEBORENMargaretba Anna, d. van Johannes RQkhoff en Jansje van Gelderen. LQsbetb Cornelia, d. van Nicolaai Bleeker en Aafje Boet. Pieter, x. van Gerrit Gaal en Trijntje Kramer. ONDERTROUWD8imon Kroon en Geer- trnda Kroon. Arie van Gelderen en Aaltje Snijder. Nicolaas Odnlpbns Mijnen en JohanDa Scholten. Willem van Gel deren en Maria van GeldeTen. Maarten Volger en Adriana Mina Kat (van Wextxaan). Pieter Root (van Wormerveer) en Kniertje Winter. Hendrik Duin (van Wflk aan Zee en Duin) en Trijntje Bergman. Petrus Kroon en Maria Befjes. Johannes Betjes en Klasina Geertrnida Dekker. Jacobus Theodoms Tambech en Elisabeth Jak. Cornells Hijne en Cornelia Bos. Cornells van Gelderen en Cornelia Bos. Gerrit Kleijn en Dnifje Boekei. Oristiaan Buut- sma en Trijntje Klefln. Cornells Bos en Maartje van Gelderen. GETROUWDCornells Zaiderwaart en Agatba Boon. Cornells de Ruiter wedn. van Dorothea Brandjes (van Heemskerk) en Aafje van der Laan. Johannes Boon, wedn. van Jobanna Jak en Johanna Roskam, Jan Al en Grietje Boon. Hendrik Duin (van Wijk aan Zee en Dnin) en Trijntje Bergman. OVERLEDEN: Jobanna, ond 17 dagen, d. van J. J. Brakenhoff en J. Kraakman. Dnifje KaaQk, 75 j. wed. van G. H. Thor- borg. Thennis Winter, 88 j. wedn. van G. Wildeboer. Onze Costumes worden door de eerste klasse Kleeder makers vervaardigd, daarom kan ik met het volste ver trouwen een ieder aanraden mijn magazijn te bezoeken. Voor qualiteit, coupe en fournituren wordt gegaran deerd. Lage, doch vaste prijzen. GOUD-HAGAZIJN C. OUDES, Stoomdruk, KUSIÊRS, Alkmwi) ABON 60 ct. per 3 maanden Zondagsblad. Te bet: Afzonderlijke nummers v Tan het Zondagsblad VOLK Marschtempo. 6 67 5 't Is Ju - .li - 1 vlag; cres( Brengl bie - dig aan groet, Eer - P- O - ver - al i 't Ja - ri - ge 5 5 t 't Ko - nink - li 1 1 1 Pa - re - lend v| Wie, Edel Kindekijn, Zult Gij, eens grootei Het antwoord geeft de Waaruit uw leven spi Refrein: Overal, Het blijde Vaderland Legt in uw kleene ha Zijn macht, zijn roem, J Zijn hoop, zijn toekorm RefreinOveral, Het lied van Hou en Weergalmt van gouw Tot waar 't zijn echo Aan 't strand van Ins Refrein: Overal, Dan Het In n Eens I GESCHIEDKUNDIG VERHA MIDDEN DER DERDE Li v m< dr all 30) door E. S. VAN „Begrijpt gij dan niet, Christenen uit de gevangenis dood schuldig is?" „Ja; maar?" „Maar.... als men een zoo duister als het uwe, tevreden stellen met eten, pen.... Welnu, dewijl ik u spellen, kom met eenige mann Uit de oogen kijken." „En dan?" „En dan, zullen zij zien, het ook zien, hoe de zwaar zijne Christenen ontsnapt, ej l,ien al de anderen, dieven en m< °P een loopen zetten." „A, ha! nu begrijp ik je ten Serga beschuldigen de deui geopend... Maar de soldaten? „Ik zal zorgen, dat zij zul] lijk wij." „Maar ik wil niet, dat riep Tigrina. r— „Hij zal niet sterven, kieini baar grootmoeder. De zwaaidv

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 6