BIJVOEGSEL Ons Blad FEUILLETON. Da T aoveres van Astaroh t Een zalig Pinkstoifeasi, BUITENLAND. van •*HJ Woensdag 11 Mei. No. Openbare vergadering van den Baad der gemeente Alkmaar, op Woensdag 11 Mei 1910, des nam. 1 uur. Tegenwoordig' 12 leden afwezig de hee ren Se Groot, Luiting, van Buijsen met kennisgeving, de heer Glüiderman wegens ongesteldheid, de heer Pot wegens uitlandig heid Voorz. de Burgemeester. Punten van behandeling: 1. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. een schrijven, dd. 12 April 1-1. van den heer C. Bosman Gz., houdende bericht, dat de benoeming tot lid van het Burger lijk Armbestuur door hem wordt aangeno men; Voor kennisgeving aangenomen. b. alsvoren, brieven van de dames M. Bakker en E. SeUemans, houdende dank betuiging voor have benoeming tot onder wijzeressen aan de Meisjesschool Voor kennisgeving aangenomen. c. alsvoren, een schrijven, dd. April 1.1. van Mej. E. Sellemans, houdende het ver zoek dm ontslag als onderwijzeres aan de 3e Gemeenteschool Voor kennisgeving aangenomen;. d. alsvoren, een schrijven, ongedagtee- kend van de wed. A. Creïeid—HoltsmuUer, houdende kennisgeving van het overlijden van ha2r echtgenoot A. Crefe.M, inleven Stadsklokkenist Voor kennisgeving aangenomen, e. alsvoren, -een schrijven dd. 22 Maart 11. no. 62 van de Gedeputeerde Staten, ten geteide van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit HIJ. 12 Maart 11. no. 47 tot goed keuring der Verordening op het heffen van een recht onder den naam van marktgeld, voor het gebruik van plaatsen op- of aan verschillende markten tot 1 Juli 1914; Voor kennisgeving aangenomen. f. alsvoren, een adres dd. April 11. van <le afdeeling Alkmaar van den Bond' tot 'bescherming van den trekhond, houdende het verzoek haar ten behoeve van een op 29 Mei a.s. te houden cpncours van trek honden, eene subsidie te willen doen toe kennen; Be Burgemeester stelt voor een subsi die van f25 te verleenen teneinde het stre ven van den Bond te steunen, waarmede de Raad zich kan vereenigen. g. alsvoren, een adres dd. 10 Maart II. van den N'. V. Olso Spaarlidrtmaatschapi pij, gevestigd te Utrecht 'houdende het ver zoek te willen besluiten tot eene proefne ming met de Olso spaarivChtWranüers Wordt gestefd in handen van B. en W. ter afdoening. h. alsvoren, een adres 'dd. 31 jVlaart II. van Mr. W. H. A. Elink Schuurman, assu radeur te Hilversum houdende het verzoek te willen besluiten tot voorwaardelijke deei neming aan den Bond voor Brand- en In braakverzekering „Pascal" Wordt gesteld in handen van B. en W. ter (afdoening. i. alsvoren, een adres dd;- 4 April 11. van Mevr. M. de Graaf—Blom, te Nijmegen houdende het verzoek dat de Raad zich uitspreekt over den eigendomsgrens van haar perceel aan den Keanemerstraatweg De Iheer v. d. F een de Lil le meent, dat er verschil bestaat en dat daarom op dit adres dient te worden beschikt. De V oorz. zegt 'dat er geen verschil be staat, maar de Raad kan zich niet over een eigendomsrecht uitspreken. Het schrijven (wordt id'us voor kennisgeving aangenomen. j. alsvoren, een schrijven dd. 13 April 11. no. 63, van de Gedeputeerde Staten ten geleide van het goedgekeurde Suppletoir Kohier van de belasting op de gebouwde eigendommen dienst 1909; Voor kennisgeving aangenomen. k. alsvoren, een adres, dd. 30 Maart II. van den Raad der gemeente Bergen, hou dende het verzoek te willen meedeelen, of de gemeente Alkmaar geneigd is gas aan de gemeente Bergen te leveren, en zoo ja onder welke voorwaarden In handen van B. en W. gesteld. 1. alsvoren, eene beschikking dd. 20 April II. no. 63 van de gedeputeerde Staten op reclames in beroep tegen aanslagen m den Hoofddijken Omslag, dienst 1909; Voor kennisgeving aangenomen. m. alsvoren, een adres van den heer P. J. Glasz, houdende het verzoek om eervol entslag als leeraar in het hebreeuwsch aan het Gymnasium, 'met ingang vain 1 Juni eek. Na bericht van den Rector en Curatoren, dat nog wordt verwacht, zal den adressant eervol ontslag worden verleend. in. alsvoren, een schrijven dd. 4 Mei U. no. 56 van de Gedeputeerde Staten, ten ge leidt* van een uittreksel van het Koninklijk Besluit van 25 April If. no. 52, krachtens hetwelk is goedgekeurd de verordening op het heffen «ener betasting op openbare ver makelij kWeden Voor kennisgeving' aangenomen. o. alsvoren, een adres van de afdeeling Alkmaar Van den Nederiandschen Bond v. gemeentewerken, houdende het verzoek om de periodieke verhoogingen der loonen op andere wijze te regelen dan door B. en W. wordt voorgesteld'. Voorgesteld wordt dit schrijven bij punt 7 te behandelen- Het maken van overdekte speel plaatsen bij eenigc gemeente- sch'oten. Ten einde, ook bij minder gunstig weder, de vrije en orde oefeningen der gymnastiek aan de leerlingen der le, 5e, 3e, en 4e Ge meenteschool te kunnen onderwijzen, is aan B. en W. na daarop door den Districts schoolopziener opmerkzaam te zijn gemaakt, de wenschelijkheid; gebleken een gedeelte iter speelplaatsen behoorende bij de ge noemde scholen te overdekken. Door den Directeur der gemeente-wer ken zijn de moedige plannen en teekeningen ontworpen, waartegen bij den heer Districts schoolopziener, behoudens Sene geringe wij ziging, geen bezwaar bestaat. Ook de Com missie van bijstand voor de publieke wer ken heeft verklaard zich daarmede te kunnen vereenigen. De kosten zijn geraamd als volgt: voor de le en 5« gem-school op f 1885. voor de 4e gemeenteschool op f 930. voor de 3e gemeenteschool op f 1224. Tezamen f 4059. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen Stalu itbrej'di ng enz, gemeente r e i nti n gj Bij de vastelling der. gemeente-begroo ting van het loopende dienstjaar werd op volgnummer 103 een bedrag van f 5900 be schikbaar gesteld voor den bouw van een paardenstal met hooibergplaats op het ter rein van den gemeentelijken reinigingsdienst. Dit kostenbedrag hield verband met het bii de begrootingsstufcken overgelegde voor dien bouw opgemaakte plan. Daarbij was geen voldoende rekening gehouden met de wenschelijkheid, dat de stalknecht zijne wo ning nebbe in de onmiddellijke nabijheid van iden stal. Waar nu het voornemen bestaat den stal te doen bouwen op (een gedeelte van den aangekochten grond van Dekker en wet op het meest zuidelijke aan den Kanaaldijk gelegen stuk vaji bet perceel Sectie F. nr. 588, thans verhuurd aan j. Borst, bij weike ver huring er op gerekend is, dat dit stuk uit de pacht kan wouden genomen, zoodat de stal opgericht zal worden, op «enigen afstand en vrij van de andere gebouwen ter plaatse, is een nieuw plan ontworpen, In dit plan is opgenomen eene bbven Woning voor den stalknecht. De kosten van den b'ouw zullen daardoor stijgen tot f 7740, d. i. f 1840 meer, dan aanvankelijk werd geraamd. De vrij komende bovenwoning zal een huur kunnen opbrengen van min stens f 1.50 per week, zoodat hierdoor groo- tendeels de r ente van 'het hooger bedrag ad f 1840 wordt gedekt De Voorz. deelt mede, dat Dr. Stuur man aan den Raad bij monde van den Voorz. mededeelt, dat de hoogte van de stal z. i. 3.80 M. dient te zijn. B. en NV. vragen daarom goedkeuring om de post desnoods iets te veriioogen. De Voorz. meldt tevens, dat de heer Meienbrink naar Am sterdam is geweest om deze zaak te onder zoeken. Hij refereerde zich. daarna aan het oordeel jvan Dr. Stuurman, de heer v. d. F een \Taagt of de kosten daardoor niet worden verhoogd. De Voorz. zegt dat deze verhqoging gering zal zijn. Het voorstel wordt daarna zonder hoofde lijke stemming aangenomen. 4. Het maken van twee nieuwe bruggen De Commissie van bijstand, ter zake ge raadpleegd, heeft verklaard zich met de voorstellen van den Directeur ider gemeente werken geheel te kunnen vereenigen. Het is hare bedoeling dat de levering van het betonijzerwerk voor beide bruggen zal wor den opgedragen aan de laagste inschrijfster, de Ned-erlandsche Maatschappij van Monnier werken „de Amstel", te Amsterdam. Voorts geeft de Commissie in overweging om de Heiloërbrug te doen voorzien van eene nieu we ijzeren leuning in oud-hollandsdhen trant (als op de Bergerbrug) ien om de palen weike thans op die brug worden aangetrof fen en niet meer in voldoend aantal aanwezig- zijn voor de Heiloërbrug, te plaatsen op de nieuwe brug tegenover de Emmastraat B. en W. stellen voor over te gaan tot het doen maken van eene nieuwe Heiloërbruig. en eene nieuwe brug tegenover de Emma straat, overeenkomstig de voorstellen van den Directeur der gemeentewerken, vervat m zijn schrijven d.d. 12 Aprit 1.1. na 26, van welke werken, de kosten teen bedrag van f 25000 niet zullen overschrijden, (Raadsbe sluit van 13 Mei 1909 hlo. 7). De heer van den Bosch heeft iiit de bijlagen gelezen, dat de Directeur der gemeentewerken voorstelt de op te ruimen Knéppelbrug te brengen naar de Nieuw - landersingel tegenover de Oosterburger - straat. Spr. meent idat daardoor ide uitbreiding dei- gemeente bij de touwbanen en aan die zijde der stad zal bevorderd worden. Spr. steït vócr deze verplaatsing tegelijk te doen ge sdhieden roet het oog' op tfe kosten en in de aanbesteding op te nemen. De Voorz. steunt dit voorstel. De Raad stemt hiermede in. De Heer v. d. B o s c hl verzoekt aan B. en W. nog eens van gedachte te wisselen met den Directeur en de Commissie omtrent het plaatsen van lantaarns op de bruggen De heer M e I e n br i n k betreurt het, dat door het maken van tie nieuwe Heilberbrug- een deel van het plantsoen verdwijnt en de molen daardoor aan eene1 zijde kaal komt te staan. De Voorz. zegt dat dit iu'et zoo- erg zal zijn de berm blijft nog breed genoeg. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Boel mans ter Spill stelt voor om met hei oog op de komende zomer maanden in verband met de slooping van bruggen en een deel van het plantsoen den bouw uit re stellen tot 1 Sept. De Voorz. zegt, dat er toch nog veie maatregelen moeten worden genomen. Hier van hangt het tijdstip geheel af. De 'heer L'i ten bos ch meent dat nu juist de droge maanden komen. Mei een paar maanden is er heel wat geschied. Van uitstel zou afstel komen. De heer Boel mans ter S p i 11 ant woordt, dat hier niet sprake is van afstel. Hij heeft daar om juist ge wacht zijne opmerking te doen toen het voorstel was aangenomen. De heer v. d. B o s c h meent ook, dat wanneer in den zomertijd als er veel vreemde lingen in de stad komen en de Hout bezoe ken, beide bruggen weg zijn het gezicht daar minder mooi zal worden. Hij stelt daarom voor te wachten en, dan meteen nog eens (te onderzoeken of een ander soort steen kan Worden gebruikt. B. en W. (hebben ontworpen eene n structie voor den Stadsklo kk te- nis t, luidende als volgt: Art. 1. De klokkenist is belast met het toezicht op de speelwerken van den Waag toren en van den toren der Groots kerk hij geeft van de ontstane belangrijke gebre ken ten spoedigste kermis aan Burgemeester en Wethouders. Art. 2. Op de marktdagen van Vrijdag en- Zaterdag moet het klokkenspel op den waag toren door 'hem worden bespeeld van *s middags twaalf tot één ure, en voorts op alle andere dagen en uren, als door Burge meester en Wethouders Wordt gelast. Hij mag het bespelen der klokken aan niemand .anders opdragen zonder toestem tning van Burgemeester en Wethouders; in gevallen van wettige verhindering zal hij een ander deskundige in zijne plaats, ten ge noegen van Burgemeester en Wethouders, stellen. n-ciy gOÜT&pUU JUJ} uuuuüio. VVUIUt aangekondigd door eene vlag in den top en ten slotte het wijden en het in gebruik nemen van het gebouw. Deze laatste gebeurtenis is zeker evenals de beide andere een gewichtige. Zoo is het ook met het groote gebpuw, de Kerk van Christus. Op het Pink sterfeest daalde de H. Geest over de Apostelen, dit was de kroon op het werk gezet. Het werk van Christus was hiermede voltooid. En zouden wij, Chistenen, dan dezen feestdag minder luisterrijk vieren dan Kerstmis en Paschen Is de beteeke- nis minder verheven dan die der beidé voorafgaande feesten? Neen, al moge de geest des tijd3 Pinksteren meer en meer maken tot dagen van niets' dan ontspanning en wereldsche vermaken, al mogen er velen zijn die op deze dagen vergeten, dat zij eene hooge beteekenis voor het Christendom inhouden, het feest van Pinksteren is en blijft een feest, dat in beteekenis voor het Christendom niet bij de andere mag ten achter staan. De Kerk viert dan een dubbel geheim van den H. Godsdienst n.l. de neder- daling van den H. Geest over de Apos- GESCHIEDKUNDIG VERHAAL UIT. HET MIDDEN DER DERDE EEUW, 3i) door E S. VAN LUIK. „Die Meester, heer," antwoordde Au tens, zijne stem verheffende, „is de Schep per van 'hemel en aards; Hij is het, die 11 geschapen en (het leven gegeven heeft, die u geplaatst heeft op den troon, dien gij bezit, die )de macht heeft, u daarvan neder tie werpen, als gij van de macht, ie Hij u geschonken heeft, misbruik maakt en dat veel gemakkelijker dan dat gij een z«'ak riet breekt. Deze God is Hij, die den schoonen hemel gemaakt heeft, welke aan degenen beloofd is, die gij nu een vreese lijken dood idoet sterven; ja, het is voor ons dat gij de poorten des Hemels opent, omdat wij vaststaan in 'het geloof. Hij is et, dfe de afgronden heeft gegraven waar m zijne vijanden worden neergeworpen, zon der ooit daaruit verlost te kunnen wonden. ij ook is het, die onze zuchten hoort onze tranen telt, zoowel als uwe misdaden." ~- »De pijnbank! de pijnbank!" riep Felex Op bevel' van den secretaris des keizers herd Anterus op eene wreeide wijze ge pijnigd. Te midden der schromelijke folte wgeri kon Vemantus zich niet langer in uüwaiou vuui uwairng ou uugoiüüi, tm de kracht verleenen om als de Apostelen het geloof met juistheid en kracht te verkondigen, om. evenals zij, zonder eenige schaamte maar moedig en on versaagd, dat geloof te stellen tegenover het heidensch ongeloof van onze dagen. Te weinig bidt men tot den H. Geest, meer moest een gebed tot dien Ver trooster opgezonden worden, dan zou men ook met meer durf en kracht dat heilig geloof verdedigen en de vele ge varen, die ons omringen, trotseeren. Daarom nemen wij ons voor op dit Pinksterfeest, meerdere malen in ons leven ons tot den H. Geest te wenden om zijne zeven gaven n.l. die van wijs heid, verstand, raad, sterkte, weten schap, godsvrucht en van vreeze des Heeren af te smeeken. Dan zal dit hoogfeest voor ons worden ENGELAND. De begrafenis. Koning Edward's lijk is Dinsdag gebal semd ten overgebracht van de sterfkamer houden, en zich tot Felex wendende zeide hij„Booswicht, schaamt gij u niet, om op zoo wreede wijze een grijsaard te mar telen t „Soldaten, grijpt dien mensch en zorgt idat hij u niet ontsnappe," was het bevel van Felex. Dc ongehoorde pijnen, die den Opper priester der Kerk werden aangedaan, ver kortten den duur zijns lijdens. Binnen enkele minuten gaf hij zijne schoone ziel aan Je sus Christus weder. De kerk had geen Op perherder meer! Anterus verliet deze aarde en steeg op ten Hemel, na van 21 Nov. 235 tot Idieni 3 Januari 236 de Kerk bestuurd te hebben. Lucilia, die aan den linkerkant der keizerin gezeten was, idadht, dat bet nu de beurt van haren vader zou zijn, om gefolterd te worden: een nevel kwam haar voor de oogen, -een koud zweet droop van haar gelaat en viel neder op de kleederen, van den kleinen Eubias, dien zij bij de hand hield. „Nemesius!" riep Felex. Bij het Ihooren van dien naam, beving eene onbeschrijfelijke siddering af de ledematen ider dochter van den diaken; haar hart klopte niet meer, het licht harer oogen was verdwenen; als een doode viel zij op de trappen van het amphitheater. De keizerin, geheel verslonden in ide ondervragingen en bevelen van Felex, zag niets en hoorde niets van al hetgeen in hare onmiddellijke nabijheid plaats greep, Amerika oud-pres. Roosevelt. Egypte Prins Mohammed Ali Zanzibar de Sultan. Verschillende van deze vorstelijke perso nen en staatslieden zijn reeds in Londen aangekomen, of bevinden zidh op weg daar heen. Voor sommigen hunner zijn vertrek ken beschikbaar gesteld in het Buckingham paleis, anderen log'eeren in andere paleizen te Londen- Dat Roosevelt de Vereenjgde Staten zal vertegenwoordigen, schijnt nog niet geheel vast te staan: Taft moet er nog eens over spreken met minister Knox; hij zou het natuurlijk heel gaarne doen, maar hij weet niet of 'het wel past dat een ambte loos burger, want meer is Roosevelt toch eigenlijk niet, de groote republiek bij een gelegenheid als deze vertegenwoordigt. De Paus en koning Edward. De H. Vader Was een der eersten die aan de Engelsche koningsfamilie een telegram van rouwbeklag zond, waarjn Ide Paus tevejis herinnerde aan de roemrijke regeering van den overleden vorst. Thans wordt nog bericht, dat de H. Va der bij een particuliere audiëntie vanmgr Stonor (titulair aartsbisschop van Trebizon de zeer lang en waardeerend over koning Edward gesproken heeft. Toen de goede Lucilia na eenige minuten haar gewonen toestand herkreeg, zag zij Amatus aankomen, die zich vóór den gun steling des keizers plaatste. „Hoe oud zijt gij?" vroeg hem Felex „Tussohen de twintig en vijftig jaar." „Geene beleediging! dit past aan niie mand in tegenwoordigheid ecner godheid zooals onze onsterfelijke keizer, en dan vooral voegt het nog minder aan een Chris ten zooals gijTot welke familie bei- hoort gij?" „De groote Christen familie." „Den naam van uwen vader?" „God." ,Go'd?"... „den piaam van uwe moe der „Kerk." „Ziedaar een schoone naamdoch spot gij niet mjet mij? Is bet Wei waar, dat gij een Christen zijt?"' - „Zeer waar." „En gij bloost niet van schaamte?" „Daar stel ik mijn roem en 'mijne leer in." „Wat leert u die godsdienst?" „Onze giodsdienst leert, dat er maar één God is, een zuivere geest id ie hemel en aarde geschapen heeft, en die de volstrekte meester is van alle dingen; Idat in God drie onderscheiden Personen zijn: de Vader, Ide Zoon en de H- Geest. Dat deze drie Per so-nen, in. lajlle dingen gelijk slechts één God uitmaken; dat de Zoon is mensch ge worden feu aan het kruis is gestorven voor de groote .winkels in Oxfordstreet, zien er eigenaardig somber uit. Intusschen heeft koning George zich reeds zeer populair gemaakt door zijn wensch bekend te maken, dat de plaatsen voor publieke amusementen zouden ge opend wouden, en Inlet behoefden te wachten tot na 'de begrafenis in Windsor op Vrijdag 20 Mei. De Kronings Eed. Twee dagen geleden publiceerde de „Ti mes" een brief, dien de heer Redmond, leider der lersche partij, aan Asquithhad geschreven, waarin hij in flinke tennen schreef en van het ministerie verwachtte, dat het den Kroningseed zoude veranderen, vooral nu (het door Ide droeve omstandig heid van koning Eduard's dood, hoog noo- dig was gewonden. Terecht schreef .Redmond in dien brief, dat de uitdrukkingen vervat in dien kro ningseed, geheel onnoodige beleeidigingen behelsden, niet alleen voor de katholieke onderdanen van den koning van Engeland, maar ook voor de mjllioeneu katholieken, dje roet Engeland niets te maken hadden en de woorden van dezen eed lazen. Zoodra deze brief van Redmond gepu bliceerd was, schreven de conservatieve bla de zaligheid van het menschel-ijk geslacht. 0,nze godsdienst zegt, dat er een Para dijs bestaat, waar zij 'heengaan, die onder den standaard van Wet kruis gestreden en geleden hebben, en .eene hel, waar al de vijanden van Zijnen Naam eeuwig zullen ge folterd worden, zoolang God, God zal zijn. Hij leert ons, dat slechts zij: aangenaam' aan God zijn en den Hemel zullen binnen gaan, die zijne geboden zullen onderhdu den hebben en deze geboden zal ik u doen kennen, als gij er belajng in stelt; maar dat men, om die geboden te onderboluden, moet worden bijgestaan door zijne genade, die men verkrijgt door het gebed en het ontvangen der HH. Sacramenten. Deze zijn zeven in getal: Het H. Doopselhet Vorm se®." „Wat zingt gij daar?" „Ik zing iriiet, hoewel ik er groote lust toe Web." „Maar, ellendeling, 'gij gaat immers sterven." „Ja, dat is juist de oorzaak mijner vreugde." „Gij zijt nog zeer jong, om reeds een dochter van 18 jaar te hebben." „Inderdaad." „Hebt gij dan geen dochter?" „Neen". Felix keerde zidi [tiaar Tigris, en scheen hem met zijn blik te ondervragen. „Die man is Nemesius niet," antwoord de de sluipmoordenaar. „Uw naam?" vroeg de gunsteling ougw iujtj i jjin v vnviaai] uai uv aam of aanbidding van de Maagd Maria of van een anderen heilige en het celebreeren van de Mis, zooals idit thans plaats heeft in de Katholieke Kerk, bijgeloof is en afgoderij." Deze laatste woorden zullen nu worden ver vangen door de zinsnede „tegen mijn ge loof zijnde". De aanstootelijke passage weid eerst in 1689 in den eed ingefascht. Reeds vele jaren Webben de Katholieken tot nu toe echter tevergeefs gestreefd naar ■de verwijdering van deze woorden, Roosevelt is zeer schor en heeft zich daarom door een specialiteit laten onderzoeken. Deze con stateerde laryngitis als gevolg van bronchitis en verklaarde, dat de ziekte, aan welke de oud-preisdent lijdt, dikwijls voorkomt bij personen, die ander de hopen vertoefd heb ben. De geneesheer achtte den toestand echter geenszins zorgwekkend. Roosevelt en de Paus. The Daily Chronicle deelt mede, dat bis schop Grimes, een R. K. Prelaat van Sy racuse, New-York, ide opzienbarende ver klaring heeft afgelegd, dat hij uit particu liere bron (heeft vernomen, dat de mede- deeling van mgr. Kennedy, den Amerikaan scben prelaat, die voor tusschenpersoon fun driftig. „Amatus." „Ik Web Nemesius geroepen!Waar om zijt gij dan gjekomen?" „Omdat ik Nemesius wil vervangen." ,En hij, waar is hij?" „In veiligheid." „Dat begrijp ik niet." „Dat is ook in Wet geheel niet moodig." „Gij spot met mij', geloof ik." „Misschien." „Gij zult sterven." „Een weinig vroeger of later, komt op hetzelfde neer, tenminste als het maar uit liefde tot Goid geschiedt." Felex stond op, [maakte een diepe buiging voor zijnen meester, en tas overluid het vol gende vonnis: „Amatus, zoon van God en van de „Kerk, overtuigd, |de goden van den staat „beleedigd te hebben, alsmede ide open bare orde en rust te hebben gestoord „door de vijanden des keizers uit de' ge- „va'ngt;nis te laten ontvluchten, zal aan de „verscheurende dieren worden overgele verd." „God zij gedankt," antwoordde Amatus. Hij hernam zijne plaats en wachtte het oogenblik af om zijn bloed te mogen ver gieten. „Tranquillinus!" riep de ondervrager. „Hier ben ik," antwoordden twee stem men te gelijk. (Wordt vervolgld,)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 5