PLAATSELIJK NIEUWS. 0 scJien waiien tevens alle mogelijke maatrege len genomen, om de vluchtelingen te achter halen. Verschillende personen weiden oogen blikkelijk in alle richtingen uitgezonden, ten gevolge waarvan een reeds na enkele uren op den wieg Venray—Hout werd aangehou 'den. De tweede wierd in den vroegen morgen in Ide onmiddellijke omgeving van het ge sticht gevonden, terwijl Ide derde nog steeds voortvluchtig is. Het is wel te begrijpen, dat men in „St. Servatius" zeer onder den indruk is dezer treurige geschiedenis, waarbij eender meest tactvolle broeders, uitblinkende door trouwe en ijverige plichtsbetrachting, het slachtoffer is geworden zijner opofferende era verheven christelijke naastenliefde. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Prins Hendrik kade). Zondags'7, half 9 en 12 uur stille H.H. Missen, 10 nar Hoogmis. Parochie H. Franciscus (>De Boom<), Kalverstraat bij het Sophiaplein. Zondags7 en 9 nur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis. Parochie H. Jozef (>De Papegaai*), Kalverstraat bij de St. Lnciensteeg. Zondags7 uur, half 9 en half 10 stille H.H. Missen, kwart voor 11 Hoogmis. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, gebooden Vas tendagen. Die dagen zijn behalve vasten, onthoudlngsdagen, het is dus n 1 e.t geoorloofd op die dagen vleesch te gebruiken noch gesmolten vet in plaats van boter. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, 6'/j en 8 unr stille H.H. Missen 10 nur plechtige Hoogmis, waarvoor »Veni Creator* 4,unr Vespers, van 5—6 uur gelegenheid om te biechten avonds 6 unr Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met rozenhoedje. Ma. 2de Pinksterdag te vieren als Zondag 's morg. te 61/* en 8 unr de stille H.H. Missen, 10 nur Hoogmis, 's mldd. 3 uur Vespers met rozenhoedje, 's av. geen Lof. Do. 9 uur gei. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacr. en het H. Bloed van Mirakel. Za. 9 nur H. Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertem perdagen, geboden Vasten- en Onthoudlngs dagen. Dinsdag tot en met Zaterdag 's avonds Mei maandoefeningen, Donderdagavond met preek, de overige avonden met Boienh. Parochie van den H. Dominions. Zo. Hoogfeest van Pinksteren. 6 nar en half 9 stille H.H. Missen half 8 nitreiking van de H. Communiehalf 11 Solemneels Hoogmis. Ha den middag ten 3 uur Vespers en ten 7 uur plechtig Lof met feestpredicatie. Ma. 2de Pinksterdag, geboden Heiligendag, ten half 11 ure de solemneels Hoogdieust Ha den middag ten 3 unr de Vespers av. 7 uur Lof met gezangen ter eere van de H. Maagd. Di. 9 uur gez. H. Dienst. Wo. av. 7 uur Congregatie. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag. Quatertem per geb. Vaster dag en. Zondag a.s. Feestdag van den H. Drievuldig heid. Gedurende geheel de week, uitgezonderd Zon dag en Woensdag avonds 8 nur, lofge. zangen en rozenhoedje ter eere der H. Maagd. St. Jozefkerk. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, voile aftaat. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, met feestpredikatie, onmiddellijk na de Hoogmis repetitie van de gezangen nit het nieuwe boekje, 's Avonds half 7 Lof met gezangen. Ma. 2de Pinksterdag de H.H. Missen als op Zondag. Di. half 8 geen H. Mis, 's avonds 7 uur Meimaand-Lof met gezangen en verder gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof met gezangen. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertem per, geb. Vastendagen. In de week de H.H. Missen ten half 8 en 9 uur. PURMEREND. Zo. 7 en 81/, uur stille HH. Missen, 10 nur Hoogmis, 3 uur Vespere, waarna biecht- hooren, 6 uur plechtig Lof met feestpre dicatie door den ZeerEw. ZeeiGel. Heer A. Oudejans, professor te Hageveld. Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, 3 unr Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag en volgende dagen 7 uur Lof. Wo. 's av. 7 uur openbare vergadering der H. Familie (vrouwen-afd.) Wo., Vr. en Za. Quatertemperdagen. Op gewone dagen catechismus. In de week de H.H. Missen ten 7, 8x/.t en 9 uur. Dinsdag geen H. Mis ten 7 uur. SCHAGEN. Zo. Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur en half 10 de HH. Miseen, 3 nur Vespers, 7 uur Meimaandoefening. Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, 7 uur en half 10 de H.H. Missen, half 3 Vespers, half 6 Meimaandoefening. Dl. zal te half 2 het H. Vormsel worden toegediend, Wo. 8 uur gez. H. Mis, 8 u. Meimaandoef. Do. 7 uur Lof en Rozeuh. Vr. 8 uur Meimaandoefening. Za. 's avonds 7 uur Lof en Roienhoedje. HEILO. Zo. Hoogfeeit van Pinksteren, 7 uur H. Mis half 10 Hoogmis met feestpredicatie, half 3 Vespers, waarna biechthooren, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn, half 7 Meimaandlof met predicatie. Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, de H.H, Missen 'en de Vespers als op Zondag, half 7 Meimaandlof met predicatie. Wo., Vr. en\Za. Quatertemper, geboden vas- Vanaf Dinsdag op de gewone dagen catech., die van Maandag zal gehonden worden Dinsdag, 'e morg. 11 uur, in de catech!» muskamer. Di., Wo, Vr. en Za. de H.H. Missen ten half 8 en half 9. Wo. 's av. 7 uur Meimaandlof. Za. Van 4 uur af gelegenh. om te biechten, 7 uur Meimaandlof. Van de laatste H.H, Sacramenten voorzien Joannes Hoeijes, Joannes Kabel, Antoniue Bruin en Maria Briefjes. In den Heer overledenGerardus Kraak man Cornelius Dral, Maria de Wit, geb. Langendijk en Maria de Jong geb. Leeg water. Zo. a.s. feest van de H. Drievuldigheid. SCHOORL. Zo. 1ste Pinksterdag, 7 uur H. Mis, half 10 Hoogmis, geen Catechismus, 2 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje van 1—2 en na het Lof tot 4 uur biechtge legenheid. Ma. 2de Piuksterdag, 7 uur H. Mis, half 10 Hoogmis 2 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Wo. Vr. en Za, Quatertemper, geboden vasten dag. Do. 7 uur Lof ter eere van Maria met Ro zenhoedje. Za. middags van 5—8 biechthooren. Deze week Catechizmus volgens gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Geertje Jonker. In den Heer overledenElisabeth Kunes EGMOND AAN ZEE. Zo. Hoogfeest van Pinksteren. De HH. Mis sen te haif 8 en 10 uur's midd, 2 uur Vespers daarna biechthooren. Ma. 2de Pinksterdag te vieren als Zondag. 71/, on 10 uur de H.H. Missen, 2 uur Vespers. In de week de HH. Missen kwart over 8. Wo. Quatertemper, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vr. Quatertemper. Za. Quatertempervan 3—7 biechthooren, half 7 Lof en Rozenkrans. LANGENDJJK (N -Scharwoude). Zo. Hoogfeest van Pinksteren. 7 en 10 uur H.H. Missen. Vóór de Hoogmis de Lofz. Veni Creator*, half 3 Vespers met Roz. en Litanie tot intentie van Z. H. den Paus, 's av. 6 uur Lof met predicatie voor de Meimaand, van half 4 af biechthooren, Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, 7 en 10 uur H.H. Missen, half 3 Vespers met Rozenhoedje en Litanie tot intentie van Z. H. den Paus. Di. *s av. 7 uur Lof met Meimaandotfening. Wo. Quatertemper, geboden Vastendag. Do. 's av. 7 uur Lof met Meimaandoefeningen. Vr. Quatertemper, geboden Vastendag. Za. id. 's av. 7 uur Marialof met Meimaandoefeningen, 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maartje Weel, hv. van Christiaan Goedhart. In den Heer overledenElizabeth de Boer, hv. van Clemens Landman. CASTRICUM. Zo. 7 uur voor Agatha v. d. Berg en overl. familie, ha f 9 voor Adelbertus Zoon en overl. onders, 10 unr voor de parochie. Ma. 7 uur voor Jacobus de Graaf en overi. ouders, half 9 voor Joannes Brakenhof, 10 uur tot zekere intentie. Di. 7 unr voor Hermanus Belleman en Maria Nagel, kwart over 8 voor Geertje Velzer- boer, hvr. van Cornelis Poel. Wo. half 8 voor Geertrulda Tromp, kwart over 8 voor Trijntje Kraakman en Oath. Dekker, half 7 Lof. Do. half 8 voor Petrus Theisling, 9 uur ge zongen huwelijksmis. Vr. half 8 voor Joannes Zonneveld en Antje Ory, kwart over 8 voor Cornelia Kuijs, geb. Kraakman. Za. half 8 voor Joannes Schuit als lid van het Genootschap van het H, Hart, half 9 voor Tneodorus Schotvanger en hvr. Cor nelia Kuijs, half 7 Lof. Van de laatste HH.' Sacramenten voorzien Petrus Duin. In den Heer overledenGeertje Velierboer, hvr. van Cornelia Poel. UITGEEST. Zo. haif 8 voor Jan Waardijk half 10 voor de gemeente2 uur Vespers met Rozen krans en Litanie van Maria. Ma. 7 unr voor Petronella Lute, hvr. van Plet van der Eng half 10 voor Maartje Schee en Nicolaas Mejjne midd, 2 nur Vespers met Rozenhoedje, Di. 8 uur voor Gerrit Kuyshalf 9 voor Cornells Leeuw. Wo. 8 nur voor Maria Caetricum, hvr. van Arie Deïjle half 9 tot dankbaarheid. Do. 8 uur tot dankbaarheid half 9 gen. H. Mis ter eere van 't Allerh. Sacrament, 4 unr biechtgelegenheid7 uur Lof met predicatie, Vr. 7 uur voor de overleden familie Mul 8 uur tot zekere intentie haif 10 voor overledene ouder»71/, uur Lof, Za, 7 uur ter eere van Maria8 uur voor Dirk Brantjes en Doortje Bakkum half 10 voor Cornelis Schermer half 8 uur Lof. Zo. 7 uur voor Hiüegonda Schermer, hvr. van Jan TeeÜDg8 uur voor Elisabeth Groothelf 10 voor de Gemeente. Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Maartje Cornellsse, hvr. van Cornelis Ro denburg Jan Hejjne. In den Heer overledenMaria Castricum, hvr. van Arie Dei]le. HEER HUGOWAARD. Zo. 7 uur voor de parochie, 10 uur voor de familie Klaver, half 3 Vespers. Ma. 7 uur voor Wed. van den Dam, 10 uur voor N. Kieft. Dl 8 uur tot zekere inteutie, 9 uur voor de familie Quant—Munzter. Wo. 8 uur voor J. Gerdes en C. v. d. Nes, 9 nur voor G. Watervis. Do. 7 u. voor C. Konijn, 9 u. voor J. Rood. Vr. 8 uur voor P. Floris en G. Hoebe, 9 uur voor de familie Oudhuis -Vreeker. Za. 8 uur voor P. D. van Rijn en 8. A. de Klerk, half 6 voor J. Bijvoet en Gr. Schermerhorn. Dinsdag, en Vrijdag 7 uur Lof. Catechismus Woensdag en Zaterdag. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien G. Ooijevaar. HEEMSKERK. Zo. Hoogfeeit van Pinksteren, 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, half 3 Vespers met feestpredikatie, waarna biechthooren, zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. Geen H. Familie. Ma. 2e Pinksterdag, de H H. Missen als op Zondag, half 3 Vespere met Rozenhoedje. De overige dagen der week de HH. Missen om half 8 en kwart over 8. Zaterdag alleen kwart over 8. Catechismus als naar gewoonte. Wo., Vr. en Za. Quatertempergeboden vas tendagen. Do. en Za. 7 uur Lof met rozenhoedje, de andere dagen (behalve. Maandag) 7 uur Meimaandoefening. Za. van af 3 uur biechthooren. ZUID ZQPE. Zo. 7 uur voor Joannes Strooper en Wil helmus Snjjders, half 10 voor de parochie, van 5—7 biechthooren, 7 uur Lof met Rozenhoedje. Ma. 7 uur voor Agatha Weel, half 10 voor den Z.Ew. Heer Petrus van den Berg, van 5—7 biechthooren, 7 uur Lof met Roz. Di. 8 uur voor Petrus Wjjnker, waaronder algemeene H. Communie der vormelingen. Wo. 8 uur voor Petrus Kraakman en Elisa beth Commandeur. Do. 8 uur voor Malthias Blaauw. Vr. 8 uur voor Cornelis Hoedjes en Theo dora Molenaar. Za. 8 nur voor Fieter Folder, Gertrudis Metering en hun nakomelingen. WARMENHUIZEN. Zo. 's m, 7 uur Vroegmis91/s uur Hoog mis, 2 uur Vespers, na de Vespers gele genheid om te biechten. Ma. de H.H. Diensten als op Zondag. Beide dagen onder de Vespers hét Roxenh. In de week de H Mis ten 8 uur, 7 uur Lof met Rozenhoedje. Wo., Vr. en Za. Quatertemper, geboden vas tendagen. Do. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Za. 3 uur biechthooren, 7 uur Lof met Ro zenhoedje. AKERSLOOT. Zo. Hoogfeeet van Pinksteren. Te 7 uur en half 10 de H.H. MisseD, 2 uren Vespere met Rozenhoedje, daarna lied No. 29 en vervolgens biechthooren tot half 5. Ma. 29 Pinksterdag, te vieren als Zondag, de H. Missen als op Zondag, 2 nur de Vespers met Rozenhoedje, daarna geza menlijke zangoefening. Di. 3e Pinksterdag, dag van devotie. Wo., Vr. en Za. Quatert. geb. vastendagen. Vr. 's av. 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart, met Rozeuh., daarna lied no. 45. Za. Na de H. Mis en van 3-6 uur gele genheid om te biechten. In deze week Catechismus volgens gewoonte. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, 7 uur H. Mis tot zekere intentie, om God te bedanken voor door de voorspraak van den H. Aut. v. P. verkregeue weldaden, half 10 pi. Hoogmis voor de parochie, 2 uur plechtige Vespers met Rozenhoedje, om de genade des H. Geestes af te smeeken. Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, 7 uur H. Mis voor den Z.Ew. Pastoor W. Janmaat, half 10 Hoogmis voor Corn. Zuurbier, 2 uur pi. Vespers met Rozenh. Di-, 6e der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Ant. v. P., half 7 pi. Lof met Rozenh. Wo., Vr. en Za. Quatert. geb. vastendagen. Do. haif 7 Meimaandlof met Rozenhoedje. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Thomas, geb. Twisk, Wed. Cor nelia Dejjle geb. StetAnna Duinmeier en Elisabeth Wittebrood. BERGEN. Zo. 7 unr en half 10 de HH. Missen2 uur Lof, met vereering van de Allerheiligste Maagd Maria. Ma. en Di. 7 en 8 uur de H.H. Missen met Mariavereering. Wo., en Do7 en 8 uur de H.H. Missen. Do. 's av. half 7 Lof met vereering van Maria Vr. en Za. 7 uur de H. Mis met Maria vereering; 8 nur de tweede H. Mis. Za. Vanaf 4 nur gelegenheid om te biechten. Catechismus naar gewoonte. Uitgezonderd Maandag. In den Heer overleden Nicolaas Rouwe Jz. DE RIJP. Zr. 7 en 10 uur de H.H. Missen, half 3 Vespers, half 7 Lof. Ma. 23e Pinksterdag te vieren als Zondag de H.H. Missen als op Zondag half 3 Vespers. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. Vóór en na de H. Mis en van 4—8 u. biechthooren. 7 uur Lof. ASSENDELFT. Zo. 7 uur voor de parochie, 10 u Jaargetijde voor Cornelia van IJperen en hvr. Cor nelia van der Laan2 nur Vespers en gelegenheid om te biechten 's av. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Ma. 2de Pinksterdag. 7 uur voor Engeltje Kroon en overl. familie, 10 uur voor de overl. leden der Westl. Proceesie, 2 uur Vespers 7 uur Lof ter eere vau de H. Maagd Di. haif 8 voor Engelbertus Betjes, als lid van den R. K. Volksbond haif 9 voor Henricus Tambach. Wo. half 8 voor Auna Koning, wed. H. Tambachhalf 9 voor de levende en overl. leden der Aartsbr. van de Lev. Rozenkrans. Do. half 8 Jgt. voor Albertua Franciscus Bekhalf 9 tot lafenis der Geloovige Zielen. Vr. half 8 voor Catha. Kerssens—Niele, lid der Geest. Bedev. naar I.ourdes. half 9 voor Geertruida Kramer—Keresens. Za. half 8 voor Geertruida Meijer—Molenaar, half 9 voor Corn. Cornz. Bos. Wo., Vr. en Za. Quatert. geb. vastendagen. Vr. 7 uur Lof. Di. en Do. Catechismus voor aannemelirgen, overigens volgens gewoonte. KROMMENIE. Zo. half acht voor de overl. fam. Olof— Schaper 10 uur voor de Parochie half drie de Vesper waarna biechthooren zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zul len zijn. Ma. half 8 voor Simon Palmboom 10 uur jgt. voor Willam Bell2Vs uur Vesper» Di, 8 uur voor Margaretha Noom, hvr. van N. Molenaar half 9 voor Maria Oosthuis, als lid der Begravenisvereeniging, Wo. half 9 voor Catharine Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Do. half 9 voor Joannes Noom half 8 lof. Vr. 8 uur voor Petrus Bierman en echtgen. half 9 voor overledenen. Za. 8 uur voor Petrus Joannes van Gelde ren en Anna de WitB'/j uur voor over ledenen. Wo., Vr. en Za Quatertemper, geb. vastendagen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharine Luiting, Helena Huismans, Alida Klein en Elisabeth Nas. - In den Heer overleden Maria Oosthuis. Catechismus volgens gewoonte. WORMERVEER Zo. Hoogfeest van Pinksteren. Vóór de Hoog mis de lofzang »Veni Creator*. Onder beide H.H. Missen de collecte voor onze Parochiale School. Haif 8 en 10 uur H.H. Misseu, geen Cat. 6 uur Vespers met predikatie en Rozenh. Vóór en ca de Vespers biecbthooren. Ma. 2e Pinksterdag, te vieren als Zondag, half 8 en 10 uur H H. Missen, 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Dl. zal het Rozenhoedje worden gebeden na de H. Mis van 8 uur, 's av. geen Mei maandoefening. Wo., Vr. en Za. Quatertempergeboden Vas tendagen, op die avonden haif 8 Meimaand- oefeningen. Do. te 8 uur gez. H. Mis, av. balf 8 Lof en Rozenhoedje. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te 12 uur catechismus en Zaterdagavond van 6 tot 8 nur gelegenheid om te biechten. Zo. Feest van de H. Drieeenheid. ANNA-PAULOWNA. Zo. half 8 voor overl. fam. Plover 10 uur voor de Parochie 9 uur leering voor de vormelingen, 3 uur Vespers na de Ves pers biechthooren 's av. 7 uur Lof en Rozenhoedje. Ma. half 8 tot zekere intentie, 10 uur voor de levende en overl, fam. Roelvink 9 uur catech. voor de vormelingen. 3 uur Lof en rozenhoedje en hierna gelegenheid om te biechten. Di. half 8 voor de Geloovige Zielen. Onder de H. Mis aigemcene H. Communie voor de vormelingen. Wo. half 8 voor overledenen, geen catech. Quatertemper- geb. Vastendag. Do. geen H. Mis. Vr. half 8 voor overledenen, 8 nur groofe en middelbare catech. Quatertemper, geb. Vastendag. Za. half 8 voor overledenen. 8 uur Bijb. Gesch. Quatertemper- geb. Vastendaq, van 5—8 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof en rozenhoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zo. 8 uur H. Mis, 10'/j uur Hoogmis, 3 uur de Vespers, geen Congregatie. Ma. 2e Pinksterdag, de H.H. Miszen en de Vespers als op Zondag. Na de Vespers biechthooren. Di. tot 12 uur en van 3 uur af biecbthooren. Wo. 7 uur en half 8 H.H. Missen, half 10 H. Mis en plechtige toediening van het H. Vormsel, 7 nur Lof. Do. 's av. 8 uur Meimaandoefening. Za. 's midd. van 4 u. af geleg. tot biechten. Deze week geen catechismus. Wo,, Vr. en Za. Quatertemperdagen. O. L. Vrouwe Kerk. Zo. 's morg. 71/, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis van 4 uur af biechthooren, geen Lof. Ma. de H.H. Missen als op Zondagvan 4 unr af biechthooren, geen Lof. Di. tot 12 uur on van 3 uur af biechthooren, geen Lof. Wo. 's avonds Meimaandoefeniug. Za. van 's midd. 4 u. af geleg. tot biechten. Deze week geen catechismus. AKERSLOOT. Donderdagavond 12 Mei waren door het Bestuur der Christelijke coöperatieve Boeren leenbank ter verplichte vergadering ten huize van S, Verduin opgeroepen de leden dier corporatie. Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen der vorige bijeen, komst, welke werden goedgekeurd, kwamen achtereenvolgens de punten der agenda aan de orde t.w. 1. Benoeming van eeu lid van het Bestuur, daar als zoodanig moest aftreden de heer A. Kapteiu, die echter herkiesbaar was. Met 54 stemmen van de 56 werd de heer A. Kapteln herkozen. 2. Benoeming van een lid vau den Raad van Toezicht. De heer J. Roskam, die moest aftreden, mocht eveneens de voldoe ring smaken, dat bij met 46 van de 58 stemmen werd herkozen. 3. Rekening en verantwoording van den I kassier, den heer A. Teeling. Uit dit verslag bleek, dat aan voorschotten was uitgegeven f 15930 en teruggenomen f 11450, aan spaargelden was ingelegd f 38127,07® en terugbetaald f 36938 57. De geheele rekening bedroeg in ontvangst en uitgaaf f 75745,82®. De afdee'ing had thans eeu batig saldo van f 163,05. De rekening werd nagezien door de heeren W. Roskam en D. Schut. Bij monde van D, Schut werd meegedeeld dat de boekhouding in orde werd bevonden en ontving de kassier een woord van dank voor zijn nauwgezet en accuraat beheer. 4 Bepaling bedrijfskapitaal. Besloten werd op voorstel van het Bestuur het mstximum van het bedrijfskapitaal te bepalen op 60,0000, terwijl vastgesteld werd dat het hoogete bedrag van een voorschot niet meer dan f 4000 mag bedragen, minimum bedrag werd vastgesteld. Van elk bedrag wordt 25 ets. provisie bepaald. 5. Het minimum bedrag aan ia te bren. gen spaargelden wordt vastgesteld op 50 ets het spaarboekje kost 10 ets. 6. Vaststelling provisie en rentevoet. Het bestuur stelt voor de rentevoet laten zooale het was. Indien echter Centrale haar rentevoet wijzigt, vraagt het bestuur volmachtigisg, daarin met de cen trale op en neer te gaan. Na eenige lichting van den kassier ging de vergadering met het bestuursvoorstel mee. De provisie werd gesteld op 25 ets, pet voorschotde rentevoet op 4'/i°/o van voor schotten. De rente van spaargelden werd vastgesteld op 3°/a, behoudens de volmach- liging van het bestuur om het zoo noodig te verhoogen. 7. Salaris kassier en boetebeheerders, De Raad van Toezicht vond, dat het salaris van f 100, te laag was, waarom tij voorstelde dit te brengen op f 110, terwijl er nog een stem opging om het te op f 125. Dit laatste voorstel werd in stemming geb'acht, hetgeen van de 59 uit gebrachte stemmen er 51 op zich mocht verwerven, zoodat het traktement werd g» bracht op 125 gld. De Raad van Toezicht en de kassier zijd gehouden elk voorkomend feit betreffend» de bank geheim te houden, overtredingen worden beboet met een boete van 25 gld, terwijl elk lid, dat zonder wettige vertinde ring de algemeene vergadering verzuimd ll bezoeken, verplicht wordt 50 ets te betalen, Aan de orde kwam daarna vaststelling van een som, welke als hypotheken kan J vastgelegd worden. Het bestuur stelt voor deze som te bepalen op f 15000 als uiasi- mum. De vergadering gaat daarin mee. Nu restte nog de benoeming van twea I leden tot nazien van de rekening vau het loopende jaar. Aangewezen werden de heeren K. v. Duin en D. Schut en all reserve lid E Poland. De rondvraag, als laatste punt der bracht weinig stof tot beepreking. Hieroi I werd d« vergadering met een gepast woori van dank gesloten. R. K. Maiinenzahgvereeinjgijië Uit zekere bron kunnen we melding ma ken, dat er pogingen in het werk gesteld worden om alhier op te richten een R. K-| Mannenzangvereeniging. BERGEN. De Afd. Bergen van kte N.-H. Vereenigin? I „het Witte- Kruis" vergaderde Maandagavond I te 8 uur in de kolfbaan van café „de I Rustende Jager", Sledhts 18 leden waren «-I genwoordig. De E.Adhtb. heer van Reeneaj had schriftelijk te kennen gegeven wegens I ongesteldheid verhinderd te zijn deze vef-l gadering bij te wonen. Het voorzitterschap I werd toen waargenomen door den W.E-f Heer B. A. Smeeman, die de têgenwoorfigl zijnde welkom hette. De heer Top ginpl hierna over tot het jaarverslag over lüfl'l waaruit o.a. bleek dat Ide statuten der afd I zijn goedgekeurd bij Koninklijk besluit vaal 12 Februari 1909 aio-, 58 en dat verschillener materialen, benoodigd voor ziekenverpleginpl waren .aangeschaft. Melding werd voorts I maakt van een paar geschenken van eeal tweetal ingezetenen, welke geschenken 0111 der dankzegging waren aanvaard. De penningmeester de heer J. Oldenburg I deed (rieken ing over 1909. Tot het nazie® I daarvan werd gekozen eene- oommissie bl staande uit Ide h-eeren N. J. Punt en J l G. Leijen. De rekening werd in orde bevon I dien. Aan contributie werd ontvangen vs»l I 6 donateurs f 33 van 48 lede bedrag van f 96 en van 100 It I som van f 100, zoodat Ide rek-cj uitgaaf van f 168.381/2 sloot tig°s aldo van f60.6 U/a.; Do be I 1910 werd vastgesteld in ontvaj I in uitgaaf op f 368.40 alzoo eei klein batig saldo. Voor aan I een barak werd f75 en vo< I .eenzelfde bedrag uitgetrokke I stel van den heer van Pelt wt I Iden om, voor zoo ver de be jdere posten geraamd, hiervoo ]e noodig modhten zijn, deze ven op den post aanschaffen gedeeld werd* dat de verpleegt bewaard en uitgegeven worde M. Feijs. De (hteer van Pelt noodzakelijkheid om sp'oedig I te schaffen. Een gedeelte d- I dan uit de middelen van v I moeten worden gevonden wal I j-jng der vergadering wegdrcl De vraag of bij het uitgevj gingsmiddelen streng moet wol of deze aan al of niet-Ieden strekt, moest naar het oordeel ring ontkennend beantwoordt I Na eenige besprekingen s! I zitter, na dank te hebben gebj secretaris, aan den penningmj Dr. van Pelt, voor diens cl moeiingen als medicus en 01! ging aan de aanweizgen vooil de vergadering. CASTRICUM. De Propaganda-club hief hare gewone maandeljjkecbe met gebed werd geopend. Nai waren voorgelezen en goed; door een der leden den wenecl dat sommige stukken nit d Actie op deze vergaderingen worden besproken en verklaar ljjke Adviseur was gaarne I verlangen te voldoeD, zoo 1 paalde vragen werden gestel opgegeven. In de eerstvolgen- zouden die dan worden veri lid van het bestuur van St. P gekozen de heer S. Portegies. Op voorstel van een der 1 sloten door de leden der p een bedevaart te bonden naar Nood. Nadere mededeelingei zullen van den kansel worden bi Hierna werd de vergaderi gesloten. Broederschap O. L. Vr. deze parochie is een broeders van O. L. Vr. ter Nood. R a a d s ve r g a |d e r i n g derde de Raad dezer geme 1 wegens ziekte de heer Duijn wegens het overlijden van det Da Notulen wenden gelezen keuxd1. De voorzitter, deelde mede, hier Hoofdelijke Omslag was 215 gulden. Verder bradht' den voorzitt het onbewoonbaar verklaarde Duinmeijer. Daar aan dezen verleend, wend bet inu toch pinde iaan te makera Duijnme ander huis krijgen, er moet to< worden. De heer Hogestein hem toch niet op- straat zetten d redelijk zijn. De heer Goes jaar uitstel te wagen, doch zegt: uitstel vragen kan wel a te zien dat er dan iets ande Hij is er ook geenszins v op de straat te zetten en. zo stellen een huis te laten bot meentewegen'; als Duinmeijer goeden wil is om daar iets i; komen. Na nog een Jange disc sloten, om nog wat uitstel te- des inoods een huis voor (hem Benoemd werden voor leder bureau voor een lid van d raad, de heeren Hogestein en als plaatsvervangers de beerei Kuijs, en zoo- het noodig is vc Staten de heeren Oo-es en- O, plaatsvervangers de heeren: Valkering. Een sahrijven was ingefcoi Bouw- en Exploitatieondernnnj te Utrecht; om een onderzot len naar het bouwen van ie en als deze blijkt te kunne aan de gemeente te verpad onderzoek hij gratis wil doe goedgevonden. Besloten werd de- supplet ting van f 100 af te lossen in singen. Een goedkeuring was - de overdracht van het stulpje jgr Nijman. Verdere goedkeuring tot :frt een Armehuis ter waarde vap Goedkeuring der onvoorziene f 15i3.79r/2, B. en W. hadden een schrijh an Dr. Jacobie om straatjes gen vanaf dtyi woningen in vi den straatweg, voor rekening sticht, hetwelk werd goedyev Verzoek van D. Bakkum jacht welke verpacht wordt Gevers, aan hem te verleenien. zelfde geld zou willen; betale: evengoed gebruik kon maken klopjacht. De voorzitter zegt, dat. Ide het al zoo lang heeft gehad jaar nog in pacht heeft. Dit pu gehouden, v Verzoek van den Weer Lutt

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 6