XËorSelijataa.* DITJES EN DATJES. ESPERANTO. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Print Hendrik kade). Zondags7, half 9 en 12 uur ttille H.H. Misten, 10 uur Hoogmis. Parochie H. Franclscus (>De Boom»), Kalverstraat bQ het Sophiaplein. Zondags7 en 9 uur ttille H.H. Mitsen, half 11 Hoogmis. Parochie H. Jozef (»De Papegaai»), Kalverstraat bij de St. Luciemteeg. Zondaga7 uur, half 9 en half 10 stille H.H. Missen, kwart voor 11 Hoogmis. Dinsdag vigilie van dein Feestdag der H.H. Petrus en Paulus geboden vasten- en onthondlngsdag. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zo. 61/l en 8 uur stille HH. Missen10 uur Hoogmis, 3 uur Vesper, 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria tot bekeering der zondaren, met predicatie. Ma. 'i av. 7 uur congregatie der H. Maagd. Di, Vigili, v. d. Feestdag der H H. Petrua en Paulus, geboden vasten en onthoudings dag 't av. van 6—7 gelegenheid om te biechten. Wo. Feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag. De sttlle H.H. Missen ten half 7 en 8 uur, 10 uur Hoogmit's midd. 3 uur Vespers enRo- lenhoedje. Do, 9 u. ges. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel, 7 uur Lof tot dezelfde intentievan 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste Vrijdag der maand, 8 uur gezon gen H. Mis 7 uur Lof ter eere van het Aller heiligst Hart van Jesus. Za. 9 uur H, Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominicus. Zo. 6 uur en half 9 stille H.H. Missen half 8 uitreiking van de H. Communiehalf 11 Hoogmis. Na den middag ten 2 uur en half 4 de Catechismusten 3 uur Vespers en ten 5 uur Congregatie. Di. 9 uur ges. Dienst ter eere van den H. Antonius, 7 uur Lof Vigilie van den feestdag der H. Apostelen, geb. Vastendag. Wo. feestdag van de H. apostelen Petrus en Paulus, geb. heiligendag, ten half 11 ure de Solemneels Dienst's nam. ten 3 ure Vesper en av. 7 ure plechtig Lof met predicatie. Do. ten 8l/i uitvaart voor Maria de Boer— Dekker, als lid der H. Familie 'o midd. van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. Vr, 1ste Vrijdag der maand, bBi. toegewijd aan het H, Hart. Ten 9 uur gei. Dienst, 's av. 7 uur Lof. Za, 's av. 7 uur Lof. St. Jozefkerk. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, onmiddellijk na de Hoogmis repetitie van geiangen uit het nieuwe boekje, half 7 Lof met geiangen. Ma. half 8 geen H. Mis, 's avonds 7 uur Lof met gezangen. Di. Geboden Vastendagvan 4—7 uur gele genheid om te biechten. Wo. Feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, geboden te vieren als Zondag half 8 stille H, Mis, 10 uur Hoogmis 7 uur Lof. Do van 4 tot 7 uur gelegenheid om te biech ten 7 uur Lof met gezangen ter eere van het H. Sacrament. Vr. lste Vrijdag der maand bijl. toegewjjd aan het H. Hart van Jezus, 's morg. half 8 gez, H. Mis met uitstelling van het H. Sacrament7 uur Lof met gezangen en Eereboete ter eere van het H. Hart. Za, Feestdag van O. L, Vr. Visitatie, volle aflaat, hoogste feest der Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood, welke door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem in deze kerk is opgericht, te half 8 gezongen H. Mis. Zo. lste Zondag der maand, volle aflaat, half 7 Lof en Processie ter eere van de Koningin van den Allerh. Rozenkrans. In de week de HH. Missen ten half 8 en 9 uur. PURMEREND. Zo. Sluiting van het 40 urengebed, 6 uur H. Mis en algemeene Communie van de leden der H. Familie (manuenafdeeling), daarna plechtige uitstelling van het Allerh. Sacrament, 7 en 81/, uur stille HH. Missen, 10 uur plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers, 7 uur plechtig Lof, predicatie en processie. Dl. Vigilie, geboden Vastendag, van 6-8 uur biechthooren. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, le H. Mis half 6, 2e te 7 uur, half 10 Hoogdienst, 3 uur Vespers met Rozenhoedje, 7 uur vergade ring der H. Familie (vrouwenafdeeling). Do. van 5—7 biechthooren, 7 uur Lof ter eere' van bet Allerh. Sacrament. Vr. le Vrjjdag, 7 uur gez. H. Mis, 7 uur Lof. Za. 7 uur Marialof Op gewone dagen Catechismus. In de week de H.H, Missen te 7, half 9 en 9 uur. BERGEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis 1 uur Catechismus, 2 uur Lof, waarna vereering van het H. Hart. Ma. en Di. 7 uur H. Mis met vereering van het Godd. Hart, 8 uur H. Mis. Wo. Patroonfeest, te 7 uur en half 10 de H.H. Missen, 2 uur Lof met vereering van het Godd. Hart. Do. 7 en 8 uur H.H. Missen, half 7 Lof met Te Deum tot sluiting van de Juni maand. Vr. 7 uur H. Mis ter eere van het H. Hart, 8 uur gelezen H. Mishalf 7 Lof ter eere van het H. Hart. Za. 7 uur H. Mis 8 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag en Zaterdag vanaf 4 uur. Van de laatste H H. Sacramenten voorzien Maria Rolee, hvr. van J. Kager en Jacob Brammer. In den Heer overleden: Frans Karei Nien- kemper en Nicolaas Bont. Catechismus volgens gewoonte. OESDOM. Zaterdag 2 Juli a.s. Hoogfeest van O. L. Vr. ter Nood (Maria Bezoek). Stille H.H. Missen in de Kapel van O. L. Vrouw ter Nood om ongeveer half 8, 9 uur en kwart voor 10. Onder de H.H. Missen gelegenheid om te communiceerea. (Zie stadsnieuws HEILO. Zo. 7 uur le H. Mis met onderrichting, half 10 Hoogmis met predicatie, half 2 Catechismus, half 3 Vespers. Ma. en Di. de H.H. Missen te half 8 en half 9. Op gewone dagen Catechismus behalve die van Woensdag, welke gebonden zal worden Zaterdag 11 uur. Di. Vigilie, qéboden Vastendag, vanaf 4 uur biechthooren, Wo. feestdag van de H.H, Petrus en Paulus, te vieren als Zoadag, de H.H. Missen als op Zondag, half 3 Vespers. Do. half 8 en half 9 H.H. Missen, van 5 7 uur biechthooren. Vr. lo Vrijdag der maand, half 8 gezongen H. Mis mei pl. uitst. voor de levende en overl. leden van het Broederschap der Gedurige Aanbidding, daarna voor de leden van het Genootschap van het H. Hart. Za. feestdag v. Maria's bezoek aan Elisabeth, de H.H. Missen te half 8 en half 9, van 4 uur af biechthooren 7 uur Marialof. Zo. le Zondag der maand, tevenB feest van het kostsaar bloed des Heereu, volle afl. In den Heer overleden: Maria Briefjes. Joann. Hoetjes, Franc. Zonneveld en Wed. Ter Haak—Erbach. EGMOND-BINNEN.' Parochie van den E. Adelbertus. Zo. le H. Mis voor Wilhelmina Zuurbier, de Hoogmis voor de parochie, 1 ure gr. Catech., 2 uur Lef ter eere van het H. Hart met Rozenhoedje tot eereboetè, Di. Vigilie, geboden Vastendag. Wo. feestdag van de H.H. Petrua en Paulus, te vieren als Zondag, 7 uur H. Mis voor Corn. Zuurbier, half 10 voor de parochie. Vr. le Vrijdag der maand, 7 nur gezongen H. Mis voor de leden van het genootsch. van het H. Hart, half 7 Lof met acte van toewijding en Rozenhoedje. Za. feestdag van Maria's bezoek bjj hare nicht Elisabeth. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Cornelia Deijle geb. StetAnna Duin- mejjer, Elisabeth Wittebrood en Theodora Dirkson—Ranzijn. EGMOND AAN ZEE. Zo. De HH. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur half 9 uitsluitend voor de kinderen der Vacantiekolonies 's midd. 2 uur Ves pers6 uur Congregatie. Ma. en Di. kwart over 8 H. Mis. Di. van 5-7 uur biechthooren. Wo. Feestdag van de E.E. Petrus en Paulus, De H.H. Missen als op Zondag 's midd. 2 uur Vespers. Do Vr. en Za., kwart over 8 H. Mis. Za. van 3—7 uur biechthoorenhalf 7 Lof en Rozenhoedje. SCHOORL. Zo. 7 uur H. Mis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Catech.2 uur Lof met Rozenh. Di. Vigilie, geboden Vastendag, van 5 uur tot half 8 biechthooren. Wo. feestdag van de H.H. Patrus en Paulus, te vieren als Zondag, de HH. Missen als op Zondag, 2 uur Lof. Do. 's midd. van 4 tot half 5 biechthooren. Vr. le Vrijdag der maand, 8 uur gezongen H. Mis, 7 uur Lof. Za. 'e middags van 5—8 biechthooren. Deze week Catechismus volgens gewoonte, behalve Woensdag. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Geertje Sfcrooper en Jacobus Beemsterboer en Jacobus Zwagerman. In den Heer overleden Catbarina de Groot, huisvr. van Bertus Beemsterboer. AKERSLOOT. Zo. 7 uur en half 10 de H.H. Missen; 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, daarna lied no. 34. Di. Vigilie, geboden Vastendag, na de H. Mis en van 3—5 biechthooren. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de HH. Missen als op Zondag, 2 uur Vespers, daarna lied no. 36, Na de Vespers vergadering der zelatricen. Vr. 's av. 7 uur Lof met Litanie en acte van toewijding ter eere van H. Hart, daarna lied no. 47. Za. Na de H. Mis en van 3—6 uur gele genheid om te biechteD. In deze week Catechismus volgens gewoonte. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zo. 7 uur Vroegmis met onderrichting 10 uur Hoogmis met predicatie half 3 Ves pers en 6 uur Lof ter eere van het Godd. Hart met Rozenhoedje en de Litanie van het Godd. Hart. Di. geboden Vastendag. Wo. foestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de H.H, Missen ten 7 en 10 uur, half 3 Vespers, 6 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie van Maria, tot intentie van Z. H. den Paus. Do. 's avonds 7 uur ter eere van het Godd. Hart met Litanie en acte van toewijding tot sluiting van de Junimaand, van 5—8 uur biechthooren. Vr. le Vrijdag der maand, half 9 gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerh. Sacrament, 7 uur Lof met Rozenhoedje, Litanie en eereboete. Za. 's midd. vanaf 4 uur biechthooren. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Maartje Weel, hv. van Christiaan Goedhart. LIMMEN. Zo. Feest van Aanbidding, 7 uur en kwart over 8 stille H.H. Missen, 10 uur pl. Hoogmis, half 7 plechtig Lof mat Processie, bij gunstig weer door den tuin met mu ziekbegeleiding. Wo. 7 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, half 3 Vespers. Vr. half 8 acte van eereboete, toewijding en gezongen H. Mis met uitstelling, 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. Catechismus volgens gewoonte. CASTRICUM. Zo, 7 uur voor Catbarina Morsch, hvr. van Lambertus de Winter half 9 voor Agle Twiek geb. Borst10 uur voor de paro chie 1 uur catech. 2 uur Lof. Ma. half 8 voor overl. leden van den Lev. Rozenkrans half '9 voor Theodorus Schot vanger en Cornelia Kuijj. Di. half 8 voor Dora Brandjes hvr. van Cornelis de Ruijterkwart over 8 voor Cornelia Kuis geb. Kraakman. Wo. 7 uur voor Joanna Admiraal en overl. fam.half 9 voor Petrus Kaper en Joan nes Zwart; 10 uur voor de parochie. Do, half 8 voor Petrus van der Park en overl. fam.kwart over 8 voor Basilius Zonjé en Clasina Melker. Vr. half 8 voor Joannes Schuit en Cornelia Castricum kwart over 8 voor de leden van het Genootschap van het H. Hart. Za. half 8 voor Maria Res geb. Brakenhof de andere bjj O. L. Vrouw ter Nood. Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Petrus Duin. In den Heer overledenGeertje Velserboer, hvr. van Cornelis Poel en Cornelia Res, geb. Duin. UITGEEST. Zo. 7 uur voor de Gemeente, balf 10 voor Maria Groot1 uur Catech. 2 uur Vespers. Ma. 8 uur voor Antonius Blankert en Agnes Admiraalhalf 9 voor Jacoba Cornelisse. Di. 8 uur voor Clasina Kuis half 9 voor Jan Klaver en Leentje Schilder van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. Wo. 7 uur voor de gemeente half 10 voor de Prop.-Club »St. Paulus» ,s midi. 2 uur Vespers. Do. 8 uur voor Bernard Zurlohe en Maria Mohrmanhalf 9 gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Sacramentvan 4-6 uur biechtgelegenheid. Vr. 8 uur voor G.eertje Terrahalf 9 ge zongen H, Mis voor de leden van het Genootschap van 't H. Hart v. Jesus 7 uur Lof met eereboete. Za. 8 uur voor de overl. en levende fam. Winderhalf 9 voor Maarlje Blankert, hvr. van Herm Cornelisse 4 uur biecht hooren, 7 uur Maria-Lof. BediendMaartje Rodenburg—Cornelisse. HEEMSKERK. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catech.; half 3 Vespers, half 7 E. Familie. In de week de HH. Missen om half 8 en kwart over 8. Zaterdag alleen kwart over 8. Catechismus naar gewoonte, beh. Woensdag. Di. Vigiliedag, geboden te vasten, vanaf 4 uur biechthooren. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, half 3 Vespers met Rozenh. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, van af 4 uur biechthooren. Vr. le Vrijdag, 7 uur Lof met eereboete. Za van af 3 uur biechthooren 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. TUITJENHORN. Zo. 7 uur voor Alida Koenen, half 10 voor de gemeente. half 2 Catechismus, half 3 Vespers. Ma. 8 uur voor W. M. van Elwe en echtgen. Di. Vigili, geboden vastendag, 8 nur voor Jan Ligthart en echtgen.'s midd. van 6—7 uur gelegenheid om te biechten, Wo. Feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag 7 uur voor Nicolaas Duin half 10 voor de Gemeente 's midd. half 3 Vespers w.o. de Rozenkrans zal gebeden worden. Do. 8 uur voor Oom. Bos en Maartje Stroo- per; 's midd. van 6—7 uur gelegenheid om te biechten. Vr. lste Vrijdag der maand, 8 uur gez, H. Mis voor O. Groot en Antje Sljjkermac 's avonds half 8 Lof met toewijding aan het H. Hart. Za. Feestdag van Maria's Visitatie. 8 nur voor de geloovige zielen in het Vagevuur, van 3—7 biechthooren, 7 uur Marialof. Zo. lste Zondag der maand en feestdag van het Allerh. Bloed van den Godd. Zalig maker 7 uur voor Jan Weel en Engeltje Ko men half 10 voor de Gemeente. Bediend: Maria Baas—Groot en P. Baars. ZUID Z(JPE. Zo. 7 uur tot zekere intentie, half 10 voor de Parochie, 7 uur Lof met Rozenhoedje. Ma. 8 uur voor Arie Schouten zjjn hvr. Geertruida Polder en Nicolaas Schouten. Di. 8 uur voor Mathias Blaauw, van 6-8 biechthooren. Wo. 7 uur tot zekere intentie, half 10 voor de parochie. Do. 8 uur voor Pieter Polder, Gertiudis Metering en hun nakomelingen. Vr. 8 uur voor de leden van het Apostolaat des Gebeds en de Aarttbro e rpvan het H. Hart. Za. 8 uur Jacobus Kruijer. HEER HUGOWAARD. Zo. 7 uur voor de parochie 10 uur voor O. Limmen. Ma. 8 uur voor J. Bijvoet en Gr. Scher- merhorn. Di. 8 uur voor J. Borst, 9 uur voor J. Stoop. Wo. 7 uur voor A. Fr. Mejjboom 10 nur voor de parochie. Do. 7 uur voor J. Weel9 uur voor T. Leek, Vr. 7 uur voor de familie Oudhuis—Vreeker 9 uur voor de overl. leden van den Lev. Rozenkrans, 's av. 7 uur Lol. Za. 8 uur en half 9 voor P. D. van Rijn en S. A. de Klerk. Catechismus Vrijdag en Zaterdag. ASSENDELFT. Zo. 7 uur voor de Parochie 10 uur voor Jacobus en Catharina v. d. Laanten half 2 Catechismus, half 3 Vespers 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jesus. Ma. half 8 voor Guurtje Pieterse Gaal, half 9 voor Eva Kroon en Joös Dekker. Dl. Vasten en onthoudingsdag, half 8 voor de overl. leden der Westl. Processie, half 9 voor den WelEerw. heer Willem Gaal en overl. fam. Wo. Feestdag van den H.H. Apostelen Pe trus en Paulus7 nur voor de parochie, 10 uur voor de Lev. en Overl. leden van den Br. der Allerh Rozenkrans 2 uur Vespers. Do. half 8 voor Engeltje Kroon en overl. fam.half 9 voor overl. familie. Vr. half 8 Jgt. voor Hemicus Tambach half 9 voor de lev. en overl. leden van het Genootschap van het H. Hart. Za. half 8 voor Jacoba Gaalhalf 9 voor Gerbrand Pieter Gaal. Deze week dagelijks catech. behalve Woens. dag deze leerling zal Vrijdag worden ge houden. KROMMENIE. Zo. half 8 voor de parochie, 10 uur voor de leden en begunstigers van de Propaganda- club St. Antonius, na de Hoogmis catech., 3 Vespers. Ma. 8 uur voor Jan Stet en Maria de Boer, half 9 voor een overledene. Di. 8 uur voor een overledene, half 9 voor Joannes Groen en echtgen., van 6—8 uur biechthooren. Vastendag. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, 8 uur voor de pa rochie, 10 uur voor Oath. Maria Noom—Al. half 8 Lof. Do. 8 uur voor een overledene, half 9 voor P. J. van Gelderen en Anna de Wit, van 6 uur tot het Lof biechthooren, half 8 Lof. Vr. 8 uur gezongen H. Mis voor Brechtje Luiting—Breeuwer, half 9 voor Simon Brantj es en eebtgenooten. Za. 8 uur voor een overledene, half 9 voor overledene familie Mefjer -Molenaar. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cath. Luiting, Lena Huismans, Gerardus Klous. In den Heer overledenJacobus Berkhout. Catechismus volgens gewoonte. Vr. le Vrijdag der maand. WORMERVEER Zo. De HH. Missen te half 8 en 10 uur, na de Hoogmis gelegenheid om het plaat- sengeld te voldoen in de school, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers. Ma. te 8 uur de H. Mis. Di. Vigilie, geboden Vastendag, 8 uur H. Mis, 's avonds van 7-8 biechthooren. Op de dagen die uitsluitend Katholieke Zon en feestdagen zijn, zal voortaan de E. Com tnunie na de E. Mis worden uitgereikt. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de H.H. Missen te 8 en 10 uur, 3 uur Vespers. Do. 8 uur gezongen H. Mis, half 8 Lof, vóór het Lof biechthooren. Vr. le Vrijdag der maand, te 8 uur de H. Mis, half 8 Lof ter eere van het H. Hart. Za. te 8 uur de H. Mis en 's av. van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Catechismus Daar gewoonte. DE RUP. Zo. 7 en 10 uur de H.H. Missen, half 3 Vespers, geen Lof. Di. van 4—8 uur biechthooren. Wo. feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, half 3 Vespers, half 7 Lof. Vr. 'a av. 7 uur Lof. Za. Vóór en na de H. Mis en van 4—8 u. biechthooren. Bediend Apollonia v. Baars en Elis. Süuder. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zo. 8 uur H. Mis, 10'/i uur Hoogmis, 2 uur Catechismus3 uur de Vespers, half 5 Congregatie der H. Familie. Di. Vigilie der H.H. Apostelen Petrui en Paulus, geboden vastendag. Des middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Wo. Feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, half 5 H. Mis 8 uur H. Mis, ten half 11 uur de Hoogmis's midd. 3 unr Vespers's av. 7 uur plechtig Lof en feeatpredicatie. Do. 7 uur Lof. Za. *s midd. van 3 u. af geleg. tot biechten. Deze week catechismus op gewone dagen, uitgenomen Dinsdag. O. L. Vrouwe-Kerk. Zo. 's morg. 71/s uur H. Mis10 uur Hoogmis 's av. half 7 Lof en predicatie. Di. 's midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten's av. geen Lof. Wo. half 8 H. Mis 10 uur Hoogmis. Za. van midd. 3 u. af geleg. tot biechten. Deze week de cateohismus op gewone dagen. Mijn stembiljet met één zwart hokje nu al meer dan een week in een zak v het Liefdewerk „Oud Papier". Ik was derdagavond wat nieuwsgierig', niet n den uitslag^ want deze was wel tastbaar, maar naar het aantal mijner bondgenoc in de bus. Ik harr maar 1658 stemgen op onzen Dirkmaat; diik in de mind en toch viel het getal mij niet tegen, w het was een dooi© boel onder de on Daags te voren kwam ik onder het »- zoowat met 12 mannen van rechts in sprek over de stemming en geen. van tw wist, wien hij stemmen moest; en kon zij het helpen? Propaganda was er niet maakt, vergaderingen niet gehouden, s* biljetten voor den Rechtschen candidaat ren niet rondgebracht en als hoofdnum van het verregende vuurwerk was zelfs ze candidaat niet op tijd gelijst. Misschien was geen druktemaken deg koopste en beste weg, maar de voorb ding was stil en akelig en saai, ronduitt kend; de liberalen stuurden mij een bil in mijn winkel met hun candidaten daaruit leerde ik, wie ik niet moest ben; en een tweemaal geplaatste adv tiei n „Ons Blad" bracht mij aan het v stand, wien ik .wel moest hebben. Kir leest dus allen ,,Ons Blad" dan weet zeker, wien gij kiezen moet; Met dat kan onze candidaat naar huis en de anderen naar de Staten gaan. Maar ik stel het de Redactie van Blad" voor als een vergoeding aan o „bijna candidaat" ©en vrijbiljet te ga voor een reis met Zeppelin VII. Hij zou zijnl even lang niet vergeten. Dit In schip is bijina ltyb maal zoo lang als de H- lemsdhe Kathedraal St. Bavo, die maar I Meter is, want bij een lengte van F meter en 14 breedte kan hij 20.000 kub„ gasi inhoud hebben. Het is het nieuws soort tram, als eerste luchtschip ter s reld, dat speciaal voor passagiersvervoer bouwd is. in de treinen moeten wij al maar met warme dagen uitkijken, naar dikte van onze medepassagiers, maar „Zeppelin VII" is het voor de reis „S: op en laat je wegen." want zijn alle sagiers gemiddeld 80 of 90 kilo m (het kan dus nog al) dan mogen er h geheel 20 medezwieven terwijl nog 1 teiih, 2 ingenieurs, 3 monteurs en 2 s lieden ons vergezellen'. Het zal onze „bijna candidaat" wel vallen als bijvoorbeeld Üe bestuursleden hem vergaten, zich lieten bepraten om ra te gaan, want in het midden van het 1» schip is ©en lange loopgang en een gif vertrek gebouwd door eerste kunstenaars meubileerd. De luchtkelner zorgt voor ververschingen, een toestel van draadloc telegrafie zal den uitslag der herstem» gen kunnen mededeelen. Als alle madir tegelijk werken kan het luchtuitje wei uren duren met een vaart van 16 ra., in de seconde. En toch is de Zeppelin VII niet v maakt, want nauwelijks heeft het nieut iluchtsohip zijn loods voor 't eerst v ten, of daar komt uit Amerika weer nieuwe uitvinding, waardoor da luchts pen zoowel als de ondierzeesdhe boot draadloos door electriciteit kunnen gestu worden van af de kusten; Zoo ziet alles is voor verbetering vatbaar, wij pen ook de besturen der Kies vereen gen; maar mochten de heeren soms bei- ten om met Zeppelin VII mede te r. ren, zorgt dan dat zij niet te laat k want na het bepaalde uur worden reizigers meer opgenomen. GIJSi Het woordje dat wordt, in dergels tinnen, vertaald door ke; het woordje» wordt altfjd vertaald door por ke Na p moet overal en altijd de aanvoegende gebruikt worden. Dikwijli treft men in hot Nederlan in de aanvoegende wijze volzinnen san met laat of laten aanvangen. In dergef volzinnen wordt dat woord niet vertaal! het Eeperanto. Laat hem komen all j hij wil I Li venn kiam 1! w' HQ kome ale hij wil 1 Laat hem brommen i HQbrommel «Ligrumblul Het is middernacht, laat ons naar huil P'- Estas mesnokto, ni irn bejmen 1 Vet taling der 27e Oefenitig. Ca vi dormis longe? Ca li meniogk g\ ne estis «ia pilko 7 Ca si jam P° legi kiam si estis sesjara? Ca li parolii mia patrino Ca la knablno plorii ekatolo estis malplena Ca via hundiuo bo, ofte Cu vl pensos ofte al ml 7 Ca vi ba nua belan hundon kaj ca piaj oreloj malgrandaj Ca la knabo batii la hun!" Cu vi aceti» novajn libroja? Cu 11 longan leteron? Ca li manpis elajn po®°l! Ca vl batls lin kaj ca li batis vin? Johano sercls slan libronï Cu tlu malie' infano estas lamaca gl ne povai »- mars! 1 Ca vi deziris al li bonan tal" Ca mi rlcevos hodiatt ankorau rerpo^"'" Ca si portas oraja ringaja al la fingro li ne povis skribi la leteron Ca 11 ne po skribl la leteron Ca 11 amui lian fi"0" Ca via fillno kaj sla filo tnj foriroa? donns monon al la malrica infano 7 Ca F donns viandon al sla hundo Ca vi f'c novajn saojn al la infano Ca vi P'oc al li monon 7 Ca la festo estns tre '°:eC' Ca la blua stofo ne taugus 7

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 6