berg," Alkmaar. ie meetingen ganda voor. L. AfiEM, Heeren* pots: elijk - sidsdag. n tabak uit rij van Firma n, te Joure TWEEDE BLAD. Zaterdag 20 Augustus 1910. Lütk. DE GROOT. P. WINK. I E. tionsplein, van- Alle leden wor- iten. LKMAAR, WERK fan Kempen!! kte LlUj en DASSEN, Schagen. KMAN. No. 66 Ons Geïllustreerd Zondagsblad. KALENDER voor de dagen der week. ran den H. Joachim, vader der Allerh. Maagd Maria. De Ten-Hemel-Opneming der H. Maagd. De zwaluwen. GEMENGD NIEUWS. Alkmaar LaDgastraat. WITTE. in Zee, G. FOOR. E. VAN BENTHEM-. 5—7 uur, aan aparte era. bhotot N. A C. aats voor rijwielen. van 8—10 uur, op t bekend, dat, in ver- ■IMEBEND, in de groota zaal vau insigne j en verder voor T BESTUUR. iv.^aoel en Tïïïnklijjte goed* keuring van 8ia* tuten. Kapitaal honderdduizend gulden, verdeeld over 1000 volge storte aandeeleu van 100 gulden. Kenmerkend voor den katholiek zijn vooral de tarieven H en U, huwelijks- ■en geboortouii- Ikeering. 1 rs KRAAKMAN en ven en alle mogelijke ART, Breedstraat 12. zen. I ONS BLAD. Het Geïllustreerd Zondagsblad van deze week bevat: FlatenDe brand der Biuaselicbe ten- toonttelling (4); nationale wielerwedstrijden te Amsterdam (2); jubilea deken Smeele, pestoor Moes, pastoor de Graatjubilé van Hoornzilveren leest Ned. Vereeniging van banketbakkers (2); de leden der R. K. Mill tairenvereeniging te Gorcum Olieslagers bij ijjn vllegdemonstratiei te Groningeneen wraakiucbtig beer (giIllustreerde anecdote); bet Hanzefeest te Bolsward. Tekst: De brand op de Btusselsche ten toonstelling het roofslot (slot)Van een hoed; Geweigerd (novelle); Voor onze Jon gen) en Meisjes; Bedevoeringen van één minuut; Anecdoten. 21 Augustus. Zondag. H. Joachim, Belijder, Vader der H. Maagd Maria. Evangelie: Niemand kan twee heeren dienen. Matthens VI: 24-33. 22 Augustus. Maandag. Octaafdag van Maria Hemelvaart. 23 Augustus. Dinsdag. H. Philippus Benltius, Belijder. 24 Augustus. Woensdag. H. Bartholomeus, Apostel. Dag van Devotie. 25 Augustus. Donderdag. H. Gregorlue, Bel. 26 Augustus. Vrijdag. H. Ludovicus, Belijder. 27 Augustus. Zaterdag. H Joseph Oalasacc- tins, Belijder. 21 AU&USTUS. Veertiende Zondag na Pinksteren. Derde Zondag der Maand. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de GalatenV, 16 - 24, BroedersWandelt naar den geest, en gij zult de begeerten des vleesches niet vol brengen. Want het vleesch begeert tegen den geest, en de geest tegen het vleesch dezct 'ojch wederstreven elkander, zoodat gij niet doen kunt al wat gij wilt. Doch in dien gij door den Geest geleid wordt, zijt gij niet onder de wet. Bekend nu zijn de wer ken des vleesches, welke zijn: ontucht, on reinheid, oneerbaarheid, wellust, afgoden dienst, tooverijen, vijandschappen, twist, af gunst, toorn, gekijf, tweedracht, scheurin gen, nijd, moord, dronkenschap, brasserij en dergelijke; ten aanzien waarvan ik u vtoojr af zeg, gelijk ik het u vooraf gezegd heb, dat zij, die zulke dingen doen, het Rijk Gods niet zullen verwerven. Maar de vrucht des Geestes is liefde, blijdschap, vrede, ge duld, goedertierenheid, goedheid, lankmoe digheid, zachtzinnigheid, trouw, beseheiden heid, ingetogenheid, kuischheid. Tegen de zoodanigen is de wet niet. Zij nu, die Christus toebehooren, hebben hun vleesch met ondeugden en begeerlijkheden gekrui sigd. Evangelie volgens den H. Mattheus; VI, 24-33. Te dien tijde sprak Jesus tot zijne leer lingenniemand kan twee heeren dienen itn mers zal hij of Iden eenen haten en den an deren liefhebben, of den eenen getrouw blij ven en den anderen veronachtzamen. Gij kunt niet God dienen en den Mammon. Daarom zeg Ik u: woest niet angstig bezorgd voor uw leven, wat gij eten zult, noch' voor uw lichaam, waarmee gij u zuit kleeden. Is het leven niet meer dan het voedsel, len het lichaam niet meer Idan de kleeding? Aan schouwt de vogelen des hemels, dat zij niet zaaijeu noch maaijen noch in sdhuren ver zamelen; en uw hemelsche Vader voedt ze. Zijt gij niet veel voortreffelijker dan zij En wie van u kan, met peinzen, aan zijne lengte ééne el toevoegen? En wat zijt gij voor kleeding bezorgd? Beschouwt de ie liën des velds, hoe zij groeien: zij arbei <ien en spinnen niet; echter zeg Ik u, dat zelf Salomon in al zijne heerlijkheid niet gekleed was gelijk eene derzei ven. In dien nu God het gewas des velds, dat he den is en morgen in den oven geworpen wordt, aldus kleedt, hoeveel meer u, klein geloovigenWeest dan niet beangstigd, zeg gende: wat zullen wij eten, of wat zullen w'j jJjnnken, of waarmede zullen wij ons kleeden? Want om dit alles bekommeren zich de heidenen: want uw Vader weet dat gij dit alles noodig hebt. Zoekt dan eerst het Rijk Gods en zijne gerechtigheid en dit alles zal u toegeworpen 'worden. ZONDAG 21 AUGUSTUS. Op iden Zondag onder het Octaaf van O. V. Hemelvaart, viert de heilige Kerk n°g vol bewondering voor de heerlijkheid van Maria in den hemel, den feestdag van en heiligen Joachim, om aldus in één loflied j'_\e glorie van dien gelukkigen va der te zingen met die zijner allerheiligste ochter, boven alle schepselen voorbeschikt om de moeder van God te worden- Welke eer voor den heiligen Joachim door de banden van het vaderschap verheven te zijn tot zulke innige vereeniging met de Moeder van Jezus! De H. Kerk gedenkt den H. Joachim in hare gebeden en gezangen. De pries ter bidti n de H. Mis onder Wet Offerto rium: „Neem, barmhartige God, dit offer aan, dat wij ter'eere van den H. Joachim, vader der H. Maagd Maria, aan uwe Majes teit opdragen, opdat wij door zijne voor spraak, en door de voorbede van zijne echtgenoote en van zijn allerheiligste Doch ter, de volmaakte kwijtschelding onzer zon den en de eeuwige zaligheid mogen be komen." En het koor heft de Graduale aan: O. Joachim sancte, conjux Annae, pater almae Virginis, hïc famulis confer salutis opem. Alleluia. O heilige Joachim, 'echtgenoot van de H. Anna, vader der hoogverhevene Maagd verleen aan uwe dienaren hier op aarde hulp ter zaligheid Alleluia.) Ook herdenkt de H. Kerk op dezen dag bijzonder in hare gebeden de H. Joanna Francisca van Chantel, wanneer de pries ter voor het Epistel in zijne gebeden de voortdurende bescherming van den H. Joa chim aan God heeft gevraagd, bidt hij: „Almachtige en barmhartige God, die aan de H. Joanna Francisca, van liefde tot U ontstoken, op al ide wegen Waars levens eene wonderbare zielskracht tot Wet bewan delen van het pad der deugld hebt geschon ken, en door haar uwe Kerk met eene nieu we Kloosterfamilie hebt willen verrijken: ver leen door hare verdiensten en gebeden, dat wij die v. onze zwakheid bewust, op uwfe sterkte betrouwen, door de Wulp uwer he melsche genade over alle tegenkantingen mogen zegevieren." Laat ons niet geheel de Kerk den lof zingen van den H. Joachim, wiens feest dag heden wordt gevierd, en ons vertrou wen op zijne machtige beschermingstellen. 15de Augustus. (Vervolg;.) Nog op den avond van denzelfden dag overviel den H. Stanislaus een lichte onge steldheid, zoodat hij zich te bed moest be geven. Tot zijn medenovioen, die hem op de kamer brachten, zeide hij met ronde woorden, dat hij binnen weinige dagen zou sterven. Bij1 zijn bed gekomen, maakte hij daarover het teeken des kruises en zeide toen met heldere stem en den glimlach op het ge laat: „Van dit bed zal ik niet meer op staan. Ik vertrouw,* van mijn Meesteres, de Koningin der Engelen de genade be komen te hebben, het feest harer glorierijke Hemelvaart in den Hemel zelve te zullen vieren". In Iden morgen van den 14den, den voor avond van het feest, was de afwisselende koorts niet verergerd Desniettegenstaande verzekerde Stanislaus aan den ziekenoppasser dat hij den eerst volgenden nacht zeker zou sterven. Deze lachte daarmee, zeggende„Er zou teeTi groo ter wonder noodig zijn om aan zulk een lidhte ziekte te sterven dan om er van te genezen-" Doch slechts eenige uren later bleek het reeds, dat Stanislaus waarheid gesproken had; want hij viel plotseling in een doode lij'ke bezwijming. De overste en verschei dene Paters en Broeders snelden dadelijk toe en brachten hem door gepaste middelen weer bij. Dan, kort daarna overviel hem een tweede bezwijming- Hij werd ijskoud; het kille doodzweet brak hem uit en zijn krachten begaven hem zoozeer, dat hij zich niet meer kon bewegen. In dezen toestand bad hij zijn Overste hem op iden grond te leggen, om zich als leen boeteling, in het laatste uur zijns levens tot den dood voor te bereiden, en in de ootmoedigste houding zijn Jezus als Teerspijze te kunnen ontvangen. Zijn be de werd hem toegestaan. Men spreidde een dunne matras op den vloer en legde hem daar op. Tegen den avond sprak hij zijn biecht waarna hem jhiet H. Sacrament als Reisspijze gebracht werd. Toen Ide priester met Ons Heer in de ka mer trad begon het gelaat van den zieke te gloeien; zijn oogen straalden geluk en, ondanks zijn uiterste zwakheid, trilde zijn gansche lichaam van heiligen blijdschap. Niemand der aanwezigen kon bij het zien van zulk een godsvrucht zijn tranen weer houden. Vervolgens werd den zieke het H. Olie sel toegediend, waarbij hij zelf met gevoel op alle gebeden antwoordde. Men vroeg hem, of hij bereid was naar Gods Wil te sterven,- of nog langer te leven. En Stanislaus gaf ten antwoord: „Mijn hart is bereid, o God! mijn hart is bereid". Verscheidene medebroeders stonden om zijn bed geschaard en richtten nu en dan eenige godsdienstige woorden tot den dier baren kranke. Stanislaus antwoordde daar op en sprak tot hen met dat engelachl itfianutt, - tig gelaat, dat Hem tot in den dood bij bleef. Zijn oogen hield hij ten hemel ge slagen, zijn geest was op God gevestigd. Somwijlen sloeg hij ook een liefdeblik op een beeldje der H. Maagd, dat hij ver volgens kuste met een vurigheid, die eeni ger mate den liefdegloed deed kennen waar van zijn hart blaakte. Zijn rozenkrans hield hij om zijn hand gestrengeld. Een der Paters vroeg hem, waarewn hij dien in de hand hield, daar hij er nu toch geen gebruik van kon maken en geen rozenhoedje meer kon bidden. „Dat is waar" hernam de vurige dienaar van Maria, „maar hij herinnert mij toch aan mijn goede Moe der". Daarop hernam de Pater. „Weldra zal uw vreugde nog grooter zijn als gij u in haar tegenwoordigheid bevinden en haar heerlijkheid zien zult, en Zij u haar hand zal toereiken om die te kussen". Bij deze woorden was het, alsof de stervende weer opnieuw begon te leven; vol blijdschap hief hij', zijn handen ten hemel en staarde met een onbeschrijfelijk teederen blik naar boven. Vervolgens nam hij weer zijn Moe der-Godsbeeldje, beschouwde het een poos kuste h et nogmaals en drukte het aan zijn hart, terwijl hij vurig tot zijn lieve Moe der bad. Op deze wijze was de helft van den nacht voorbijgegaan. Na middernacht werd hij al zwakker en zwakker. Hij verzocht toen, zijn medeinovicen nog eenmaal te mogen spreken. Weldra omringden dezen het sterf bed van hun innig geliefden medebroeder. Stanislaus nam van allen hartelijk afscheid en bad hen om vergeving, indien hij hun in het een of ander een slecht voorbeeld mocht gegeven hebben- Hierna wendde hij zich tot zijn Overste en zeide: „De tijd is kort; er blijft ons niets anders meer te doen over, dan ons voor te bereiden". Nu nam hij het kruisbeeld in de handen. De aanwezigen knielden allen neder en baden de gebeden der stervenldlen. Daar op, begon Stanislaus uit eigen beweging luid op, in het Latijn en in de hartroe rendste bewoordingen, met God te spre ken. Hij bad Hein om vergeving zijner misslagen, bedankte H em voor zijn weldaden en smeekte Hem om zijn bijstand voor dit laatste oogcnblik. Daarop kuste hij nogmaals het kruis en zweeg. Eensklaps nam nu zijn gelaat een gansch ongewone uitdrukking aan; h'j ge raakte in geestvoering: zijn lieve Moeder was hem verschenen, omringd, van een aantal H. H. Maagden. In dezen toestand nu gaf hij defn geest, en wel zóó kalm dat men het juiste oogenblik van zijn dood in 't geheel niet bemerkte. Het was omtrent drie uur in den mor gen, alzoo bij het aanbreken van den lang verbeiden dag, het feest van Maria He meivaart Stanislaus kon derhalve dit feest in den Hemel mede vieren, gelijk hij zulks aan zijn lieve Moeder verzocht had. 4 (Slot). (Vervolg en Slot). Daar komt Jaap-buur het erf over loo pen en blijft bij Nel staan. „Hjoe is 't bin nen?" vraagt hij. En Nel, om maar niét door Geerte op het kaesend gehoord te worden, fluistert half: „Hij is zoo best, maar ik weet 't niet, ik weet 't niet; de pijn is wegen vader.zaliger had ook geen pijn meeren nog dien eigensten ochtend....." Nel kan van aandoening niet verder gaan, nu die treurige morgen weer zoo akelig helder voor haar geest staat. En ook in Jaap.buurs hart is twijfelangst over die plotselinge beterschap. Hij "wil naar binnen gaan en de menschen smeekén toch den dokter te halen, maar hij kan het niet van zich verkrijgen de zalige vreugde door zijn somberen twijfel te vermoorden- Hij loopt door naar zijn koeien, maarsteeds moet hij denken aan zijn zieken buurman; en ernstig vraagt hij zich af, of het niet zijn harde plicht is de ongelukkige vrouw en kinderen te wijzen op dreigend doods gevaar. En hij keert terug en hoe meer hij de boerderij nadert, hoe sneller zijn gang wordt, want een angstig voorgevoel zegt hem, dat het met buurman verkeerd loopt Op het erf komt Nel hem met angstgebaren tegemoet. „Ga toch naar binnen, buur man, en waarschuw ze voor het te laat is", zoo smeekt ze, ,,de baas gaat sterven eii ze zien het niet! Zoo pas nog is Klaas het land in gegaan-" Jaap-buur loopt den stal door naar het ziekenvertrek, waar moeder en Geerte bij het bed staan. „Daar is Jaap-buur, va der", zegt Geerte. Buurman knikt den zie ke toe en vraagt, hoe het gaat. „Best, Jaap-buur, best; ik voel geen pijn meer". En (even later: „We gaan weer gauw sa men nae stad." Moeder kijkt met vreugdeoogen buur man aan en zegt: „Gelukkig, dat die pijn toch weg is, 't is of we in een andere wereld zijn." Maar Jaap-buur blijkt ernsti ;g kijken en vraagt, of de dokter er al geweest is. En de boerin, die met vrees eenigen twij fel leest in buurmans houding, antwoordt: „Dokter zal er ook van opkijken, zoo goed als, 't nou is; hij praat toch zoo gewoon". „Daar komt dokter net", zegt Geerte. En in eens maakt een benauwende angst zich van de arme vrouw meester. Ze hoopt en vreest tegelijk en loopt gejaagd naar de deur om die voor den dokter te ope nen ,,'t Is best dokter met 'm", moet ze al dadelijk zeggen, maar angstig ziet ze naar den dokter op, als om hem te smeeken toch ook |die vurig gewenschte beterschap te constateeren. Eerhstig treedt dokter op deff zieke toe, opent wijd de beddedeurtjes en de gordijnen en beschouwt dan aandach tig den armen lijder. Maar het duurt de arme vrouw te lang en met gejaagde stem, waarin doodelijke angst trilt, vraagt ze: „Maar 't gaat toch goed, dokter; zeg toch dat hij beter wordt!" En moeders en Geer tes oogen richten zich angstig smeekend op iden dokter, als had hij1 het in zijn macht den dierbaren zieke te redden- „Och, mijn goeie menschen, het loopt verkeerd", zegt dokter somber en zich tot Jaap-buur wendend: „haal den pastoor en maak wat voorter is haast bij." Als een doodvonnis hebben dokters woorden geklonken. De arme vrouw heeft zich voor het ziekbed geworpen en wanhopig haar armen geslagen om haar beminden man, als om dat dierbare leven aan den wreeden dood te ontrukken Geerte ligt snikkend voor het bed te bidden, zooals ze nooit gebeden heeft En Nel, die met Jaap-buur het zieken vertrek heeft verlaten, spoedt zich het veld in om Klaas te roepen. De arme jongen ver moedt dadelijk, dat het met valder niet goed gaat. Na enkele minuten staat hij aan het ziekbed, waar vader in kalme berusting hem nog enkele aanwijzingen geeft. Door het hooge dakraam vliegen nog altijd in en uit de drukke zwaluwen, die steeds maar wormpjes brengen aan de bon gerige. Het luide gepiep klinkt nog hel der over berg en darsch en kaesend. De zwaluwen, ze zijn geblevenT^..;..Maar binnen Daar heeft Nel juist de klok doen stil staan en den spiegel omgekeerd ten witte lakens gespeld voor de ramen. Daar wordt ge beden en geweend, daar brandt zacht knet terend een kaars bij het doodsbed van een braven echtgenoot van een goeden va der. B. W. Het glas. Men meldt uit Helmond, dd. 16 Aug. aan de Msb. Heden was 't hier loting voor de na tionale militie. Bij 't huiswaarts keeren werd de heer A. van Hoeck, burgemeester van Helmond, door een der lotelingen aange rand en bijna ter aarde geworpen. Door eenige haastig toeschietende burgers werd de burgemeester voor verdere handtastelijk heden bewaard. Het nummer van Iden aan rander werd aangeteekend. Drankmisbruik schijnt aan 't geval niet vrdemd Ite zijn. Ernstige val. Maandagmorgen was een electricien op het terrein der Haag scihe gasfabriek aan den Trekvliet bezig herstellingen te verrichten aan de elec- trische geleiding in de kap van een ko; lenloods. Eensklaps stortte hij men heeft nog niet kunnen vaststellen door wel ke oorzaak naar beneden, waar jh'j be wusteloos op den grond werd gevonden. Per auto werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat zijn toestand hoogst ern stigi s. In waanzin. Woensdagavond om streeks 'half negen werd de le Laurierdwars straat te Amsterdam in opschudding ge - bracht door een in die straat wonenden kruidenier, die in een vlaag van waanzin zijn vrouw en kind met een revolver be dreigde. De auto-ziekenwagen werd direct ontbo den; doch het kostte heel wat moeite om den man in den ziekenwagen, te krijgen. Dit gelukte eindelijk met behulp] van Dr. P. A. de Wilde en eenige politieagenten. De ongelukkige werd naar het Wilhelmi na-Gasthuis overgebracht. Een kind verbrand. Spelende met lucifers, geraakte een vijfjarig dochtertje v. dell heer H. Bakker, tuinder te Sloterdijk in brand en bekwam zulke hevige brandwan den, adt het aan de gevolgen daarvan is be zweken. Opening van de jacht. Deze brief waarbij namen van geadresseerde en adres sant kieschbeidshalve worden weggelaten, is toevallig in handen van het Hbl. geko* men: „Den heer X, rentenier alhier. „Ingevolge de aanvrage van UWeledelge borene ben ik zoo vrij; u te berichten, dat ik bereid ben, als u densten voormiddag op 'de jacht gaat, tot 11 uur voor u tie volgen de stuks te reserveeren: 1. Haas, no. 5, volwassen, schot zit in de flank, kogel (kaliber van uw geweer) gemak kelijk uit te nemien. 2. Haas, no. 7, hondebeet aan 'de keel geschoten in het bovengedeelte van den buik. I 3. Ree, vrouwelijk, schoten aan den lin ker achterlooper en in de lever. Daarbij een uitvoerige beschrijving van dei jacht op reeën, waarbij voorbeelden, hoe men reeja,dhlt-verfhalen inoet vertellen. 4. Hert, achtender, kan echter kunstig in twaalf tot zestien-ender worden veran derd; is verder sterk gebeten, vang- of ge nadeschot door de hersenen. „Gezamenlijke waren" worden kort voor den koop in daarvoor ingerichte ruimten verwarmd en zóó verpakt, dat het wild bij 'aankomst nog levend warm schijnt. „Uw geëerd opdrachten tegemoet zien de enz." Een e e r 1 ij k werkman. Een persoon uit Winterswijk, zoo vertelt de „A. C." verloor op zijn terugreis van Groningen, in een coupé zijn geldbeurs, die rijkelijk gevuld was. Hoe hij ook zocht en informeerde, aan geen der stations was de portemonnaie te vinden. Hoe vreemd keek Hij Dinsdag morgen op, toen hij uit Groningen een postwissel met het verloren bedrag ontving. Een eerlijk werkman had de beurs gevon den. De man kreeg eene ruime belooning. Onder blauwe kielen of ruwe vesten klop pen ook eerlijke, trouwe harten! Z vv e r ve r s-D i e v e n. Zwervers zijn niet te wantrouwen, zeker niet wanneer ze je zoo gluiperig met schelle oogen kun nen aanzien, houdt ze in het oog, zij knij pen de kat in het donker. Een duo landloopers deed zulks gisteren nacht te Arnhem, in de Ketelstraat. Zij sjokten voorbij den vleeschwinkel van de firma Noack, zij watertandden toen zij al dat hartelijks" zagen liggen.... konden zij daar maar eens aankomen. Maar hoe dat aangelegd? Kort beraad en weldra was het plan gesmeed, zij trap ten de groote winkelruit in en gapten door het glazen gat heen een lekkere, gekook te ham weg. De politie had echter een oogje in het zeil gehouden en juist had den de „smulters" de ham willen aanspre ken,t oen de politie hun de hand op den schouder legde. Zij zaten er met z'n tweet jes in en zitten nu reeds zonder ham in het thuis van bewaring. Egels. In Friesland nemen de boeren, om van muizen verlost te worden, wel eens egels in huis. Deze dieren zijn toch minder onschuldig dan men denkt. De heer Loopstra te Wijnjeterpi vond er twee in zijn kippenhok binnengedron gen, die bezig waren, jonge kuikens te achtervolgen. De egels werden afgemaakt. Dejongstevliegster. Mej. Farnier, 4 jaar oud, heeft met hare moeder dezer dagen te Bouy een vluchtje gedaan met het vliegtoestel dat door Louis Dufour be stuurd werd. Slim. Te Reeuw ijk zou men op een nacht een brand blusschen. Toen men ech ter met de spuit gearriveerd was, bleek, dat de slangen thuis waren gebleven, zoódat het huis van R. de Wolf geheel afbrandde. Een geit kwam in de vlammen om. Een schurkenstreek. Te Noord- Diradhten heeft men bij nacht een mooi veulen van den heer T. Dijkstra een lange en diepe snede over den rug toegebracht. De uitvinder der „Leugensui k e r". Dr. Fahlberg, de uitvinder van de sacCharine, is op den leeftijd van 59 jaar te Nassau ft ls millionair overleden. Gewonnen. De man, die van Amster dam naar Parijs en terug liep met een blok aan zijn been, is alhier aangekomen. Hij was het middelpunt der nieuwsgierigheid van het publiek. De wandelaar won een weddenschap van f 300 Hooge pr'js. Die veehandelaar H. Schaap heeft van de weduwe Noorderbosch te Midlum (Fr.) een fokstier aangekocht voor de som van f 2000. Dit dier trok op de jongste tentoonstel ling te Drachten aller aandacht. Het zal naar Oostenrijk uitgevoerd worden. 8-jarige vecht er baas 't Gebeurde te Gia nerbrug bij een twist tusssefhen een paar jongens, dat de 8.jarige T. een anderen knaaj> van ongeveer denzelfden leeftijd met een mes een snede in den arm toebracht van meer dan een d.M. lengte. De ge troffen jongen, die veel bloed verloor, werd door dr. Stam verbonden. 65.00(1 Mark onbeheerd! Dezer da gen heeft een Berlijnsch zakenman een reis-avontuurtje beleefd, dat noodlotitge ge volgen voor hem had kunnen hebben, nog goed is afgeloopen, maar hem; zeker heu gen zal. De man was op de terugreis van Eiber feld naar de rijkshoofdstad, maar wijde in Kassei en Nordhausen nog zaken afdoen. Hij verliet gedurende het oponthoud van zijnt rein aan 't station Hagen zijn coupé en ging in de wachtkamer iets gebruiken. Hij lette echte rniet op het afroepen van zijnt rein, en zoo> reed deze zonder hem weg. Nu had de onvoorzichtige koopman ongelukkigerwijs bij 't verlaten van' den trein een handtasoh op zijn zitplaats neer gelegd, die niet minder dan 65.0Ü0 mark in geld bevatte, welk bedrag hij 's morgens in Elberfeld had geind. De benauwde Beriijner volgd© den raad van eenige stationsbeambten op, nam ecu biljet naar Schwerte en reed, slechts eeni ge minuten later, op de parallel loopende lijn 'Hagen Schiverte, in dezelfde richting als zijn vroeger vertrokken trein van de Ruhrdal-spoorweg, zoodat hij zelfs iets vroe ger dan deze met iden trein der concur roerende lijn te Warburg aankwam. Daar Ihij 'het nummer van zijn waggon en ook de coupé' waarin hij gezeten had, ont houden had, vond hij na' aankomst van zijn trein onmiddellijk zijn kostbare tasch terug. Zijs tond echter niet meer op zijn zit plaats, maar was door den eenigen jheer in de coupé in het net gelegd. Als die heer eens geen heer, maar een gauwdief was geweest Het verzen iden van Prentbrief kaarten. Prentbriefkaarten met mica, op legsels (V'an gestampt glas en soortgelijke zelfstandigheden kunnen niet anders dan in gesloten omslag, dus als brief, worden verzonden, om reden van brandgevaar en beschadiging van andere poststukken Glipt er een enkele maal een dergelijke kaart door, dan heeft 't niet-alziend oog van den postambtenaar deszelfs waakzaamheid bedrogen, doeh mag daaruit geenszins ge concludeerd worden, dat dergelijke kaarten zijn toegelaten. Zoo zijn sedert afzienba ren tijid prentbriefkaarten in den handel ge

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 5