UIT DE ZAANSTREEK. GEVONDEN VOORWERPEN. BURGERLIJKE STAND. ■I lidde all volgt ir In om mlddeD, jubeltij, een dag all deie niet voorbij, aebt ge 'ale Moiea volk geleld-, hemelgaven, ten toon geepreid. lanwde neder 9n vrengdediioh, deedt ge onteprlngen Chrletm ie Moiee' gaven lei dood* van kracht, w, oniterf'igk leven, awe one voortgebracht. ai, trouwe Herder, uw zorg nabij; en anget om veilig wig feestgetij, :ht nniet ale Moiee voor 't einddoel etaan; gd haar zalen opent ilf er binnen gaan. iw wae tot in de niterete nadat een kort Lot wai een tweetal driestemmige szongen nl. >Jubl'é Hnlde< Beeonwen en «Priester- Dobbeleteen, onder directie Geldman en orgelbegeleiding Jong. Belde stokken werden De solisten en triozangeri akker, C. J. Beemsterboer, en O. Jong, evenals het ven blijken dat de moslek leerd. werd te 10 unr de plech- den Jubilaris opgedragen, bracht Z Eerw. in gevoelige verledene met het tegen- innering en drnkte zjjne nit voor de toekomst der ris begaven zich bijna alle de pastorie om den Z.Ew, licitatle te brengen, een toespraak tot Z.Eerw. de parochianen door den Selwich, die hem overhan- henk der parochie een tientjes, te besteden naar k zal deze zich bepalen ijtulg) den wensch altend 10 jaren sjjn gouden feest de Weled. heer F. W. J. n 10-tal zelatrices, de dames Oorna. Groot, Vrona. Jong n N. Ligtbart, M. Dekker, vertoom en Oa. Wit. Mej. naar voren om het ca- üt een 20 tal gcndetnkken id Schnchart, oud hoofd der rind, deelde den jubilaris bewoordingen mede, dat der parochie hem evenals en beminden en nit hnnne wensch, dat de Jubilaris tijd in hun midden zon zijn. srhandigde de jongenheer is. bb een korte toespraak ïens de misbedienaars een lisdeken. de heer O. Jong namens toespraak, waarin hg er sze dag voor den Jubilaris niet alleen omdat hg het |n 40-jarig Priesterschap te ook omdat zijn broeder, r van Bodegraven, hetzelf Ie iracht verder in herinnering, ongeveer de helft van het jaar als een onvermoeide ichie te 't Veld werkzaam ichte zullen met spr. velen lentebjk hun hart omhoog ipdat HQ dezen herder nog tot heil der parochie, tak overhandigde de spreker iet zangkoor, bestaande nit voor een aangespannen acht het koor eenige zang- bilaris ter eere, ten gehoore. ïtigheden hield de Pastoor honderden parochianen om hnn herder persoonlijk )UDORP. lenteraadsverkiezing. Bij gehouden stemming voor de len lid van den gemeente de 142 kiezers 129 geldige icht. Hiervan verkreeg de 1 82 en de heer J. Koppe' dat eerstgenoemde gekozen SCHARWOUDE. van de Arrond,-Rechtbank L, te Znld Scharwoude eisch van het O. M. ver gevangenisstraf van 1 )9>( DKARSPEL. in de pers de ronds doel ld werd, dat alle 5 sooni Hart zgn vrggeloot is abni" i die in 1905 heeft ge'oat t. Tot lid van het Dageigk"* ne Oudkarspel is benoem Pi. leutn Woensdag herdaolt' Jont onder vele bigken v»8 belangstelling den dag waarop by voor 25 jsar in dienst trad aan de houtzagerO der firma J. Eecen Gz,, alhier. Namens de firma ontving de jubilaris een gouden remontoir- horloge cadean, benevens sen vereerend ge tnlgschrift met zilveren gedenkpenning ven fis Mg. >Ngverheid<. ZIJDEWIND. In de laatstgehouden algemeene vergade ring zgn met nagenoeg algemeene stemmen tot bestnnrsleden van den Boerenbond her kozen de heeren W. Znt, D. Wijnker en C Jong. In de laatstgehouden bestuursvergade ring werd tot voorzitter herkozen de heer W. Znt en tot Secretaris Pennlsgm. de heer 0. Jong. HEEMSKERK. Schoolfeest Woensdag gingen de leerlingen der O. L. S. onder geleide hun ner onderwijzer een tochtje maken per Tuin derswelvaren naar Artis te Amsterdam, ter ivijl Donderdag daaropvolgende de leerlin gen der lagere klassen naar den speeltuin „Watervliet" naar Velsen gingen. Beide fiagen werden in de prettigste stemming doorgebracht. Dit feest hadden zij te dan keil aan de Vrijgevigheid van Jhr. Mr. H. Oevers. Hem zij daarvoor dank. Feestcommissie. H et voornemen bestaat om een vaste commissie voor de volksspelen te organiseeren. HEILO. Harddraverij Kalkovensbrug. Bij de Dinsdag gehouden harddraverij voor paaiden uit bet buurtschap werden ide prijzen bestaande uit kunstvoorwerpen gewonnen door: le prijs „Juliana" van den heer F. Pronk berijder S. de Boer; le premie „Johanna" van den heer J. Nagelhout berijder de eigenaar; 2e premie „Hendrica" van den heer C, A. Berger, berijder J. Roskam Pz. Jr. Vermeldenswaardig mag het heeten, dat de heer P. Roskam, die deze harddraverij; op touw zette, gedurende 45 achtereenvol gende jaren tot genoegen van het buurt schap deze feestelijkheid heeft mogen lei den als president Serenade. Donderdagavond bracht het Heilosch fanfarecorps aan het huis „Over weg" eene serenade. Het was ide verjaardag; der 'Directrice De dankbare verpleegden in dit luchtkuroord voor tubercëllijders h'adden dit dankbare éereblijk aan haar Directrice, opvolgster der dochter van prof. Nicolaas Beets (Hilde brand) bezorgd. Wijd in den omtrek weer klonken Ide feesttoonen op dezen zoel zomer schen avond, van uit de lommerrijke om geving. OESDOM. De feestkrjng van Maria-tenf-hemd op neming bracht menig huldeblijk aan Ma ria ter Nood op haar oude bedevaartsplaats 's.Morgens kwam pater Hulsebosch O. M. uit het klooster te Nieuwe-Niedorp met een aantal Votendammers ter bedevaart, 's Morgens ten 10 ure droeg de pater in de genadekapel het H. Misoffer op, De kapel was heel den dag, tot 's avonds Iaat, nog na het lof van 7 ure in de Heilosche parochiekerk, gevuld met vereerders van Maria. Bedevaart uit Amsterdam. .Woensdag daarop 17 Augustus kwam de vier de groote Amsterdamsche bedevaart. Tegen 8 ure arriveerde de eerste extra-trein. On middelijk na aankomst werd eene stille H. Mis opgedragen, waaronder gezangen. Een zestigtal uit Krommenie waren reeds te to ren gearriveerd en hielden vóór de H. Mis generale Communie. Ten 9 ure verlieten deze eerstgekomen pelgrims de kerk, op verzoek, en konden de pelgrims der inmiddels aangekomen twee de extratrein binnengaan. Ni» volgde voor Ken de solemneele Hoog mis met plechtige uitstelling Pastoor L. J.'W. Rouma van de St. Augustinuskerk te A'darn deed de Hoogmis met assistentievan twee paters Augustijnen, als Diaken en Sub-dia ken, terwijl de heer de Vries, theologant ran 't Seminarie te Warmond, als ceremonia rius fungeerde. Na de H. Mis begon de processie van alle pelgrims te zamen door de tuinen en bosschen der pastorie. De Harmonie der Amsterdamsche Sint Joseph's gezellen begeleidde de plechtige gezangn der pelgrims. Aan het rustaltaar hield pater - Dijk eene predicatie. En nadat hij daar in had herinnerd aan „Amstels eere" het geloof in het H. Sacrament, daverde, vóór de „Tantumergo" begeleid door de kope ren trompetter, de zang uit duizend kee 'en „credo, credo" door tuinen en bos sch'en. Ten 12 ure trokken de Amsterdamsche Pelgrims 1100 in getal, waarbij; velen van elders o.a. naar wij hoorden 200 uit Alk maar zich aansloten, onder muziek der har monie, en met eene groote schaar bruidjes en bloemendragende gesluierde geleidsters onder klokgelui naar Kapel waar verschil lende oejeningen werden gehouden. Tegen ure waren zij weder in de parodhiej kerk, onder klokgelui, teruggekeerd. Pastoor l|ma, geassisteerd door Diaken, Subdiaken en Ceremoniarius deed het plechtige lof. Ten 8.40 vertrokken de extra-treinen met eenig tusschenvertoef, uit ons station, na dat de afscheidsgroet was vernomen „dag Hcilo! tot het volgend jaar Zondag a.s. wordt in de Amsterdamsche Augustijnen kerk met Solemneele Hoogmis, en plechtig oi deze vierde bedevaart naar Heilo geslo en. Zij was daar Dinsdagavond met plech lof en predikatie geopend en Woens agmorgen was het daar generale Commu Pie! vóór het vertrek. Pater F. X. Duystee was de Directeur en 5 andere priesters waren er bij tegenwoordig. A. s. bedevaarten. Zondag a. s. komt de H. Familie der Sint Magdalena-parochie te Amsterdam ter bedevaart. Ten elf ure hou den zij Hoogmis in de Heilosche parochie kerk. Daarna trekken zij te voet naar het genadeoord. Ten 3.30 houden zij weder lof in de parochiekerk. Zij reizen over Alk maar en staan onder leiding van kapelaan J. W. B. Nagel Wij vernemen (dat eeni ge Amsterdamsche mannen, niet.leden dier H. Familie zich bij hen zullen aansluiten. De Rinnegommers (Egmond-Binnen) ko men hierheen Zondag-middag, 21 Augus tus. Op Maria's lustoord houden zij eenige geestelijke oefeningen. Processie's gewijze trekken zij uit Rinnegom naar Runxputte. Het jaarfeest van den H. Joachim va der der Allerh. Maagd zal dus in Oesdom met eerbewijzen aan O. L. Vrouw ter Nood worden herdacht LIMMEN. Als verdacht van landlooperij werden van uit Limmen op 15 dezer naar.het Huis van Bewaring, te Alkmaar overgebracht, ze kere G. W. v. d, H. en W. A^ welke personen reeds geruimen tijd zonder mid delen van bestaan en zonder bekende woon plaats hier te lande zwervende werden aan getroffen, om van uit het Huis van Be waring tot plaatsing in een Wijksiverkin richting te worden opgezonden- HEER HUGOWAARD. Algemeene vergadering v. d. Pr o vN.-H Boerenbond op Zondag 14 Aug.i 'n het vereenigingsgebouw. Door den heer D. Wijnker voorz. werd de verga dering met gebed geopend en door de Keer J. Schilder secr. de notulen van de vorige vergadering voorgelezen welke wer den goedgekeurd, en geteekend. Hierna sprak de ZeerEerw. Keer Pastoor ongeveer als. volgt: Op eene buitengewone verga dtring is er in den regel een belangrijk en gewichtig punt te behandelen zoo ook hier. Zooals den leden bekend is, was er in. de vorige vergadering bespreking om trent eene stoomdorsdhmachine, niet om er een aan te koopen dat was reeds lang beslist maar welk soort men zou aanschaf fen, alzoo werd er besloten een kleine dorschmachine aan te schaffen. Na afloop der vergadering gingen allen tevreden huis waarts. En zie wat gebeurde? Nog in die zelfde week werd door eenige boeren een vennootschap opgericht door leden van den Boerenbond tot aanschaffing voor eigen rekening van eene stoomdorscKmachine. Nu vraag ik; zegt de Eerw. spr., is dat niet in strijd met de Christelijke deugd? Is dat broe derlijk samenwerken? Wat is dat vooreen daad? Ik wil, zegt spr., die daad niet qua lificeeren want, dat zou mij allicht tot on aangename woorden voeren. Dus, zegt spr,..,. ik wil over die zaak liever zwijgen. Hierna werd een motie voorgelezen en Z.Eerw. wenschte dat deze motie in de- notulen, zou worden opgenomen en ook in de cou renten. Deze luidde als volgt: Motie. „De leden van de afdeeling H. Hugo waard van den Prov. N..H Boerenbond „in buitengewone vergadering op Zondag 14 „Aug. 1910 bijeengekomen, overwegende de „grievende en tegen alle recht en billijk „beid indruiscbende handelwijze van eeni- „ge leden in overleg met elkander gepleegd, spreken hunne diepe verontwaardi g i ri g daarover uit." Hierbij wil Z.Eerw. het laten en wordt punt 3 van de agenda het vernietegen, van de besluiten, welke in de vorige ver gadering zijn genomen behandeld. Dit punt wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 4. Schrijven van den heer C. Ploe gen, die zich in dat schrijven bij het bestuur en de leden beleefd aanbeveelt tot het Ie veren van hulpmeststoffen. Turfstrooisel enz enz. Nu volgt het vaststellen dorschloon, hetwelk thans is als volgt: haver f0.20, gerst f 0.25 en rogge en tarwe f0.30 per H.L. ook voor de ni'et-leden. Nu zal de winst na aftrek van alle voorkomende on kosten onder de leden procents-gewijze wor den terugbetaald, waarbij in aanmerking zal worden genomen het aantal H.L. de aanvang en de duur van het dorschen. De heer J. Tromp kan de machine ontvangen Hij zegt gereed te zijn, dus, als er nog een paar bouwers zijn, kan men met het dorschen spoedig beginnen. Nu geeft de voorz. een nadere verklaring betreffende het bericht voorkomende in „De Boer" van 11 Aug. Aan de verbruikers van veevoe der uit de coop. Veevoederfabriek en Olie slagerij, ,de Boerenbond", waarin vermeld wordt, dat de leden eene bestelkaart, zul len ontvangen ter invulling hoeveel zij van elk wenschen te ontvangen opdat de fa briek rekening kan houden met de bestel lingen van e'ders. Daar de rondvraag niets nieuws opleverde werd de verg. met bet gewone gebed gesloten. Na de sluiting vraagt de heer A. Corneiissen het woord om nogt erug te komen op het gesprokene in de vorige vergadering wat betreft vast loon voor de z.g. losse arbeiders aan de dorschmachine, „daar zal wel niet veel van komen." Hij vraagt nu een verhooging aan van 2i/e' cent per uur dus het uurloon te brengen van 15 op 17CL cent. Het bestuur meent niet te mogen be schikken over 'de portemonnaie van ande reil daar ideze arbeiders door de boeren betaald worden. Hierna ging de vergade ring uiteen. BERGEN. U i t v oe ring. Gezellig was het Donderd avond in de Hoflaan en bij de ronde Kont in deze,.gemeente Bergen's Fanfare, dinec teur de heer Otto van Alkmaar, gaf wederom eene uitvoering welke zeer goed, geslaagd is. De nummers, die wij ten gehoore kre gen, werden met gevoel en zuiver gespeeld. Het Berger Volkslied klonk ons Bergenaren bijzonder aangenaam in de ooren. j De iyjn van den heer Burgemeester, de Hoflaan en het muziekterrein bij de ron de Kom waren alleraardigst met lampions en vetpotjes verlicht, Het geheel maakte op dezen mooien zomeravond een buitenge woon mooi (effect. Vooral het bengaalsch vuur dat hier en daar in het bosch af gestoken werd, kwam mooi uit. Dat een zeer talrijk publiek aanwezig was behoeft nauwelijks opgemerkt AKERSLOOT. Zeilen. Zondag a.i. inllen op het Alkmaarder Meer seilwedetrgden gehouden worden. Spe ciaal voor wherrge. Zg, die hieraan wenschen deel te nemen, moeten zich vervoegen, voor zoover het Amiterdam betreft, bg de Roei- en Zeilver- eeniging »De Amstel». De whence zullen Zondag-ochtend om 7 unr van af de IJkade naar het Alkmaarder Meer geeleept worden. (>Meb.<) Harddraverij. Onder mooi zomerweder werd alhier de keimie geeloten met een hard- draverg, waaraan door 8 paarden werd deel genomen. De uitelag wae ale volgtP. Kraakman late prij», J. Bandera 2e prge, J. Sinnige en P. Sinnige een trooetprge. Uitelag veiling der boerenwoning met circa 17 Vi H.A. land, van dfgien mej Kal verboer. Opbrengst ruim f 21000, kooper de heer P. Korvèr alhier. PURMEREND. Donderdag werd aihfer de groote nationale Harddraverij gehouden voor paarden (in Ne derland geboren) die niet meer dan f200 In eens op de korte baan gewonnen hebben. De prijzen waren f 200 f 100 f 50 en f 25 Hieraan vooraf ging een nationale harddrd verij, eveneens voor paarden in Nederland geboren maar (die niet meer dan f 75 in eens op de korte baan gewonnen hebben. "Hier bij was de uitslag, le pr. f75 „Glendine" eig. D. Aartman Hoogwoud ber. F. Broers 2e pr. f 50 „Haasje B," -eig. K. O. v. dl. Veen Hardegarijp ber. O. v. d. Veen. 3e pr. Electucitv 11 eig. Z. Davidson Hoorn ber. C. W. Stadegaard. 4e pr. „Bravo" eig. M. Zwart Purmererid ber. C. Bier. Bij de groote harddraverij was de uit slag le pr. f200 „Indigo Boy" eig. J, Schoon Medemblik, ber. C. Bier. 2e pr. f 10Ö „Kruger" eig. K. O. v. d. Veen te Har degarijp ber. O. v. d. Veen 3e pr. f 50 „Wil helm" eig. P. Kloker te Purmer gem. Edam ber. C. W. Stadegaard 4e pr. f 25 „Glen dine" eig. D. Aartman te Hoogwoud ber. C. W. Stadegaard. Alles werkte mode om de jaarlijkscihe Karddraverij-feesten uitmuntend te doen S'a gen. Aan de groote harddraverij) namen 12 paarden deel. De- loting voor de dra verij was ook gunstig. Kampioenen die el kander stonden, moesten dadelijk zich met elkander meten. Daardoor kreeg men dade lijk al mooi spannende ritten te zien. Het weer, de machtige factor van feestvieren, was prachtig en had een zeer talrijk pu bliek naar. hier doen trekken om de drave rijen bij te wonen. Deze feesten wérden gesloten met het afsteken van een schitterend vuurwerk, ge leverd Idoor de firma Ruisch en Co te Utrecht. Dit werd door een groote mas sa menschen bijgewoond en slaagde in alle opzichten uitstekend. Ce sla agd. De heer J. J. P. Oud, al hier slaagde voor het examen middel baar onderwijs in rechtiijnigteekenen en per spectief. KROMMENIE. Bedevaart He i I o o. Woensdag 17 Aug. trokken op initiatief der 'Mariavereeni- ging, ongeveer 70 vrouwen en meisjes ter bedevaart naar Heiloo. Zij vertrokken met den trein van 6—54 om zich in Heiloo bij de Amsterdamsche processie aan te sluiten. Ons schoolfeest". Donderdag 18 Aug. hield genoemde vereeniging haar jaar Iij'kschc boottocht met de 3 hoogste klas sen der Openbare Lagere school omvatten de ruim 200 kinderen. Des morgens om 7 uur vertrokken zij onder groote belang stelling der ouders naar Schoorl, vanwaar zij om acht uur wederkeerden. Het was den kleinen aan te zien, dat zij een genoeglijken dag hadden doorgebracht B e cl a n R t. Naar wij uit goede bron ver nemen, heeft de heer Jb. Schots als Wethou der bedankt. WORMERVEER. Loting Nationale Militie. De uitslag der loting voor de Nationale Mili tie is aldus: 1 P. van 't Veer. 2. N. H. Rem,, 3 O. de Wit gi. 4 A. Buijs (eigen dienst;) 5 C. Stadt, 6. C. M. Bruijn g. 7 A. Bruin g. 8 J. H. Bruijn g. 9 O. Schoen 10 D. Koene b. 11 J. Boon g. 12 H. Krigee b. 13 H. A. Damen. 14 N. Buijs. 15 Kj. Kuijpei 16 J. Kruijver. 17 Jb. Dekker g. 18 J. Waal. 19 Ch Kee b. 20 P. Bongers 21 J. de' Vries g. 22 Th. Amtrieraa'I. 23 A. Bolding. 24, K. Sikkes g. 25 J. Andreaj. 26 J. Staal. 27 J. Kaat g. 28 S. Romeij'tt. 29 C. Dammann. 30 R. van Exter g. 31 J. van Westervoort. 32 A. Kop g. 33 P. ter Haak. 34 P, Vloon. 35 J. B. Pette, 36 J. F. Bakker. 37 Jb, de Wit b. 38 O, Jas. 39 B. Fonteijn b, 40 A. Rem b- 41 A. Jaapies g. 42 T. Krijt. 43 W. van Es g. 44 O. Bont. 45 H. H. Bruins 46 M. Stam 47 J. O. van der Kaaij. 48 K. Bloemraad. 49 D. Klokman. 50 A. Vis. 51 A. de Wit b. 52 J. J. Neuhaus. 53 G. Ch. van de Oeer. 54 P. Verdonk. 55 J. Bruijn g. 56 J. van der Bijl b. 57 A. Stelling. 58 C. Sint. 59 H. Beets. 60 S. Zwart. 61. O. M. Koper g. 62 W.F. J. Laan. 63 J. Husslage(. 64 K. Ploeger. 65 K. Krom. 66 J. V. Velt huis. 67 J. Luttik g. 6S F. Stam. 69 O. Velthuis. 70 K. E. van Ossenbruggen. 71 J. Siekerman. 72 P. Prins. 73 D. Groot. 74 O. Oudejans. 75 Th. de Vries. 76 Jb. Small b. 77. P. Kleij. g. lichaamsgebreken. b. =r broederdienst. Kieswet. De Minister van Binnenland sche Zaken heeft bepaald dat in het Kies district voor de verkiezing van den Raad der gemeente Wormerveer, de zitting van het hoofdstembureau, tot het vaststellen van den uitslag der verkiezing, gehouden wordt onmiddellijk nadat het proces-verbaal der stemming door ia 11e leden van het stem bureau geteekend is. UITSLAG VEILING bg opbod gehouden 17 Auguitue 1910 ten overetBBD vbu notarle P. J. O. VAN TOOR- NENBURGH, te Alkmaar van de onroerende goederen in de Boekelermeer, gem. Heiloo, ale A de Boerenplaats genaamd >de Stal< groot 4013.80 H.A., nog verhuurd aan den beer P. Bakker Fin., in bod op f 59713 95". in de navolgende perceelen 1. De boerenwoning, boet, erf, tnin, wei land en boich, groot 1,33.30 H.A, etr. jhr. mr. P. van Foreeit te Heiloo f 4000. 2 Weiland, groot 2,83,H.A., etr. M. Bntter te Heilo, f 3679, 3 Weiland, groot 2,87,50 H.A., etr. J. van der Molen Jr. te Heilo, f 3833,75 4 Weiland, groot 2 02.50 H.A., etr. J. Mag* te Alkmaar, f 3067.875. 5 Welland, groot 1,48,40 H.A., etr, K. Smit, Anna Peulowoa, f 2441,18. 6 Weiland, groot 2,05,— H.A., etr. J. H. Meger te Pnrmerend, f 3300,50 7 Welland, groot 2,11,10 H.Aatr. P. Brou wer te Alkmaar f 3250 94. 8 Weiland, groot 2,10 90 H.A., etr. J. Vol- kere te H. H. Waard f 3311,13 9 Weiland, groot 2,11,50 H A., etr. D. Dirk- maat te H H, Waard, f 3320,55 10 Weiland, groot 2,33,40 H.A., etr. D. Uriem te H.-H.Waard f 3676.05. 11 Weiland, groot 2,62,50 H.A., etr. K. Smit; Anna Panlowna, f 4108,12'. 12 Welland, groot 3,12,— H A., etr. F. G, de Wilde te Alkmaar, f 4742,40. 13 Weiland, groot 219.90 H.A., etr. J. Ban gere te Heilo, f 3210,54 14 Weiland, groot 1,97,80 H.A, etr. Jan Reik Jbzn. te Heiloo, f 278193. 15 Weiland, groot 2,-70 H A„ etr. Jb. Lind te Alkmaar f 2880,04'. 16 Weiland, groot 1,21,50 II.A., etr. K. Smit te Anna.Panlowna, f 1713,15. 17 Weiland, groot 2,23,10 H.A., etr. B. Strooker te Alkmaar, 1 2487,56'. 18 Weiland, groot 2,15,90 H.A., etr. L. Boret te Alkmaar, f 2407,28s' 19 Weiland, groot 1,33,80 H.A., etr. J. Klomp te Anna Panlowna f 1511,94. B. Het eeuwigdurend erfpacbtarecht van de boerenplaat! genaamd >Boekeetegn<, groot 31,23,10 H.A.. nog verhuurd aan Mrjuffr. de wed. A. GREEUW geb. J. PLOMPER, in bod op f 44795.99 (erfpachteom f 106,40 per jaar) in de navolgende perceelen 20. De Boerenwoning, boet, tnin en wei land, groot 0,64,80 H.A., etr. P. Schermer- hom, te Alkmaar, f 2700. 21 Weiland, groot 4,90,10 H A., »tr. O. Hugeer van Reenen te Alkmaar f 7939,62. 22 Welland, grootflïj|jjl,20 H.A., «tr. P. Schermerhorn te Alkmaar, f 3742,88. 23 Weiland, groot 1,39.30 H A., itr. K, Smit, te Anna Paulowna, f 2416 85'. 24 Weiland, groot 3,28,— H.A., »tr. A. van der Wel te Scboorldam, f 4526,40. 25 Welland, groot 3.04,90 H.A., etr. S Gani te Alkmaar, f 4771,68*. 26 Weiland, groot 6,53,40 H Aetr, Jb. Klomp te Alkmaar, f 8690,22 27 Weiland, groot 4 95,— H.A., etr. Jb. Reik te Heilo. f 5667,75 28 Welland, groot 3,96,40 H.A., etr, Jb. Lind te Alkmaar, f 4340,58. O. de Boerenplaati, groot 37.01,80 H.A., nog verbnnrd aan de heeren H. BAKKER Hzn. Jr. en K. BAKKER Pm. in bad op f 50645, in de volgende perceelen 29 De boerenwoning, boet, erf, tnin en weiland, groot 0.66,30 H.A., etr. G. de Graaf te Heilo, f 2700 30 Weiland, groot 5,61,80 H.A., atr. S. de Geue te Heilo, f 9215,06. 31 Weiland, groot 3,43,70 H.A., atr. F- G. de Wilde te Alkmaar, f 5396,09. 32 Weiland, groot 2,62,10 H.A., atr. G. Kleft te Limmen, f 3983,92. 33 Weiland, groot 3,91,80 H.A., atr. S. Pluimgraaf! te Alkmaar, f 6112,08. 34 Weiland, groot 2,63,20 H.A., atr. K. Bakker P. Km. te Hello f 4105,92. 35 Weiland, groot 3.74,— H.A,, atr. J. Smit Om. te Anna Panlowna. f 6058,80. 36 Weiland, groot 2,40,— H.A. «tr. 8. Pluimgraaff te Alkmaar, f 1944. 37 Weiland, groot 2,56,60 H A., etr. J, Mug« te Alkmaar, f 2181,10. 38 Weiland, groot 4,82.30 H.A. atr, J. Sanger* te Heilo, f 4630,08. 39 Weiland, groot 2,—,10 H.A., etr. W. P, Zwart te Meiio, f 1790,89, 40 Weiland, groot 2,69,90 H A., etr. H. Bakker Hen,, Jr. te Heilo, f 2537,06. D. De boerenplaate, groot 36,91,70 H.A., nog verhuurd aan den heer A. Klomp, in bod op f 49317,71, In de.'navolgende per ceelen 41 De boerenwoning, boet, tuin, erf en weiland, groot 0,60,40 H.A., etr. S. Plnim graeff te Alkmaar f 2300. 42 Weiland, groot 5,45,10 H.A., etr. D. de Gene te Z. en N. Schermer, f 8176,50. 43. Weiland, groot 4,89 90 H.A., etr. J. Mug# te Alkmaar, f 6295,21'. 43a Welland, groot 3 78,20 H.A., etr. J. Muge te Alkmaar, f 4916,60. 44 Weiland, groot 1,26,70 H.A., etr. J. Volkere te Heer Hugowaard, f 2115.89. 45 Weiland, groot 6,93,H.A., etr. D. de Geue, Z. en N. Schermer, f 12266,10. 46 Weiland, groot 1,25,30 H.A., etr. O. v, d. Oord te Alkmaar, f 1240,47. 47 Weiland, groot 1,05,10 H A., etr. deeelfde f 1029,98 48 Weiland, groot 4,34 40 H.A, etr. K. Slot te Sint Maarten, f 4452,60. 49 Weiland, groot 1,43,80 H.A., etr. B. Slrooker te Alkmaar, f 1243.87. 50 Weiland, groot 1,09,50 H.A., etr. J. Reik Jbin., te Heilo f 947,17'. 51. Weiland, groot 1,26,50 H.A, etr. M. Butter te Heilo, f 1100,55. 52 Weiland, groot 1,11,— H.A., etr. S. Pluimgraaff te Alkmaar, f 999. 53 Weiland, groot 2,42,80 H A., etr. Jb. Bakker P. Km. te Heilo, f 2233.76. - E. De boerenplaate, groot 10,86,10 H.A., nog verhunrd aan den heer G. de Graaf, in bod op f 16152,55', in de navolgende perceelen. 54 De boerenwoning, boet, erf en tnin, groot 12 Aren, etr. O. van der Oord te Alkmaar, f 1520. 55 Weiland, groot 1,86,— H.A., etr. deeelf le f 3450,30. 56 Weiland, groot 1,37,60 H.A etr. deeelfde f 1933,28. 57 Weiland, groot 1,60,70 H.A,, etr. deeelfde f 2155,01. 58 Weiland, groot 1,80,70 H.A., etr. deeelfde f 235813' 59 Weiland, groot 4,19,10 H.A., etr. S. Pluimgraaff te Alkmaar, f 4735,83. Totale opbrenget f220625,21. Afelag en combinatiën op Woenedag 24 Angnetne 1910, dee morgei e 9 unr, in het Hotel >De Nachtegaal», Bargerhout te Alkmaar. Aan het bnreau van politie egn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen Een armband, een hondenpenning, een hond, eee portemonnalee en een kindersak met eenig geld, een atreng koralen, een ceintnur, een kinderschoen!je, een kraag, drie rosenkranien, een horloge, eenige paarden- loten, een koperen band, een bandechoen, een lorgnetkettinkje, een benreje, een kraan- elentel en een koopmanekiel. Bergen. GEBOREN11 Jnll. Albert Alexander Joseph, a. van Irma van der Veire. 22 dito. Hermanua Hendrlcna Josepbuf, s. van Hermanns Hendrlcus Krnldenbarg en Mar- garetha Scbaaper, 24 dito. Petronelia, d. van Elbert Koen en Sicilia Rnstenbnrg. 25 dito. Theodorua Johannes, s. van Theo dorue Johannes Wlndhoret en Maria Mat hilda Sennff. GEHUWD: 19 Juli. Jan Bakbnia alhier en Marietje Bakker, alhier, onlange te Sgbe- carepel. OVERLEDEN 4 Juli Gerrlt Brakenhoff, echtgenoot van Marijtje Ploeger, 70 jaar. 17 di'o. Dirk Brouwer, wednwnaar van Trijntje Noordman, 80 jaar. Wormerveer, van 4—19 Augurtne. GEBORENAdrlana Christine, d. van D. J. van der Schoor en M. J. VI». Hnibar- dina, d. van J. W. van Hatlum en N. Goed hart. Maria Helena Oornelia, d. van J. H. Fortugn en M. H. Loose. D.'ewertje, d. van O. van de Geer en T. van Omme. Gnnrtje, d. van J. Key aar en K. Smit. ONDERTROUWD: M Root en E. de Vries. GEHUWDN. de Wit en H. de Wit. K. Schilp (van Kcog a.d. Zaan) en T. Rol. OVERLEDEN Lobbregta Elisabeth Mcyne, gehuwd met D Luttik, oul 65 jaar. Adrlana Wilhelmlna Olasica Klokke, weduwe van A. Sikkel, ond 76 jaar. Margtje Reneêe, oud 65 jaar, ongehuwd. Krommenie, van 4-18 Aug. GEBORENEliedina Oornelia, d. van Jb. Legngt en Chr. Stolp. Jan, z van K. Donker en M. de Vries. Arie, z van L. ten Wolde en Ohr. van den Berg. George Albertn», x. van G. 8 Alma en G. Alma. Dirk, i. van 8. Lu'gt en J. Hoe. ONDERTROUWD: M G. Welagen (van Velsen) en M. Koning. J. O. A. J. Mens- kens (Beverwgk) en A. Schaaper. GEHUWD: M. Boon (Asaendelfi) en M. de Boer. OVERLEDENK. de Wit, 87 j., wednr. van N. Waagmeester. Maria, oud 7 jaar, d. van W. G. v. Klaveren en M. Bak. Schoorl, van 1—31 Jn'i. GEBOREN Maria, d van Johannes Koseen en Maartje van der Neer. Catherine Anna Agatha, d, van Johannes Hoedj sen Engeltje Kullboer. Pieter, s. van Oornelia Slik en Hendrika Maria Krabman.. ONDERTROUWD en GETROUWDGeene. OVERLEDENJohannes, s. van Johannes Bakker en Aafje Smit, 12 d. .1

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 7