BIJVOEGSEL Ons Blad FEUILLETON, De T oóveres van Asiaroht van van Woensdag 24 Aug. No. 67. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Alkmaar, op Woensdag 24 Aug. 1910, des nam. 1 uur. Voorz. de Burgemeester. Afwezig de hh. JSGnna, Dorbeck en v. Buijsen. De notulen der vorige vergadering wor gen onveranderd vastgesteld. INGEKOMEN STUKKEN. Aan de vergadering wordt medegedeeld Sat is ingekomen: a. een schrijven dd. 18 Juli 11. van Mevr. L. Rocquette Muntinghe, dat zij de be noeming tot lid der damescommissie van bijstand voor het toezicht op het handwerk onderwijs aanneemt; Voor kennisgeving aangenomen. b. een schrijven dd. 10 Augustus 11. no. ♦0 van de Gedeputeerde Staten, ten ge leide van eene beschikking op een be zwaarschrift in beroep tegen een aanslag jn den hoofdelijken omslag, dienst 1909. Voor kennisgeving aangenomen. c. een schrijven dd. 6 Augustus 11. van den heer A. j. T. Conijn, in zake ruiling van grond; Alsvoren voor kennisgeving aangenomen. d. een adres dd. 18 Juli II. van de Wed. II. Slenters c.s houdende het verzoek om de Lindengracht tusschen Heul en Ritse voort van gasleiding te doen voorzien. In handen gesteld van B. en W. om (bericht.en raad. e. e enadres d. 10 Augustus 11. van het bestuur van den Ned. Oudheidkundigen hond. om niet over te gaan tot demping v. 'den Kooltuin.; Dit adres zal worden behandeld bij het Hesbeheffende punt der agenda. f. een schrijven dd. Augustus 11. van de Commissie van toezicht pp het M. O. inza ike het stichten van een nieuw gebouw voor Ambachtschool, Burgeravondschool en Avondschool voor handwerkslieden. 'Alsvoren. g. een adres dd. 5 Augustus 11. van het bestuur der Vereeniging van Ned. Loodwitfa Brikanten, ten geleide van eene brochure •over het loodwitvraagstuk. Voor kennisgeving aangenomen. t h. een adres dd. 12 Augustus 11. van F. Eg gers c.s. om den Nieuwlandersingel (Wijk F.) te doen bestraten; lil handen van B. en W. gesteld. i. een adres dd. 12 Augustus 11. van P. J. Veel c. s. houdende het verzoek om den termijn van het hun toegekende wacht geld als oud.nachtwacht te verlengen. Alsvoren. j. een schrijven dd. 16 Augustus 11. van het bestuur der Vereeniging, „de Ambaehts school voor Alkmaar e. o.", houdende be richt, dat het terrein tusschen de Hoorn sche vaarten voor het oprichten van een nieuw gebouw voor Ambachtsschool enz. voor hem onaannemelijk is. Gevoegd bij adres f. k. een adres van J. M. Smorenberg, hou dende het verzoek om maatregelen te nemen tegen belemmering van het verkeer door tramwagens op den Nieuwlandersingel. Gesteld in handen van B. en W. 1. een adres, dd. 22 Augustus II. van de wed. J. B. Oortmeijer c. s., houden de verzoek om niet over te gaan tot demping van den Kooltuin. Dit adres zal worden behandeld- bij het desbetreffende punt der agenda. m. een adres van de bouwmaatschappijl „Westerweg" inhoudende aanbieding van grond voor den bouw van eene ambachts school. Alsvoren. Benoeming leeraren Gym na' sium. Het College van Curatoren beve len aaji te benoemen tot leeraar in het Hoog duitsch aan het Gymnasium alhier den heer L. Leydesdorff en tot leeraar in de Oude Talen en de Oude Geschiedenis den heer C. W. Krings, beklen tot dusver tijdelijk leeraar aan die inrichting'. Voorts hebben zij ter vervulling van de vacante betrekking van leeraar in het He breeuwsch de navolgende n i e t-alphabeti sche lijst van aanbeveling opgemaakt: 1. Dr. A. W. Groenman, Ned. Herv. Predikant te Obdam, 2. Mej. A. Zernicke, Theol. Docta. te Amsterdam, eerstgenoemde, voor eene vaste benoeming, laatstgenoemde voor den cursus 1910 tot 1911, daar deze sollici tante nog geen bewijzen van bekwaamheid als leerares heeft gegeven. De heeren Leijdesdorff, Krings en Dr. Groenman worden gekozen. Benoeming van tijdelijke leer aren aan de Burgeravondschool en Avonds ch ooi vo'-o-r handwerk s lieden. B. en W. stellen voor te benoe men tot tijdelijk leeraar aan de Burger avondschool en Avondschool voor hand werklieden voor den cursus 1910 tot 1911 voor het geven van onderwijs inwiskunde en Nederlandsche taal de hh. F. J. Aukes en K. Boot; Nederlandsche taal den heer J. Ott, vakteekenen de hh. C. Petrus Cz. P. H. Brunsmann, H. Bokhorst, H. van den Hoff M. Vasbinder en M. Koopman, hand teekenen den heer A. A. de Groot, werk tuigk.t eekenen en stoomwerktuigkunde den heer H. Kohnert. De voorgedragenen worden alle herbenoemd Benoeming onderwijzend per soneel a. d. H an de Isldags ch ooi. B. en W. stellen voor te benoemen voor den cursus 1910 tot 1911 aan de Handelsdag school in deze gemeente, voor het geven van onderwijs in Nederlandsch en geschie denis den hr. A. A. van Rijnbadh, Aardrijks kunde den hr. G. Trouw, natuurwetenschap pen en warenkennis den hr. Dr. L. M. v. d. Berg, wiskunde Dr. L. M. Klinkenberg, Duitsch en correspondentie den hr. L. Leij desdorff, Fransch 'den hr. H. de Noo, sc'hrij ven den heer O. A. A. Eeltink, teekenen, me.j J. G. Th. van Eijbergen. Mejuffrouw S. C. Land heeft medeg-e deeld, dat zij, tengevolge van hare benoe ming tot leerares aan het gymnasium en de Handelsdagschool te Haarlem, eene even tueele herbenoeming, niet zal kunnen aan nemen. De voorz. brengt een woord van waar deering aan Mej. S. C. Land voor haar onderwijs, dat in 'den korten tijd, dat zij hier werkzaam is, uitstekende resultaten heeft opgeleverd. De voorgedragenen worden met algemee ne stemmen herbenoemd. Benoeming v. h e t o n d e r w ij z e n d pers one el ad. Hand-elsav an deur sus voor handels en kantoor be dienden. Door de commissie van toe zicht o-p het Middelbaar Onderwijs zijn de volgende aanbevelingen ingezonden v. de tijdelijke benoeming en herbenoeming v. den cursus 1910 tot 1911 van het onderwij zend personeel aan den Handelsavondcur sus v. handels- en kantoorbedienden in dez egemeente, welke aanbevelingen zijn opgemaakt in overleg met den Directeur: voor boekhouden handelsrecht en handels rekenenI. Prins te Alkmaar voor Neder landsche taal en correspondentie: K. Tin holt, onderwijzer aan de Burgerschool te Alkmaar, voor ■schrijven, rekenen en han- delsaardrijkskundeK. Zwiep, hoofd der school te Stompetoren, voor Hoogduitsdie taal en correspondentie: J. N. Kroon-e, on derwijzep aan de Burgerschool te Alkmaar voor Engelsche taal en correspondentie; J. N. van Beek, leeraar aan de Cadetten scool. Dit personeel wordt met algemeene stem men herbenoemd. Herbenoeming v. een president waa'gmeester en van een waag meester. Volgens de instructie voor de waagmeesters, worden deze ambtenaren tel kens voor den tijd van zes jaar benoemd. In verband daarmede stellen B. en W. voor, opnieuw te benoemen voor den tijd van zes jaren, met ingang van 14 Septem ber a.s. tot president-waagmeester, op eene jaarwedde van f500, den heer H. de Rover; tot waagmeester op eene jaarwedde van f400, den heer F. H. Ringers. Beide heeren worden met algemeene be stemmen herbenoemd. Subsidie v. t e e k e In o n d e r w ij s a a nt ypografen. B. en W. stellen voor aan de „Typographische Studieclub" alhier als beschikking op haar adres dd. 22 Juni 1.1., voor den winter 1910 tot 1911 een subsidie toe te zeggen van f 90 voor den idoor haar op te richten cursus in vakteekenen aant apografen, onder opmerking evenwel, dat voor volgende winters geen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend, tenzij blijke, tiat deze onderneming ook door Rijk en Provincie geldelijk worde gesteund. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verhuren v. perceeltjes tuin grond. B. en W. stellen voor: een ge deeite van het terrein tusschen de Hoorn sche vaarten in gereedheid te idoen twen gen, waarvoor aan Wen een crediet wordt verleend van f 2500 ten einde te geraken tot het uitgeven van perceeltjes tuingrond, ter grootte elk van 150 vierk. M. voor den prijs van f 5 's jaars, aan 'hen die zich daar toe reeds hebben aangemeld en die zich nog zullen aanmelden. De voorz. dacht aanvankelijk, dat er wei nig animo zou zijn omdat het terrein on gunstig ligt, het blijkt thans uit de vele aan melding, dat dit van hem verkeerd ingezien was. De heer P o t zegt, dat het terrein te duur is geworden voor het doel. Het voorstel van B. en W. wordt met 12 tegen 1 stemmen aangenomen. Tegen de heer Pot. Het voorste 1 i n zake demping v. den Kooltuin, ingediend door de hh. Jan Pot G. Th. M. v. d. Bosch A. Fortuin D. J. Govers en H. J. F. Wanna komt thans ter tafel. De voorz. deelt mede, dat het besluit door den Raad in zijne verg. van 30 Maart met groote meerderheid is genomen om den Kooltuin niet te dempen. Over finantieële be zvvaren zooals de voorstellers dat zeggen, is niet gesproken. De heer Govers bepleit de demping. Hij vertrouwt op de cijfers van het lid van den Raad, die daarbij van advies heeft gediend- wat de financiën betreft. De voorz. vraagt waarom de heer Go vers. De 'heer y. d. Bosch is het eens met den voorz. omtrent de beslissing in -de vo rige vergadering. De redactie van het voor stel moest eigenlijk een andere zijn. Spr. overwoog daarbij het algemeen belang en die overweging heeft hem doen besluiten dit voorstel in te dienen. Spr. wenschfj door Uien Raad uitgemaakt de vraag of het algemeen belang, het verkeer, de dem ping eiscWt De voorz. ziet er geen bezwaar in het voorstel dadelijk in stemming te brengen Spr. leest 'het adres voor van den' Ned, Oudheidkundigen Bond en van Mej. de wed. Oortmeijer, beide adressen bepleitten het behouden van den Kooltuin. Het laatste adres bevat 19 handteekeningen. De 'heer Groot zegft, dat er nu een adres is van 18 handteekeningen vóór dem ping van 19 tegen demping van den Kool tuin. -Spa-, kan daarom niet meegaan met het voorstel. D eheer v. d. Bosch voelt evenals de ondertekenaars van het adres van den: Oudheidkundigen Bond veel voor behoud: voor het sohoone. Doch spr. vraagt of het algemeen belang niet voor moet gaan. Aan het adres v. belanghebbenden stelt hij weinig waarde. Een vorige maal is een dergelijk adres niet ingekomen. Spr. heeft toen inlich tingen ingewonnen bij een der bewoners van den Achter-dam, die sprak toen ,.van Ioo-d om oud ijzer" m.a.w. het kon hem weinig schelen of de Kooltuin werd ge dempt. Spr. herinnert, dat in 1900 een adres is ingekomen van hh. doktoren op grond dat de gracht stonk. Spr. wijst er nog' eens op, dat er na dien tijd markten zijn bijgekomen o.a. de eiermarkt het verkeer is dus kjrooter geworden. De heer de Groot verdedigt zijn stem stem in Oct. 1900 uitgebracht. Hij heeft toen voor gestemd omdat in 'dien tijd juist de singelgracht werd uitgediept en er dus grond disponibel was. De heer B o e 1 m a n s ter Spill wil als lid van den Raad zijn stem tegen de dem ping motiveeren. In eene vorige vergadering is ihet besluit genomen niet tot demping over te gaan. Spr. vindt het systeem niet goed d-m met nieuwe voorstellen aan te uvuuj'p«.iljaeii uiiinvv-i j "Vi i V- £ivui Vvr.iieni uv« de JC-erlc te vreeze'n? Er zijn er die het doen, nu de wereld bij de onmetelijke en onbedwingbare ont wikkeling ieder kwart eeuw een mijl voor waarts stevent naar eene onbekende toe komst. Zij meenen, dat de nieuwe maatschappij tenslotte gegrondvest zal worden op begin selen absoluut tegenovergesteld aan die der Kerk en dat wij eene periode van verwikke ling tegemoet gaan waarin Kerk en Samen leving in vruchteloo-zen en overzoenlijken strijd elkander gaan bekamjven. Laten wij gerust zijn. Wij leven wel in een tijdperk van over gang. Doch hoedanig de veranderingen op elk gebied ook mogen wezen - zij gaan buiten datgene o-m, waar de Kerk o-p steunt .Wanneer de roo-msche Kerk een leerstel sel was van menschelijke vinding, dat he den opgebouwd, morgen omver gestooten kan worden en door een nieuw vervan geil dan zou men mogelijk voor haar bedacht kunnen zijn, nu alles verandert cn in nieuwe vormen overgaat. Haire Waarheid staat buiten de tastbare wisselingen, waar al het menschelijke aan onderhevig is. Als uit dit overgangsproces waar wij ge- DESCH1EDKUNDIG VERHAAL UIT HET MIDDEN DER DERDE EEUJE, 58) door E. S. VAN LUIK „De hoogste adel op deze wereld be staat in God te kennen, te- beminnen en Zijnen wil te doen; de Christen alleen kan zich tot het hoogste goed verheffen. Door zijnen godsdienst verkrijgt hij de kennis van den almadhtigen God, Schepper van hetn-el en aarde, en de kennis van Zijnen Zoon J. C.- onzen Heer, door wien alle dingen gemaakt zijn in den hemel en op aarde; Hij is in alles gelijk aan den Vader" „Quintius," zei de landvoogd, „ver laat die dwaasheden en slachtoffer aan onze goden." „Ik zal aan uwe goden geen slacht offer opdragen, omdat zij duivelen zijn wat de' dwaasheid betreft, die gij mij ver wijt, zij is de ware wijsheid; idei Zoon van God, die de Wijsheid des Vaders is, heeft ons dit geleerd; maar de echte dwazen zijn zij, die u gehoorzamen en voor een stuk steen knielen." Verbitterd over dit kloekmoedig antwoord, riep de rechter met een vervaarlijke stem: „Als gij niet dadelijk aan onze goden bffert, zweer ik bij al onze goden en go besoin du Christunisme éternel 1) zegt Bougaud teekenend. Maar de wetenschap, de toegepaste we tenscihap, de geduchte kracht, welke be zig is de wereld te hervormen ondergraaft Zij niet de leerstellingen der Kerk? Wie meent, dat geloof en wetenschap in onverzoenlijken strijd leven dwaalt. Het terrein van beider werkzaamheid is geheel verschillend. De Kerk spreekt, leert, besluit zonder zich te bekommeren om het geen de wetenschap doet, in vragen die beboeren tot hare bevoegdheid. De wetenschap daarnaast do-orvorscht de aarde, bespiedt dien omloop der sterren, berekent, spreekt hare vermoedens uit, bouwt hare theorieën op zonder navraag te doen omtrent hetgeen de Kerk leert. Maar dit is het wonderbare. Na eene halve eeuw van onafhankelijke werkzaam beid gaan beiden accoord. Wat meende omtrent 1830 de wetenschappelijke wereld? Dat alle nieuwere ontdekkingen de Kerk in gevaar brachten; de tijdrekening van Egypte en Assysië, de inscripties der obe- 1) Het onveranderlijk menschelijke hart zal blijven met zijn onveranderlijke be hoefte aan het onveranderlijk Christendom. dirinen, dat ik u de schrikkelijkste pijnen zal aandoen." „En ik beloof aan mijnen Heer en God, dat ik nooit zal doen, waartoe gij mij wilt dwingen. Ik vrees u niet, ik ben gereed oni alles te lijden, wat God zal willen. Mijn lichaam is in uwe macht, maar J. C. zal medelijden met mij hebben." „Rukt zijne kleederen uit, en geeseit hem!" Vóór dat de ijzeren geeselro-e-den zijn lichaam raakten, riep Quintius met sterke stem, die door allen in den omtrek kon gehoord worden „Almachtige God, ik dank U, dat Gij gewild hebt, dal ik deze pijnen lij-de, om den naam van uwen Zoon te verheeriijj ken. En nu, o Heer, strek uwe behulpzame hand tot mij uit, opdat ik dezen dwinge land met zijne pijnigingen kunnen over winnen, en de -naam van Uwen Zo-o-n Je sus Ghristus a'dus verheerlijkt worde." Op dat zelfde oogenblik hoorde men eene stem uit den hemel, zeggende „Quintius, wees standvastig; to-o-n uwe getrouwheid. Ik ben hier bij u." De beulen, die Quintius gees-elden, wer den op 'het ho-o-ren van de-ze stem omver geworpen. Hevig waren de pijnen, die zij leden en zij beklaagden zich bij Riccio varus, met de woorden: „Wc worden do-o-r. -een inwendig vuur verteerd; o, wat zijn die pijnen geweldig!" De landvoogd riep de soldaten zij ner lijfwacht en zeide: „.Maakt hem los 'dit a Dijeuj; a la fin tout s'eriaircera er le dernier mot restera a l'Evangie et ia l'Egi se. 3) Maar de vervolgingen der Kerk dan? In Frankrijk is zij nog niet ten einde,- doorgevoerd, in Spanje neemt zij een aan vang, in Duitschland werd de heropening van den Kulturkampf door eene staatkun dig Compromis niet lang geleden nog voor bereid. Het is goed het wo-ord even te gunnen aan den man, die -d-e grootste re volutionair misschien geweest is van heel de 19de eeuw* aan Proudhon. „Naa-r de wetten, die mensclhëlijke in stelling-en beh-eerschen had de Kerk moeten vergaan. Wat blijft haar van al wat haalr had kunnen steunen? En desniettegenstaande overleeft zij alle Schisma's, alle ketterijen, alle verne-derin gen. Zij overleeft Luther als Vo-ltaire Zij heeft hervormende opperpriesters gehad lang voor de Hervorming zelf en nu terwijl de Her 2) Vriend zoo-iets verzint men niet. 3) Laten wij 'God tijd gunnen. Ten slotte zal alles worden opgehelderd en het laat ste woord zal wezen aan het Evangelie en aan de Kerk. en brengt hem in liet diepste der gevan genis. Vervolgens sprak hij tot den ge vangenb-ewaarder: „zorg dat niemand bij ihem komt." Al wat bij deze rechtspleging gesproken, geantwoord -en gedaan is, heeft Quintius zelf, aan de geloovigen verhaald. De hei ige belijder, aldus met ijzeren ke tenen om zijn middel, voeten en hals, 'aan den muur van een duister kot vastgemaakt en van alle menschelijke hulp ten eenen male beroofd, trok daarom juist de bartn hartige oogen des He-eren op zich, en ver diende door zijn gebed de hulp des He mels. Den volgenden nacht verscheen hem, om ligd door een hem-e-lsch licht, een Engel des Heeren, maakte hem wakker en zeide: „Quintius! dienaar Gods, sta op, herneem uwe krachten; ga naar het midden der stad o-m de Christenen in het geloof te ver sterken en de afgodendienaars te bekeeren, opdat ook zij in Jesus Christus geloo-ven; heilig hen daarna -door hen te doopen, want de tijd -der verlossing uit de slavernij des duivels is gekomen." Onmiddellijk slaakten zich de ketenen, waarmede Quintius gebonden was; zij vie len aan stukken op den grond en de Engel leidde 'hem uit de gevangenis. Wonderbare zaak In het midden van den nacht, kwamen Christenen en heidenen bij een, reeds verzameld door Gods wonder bare tusschenkomst, vóór de aankomst van onzen Martelaar. Zeker Vlaamsch blad noemt het waar lijk merkwaardig, te zien met welk een ijver-de werkzaamheden van den herop bouw van Brussel-Kermis worden aange pakt. Ais kampernoelies rijzen de nieuwe huiezn uit den grond. Maandag waren er reeds vijf of zes bijna voltooid, en van een tiental andere zijn de geraamten ge reed. Gaat het zoo voort, dan zal binnen en kele dag-en -elk spoor van de ramp in Brus sel-Kermis uitgewischt zijn En ondertussehen blijft het bezoek maar druk aan -de tentoonstelling. 3e Internationaal Congres voor Opvoe ding in het Huisgezin. Maandag we-rd te Brussel genoemd Con gres geopend dat onder bijzondere bescher ming der Belgische Regeering stond. Uit ons land ook werd -er door verschillend bekende persoonlijkheden aan deelgenomen. Op dif congres is het weer eens duidelijk gebleken dat wij Katholieken geheel an dere -eisdhe-n stellen voor -de opvoeding onzer kinderen, als de „neutralen". Bij ons is godsdienst de grondslag der opvoeding, bij hen niet. Daarom, wijl wij Van geheel ander standpunt uitgaan, is het onmoge lijk deze kwestie samen met hen te be- Quintius drong do-or de menigte heen, ver hi-el te midden -eener doo-dsche stilte zijne hel dere, ver klinkende stem, en was weldra door de Christenen herkend. Na uren lang besteed te hebben aan de uitlegging van den Christelijken gods-dienst liet hij U. zorg- -o-m hen te doopen aan zijne medehelpers, over, zoodat er vóór het aan breken van den -dag zeshonderd gedoopt waren. De soldaten, die in -den kerker bij Quin tius de wacht moesten houden, zagen na hun ontwaken tot hunne groote verbazing al de deuren der gevangenis, openstaan, Zij liepen dadelijk naar de markt der stad maar konden zich do-or de opc-engepakte menigte geen doorgang banen. Zij waren dus verplicht, willens of onwillens het woord Gods te aanhóoren. De genade, om het geloof te belijden, de waarheden daarvan te begrijpen en die har ten te bewegen, om zich te laten doopen werd -do-o-r Gods barmhartigheid als met stroomen, in die enkele uren over het volk uitgestort, zoodat ook de soldaten zelve bekeerden en met luider stemme, riepen: -Groot is de God der Christen-enEenige begonnen de afgoden -de beschimpen, allen beleden, dat zij één-en, waarachtigen Go-d aanbaden, dien Quintius hun gepredikt had. Ricciovarus was als bedwelmd en kon eenige minuten lang geen woord spreken; hij scheen niet te kunnen gelo-oven, wat hij duidelijk zag -en hoorde. „?ijt gij dus ook, zooals ik zie, toove den wil te kennen om wat de H. Bo-nifacius eens bij ons heeft gebracht: de nauwe aan sluiting bij Petrus' Stoel, trouw te bewa ren. Spreker herinnerde, aan de onlangs weer opgeworpen vraag, of dan werkelijk het PaussChap door Christus is gesticht. Aan de theologen blijft de aak, -de opgewor pen bezwaren te weerleggen, maar voor ieder is dui-delijljjhet feit dat het Pausschap werkelijk bestaat. Dit is -een waar won der der wereldhistorie- Het is daarom onzin, (ganz verfehlt) steeds slechts den blik gevestigd te hou. den op werkelijke en niet bestaande zwak heden en fouten van sommige menschelijke organen Jer Kerk-en daarbij het groo te geheel uit 'het oog te verliezen. Het is als of men <j,e grootte en stevigheid der rots niet meer opmerkt, omdat deze hier en daar niet stof en zand is bedekt. OOSTENRIJK HONGARIJE. Een monument voor Frans Joseph. Eergisteren 'heeft te Ischl de onthulling plaats gehad van -een gedenkteeken voor keizer Frans Joseph ter gedachtenis aan diens dachtigsten verjaardag. Het monument was aangeboden door de jagers van Oos tenrijk-Hongarije. naars geworden?" sprak hij eindelijk tot de Bokiattln. „Wij zijn geen toovenaars!" antwoordde een van hen, „wij zijn belijders gewor den van d-en éénen, waaradhtigen God, die den hemel de aarde, de zee, en al wat zij bevatten, geschapen heeft." „Gij zijt allemaal dwaas geworden, gaat weg, uit mijne tegenwoordigheid." Deze soldat-en vertrokken en dadelijk riep de landvoogd andere krijgslieden om Quin tius opnieuw gevangen te nemen. Nadat deze voor -den rethter verschenen was, bood Riccovarus hem aan, naar den keizer te schrijven, opdat deze hem in het bezit zous tellen van groote rijkdommen en de hoogste waardigheden, gelijk aan een vriend des keizers en der goden toe komt. „Gij zijt gelijk aan een verslindendeln- wo-lf en hebt geen hooger begrip dan uwe steenen beelden en uwen onsterfelijken(?) keizer. Hel aanbod uwer waardigheden, uwer rijkdommen -en eer veracht ik. Christus alleen is mij genoeg. Hij is mijn leven' en voor Hem te sterven is mij gewin." Ricciovarus gaf bevel hem in de pijn bal te hangen en te geeselen. - - i «J J ij i.if I 1 (VSfoadt yervolgd.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 5