riEF, tilsevoort, Alkmaar. HAFPIJ t 26. emisaisonsI 2TTEN. NDER. lleu:rcLs,| spots: Heeren* SCHAGE* FEUILLETON, ten tabak uitl erij van Firma on, te Joure| EKMAN. «WMOI enag IEKKERS. bi l iaan en Juliane, wij, Plisseerinrichling, r 99 Telefoon 227. ks BUSSUM. Derde Blad. Zaterdag 8 December. No. 96 >st kantoor, GABEN en SIGABET. rijzen. Tric-Tracspelen, r-dice-spelen e machines behoeven geene aanprijzing. rij verzoeken slechts op te letten, dat ze an het uiste adres gekooht worden. ie keuze in baste prijzen. ESSE gen» Medaillons. Godslampjes, itieboekjes, Rozenkransen, e pr ij zen. NGTON. LAGE PRIJZEN, fabriek. O 8, Alkmaar. PLAATSELIJK NIEUWS. Lüte. DE GROOT. "D, P. WINK. ikt voor St. NScolaas- baars as-Cadeau, te Alkmaar Lrogestraat. J. VRASDONK, Dorpslr j aan Zee, G. FOOR. m, E. VAN BENTHEM-1 ZUID-SCHARWOUDE. Contracten. Donderdag 1 December is alhier teen gecombineerde vergadering ge houden, waarop tegenwoordig waren de hoofdbesturen der verschillende Tuinbouwf- vereenigingen en die vereeniging „Koophan del". Doel der vergadering was overeenstem ming te krijgen inzake de contractquaestie. Het eindresultaat der besprekingen was dat de besturen de verschillende afdeelingen zul len voorstellen om de bepaling' van een leveringstijd binnen 7 dagen te laten ver vallen en dus deze aan koofter en verkooper over te laten, de vijf cent overleggeld per dag te handhaven en omtrent het uitschot eveneens kooper en verkooper vrij te lar ten. Tevens werd de wensch uitgesproken dat de afdeelingen zullen vaststellen om voor een koop boven f50 een contract verplich tend te stellen. Sommige vereenigingen heb ben als minimum hiervoor vastgesteld f25 andere f 100, de wenschelijkheid werd "dan ook uitgesproken dit gelijk te stellen op f 50. Natuurlijk moeten deze voorstellen in de afdeelingen worden behandeld en vastge steld, maar daar de 7 dagien-quaestie de hoofdoorzaak in deze is, lijdt het geen twijfel of een en ander zal door de leden zeker worden goedgekeurd, waaldoor dan de hoogst onverkwikkelijke quaestie van de baan zal zijn. Openbare school. Voor de betrek king van onderwijzeres aan de Openbare School alhier hebben zich 8 sollicitanten aan gemelde OUDCARSPEL. „Eendracht" In de vergadering der Juinbou wvereenigjng „De Eendracht" zijn tot bestuursleden, in de plaats van de hh. J. Hansen en A. Kroon Jbz. die voor een herbenoeming hadden bedankt, gekozen de heeren J. Met en C. Blokker. Het loon, van den bode, den heer Kroon werd van f25 verhoogd tot f50. Ook op deze verga- Bering werd de contra ctquaestie druk be sproken. De voorzitter achtte het niet goed ïte nieuw' ingevoerde contracten te laten vervallen, 'een eenmaal genomen besluit dient te worden -gehandhaafd, en de minderheid moet zich bij de meerderheid neerleggen, Het algemeen gevoelen der vergaderden was echter in zooverre tegen de nieuwe con tracten, dat een ieder in de bepaling v. d. leveringstijd vrij moet blijven. Ten slotte werd dan ook besloten jn eene op te roepen gecombineerde vergadering het voorstel te doen om de in de nieuwe contracten voor komende bepaling van een leveringstijd bin nen 7 dagen te schrappen, en de overige bepalingen in dit contract te handhaven. NOORD-SCHARWOUDE. Wel liefhebbers. Voor de vacante betrekking van klerk-incasseerider aan de gasfabriek a anvangsalaris f400 hebben zich meer dan 200 sollicitanten aangemeld. SCHAGEN. Brand. Doorliet omvallen van een pe troleumlamp werd Woensdagavond het per ceel van den heer C. Bakker op het Noord, eene prooi der vlammen. Schade wordt ge dekt, P at r o n a a t - ui t v oer i ng. De opvoe ring van het tooneelstukje dat de jongens van het patronaat, onder leiding van den heer Veltman, instudieeren, kan eerst te gen de vasten verwacht worden. D e v erb on Win g van het perceel, door den heer H. Velleman van dén heer J. Groot gekocht, is opgedragen aan den heer S. Overtoom. SCHOORLDAM Dri e huizen verbrand. Vrijdagmor gen ongeveer half negen werden de bewo ners opgeschrikt door een geroep van brand. De brand was ontstaan bij den heer A. de Groot, naar men zegt door stroo, dat te dicht bij de kachelpijp lag en door trek king! in brand geraakt was. Het vernielend element greep zoo snel om' zich heen, 'dat, niettegenstaande de plaat selijke brandweermannen met de brandspuit die best in orde was en veel water gaf, direct present waren, drie huizen een prooi der vlammen wierden n.l. de boerderij" eige naar en bewoner A. de Groot; het perceel eigenaar en bewoner J. die Graaf; het per ceel eigenaar J. Mosch, bewoner W. Krom. Dat van L. de Groot, winkelier verkreeg; veel waterschade. Het boerenhuis van Mej. de wied. W. de Graaf moest door dien vonkenregen bij het begin van den brand flink nat gehouden worden. De brandweergasten van Warmenhuizen met twlee spuiten aanrukten, hadden een giemakkelijke taak. Om echter dien hooibrand zoo spoedig; mogelijk te doen ophouden, wierd toch nog een spuit in 'werking gesteld. Het vee is gpred verzekering dekt de schade. Wat is het vuur toch een alles verwoes tend element! Wanneer men tijdens zoo'n brand aanwezig is en men hoort dan een betrokken persoon klagen: „Waar moet ik nu van avond heen?" dan komt iemand eerst de treurige waarheid der verwoesting recht duidelijk voor den geest. Handelen wij Üan toch allen naar de be kende dichtregelen: Voorzichtig met vuur, voorzichtig met licht, Een vonkje heeft soms zooveel jammer (gesticht, Een vonkje, hoe klein ien hoe nietig het was, Het lag er soms dorpen, zelfs steden in asch. AKERSLOOT. Raadsvergadering. Woensdagoch tend om 10 uur vergaderden de vroede vade ren onzer gemeente onder voorzitterschap van den Edelaehtbaren heer J. Hennes, bur gemeester. Na 'de gewone opening las de secretaris de notulen voor, wielke ongewij zigd weiden goedgekeurd en geteekend. De agenda bevatte slechts 3 punten t.w. 1. Ontslag aanvrage van Nic.* Blokker als armvoogd door zijn vertrek naar de Zijp. Adressant ontving eervol ontslag met een dankbetuiging voor de diensten den armen bewezen. 2. Een adres van het Burgerlijk Arm bestuur waarin het verzoek wijziging van art. 3 en 4 van zijn reglement. a Art. 3, zoo te wijzigen dat het luidt: Armvoogden mogen aan geen onderhand sche verpachtingen deelnemen." wiaaruit volgt, dat een lid van het college wel aan openbare verkoopingen of verhuringen mag meedoen, wlat tot heden toe verboden was. De geheele Raad kon zich best met dit verzoek vereenigen, zoodat het met algemee ne stemmen wierd' aangenomen. 3. Een adres van bovengenoemd college, inhoudende het verzoek art. 4 aldus te wij zigen: De Armvoogden worden door den Raad benoemd, zooveel mogelijk uit een voor dracht van één of meer personen, opge maakt door de nog in functie zijnde arm voogden. Dit verzoek vond nogal tegenkanting, voor al van ide zijden des voorzitters, 't Mocht ech ter niet baten, het verzoek wierd met 4 tegen 3 stemmen ingewilligd. De voorzitter zal voor de twiee laatstge nomen besluiten de goedkeuring van Gedep. Staten vragen. De agenda was hiermede afgehandeld. Bij de rondvraag vroeg de heer KL Meijnen het woord om zijn afkeuring te kennen te ge ven over het optreden van den gemeente veldwachter Posthumus in de zaak Kaptein- Blokker. De Voorzitter maakte echter aan de inter pretatie van den heer Meijne een einde, door hem in de rede te vallen met te zeggen: dit komt hier niet te pas, u moet zich voor klachten over de politie bij het hoofd der politie vervoegen. Daarna sluiting. Geen nieuwe brug over het ka naal. In de Memorie van Antwoord zegt de Min. v. Waterstaat: Aan het verzoek om het maken van een vaste brug over het Noordzeekanaal te Aker sloot zoo spoedig mogelijk ter hand te ne men, kan geen gevolg worden gegeven. Het verkeer is daartoe niet belangrijk genoeg- De St. Nicolaasétalage van den hr. J. Ti eb i e. De geachte clientele van den heer J. Tiebde worden hiermede tot een bezoek aan de Etalage uitgenoodigd Nu 't is wel een loopje 'waard en de groote keuze zal menigeen verlokken hier zijn inkoopen te doen. Wat echter vooral tot inslaan zal overhalen zijn de concurree- rende prijzen, waarmee elk voorwerp prijkt Bovendien kan Jan u voorzien van eene fijne sigaar, daaT hem toch het commissio- nairschap is opgedragen van de firma Swa- ne en Co. te Waalwijk. Ga dus naar Jan en, overtuigt u HEER HUGOWAARD. Verg. van den Raad Ider Gemeen te op Maandag 28 Nov. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de verg. met een woord van welkom, daarna volgt de voorlezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend- Ingekomen stuk ken: 1. Schrijven van den Ontvanger der Rijksbelastingen. Voor kennisgeving aange nomen 2. Schrijven van Mej. M. C. G. Lusti nhoudende aanvrage om eervol ont slag per 1 Jan. 1911 als onderwijzeres, het welk haar wordt verleend. De voorz. deelt mede, dat een oproeping voor deze va cature in de courant is geplaatst, waarop reeds 5 sollicitaties zijn ingekomen. 3. Schrijv en van Mej. Rieindiers betreffende aan vaarding van haar functie als vroedvrouw 4. Schrijven van den heer K. Nap oon ont heffing der Gem. betasting sinds April We gens vertrek naar elders, welke ontheffing wierd verleend. 5. Verzoek van den heer van Twuijver, onderwijzer te Veenhuizen om de vergoeding van f75, daar hij 28 jaar is en den 29 Oct 1910 is gehuwd. Deze vergoeding wordt, aan elk gehuwd onderwijzer gegeven dus aan het verzoek van den heer v. Twuijver wordt voldaan. 6. Dé heer van Asperen deelde mede, dat j er 18 jongens en 7 meisjes aan het Herha- lingsonderwijs deelnemen. Nu volgt een schrijven van de vereeniging ter bevordering v. belangen der boekhandels Dit wordt voor kennisgeving aangenomen.; Na eenige besprekingen werd er besloten om de levering der schoolboeken bij' in schrijving te doen geschieden. Tegen waren de hh. P. Wonder en Jb. v. d. Oord, voor de hh: D. Appel; J. Plevier; 'D, de Boer, J. Schilder en W. v. Slooten. Een schrij ven van de Ged. Staten, waarin Wordt ver meld', dat de aangevraagde leening van f 500 niet is goedgekeurd, zoodat de raad, als hij zijn genomen besluit; om aan het Bur gerl. armbestuur eene buitengewone subsi die te verleenen, wenscht te handhaven, dit geld uit eigen middelen moet zoe ken. De voorzitter zegt persoonlijk aan het Gouvernement te zijn geweest om in lichtingen en stelt dientengevolge voor om de f 1000 welke opgenomen zijn voor kas geld niet in Dec. 1910 maar aan het einde van het dienstjaar af te lossen, wielk voor stel algemeen wordt goedgekeurd. De voorz. stelt voor een schrijven aan de Ged. Sta ten te zenden betreffende 'het laatst ge nomen besluit, om i n déze gem. niet meer dan 13 vergunningen te verleenen- Dit werd algem. goedgekeurd. Ingekomen w!as nog een schrijven van de hoofden der scholen, met het verzoek om verhooging van sa laris, waarbij als een memorie van toe lichting, dat vele N. H. Gemeenten hierin H.-Hugowaard voorgaan. Er werd beslo ten het salaris, dat thans f 850 is, tot f 1050, te brengen op f 900 tot f 1100 dus met f50 te verhoogen. Na eenige besprekingen wordt dit voorstel van den h. Van Slooten goed gekeurd. Een schrijven van het ge heele onderwijzend personeel eveneens in houdende een verzoek tot verhooging hun ner jaarwedden, wordt aangehouden tot een volgende vergadering. De rondvraag niets opleverende ging de Raad in Comité ter behandeling reclames Hoofdelijken Oim- Veefonds. Zondag vergaderde in Met vereemgingsgebouw het Veefonds van den Prov. N. H. Boerenbond. Door dien heer G. Krom werd de verg. met gebéd geopend Waarna de notulen werden voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Deze verg.- had in hoofdzaak ten doel: bespreking brand verzekering. Thans bestaat er reeds een dusdanige verzekering maar geheel los staan de. Nu stelt het bestuur voior om f0.10 te heffen per koe en per jaar en vraagt vol macht van de verg. om eien acte1 op1 tei maken én deze te laten registreeren, zoo- EL' -i he product. H(j vindt het zelfs mooier beter van kwaliteit in verhouding tot den prijs, dan zjjn eigen Eügelsche [stoffen. Eu wat doet' de slimme Engel- iche zakenman Hij verkoopt gewoon weg het Hollandsche product dat hij Jerst iu Engeland invoerde... als echte, lonvervalscht echte Engelsche stoffen, lea het Nederlandsche publiek koopt bij ;Zijn Engelschen kleermaker de Engelsche [stof welke op Nederlandsch grondgebied 'het levenslicht zag. En op deze wijze worden duizenden [stukken Tilburgsche stoffen naar Enge land verkocht, en van uit Engeland als echte hypermoderne Engelsche stoffen 'naar Nederland weer verkocht. De schrijver noemt nog meer voor leelden van de wijze waarop het pu bliek bij den neus wordt genomen, en |6gt dan, dat men in Engeland veel [doet om het publiek daar te lande van a® voortreffelijkheid der Engelsche pro pacten te overtuigen. Zoo heeft men in tal van winkels „Engelsche week"d.w.z, dat een Week lang uitsluitend Engelsch fabri kaat wordt uitgestald en, zoo mogelij k jvevkocht. Iets van dien aard hier te 1 9) eene novelle DOOR MATHILDE. J„Wel neen, zeker niet; als oom en tante pet goedvinden hem dat te zeggen, dan is jt hun zaak, maar ik wil zelfs den schijn Tiet op mij laden, alsof ik u iets aanried, iat hem onaangenaam was." „Ach, Jules, wat miskent hij u toch!" I «Dat is 's werelds loop, zusje; houd u feed! Doe uw best maar om spoedig bc- jer te worden." kwam binnen, hij groette Jules zeer jijt en ging naar de canapé, waarop zijne TOuvv rustte. «Hoe is 't, kindlief?" vroegi hij. j t Zal spoedig gedaan zijn, Max", ant woordde zij en zag hem diep treurig aan. |«0 Liane" en hij knielde aan hare zijde om haar beter toie te fluisteren: „zijt !_er vast van overtuigd, dat een verblijf BreukYHet u h.erstellen zal?" i'n haar bekrompen egoïstisch hartje sloop pi get oe] van medelijden voor den armen Wax, die er zoo bedroefd uitzag. „Maar dan p°et ge hier alleen blijven [Zoo weinig was de dokter er aan gewoon, 'at zijn lief vrouwtje rekening hield met het pn hem meer of minder aangenaam .was, Het aantal inlagen klom van 1 759.134 in 1908, tot 1.902.301 in 1909. En hiermede gaat samen eene ver meerdering van een kleine vi/jf millioen in een jaar tijds. Wat daarbij nog in 't bijzonder de aandacht verdient, is dat een groot aantal dier spaarders behooren tot de klasse der werklieden. Yan de in 1909 uitgegeven spaarbankboekjes werden er 34.4 ten honderd verstrekt aan werk lieden. Het jaar te voren was dit per centage 30.8 ten honderd. Ook hier dus een stijging van 3.6 ten honderd. Alles samengenomen, mogen wtj ons in de toenemende spaarkracht zoo goed als in de toenemende spaarlust verheu gen. Er blijkt uit, dat welke ook de verwoestingen zijn, door de weelde en het grootdoen in breede kringen aange richt, toch ook een zeer groot deel van het Nederlandsche volk nog niet van de oud-Nederiandsche spaarzaamheid is afgeweken. V üis de vos de pass e preekt... „Het Volk" is hoogst verontwaardigd te- tegen „de Courant" het volksblad van„de Telegraaf", dat »dit klein bewijs van belangstelling hem 'de tranen naar de oogien (dreef. „,Neen, Liane, neen, dan zal ik met u meegaan." Hij streek haar lang's de zijdeachtige lok ken en het bleeke voorhoofd, dat eensklaps door een frissche rozenkleur overtogen werd. „En we zullen nooit meer in dit treurig dorp terugkomen, en ge zult niet meer voor dokter spelen?" Dit had Max nu juist niet bedoeld, maar hoe zou hij dadelijk weer haar doen ver- bleeken 'en de vroolijke uitdrukking van hare oogen wegtooveren, door haar zijn besluit uitvoerig mede te Heelen? „Ge zult tevreden zijn, beste vrouw, en dan ook uw best doen beter en sterk te worden, niet waar?" „Zeker, zeker, o hoe heerlijk, teruggaan naar de Rakekiek, altijd oom en tante bij mij hebben en Jules.'.' Max keek somberder. „En dan niet meer te vreezen, dat men U wegroept, als het etenstijd is of midden in iden nacht, en geen morsige boeren in het spreekkamertje ontvangen, o, Max, wat zijt ge toch goed 1" En hij trachtte hare vreugde te genieten en verdreef verre van hem de gedachte, hoe zoet het leven toch zijn moest, wanneer het gedeeld wierd door eene verstandige vrouw, 'die belang stelde in zijn werk en wier hart warm klopte voor alles, wat er schoons en verhevens schuilde in de roe ping, die hij de zijne noemde. hiervan belangrijk met het oog op het han gende wetsontwerp in Nederland het volgende „Ik heb niet verbazing' gelezen in de Brus- selsche bladen, dat de Pruisische Minister van Onderwijs een wetsontwerp zou in dienen, dat aan onderwijzeressen haar be trekking zou doen verliezen in geval van huwelijk. Dit is een nieuwtje, hetwelk te laat komt. Sinds de leerplicht in Duitschland bestaat mogen er geen gehuwde onderwijzeressen bestaan. Deze bepaling spruit voort uit de opvat ting, welke men in Duitschland van de on derwijzeressen heeft. Zij moeten heel haai- kracht aan de school geven, buiten schooltijd studeeren, 'het werk der leerlingen verbeteren en zich voorbe reiden voor den volgenden dag-. Niet een 'huishouden besturen buiten school tijd. Geen mensch heeft in het verbod van gehuwde onderwijzeressen iets vreemds ge zien Wjel zou men het tegendeel sterk afkeure. Den onderwijzeressen wordt er bij hare aanstelling op gewezen, dat zij zullen moe ten heengaan, in geval van huwelijk en iedereen vindl dat heel natuurlijk. Vroeger had hij gehoopt, wanneer Liane geheel en al onder zijn invloed stond, dat zij jgtaandeweg flinker en ontwikkelder zou worden, dat door het aanschou wen van den ernst des levens zij dat kinderlijk naïeve verliezen zou, wat haar als kind wel ver sierd had, maar dat bij eene vrouw licht in domheid of ten minste flauwe onnoozelheid ontaardt. Dien droom Ihad hij met veie anderen moeten opgeven en nu begreep hij slechts ajllt e duidelijk, dat zij, geheel terugkomende onder den vroegèren invloed, nog minder in ihiaar voordeel zou veranderen. Maar wat zou dit! Hij had immers Liane lief zooals zij was, niet zooals zij moest zijn; hij gaf haar gezondheid en geluk weer, was dit geen voldoening genoeg? „En weten de anderen het al?" vroeg zij. - „Nog niet!" „O, wat zullen ze blijde wezen, en die goede Jules!" „Liane, mag ik u een raad geven, een vriendelijken, een minzamen raad? Ik kan het niet anders dan goedkeuren, dat ge zoo innig veel van uw broeder houdt, maar ge zijt nog zeer jong en Jules is, ofschoon even oud als gij, door zijn manieren, karak ter en weinige ondervinding een kind in vergelijking van u. Luister toch niet te veel naar zijn raad; laat zijn invloed op u niet te groot worden, Want geloof me, hoe goed Mij' ook Voor u is, hij is niets meer dan een soms zeer onverstandige knaag," lijk voer al het wierk door de Action Fran caise" verricht maar van den anderen kant moet hij om verschillende' redenen zijn af keuring uiten. Ten slotte spreekt hij de hoop uit dat de hoofdredactie van Ide „Action Francaise" nu eindelijk eens naar zijn bevelen zal luiste ren, opdat hij niet genoodzaakt is om stren gere maatregelen te nemen. Zoover zal het waarschijnlijk wel moe ten komen, want de „Action Francaise" heeft den hertog reeds nu van antwoord gediend. In een fel, bijtend artikel valt zij graaf de la Regie aan; zij beteedigt den vertegenwoordiger van den hertog en noemt hem een verraden", die door de joden wordt betaald. ENGELAND. Hoe heb met de verkiezingen in Engeland af zal loopen, is nog niet uit te maken. De Unionisten winnen aan alle kanten; zoowel hier en daar keert een zetel <om als wel hun stemmencijfcrs nemen toe. Doch een meerderheiid zullen ze niet ha len: de meerderheid der liberalen zal een knauw krijgen, maar meerderheald zal ze blijven; dat is wel de algiemeene indruk dien we van deze eerste uitslagen hebben gekregen. „Ge houidt niet van Jules, ge zijt onrecht vaardig tegen hem; ge hadt eens moeten hooren, Max, hoe hij me trachtte te overtui gen, dat ik zulk groot offer niet van u wa gen mocht." Max stond op en vroeg alleen: „Zult ge altijd in mij meer vertrouwen heb ben dan in hem, Liane?" „Ja," laintwoordde zij, maar was inwen dig er vast van overtuigd, dat Max dien ar men Jules niet lijden mocht en zich dus een zeer verkeerd oordeel vormde over zijn ver stand en doorzicht. VIII. Zoo keerde Liane dus jubelend en vroolijk als een kind in de geliefde woning barer jeugd terug. ,,'t Is een genot dat kind te zien ople ven," zeide oom en tante, als zij aan den arm van Jules of Max over het grasperk wandelde en in het voorbijgaan de oude lui gelukkig toelachte. „Ja, 't is goed, dat wij het doorgezet) hebben," sprak de tante, „langer in Ro« zenstein blijven, zou haar dood zijn ge weest." ,,'t Is of alles een droom is," sprak Liane tot haar broeder, ,,'t is of wij' nog kinde ren zijn." Jules Was zeer tevreden, dat hij zijn ver waanden zwager eens op zijn plaats had gezet, en dat hij zijn gediefde zuster, die hij nu zijn eigen persoontje het meest be minde, nu alweer tehuis vond, als hij zijne vervelende studiën vaoi" een paar dagen meester enz. enz. er van te zijn, daar dergelij ke betrekkingen niet in overeenstemming! zijn met het priesterlijk ambt. De priester moet zich niet met finan cieel® operaties bezig houden. Alle gees telijken, die dergelijke functies bekleeden, moeten binnen 4 (maanden ontslag nemen. BINNENLAND. Bevordering van Contante be taling. Te Amsterdam vergaderde ten hui ze van iden voorzitter van de Staatscommissie, voor den Middenstand de commissie, uit haar midden benoemd op de laatste alge- meene vergadering, om de eindredactie vast te stellen inzake het wetsontwerp tot be vordering; der contante betaling. Nadat zulks was geschied, besloot de commissie het ont werp met Memorie van Toelichting bij de Koningin in te dienen met verzoek om pu blicatie. Nieuwe spoorwegtarieven. Om trent de bepalingen in de nieuwe reizigers tarieven verneemt de Tel. het volgende: Voor de in 1910 afgegeven abonnements kaarten blijven ide bepalingen van het oude tarief van toepassing, zoodat de verlenging van den geldigheidsduur van deze kaarten vaarwel kwam zeggen. „Goed en wel, maar ge moet u niet ai te veel aan 'dit pleizierig leventje gewen nen, Liane." „En waarom niet?" „Och ik zeg 't zoo maar." „Men kan nooit weten." „Wat kan men niet weten?" „Al 't aardsche geluk gaat voorbij." Dat was waarlijk niet naar zijn diepe1 ondervinding gesproken. „Dat zegt men ten minste, maar waarop doelt dit, Jules? Och, gij meent zeker iets anders." „Niets anders. Ik heb mij voorgenomen nooit een genoegen of een geluk te genie ten, zonder te denken; wiie weet wat er morgen gebeuren zal?" Liana zag haar philosophischen broeder met bewondering; aan, „Ik ben daar te dom voor, om aan zoo iets te denken. Jules, maar ik zou wel wil len weten, wat iets aan mijn tegenwoordig geluk veranderen kan." „Och zooveel." „Bij voorbeeld?" ,Ge zijt uw eigen meesteres niet, Liane en kunt dus niet beschikken over de toe komst." „Max is zoo goed!" „Laat hem een engel zijn, Zooi gij het wilt, maar „Nu wat maar?" „Daarom kan hij wel eens veranderen", .(Wordt vervolgd),

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1910 | | pagina 9