Vraagt NETTEN r ftoomcararels, f warmenhuizen GEMENGD NIEUWS. i IJ». De vorst heeft de scheepvaart in de Frieache venen geatremdte Heerenveen wordt reeds schaats gereden, Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. BURGERLIJKESTAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. APPBLSTE19 1. G, R. IJV0 THE0D0RÜS VAN ERP, HELENA WESSELS, Voor direct een net MEISJE gevraagd, kantoor! 2 stukken WEILAND, ~H O O I K R O K 40 a 50 zak H001KR0K te kocp. i 700 droge TAIKIIEOSSII, 2 C. HL A AI J, ill; Sigsreafabriek „Dl GQNCÏÏBE1NT", krij- Kooltuin 13, ALKMAAR. ALKMAAR, Tel. 278, Steenenbrug (Verdronkenoord). Schoenwerk. .W RUIME Waterdicht burge- Sabbotage Alhier ia het water in den regenbak van mej. de wed. P. Teaaelaar, ondrinkbaar gemaakt door bijatortlng van petrolenm. Deae laaghartige daad echijrt een soort wraakneming te lijn. De politie doet oaderroek. HARENKARSPEL. Het bouwen van een boerderij op de plaate Amalia'e Hoeve voor den heer P. Govers ia gegund aan L Viaaer te Dirkahorn. IJ. T. van Erp. f Maandag overleed, 80 jaar oud, de bekende Frieeche kunat- drijver IJ, T. van Eip, geboren in 1824. Zijn opleiding had de overledene genoten te Antwerpen, Bruaael en Parjja, van 1841 tot 1848 en ontwikkelde zich tot een zeer geacht artieat, die meermalen ten Hove leverde. Ook ala katholiek maakte bij zich ver dienstelijk. O.a. waa hij oprichter der St. Vincentiue-vereeniging te Leeuwarden, (Oentr De cantlne bestolen. Ia den nacht van Zaterdag op Zondag ia uit de kaa der can tlne te Hoorn, een bedrag van ongeveer f 160 geetolen. Terstond toen de diefstal waa ontdekt, stelde men met twee politiehonden een onderzoek in. die een tweetal korporaals aanwezen, welke zich thans in voorlooplg arreat bevinden. Ook een bijkok is gearres teerd, De korporaals ontkennen alle achuld. Diefstal. Te Botterdam ia tjjdens de drukte op de veemarkt aan een bediende van de bankierrfirma S. van Dantzig Co. eene portefeuille met f 12,000 ontrold. Een solide spaarkas Door de politie te Botterdam is procesverbaal opgemaakt tegen zekere v. H. Oo. die er een aoort van spaarkas op na houdt met fi'iaUn ook te Amsterdam, Delft, Den Haag en Leiden. Er werden apaarzegelboekjes verkocht, waar voor men iater bij winkeliers inkoopen kon doen. Toen eenige vrouwen hiervan gebruik wilden maken, bleek dat de betrokken win keliers niet gecontracteerd hadden. Een dure geltenmaag. Men meldt aan de Tel. De K. uit Drumpt, kwam Zaterdag gelden innen bi) B. Fltiym te Zoelen. Deze betaalde hem met een bankbiljet van f 25, waarvan teruggegeven moest worden. Het bankbiljet wordt op een plank ge- legd, ia onder het bereik van een geit, die het voor hooi aanziet en vero bert. Goede raad ia duur. De geit wordt voor 8 door De K. ge kocht, gealacbt, maar in de maag weinig gevonden van de overblijfselen van bet geldswaardig papier. De maag met inhoud ia aan de Neder- landsche Bank opgezonden. De K. hoopt, dat deze hem weder in het bezit der f 25 zal stellen. Een ontplofbare schooljongen! Te Loitz, in Pommeren, gaf een onderwijzer een ondeugenden joegen op zijn broek, toen zich eensklaps een knal deed hooren en de kleederen van den knaap begonnen te bran den. Het vuur waa spoedig gebluscht en de bengel bekwam geen noemenswaardig letsel. Hij ,had zijn sakken vol klappertjes die, door de onzachte aanraking van meesters hand ontploft waren. Goed afgeloopen. Zaterdagnamiddag is op den Rijksstraatweg te IJmuiden een hard draver van den heer J. Viaaer Hz. op hol gealagen. Vermoedelijk waa het beest te kort ingespannen. In vliegrnde vaart vloog het rijtuig tegen het Ijzeren hek van bet Maria gesticht, waardoor de eigenaar en de heer H-, die medereed, uit het rijtuig ge alingerd werden. Zij bekwamen, wonderlijk genoeg, slechte lichte kwetsuren. Het rijtuig werd ernatig beschadigd. Haar ouders in ongerustheid gebracht. Sinds Vrijdagavond werd te Dedemsvaart het veertien jarig dochtertje van B vermist. Overal in den omtrek zocht men, eebter zonder eenig resultaat. Ten slotte vernam men, dat het kind naar een familielid, wo nende te Amsterdam, vertrokken waa. De vader spoedde er zich ocmiddelQk heen doch vond zjjn kind niet. De politie al ragde er evenwel in het meisje op te sporen. Onsmakelijke plaats. De raad van Alphen aan den Bijn heeft met algemeene ■temmen besloten tot de stichting van een tweeden watertoren op het terrein der gemeentelijke aschbelt. In den winkel. Percy komt in een win kel en laat zich de eene daa ca de andere zien. Gemakkelijk ia hij niet te bevredigen rood, blauw, groen, geel, geatreept en effen, geruit en gebloemd, cieta bevredigt hem. Een paar kiest Percy er uit en de ande-te legt hjj op zij, waarna bij opmerkt, dat de verkooper ze in een andere doos doet, dan waaruit hij se genomen heeft. •Vergist u zich niet in de dooa vraagt Percy. •O, neen«, antwoordt de bediende, »wij moeten iedere daa, die vjjf of zee heeren niet willen, in deze groote doos leggen. •Die krijgt de fabrikant dan zeker terug •Dat niet, maar daaruit laten wij de damea kiezen, ala zij een das voor haar man ko men koopen.< De Roode Pet zelf niet te vertrouwen. De hoofdcommissaris van politie te Amster dam waarschuwt belanghebbenden tegen het. aanknoopen van relaties met het achuldin- vorderingsbureau »de Boode Pet«, gevestigd Singel no. 131 te dier stéde, alvorens in lichtingen aan het hoofdbureau van politie, Stadhouderskade 115 te hebben ingewonnen. Uitspraken Zitting 24 Januari 1911. Gerrit M., houtbewerkersknecht en Simon St. werkman, beiden te Hoorn, tindiefstal, eisch ieder 6 mnd. gev. vonnia ieder 9 mnd, gevangenisstraf. Jeetje Gerrit van E., zonder beroep, te Alkmaar, bedelarjj, eisch 3 d. hecht, en 3 j. opzending naar een rijkswerkinrichting, vonnia 3 d. hechtenis en 4 mnd. opzending naar een rijkswerkinrichting. Willem Carel Johan L. stucadoorsknccbt, te Helder, diefstal, minderjarig vonnis3 mnd. gevangenisstraf. Jan Sch. en Gerard Marinus van B., bei den landbouwersknechts te Trxel, beleediging en bedreiging, eisch 2 weken gevangenisstraf vonnis dito. Dirk E., viascher te Werverahoof, diefstal eisch 1 mnd. gevangenisstraf, vonnis dito. Pieter Sch. vrachtrijdersknecht te Hoorn, dierenmishandeling, eisch f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis, vonnis f 10 boete suba. 10 dagen hechtenis. Aldegonda L., zonder beroep te Enkhut. zen, mishandeling, eisch f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis vonnia dito. Hendrik E., metselaar te Enkhuizen, be leediging f 15 boete subs 15 dagen hecht, vonnis dito. Niet naar school. Gerrit Klarenbeek, werkman te Alkmaar had de leerplichtwet overtreden. Deze zaak was reeds voor het kantongerecht behandeld en later na appèl door den Ho-ogen Raad naar deze Rechtbank verwezen. De Off. zegt, dat de heele zaak niet (stopt. De geboortedatum van het kind stond op de eene plaats vermeld als te zijn 22 November 1902 -en op- een andere weer 20 November 1903, zo-o zou dus het kind een jaar te vroeg naar scho-ol zijn gegaan. Z. E.A.. sluit zich aan bij een vonnis van den kantonrechter te Weert, dat als een kind van 6 jaar naar school wordt gezonden, het dan o-o-k onder de leerplichtwet valt. Z.EA. -eischt daarom van bekl. f 2.50 boete of 2 dagen gevangenisstraf. Jagers Andri-es de M. en Jan de M. beid-en jagers te Alkmaar, sto-nden thans terecht, Deze zaak iha-d -ook al 'voor het kantongerecht gediend waardoor 1ste bekl. was veroor deeld tot 2 gulden bo-eten of 1 -dag hech tenis, -en de 2e bekl. to-t 6 gulden boete o-f 2 dagen -hechtenis. B-ekl. waren daarop in ho-oger beroep gegaan. Zoo- 'wend dan heden -die zaak be handeld. Beklaagden ihadden o-p 13 October 's- mid-dag omstreeks 3 uur -o-p het land van Telleman in de Bergerm-eer gestaan met geladen geweer, waarop zij do-or Barend Stro-oker, rijksveldwachter brigadier te B-er- g'en aan Zee, waren bekeurd, daar zij geen toestemming van iden eigenaar bij zich had den. Bekl. meenden, dat wanneer zij bin- n)en -2 maal 24 uren een schriftelijke verkla ring konden to-onen, niet strafbaar waren. De Pres. merkt o-p, dat een jag-er altijd bij zich moet hebben, een jachtakte en een schriftelijk bewijs van den eigenaar op wiens land zij zich bevinden. Anders is hij pjtrafbaar. De Off. zegt, dat bekl. jagers v. beroep zijn -en Id an toch zeker op Sde hoogte dienen te zijn der jachtwet doch daar beide bekl. op één dagvaarding zijn gedagvaard en in 't procesverbaal van Stro-oker vermeld staal „dat hij hel zag dat bekl. geen schrifte lijke- toestemming hadden", wat niet moge lijk is: men kan niet zien wat -er niet is, zoo zal het vonnis moeten worden vernietigd en o-pnieuw rechtdoende eischt Z.EA. de zelfde straf als do-o-r den kantonrechter is uitgesproken. Nachtrumoer. Jan Br., Corneiis Br., Bertus A. en Cor nel-is K., allen arbeiders te Sch-ermerhorn, waren in den nacht van 27 December het -erf ojrg-egaan van Jan Boon lste bekl, zegt, dat er iemand o-p 't erf hem had uitgescholden, waaro-p hij het erf had betreden -door de andere bekl, ge volgd, -hetwelk door -deze werd bevestigd. 1ste getuige Cornells van Leeuwen, ge meenteveldwachter te Schermerho-rn, ver klaart b-ekl. te hebben hooren schreeuwen en rumoer maken o-p 't erf van Boo-n. Daar hij bakker is, was B-o-o-n zelf op-, zijn vrouw was van schrik wakker geworden. lste bekl. vraagt waaro-m zij hier met hun vieren geroepen zijn en die andere 3, die o-o-k o-p 't (erf waren, niet? 2e- getuige Jan Bo-on, broodbakker te Sch-ermerhorn, zegt -aan bekl, ge-en toe stemming te hebben geg-ev'en, doch wel aan die aude-re drie, -die hun fietsen op 't erf had-den geplaatst. Hij was op het la waai naar buiten gekomen. De Off. zegt, dat het vast -staat, dat de nachtrust is ver stoord -en erfvredebeeuk is gepleegd. Z. E.Achtb. -eischt tegen ie-der 5 guld-en boete of 5 dagen hechtenis. Met een diepe buiging kwam Salomon Ide Vr. koop-man te Alkmaar de rechtzaal binnen. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 19 December Meijer Velleman had mishandeld. Jste getuige Meijer Velleman, bediende te AJkrnaar, legde na den ho-ed op het hoofd te hebben gezet den eed af. Hij ver klaarde een paar dekens aan bekl. te heb ben verkpcht voor f 5.25 doch had nog geen geld van bekl. ontvangen hoewel hij hem al vier maal een briefkaart had -gestuurd met hei verzoek ie betalen. Op 19 'December had hij eeii jongen heen gezonden met -de rekening. Toen had bekl. tegen den jongen gezegd: dat Vel leman 's avonds zelf maar moest komen, dan zouden ze wel afrekenen. Get. 'had 'hieraan voldaan en was 's avonds naar bekl. toegegaan. Hij werd door de zen in de achterkamer geroepen, waarop bekl. de deur dicht had gedaan en ha^gevraagd„Heb je een kwitantie", wel ke (hem door getuige werd "gegeven. Beid. had -deze,-daarop direct in zijn zak gestoken en zeide -de briefkaarten met aanmaning- uit zijn zak halende: „Dat is éép briefkaart twee briefkaarten, drie, vier „en zich naar gel. toekëereiid-e bei-de vuisten opheffende: „En dat is er één, twee, drie, vier", zoo- 'dat getuige om hulp had geroe pen en „Moord" gesdhreeujvd. Toen wercPTiij 'door bekl. losgelaten en was hij blo-odhoofds de- straat -opgehold. 2e getuige Fred. Johan Kroesen, slager wonende Keélgracht te Alkmaar, zat 's avonds in zijn woonkamer, -welke d.o-or een muur gescheiden is van die van bekl. niet De Jong te dammen.' Zij hoorden op eens een luid geschreeuw, .hetwelk kwam uit de woonkamer van bekl. en, daar hij moord hoorde roepen, w'as hij naar buiten gegaan -en had to-en Velleman bloodhoofds de ideur uit zien komen. Hij zag -er zeer ont steld uit, 3e getuige Jan de Jong, koetsier fe Alk maar, zegf, -dat toen hij dien avond bij Kro-ese zat, hij bij bekl. een luid gesprek had geho-o-rd, -daarna gestommel en ge schreeuw, waarop hij naar buiten was ge gaan en toen ook Vélleman bloodhoofds de deur uit zag' kómen. 4de getuige Ida Meijerjng, zond-er be roep, thans wonen-de te Amsterdam, des tijds K-eefgracht 4 te Alkmaar, zegt dat bekl. was haar commesaal. Zij was dien avond boven en hoorde een angstig ge schreeuw; waaro-p zij naar beneden was gegaan. To-en zag zij dat bekl. Velleman in zijn kraag (had. B-ekl. iweet niet, ho-e d-e juf.fr. er bij komt dit te zeggen, daar Velleman bij hem was binnengekomen en o-v-er zijn rij wiel, dat in den gang stond was geval len. Bekl. sich-reeuwd-e toen in ëeiis als een mager varken. Hij heeft hein geen jhand aangeraakt, daar Velleman in eens de deur was uitgevlucht Bekl. stond er'zelf'verbluft van! De Off. zegt niet veel over deze zaak te zullen uitwijden. De getuigenb'ewij- zen zijn voldoen-de en voornamelijk die van de laatste getuijge' doet' de deür dicht, daar bekl. destijds een -nog al goede ken nis van getuige was. Z. E.A. eischt .3 weken gevangenisstraf. Een gelukkig nieuwjaarzij u gewenscht. Engelbertus, joh.* v. ld. V., grondwerker ker zonder vaété "Woonplaats; en Fran- ciscus L. kóópman te Leiden, waren op 1 Januari' >-'s avonds 7 uur binnengékömèn bij Jan StrÖ-óker, wonende Keetgracht te Alkmaar -en hadden -dezen „een gelukkig Nieuwjaar" g'eivensclit. Daar Stro-oker hun niets gaf, wilden zij niet Wég. Zij móésten eerst gel-d hebben. Ie getuige Jan, Stro-oker, opkoopef, zegt, dat hij bekl. geen geld had willen géven én zij toen het huis niet" uitwilden gaan. Met bijstand van Gerrit Klomp-, die juist bij hem ,was, had hij ze de deur uit gekregen Toen zij buiten waren, hadden zij een ruit stuk geslagen. 2e getuige Gerrit Klomp, timmerman te Alkmaar, wehschte -den eed niet af te leg gen, daar hij bij geen Kerkgenootschap be hoort. Daar wij hier aan zulke getuigen niets hebben, kon Gerrit wel weer timmeren gaan -en wérd dus niet do-or den Pres. gehoord. 3-de getuige Mej. Petro- Jo-ha, PalFeinans huisvrouw van J. Ho-ékmeijer, wonende, te Alkmaar, was 's avonds o-o-k op de Keet- gracht geweest om een bo-odschap te ido-en. Zij had de bekl. vo-ó-r hét huis van 'Stroo- ker gezien. De Off. wil niet ingaan o-p hét" niet afleggen v;'dén eed door get. Klomp. Het feit is Idoor de andere getuigen genoeg zaam bewezen. Z.EA. eischt weg'ens, huis vredebreuk en bedelarij,tegen ieder der b-ekl1 maand gevangenisstraf. Uit dit zaakje, blijkt wel wat volkje er o-p nieuwjaarsdag op uitgaat om zoo h-et heet „veel -heil en zegen" to-e te Wenschen. Alkmaar. Geboren 29 Jan. Cornelia Anna, d. van Corneiis Schoen en Cornelia Hopman. ^Ondertrouwd: 29 dito. Jacobus Hendrikus Meijer, koopman, 26 j., te Assendelfj: en Alida Johanna Stuijt, zonder beroep, 23 j te Alkmaar. Paulus Nicolaas Balvers, spoorbeambte, 29 j., te Botterdam, onlangs te Stompwjjk en Maria Fflma, xonder beroep, 25 j. alhier. Hendrik Agellnk, zandvor- mer, 25 j., en Jacoba Kooij, x. beroep, 23 j. beiden te Alkmaar. Cornells Appel, koop man, 27 j., en Catharina Cornelia Adolf, xonder beroep, 21 j., beiden alhier. Jan Hop, machinist, 22 jen Cornelia Admiraal, xonder beroep, 20 j., beiden te Alkmaar. Jan George Andriese, schoenmaker, 21 j alhier en Anna Jacoba Petronella Straelhoff, xonder beroep, 23 j., te Amsterdam. Pieter Rol, arbeider, 23 jalhier, en Trijntje Schermer, xonder beroep, 26 jte Schermer- horn. Getrouwd 30 Jan. Tbeodorus Corneiis Jozef Copiajj en Dorothea Maria Netten. Eduard Slier en Hendriks Johanna Jacoba Teerink. Overleden 28 Jan. Elisabeth Wardenier, 87 j. 29 dito. Feronica Veerkamp, 89 j. Purmerend, Geboren: Catharina, d. van Vegter van der Meer en Antje Eool. Nicolaas, x. van Pieter Visser en Elisabeth Huisman. Frederik, x. van Abraham van der Meer en Maiijtje Hop. OverledenHelena Wessels, 75 j., wed, van Bernardux Johannes Forceville. Beemster, Geboren Johannes Petrus, x. van Pieter Smit en Ariaantje Smal. OndertrouwdEiaas Brouwer, 32 j. en Maarfje Groot, 30 j. Corneiis de Goede, 52 j. en Anna Geertruida Johanna Maria Visser, 33 j. Overleden-: Geertje Plas, 3 weken, d. v. Jan Plae en Aaltje Worp. Cornelia Leeuw 91 j,, wed. van Dirk Nibbering. ALKMAAR, 30 Jan. Aangevoerd 4 Koeien en Ossen f 220, a 280. 47 vette Kalveren f 45 a 125, per Ned. pond 85 a 105 ct., 32 nucht. Kalveren f8 a 20 per stuk, 3 magere Schapen f 20.a 25, vette idem f a 396 vette Varkens 40 a 52 ct. p. Ned. pond, 28 mag. idem f 17 a 22. FORMEREND, 31 Jan. Aangevoerd 262 Runderen, waaronder 130 vette f 0.68 a 0.80 p. K.G. prijshoudend, matig, 131 melk- en geldekoeien f 160 a 275, prijshoudend matig, 7 stieren, 61 veUckalyeren f0.80al. p, K.G., handel stug, 319 nucht. idem f 14 a 30, stug 29 paarden, 600 schapen f 23.a 30. lammeren fa beiden prijsh.,, m. 353 vette varkens 47 a 51 ct. p. K.G., handel vlug 49 magere id. f 18.— a 28.stug, 206 biggen f 8.a 12.stug, manden appelen f 0.a 0,—. 0 manden peren f 0.a 0.ganzen f 0.— a zwanen f 0.a 0. Kleine fabriekskaas f 34.kleine boerenkaas f 32,50 Middelbare f 32,—, Commissie f 31. Aangevoerd 43 stapels. 1057 Kilo boter f 1.55 a 1.60 per kilo. Kipeieren f4.50 a 5.50, eenden dito f 0.a per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Jan. baal wortelen f 0,a f 0, 1300 bloemkool f 4,a 6.0 bloemkool 2de soort f 0.a 0.1900,0 roode kool 6. a 10 80 per honderd. 19100 gele f3.— a 5.60. 8700 wit f 3,00 a 5.70 130 baai uien f 3.00 a 3.25. 30 Jan. 1800 bloemkool 3,80 a 5,80. 2e soort a.7000 witte kool 3.00 a 5.00, boB wortelen f 0,— a 0,8600 roode kool f 6,00 a 10.70. 16300 gele f 3.00 a 5,50. 31 Jan. 00 bloemkool 0.aO. 2de soort bloemkool 0.a 0.bos wor telen 0.—aO.5300 roode kool 5.— a 10. 6500 geel 3,— a 5.70. baalnep f 0.a 0.54 baal uien f 3.40 a 3,55. baal wortelen f0.aO. NIEUW LEVEN", Station N.-Scbarwoude 28 Jan. Aangevoerd Roode kool le soort f 12.a 12.50. 2e soort i 10,50 a 11.75. Kleinere f 3.40 a f 10.Gele kool le soort f 6.00 a 6.26 2e soort f 5.00 a f 5.75. kleinere 2.50 a 4.50. Deensche witte kool 0.00 a 6.50 2e soort f5. a 5.75. kleinere t 2.90 a f 4,00. Uien f 2,70 a 3.00. 30 Jan. Aangevoerd Roode kool le soort f 12,25 a 12,75 2e soort f 10.25 a 11,75. Kleinere f 4.a f 9.75. Gele kool le soort f 5.75 a 6.00 2e soort f 4.76 a 5.50. kleinere f 2.a 4.50 Deensche Witte kool 6.a 6.75. 2e soort f5, a 5.75. kleinere f 3.a 4.75. Uien f 2.80 a 3.1 31 Jan. Aangevoerd Roode kool le soort t 12.25 a 13.25 2e soort f 10.50 a 12.00 Kleinere f 4.25a 10.Gele kool le soort f6.— af6.60 2e soort f 5.00 a 5.76. kleinere f 2.70 a 4.75. Deensche witte kool 6.25 a 7.2e soort f5,26 a f 6,kleinere f 2,90 a f 5,Uien f 3. a 3.25. a SO ct per ons. Eet fcsste aangenaamste middel tegen hoest en verkoudheid. Den 12en Februari hopen onze geliefde Ouders PIET BAKKER en JANSJE STROOMER, hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuivd en Kleinkinderen. 't Zand (N.-H.) Febr. 1911. Op deiw 8sten Februari hopen onze geliefde Grootouders PIETER RIJSTMAN en CATHARINA DE WIT, den dag te herdenken, dat zij voor 45 jaar in den Eeht zijn verbonden. Hunne liefhebbende Kleinkinderen, PIETER en CORNELIA RIJSTMAN. Alkmaar, Jan. 1911. Tot onze droefheid overleed he den zacht en tevreden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer na voorzien te zijn van de Genade middelen der H. Kerk, in den geze- genden ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, H VAN ERP, S. O. P. Leeuwarden, 30 Jan. 1911. Heden overleed te Purmerend in den onderdom van 75 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Weduwe van den WelEd. Heer A M MIDDELH0FF. Wed. Mr. J. A. MIDDELHOFF— CONIJK" en Kinderen. Alkmaar, 28 Januari 1911. voor het modevak. E. J. WAGENAAR, Schouten straat. Ïj3r biedt zich aan een WEESMAN, R. K., goed knnnende melken en ploegen. Te bevragen of fr. br. aan W. J. VAN DER STEEN, Agent van „Ons Blad," te Bergen (N. H.). VIT'egens teleurstelling zoo spoedig mogeljjk gevraagd een flinke R. K. DIENSTBODE, bij H. J. CAARLS, Banketbakkerij „de Spoorklok." Er biedt zich aan een JONGSTE BE DIENDE, eenigszins met kantoorwerk zaamheden bekend, om zich verder te bekwamen. Br. fr onder No. 230, bureau dezer courant. Terstond gevraagd een R. K. BRQOD- BAEEEBSLEBRLING, bij J. BEEM- STERBOER, Noorddorp, Heemskerk. Qevraagd een B0EBENDIENSTB0BE, liefst R K., om terstond in dienst te tredeD, bij P. A. DE WIT, Ruige- weg, Sehagerbrug. /gevraagd een BOEBENENECBT, 15 a 17 jaar, om met Februari in dienst te treden. Br. fr. lett. S, Hulppostkan toor, Egmond aan de Hoef. /bevraagd om zoo spoedig mogeljjk iu dienst te treden, een flinke ENECET, die kan melken en rijden en ook met het bloembollenvak bekend is, bij N. DEKKER, Café Limmen. levraagd een R. K. DIENSTBODE, om met 1 Maart in dienst te tredeD, wascb buitenshuis. Br. fr. lett. E, bureau „Ons Blad." 7 '-f: Vl^ordt gevraagd tegen 1 Maart 1911, een vast WEEKMAN, huis en tuin disponibel, bij J. LOUWE, te Stolpen, gem. Zijpe. T HUUR: bij inschrijving voor twee jaar om te beweiden, „het Drie Geers en Braaveli", te Castricum. Br. fr. in te leveren vóór - 10 Februari, bij J. SCHUT, Alkmaar. Te bevragen bij A. KOLKEN te Oosterblokker. t TE KOOP: bij B. BEENTJES Gz., Noordorp, c Heemskerk. vor-' 'k Nam mijn potlood en papier En begon toen links te schrijven, Want k hoorde met pleizier, Ze roemen op mijn vijven. 'Si Er was juist iemand in mijn zaak, „n Die zei, geen grooter genot vind ik zoo, L Dan na mijn dagelijksche taak Te rooken zoo'n heerlijke rococo. Nn 't deed mij groot pleizier y. En juist kwam de postbode binnen, i,- 'k Kreeg vele orders van de vier, Van lui die 'n fijne sigaar beminnen. gBEen schreef mij, mijnbeer 'k ben uiterst in [mijn schik, j.J'ï Met de mij toegezondene sigaren, f Wil voor mij, maar 't liefst verpakt in biiir, voor j Nog eenige duizenden bewaren. T*i«fcott 27». aar l'ngl <rij« R r-Kna-i aèXie ----- - --- - w

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 3