NAGEKOMEN KERKLIJSTEN CORRESPONDENTIE. BURGERLIJKE STAND. AGENDA'S. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIËN. Joh insêi da Wiiitsr, Öok het tweede doel: steun aan Z. H. den Paus en aan liefdadige instellingen voor Neertands Katholieken wend bereikt. Van het batig Overschot behaald in 1910 werd een bedrag van f4000— ter ver deeling bestemd n.l. voor Z. H. den Paus f 2000—, voor de St. Hubertusvereen. (Door gangshuis) te Amsterdam f 150, de St. Mag- dalena-vexeen. id. te Rotterdam f 150, de St. Anna-vereen. id. te Utrecht f 150, de St. Anna-Stichting, id. te 's-Oravenhage oorden voor Longlijders en zwakke kinderen f400; de Vereeniging R. K. Herstellings- f 100, de R. K. Vacantie-Kokmies te Eg- mond B. d. Hoef f 150, het R. K. Blinden-in- stituut te Grave f 150, het R. K. Instituut voor Doofstommen te St. Michiels-Gestel f 150, het Centraal-Bestuur der R. K. Int. vereen, tot bescherming van meisjes f 100 het R. K. Idioten-gesticht te UdenhoutflOO en te voegen bij het reserve-fonds f400. Evenals ieder vorig jaar werden ook H. H. Missen van de levende en overleden led.cn en begunstigers van het Liefdewerk opgedragen. Met het Bestuur roepen wij u Kath. van Nederland, die nog vreemd zijt aan dit liefdewerk, toe: Uit naam dier arme gezinnen, uit naam dier ongelukkige verpleegden, helpt, steunt, staat uw papier af aan de afdeeling in uwe gemeente, of richt eene afdeeling op. God zal uw menschlievend pogen zege nen! Het Secretariaat van het Hoofdbestuur Leliegracht 56 Amsterdam verstrekt u, op aanvrage gaarne alle gewenschte inlichtin gen, t P.rov. Statenverkiezingen. Zoo als wij per bulletin reeds bekend maakten, Was de uitslag v. de verkiezing v. een lidv. de Provinciale Staten van N.-H. in het di strict Schagen als volgt: J. Burger Jbz. (R.-K.) gesteund door de Anti-Rev. 1871 stemmen: M- J- Kroon, (vrijz.) 475 St.: J. Met (Vrijz.) 2310 st.: A. J. Peeck (vrijz.) 825 st. en J. v. d. Stok (vrijz). 220 st. Herstemming moet dus plaats hebben tusschen de heeren Burger en Met. Parochie van den B. Laurentius. Zo. 7 en 81/J| uur stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers, 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der sondaren met LQdensmeditatie Ma. 7 uur Oongregatie der H. Maagd Hl. 0 uur gesongen jaargetijde Wo. 9 uur gezongen Requiem met preek op het kerkhof Ho. Uitstelling van het Allerheiligste, van 7 uur tot na de gezongen H. Mis van 9 uur, 7 uur Lof Vr. 8 uur gezongen H. Mis, met Litanie van het H. Hart van Jesus, 7 uur Kruis wegoefening, waarna vercering der Relikwie van het H. Kruis Za. 9 uur H. Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren Maandagavond 8 uur Bestuursvergadering van het Zangkoor der Oongregatiehalf 9 vergadering voor de leden van het Zang koor der Oongregatie. Aller opkomst zeer gewenscht. ALKMAAR. Padvinders-beweging. De tegen .Woensdagavond a.s. uitgeschreven vergade ring gaat wegens bijzondere omstandighe den niet door. Markt politie. Burgemeester en Wet houders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat van heden af de aanvoer van vee ter markt alleen mag plaats hebben door de Houttilstraat van de zijde van Koningsstraat, Pieterstraat en Peperstraat, en dat aanvoer vóór des mor gens 6 uur ten strengste is verboden. Katholieke Kring. Woensdag 29 dezer, hield de Katholieke Kring zijne maandvergadering ten huize van den heer Proot, AIss preker was voor dezen avond uitge- noodigd de ZeerEerw. Hooggeleerde Heer J, Knaapen, van Heeswijk, die als onder werp zijner bespreking had gekozen: ».De Lijdende Christus in de Liturgfea. De spreker boeide de aanwezigen weder idoor zijn uitmuntend redenaarstalent en den schoon en vorm, waarin hij zijn rede had gegoten. Jammer echter, dat niet meerdere leden aanwezig waren, waar zij zeker een zeer keurige lezing van den Katholieken Kring gemist hebben. De voorzitter opende de vergadering met j den Christelijken groet en heette de aan- wezige dames en heeren welkom, om ver- j volgens het woord te geven aan den eer- .waaiden spreker, In onzen tegenwoordigeir, verlichten tijd, nu men slechts aan ver maak en genoegens denkt, wordt het H, Kruis meer dan ooit voorbij gegaan zon- jder het te aanschouwen en toch is dat Kruis zulk een verheven en machtig teeken, het beeld van de openbaring der Godde lijke liefde en barmhartigheid, Hoewel geen schepsel in staat is Gods barmhartigheid en liefde te beschrijven, toch Irichten allen zich tot het Kruis, dat Iden mensc' de zoolang verbeide verlossing bracht, de verlossing van de slavernij des duivels. Dit verlangen naar verlossing teekent zich reeds vanaf de verdrijving van Adam en Eva uit het Paradijs, Reeds volgens den godenleer der heidenen, zagen deze ver langend uit naai- het oogcnblik, dat de menscli verlost zou worden van de ellende en het lijden, naar den dag, waarop de eeuwige vreugde zou aanbreken. Ook in onzen tijd wordt naar verlossing uitgezien; ook onze tijd laat wanhoopskre ten van verlangende zielen hooren, maar helaas! Het is niet het verlangen naar de ware Iverlossing. Die wanhopige zielen zoeken niet naar een barmhartigen liefheb benden God aan het Kruis; neen verre van idat, zij vervloeken en bespotten Hem, die daar hangt aan het Kruis in smartelijk lij fden, zij ballen in het voorbijgaan den vuist naar Hem en vragen Hem af te komen van dat Kruis, terwijl Hij zoo gaar ne voor elke ziel opnieuw zou willen lij den en sterven. Neen; de ongeloovigen stellen zich een verlosser voor, gevormd in hun ideeën, en naar hun dwaze fantasiën. Denken we maar eens aan een Multatuli in zijn Kruis- spreuk. Hij, teekende een verlosser naarzijn ideeën, in de zelfzucht zich daardoor een voetstuk op te richten voor het standbeeld van zelfverheerlijking. Hoe heerlijk staan wij Katholieken daar tegenover in ons Katholiek geloof, waar we in het H. Misoffer Iden Kruisdood van Christus, hoewel op onbloedige wijze, tel kens zien herhalen. Spr. laat ons hooren uit verschillende fragmenten hoe b. v. een Kath. dichter als de Clecq (den Kruisdood v. Christus heeft bezongen en trekt de con clusie: „hoe grooter geloof, hoe krachtiger figuur van iden lijdenden Christushoe meer het geloof, kwijnt, hoe zwakker figuur van den Verlosser aan het Kruis". Verder teekent de (spreker den aanwezigen eenige Christusfiguren op de tentoonstel ling van Christelijjten Kunst te Dusseldorf Christus voorgestclicThls een held, een Tol stoi en een Domela Nieuwenhuis; een Christusfiguur uit de 18e eeuw zooals Hij werd voorgesteld door een be keerden zondaar, die in den lijdenden Chris tus zijn God ziet, gebukt onder de ellen de en walgelijkheid der zonden, om daar na door citaten uit Vondel's werken, den Treurzang van den Nachtigaal, Gezelle's werken en het nogl |h|eden ten dage op gevoerd wordende „Matthaus Passion van Bach de aanwezigen door zijn schoone re- citeerkunst te boeien. Na de pauze toont spreker den taak (der Kerk jaan, welke zich steeds ten doel stelt, den geloovigen uit te beelden, wat het lijden van Christus wa a r 1 ij k was. Het lijden van Christus aan het Kruis is moeilijk te beschrijven. De mensch moet in zich gevoelen, wat Christus heeft ge leden om ons te verlossen. Hoe meer ont vankelijk wij worden voor het goddelijke, hye minder zal het aardsdhe ons kunnen vermeesteren. Zijn werk der Verlossing vangt reeds aan bij de geboorte te Bethle hem, om tot zijn grootste volmaaktheid te stijgen in de Lijdensweek. Spreker beschrijft vervolgens de Lijdens week vanaf Palmzondag, zooals de Kerk met den lijdenden Verlosser meeleeft, om daarna' |d|e aanwezigen op te wekken om het lijden van Christus met Maria, Zijne Moeder, te deelen en met Halar te treuren als een ouder over zijn eeniggeboren kind. Wij moeten trachten Christus jijden voor ons aanschouwelijk te maken door de schoonheid der kerkelijke lithurgie, onze ziel trachten op te heffen door meermalen in de Vasten maar vooral in de Lijdensweek een blik te werpen naar; den Calvarieberg. Spr. eindigt in eene heerlijke peroratie met een lithurgisch gebed, het gezang der Grieken van den berg Pathos doorgedron gen tot zelfs In de niet-Kath. Kerk in Engeland. Wilt gij werkelijk zalig Wor den, kom 'dan en volgt den Christus, maar laat alles w&t van deez' aarde is achter. In ruit daarvoor zult gij ontvangen Zijn doornenkroon, nagels, lanssteek en smaad. Is het dat wet waard? Alle.'Engelen en Heiligen des hemels zeg gen ja. ,Het woord van dank door den Voorzit ter namens de leden aan den eerw. spre ker gebracht, alsmede het hartelijk applaus toonde duidelijk hoezeer d.e spreker de aan wezigen geboeid had1. BELANGRIJKE MEDEDEELINGEN. Tevens deelde de voorzitter mede, dat de volgende vergadering zal plaats hebben op 26 April. Dan zal Pater Piepers S. J. uit Nijmegen een voordracht houden met lichtbeelden over Herculanum en Pompeji en (dat in de maand Mei op het program staat een zeer uitgebreide uitvoering, waar schijnlijk ook voor andersdenkenden toegan- kelijk, waarvoor de medewerking is ver- S zocht van de heeren Hubert Cuijpers, com- j ponist van den zoo vermaarden „Lucifer" en Alpheus Laudy, die reeds meermalen als gast van den Kath', Kring optrad. Deze uitvoering zal aan de Katholieken ;van Alkmaar iets schoons schenken. Wij hopen, (dat het Bestuur yan tien Kath, Kring in zijn pogingen slage en met trots; op dezen avond^ den laatsten van dit sei zoen, zal mogen terugzien. Nadere bijzonderheden omtrent deze uit voeringen zullen wij in een volgend num mer mededeelen. Men zij gewjaarschuwd! De hoofd commissaris van politie te Amsterdam waar schuwt belanghebbenden zonder voorafgaan de informatie aan het hoofdbureau kamer no. 10 niet in te gaan op eene adver tentie, voorkomende in „De Courant" waar bij onder letter M 21548, een persoon voor lichte admiijistr., incass. enz. wordt gevraagd onder verpliifhte storting van f150 Steller Jan Ate Vonk, noemt zidi ten on rechte directeur van de Kennemer Bank. Hij is geen onbekende aan de Breedstraat te Alkmaar. Op en-luchtbij eenkomst. Evenals het vorig jaar zal ook dit jaar op He melvaartsdag (25 Mei) in de bosschenvan jhr. mr. van Foreest, te Heiloo, een open lucht bijeenkomst woiden gehouden, ter pro- pagandeering der vrijzinnig-godsdienstige be ginselen. Wederom staat het geheel onder hoofd leiding van het ex-Kamerlid G. W. Mei» chars, thans Hervormd predikant te Pur- merend. Kruisverbon d. Donderdagavond hield deze vereeniging een leden-vergadering die o.a. ook bezocht weid door den Hoog eerwt. heer Dekin, die op de vorige ver gadering als lid geinstalleerd was. Na de gebruikelijke opening, gevolgd door lezing der notulen weid door den voor zitter o.a. medegedeeld, dat de gemeente lijke subsidie verdubbeld was. Door een der aanwezigen werd terecht o.m. ons ver dienstelijk raadslid den heer G. van den Bosch, hulde gebracht voor' zijn bemoeingen in dezen. De secretaris der prop. club ver telde in goedgekozen woorden hoe (deze on derafdeling het 't vorige jaar gemaakt had ze staat er thans heel aardig voor; 't is een gezellige, prettige dub, die ook van werken weet (juist vanavond 8 uur ko men de vrienden bij den hr. Hazes aan het Luttik-Oudorp weer bijeen; heeren Kruis- verbonders, komt maar eens kijken; ge zijt van harte welkom ;en verbindt u tot niets! Een der propagandisten, de heer Willem Schneiders, hield nu een heel mooie lezing over „Propaganda" waarin geschetst werd', op welke grondslagen een goede prop. club moet rusten, wil zij nuttig zijn voor de verspreiding van juiste denkbeelden over het alcoholvraagstuk en 1de leden stalen in den kamp tegen onverschilligheid en spotlust. De inleider, die de eerste onzer jonge garde was,'die een lezing hield op een algem. vergadering, hoorde dankend applaus der aanwezigen en een waardeerend woord van praeses. IBijkens uitgebracht verslag van een der verificateurs was de balans van onzen pen ningmeester in goede orde bevonden, en bleek, dat we 'nog niet arm zijn, wat maar goed is ook, want zonder centen kan je tegen den drankduivel niets beginnen. Onze Vaandel-commissie zit ook geen vlie gen te vangen, doch doet haar uiterste best, dat we niet lang meer met jaloerschi oog naar het mooie vaan der dames be hoeven te staren. Laten we den arbeid dier heeren wat gemakkelijker maken, door een aandeeltje te nemen (renteloos voor schot a f 1, dus je krijg je geld weer terug), of Pr een paar bij vrienden en kennissen te plaatsen, vele handen maken licht werk, nietwaar? Na afdoening van nog wat huishoudelijke zaakjes werd de wel-wat-stille bijeenkomst gesloten, <- O. die gladde steen en. Donderdag middag gleed weer een paard op Ide gladde steenen in de Langestraat uit. Het lemoen v|an den [wagen, 'waarvoor het paard ge spannen was, brak, zoodat de inzittenden waaronder de ZeerEerw, Pastoor van 't Veldt, hun reis niet konden voortzetten, .Wjanneer zal in Ide bestrating eens eene noodzakelijke verbetering worden gebracht? Een dief, die onderdak zocht Gisterenmorgen stal een schamel gekleed persoon een kistje sigaren van de uitstalling voor den winkel van den heer G. in de Magdalenenstraat, juist toen een agent van politie aankwam. De dief werd terstond ingepikt en naar het bureau gebracht, f i—wo—b—w—m—i— GEVESTIGDE PERSONEN. Borren C. A. klerk H.1J.S.M. Metiusgr. 3. Zandvoort J. C. loopknecht r. k. Visschers- laan 4, Kuijk van wied. H. W, zonder beroep, e.l. Spoorstraat 83, Morsch A. zonder beroep, r.k. Fabrieks- weg 2. Giraaff D. K.*, bakker, n.h. 1ste Kanaal straat 18. Leeuwen van J. boerenknecht r. k. Bier kade 19, Rezelman J. molenaarsknecht n.h. Sanders- buurt 10. Koppes A'. zonder beroep, r.k, Fnidsen 18. Ruijgrok van ider Werven J. C. barbier r.k. Koorstraat 25. Nieuwland J. dienstbode, n.h. Veerstraat8 Ansink H. A. J. stoffeerder geref. 2de Tuin dwarsstraat 17, Bijpost P. banketbakker, Metiusgracht 19. Boer tie C. broodbakker, <r .k. Zeglis 7. Geuzebroek J. huisschilder, n. h. Groene- laantje 4, Bruins D. sigarenmaker n.h. Verlengde Land straat 14. Piek H. zonder beroep, n.h. Laat 32. Offerhaus A. M. zonder beroep n.h. Gees tersingel 37, Hurk van |der G. dienstbode, r.k. Luttik- Oudorp 11, Hollenberg G, boerenknecht n.h. Egmon- dermeer 8, lersel van A. filiaalhoudster, r.k. Lange- straat 6.: Groot de J. zonder beroep, n.h. .Verlengde Landstraat 9. Pullens J. H, ;M. Ambtenaar R. öpv. Gest. r.k. Spoorstraat 16. Dróge A. C. modiste r.k. Langestraat 17. VERTROKKEN PERSONEN. Brunklaus A. M, A. zonder beroep n.h. Langestraat 8, Amsterdam, Pesser R. zonder beroep n.h. Zijdam 8, Ermelo. Vis M. M. sigarenmaker, n.h. Landstraat 50, Hoorn. Laan N. zonder beroep, n.h. Fnidsen 76 Velsen. Bakker D. zonder beroep, n.h. Omval 9a St. Pancras. Admiraal M. dienstbode, r.k. Vertironken- oord 10, Heiloo, Smeenk G. zonder beroep, n.h. Snaarmans- laan 72, Groningen. I Vonk J. zonder beroep, n.h. Spoorstraat 91, Zuidbfoek. Duinker M. J. koopman d.g. Geestersingel e 38 Bingeii (Duitschl.) Modder D. J. boerenarbeider n.h. Omval 35 Oudendijk. Stokvis M. zonder beroep, N. Isr. Voormeer 22a, Naaiden. Smiars P. H. rijwielhersteller r.k. Clarissen- buurt 33, Amsterdam. Schuijt J. K. zonder beroep n.h. Katnaal- Jcade 47, Bovenkarspel. Janssen P. C. dienstbode r.k. Emmastraat 81, Nibbixwoud. Berg van den H. C. banketbakker e.l. Em mastraat 81, Egmond aan Zee. Steen van der J. H. onderwijzer r.k. Var- nebroek 22, Hoorn. Kuiper G. (dienstbode r.k. Verdronkenoord 23, Assendelft. Hop E. zonder beroep, dig. Raaksje 2, Velsen. Erkelens van C. magazijnmeester geref. Var- nebroek 14, N. Scharwoude. Pier J. A. manufacturier r.k. Payclop 5, Amsterdam. Koopman A. huishoudster n.h. Nieuwstraat 8a Obdam, Smit F. burgemeester geref. Kennemerpark, 18, Steenderen. Metselaar C. dienstbode, r.k. Magdalenen straat 7, Castricum. Modder L. zonder beroep, n.h. Kinhcim- straat 30, Harenkarspel. Roelofs G. Timmerman n.h. 1ste Kabel straat 5, Zaandam. Alberti L. M. modiste n.h. Heul 12, Am sterdam. Bakker 'de A. dienstbode n.h. Langestraat 97, Leiden. Pfaltzgraff J. F. horlogemaker n.h. Cla- rissenbuurt 59, Beverwijk. Beers M. wagenmaker n.h. Keizerstraat 19, Scherm erhorn. Pieket-Weeserik C. barbier geref. Kooltuin 29; Zaandam. Vis G. magazijnmeester n.h. Geestersingel 35, Oterleek. Verkortingen: n. |h. Ntederl. Her vormd! T. k. Roomsch Katholiek, d. g. Doopsgezind, l dl. fhl ,=5 Leger des' Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantsch. h. 1. Hersteld Luthersch. e. 1. Evangel. Luthersch. n. i. Ne- derlandsdh Israëlitisch, w.h. Wlaalsch Hervormd, e.g. Christelijk Gereformeerd, V. g. 'Vrije Gemeente. Agenda's van Coöp. Boerenleenbanken gelieve men voortaan op te lenden aan >De Boer<, dat ia het oigaan daarvoor. K. v. D te B. W(i baddon een artikel daarover reeda in de peD. Zie dit nummer. Alkmaar. Geboren29 Mrt. Reindert, x' van Jan Brouwer en Attje van Rijt. Hendrikua Johannes, x. van Petrne Blankendaal en Alida Emke. Johanna Wilhelmina, d. van Gerrit Eijking en Mietje Hoviua. 1 April. Nicolaas Hendrik, x. van Nieoiaas Wieae en Oatbarina Maria Voorman. Ondertrouwd 20 Mrt. Wilhelmus Hendri cua Joaepbui Timmer en Wilhelmina de Voa. Getrouwd30 Mrt. Andriea Engbrenghof en Eiiaabeth Hop. Overleden: 29 Mrt Dirk Kleijmeer, 81 j. Ebelina Catharina Spijkerman, wed. Johannea Holamuller, 91 j. 30 dito. Eiiaabeth Jacoba Bouff, geh. met Jan Pieter de Klerk, 56 j. Jan, x. van Jan Tedema en Hilltje Talama, 1 mud. 31 dito. Cornelia Bteeman, 48 j. Algemeen* R. K. Prop. Club >St Petrus.< Vergadering op Maandag 3 April 1911, 'a avonda 8 uur in het lokaal Konijn, Dijk. Openingnotulenverslag K. S. A. lexing Beeldendienat Installatie nlenwe leden mededeelingen peraactie rondvraag en sluiting. Timmerlieden-vereeniglng „St. Jozeph." Zondag 2 April 's morgena 7 uur, aal een H. Mia worden opgedragen in de parochie kerk van den H. Laurentlua, Alle leden worden verxoebt tot de H. Tafel te naderen, getooid met bet insigne. 'a Middags 12 l/t uur, algemeene vergade ring, tevens jaarvergadering van het Werk- looxenfonda, beatuuraverkiezlng enx. Aller opkomst noodxakelijk. Afdeeling „St. Elolj." De leden worden er nogmaala aan her innerd, dat Zondag 2 April, 'a morgena om 6 uur een H. Mla xal worden opgedragen, voor de leden der Afdeeling, in de kerk van den H. Dominions. De leden worden beleefd vsrxocht dan tot de H. Tafel te naderen. R. K. Gemengd Koor >St, CaeciHa<. Dinsdag 4 en Woensdag 5 April, 'a avonda 8 uur, afionderiyke repetities in het lokaal van den heer Hasea. Betaling der maand- contributie. St. Joseph Club. Zondag 2 April 1911 »St. JoaepLcluhi, (ccllectebeurten). 87» uur Laat No. 11 18 Volgn. 14 Comm. dienst 13—14 lO'/j uur Laat 1 4 6 9 4 ALKMAAR, 31 Maart. Aangevoerd 169 stapels, wegende 10G847 K.G. FabriekskaasKleine kaas f 33,00. BoerenkaasKleine kaas f 33,50, commissie f 29,00, middelbare f 30,50 ALKMAAR, 30 Maart. Aangevoerd 590 Hectoliters alstarwegV^JO a 8.25 H.L. Rogge (nieuwe) f 0,00.t -.0. H.L. Gerat f 4,60 a 0,id. Chev. 1 b,J0 a 7,Haver f 3,65 a 4,Paardeboouen f 7,10, a 7,15, Bruine id. f 14,00 a 15 00 Citroen id, f .00 a Duiven id. f 8,50 a 9,60. Witte id. f 17,a 18,Karweizaad f a Mosterdzaad Rood f a Qeel id. f 0,— a Kanariezaad f 0,a Erwten Groene f 7.a 28,00, Grauwo id. f a 20,id. Vale f a Blauwmaanzaad f a ALKMAAR, 1 April. Aangevoerd 14 Paarden f 75 a 400, 19 Koeien en Ossen f 16 a 250, 275 nuclit. Kalveren f 8 a 24,386 magere Schapen f 20,a 32,00, 124 mag. Varkens f 20,a 34,173 Biggen 13,a 17,00, 9 Bokken en Geiten f 3,a 8 00, 5 kl. Bokjes f 0,30 a 0,50 Boter per kop 62 a 70 ct., Kipeieren f 3,a 3,75, Eenden dito ,0a 0,Lammeren f a SCHAGEN, 30 Maart. Aangevoerd 0— paarden fa 0, stieren en ossen f 0,0,duiven f 0 0, 25 geldekoeien f170 a 230, 72 vette id. 1180 a 315, 29 kalfkoeien f 210 a 280. 0 vaarzen f —0 a 0, 200 nuchtere kalveren f 7 a 26, rammen f a magere schapen 1 a vette id. f a —,00 440 overh. f 22, a i 28,50 0lammeren f a 0 bokken en geiten f 0,a 0 magere varkens f a 0 vette id. per K.G. 48 a 52 ct., 100 biggen f 12 a 18,00, 20 konijnen f 0.50 a f 1.25, 40 kippen f 1,af 1,60, 0 zwanen, 350 Kg. boter f 1,15 a 1,25, 4)00 kipeieren f 2,80 a 3,40, —0 Eendeneieren f 3,90. ASSENDELFT, 31 Maart. Aangevoerd 610 koppen boter f 0.92 a 1.06. 9370 Kipeieren per 100 f 2 50 a f 3.80.19 Schram men f 20.a f 2L.Lammeren f a f 0 korf biggen f per stuk kaasjes f 0.a f .0 per stuk. KROMMENIE, 30 Maart. Aangevoerd 203 koppen boter f 0.95 a 1.05 p. kop, 6250 Kipeieren f 2 75 a 3.75 per 100 stuks. #NIEUW LEVEN", Station N.-Scharwoude 29 Maart. Aangevoerd Rjode kool le soort f 14 75 a 16.2e 30ort 1 12,75 a 14. Kleinere f4.00 a f 12.00. Gele kool le soort f 10. a 11.25 2e Boort f 7.50 a f 9 76. kleinere 4.00 a 7- Deenscbe witte kool 5.75 a 6.75. 2e soort f4 25 a 6.kleinere 1 2 50 a f 4,—. Uien f 3..0 a 3.60. 30 Maart. Aangevoerd Roode kool le soort f 14,a 16,2e soort f 12.75 a 13,75. Kleinere f 4.00 a f 11.Gele kool la soort f 10. a 12. 2e soort f 7.75 a 9 75. kleinere f 2.90 a 6.— Deenscbe Witte kool 6.00 a 6 75 2esoortf6,— a 6.-. kleinere f 2.50 a 4 75. Uien f 3 20 a 3.40. 31 Maart. Aangevoerd Roode kool le soort f 16.CO a 17.2e soort f 12.50 a 14.75 Kleiners f2.75 a 11.25, Gele kool le soort f 11—a f 12.75 2e soort f 8.a 10kleinere f 2.75 a 6 75. Deensche witte kool 7.00 a 7-25. 2e soort f 6,50 a f 6,kleinere f 2,50 a f 5,Uien f 3.00 a 3.50. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Maart. —0 baal wortelen f 0,a f 0, 0 bloemkool f ,0 a 00 bloemkool 2de soort f 0.a 0.—. 7500 roode kool 5.00 a 9.20 per honderd. 30600 gele f 3.00 a 7.90. 2300 wit f 2,50 a 6.10 222 baal uien f 3.05 a 3.60. 30 Maart. —0 bloemkool 0,a 0, 2e soort a.5400 witte kool 3.00 a 5.70, bos wortelen f 0,a 0,7800 roode kool f 5,50 a 9.80. 23300 gele f 3.00 a 9,10. 31 Maart. —00 bloemkool 0.a.0. 2de soort bloemkool 0.a 0.b. wor telen 0.—a11000 roode kool 6.11.25 36700 geel 3,00 a 7.20. baalnep f 0.a 0.278 baal uien f 3.05 a 3,40. baal wortelen f 0,a 0. Het Engelsch Amerlkaansch Arbitrage verdrag. Biyee en Knox hadden gisteren te Washing ton een langdurig onderhoud, waarbij het voorgesteld arbitrage-verdrag tusechen Enge land en Amerika in bij «onderheden batpro- ken werd. Naar gemeld wordt hebben de onderhan delingen e6n bevredigend verloop. J Hoden overleed tot onze diepe droefheid geheel onverwacht, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader in den ouderdom van 87 jaren in leven Kerkmeester der R K. Kerk van Llmmen. Alten die den overloder.e ge kend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Uit aller naam, Wed. J. DE WINTER Kool Limmen 81 Maart 1911. Er biedt zioh aan een net R. K. MEISJ3, oud 15 jaar, om de vrouw in de huishouding behulpzaam te zijn. Er zal meer gelet worden op goede be' handeling dan op hoog ioon. Te bevra gen bij S. KLAVER, St. Pancras. Met 1 Mei a.s. gevraagd een R. K. DIENSTBODE, bij G. P. BROU- WERS, Egmond aan de Hoef. DIKNfSTBODjE. Met 1 Mei wordt gevraagd een flinke R. K. DIENSTBODE, niet beneden de 20 jaar. Br. tr. bureau dezer oourant onder No 800.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2