Sorklsjstoa. PLAATSELIJK NIEUWS. i AMSTERDAM. Parochie H. Nioolaas (Prins Hendrik-kade), Zondags: 7, half 9. en 12 uur stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, Parochie H. Jozef (,,De Papegaai), Kalverstraat bij de St Luci ens teeg. Zondags: 7 uur, half 9. en half 10 stille H.H, Missen, kwart «oor 11 Hoogmis, t j i ALKMAAR. Parochie van den H. Dominions. Zo. 6 nnr on half 9 stille HH, Missen half 8 uitreiking van de H. Oommuniehalf 11 Hoogmis. Na den middag ten 2 nnr en half 4 de Catechismus ten 3 uur Vespers en ten 5 uur Congregatie Di. 9 nur ges, Dienst ter eere van St. An- tonius, 7 uur Lof en meditatie Wo. 7 nur Congregatie Do. ten 9 uur ges. maandstond voor Adri- anus Peperkamp, 's avonds van 5—6 uur gelegenheid om te biechten Vr. 1ste Vrijdag der maand ten 9 uur ges. Dienst to. eere van het H. Hart, 's av. 7 uur Lof en Kruisweg Za. 's av. 7 uur Lof. St. Jozefkerk Zo. 1ste Zondag der maand, volle aflaat, half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, half 1 repetitie voor de bruidjes die van avond in de processie meegaan, half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin van de Allerheiligste Rozenkrans. Ma. 7 uur Lof met gesangen Dl. 1ste Di. der maand, bijsonder toegewijd aan den H. Vader Dominicus, volle aflaat, Wo. Feestdag van den H. Vincentius be lijder van onse H. Orde, volle aflaat. Do. van 5—7 uur gelegenheid om te biech ten, 7 uur Lijdensmeditatie Vr. Feest der Zeven Smarten van Maria, volle aflaat, tevens 1ste Vrijdag der maand, bijsonder toegewijd aan het Godd. Hart van Jesus, half 8 ges. H. Mia met uit. stelling van het Allerheiligste, 's av. 7 uur Lof met gesangen ter eere van het God delijk Hart en Eereboete In de week de HH. Missen te7>/a en 9 uur A.s. Zondag begint de Paaichtjd, de geloo' der St. Dominicus parochie kunnen hun Paaschplicht ook vervullen in de St. Jo- sephkerk. RURMEREND. Zo. Ie Zo. d. maand 71/, en 9 uur stille HH. Mis sen, half 11 Hoogmis, Na de H. Missen schaalcollecte voor de armen en weesen 's middags 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers, half 7 Lof met Lijdensmeditatie. Wo. 's av. 7 uur openbare vergadering der H. Familie Do. 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 's av. 7 uur Oefening van den H. Kruis weg, Za. den geheelen dag, behalve van 12—3 uur, gelegenheid om te biechten, 's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Bosenhoedje Zo. a.s. Palm-Zondag, begin van de Faasch- tjjd In de week de HH. Missen te half 8, kwart over 8 en 9 uur Dinsdag geen H. Mis te half 8. Desa week gewoon Catechismus fiCHAGEN. Zo. HH. Missen te 7 uur en half 10; half 2 Catechismus, half 3 Vespers, 7 uur Lol en Lijdensmeditatie Wo. 8 uur ges. H. Mis, Do. 7 uur Lof Vr. 8 nur gei. H. Mis. 7 uur oefening van den H. Kruisweg Za. 's avonds 7 uur Lof met Bosenhoedje. HEILO. Zo. Passie Zondag, 1ste Zo. der maand, te verdienen volle sfhat, 7 uur stille H. Mis, half 10 Hoogmis met predicatie, half 2 Catechismus, half 3 Meditatie en lof Za. 9 en 11 uur onderrichting voor de kin deren, die nog niet sjn aangenomen en tot de H. Paaschcommunie worden toe gelaten. Di., Wo., Do. en Za. de HH. Missen om half 8 en half 9 Do. 's midd. van 5—7 unr gelegenheid om te biechten Vr. 1ste Vr. der maand bijionder toegewijd aan de verèering van Godd. Hart tevens feestdag van de 7 smarten van Maria half 8 gei. H. Mis met plechtige uitstel ling van het H. Sacrament voor de lev. en overl. leden der Broederschap der Ge durige Aanbidding daarna stille H. Mis voor de leden van het Genootschap van het H. Hart, half 7 Kruiswegoefening, waarna vereering der reliquie van het H. Kruis, Za. Vanaf 3 uur gelegenheid om te biech ten, half 7 Maria lof Van de laatste H.H. Sacramenten voorsien Jacobus de Wit, Cornelia Zeeman en Ja cobus Enke. In den Heer overledenJacoba Bakker Zo. Begint de Paaichtjd. Op gewone dagen catechismus BERGEN. Zo. 7 nur Vroegmis half 10 Hoogmis 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers met de >Pro- fundis». Ma. 8 uur de 1ste H. Mis, 9 uur 2de H. Mis als geleten jaargetij voor Hendrik Kool De overige dagen der week de HH. Missen te 71/1 en Sllt uur Vr. 's av. half 6 Lof en Kruisweg. Za. 's middags vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten. Van de laatste HH. Sacramenten voorilen Oatharlna Henneman, wed. J. Groot, vr. Jb. LejjeD, Nic. Vrasdonk In den Heer overleden Willem Jak 5CHO0RL. Zo. 7 uur H. Mis, 91/» uur Hoogmis l'/i uur Catechismus, 2 uur maandelijks aan- biddingsuu r Vr. 8 uur gei. H. Mis, 7 uur Kruisweg Za. van half 4—7 uur biechthooren Catechismus volgens gewoonte. BediendWilhelmina Polle—Louter, Oathar. Stam—Hoebe, Maria Zwagerman en Ja cobus Beemsterboer EGMOND AAN ZEE- Zo. Passie Zondag 7 Vi en 10 uur HH. Missen 2 uur Kruiswegoefening, 7 uur Lof en Lijdensmeditatie In de week de H. Mis te kwart over 8 Wo. 7 uur St. Jozef-lof Do, van 6—7 biechthooren Vr. 1ste Vrijdag der maand toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart, tevens feestdag der Zeven Smarten der Allerh. Maagd, 7 uur Lof en eereboete Za. van 37 uur biechthooren, half 7 Lof met Bosenkrans A.s. Zondag Begin van den Paaschtijd EGMOND-BINNEN. Parochie van don H. Adelbertus. Zo. Passie-Zondag, 7 uur de jaarl. H. Mis voor Cornells Mtijne en Maria Apeldoorn, half 10 de Hoogmis voor de Parochie, 's middags ten 1 uur Catechismus, van 2—3 uur is de kerk geopend om de Kruisweg te houden, half 7 Boetelof met Ljdeni overweging Wo. half 7 Lof met Bosenhoedje Vr. 1ste Vrijdag der maand bijsonder toe gewijd aan Jeins H. Hart, 7 uur gez. H. Mis met uitstelling van het Allerh. Sacra ment voor de leden van het Gen. van het H. Hart, de 2d'e H. Mis half 9, 's av. half 7 Lof ter eere van het H. Hart met Bozenhoedje en acte van Toewijding In den Heer overledenJoanna Alleman— Franse LANGENDIJJK (Neord-Scharseoude). Zo. 7 uur vroegmis met onderrichting, na de Consecratie uitreiking der H. Com., 10 u. Hoogmis met predicatie, half 3 Vespers, 6 uur Lof met Lijdensmeditatie Ma. Na de H. Mis van half 9 voorberei ding der Kinderen tot hun Isle H. Com munie. Di. 7 uur le H. Communie der kinderen, daarna de onderrichting, te half 9 de H. Mis ter eere van den H. Antonius, 's middags om 4 uur gezamenlijke oefe ning voor de kinderen die aangenomen zijn en 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, na de H. Mis en het Lof vereering der reliquie Wo. half 9 maandstond voor Koosje Prins— Waardenier, na de H. Mis van half 9 voorbereiding voor de kinderen die den volgenden dag aangenomen worden Do. 7 uur 1ste H. Communie van de jeug dige kinderen, 's middags om 4 uur ge zamenlijke oefeningen en 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, van 5—8 uur gelegenheid om te biechten Vr. 1ste Vrijdag der maand, half 9 ges. H. Mis met uitstelling van het Allerh, Sacra ment, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hart w.o. Bosenhoedje, de Litanie van het H. Hart en eereboete Za. van 4 uur af biechthooren Bediend Dirk Bruin OverledenKoosje Prins—Werdenier en Aagje Goudsblom AKERSLOOT. Zo. 7.30 en 10 uur HH. Missen, 1 uur Catech., 2 uur Vespers, daarna lied 19 Do. na de H. Mis biechthooren Vr. le Vrijdag der maand, tevens feestdag der 7 smarten van Maria, 7 uur Lof met lijdensmeditatie,' daarna lied 96 Za. na de H. Mis en van 3—6 biechthooren, Aanstaande Zondag begint voor deze parochie de paaschtgd W ARMENHUIZEN. Zo. 7 uur en half 10 HH. Missen, 1 uur Catechismus, 2 uur Kruiswegoefening In de week de H. Mis ten 8 uur Do. 7 uur Ljdensmeditatie Vr. 8 uur gezongen H. Mis, waarna Kruis wegoefening, 7 uur Lof Za. van 3—7 biechthooren HEER HUGQWAARD. Parochie St. Dionysius. Zo. 7 uur voor overl. fam. 10 uur voor de parochie, half 3 meditatie en Lof Ma. 8 uur voor A. Goudsbloem, 9 uur voor K. Hoogeboom Di. 7 uur voor Wed. Snel, 9 uur voor wed Poland. Wo. 8 uur voor J. Weel en N. de Boer 9 uur ges. jaargetij voor S, Koning Do. 7 uur voor O. Konijn 9 uur voor J. Wester en S. Steur Vr. 7 uur P. Bood 9 uur ges. maandstond voor P. Krujer. Za. 8 uur en half 9 voor P. D. van Bjn en S. A. de Klerk Vrjdag 7 uur Kruiswegoefening Catechismus gewone dagen Parochie van het H. Hart. Zo. 7 en 10 uur de HH. Missen, 's mldd. 2 uurj Ljdensmeditatie Ma. voor Willem Stoop en Wilhelmina Boo- denburg Di. voor Cornelis Bos en Petronella Apel doorn Wo. Tot zekere intentie, 's av. 7 uur plech tig Lof ter eere van de H. Maagd. Onder het Lof sal het beeld van de H. Maagd worden gewjd, en tevens een predicatie worden gehouden door den ZeerEerw. Heer P. de Graaf, Pastoor in 't Veld Do. voor Jan van Zelm en Agatha van der Molen, 's mldd. vanaf 3 uur gelegenheid om te biechten Vr. 1ste Vr. der maand en tevens feestdag van de 7 Smarten van Maria. Tot zekere intentie. Dien dag zal de H. Communie worden uitgereikt, ten 6 uur, half 7 en voor de H, Mis van half 8, 's av. 7 uur Lof met Litanie en toewjding Za. Voor de Z.E.H. Antonius Wilhelmus Scholte, 's midd. vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten, 's av. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Zo. Plechtig aannemen der kinderen van 11 jaar. De Vroegmis half 7 voor de fam Groot—Krujer, 9 uur voor de Parochie Wo. Het gebruik van vleesch en Vr. het gebruik van vleesch en vet verboden URSEM. Zo. 7 uur voor de Parochie; half 10 voor de lev. en overl. leden v. h. Kruisverbond lste Zondag der maand. Volle aflaat. Schaal voor de school. Namid. 1 Catech. 7 uur Ljdensmeditatie. Ma. 8 uur voor Doortje Schaap. Di. 8 uur maandstond voor Aafje Groot en N. de Wit. Wo. 8 uur maandstond voor Jan Oomman- deur en fam. Do. 8 uur gei. H. Mis voor de lev. en overl. leden der Br. Ged. Aanb.-, 's avonds van 6—8 uur biechthooren. Vr. 8 uur voor Cornelia Frinse. le der maand Volle aflaat leden Apostol. 7 uur Lof met toewjding. Za. 8 uur maandst. voor Maartje Koster en A. Pater; 's nam. 3—4 en 6—8 biechth. Zondag, Palmzondag, begint de Paaschtjd. Door de week dagel. Catechismus. TUITJENHORN. Zo. 7 uur voor overleden ouders, half 10 voor de gemeente, 2 uur Ljdensmeditatie. daarna kort Lof Ma. 8 uur voor W. M. v. Elwe en echtgen. half 9 voor overleden familie Mathot Di. 8 uur voor C.Bos en M. Strooper, half 9 voor J. Morsch en Anna Weel Wo. 8 uur voor Nicolaas van Dam, half 9 voor overleden ouders C. Bos Do. 8 uur voor Jacob Buter, half 9 vosr Anna Pater—Without Vr. feestdag van de zeven smarten van Maria, tevens le Vrjdag der maand, 8 uur voor de overl. leden van den Bozenkrans, half 9 voor Cornelis Groot en Antje Sljkerman, 9 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, 7 nur Kruiswegoefening Zs. 8 uur voor Jan Weel en Engeltje Komen, half 9 voor Pieter Weel en Aagje Kums, van 3—7 uur biechth., 7 uur Maria Lof Zo. begin van den Paaschtjd, 7 uur voor Mevr. de Wed. W. M. van Elwe, half 10 voor de gemeente Bediend: Hermina Bommer en Maartje Fil mer—Zomerdjk OverledenPetrus Baars LIMMEN. Zo. 71/) unr stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catech., half 3 Lof met Ljdens meditatie. Vr. half 8 oefening van eerherstel, toewj ding en ges. H. Mis met uitstelling, 7 uur Kruiswegoefening Zo. 7 uur stille H. Mis, half 10 Hoogmis. Catechismus volgens gewoonte Van de laatste HH. Sacramenten voorzien: Anna Kujs In den Heer overledenJoannes de Winter CASTRICUM. Zo. 7 uur voor de parochie 10 uur voor Jacobus Kujs Ji., 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers Ma. 7 uur voor Cornelia Kujs geb. Kraak man, 8 uur Overl. leden der Broederschap der geloovige zielen Di. 7 uur voor Nicolaas Goes, 8 uur voor Anna Appelman geb. Boots Wo. 7 uur voor Jansje Stet en Marjtje Scheerman, 9 uur gez. Jaargetj voor J. Schujt Do. 7 uur voor Cornelia Bes geb. Duin, 8 voor Petrus Duin als lid van Piötas Vr. 7 uur ter eere van den H. Antonius, 8 uur voor de leden van het Gen. van het H. Hart. Za. 7 uur voor Theodoras Schotvanger en Cornelia Kujs, 8 uur voor Pastoor Spie- kerman. UITGEEST. Zo. 7 uur voor Math js Groot, half 10 voor de parochie, 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, 7 uur Lof met meditatie Ma. 8 uur voor Antje Duinmejer, half 9 voor Pieter Kaptein Di. 8 uur voor Martinus Kujper, half 9 voor Arie Bakkum en Cornelia Groen Wo. 8 uur voor Elisabeth Groot, half 9 voor Math ja Groot Do. 8 uur Ter eere van het H. Sacrament, half 9 tot zekere intentie, van 4—6 uur biechthooren Vr. lste Vrjdag der maand 8 uur voor Cornelia Bjs huisvrouw van Engel Bak kum, 81/j uur voor Maria Cornellsse hvr. van Cornelis Boodenburg, 7 uur Kruis weg, Za. 8 uur en half 9 voor Mathjs Groot. 4 uur biechthooren, 7 uur Maria-lof HEEMSKERK- Zo. 7 uur vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Kruisweg, half 7 H. Familie In de week de HH. Missen half 8 en kwart over 8, Zaterdag alleen kwart over 8 Catechismus naar gewoonte Do. half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Ljdensmeditatie vanaf 4 uur biechthooren Vr. half 7 Lof met Litanie en verdere ge beden ter eere van het Goddeljk Hart Za. vanaf 3 uur gelegenheid om te biech ten, half 7 lof ter eere van de H. Maagd. ASSENDELFT. Zo. 6 uur jaardienat voor de lerende leden der Br. Ged. Aasbidding, 7 uur maand stond voor Guurtje Vrouwe—Bregten, 8 uur jgt. voor Grietje S«. Kroon, 10 uur voor de parochie, 2 uur algemeene aanbidding, 7 uur lof, processie en Te Deum Ma. 7 uur voor Oath Maria Terra—Boon, half 8 voor Eogeltje Kroon en overl. fam. Dl. half 8 voor Grietje Kramer en overl. fam.. half 9 voor G. J. Es. Kramer Wo. half 8 voor Oathaiina Kersens—Nielen, half 9 om Gods zegen af te smeeken over het gezin en bedrijf van degenen, die lammeren voor de kerk hebben geweid Do. half 8 jgt voor wed, Duifje Thorborg— Kajk, half 9 voor Jan Jz. Hejne Vr. half 8 jgt. voor Maartje Velserbcer Brakenhof, half 9 voor de lev en overl. leden van het Genootschap der 33, ter eere van het H. Hart van Jesus Za. half 8 voor O. Jz. Kramer en Maria Hoogewerf, half 9 voor J. M, E. Corne llsse—Kramer Woensdag en Vrjdag half 9 gsz. H. Mis Vr. 7 uur oefening van den H. Kruisweg Za. na de H. Mis en om 4 uur biechth. KROMMENIE, Zo. half 8 voor de Parochie10 uur tot intentie van de Naaikrans >St. Elisabeths, na de Hoogmis Catechismus 7 uur Me ditatie. A.s. Zondag collecte schoolfonds Ma. 8 uur voor overledenen, half 9 voor P. J. van Gelderen en Anna de Wit Di. 8 uur ter eere van St. Antoniu», half 9 voor Trijntje Vergouw—Schotvanger Wo. 8 uur voor Jacobus Koopman en Oatha rlna Gaal, half 9 voor Willem Noom en echtgenoote Do. 8 uur voor Engel van Garven, half 9 voor Lena HuismaD, 6 uur lof en biechth. Vr. 8 uur gei. H. Mie voor Henricus Boon, als lid van het Genootschap van het H. Hart, half 9 voor H. Velseboer en echtg. Za. 8 uur voor overledenen, half 9 voor overledene familie Meijer -Molenaar Bediend P. Al, Oatharlna Palmboom, Maartje Kieft en Trjntje Vlas Catechismus naar gewoonte WORMERVEER Zo. De H.H. Missen te 71/s en 10 uur. 'a av. 7 uur Lof en Lijdensmeditatie Ma. half 9 Uitvaart voor Maria Gisken ge boren Brinkman Dinsdag en Woensdag te 8 uur de H. Mis Donderdag 8 uur gei. H. Mis, 's avonds 7 u. Lof ter eere van het H. Sacament, Vr. lste Vrjdag der maand toegewjd aan het H. Hart van Jezus, te 8 uur de H, Mis, 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. 8 uur H. Mis en ?s midd. van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. BEEMSTER. Zo. HH. Missen, Catechismus en Vespers als gewoon, ook in de week, behalve: Ma. en Di. na de H. Mis catechismus voor de aannemelingen, half 12 voor de grooten Wo. 's morgens catechismus voor de aan nemelingen, 's middags aan den Volgerweg, van 6—8 uur biechthooren Do. le H. Mis half 7, 2e gez H Mie 8 uur, w.o. Eerste H. Communie dar kindereu Vr. gezongen H Mis ha-f 9, Kru'sweg enz. 7 uur Lef H. Hart Za. le H. Mis in 't Gesticht, biechthooren en lof naar gewoonte Bediend: Maria Ondejans—Poel, Wed J. Poel en J. Schipper Overleden Maria Stadegaard—Koopman ZUID ZIJBE. Zo. half 8 voor wed. van Bergen, kwart voor 10 voor de parochie, 2 uur Kruisweg Ma. voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overleden familie Di. voor Pieter Polder, Gertrudis Meijering en hun nakomelingen Wo. voor Arie Schouten, zijn huisvr. Geer- truida Polder en Nicolaas Schouten Do. voor Matthias Blaauw Vr. voor de leden van het Apostolaat des Gabeds en de Aartsbr. van het H Hart Za. voor Joannes Groot en Anna Koning ANNA-PAULOWNA. Zo. half 8 voor overl. ouders, 10 uur voor de Parochie, 9 uur Catechismus3 uur Vespers, 7 uur Lof en Ljdensmeditatie Deze week Catechismus als naar gewoonte Ma. en Di. 8 uur voor overledenen Wo. 8 uur voor Joanna J. Jansen—Viseer, vleeschspjzen verb., alleen vet geoorloofd Do. 8 uur voor overledenen, van 5—7 uur biechthooren Vr. 8 uur gez. H. Mi» voor J. A, Strooper— Sombroek, 7 uur Lof en eereboete, vleesch en vet verboden Za. 8 uur voor overledenen, van 5—8 uur biechthooren NOORD-SCHARWOUDE. Concours. Voor het in Juni a.s. al-, hier te houden concours van harmonie- en fanfarecorpsen is door Z. K. H. Prins Hendrik een bronzen medaille geschonken. ZUID-SCHARWOUDE. K o 1 f w e d s t r ij d. Door ide Sociëteit „Op Maat" is voor Iden alhier te houden kolf- wedstrijd van den Ned. Kolfbond het eere voorzitterschap, van genoemde sociteit op- gedi-agen aan Iden WelEd. achtb. heer J. W. C. Kroon, burgemeester en notaris alhier. Verkooping. Uitslag der Donderdag gehouden verkooping ten overstaan van no taris Kroon: le. Huis, erf en bouwterrein te Zuid-Scharwoude eigendom van de erven wed. H. Kramer f2311, kooper de heer K!. van Kleef, alhier. 2o. Een akker bouw land inden Noord-Scharwouderpolder,groot 11 snees eigenaars als boven f 704, koo per Ide heer D. Swager te Nd. Scharwoude. LANGENDIJK. Debatingclub, In de Donderdag ge 'houden vergadering der Debatingclub „St. Michael" bracht de voorzitter een woord van dank en hulde aan den oud-Moderator kapelaan Ratté voor de moeite en opof fering die hij :zidh steeds voor de ver- eeniging en voor Ide ontwikkeling harer leden heeft getroost. Het verlies dat de ver- eeniging lijdt door kap. Ratté's heengaan betreurend, sprak de voorzitter de hoop uit, dat dit verlies vergoed zal worden door den nieuwen Moderator, wien hij een har telijk welkom in de vereeniging toeroept. De W.Eerw. heer Pompe het woord verkrij gende zegt zooveel f in zijn vermogen is voor de ontwikkeling der leden tg zullen werk zaam zijn en de kracht en tijjdi die hijf hieraan geven kan hiervoor te geven. Hierna werden door ZijneerW, een drietal door de leden gestelde vragen op bevattelijke wijze beantwoord, OESDOM. Volgens gewoonte der laatste jaren had op het feest van Maria Boodschap de opening der bedevaarten plaats. Het was Zaterdag niet een der „negen mooie dagen van Maart" en toch was het op „Kapel" groote drukte van bezoekers der aloude bedevaartplaats van O, L. Vrouw ter Nood. Ten drie ure begonnen de oefe ningen in de genadekapel, die overvol was. Pastoor Seuter, vergezeld door den kape laan, besteeg den catheder en deed het lied aanheffen „Lieve Moeder van den Heer" en daarna het „Willibrordus' lied", gevolgd door „Magnificat" dat door alle aanwezigen werd gezongen. Eene korte toe spraak ging het Rozenhoedje vooraf, tot in tentie van den Paus, waarna de litanie y. Maria werd gebeden voor de bekeering v|an de vijanden der H. Kerk. Het aloude lied ter eere van Sint Willi- brord, uit het boekje van het Bisschoppelijk Comité, volgde en Ide plechtigheid der ope ning, waarbij nog tot verschillende inten ties werd gebeden, sloot met „het lied van lof 'en Idank". Niet slechts Heilosche parochianen, maar ook velen van leiders, namen (deel aan deze openingsplechtigheid der bedevaarten voor het jaar 1911. Hadden wij reden van te vredenheid in het vorige jaar, omdat er ruim dertig pelgrimstochten hierheen kwa men, geleid door ruim tachtig priesters, het llaat zich aanzien, dat het getal hiervan dit jaar weder grooter zal wezen. Reeds nu hoorden Iwij van nieuwe plannen, CASTRICUM. Qemee nteraad. Woensdag 29 Maart vergaderde de Raad dezer gemeente. Aan wezig alle leden. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Besluit van Oed, Staten tot het opbouwen der woning van de wed. Castricum. 2. Een schrijven va:n de commissie voor eene stoomtram Egmond aan Zee,-Castri cum, waarin werd verzocht, om 300 gulden bijdragen, welke terug zullen worden ge geven, als de tram tot stand komt. De heer Goes meent, dat er al een goede gift gedaan is door de gemeente Castri cum, omdat zij den weg kosteloos willen afstaan. De heer Valkering zegt, dat Ide gemeente er wel voordeel bij zal hebben, als de tram tot stand komt. De heer iTwisk merkt op, dat nu het publiek over Alkmaar reist, doch het zal bij totstandkoming der ham meer naar Castricum trekken. D|e voorzitter zegt, dat als de zaak in o(rd ekomt, jdie gift ook Wel gedaan kan worden De heer- O. Kuis zegt: steunen of niet, er moet iets besloten worden. Dje heer Valkering wil wel 300 gulden toestaan, indien de tram tot stand komt. Besloten werd tenslotte 300 gulden te geven, indien er zekerheid bestaat dat er een tram komt, waarvan mededeeling zal Worden gedaan, doch zoo er niet op in te gaan. Die voorzitter deelt mede, dat de heer Lamot uit Alkmaajr aan de Duinen is be gonnen met het opnemen der wegen en verwacht dus spoedig opgaven. 3. Mededeeling, dat er op de post on voorziene uitgaven nog enkele bedragen bij moesten geschreven, welke te laat Waren in gekomen, 4. dat er nog geen verloskundige is ge vonden. De Burgem. heeft een onderhoud gehad met Dr. Schoonboff, waaruit bleek, dat de advertentie in 't Vakblad valseh Was geweest en waairbij hij had toege zegd geen verlossingen te zullen doen on- Ider de 15 gulden, zoodat de dokter dus geen concurrent voor de juffrouw zou zijn. De heer Goes tvraagt nog eens in de ad vertentie het salaris een weinig te Verhoogen met de mededeeling er bij, dlat de dokter heelemaal geen concurrent zal zijn. Beslo ten werd nogmaals een oproep te doen met hetzelfde salaris. Bij de rondvraag informeert de heer Goes of de aanvang der openbare school weer niet om! 9 uur des morgens kan zijn, Deze

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 6