MULDER QUAX, 4 pCl. Geldleening St. Jozefkerk. verzilvering van JULI-COUPONS MULDER QUAX, MULDER QUAX, Voor de bevelen zich aan Alkmaar, Dijk 30. Purmerend, Koemarkt 66. Kiezers, laat dit niet ongelezen 1 buitenland. binnenland. plaatselijk nieuws. 5 pCt. Geldleening Corporation „SISTERS OF CEARIT7 of the Souse of Providence in the Territory of Washington", SEATTLE. Alkmaar. Purmerend. Parochie van den H. Dominicus te ALKMAAR. ALKMAAR. PURMEREND. 30 Juni 1886—30 Juai 1911 burgerlijke stand. marktberichten: De kiesvereenigingen hebben gespro ken, de candidaten voor de gemeente raadsverkiezingen zijn gesteld. Nu gaat het niet meer aan, dat men niet sfeunt de candidaten door de kiesvereenigingen gesteld. Willen wij op politiek gebied wat uitrichten, dan is de eerste eischorga nisatie. En eerste eisch van organisatie is zich houden aan wettig genomen be sluiten. Wie dat niet doet, benadeelt zijn eigen partij op grove wijze. Daarom Katholieken, plichtgetrouw allen, tot den laatsten man toe, ge stemd op de candidaten door uwe kies- vereeniging gesteld. SPANJE. Het Eucharistisch Congres. Naar die (berichten luiden, is de groote pro cessie ofi Donderdag! j.l, ter gelegenheid .van het Eucharistisch Congres te Madrid, schitterend g eslaagd. Prachtig was de versie ring der stad. De huizen waren met kostbare gobelins behangen en een, bloemen regen daalde steeds og de processie neder, .Onder de deelnemers bevonden zich 20,000 schoolkinderen en 80,000 arbeiders met 4000 banieren. Afgevaardigden van bei de Kamers, afgevaardigden van de Spaan- sche grandes en de academiën, de ridders van het H. Graf en van S.t, Johannes van Jerusalem, 2 aartsbisschopgen, 65 bisschop gen en 3000 geestelijken namen, mede deel aan de overweldigende betooging, evenals de hooge officieren van land- en zeemacht, de leden van den Madridschen gemeenteraad de ridders van het gulden vlies, leden van oude adellijke families in hunne ouderwet- sche pronkrijtuigen enz, Og de Plaza Cibiles was een groot altaar oggericht, dat schitterde van goud en edele steenen, Hier gaf de kardinaal-legaat den zg^en met het Allerheiligste, Xegen zonsondergang kwam de processie bij het koninklijk slot aan. Een-en-twintig kanonschoten werden ge lost, De kardinaal-legaat zegende in naam des Pausen de kon-nklijke familie, alsmede de knielende volksmenigte. Ondanks dat hier en daar groepjes repu blikeinen eenig tumult trachtten te veroor zaken, liep alles in de beste orde af. Nooit heeft Madrid zelfs volgens ge tuigenis van liberale bladen zulk een gircotsche betooging aanschouwd, FRANKRIJK, Het nieuwe Ministerie. De „Croix" .vertelt nog 't een en ander van het nieuwe kabinet en idle personen, die er deel van uitmaken. Het telt negen leden, .wier namen voorkomen in het jaarboek van de .Vrijmetselarij, Het zijn: Dielcassé, Chau- met Besnard, Augagneur, Dujardiu-Beau- metz, Klotz, Couyha,. Pams en Renoult. De „Libre Parole", voegt er nog de na men .van Malvy, Steeg en Messimy aan toe, Iwee op den voorgrond tredende minis ters zijn verder militante Protestanten n,l. Steeg en de Selves; minister Klotz, is een Israëliet; minrter Steeg is verder een Duit- scher, die i. jg slechts sinds zeer korten tijd als Franschman genaturaliseerd is. Caillaux en Gruppi zijn de eenige in het nieuwe ministerie, die geen vrijmetselaar zijn en ook geen Protestant of Israëliet, maar hun verleden doet evenmin eenige il lusie wekken. Men kan uit die korte opsomming gemak kelijk nagaan wat de katholieken te ver wachten hebben van „ceux qui nous gou- vernent", zooals de „Croix" zegt, iEariefwet. Het plan bestaat, zoo mo gelijk, a-s, .Woensdag het onderzoek der .Ta rief wet in de afdeelingen van de Tweede Kamer aan te vangen. Vraagpunt li. De Tweede Kamer beantwoordde met 54 tegen 13 stemmen het yraagpunt II ontkennend. "Deze vraag luidde: „Is het wenschelijk Üe ziekteverzekering uitsluitend te doen plaats hebben bij van overheidswege in te stellen organen,: Bakkerswet. Het voorstel - Brummel- kamp om de Bakkerswet alsnog aan de lijst der werkzaamheden toe te voegen en haar dus nog vóór de zomervaeantie te behan delen, werd verworpen met 55 tegen 11 6temmen, t i i j, ii. ,ib L.i Gouverneur van Suriname. Bij Kon, besluit is, met 1 Aug., a.s. tot gouver neur van Suriname benoemd Wl D. H. van Asbeck, thans kapitein ter zeek aan wien i als zoodanig met 26 Juli a.s, eervol ontslag is verleend, J Commissairisder koningin inN.- Holland. Naar wij Vernemen, is er groote kans vdat jnrt O, van Tienhoven, commissaris der Koningin in Noord-Holland, die dezer dagen bij H, M. de Koningin zijn ontslag zal indienen, zal worden opgevolgd als zoo danig door jhr. mr. J. Wc O. Boreel van Ho- gelanden, thans burgemeester van Haarlem Ook wordt genoemd' Mr. W|. F. van Leeuwen, de oud-buigemeesterv. Amsterdam Verplichte winkelsluiting. Am sterdam's Raad nam met 24 tegen 20 stem men het beginsel Idar 0 uur sluiting aan. De zeeliedenstaking breidt zich uit De groote Stoomvaart-Maatschappijen voor zien zidi nog steeds van vreemd perso neel. Te Rotterdam zijn gisteren aan het Maas station weder een 60-tal Duitschers gear riveerd welke gedeeltelijk bestemd waren voor de Bordeauxboot „Hollander" De sto kers en het dekpersoneel van die boot had den hun dienstverband opgezegd. De overige Duitschers zijn over verschil lende booten verdeeld. Het personeel van de Javaboot „Rjnd- jani" heeft o ok geweigerd) op de oude voor waarden te varen. HEILO. Kiezers I Woensdag wordt ge opgeroepen tot een «temming voor 3 leden van den ge meenteraad (zie advertentie) Het ia de plicht van alle B. K. kiezers, alle persoonlijke lympathiën en antipathiën den kop in te drukken en uitsluitend te etemmen op de 3 candidaten der K K. Ki6svereeniging. Enniemand bljjve thnis. Een ieder xorge al liefst vóór den middag gestemd te hebben. SCHERMERHORN. Den 'EA. Heer K. Rodenburg, is, op zijn verzoek, bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend als burg. dezer gemeente. EGMOND-BINNEN. Bij enkele candidaatstelling zijn tot leden van den gemeenteraad gekoien de aftredende ledeo J. Apeldoorn Gz. en W. J. Apeldoorn, belden B. K. Begin van brand. Bj] den heer B. alhier werd een begin van brand geblnscht met eenige emmers water. Een ongeluk met een petroleumstel was de oorzaak. De gordjjren brandden voor de ramen af. ^Vliegmachine. De xoon van den timmer man G., alhier woonachtig, heeft een mini- atanr-vliegmachiDe gemaakt. Het la de moeite waard het toestel te zien. Het is Ingericht als de groote, die wi] kort geleden dikwQla zagen de motor wordt electrisch bewogen. Ongeluk. Donderdag was de broodbakker Jonker, woonachtig te Heiloo, zijn familie in Egmondbinnen op gaan zoeken, toen des avonds half negen huiswaarts rijdende op den Vennewatersweg ter hoogte van de Venrewateremoleo, bet paard schrok. Paard en wagen, waarin gezeten waren Jonker zelf zijn vrouw en drie kinderen, xijn ickoon vader en een ntefjs geraakten in den water tocht van den molen. Dit moet een ver schrikkelijk oogenblik geweest zijn de wagen met glazen portieren viel op zij, zoodat de achterinxittenden het benauwd hadden. In een oogwenk liep het rijtuig vol water, een der portierruiten werd stak geslagen en daardoor heeft men xich moeten redden. Men kan zich voorstellen hoe de kinderen te keer gingen, doch het geluk kwam weer by het ongeluk. Allen xiju gered. Naar wij vernemen, heeft de schoonvader zich echter ernstig bezeerd aan een zijner beenen. Met een ander rijtuig zijn de drenkelingen caar huis vervoerd geworden, 's Avonds 9 uur had men den wagen, welke veel te ljjden had gebad, weer op het droge. LIMMEN. Verfraaiing van de R. K. Kerk De schoone B. K. Kerk albler is weder een prachtig kunststuk rijker geworden n.l. het nieuwe altaar »8t Cornelius», waarboven in hout relief door den beeldhouwer Maas te Haarlem een grotp uit caensteeu is vervaar dlgd, welke op levendige wijze eenige onge iukkigen voorstelt, die een smeekbede rich ten tot dien Heiligen Pans en Martelaar twee moeders met een kind op de armen gaan tot hem als den patroon tegen stuipen twee mannen, steunend op een kruk, vesti gen hunne oogen op den heilige ais den stenn en redder der krenpelen eene moeder welke een xoon op haren schoot hondt, die aan toevallen lijd, wijdt hem toe aan den helper in alle zenuwlijden een herder wijst den machtigen Voorspreker op zjjne zieke schapen. Wie wordt niet bij het aanschouwen van deze sprekende voorstelling als gedron gen om zelf ook zijn nood bij den H, Oor nelins uit te klagen God alleen weet, hoevele zenuwlijders door zijne voorspraak de genezing hebben verkre gen. Wel geinkkig zijn das de Limmers die dezen Heilige tot Patroon van kerk en plaats hebben. A.s. Zondag 2 Juli avonds ten 7 ure zal het edelmoedig geschenk aan Gods dienst worden toegewijd in een plechtig lof met predikatie ter eere van denzelfden Heilige. De óndergeteekenden berichten, dat ten hnnnen kantore betaalbaar zgn de per 1 Juli 1911 vervallende Coupons dezer Leening. ALKMAAR. Bij wijze van proef zal die afd. Alkmaar van den Ned, R. K- Volksbond hare maandelijksche verg. Maan- dlagavond houden in glaats van og Zondag. Mocht dleze groef gelukken, dan ligt het in die glannen dier afd. in de toekomst niet meer og Zondag maar in de week te verga deren. Wij juichen dezen maatregel zeer toe, omdat wij een bezwaar van het vergaderen og Zondlag groot achten n.l. dit: de geheele week is „vader" afwezig door zijne werk zaamheden, zoodat de Zondag alleen voor hem de dag is, waarog hij thuis is en o.i. voor zijn gezin verplicht is thuis te zijn tenminste te midden van zijn gezin. Dit bezwaar noemt „moeder, de vrouw" vooral tegen het lid van den. Volksbond: Dat altijd og Zondag vergade ren! R, K, mannen, leden van de afd., toont door uwe-opkomst Maandagavond, dat gij het met dezen maatregel door het Bestuur genomen eens zijt, dat gij niet alleen voor u zeiven Zondagsrust, wensdht maar ook voor anderen! Laat deze groef niet mislukken door slech te opkomst, zoodat het Bestuur weer ge noodzaakt zal zijn, og Zondag te verga deren! De blijde inkomste van Burge meester Kraakman te Groenlo,. Men deelt ons het volgende mede Donderdag zou de E,A, Heer Th. J. A, Kraakman zijne intrede doen ais benoemd burgemeester der gemeente Oroenlo;, Aan het station werd hij verwelkomd door de gemeenteraadsleden. In landauers werd naar de gemeente gereden, aan de grens was een mooie eerepoort opgericht, een groote menigte was tter verwelkoming van den nieu wen burgemeester aanwezig, terwijl bet mu ziekcorps eenige fanfares speelde. De Pre sident der Feestcommissie sprak Z.EA. eeni ge woorden van welkom toe welke deze staande in het rijtuig beantwoordde, waar na het van alle zjjd'en geestdriftig klonk; Leve de Burgemeester! Toen trok de stoet, gevolgd door versierde auto's en een (dertig tal versierde rijwielen, de gemeente binnen, waar de klokken van Ide torens luidden. Een reusachtige menigte was bijeen; Ide fabrieken en scholen waren geheel den dag gesloten. In eene bijzondere vergadering van den Gemeenteraad werd de nieuwe burgemeester geïnstalleerd door den loco-burg., den heer Ter Bogt, waarna hem Ihet ambtsketen werd overhandigd. De heer Kraakman dankte den loco-burg. voor zijn arbeid tijdens de va cature en den Raad v. d. ontvangst, waarna dë eerewijn werd1 aangeboden Om 4 uur werd receptie gehouden, waaraan deelgenomen! werd door zeer vele personen o.a. door den Deken, den Pastoor, de Moeder-Over ste der Eerw, Zusters. Te 5 uur werd een diner aangeboden, Waarna een rijtoer dloor ide geheele gemeente werd gemaakt, die door tal van toespraken wend onderbroken en waarbij de gemeente naren hun nieuwen burgemeester geestdrif- tigt pejuichten. De dag van Donderdag zal onzen oud-stadgenoot nog lang in het ge heugen blijven, 't Was terecht „eene blijde inkomste," Museum, Kosteiooze bezichtiging og Zondag 2 Juli a.s des middags van 1—3 uur. Het is verboden in de lokalen te roo- ken. Ingang Br eedstraat. Kinderen beneden de 12 jaren worden miet toegelaten, van 12 tot 16 jaren slechts on dier geleide, Gelijktijdig mogen niet meer dan 50 personen in de lokalen zijn. Geslaagd. Onze stadgenoot, de heer J, Droog, slaagde voor het examen teeke naar bij het kadaster. Te water. Toen Donderdagmiddag" de heer K. met vrouw en kroost gestoken in het Zondagsche pak zijne woning aan de Oudegracht uitstapte om eene wandeling te maken, geraakte hlet negenjarig dochtertje, geheel onverwacht zondier dat iemand het merkte, door eene struikeling te water. Toen de moeder omkeek zag zij den hoed van haar dochtertje in het water drijven en het kind missende, was het wel zeker, dat het in d!e diepte verdwenen was. De vader zag een hand boven het water uitsteken, waar mede het meisje zich aan een ketting, die juist te water hing, vastklemde. De ketting werd omhoog getrokken en zoo werd het kind op het droge gebracht. De moeder geraakte door het voorval bewusteloos, dioch kon spoedig bij gebracht worden. Nadat de drenkelinge van droge kleeren was voorzien, weid de wan deling voortgezet: ,,'t was goed voor üe verschrokken familie om maar aan dien loop te gaan." Een vralchtwagen op dlrie wie len. Van een zwaar met hout beladien wagen bezweek gisteren op het Ritsevoort een der voorwielen. Dë yoorraad hout werd De ondergeteekenden berichten dat ten hunnen kantore betaalbaar zgn de per 1 Jnli 1911 vervallende Coupons dezer Leening. afgeladen en terzijde van de straat opgesta peld1, terwijl de vrachtrijder met een leegen wagen op drie wielen de stad inging om het ongeluk te verhelpen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, zal ter toediening van het H, Vormsel in het Dekenaat Alkmaar Zondagnamiddag met de trein van 2.16 arriveeren. De geloovi- gen vooral zij, Idlie wonen aan den weg Langs welken Z. D. H, van het station die pasto rie aan het Verdironkenoord bereikt, worden verzocht door het uitsteken hunner vlaggen met pauselijken wimpel aan de stad een feestelijk aanzien te geven. Dien zelfden middag te 3 uur wordt in deSt Laurentiuskerk het H. Vormsel toegediend aan de kinderen dier parochie en Dins dagmiddag te 1 uur in de St. Doanini- cuskerk aan de kinderen der parochie en aan die der Heilosche gemeente. Muziekuitvoering door het Stedelijk Mn- siekkorpi, Directenr de heer H. A. Maas, op Zondag 2 Juli 1911, van 8 tot 10 uur in den Hout. Programma als vorige week. Benoemd ia tot leeraar in het timmeien aan de Ambachtsschool te Assen, onze stad- g noot de heer Joh. G. F. Kueter. Door het Stedelijk Muziekcorps zal op .Woensdag 12 Juli en Dinsdag 25 Juli een concert worden gegeven in de Buitensoci- teit en op Woensdag 19 Juli og het terrein der Cadettenschool, Zilveren feest van Jan Oortmeijer in de fabriek >Kinheim<. Donderdag was het 25 jaren geloden, dat de werkman Jan Oortmeijer ais kuiper bij de heeren J. A. van den Bosch en Zonen, in betrekking kwam. Aangezien hij kuiper van zijn vak is en kuipers ons steeds als blij moedige werklieden worden geschilderd, heeft hij in die 25 jaren zich steeds een ware kuiper getoondi, blijmoedig, vlijtig en ijverig kuipend yan den vroegen morgen tot den laten avondi, En nu was het goed gezien, dat og den dag, zijn jubilee voor afgaand, zijne kameraden met bloemen en groen zijn kuiperij hadklen versierd en zelfs de hamer en den dissel er mede hadden ge tooid en niet verzuimd hadden, om ook de spreekbuis, waarmede Jan naar den vet- zolder (smelterij) telefoneert en die men door het gebruik van den steeds vetvaten hanteerenden werker wel als vervet mag beschouwen, kwistig met klimop en gouds bloemen te sieren. Aan de koffiebus en aan Jan's kopje bloeide ook vandaag, bloemen en groene randen, en de ijvervolle, die anders direkt aan het werk tijgt, moest nu eerst, alvorens te beginnen, rijn hart eens lucht geven door vele: „wel heb ik van me le ven". Wegens het feest van Sint Pjetrus en Paulus werd in den namiddag van dien dag, den vooravond van het jubilee op de fabriek niet gewerkt en 'werden des middags om drie uren den jubilaris en zijne vrouw met het rijtuig van den heer van den Bosch afgehaald, dat hen naar de fabriek voerde' waar, omgeven van sierplanten en bloemen, twee zetels hen wachtten. Al de kame raden waren present, ook de heeren en dames van het kantoor en de beide firman ten, waarvan ide oudste, de heer van den Bosch', den jubilaris hartelijk toesprak. Herinnerende aan het feit, dat ieder uur, ieder minuut ons geschonken, moet worden gebruikt voor de vervulling onzer plichten, wenschte hij den jubilaris geluk, dat hij 25 jaren lang gebruik had gemaakt van den hem geschonken tijd, om met ijver en trouw ■rijne plichten te vervullen en in samen werking met zijne patroons te arbeiden voor elkanders welzijn. Hij wenschte Oortmeijer en ook diens vrouw, geluk met dit voor recht, wenschte ook zijne kameraden geluk met het feest van hun makker en bood na mens de firma een geschenk aan, bestaande uit een wit marmeren pendule met cande- labres. Het werkliedenpersoneel bood bij monde van den heer Kuipers, den techni- schen leider der zaak, den jubilaris een leuningstoel aan, terwijl de heer Burkunk hem gelukwenschte namens het kantoorper soneel, dat hen een spiegel aanbood, „om zijn gelukkig gezicht dikwijls in te aan schouwen," De h eer Kuipers bood daarop namens zichzelven den jubilaris een fraai theeservies (aan en de meisjes van de fa briek boden den „op een pijpje wel be- lusten" feesteling een pijp met tabakspot aan, hunne geschenken bezingend in een aardig en prettig gezongen feestdicht. De jubilaris, zichtbaar getroffen, sprak zijne dank baarheid uit laan God!, (die hem zooveel jaren kracht en gezondheid1 had geschonken, om rijn brood' te verdienen, en dankte zijne patroonS' voor de genegenheid, hem niet alleen nu, maar zoo dikwijls bij andere ge ladenheden getoond. Hij bedankte zijne ka meraden, rijn chef den heer Kuipers en de meisjes en deed dit in woorden, die getuigden, dat hetgeen gezegd werd, voort kwam uit Ihet hart. Toen klonk het oude niet verouderend: „Lang zal hij leven", het paard stijgende voor het rijtuig', en daverend reed het weg, dien jubilaris en zijne vrouw te rugvoerend naar hunne woning, waarheen gedienstige handen de geschenken brach ten, die voor lang naar wij hopen, den fees teling en zijne echtgenoote zullen herinneren aan een echt blijden dag. Uitslag veiling. Afslag van het perecel, gehouden door Notaris de Lange, op 27 Jnni 1.1. Een Woon en Winkelhuis, waaiin Bakkeiij met Schuur en Eif, aan de le Kanaalstraat, gemijnd op f 2200, door S. Bakker. Bevorderd is tot kapitein bi] het wapen der infanterie de le lnltenant H. O. B. Schre- gardns, werkzaam bQ de Cadettenschool alhier. Het beleid bij de publieke werken. Na heropening van de openbare vergadering van den Baad dezer gemeente werden be noemd tot leden der commissie van erquêle de heeren Mr A. Dorbeck met 11, N. Glin- derman met 12, O. van Bnysen met 12 en J. de Lange OJz. met 12 stemmen. De heeren van der Feen de Lllle, Govers en Fortnin verkregen reap. 2, 1 en 1 stem. De benoemde commissie heeft het recht, xich eenige deskundigen te assumeeren. Alkmaar. Geboren25 Juni. Klaas Boelof, z. van Johan Fieter van Dalen en Jacoba Jantina ten Kate. 27 dito. Antocius Garardns Marie, i. van Casparus Martinus Johannes Bottemanne en Josephina Catharina Veerman. 28 dito. Everdina, d. van Evert Peppel en Elisabeth Huiskes. Gerrit, x van Cornelia Jonker en Grietje Weijsman. 29 dito. Janke, d. van Jan Koopman* en Aaltje Winder. Philip Oarei, z. van Phil'p Carel Moelaert en Jannetje Johanna van Straten. Catbarina Hendrica, d. van Hendrik Ohris- tiaan Antoine Leupen en Catharina van Veen. Petrus Gerrit, i. van Johannes Bernardus van der Gulik en Maartje Veldhuis. 30 dito. Margaretha Maria, d. van Johannes Adrianus Maria Hujjbers en Margaretha Cornelia Duits. Pieter, z. van Wfjpko Wijpkema en Hermina Godefrida Menthen. Antje, d. van Casper Oojjevaar en Antje de Pater. Klasina, d. van Frederik van Lienen en Antje Burge*. Ondertrouwd29 Jnni. Simon Denneman te Heiloo en Catharina Maria de Jong alhier. Albert Ddets en Aaltje Blokker. Getrouwd29 Juni. Gerrit Velthuis en Marijtje Catharina Hartland. Overleden29 Jnni Wilhelmus Schermer, 73 jaar. ALKMAAR, 30 Juni. aangevoerd 359 stapels, wegende 195703 K.G. FabriekskaasKleine kaas f 3250. Boerenkaas Kleine kaas f 33,50, commissie f 33,50, middelbare f 35,00 1 Juli 1910. Aangevoerd395 stapels wegende 208666 K.G, FabriekskaasKleine kaas f 30,00 BoerenkaasKleine kaas f 3100 commis tie f 31,50middelbare f 32,00. ALKMAAR, 30 Juni. Aangevoerd 24 Hectoliters aistarwe f 0, a 0.H.L. Kogge (nieuwe) f 0,a —.0. H.L. GerBt f 0,00 a 0,—, id. Chev. i 0,— a 0,Haver f 4,10 a 0,Paardeboonen f 0, a 0,00, Bruine id. f 15,50 a 18,Citroen id. f a Duiven id. f 0,a 0 Witte id. f 17,a Karweizaad f a Mosterdzaad Rood f a Geel id. f 0,— a Kanariezaad f 0,— a Erwten Groene f 24,— a Grauwe id. f 25,a id. Vale f a Blauwmaanzaad f a ALKMAAR, 1 Juli. Aangevoerd 17 Paarden f 100 a 200, 4 Koeien enOsseu f 180 a 300, 28 nucbt. Kalveren f 8 a 20,3 magere Schapen f 16,— a 20,50, 25 mag. Varkens f 18,a 20,98 Biggen 8,50 a 11,25, 2 Bokken en Geiten f 8, 10,1 kl. Bokjes f 0,a 1,50 Boter per kop 60 a 70 ct., Kipeiereu f 3,50 a 4,25, Eenden dito 0,a 0,47 Lammeren f 8,a 13,60. SCHAGEN, 29 Juni. Aangevoerd 13 paarden f 80 a 400, stieren en ossen f 0,a 0,duiven f 0 a 0, 0 geldekoeien f a 0, 47 vette id. i 200 a 340, 0 kalfkoeien f 0 a 00 vaarzen f a —0, 30 nuchtere kalveren f 7 a 26, rammen f a magere schapen f -f a 300 vette id. f 20 a 25.50, overh. f ai 20 lammeren f 9 a 14,50, 0 bokken en geiten f 0,a magere varkens f a 60 vette id. per K.G. 40 a 48 ct., 60 biggen f 9 a 14,00, 20 konijnen f 0.20 a f 0.60, 20 kippen f 0,60 a f 0.76, 0 zwanen, 1200 Kg. boter 1 1,15 a 1,25, 40Ö0 kipeieren f 3,a 4,—0 Eendeneieren f 0, AFSLAG VER EENIGING #Beemster, Purmerend en Omstreken.» 27,28,29,30 Juni. 40 zak aardappelen f 1.20 a f 2.— p. zak. 290250 slaboonen f 1.10 a I.70 per i.000.Snijboonen f 0,a 0. per duizend. 19313 tuinboonen f 0.49 a 0.60 per zak. mnd peren f 0.a 0.per mand. 0 mnd. appelen f 0.a 0.per mand. 1669 bloemkool f 2.80 a 8.60 per honderd. 0 roode kool f 0.a witte f 0. a 0.per honderd. mand spruitkool f 0, a 0,per mand. bos andijvie f 0.per honderd bos. 0 bieten f 0.— a 0.p. honderd 1365 krop sla f 0.30 per honderd krop. 25 bos peterselie f 2,40 per honderd bos. 0 bos selderij f 0.per honderd bos. 0 H. L. uienfO. a 0,per H.L. 0 manden Spinazie f 0. a f0.per mand. 0bos Radijs f0.a .0 per 100 bos. 0bos Raapsteelen f 0.a 0. per 100 bos. 42 bos Rabarber f 3.90 a 7.10 per 100 bos. 32 bos Prei f 1.80 a 0.per 100 bos. OBDAM (Station.) 30 Juni. Groote muizen f 1.30 a 1.65. Kleine muizen f 0.65 a f 0.80. Aanvoer 915 groote en 25 zak kleine muizen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 2