ONS SLID. FEUILLETON, „Toetie Walther." Derde Blad. Zaterdag 1 Juli. No. 52 V Vergissing is het adres. BUITENLAND. HEER HUGOWAARD. V erg adering van den Gemeente raad. Er waren aanwezig alle leden Dloor «Jen Ed. Achtb. Heer W. v. Stooten wordt de verg. met een woord van welkom geopend en door den heer P. Won der Pz. waarn. sea. worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend.. Ingekomen stukken; 1 van Ged. Staten betreffende subsidie Hernalingso-nder- wjjs. Voor kennisgeving aangenomen 2. van de Gez. Commissie van Hoorn de begroo ting voor 1912, waaruit Week, dat dez« gemeente 2% pCt. per hoofd1 moet bijdra gen, hetwe'jk een bedrag vormt van f 123.75 Voor kennisgeving afgenomen. 3. een dito van dien Rijksontvanger van Schermerhotn, inhoudende, dat er aan den ontvanger is betaald f65.25; 5. een dito van het N.-H. Pensioenfonds gev. te Andijk betreffende verzekering van gemeentepolitie. Wanneer de g em, den veldwachter zou verzekeren op 65-jarigen leeftijd voor een bedrag van f250 per jaar pensioen, dan zal een pre mie van f60.03 per jaar moeten worden betaaïlct. Dit schrijven werd voorloopig voor kennisgeving aangenomen. 6. Een van Ged. Staten' Mr. de salarieering van 'Rijks\ eldwach tens. Voor kennisgeving aangenomen. 7. een dito van iden onderwijzer aan school P. iden hr. Lanoesier, die den Raad er aan herinnert, dat hij 2 dienstjaren heeft, dus recht op «dk> eerste verhooging van zijn sa laris. 8. Rapport omtrent den toestand der bliksemafleiders aan de scholen en onder- wijzerswoningen. Dit was niet erg gunstig. De afleiders aan 'school I en II waren reeds gerepareerd', omdat de kosten niet zoo hoog waren, de andere zullen worden vernieuwt 9. Een dito van de Commissie tot be™ van getrouw schoolbezoek oen een subsidie van f60, welke subsidie na eenige bespr. werd toegestaan. 10. een dito van Ged. Staten betreffende de a.s. verkiezingen voor üen Gemeenteraad om de stemming voor üe periodieke aftredingen en. idle aanvulling afzonderlijk te doen plaatshebben dLw.z. op afzonderlijke stem kaarten. Hieraan zal gehoor worden gege ven: 11. Van die vereeniging tot bevorde ring voor Vakonderwijs in West-Friesland om subsidie. Voorheen was er reeds aan gevraagd om f 10 maar met f 5 was meri ook tevreden, zegt de voorz., aan de 'Am- baschtsschool te Alkmaar wordt een sub sidie van f60 verleend, dus, wanneer er naar de lessen van genoemde vereeniging teerlingen gaan uit de gem., dan zou de Am bachtsschool minder leerlingen krijgen, dan kon men van die f 60 well iets afnemen en dit aan de vereeniging tot bev. van Vakonderwijs in West Friesland geven. Na eenige discussie hierover, werd er beslo ten een subs, van f 5 toe te staan. Bes preking Rijkstelefoonkan- toor. De voorz. deelt mede, met den heer Joman van Langedijk in bespreking te zijn geweest en inlichtingen omtrent de verzonden en ontvangen telegrammen en kosten te hebben gekregen. Na breedvoerige bespreking werd er beslo ten dit punt aan te houden en nog. meer informatie in te winnen. Evênzoo omtrent de bespr. Lichtbronnen. Deze 2pun- ten, afkomstig van Hugowaards Belang, wa ren al reeds aangehouden in eene vorige verg. B e gr o o t i n g id e r Gem. 191-2. Op en kele posten der begrooting is overgehou den f742.59 terwijl op andere posten een te kort was van f 1569.39. Voor onvoorziene uitgaven was f463.30 geraamd terwijl deze f644.30 bedragen. In verband hiermede wordt een suppletoire begrooting opgemaakt Deze wordt algem. goedgekeurd. Bespr. Brandweer. Er werd besloten zoo spoedig mogelijk een oefening met de brandspuit te houden. De heer D. Ap pel zal door het bedanken van den heer Over als brandmeester een anderen brand meester zoeken. Instructie Gem. secretaris. Door den voorz. wordt het Reglement voorgele zen, waaruit bleek, dat de secr. van 9 tot 12 voormiddag voor 't publiek te spreken is. Dit reglement wordt algemeen goedge- keurt en vastgesteld Rondvraag. De heer Plevier vraagt hoeveel sollicitanten zich voor gem. secr. hebben aangemeld. De voorz. antwoordt hier op, dat er reeds 36 sollicitatiebrieven zijn ingekomen. Niemand meer het V oord verlangende sluit die voorz. met een woord van dank deze ▼erg. en gaat 'de raad over in Comité ter behandeling der Reclames Hoofdelijken Omslag. WARMENHUIZEN. Op de slg. vergadering der R. K. Kies vereeniging Maandag 26 Joni jl. ge bonden, waren van de 128 leden, drie en dertig atmweiig. De beer Job. Eraakicau As., vooriittsr, opende de b$eenkomit met den christelijker; groet, noemde als oorsaak der kleine opkomit de kalmte in de gemeente en de gerustheid der vereeniging en sprak vervolgens den wensch nit, dat de agenda op waardige wijse son worden afgewerkt. De secretaris Job. de Groot Jacs. las de notulen, verwierf de goedkeuring der ver gadering en den dank de* voorsittere, waarna de voorsitter mededeelde, dat de periodiek aftredende leden van den gemeenteraad J. de Groot Jacs. en Th. G. Stadegaard opnieuw als candidates der kiesvereeniglng waren ingedienddus was in de vereeniging geen stemming noodig en naar aller verwachting ook niet in de gemeente, wjji er door de andere partijen wel geen candidates sullen worden ingeleverd. Dese mededeeling werd met applaus begroet. Hierna werd door een der afgevaardigden naar de Centrale vergadering te Alkmaar een verslag ten beste gegeven, dat om de nauw keurigheid en uitgebreidheid, den dank des voorsitters verwierf. WQ1 de rondvraag niet* opleverde, werd de vergadering met een woord van dank voor de opkomst gesloten. Eerste prijs. Op bet Zondag 25 Juni jl, gehouden concours te IJmulden behaalde ons Fanfarekorpe »T.A.V,E.N.U.« den eersten prjjs B met 60 punten, met het verplichte num mer >Phété« en bet gekosen nummer >Isidora<. Onse oprechte gelukwenech mag hier niet ontbreken, wQ kunnen den beeren wel een pluimpje op den hoed iteken, want «driemaul op reis, driemaal eerste prjjs<, is wel kranig. WORKER. Succes. Bij den 1.1. Zondag te IJmuiden gehouden wedstrijd van den Prov. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in N.-H. behaalde „Eensgezindheid" alhier in de 2e at'd. fanfare den 3en prijs b met 48 punten. Verplicht nummer was Phébé, num mer naar keuze: La Princesse enchantée. BEEMSTER. Succes. Bij den LI. Zondag te IJmuiden gehouden wedstrijd van iden Prov. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in N. H. behaalde idle vereen. „Koningin Wjlhel- mina" alhier in de 1e afd. fanfare den len prijs c met 70 punten. Verplicht nummer was Cortege heroique, nummer naar keuze: Le Nouveau Seigneur du. Village, ouverture de Boreldien. BERGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Bergen op Dinsd'ag 27 Juni 1911 voorraid-- dags 11 uur. Met uitzondering van Üen Heer Maschmeijer allen tegenwoordig. De voorzitter opent de Vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn: ÏCfc iï!e!n schrijven van den Provincialen Archivaris houdende toezending van een boekwerk. Oude gebouwen in Haarlem door J. A. G. van der Steur." ten geschenke v. het museum. De voorzitter deelt mede dat voor dit mooie boekwerk dank gezegd is. 2. een schrijven van 3fet Bestuur van „Schoolbond" houdende, dankbetuiging voor het ten vorige jare ontvangen subsidie ad f 25 en houdende tevens verzoek om ook voor 1911 een zoodanig subsidie te mo gen ontvangen. Wordt toegestaan-. De voorzitter deelt mede, dat de Ber- gexvaart door Jb. Min uitgediept is, het welk een zeer groote verbetaring kan wor den genoemd. De kosten van uitdieping hebben bedragen f 200 of f 100 meer dan bij de begrooting werd geraamd. Verter deelt spreker mede, dat aan C. Oldenburg is opgedragen de leverantie vati 50 kub. M. bazalt a 16.70 per kub. M. Ook de publieke aanbesteding van 250 kub. M. grint heeft plaatsgehad. De leverantie daarvan is gegund aan Iden eenigen inschrij ver C. Oldenburg voor f3.62 per kub. M. De heer Raltus zegt dat de uitgaven voor de gemeentewegen eeft zeer groote bres schieten in ide financiën ider gemeente. Spre ker vindt de tegenwoordige publieke aan besteding een wassen neus en zou willen dat ook personen buiten de gemeente zou den kunnen inschrijven. Be voorzitter is van meening, dat dit niet vee! zal geven, aangezien ide prijzen nooit veel kunnen verschillëij. De heer Battus zegt, dat hef rijden alleen onder de ingezetenen zou kunnen worden verdeeld maar acht overigens mededinging van buiten de gemeente wonende aanne mers voor leverantie van grind, alsmede van de straatsteenen gewenscht. De voorzitter: wat de straatsteenen be treft wordt steeds aan drie Alkmiaarsche steenkoopers prijsopgaaf gevraagd! en daarna eene keuze gedaan. De heer Baltus: ook Huilzinga en Stroo- mer zijn goede aannemers, het gaat niet aan de leverantie steeds aan één en den- zelfden persoon te gunnen. Hiervoor heeft spreker een reden welke hij niet zal noemen. De voorzitter deelt mede, dat het weg halen van het huisje naast het Postkantoor na gehouden publieke inschrijving, is ge gund aan den Woogsten insdbfijver J. 'A. Tuijnman l^oor f30. Verder deelt spreker mede, dat het huis van H. Schotten is lopgenomen en diat de ar chitect J. C. Leijen het huis in teekemngj heeft gebracht. De timmerman Tuijnman heeft pnderzocht hoeveel de kosten zullen bedragen wanneer het geheel naar de voor schriften der bouwverordening wordt inge richt. Het gebouw zal thans worden ver bouwd, waarvoor Schatten thans de noc- dige financieele middelen kan verkrijgen. De voozritter deelt mede, dat baj üe he denmorgen gehouden kasverificatie in kas- bleek té zijn f785.51. Besluiten worden genomen tot het doem van af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 467.055, alsmede tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorzien» uitgaven tot eene som van f1161.175. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat door den metselaar J. Houtenbos een bouwplan ter goedkeuring aan B. en Wi. is ingezonden van eenige arbeiderswonin gen aan het Jichtpad. Spreker zégt, dat als voorwaarde is gesteld dat de breedte van het Jichtpad op 'minstens 6 Meter moet worden gemaakt. De weg is ter plaatse door den landmeter opgemeten en thans is spre ker met Houtenbos overeengekomen dat ieder 2 Meter van zijn grond voor deni weg zal afstaan, waardoor deze alsdan Üe vereischte breedte zal verkrijgen. De Raadl verleent aan deze regeling zijne goedkeu ring. Voorts wordt besloten dezen weg als mede den Oudburgerweg, welke door den he;r Plate is aangelegd, bij de gemeente in eigendom en onderhoud over te nemen en. hiervoor de goedkeuring van Ged. Staten te vragen. Voorgelezen wordt een verzoek van de wed'. Swakman om verhooging harer jaar wedde als aanmaakster der schoolkachells. De voorzitter zegt dat hare tegenwoordige jaarwedde f25 is. B. eu W. stellen voor dieze met f 10 te vexhoogen en vast te stel len op f 35 per jaar, aangezien üie werk zaamheden zijn vermeerderd. Na eenige be spreking wordt het voorstel van B. en Wi. met algemeene stemmen aangenomen, ondier bepaling dat de verhooging wordt gerekend met 1 Januari 1.1. te zijn ingegaan. De voorzitter deelt mede, dat de amir- tenaart er secretarie N. J. Punt voornemens is een huwelijk aan te gaan In verband' hier medé en mede met het oog op de vele werkzaamheden ter secretarie stellen B, eni W. voor zijne jaarwedden als ambtenaar ter secretarie en ambtenaar van dien Bur gerlijken Stand' te bepalen op een gezafmen- •- i Verschil f 90.65 Ontvangsten. Slachtgelden Slachtgelden voor export Stalgelden Weegloonen Keurloonen Koelhuis Verblijven van vleesch Steriliseeren Verkooplokaal Diverse ontvangsten Totaal f 24.896.35 f 18.982.95 f 19715.20 359.20 111.45 9 967.25 1104.80 503.10 411.07 766.49 627.12 2.332.— I960.— 67.10 48.60 9 207.— 9 168.50 9 9 711.26Vj f 576.11'/ f 24722.85 Verschil f 173.50 VERLIES- EN WINSTREKENING OVER 1909. Interest f 9752.34 Voordeelig saldo expl. rek. f 11153 99 Afschrijving 1648.47 11400.81 Nadeelig saldo f 246.82 VERLIES- EN WINSTREKENING OVER 1910. Interest t 9639,10'/, Voordeelig saldo expl. rek. 11.236 84 Afschrijving 1714,40% Verlies 116.67 f 11353,51 f 11353,51 13) „Toen ik gisteravond! met den laatsten trein thuis kwam, vond) ik die goede nicht Betsy nog op mij. wachten met een warm soupeetje. Kassian! Ik durfde niet te zeg gen, dat ik al op 't seminarie gesoupeerd had, en om haar niet teleur te stellen, deed ik mijn best, zoo veel mogelijk naar bin nen te werken, wat mij een, slechten nacht en benauwde droomen bezorgde. Vóór ik insliep-, moest ik eerst nog een heel-klaldhten- boek van mama aanhooren. Wat heeft mijn prinsesje mij daarover te zeggen? Ik zie aan je oogen, dlat je wa,t op 't hart hebt," Nóg inniger vlijde Toetie zich! tegen haar vader aan. Haar arm rustte vertrouwelijk in den zijne, en zij verborg, het hoofdje te gen zijn schouder. ,,J,a', Paaltje, ik Weh u 'heel veel te zeg gen." „Is 't dan waar, wat mama zeide, dat je in die „Levende Beelden" niet mee wilt «toen „Jai, papa: de plaats, die mama: voor mij uitzocht, -is voor jonge meisjes ongepast. Zou-dt U nu willen, dlat uw prinsesje over ziohzelve moest blozen? Vindit u het goed, diat zij in een onbehoorlijk toilet zich in 't publiek vertoont?" De reine oogen van het dochtertje ont moetten diie Waars vaidlers, en onwillekeurig sloeg Wij Idle zijne neer, zijn stopwoorden zóó luid sdhireeuwendi, dat de drie honden, die rustig in 't prieeltje lagen te slapen, ver schrikt opsprongen en o-m 't hardst begon nen te blaffen, meenenldl, Idlat er onraad was. „O Paatje, ik hleb veel nagedacht, maar Estelle en -die Bes-iertjes zijn geen go-ede kennissen voor me, en ons clubje is geen goede omgeving voor uw: Toetie. Toen ma ma zoo aandrong, dat ik een der hoofd rollen zou vervullen, zei Estelle: „Ik weet niet, of To-etie zich1 wel voor zoo'n dlécol- letée leent." D'ie woorden openden mijn oogen, ik zag rond naar dé anderen, die er zich wel toe leenden en er niets in. von den.. en o Paatje! toen vo-elde ik me zoo eenzaam en jdliep treurig, en het was me, of iets -go-edb, iets heel mo-o-is en teers uit mijn leven wegging, en er iets leelijks en sombers voor in de plaats kwam, dat me benauwde, drukte en ongelukkig maakt en...." Hier belette een vloed van tranen haar verder te spreken. Verschrikt keek de heer Walther haar aan. Zij had 'haar hoofdje aan zijn borst verborgen, -dlochl hij hoorde haar droeve snikken en voelde, hoe zij Weefde en trilde „Airme, kleine, teere pop. Mijn lief, zon nig prinsesje! Is 't werkelijke leven tot je doorgedrongen en verschrikt en beangst je het leelijke eq ruwe er van? Och, de men- schen zijn niet zoo- goed en zooi rein als mijn Toetie zelf, zooals zij hen üiadht en -droomde, Mijn kindje is ook een uitzonde- voor een tekort, al is het kleiner. Op zich zelf beschouwd is dat tekort gering, doch behalve dit finantieel tekort is er nog een tekort, dat wij in een volgend artikel aan de hand van de balans hopen aan te toonen. De „Croix"' vertelt: De Consul-Generaal van Frankrijk te Rotterdam hhd aan de leden van Ide Fran sche Kolonie in Nederland! een uitno-odiging gezonden om zich Woensdag o-m kwart over vijf naar Wet paleis van het Fransche genootschap in Den Haag te begeven, als zij door President Faillières wilden ontvan gen worden. Fransche kloosterlingen waaraan Holland die gastvrijheid verleent, welke hun door hun vaderland geweigerd werd', hebben deze ui-noodligintg, waarschijnlijk bij abuis ont vangen, met verzoek o-m ze bekend te ma ken. Men zal toch niet veronderstellen, dat de verbannen monnik hem zal gaan toejui chen, wiens haindl het besluit tot zijn ver banning heeft geteekenid! En waarlijk, welk figuur zo-u President F-allières geslagen hebben, wanneer hij voor ring,. Vooral in den tegenwoordjigen tijd. Wellicht is 't toch wei goddl, dlat de oogen je opengingen, .al do-et 't nu pijn en stelt je teleur, maar men ka'n todh niet droomend dloor 't leven gaan." „Neen, papa, -dat kan o-ok niet. U hebt gelijk. Ik ben ook dankbaar, dat ik gewekt weirid, maar toch' doet het zoo-'n pijn. Ik ka'n echter niet aan dlie tableaux deelnemen. Onmogelijk. Ook niet langer in o-ns clubje blijven, kunt u idlat niet begrijpen?" „Soödb,a Memaal apenkooi! Nu o-verdrijf je. Als je nu beto-el w:at op diie plaat tegen heblt, zal ik er niet op aandringen. Kies dan maar een ander, die je beter aanstaat, maar om nu uit de club! te gaan is bespot telijk. Döar komt niets van in. Boven dien, Tedldy zou troosteloos zijn." Verschrikt keek ze hem: aan en b'loo-sdle hevig. Lachend ging hij voort: „B-loos maar zo-o- niet, kleintje, papa is ook jong geweest, en begrijpt best, wat er in dlat hartje omgaat." Weer gleed de ouwelijke, pijnlijke uit drukking over To-etie's gezichtje, en met ongewonen ernst zei ze zacht: „U begrijpt imij niet. Er gaat niets in mijn hart om, waar Teddy iets mee te maken heeft. Hij ibieglrijpt mij: evenmin als die ande ren, en nam gister mama's partij. Neen, ik Ho-or niet bij Hen. O Raatje, er is zoo- veel, wat me idrtikt en 'benauwt." Onthutst keek ide vader Waar aan. Wat was zijn lieveling todh teer en rein van gemoed, Zoo totaal niet geschikt voor het paicciiTage was voor wormerveer 18.5. 't Is todh' teekenehdl, dat er in de Zaan streek, in „het land van Duys" zoo-veel men- schen zonder godsdienst wonen! De Harokkaansche kwestie. De Pairijsche Maden waren zeer teleur gesteld, omdlat het antwoord van Engeland, dat men gehoopt had dadelijk de zijde van Frankrijk te zullen zien kiezen, zoo lang uitbleef. Maar eindlelijk dan is het gekomen en wel in het Lagerhuis. Asquiith legde daar een korte verklaring af betreffende den toestand in Marokko- en zeide, dat de jongste gebeurtenissen een punt van bespreking uitmaken tusschen die mogendheden, die de meeste belangen in Marokko hebben. O.pj dit oqgenblik, zeide hij, kan ik weinig zeggen omtrent die on derhandelingen, die tusschen hen zijn ge voerd, maar ik wensdhi dlat men goed zal begrijpen, dlat de Engelsehe regeeriing van nreening is, dlat er een nieuwe toestand in Marokko is ontstaan, waarbij bet mogelijk is, idlat toekomstige verwikkelingen die En gelsehe belangen weer onmiddellijk zullen leven, met zijn meedoogenlooze, ruwe wer kelijkheid). Hij nam haar in zijn armen, haar als een kindije wiegend en sussend, zich afvragend, h'o ethij haar troosten en gerust stellen ko-n. Zij Jhaid' gelijk 1 Die dubgenooten waren -geen kennissen voor haar. Diie vroeg rijpe jongelui en waanwijze meisjes warren geen gezelschap voor zijn teer onschul dig kindje. O! dat 'hij zelf niet eerder had ingezien, 'dat hij het pas, besefte., nu het te laat was, en zijn kleintje er door' ge schokt was. Dat had -hij' moeten vo-orko-men. Hij ko nzeldien Waar verlangens weerstaan, maar dleze wensch was zoo- moeilijk. Roe kon bij plotseling Idlat club-je ontbinden? Vooral nu, dat hij hun een feest beloofd! had en zij er zich al o-p: verheugden? En dan.... Wat zouden de ouders wel zeggen? en hij gaf zo-o veel o-mi 't oordë-el van Jhr Besie ren baron Dubois. Hij wilde hét beslist weigeren, zeggen, Idlat ze overdteef, dlat 't niet konDaar" ontmoette hij die droeve o-ogen, d'ie vol tra-nen stonden. „Hoor eens, kindije, papa moet er over nadenken, maar als je liever uit die cl'u-b gaat, zal het natuurlijk gebéuren. Alleen mo-eit je wait geduld! hebben. Ik moet een oorzaak zo-eken, waardoor het zondier op-zien -baren of aanleiding fot praatjes gebeuren kan. Is dit nu alles, mijn arm prinsesje? Of heb je nog wiat op: je hartje?"' „Ja-, papa, nog een vraag. Weet u nog, dat u.mij zeide, toen we pas bier waren, -dlat, als ik volwassen was, ik kiezen mocht tot welk geloof ik wilde b'ehboren?" Het eerste bericht omtrent ongeregeldhe den in Lissabon weid dezer dagen te Lon den door de „Exhange Telegraph Com pany" ontvangen-. Het lakonieke telegram luididle: ^Monarchistisch oproer; er wordt gevoch ten: idle telegrafische verbinding is verbro ken." Via Badlajo-n ontving die „Exchange Te legraph Company" dlaarop van haar cor respondent nog het volgende telegram': „Ik verzend dit bericht naar Badajoz om aan idle nauwkeurige censuur van de re geering te ontkomen. Een groot gevecht hgidl plaats tusschen de bevolking' en de zeelieden uit de barakken in de stad. Dleze laatsten trachtten, op aanstoken van monar chistische agitators, -een ge\yapéndte revolutie te verwekken. Revolvers en messen werden gebruikt en er vielen do-odlen. De regeering mobiliseerde al dte beschikbare troepen, zoo wel caivallerie als infanterie, en wist na een hevig gevecht, het oproer te dempen en ordle te herstellen. In die stad heerscht een paniek. Alle mogelijke voorzorgsmaat regelen zijn genomen. D'e regeering is verwittigd), dlat de leider der monarchistische partij, wederom een be langrijke bijdk-age voor zijn fondfe, groot I „Zeker, pop; waarom?" „Omdht ik gaarne meer wilde leeren en weten over die Katholieke Kerk. Ik heb dlaar zulke heerlijke, blijde herinneringen; aiap. beliou^i, en weet er zoo heel weinig van af." Een teleurgestelde, bezorgde trek vloog over mijnheer Walthers gelaat. Hij dacht aan ihet voorname huwelijk, dlat hij voor Toetie op 't -oogt 'had, maar als zij aan zulke j neigingen toegaf, was dlaar alle kans o-p ver- keken. e, Hij zuchtte. Maar die liefde voor zijn kind bchielde de overtiaind. Haar geluk ging hem boven ia!les„ en ypt zij nu miet gelukkig was, zag hlij maar al te duidelijk. „Bij wie zo-u je idlan willen leeren, kind!- je?" vro-eg hij, haar teeder tegen zich a;an drukkend), „Ik ken Ihiier geen priesters, papa, maar zouden wij er vanmiddag jjastoor de Mun- nik niet over kunnen raadplegen?" Een oogenblik bleef haar vadler in ge dachten verdiiept; to-en zei hij aarzelend: „Misschien wel, we kunnen in allé geval zijn raad inwinnen. Eén voorwaarde stel ik je, kindlje.liefzeg voorloopig nog niets j aan mama van idtezen wensch; noch van je voornemen om uit die club te treden. Ik zal haar zelf wel zeggen, dat ik j>ij na denken die tableaux ook niet heel geschikt vind. Dat vye, veel mooiere zullen kiezen, waar Affie en Impie in mee kunnen dóen, dam is Maatje tevreden. yervoigdLi rr - -sjjc

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 9