Sf?&£&:l3j8iQ22>« AMSTERDAM. Parochie fi. Nicolaas (Prins Hendrik-kade). Zondags: 7, half 9. en 12 uur stille H-JtL Missen, 10 uur Hoogmis. Parochie H. Jozef („De Papegaai).- Kalverstraat bij de St. Ludensteeg. Zondags: 7. uur, half S en half 10 stille HaHe Missen, kwart voor 11 Hoogmis, ALKMAAR. Parochie van den B. Laurentiu». Zo. 61/) en 8 uur stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, waarna >Te Denm» bg gelegen heid der verjaring van H. M. onse ge- eerbiedigde Koningin 's middags 3 uur de Vespers 's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met predicatie Ma, 's av. 7 uur Congregatie der H. Maagd Wo. 's av. 7 uur Lof Do. Uitstelling van het Allerheiligste van 7 uur tot na de gei. H. Mis van 9 uur 7 uur algemeene H. Communie voor de kinderen die 3 en 10 Mei jl. zijn aange nomen. Vóór den middag komt de pro cessie van Ondorp de Reliquie van 't H. Bloed vereeren, 's avonds 7 uur Lof Vr. Feest van Maria Geboorte geen ver plichting van Mishooren tevens feest van de Broederschap van O. L. Vrouw Keve laar, 10 uur plechtige Hoogmis, 's avonds 7 uur plechtig Lof met preek Za. 9 uur H. Mis ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeeting der zondaars Parochie van den H. Dominicui. Zo. 6 uur, half 8 en half 9 de stille HH. Missen, ten half 11 Hoogdienet, na den middag ten 3 uur Vespers en ten uur geen Congregatie Di. 9 uur gei. Dienst ter eere van den H. Antonius, 's avonds 7 uur Lof Wo. 9 uur gei. Jaargetij voor Anna Gorter, 'a av. 7 uur Congregatie Vr, Geboortefeest van Maria ten 9 uur gei. H. Dienst, 'e av. 7 uur Lof Za. 's av. 7 nur Lof St. Jozefkerk Zo. late Zondag der maand, volle aflaat, half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, na de Hoogmis «Te Deum< bjj gelegen heid der verjaring van H, M. de Konin gin, half 1 repetitie voor de bruidjes die van avond in de processie meegaan, 's av. half 7 Lof en Procassie ter eere der Koningin van den Allerh. Bozenkrane Ma. 's av. 7 uur Lof en geiacgen Di. 1ste Di. der maand, bijzonder toegewijd aan den H. Vader Dominions volle aflaat Do. 'savonds van 7 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof met geiangen ter eere van het Allerheiligst Sacrament Vr. Feest van Maria Geboorte, volle aflaat, 9 uur gei. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof 8CHAGEN. Zo. de HH. Missen 7 uur en half 10, half half 3 Vespers Wo. 8 uur gez. H. Mis Vr. 8 uur gei. H. Mi», 's av, 7 uur Lof met Boienhoedje Za. 's avonds 7 uur Lof met Boienhoedje PURMEREND Zo. stille HH. Missen te 7 uur en half 9, 10 uur de Hoogdienst, 3 uur Vesper», te 6 uur vergadering der Maunenaldeeling der H. Familie Wo. 's .avonds 7 uur vergadering van de vrouwenafdeeling der H. Familie Do. 9 uur gei. H. Mis voor de leden der Gedurige aanbidding, 's av. 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament Vr. Feestdag van de Geboorte der H. Maagd de verplichting van Mishooren is opga heven. Za. 's middags van 3—9 uur gelegenheid om te biechten, en weder van 8 -41/» voor de kinderen, av. 7 uur Lof In de week de HH. Missen te 7, half 9 en 9 uur Di. Geen H. Mis te 7 uur Op de gewone dagen catechismus BERGEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, waarna «De Profundi»» In de week de H.H. Missen. 7 en 8'/4 uur Do. 's av. half 7 Lof In deze week Catechismus naar gewoonte Za. 's midd. vauaf 4 uur gelfgenheld om te biechten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien N. Vrasdonk; Wed, S. Duin J. Punt en vr. H. Scholten EGMOND AAN ZEE. Zo. 13de Zo. na Plnksteieu, 1ste Zo. der maand, 7, 81/» en 10 uur, de H. Mitsen 81/J uitsluitend voor de kinderen der Va cantiekolonles, 2 uur Veepers, 6 uur Con gregatie. Ha de Hoogmis te Denm. In de week de H. Mis kwart over 8 Wo. 's av. 7 uur Lof ter eere van den H. 'Jozef Za. van 37 uur biechthooren, half 7 Lof en Rozenkrans Maandag kleine Cateshismus, Vrydag groote Catechismus EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertu». Zo. Feestdag der H. Engelbewaarders, de Vroegmis voor de Parochie, de Hoogmis voor de z. v. z. Maria Groen—Zonneveld I uur Catechismus, 2 uur Vespers met Rozenhoedje om de bescherming van onzen H. Engelbewaarder af te smeeken, 's av, half 7 Congregatie VD1. 9 uur gez. H. Mis van Requiem al* maandstond voor de i. v. i, Cornells Kleverlaan Wo. De HH. Missen 7 uur, half 8, 8 uur half 9 en ten 9 uur de gez. H. Mis van Requiem als Jaargetijde voor den heer Petrus Josias Brouwers Vr. Feestdag der Geboorte van de Allerh. Maagd, geen verplichting van de H. Mis by te wonen, 's av. half 7 Maria Lof met Rozenhoedje ter eere van het feestgeheim In den Heer overleden: Cornells Kleverlaan SCHOORL. Zo. 7 nur Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Catechismus, 2 uur maandelijks aanbiddingiuur Vr. 7 uur ges. H. Mis, 's av, 7 uur Lof ter eere vau Maria Za- 's middags van half 4 tot 7 uur biecht hooren Deze weak Catechismus volgens gewoonte Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wilhelmina Polls —Louter AKERSLOOT. Zo. Feest van de HH. Engelbewaarder*, te 7 uur en half 10 de HH. Missen Na de Hoogmis lofzang «Te Denm< ter ge legenheid van de verjaardag van H. M. de Konlnging, om 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers daarna lied" no. 71 Wo. de HH. Missen om 8 uur en half 10 half 10 gez. H. Mis met inzegening van het huwelijk van Joannes Berkhout en Geitrudis Harzieden Do. Na de H. Mis gelegenheid om te biechten Vr. Feestdag van Maria Geboorte. De ver plichting van Mishooren is door Z. H. den Paus opgeheven. 8 uur ges. H. Mis 't av. 7 uur Lof met Rozenhoedje, daarna lied co. 67 Za. na de H. Mis en van 3—6 uur gelegen heid om te biechten In deze week de catech. volgens gewoonte LANGENDIJK (Noord-Scharwoude), Zo. 7 nur Vroegmis, 10 uur Hoogmis onder beide HH, Missen collecte voor de kerk, 's midd. half 3 Vespers en 's avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje Di. 's avonds 7 ut» Lof ter eere van den H. Antonius Do. 's avonds van 5— 8 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof tor eere van het Allerh. Sacrament Vr. 's av 7 uur Maria Lof met Rozenhoedje Za. 's middags van 4—3 uur gelegenheid om te b'.echten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Dirk Kramer en Jan de Groot. In den Heer overleden Jan Nymau, Helena van Ommen, hvr. van Cornells Hinke en Dirk Brnin HEER HUGOWAARD. Parochie SI. Dionysius. Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 voor P. Zuurbier, 's midd. half 2 Catechismus, half 3 Vespers Ma. 7 uur voor overleden ouders, 9 uur voor de familie Zyp—Koning Di. 7 uur voor de wed. Poland, 9 uur gei. Maandstond voor P. Urzem Wo. 7 uur voor de Geloovige Zielen, 9 uur voor A. G:oot Do. half 7 voor de fam. Tromp—Bakker, 9 uur voor M. Zuurbier Vr. 7 uur voor 8. Entlus, 9 uur voor de overl. leden van de Broederschap der Lev. Rozenkrans Za. 7 en 8 uur voor P. D. van Rijn en 8. A. de Klerk, Vr. fi7. 7 uur Lof Catechismus op de gewone dagen Ma., Di. en Wo. voorbereiding der Klederen voor de Blgemeene H. Communie Parochie van het H. Hart. Zo. 7 uur voor de parochie, 10 uur voor Marytje Groen, hvr. van Dirk Bru'.n, on der de HH. Missen collecte voor de schuld delging der kerk. Na de Hoogmis «Te Deum< ter gelegenheid van den verjaardag onzer geeerbiedigde Kotirgin, half 3 aan bidding Ma. 9 uur Uitvaart en begrafenis van Joan nes Tesselaar Di. 6 uur voor de leden der Broederschap van Sittaid, half 8 voor Anna van 't Hoog, 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius Wo. voor Cornells Wester en Cornelia de Boer. Do. voor Wlihelmina Koopman, hvr. van Petrus Wit, half 11 catechismus voor de kleinen Vr. voor Gerardui en Joanna Komen Za. voor Piet Ursem, 's avonds 7 nur Lof Zo. 7 nur voor Simon Stam en Jantje Bruin, 10 uur voor de parochie In den Hoer overleden Joannes Tesselaar Maandag kerkvisitatie dcor den HoogEerw. Deken. De kinderen van de school Hugo waard worden verzocht na schooltijd in de kerk te komen. r WARMENHUIZEN. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 nur Hoogmis 2 uur Vespers, 7 uur Lof, predicatie eu processie In de week de H. Mis ten 8 uur Di, half 9 Maandstond voor Jacobns Boersen Do. half 9 ges. Jftargetyde voor Simon Mo lenaar av. 7 unr Lof Za. 's middags van 3—8 nnr biechthooren In den Heer overledenOatharina Ligthart hvr. van Cornells Blankendaal TUITJENHORN. Zo. 7 uur voor Arie de Lange en Maartje Mulder, half 10 voor de Parochie, 's mid dags half 2 Catechismus, half 3 Vespers, half 4 Byb. Geschiedenis Onder de HH, Missen collecte voor het seminarie Hage- veld. Ma. half 8 voor overleden ouder* O. Bos Dl. 8 uur Maandstond voor Tobias Ooordea Wo. half 8 voor fam. Weel en E, Komen Do. half 8 voor C. Bos en M. Strooper 's m ddags vau 5—7 nnr gelegenheid om te biechten Vr. 8 uur ges. H, Mis voor Anna Without hvr. van Jac. Pater, av. half 7 Lof Za. half 8 voor O. Bos en M. Strooper, na den middag van 5—7 uur biecht hooren half 7 Maria-lof In den Heer overledenJoëi Veldman DE RIJP, Zo. HH. Missen 7 en 10 unr, half 2 Cate chismus, half 3 Veepers, half 7 Lof Na de Hoogmis «Te Denm» Catechismus naar gewoonte Vr. 9 nur gez. H. Mis, 's av. 7 uur Lof en Rozenhoedje Za. Voor- en na de H. Mis middags van 4—8 uur gelegenheid om te biechten BEEMSTER. Zo. 7 nur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers Ma. Catechismus. Dl. Wo. Catechismus aan den Volgerweg Do. Catechlsmns Vr. Za. 's midd. van 3—4 en van 6—8 uur gelegenheid om te biechten, 's av. 7 uur Lof met Rozenhoedje Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Wed, SteltenPool Poel en Jan Stam In den Heer overleden Wed. van Baarsen geb. Bleeker LIMMEN. Zo. 7 nur stille H. Mis, half 10 Hoogmis balf 2 Catechismus, half 3 Vespers Do. half 9 gel. Maandstond voor Maria DekkerBakkum Vr. half 8 ges, H. Mis met uitstelling, 9 uur gel. H. Mis, 's av. 7 uur Lof ter eere van Maria met Rotenhosdje Catechismus volgens gewoonte CASTRICUM. Zo. 7 nur voor Cornelia Kuys geb. Kraak man, 10 uur voor de parochie Ma. 7 uur by de Eerw. Zusters voor de overleden leden van de Broederschap der Geloovige Zielen, 8 uur voor de levende leden DI. 7 nur voor Cornells van Dam, 8 nur voor Cornelia Groot geb. da Leeuw Wo. 7 uur voor Anna Theisllng geb. Traan 8 uur voor Joannes Schuit eu Cornelia Oastrlcnm Do. 7 uur voor Agnes Groen en Cornelia Kraakman, 8 uur voor Joannes en Geer- trudis Stuijfoergen Vr. 7 uur Jacob Groen en Joanna Kleef, 9 uur ges. maandstond voor Joanna Stof bergen geb. Ory Za. 7 uur voor Cornells Duin, 8 uur voor Theodoru» Schot vaagcr en Cornelia Kays Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Tbeodorus Kehl on Willem Limmen UITGEEST. Zo, Feestdag der H. Engelbewaarders, 7 uur voor de parochie, half 10 voor Jan Waar- dijk, 1 unr Catechismus; 2 uur Vespers collecte voor de St. Pieterspenning Ma. half 8 voor Garardus Schermer half 9 mojuffr. Maria vau Kersbergen en fam, Di, half 8 voor den ZeerEerw. Fr. Koekhovon, half 9 voor Maartje Schee en Nicolaas Meyne Wo. half 8 voor Jacobus Berkhout, half 9 voor Gezuzters Voets Do. half 8 voor de overledene on levende fam. Winder, half 9 gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament, 's avonds van 6—8 uur biechthooren Vr, Feestdag van de Geboorte vau de Al lerh. Maagd Maria, Patrones dezer parochie geen verplichting van Mishooren, 7 nnr voor Antje Duinmeyer, half 10 voor Pe tronella Bakkum, 's avonds 7 uur Lof Za. half 8 voor de wed. Ou iewater—Kroon half 9 voor Mejuffr. Maria van Kersber gen en familie, 's midd. 4 unr biechthoo - ren, 7 unr Maria lof Van de laatste HH, Sacramenten voorzien de wed. Maria Fraayman —Meyne. HEEMSKERK. Zo. 7 nur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, ha:f 2 Catechismus, half 3 Vespers, half 7 H. Familie In de week, de HH. Missen 71/, en 8'/< unr en Zaterdag alleen 8l/4 uur Catechismus als naar gewoonte Do. 'e av. half 7 Lof ter eere van het Aller heiligst Sacrament Za. Vanaf 3 uur gelegenheid om te biechten, half 7 Lof ter eere van de H. Maagd HEILO. Zo. 1ste Zondag der maand, te ver Henen volle aflaat, tevens jaarfeest van de HH. Engelbewaarders, 7 uur da Vroegmis voor Oornelue Morzch en overl. familie, met onderrichting half 10 de Hoogmis met predicatie voor de Gemeente, mid dags half 2 Catechismus half 3 Vespers, 's av. half 7 Lof ter eere van den H. Willibrordus waarsavereering zyner reliqnie Ma. de HH. Missen te half 8 en half 9 Di. de HH. Missen, half 8 voor overleden ouders en familie, ha f 9 voor overledene familie Kok Wo. half 8 voor Jacobus Enke, half 9 voor Jacobus de Wit en echtgenoote Do., Vr. en Za, de HH. Missen te half 8 en half 9 Vr. Jaarfeest van Maria-Geboorte Za. middags vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten, 's avonds half 7 nur Lof ter esre van Maria In den Heer overledenJacobus Enke Op gewone dagen de Catechismus Zo. a s. Sluit bet octaaf van het Jaarfeest tor eere van de HH. Engelbewaarder», 7 uur Vroegmis voor de Gemeente, half 10 Hoogmis voor Cornells Bruin URSEM. Zo. 7 uur voor de Parochie, half 10 jaard. voor Jan Zuldam. Heden feestdag van de H.H. Engelbewaarders. Ie Zondag d. maand, volle aflaat. Schaalcollecte voor de school gelden der armen. Nam. 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers. Na de Hoogd. «Te Deuin». Ma. 7 en 8 uur voor Cornelia Prinse. Dl. 7 uur voor overl. ouders en fam. Buys. 8 uur tot Intentie van den H. Antonius. Wo. 7 uur voor overl. ouders en fam. 8 uur voor Aldert Pater en Maartje Koster. Do. 7 uur voor Jan Sys. 8 nur gei. H. Mis voor de lev. en overl. leden van de Broe derschap van Ged. Aanbidding. Vr. 7 maandstond voor Maartje Groot en kinderen. 9 nur ges. Jaargety voor Jacobns de Lange Za. 7 uur voor Maartje en Aaltje Groot. 8 uur voor Jan Rniter Vrydag is de verplichting van Mishooren vervallen, maai dag vau devotie9 nnr gezongen H. Mis. Za. van half 3—4 en vau 6-8 biechth. Ged. de week dageiyks Catechismus. ASSENDELFX. Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 uur jgt voor Petroneila v. Gelderen—Way, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, waarna Catechismus Ma. 7 uur voor EDgeltje Krom en overl. familie, kwart over 8 voor Gnurtje Rot— Gieien Di. 7 uur voor Mej. de wed. Holten en overl. familie, kwart over 8 voor Heuricm Vel- seboer en Maartje Brakenhof Wo. 7 unr voor Nicolaas Vrouwe en Cor nelia Krom, kwart over 8 voor de lev. en overl. leden van de Broederschap van Gedurige aanbidding Do. 7 nur voor de levende en overleden leden van het Genootschap der 33 ter eere van het H, Hart van Jetus, kwart over 8 tot lafenis der geloovige zielen Vr. 7 nur voor Joanna Bergfeld en overl. familie, kwart over 8 voor Guurtja Rot geb. Nielen Za. 7 nur voor de lev. en overl. leden van de Broederschap der allerh. Rozenkrans, kwart over 8 voor Cornells van der Laan en Laurentins Kroon Do. kwart over 8 gez. H. Mis. daarna biecht hooren, ook van 4-5 unr Vr. GEEN verplichting van Mishooren, om kwart over 8 gez. H, Mis, 7 nnr Lof Za. als naar gewoonte biechthooren In deze week Catechismus volgens gewoonte KROMMENIE, Zo. half 8 voor de Parochie10 nur Jaarmis voor Gerardus Kloue. Na de Hoogmis de Catechismus, half 3 Vespers Ma. 8 nur tot zekere intentie. Di. 8 uur Weekdienst voor Joannes Wayper. Wo. 8 uur voor Willem Noom en echtgen. Do. 8 nur voor Guurtje Kramer, wed. van Eogelbeitui Gaal. Vr. 8 uur voor P. Bierman en echtgenoote. Za. 8 nnr voor de leden van de Westl. Processie Do. van 6-8 biechthooren A.s. Zondag collecte Schoolfonds WORMERVEE& Zo. 1ste Zo. der maand, de HH. Missen te half 8 en 10 uur, 'e midd. 2 uur Catech. 3 uur Vespers Ma., Dl. en Wo. to 8 nur de H. Mis, Do. 8 nnr gei. H. Mis, half 8 Lof ter eere van bet H. Sacrament, van 6 71/, uur gelegenheid om te biechten Vr. Patroonfeest, tevens 25 jarig bestaan der Parochiale school, te half 10 de plechtige H. Mis, 's avonds half 8 Lof Za. 8 uur de H. Mis, en 's avonds van 4—6 en van 7-9 uur gelegenheid om te biechten Do. en Za. te 12 nur Catechismus WORMER. Parochie van de H. Maria Magdalena Zo. te 7 uur- en half 10 de HH. Missen. te 1 nur Catechismus 2 uur Vespers Vr. 's av. 7 uur Lof ter eere van het H, Hart van Jezus Za. middags vanaf 3 uur gelegenheid om te biechten ZUID ZIJBE, Zo, 7 uur voor Willem Ligthart en Elisa beth Strop, half 10 voor de parochie, 2 nnr Lof met Rozenhoedje Ma. half 8 voor Matthias Blaauw Dl. half 8 voor Pieter Polder, Gertrudis Meyerlng en hunne nakomelingen Wo, half 8 voor Arie Louwe Do. voor Arie Schouten, zijn huisvr. Geer trulda Polder en Nicolaas Sohouteu Vr. half 8 voor Oatharina Weel en Anlje Weel Za. half 8 voor Joannes Groot en Anno Koning 'I ZAND. Zo. 7 nur voor Alida Meiten, weduwe van Jacob Kooyman, half 10 voor de Parochie, 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers Ma. 8 uur voor Helena ,Daam» hvr. van Carolua Petras Faus Di. 10 uur voor Bruid en Bruidegom Wo. voor Henrlca Smit, wed. O. Vader Do. voor de leden der Rozenkrans Vr. half 9 voor JoSs. Schilder eu Aafje Klaver. 7 uur Lof, Za. voor de stervenden. 2 nur gelegenheid om te biechten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Marg. Zomerdyk—de Goede Overleden: Henrlca Smit, wed. O. Vader. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zo. 8 nur stille Mis, lOVj u Hoogmis, 2 uur Catechismus, balf 3 Vespers, half 6 Con gregatie der H Familie Do. 's avonds 7 uur Lof Za. 's midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten Doae week Catechismus op gewone dagen O. L. Vrouwe-Kerk. Zo. 'e m, 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's av. half 7 Lof met predicatie DI. 's av. 7 uur Lof Za. 's midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus op gewone dagen 'plaatseliJk niëuwsT HEER HUGOWAARD. Een treffende plechtigheid had alhier verleden week plaatB. Vrydag 25 Aug, wae een dag, die lang in het geheugen zal biyven van de bedroefde ouders L. F. en diens vrouw. Toen toch werd hun oudste zooitje, overleden in den jeugdigen leeftyd van 10 jaar, ter aarde besteld. Toevallig souden juist dien dag een vijftigtal kinderen, die tegelijk met het over leden kind hun eerste H. Communie hadden gedaan, commuuiceeren. Door onzen Zeer Eerw. heer pastoor van Swieten, die hier weder biyk gaf van een innig kindervriend ta zyn, is deze dag voor vele parochianen, byzonder voor de ouders, een onvergetelijke geworden. Na de H. Mis, toen de priester de gewone ceremoniën verrichtte, lagen de kinderen geknield om de kist, waarin het stoffelijk overschot van bun overleden vriendje was, om de rust zijner ziele door hunne gebeden aan God af te smeeken. Daarna werd het iyk grafwaarts gedragen. Voor da ïykbaar ging een kleine met het Kruia voorop en 2 kinderen ieder met een brandenden lantaarn volgden, achter het lyk kwamen de meisjes, van wia één een vaandel droeg en daarna de jongens. Op het kerkhof regelde de priester alle kinderen rond om het graf. Na de teraarde bestelling gingen de kinderen allen het kerk gebouw weer binnen, om door hunne kin derlijke gebeden nog eens aan hun Godde- lijken Meester, Dien zö zoo even allen had den ontvangen in hun hart, de zielerust van hun makker af ta smeeken. Voorzeker is hier een woord van innige waardeering op zijn plaats aan den Zeer Eerw. heer pastoor, die hier weer biyken gaf, dat de kinderen allen, hetzy arm of ryk, evenna aan zyn hart liggen, HEEMSKERK. Schoolfeest. Woensdag deden de leer lingen der O. L. S. hun jaariyksch schoei feest, onder geleide hunner onderwijzers, daartoe in staat gesteld door de vrygevigheid van den heer Jhr. Mr Hugo Gevers, 't Gold dit jaar een boottocht naar 't bekende «Tol huis» te Amtterdam. Onder het heeriykste weder werd de reis begonnen en geëindigd. De speeltuin van 't «Tolhuis» is eenig groot, beschaduwd en het ontbreekt den grooten en kleinen jongens aan niets zelfs de vliegmachine is vertegenwoordigd nl. een draaimolen met zitplaatsen, die de vliegmachien nabootsen. De «blauwgekielde spes patriae» maükte van alles een goed gebruik. Op tyd en wyie werden de magen versterkt en de dorst met melk of limonade gelescbt. In één woord't was oen vrooiyk feestje èn voor de kinderen èa voor de onderwyzers Eere en hulde den hr. Hugo Gevers I Onderscheiding, Den heer A. Schipper, scaildersknecht bij den heer D. Koorn, huis en rytuigschilder alhier is by Kon. Besluit toegekend de eeremadail'.e der orde van Oranje Nassau in brons. OBDAM. De bandels en tuinbouwvereeniging Obdam Hensbroek hield j 1. Donderdag te Hensbroek eere algemeene vergadering, hoofdzakelijk tot vaststelling van den aanvang der kool veilingen. Besloten werd, dat de veilingen dit sei zoen zullen aanvangen Vrydag 8 September, 's namiddags half twee ure en vervolgens tot nadere aankondiging iederen Dinsdag en Vrydag. Verder werd gesproken over den gezamen- ïyken aankoop van hnlpmeststoffen, waar /oor de noodige aangiften kunnen worden gedaan by Jb. Vlaming te Obdam en H. Bakker te Hensbroek. De overige punten van bespreking waren van weinig belang. Belanghebbenden maken wy opmerkiaam dat de marktberichten daags na de veiling in «Ons Blad» aangekondigd zyn. BARSINGERHORN. De «eremedaille der orde van Oranje- Nassau in zilver is toegekend aan den heer O. Smit Dz., meesterknecht in den hontbandel van den heer J. Spaans Dz alhier OUDORP. Geslaagd De Eerw. Zuster A. P. Groe- newoud, hoofd der R. K, Parochiale school alhier, slaagde te 's Gravenhage voor de acte Fransch L. O. ZIJPE. Onderscheiding. By Kon. Besluit van 28 Aug, 11. is de Eichtb. heer G. O. Halst burgemeester der gemeenten Zype eu Gallants- oog, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau CASTRICUM. Kermis. Zondag, Maandag en Dinsdag zyn alhier de kermisdagen. Veel tenten zul len er dit jaar niet zyn, ook de schouwburg tent misBen wy thans. Muziek en dan*

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 6