OHMSTEDE, HEILO. Uitverkoop. HEILO. ÖSlCAR SMIT. lerkelders en Mestvtakken, Per heele flesch f 0.68. fabrikant L DE WOLF, Purmerend. VOOR OUD Eea ieder zijn belang is 111 z adv ere waar, onver valscbt. Eenigst Adres voor Particulieren. H. RIGTEE, Sigarenmagazijn E. BROERS, Doffe Vorstenlanden. Wanmolens, Graanmaten? Schoppen» Wannen, Zeven, Bascules, Kookpotten? Balans- en Wielploegen, Cultivators. Landbouw-werktuigen. Dijk. ALKMAAK, Dijk. f§^* Vraagt Prijscouranten. Koemarkt. PU8KREM). De grootste brand. C. KAAIJ, Sigarenfabriek ,M CONCURRENT", Kooltuin 13, ALKMAAR. worden gemaakt onder garantie. J. OPDAM, Eennemerstraatweg Alkmaar-Heiloo. HEERENKLEEDING NAAR MAAT. Vraagt onze bekende ZWARTE STOFFEN eens op zicht. BLOEDMIDDEL. Tongblaar, Waterhuidig, Longjacht, Droop, Verkeerds Melk enz. 't Mag in geen enkele stal ontbreken. stemmen tegen 1 blanco wondt herkozen. Op verklaring van dien heer Zut, daf hij deze benoeming laannam, idrukte de voorz, den wensdh uit, dait de hr. Zut steeds de gemeentebelangen zal blijven behartigen, omreden hij volgens de uitkomst van het stemmentijfer „die rechte man op de rech te plaats" blijkt. De heer Ziut bedankt den voorz. voor tóeze bewoordingen en zegt zijne medewerking opnieuw toe. Hierna volgt aanbieding gemeentebegroo- ting 1912, in ontvangst en uitgaaf bedra gende f20949.62, alsmede van de Alge meen e armen iin ontvangst en uitgaaf be dragende f3436. Naidlat door ïien voorz. nog mededeeliing is gedaan van eenige posten, Velke zullen moeten worden bestreden ui, de post van onvoorziene uitgaven tot een gezamelijk be drag van fl30-.76, wordt ten slotte met algemeene stemmen besloten aan den gemeente-opzichter voor buitengewone werk zaamtieden toe te kennen een bedrag van 15 gjuitdlen. De Rondvraag niets opleverende, wordt de vergadering na dankzegging voor de op- kynst en medewerking gesloten. GRAFT Raadsvergadering op Dinsdag 5 Sept, 's middags ten 2 ure. Aanwezig alle leden De heeren Koppen, Bru'n en Slooten worden geïnstalleerd en leggen hierna de beloften af. Hierna voorlezing der notulen, welke oaveranderd worden vastgesteld Daar; a is aan de orde benoeming Wet houders. De heeren Bruin en Koppen worden met 6 tegen 1 blanco stem herkozen. Vaststelling der gemeente rekening 1910 op een ontvangst van f 37011 451 's en een uitgaaf van f 36836 SO1/»- De rekeningen der armbesturen worden vastgesteld, met een batig saldo vanGraft f 129.42, Westgraft dijk f 218.75 en Oosigraftdp f 82 42. De begrooting voor het volgende dienstjaar werd op f 17002 81 voorloopig vastgesteld, die van de armbesturen voor Graft f '189.42, voor Weetgraftdjjk f 270.75 en voor Oostgraftdjjk f 588 60. Bij de rondvraag vroeg de beer Schuur man om de schoolbak te laten leeghalen, doch daar waren de heeren Bruin en Koppen tegen. Op bun voorstel werd besloten om een waterschuit nit Wormerveer bij 't Witte Kruis aan te vragen. Hierna sluiting. SCHOORL. Tot molenmeester van den Aagtdorper polder is in plaats van wijlen den keer Jb, van Essen gekozen de beer A. Dapper alhier, Z1JPE. Gemeenteraadsvergadering op Dinsdag 5 September 1911, e morgens 10 uur. Tegenwoordig 10 leden1 vacature. De voorz opent met een woord van welkom, waarna de herkozen leden, de heeren Sieuw- land, de Moor, Bakker en Groot de ver eÏBcbte eeden in banden van den voorzitter afleggen. De beide aftredende wethouders, de heeren Nieuwland en de Moor, worden met 8 en 9 etemmen herkozen de heeren G. P. de Wit, Mann en Jac Kreijger ver kregen ieder een etem. Hierna voorlezing der notulen, welke worden goedgekeurd en geteekend. Ingekomen stukken 1. Kennisgeving van het ontslag van den Comm. der Koningin in Noordholland. Voorgesteld werd ZExc. te bedanken voor de dieneten, welke bij gedu rende 14 jaar ook aan onze gemeente ver leende. Goedgevonden. 2. Van den beer E. Slot, secretaris dezer gemeente, met ver zoek om zjjn salar's met f 300 te willen verboogen, aangezien dit f 300 lager is dan dat van wijlen zijn ambtsvoorganger, omdat bet'thans den secretaris van Zijpe verboden ii bet secretariaat van Callantsoog waar te nemen. Dit punt zal bij de begrooting worden behandeld. 3 Dankbetuiging van de Har nonie Concordia* van Oudesiuis voor ver leende subsidie. 4. Verzoekschrift der gemeenteveldwachters om bun loon te willen verboogen wegens de hoogs prijzen der levensmiddelen en ijj huns inziens een onafhankelijke positie moeten kunnen innemen. Ook dit punt wordt aangehouden tot bij de begrooting. 5 Verzoek om subsidie v. d. jaarlijksche paardenmarkt te Scbagerbrug. f 20 verleend. 6. Kennisgeving van den beer Bleeksma, dat hij zijn benoeming als hoofd der school te Scbagerbrug aanneemt en 16 Oct. in dienst zal treden 7. Be spreking omtrent verandering der school- woning te Schagerbrng. De kosten aan ver andering en verbetering zullen ongeveer 150 gnlden bedragen. In dien geest werd besloten. 8. Aanbieding der gemeentebegrooting. Rondvraag De heer Raat maakt alreeds aanmerking op deze begrooting wegens de uitgaven, van het burgerlijk armbestuur en wenschte dat genoemd bestuur wat meer overleg pleegde met 't gemeentebestuur. Spr. had gaarne gezien, dat er een comm. was benoemd geweest tot onderzoek der gemeenterekening. De heer Mann stelt voor de zaak te laten meten tot de behandeling der gemeentebegrooting. Daarna sluiting. BURüEfiEND. In kte Dinsdag jl geiuo-uöen cawteverga- daririg werden de beide wethouders de hh H. C. Oud en K. Drost herkozen. Ingekomen was o.a. èen verzoek van het college van regenten van de St. Liiuina- stiidhting, dat gebruik makend van het recht van beroep, verleend volg. art 5 der ver ordening op het bouwen en wonen in de ge meente Purmerend, gelet op art. 30 der ge noemde verordening, hetwelk luidt „elke woning moet voorzien zijn van een volgens het gem^entetonnenstelsel ingericht privaat enz. Hierbij werd overwogen: lo. dat het thans in aanbouw zijnd gesticht met eventueel latere uitbreiding, bestaat uit een complex woonvertrekken thans reeds ruimxte biediend voor pi.m. 70 personen, niet als woning in den zin van glenoemd artikel dient te worden opgievat, 2o. ld at het, uit een gezondheidsoogpunt beschouwd, zeer zeker aanbeveling zal ver dienen, pp andere dan de hier ter plaatse nog gebruikelijke wijze de faecaliën uithef gesticht te verwijderen. 3o. dat volg. art. 48 der genoemde ver ordening in elk bijzonder geval ten op zichte van huis- en hemelwater nadere ei- sdhen kunnen worden gesteld. Het college van Regenten verzocht dus den raad alsnog toestemming te willen verleenen tot het maken van een beerput, welke zal worden ingericht als rottingskelder, waarin ook het huiswater wordt geleid, met afvoer, naar het stadsriool, zooals reeds in andere gemeenten o.a,. te Alkmaar, weid gemaakt Volgens ingewonnen advies van den heer J. B. M. Coebeirghj inspecteur V2ji de Volks gezondheid v. Noord-Holland en Utrecht le vert het aldus gerotte water niet het minste bezwaar op om in dat riool te worden opgenomen. Ter toelichting dïene nog, dat, waar nu het gebouw wordt voorzien van waterleiding komt het ^Jtewenscht voor, ja, is het uit gezondheidsoogpunt een eisch, dit gebouw en latere uitbreiding te voorzien van wa ter-closets, geheel naar de eischen tegen woordig 2tui dergelijke inrichtingen gesteld. Van ledten der alhier gevestigde gezond heidscommissie en van den inspecteur der Gezondheidsdienst^ dep heer J. Zoetmul der. üjiodht h et college ook vernemen, dat volgens luin oordteel niet alleen geen enkel bezwaar tegen dieze wijze v^n afvoer be staat, dloch zelfs zeer aanbevelenswaard^ door hen wordt geacht, zoodat het htm wenscihtelijk voorkomt, dit stelsel op meer dere plaatsen in dieze gemeente te zien ten uitvoer gebracht. Óp een gelijkluidend verzoek, gericht aan h«el college van B, .en Wj. did. 28 Juli 1911 werd door genoemd college bij' missieve (3d, 23 Aug. no, 489 afwijzend beschikt op gronden aangevoerd in de adviezen van den gemeente architect en van dte commissie van fabricage. Het advies van B. en W. luidde aldus: Van art. 30 kan alleen worden afgewe ken voor boerenhofsteden en woningen ver buiten den kom der gemeente. Alzoo kan geen ontheffing worden ver leend en moet het verzoek buiten behan deling blijven. B. en W. stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De hr. Middelhoff was het hiermede niet eens. Art^ 5 der verordening staat binnen bepaalden tijd beroep op den raad toe. B. en W. beroepen zich op art. 30, omdlat zij vernemen, dat de stichting eene woning zou zijn. Zij zullen toch moeten toege ven dat de stichting niet moet worden op gevat als een woning, volgens deze ver ordening. Spr. vraagt, of de gezondheids commissie niet gehoord is, die toch zeker bevoegd is tot oord eel en in deze. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld in Alkmaar en in verhandl daarmee kan spr. h.et voorstel van B. en W. niet begrij pen. De heer Jurgens zegt, dlat, toen deze verordening werd gemaakt, men niet dacht aan een complex woningen. In art. 30 wordt bedoeld een gezinswoning. Dit geval ise ene uitzondering waarin art. 30 niet voorziet. Spr. stelt voor het verzoek naar B. en W. te renvoyeeren om prae-advies. De beer Dekker voert nog aan, dat ook het gevaar voor besmetting dioor de faeca liën niet btestaat en .er aldus ook geen bezwaar bij Waterland omtrent de spuiiing zal zijn. Spr. koesterde eerst die vrees, maar nadere verklaringen van den hr. Jurgens, deskundige op gebied van bacteriologisch1 onderzoek, hebben die vrees totaal wegge nomen. De voorzitter zegt, dlat hier geheel in strijd met art. 30 gehandeld wordt en als zoodanig kan in deze geene beslissing wor den genomen. De hr. Jurgens blijft van meening ver schillen In dte woninm- en gezondheidswet wordt gesproken van woningen, ziekenhui zen, kazernen, hotels enz. De hir. Oud zegt, dat trots art. 30 toch een onderzoek is ingesteld. Hij! blijft bij de opvatting van het woordl „woning" en zegt, dat mem nu niet altijd moet zeggen: „dat staat er" maar dat men de zaak todh eengs- zins practised moet aanpakken en zeggen: „wat valt ler onder?" Toch tan die hr. öud niet bewijzen, dat de stichting een woning is in den zin vain art. 30. Practised, was het wel, om te zeg gen „wat valt er onder?" maar hiermede was nog niet door hem verklaard, dat de stichting onder art. 30 valt. De hr. Jurgens antwoordde dan ook da delijk. 't Is geen woning en dit geval kan als uitzondering behandeld worden. Spr, handhaaft derhalve zijn voorstel tot ren- voyieering van het verzoek naar B. en W, om paie-advies. De voorzitter zegt, dat de raad geen an dere beslissing kan nemen. Gebeurt dit niet en wordt anders besloten, dan gullen B. ien W. het raadsbesluit ter vernietiging moe ten voordragen. De hr. Middelhoff. Dat is goed., Dan gaan we in het hoogste ressort. Dan, moet de Raad van State maar beslissen. De hr. de Goede zegt, dat men van be sluiten van B. en W. steeds in beroep kan komen bij dten Raad en vraagt of ijil na het besl.uit van B. en W. omtrent deze zaak beroep op den raad niet mogelijk is? In alle gevallen is (Jat zoo, waarom zou dat nu niet zoo zijn? Bovendien zijn wij niet aan sprakelijk voor het woord „woning" dat ons is opgedrongen. Ten slotte werd', wat onbegrijpelijk is, het voorstel van B. en W. om het verzoek voor kennisgeving 'aan te nemen, aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Was altijd beroep op den raad mogelijk, dit was volgens de voorstemmers blijkbaar niet het geval voor de St. Liduina-stidhting Dezen toch handelden of er geen art. 5 der verordening bestond, terwijl zij even later toch -er rekening mee hieldlen, toen aan de orde iwas het verzoek van J, Eijk om ontheffing fe verleenen van art. 22 der bouwverordening ten behoeve van een door hem te verbouwen pakhuis aan die West er- steeg. Diens verzoek werd1 met algemeene stemmen ingewilligd. De gemeenterekeniing 1910 werd vastge steld met een ontvangst van f 269865.025 en een uitgaaf Van f259853.87. Aangeboden weid de gemeentebegrooting 1912 tot een bedrag van f201075.595 WARMENHUIZEN. Geslaagd. De beer A. Smeets, onder wijzer met hoofdacte alhier, ie te Wage, ningen geslaagd voor de acte Landbouwkunde, Het R. K. Zangkoor met den ZeerEerw. Pastoor, hebben Woensdag 6 September een genoeglijk plezierreisje gemaakt, dit ter ver vulling der belofte, gedaan bij het 25-jarig bestaan van het koor. Alkmaar, Bergen, Egmond aan Zee, Heilo, kregen een bezoek, 'e Morgens om negen uur vertrokken, keerden allen 'e avonds half elf ten zeerste voldaan huiswaarts SM i F pr. Ufttn, uaro, de pr. Hermeen tie Jong, Eervol vermeld. A. Tjipjts. Groepsprijzen Volwassenen. Ie pr. P. Hille, 2e pr. E. Kuijnenberg, 3e pr. Jb. Hobbij. Impatienule pr, J, de Jong No6, 2e pr, M. Kuiper. Kochia le pr. H. Hejjne, 2e pr. G. Hille. Dwergasterle pr. D, Bas, 2e pr. F, Jongeneel. Petuniale pr. W. Haan, 2e pr. D. Slooten. Ageratumle pr. O. Kok-Roos, 2e pr. O. Smit. Seabiosa: 1 pr. Niet toegekend, 2e pr. O. Kok. Bloemstukken1 pr. IJ. Hermsen, eerv. verm. B. G. Dekker. Aquarium le pr. G. Mijseu. Ook was door bovengenoemde veieenig. in bet voorjaar een Tuintjes wedstrijd voor arbeiderswoningen uitgeschreven. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgtle pr. T. Brattlnga, 2e pr. H. Mljnders, 3e pr. Jb. Boot, 4e pr. K. Boot, 5e prijs M. Waagmeeeter. Eerv. vermeldingW. KuQper, A. H. Schutjes en F. Middelburg, (buiten mede dinging) P. de Jong le pr. OESDOM. Zandbg a.s. 10 Sept. komt Assen-delft ter bedevaart. Hoogmis tem 11 uur met preek in die Kerk te Hei-la, Daarna in optocjht naar de Kapel, waar de andere geestelijke oefeningen worden gehouden. Kaars en vaan dels worden mede naar Runxpjutte gebracht De bedevaart staat onder leiding van pa stoor F. A. W. Ahiout, wiel'eer assistent te HeilOi, Zij reizen met extra-trein. Op diiienzelfden Zondag komt de proces sie uit Rinnegomi (Egimoiridien) 'sMid dags -Main 3 nine tot Half 6 zullen er verschil lende geestelijke /oefeningen -in en oom de genadlekapel worden gehoudeni. .Woensdag 13 Sept. komt Leid;en. pe geestelijke leiding heeft kapelaan Tb, M. P, Bekkers ,vam de Sint Petrus' parochie De Leiënaiars komen 8.37 v.m, aan het Hieiünsdie station. Te voet begeven zij zich naar dte gcnadekapcil waar de H. Mie wordt opgedragen, tof wordt gehouden en ande re geestelijke oefeningen zullen plaats heb ben. Daags er na, Dondlerdag 14 Sept. komt Biovenkarspel. De oefeningen zullen la ter worden qpngekondigd. Zondag 17 Sept. op het feest der zeven smarten van Maria houdt H eilo zelve de jaarlijksche groot e processie. Verlof zal .worden gevraagd aan den Burgemeester, om ,/in optodht met vaandels" te mogen op trekken. 's Middags ten twee ure naar Kapel van dlaar weder evenzoo terug, te gaan naard e kerk, gelijk zulks in vorige jarep, de bus gevonden- De heer Oouwenhoven was bereid de betrekking weder te aanvaarden. De bestaande verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, werden onver anderd voortdurend geldend verklaard. De heer H. Smidts, benoemd hoofd der O. L, School alhier, heeft bericht gezonden dat hH zijne benoeming aanneemt en hoopt met 1 Nov. a.s, in functie te kunnen treden. De vergadering wordt daarna opgeheven, J EGMOND-BINNEN- Raadsvergadering. Dinsdag vergaderde de raad onzer gemeente. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent te 10 uur de vergade ring, de secr. leest de notulen, die hierna worden goedgekeurd. Vervolgens werden de herkozen raadsleden de heeren W. J. Apeldoorn en J. Apeldoorn Qz. geïnstalleerd, waarna zij in handen van den voorz. de vereischte eeden afleggen. De voorz. wenscht hen geluk met hunne benoe mingen en hoopt dat zQ gedurende de nog in het vooruitzicht hebbende jaren in het belang der gemeente werkzaam mogen zijn. In herinnering wordt gebracht het heen gaan (aftreden) van den Commissaris der Koningin, mr. van Tienhoven. Er werd be sloten hem dank te brengen voor hetgeen hij voor deze gemeente heeft gedaan. Vervolgens werd de gemeente-rekening over 1910 voorloopig vastgesteld met een batig saldo van f 229,521/,. De begrooting 1912 werd aangeboden. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren J. Apeldoorn, W J. Apeldoorn en J. Noort, om ze te onderzoeken. Hierna sluiting. Ter inlijving voor de Nationale Militie, zijn tegen 27 September opgeroepen de vol gende lotelingenR. Beukers, Cor. Groen, W. Gaarthuis, F. Ruiter, zullende zjj op genoemden datum in den Helder worden ingelyfd. Bedevaart. Zondag a.s. vertrekt uit deze gemeente de jaarlijksche processie naar het genadeoord van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Wij verwachten, dat dit jaar weer in ruime mate aan deze bedevaait deel zal worden genomen, HARENKAR5PEL. Gevaarlijke klauterpartij. Alhier ia Woensdagmorgen van de hooge wipbrug ge vallen het ach! jarig zoontje van den vracht rijder J. Spaans Het arme knaapje kreeg een hevige hersenschudding en ia, na be handeld te z(Jn door den dokter, ten huize van den heer J. Boerdijk, die bet knaapje lit fdevol had opgenomen, naar z(jn ouderlijk hniB te Kalverdljk gebracht. Zijn toestand is redelijk wel. Een waarschuwing voor andere kleine klanteiaars. stig net algemeen reglement en de prij zen bestaan nit tuigen en luxe-voor werpen. 5. Prijsuitreiking en samenkomst der leden 's avonds half acht op de bovenzaal. Het Bestuur, J. J. WIT, Voorz P. D. M. SCHOLTEN, Secr.-Penningm. Gouden OORIJZERS, Juvreelen STELLEN. KRUIS JES, KARSPELDEN, KRUISEN en KETTINGEN, in het Goudmagazijn van P. OUDES, Ridderstraat, Alkmaar. LET S. V. P. OP NAAM EN WINKEL VAN P. OUDES. INKOOPEN OF RUILEN HOOGSTE WAARDE. DIJK 13 (Specialiteit) ALKMAAR. Jenever, Brandewjjn enz. f 1.05 p. L. Gestookte Citroen (fijn) 1.— Prima Cognac, van af 1.35 roode en witte Port wijnen, van af 0.60 p. fl. roode en witte Bor deaux wijnen, van af 0.70 Madera, Advoeaat Likeuren 0.80 8 W 1.H 0.30 n ""t"»' n Ciders in soorten 0.07' Wederverkoopers rabat. Vraagt Prijs courant. Uitsluitend adres voor Brui loften en Partijen. van maakt H.H Rookera attent op het merk Bijzonder fijne cent sigaar. Telefoon No. 56. Elfeeten, Coupons, Wissels, Deposito, Prolongatie, Assurantie, Rekening-Cour. met Rentevergoeding, Credieten, Voor schotten, Hypotheken. Verdronkenonrd, hoek Zoutsteeg, Alkmaar. Een ioder heeft toch wel gelezen. Wat er nit Brakel werd gemeld, Een zware brand toch beeft dat dorpje, Voor meer dan de helft neergeveld. Maar nog veel zwaarder brand nu woedt er In KAAIJ'i Sigarenfabrikaat, Waarvan 'n duizendtal tocb minstens, Daag'lïjks in vnur en rook opgaat I Zoo'n brandje geeft bij niemand schade, Maar schenkt genoegen iedere maal, Wie dus dien brand ook mee wil stichten, Bestel' bij KAAIJ het materiaal 1 Telefoon 279. Aanbevelend, Teekenisg en begrooting kosteloos. Nog eenigo dagen uitverkoop van restanten LAPPJEN en allen wat opgeruimd dient te worden. In het bijzonder vestig ik de aandacht op onze Nog voorhanden een partijtje eerste soort STOFPK Pï. waarvan COSTOÜM3 NAAR MAAT beneden den vasten prijs worden geleverd. Aanbevelend, J. ROZING. Onfeilbaar middel tegeip in één woord voor alle ziekten, welke bij den veestapel kunnen voorkomen. Hij, die prijs stelt op zijn vee, raad ik aan: heb steeds een flesch in voorraad, 't is gemakkelijk, zeker werkend en goedkoop, Tevens verkrijgbaar bij JOH. P. KROON, Westerweg, Heilo.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 10