PLAATSELIJK NIEUWS. AMSTERDAM. Parochie H. Nicolaas (Prins Hendrik-kade). Zondags: 7, half 9. en 12 uur stille H.,Hs Missen, 10 uur Hoogmis, Parochie H. Jozef („De Papegaai), Kal verstraat bij de St Ludensteeg. Zondags: 7 uur, half 9 en half 10 stille H,HS Missen, kwart voor 11 Hoogmis, ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius Zo. 6T/S en 8 uur ntille HH. Mieuen, 10 uur Hoogmis, half 5 Congregatie .van den H. Aloysiut, avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met predicatie en Octobsroefeningen- Ma. av. 7 uur Congregatie der H. Maagd ook toegankelijk voor anderen met Octo beroefeningen Dl. 's av. 7 uur Lof met Octoberoefeningen Wo. av. 7 uur Lof tot opening van het Triduum dat gehouden zal worden ter voorbereiding der plechtige viering van het 50 jarig bestaan der St. Laurentiua- kerk. De predicatiëu zullen gehouden worden door? den WelEerw. Pater Alexander uit het Klooster te Velseroord Do. 7 uur H. M:e waaronder de kinderen' tot hun 1ste H. Communie worden toe gelaten. Vóór de H. Mis »Veni Creator», 9 uur gez. H. Mis, 's namiddags 5 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje voor de Communiekir deren, 's avonds 7 uur Lof met predicatie en October- oefeningen Vrjjdag, Zaterdag en Zondag viering van het 40-urengebed Vr. 9 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof met predicatie en Octoberoefeningen Za. 9 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof met Octoberoefeningen Parochie van den E. Dominicus. Zo. 6 uur half 8 en half 9 de stille HH. Missen, half 11 Hoogdienct, na den middag ten 2 uur en half 4 de Catechismusten 3 uur Vespers en ten 5 uur Gongregatta Ma. 's midd. vanaf 5 uur gelegenheid om to biechten Di. 5de der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van St. Dominicus, ten 9 uur gez. Dienst Wo. Kwart over 8 H. Dienst ter eere van O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans met vollen aflaat voor een ieder die er bg tegenwoordig is, 's av. 7 uur Congregatie Zo. as. Algemeene en gezamentljjke Com munie der kinderen, 's morgens ten 7 uur lederen dag der maand October 's avonds ten 7 uur Rozenhoedje en gezangen ter eere der H. Maagd en daarenboven Dins dag en Vrydag predicatie 8t. Jozefkerk Zo. 2de Zo. der maand, bijzonder toegewijd aan den Zoeten Naam Jezus half 8 stille H, Mis, 10 uur Hoogmis, 's av. half 7 Lof met gebeden en gezangen ter eere van den Zoeten Namen Jezus en Maria Di. Feest van den H. Ludovicus, belijder onzer H. Orde, volle aflaat Gedurende de maand - October eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenhoedje en gezangen Ma. 's midd. van 5—7 uur gelegenheid om te biechten Di. 5de der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, zjj die 2 opeenvol gende Dinsdagen de godsvruchtige oefe ningen bijwonen en op eeD dier 2 dagen communiceeren, kunnen een volle aflaat verdienen 's avonds 7 uur Lof met ge beden en gezangen ter eere van den H. Dominicus PURMEREND Zo. stille HH. Missen te 7 uur en half 9, 10 uur de Hoogdienst, te 3 uur Vespers en Rozenhoedje, 's av.' 6 uur vergadering der Maunenafdeeling der H. Familie Gedurende deze week iederen avond uitge zonderd Woensdag te 7 uur Lof en Ro zenhoedje Wo. 's avonds 7 uur vergadering van de vrouwenafdeeling der H. Familie Za, middags van 3-9 uur gelegenheid om te biechten, van 3—4j^ uur voor de kinderen Op de gewone dagen catechismus Di. Geen H. Mis te 7 uur SCHAGEN. Zo. de HH, Missen 7 uur en half 10, half 2 Catechismus, half 3 Vezpers 's avonds 7 uur Lof en voorgeschreven gebeden Do. en Za. 's av 7 uur Lof en voorgeschreven gebeden Wo. 8 uur gez. H. Mis HEILO. Zo. sluiting van 't octaaf van den H. Btkvo f uur Vroegmis met onderrichting voor de Gemeente, half 10 Hoogmis tot zekere iDtsntie w.o. predicatie, 's middags half 2 Catechismus, half 3 Vespers, waarna ver gadering voor de zelatricet van het broe derschap dér Levende Rozenkrans, 's av. half 7 Lof met voorgeschreven gebeden, welk Lof ook gehouden wordt Di., Do en Za. 's avonds ten half 7, op de overige dagen dezer week de voorgeschrevene ge beden onder de H. M!s van half 8 Ma. en Di. de HH. Missen half 8 en half 9 Wo. half 8a H. Mis voor Jacobus Enke kwart over 8 voor een overl. fam. 9 uur plechtige Hoogmis voor de bedevaart uit Langen dijk Do., Vr. en Za, de HQ. Missen te half 8 en half 9 Za. 's middags vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten In den Heer overleden: Af ra B.akechof Op gewone dagen de Catechismus OESDQM (Kapel) Zo. 'r morg. half 12 geestelijke oefeningen voor den R K. Volkrbrnd afd. Uitgeest Wo. 's morg. 11 nur geestelijke oefariogen voor de bedevaart uit Langendijk Zo. a s. geestelijks oefeningen s, middags voor de processie nit Ondorp BERGEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Catechismus, 2 uur Lof met voor- geschrevene gebeden toepasselijk op de geloovige zielen In de week de HH. Missen, om 7 en 8^ nur uitgezonderd op Donderdag, op dien dag de 1ste H. Mis om 8 uur, dg 2de H. Mis om 9 uur als ges. Maandstond voor Cath. Henneman wed, van J. Groot Dagelijks na de 1ste H. Mie de voorgeschre vene gebeden In deze week Catechismus naar gewoonte Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 's midd. vanaf 4 unr voor grooteren In den Heer overleden Catharina Henne man wed. van Joannes Groot 8CKOORL. Zo. 7 nur Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart over 1 Catechismus, 2 uur Verpers Door da week de H. Mis om 73/i uur, met Rozenhoedje, behalva Donderdag Do. 'e av. 7 uur Lof met Rozenhoedje Za. 's middags van half 4 tot 7 uur bieiAt- hooren Van de laatste H.H, Sacramenten voorzien Wilhelmina Polle —Louter Deze week Catechismus volgens gewoonte EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zo. Slnit het feeitoctaaf van den H. Bavo, belijder en bijzondere Patroon der Kathe dra! a kerk te Haarlem en van ons Bis dom, de Vroegmis voor de parochie, de Hoogmis voor de overl. leden der Broe derschap van den Lev. Rozenkrans, 1 unr Catechismus, 2 uur Vespers met Rozen hoedje voor Onzen H. Vader den Paus Ma. half 7 de late H. Mis, 's av. half 7 Rozenkrans Lof met de voorgeachrevene gebeden Wo. 9 uur ges. H. Mis tot intentie van een huwelijksinzegening, 's av. half 7 Rozen krans-Lof met de voorgeschrevene gebeden EGMOND AAN ZEE. Zo. 181e Zo. na Pinkiteren, 7 8Vs en 10 nnr de HH. Missen 8^ uitsluitend voor de kin deren der Vacantiekolonies, 2 uur Vespers waaronder Rozenkrans In de week de H. Mis kwart over 8 w.o. Rozenkrans Wo, 's av. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, w.o. Rozenkrans Za. van 37 uur biechthooren, half 7 Lof en Rozenkrans Zo. a s. beginnen de HH. Missen te 1% en 10 uur AKERSLOOT. Zo. om 7 30 uur "en 10 uur de HH. Missen, om 1 uur Catechismus, om 2 uur Ves pers met Rozenhoedje, daarna lied no. 108 (de droevige geheimen) Vr. avonds 7 nur Lof ter eere van het H, Hart, met Rozenhoedje daarna lied no. 47 Za. na de H. Mis en van 3—6 uur gelegen heid cm te biechten In deze week dagelijks het Rozenhosdje Catechismus naar gewoonte HEER HUGOWAARD. Parochie St. Dionysius. Zo. 7 uur voor de Parochie; 10 uur voor P. Kruijer, half 2 Catech. half 3 Lof Ma. 7 uur voor P. van Dam en N. Weel, 10 uur voor de weldoeners van kerk en armen Di. 7 uur voor M. de Wit en A. Konijn, 9 i Tr, i Wo. 7 uur voor A. Vreeker, 9 uur voor K. Bruins en Tr. van Diepen Do. 7 uur tot zekere intentie, 9 uur voor K. Wester Vr. 7 uur voor de geloovige zielen, 9 uur voor Marg. A. Brouwer Za. 7 en 8 uur voor P. D. v. Rijn eu 8. A. do Kleik Di. en Vr. 's av. 7 uur Lof Catechismus op de gewone dagen Parochie van het E. Eart. Zo 7 uur voor Cornells Plak, 10 uur voor de Parochie, half 3 Lof met Rozenkrans en voorgeschreven gebeden Ma. 9 uur gez. Jaargetijde voor Jacob Schipper Di. vcor Mareitje Oud en Jannetje Goud- schebloem Wo. voor de Eerw. broeder Dominicus Bri u- wer, 's av. 7 uur Lof Do. voor Gerrit Urssm en Grietje Schouten Vr. voor overl. ouders Za. voor de fam. Oudhuis—Brouwer, 's av. 7 uur Lof Zo. 7 uur voor de Parochie10 uur voor Paulus Oudeman LANGENDIJK (Noord-Scharwoude). Zo. om 7 en 10 uur de H.H. Missen met preek, om 'half drie Vespers, om 6 uur Marialof met Ide gebeden v, d. Ooto- blermaanü. Mai. om: '7 en 9 uur de H.H. Missen, om 9 uur uitvaart voor Dirk Kramer, Di. van 5—8 uur biebhthooren, om- 7 uur Octobermaandlof. Wo. Processie na!ar Heilo, alleen 6 uur een H, Misj jij Db. Alleen 7 uur H Mis. nai jdie H. Mis, Ro zenhoedje, Vr. Affleen 7 uur H. Mis, nai ide H. Mis Ro zenhoed je. Zal. Alleen 7 uur H. Mis, 's avondis pm 7 uur Octobermaandlof. Overleden: Jan de Groot, en Dirk Kramer. W ARMENHUIZEN. Zo. 7 nur Vroegmis,"half 10 Hoogmis, ten 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers, 's av. 7 uur Lof met de voorgeschrevene gebeden Ma., Wo. en Vr. na de H. Mis de voorge schrevene gebeden Di. 8 uur Jaargetijde voor Catharine Jol Di,, Do. en Za. 's avonds 7 uur Lof met de voorgeschreven gebeden Do. 8 nur gei Jaargetijde voor Nicolaas Groot Za. na de H. Mis en van 3—8 uur gelegenheid om te biechten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Anna Maria Dekker geb Tak TUITJENHORN. Zo. on 7 uur voor Hendrik Veïsenboer en Maantje Brakenhof. om ihalf 10 voor de Parochie, onn half 2 Cat. om hallf 3 Ves pers, en om half 4 Bijbl. Geschiedenis. Ma, onn baïf 8 vo'ar Margaretha Buter— Simeenk en Jac. Buter. Di, om Walf-8 voor Syblredht Limmen-Jong. Wo. om half 6 voor Alida Koenen. Do. om half 8 voor A. Without hvr. van Jao. Pater. v Vir. om half 8 voor overl. ouders v. M. Strooper. Zal om1 half 8 voor overl. ouders v. G. Bos, van "half 5 tot half 7 Medhthboren; om half 7 Marialof. Overleden: Sybrechlt Limmen-Jong, en wed. Petra. Poland-Schouten. URSEM. Zo. 7 nur voor de Parochie, half 10 maandst. voor Dirk Schaap. Nam. 1 uur Catechism. 2 uur Vesper, waarna Catech. voor die in 1910 zijn aangenomen. Ma. 7 uur Fundatie maandstond voor Adr. Brugman en M. v. Scbagen, 8 u. maandst. voor Trijntje Prinse. Di. 7 uur Jaard. voor Piet Koppss 8 uur Jaard. voor Klaas Groot. Wo. 7 uur voor Jan Sïja en fam. 9 uur te zingen waarbij huwelijksvoltrekking voor bruid en biuiiegom. Do. 7 uur voor Cornelia Hille en Hillegonda Blaauw. 8 unr Jaard. voor Aldert Pater en M. Koeter. Vr. 7 maandst. voor Jacob Gerdis en C. v. d. Nes. 8 uur voor Maria Dudink. Za. 7 uur maandst, voor Grietja v. Langen. 8 uur voor Elisabeth Vlaar. Zaterdagaam. half 3-4, 6-8 biechthooren, ook moeten dan komen de kinderen die 1910 zjjn aangenomen. Gedurende de week gewone dagel. Catech. LIMMEN, Zo. 7 uur stille H. Mis, half 10 Hoogmis half 2 Catechismus, half 3 Vespers met Ro zenhoedje en verdere gebeden Wo. 9 uur gez H. Mis met trouwplechtig heid Do. 's av. 7 unr Lof ter eere van het Aller heiligst Sacrament met Rozenhoedje en gebeden Catechismus volgens gewoonte CASTRICUM. Zo. 7 uur voor Maria Mm, 10 uur voor de Parochie Ma. 7 uur bg de Eerw. Zusters voor Anna Maria Fasse hvr. van Bern. Wempe, 8 uur voor Gerardui eu Simon Smit Di 7 uur voor Henrkur en Elisabeth Scheer man, 9 uur gei. Maandstond voor Aefia Lnte geb Duijn Wo. 7 uur voor Petrus van der Park, 9 uur gel Maandstond voor Willem L!mmen Do, 7 nur voor Adrianus Zonneveld, 8 uur voor Joanna Stugt en Cornelia Castricum Vr. 7 uur voor Willem Melker, en Jamja Schermer, 8 uur voor Cornelia Kuijs en Anna Maria Stuit Za. 7 uur voor Theodoru» Kehi, 8 uur voor Cornelia Groot geb. da Leeuw UITGEEST. Zo. collecte voor de school, 7 uur voor de Parochie, half 10 voor de leden van den St. Oiaverbond, 1 uur Oatechivmu»; 2 uur Vespers, 's av. 7 unr Lof en Rozenkrans Deze week Catechismus naar gewoonte Ma. half 8 voor Gsraröus Schermer 9 uur ges. Jaargetg voor Maartje Putter hvr. van Joannes Schavenmaker Di. half 8 voor Maartje van der Molen en Cornelia Brant jas, ha f 9 voor Elisabeth Groot Wo. half 8 voor Joannes Groen, ha f 9 voor Maartje Groen hvr. van Pieter Leek Do. half 8 voor Joannes Waardgk, half 9 gez. H- Mis ter eere van het Allerh. Sacrament Vr, half 8 voor de overl. fam, Mal, half 9 voor de Wed Viottes—Tuin Za- half 8 voor de Wed. Ou-'ewater—Kroon, half 9 voor de Gei. Voste, 's middag» 4 nur gelegenhe'd om te biechten, 's av. 7 unr Marialof. Van de laatste HH, Sacramenten voorzien de wed. Maria Fraafjman Meïjne en Antje Knijper—Brantjas In den Heer overledenOias'na Groen— Schavemaker HEEMSKERK- Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, ha f 2 Catechismus, half 3 Lof met Rozenhoedje en verdere gebeden, half 7 H. Familie In de week, de HH. Missen 7'/j en 8l/i uur en Zaterdag alleen 8V4 uur Catechismus als near gewoonte Do. en Za. 's avonds ba f 7 Lof met de gebeden voor de Octobermaand, de overige dagen worden die gebeden verricht na de 2de H. Mis Za. 's middags vanaf 3 unr gelegenheid om te biechten ASSENDELFT. Zo. 7 nar Jgt. voor Anna Kis. Al gew. hvr. van Jan Gz. de Jong, 10 uur voor de Parochie, half 2 Catechismus, half 3 Ves- pesa en Catechismus Ma. 7 uur voor Wouter Nagel en Henrica van der Laan, 2 uur' Uitvaart voor Jaco bus Al Di. 7 uur voor Jacob Koopman en Tentje Gaal, kwart over 8 voor Jau Klz. van Gelderen Wo. 7 uur voor Catharina Dekker hvr. van Jan Al, kwart over 8 voor Anna Jak, wed. Bern. Poel Do. 7 uur voor Henricus Veiserboer, kwart over 8 Jgt. voor Henricus Veiserboer Vr. 7 uur voor Catharina Schotvanger, kwart over 8 voor de overl. leden der Broeder schap van de Allerh. Rozenkrans Za. 7 unr voor Guurtje Molenaar hvr. van Joa Meger, kwart over 8 voor Jan Si monz. Kramer In den Heer overleden Jacobus Al KROMMENIE, Zo. half 8 voor de Parochie10 uur voor Willem de Graaf en Adriana Diemeer onder beide HH. Missen collecte voor het schoolfonds. Na de Hoogmis de Cate chismus, half 3 Lof met Rozenhoedje Ma. 7 nur voor Aagje Mulder, 8 uur voor Nicolaas Berkhout Di. 7 uur Weekdiecst voor Joannes Waijper, 8 nur voor Joannes van der Laan Wo. 7 uur voor Henricus Boon, 8 uur voor Catharina Maria Al, hvr. H. Noom Do. 7 nnr voor overledenen, 8 nur voor Jacobus Koopman en Catharina Gaal Vr. 7 unr voor overledenen, 8 uur voor Honricus Gerardus Koolloos Za. 7 uur-voor de overl. fam. Meger—Molenaar, 8 uur voor een overledene Di,, Do. en Za. om half 8 Lof In den Heer overleden Nicolaas Berkhont en Joannes van der Laan. Catechismus volgens gewoonte WORMER. Parochie van de E. Maria Magdalena Zo. te 7 nur en half 10 de HH. Missen, te 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, 'a av. 7 uur vergadering van den geestehjken bond. Do. av. 7 unr plechtig Lof met predica tie tot opening van het 40 aren gebed Vr. 8 uur gez. H. Mis, av. 7 uur Lof met predicatie Za. 8 uur gei. H. Ml», 'b av. 7 uur Lof Vr. en Za. den geheelen dag, behalve van 12—3 uur gelegenheid om te biechten DE RIJP-, Zo. HH. Missen 7 en 10 nur, half 2 Cate chismus, half 3 Vespers, half 7 Lof en Rozenhoedje In de week de H. Mis ten 8 nur daarna Rozenhoedje Wo. 9 uur gei. H. Mis Vr. 's avonds 7 uur Lof Za. Voor- en na de H. Mis en 's mid dags van 4—8 uur gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus naar gewoonte ZUID ZIJBE, Zo|. omi 7 (uur v. dL opj 't kerkhof begraven zijn. om half '10 voor de paro'dhie, om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Mai. oirni 8 uur voor Petrus Tesseilaar en Jo anna Goudsbloem, Di. oimi S uur voor Cornells Huib'erts. Wo. om 8 uur voor Joannes Strooiper en Wilhelmina Snijders. Do. om 8 uur voor Matthias Blaauw. Vr. omi '7 uur voor Petrus Kraakman en Eli sabeth Commandeur. Za om 8 uur v. d. overleden familie de Waart. ANNA-PAULOWNA. Zo. om half 8 voor Cornells Huibbrts. om 10 uur voor de Parochie, omi 9 ,cait. om 3 uur Lof en Roz. Gedurende de week ten half 7 uitreiking der H. Communie en na die H. Mis roz. enz. Catechismus naar gewoonte. Ma. om half 8 voor den Z. E. H. Kreijns, weleer pastoor onzer parochie. Di. omi half 8 voor Catharina: Hwibbrts geb. Dekker. Wo. om half 8 voor Jaeofoia J. Jansen-Vis- ser. Do. om half 8 voor Cornells en Catharina Huibierts, Vr. om half 8 voor de familie Roalevelt. Za. om half 8 voor Anna: ide Wit-Zuur- bier. Vanaf 4 uur gel1, te biechten, pm 7 uur Lof .en Roz. 'T ZAND. Gedurende de k e r m: i s zal' op Maan dag a.s. door diet gunstig Wakend staande du- ettisten-paar, de heer en mevrouw van Laar, uit Amsterdam, in de nieuwe zaait vain den heer J. de Graaf een voordracht avond wor den gegeven. Ons werd door den onder nemer de verzekering gegeven, dat er op de voordrachten niet het minst valt aan te merken. Wij hopen dus, dat (jtet succes van dezen voordracht-avond verzekerd moge zijn en dat velen voldaan huiswaarts zullen, kee- ren. dank zij de goede zorgen van den Mr. A. B. Tuin Jr. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie., ASSENDELFT. De Maria-vereenlging en het Kruis- verbond hebben een prachtig succes te boeken. Na aftrek van alle onkoaten heeft het Sobriëlasbloempja f 43,70 opgebracht. Hulde aan de besturen der genoemde ver- eenigingen en een drfewerf hnlde aan de jonge dames, die de bloempjes verspreid hebben. Ons Fanfarecorps heefo Woensdagavond kunnen merken dat de Asasendelfters nog iets met hem ophebben. Voor een eivolle zaal heeft de vereeniging een uitvoering gegeven. Het programma werd kenrig afge werkt. Zoowel de fanfarenummers als de komische voordrachten verwierven levendlgen bijval. Er ia volop genoten. Wij roepen Crescendo een >tot weerziens» toe I Handelscursus. Naar men ons bericht hebben zich voor den haudelscursus van de R K. Middenstands-vereeniging »De Hanze» ruim 20 deelnemers aangemeld. Voorwaar een mooi getal. Moge deze cursus veel goede vruchten afwerpen, Voor het Herhalingsonderwijs dat aan de Noorderscbool zal gegeven worden hebben zich tot op heden 8 jongens aangegeven. Vergeleken bij andere plaatsen een mooi aantal, doch er vallen er veel meer in de termen, die zich moesten aangeven I Patronaat. Maandag 1.1. werd door het bestuur van het St. Jozefspatronaat alhier, de znaandeigksche vergadering gehouden. Deze vergadering was vooral daarom belegd cm te beraadslagen, waarmede men de leden van het patronaat het nuttigst zou bezig houden. Behoefte wordt er vooral gevoeld aan onderwijs. Behalve het gewone godsdienst ondeiwijs is er nog meer noodig, zooals de ondervinding reeds geleerd heeft. Na verschillende voorstellen werd toen het volgende aangenomen Door den Eerw. Dir. zal Zondagsavonds voor de leden van het St. Josef«patronaat en voor de St Josefsgezellen een cursus worden gehonden in Hollandsche taal en correspondentie. Dit laatste vooral bleek zeer noodig te zijn. Vervolgens werd besloten, omdat vela leden van St. Josefgezellen en het patronaat zich daarvoor hadden aangemeld, een cursus te geven in Esperanto, de wereldhulptaal. Deze cursus echter en ook de volgende is toegankelijk, ook voor niet leden, tegen een kleine vergoeding. Deze cursus zal op Maan dagavond om 8 uur in het patronaatsgebouw worden gehouden, te beginnen op 16 October. Ten slotte werd besloten tot het geven van een Apologetischen cursus, welke voor velen noodzakelijk is, daar zg dagelijks met andersdenkenden van alle gezindten moeten omgaan. Deze zal op Woensdagavond worden gehouden te beginnen op 18 Oct. Men ziet grootsche plannen zgn gemaakt. Het is nu maar te wenschen, dat alle katho lieken er een ruim gebruik van zullen maken. Vooral» de ouders worden aangespoord hun jongens, zoowel leden als niet leden van het patronaat daarheen te zenden. Voorts deelde de Dir. nog mede, dat hjj op het einde van October of begin November eenige avonden een voordracht zal houden over de beroemde Passiespelen van Oberam- megau, waarbij ongeveer 120 lichtbeelden zullen vertoond worden. Op gebruikelijke wijze werd toen de ver gadering gesloten. (t Verwondert ons zeer, dat er voor een cursui in het Esperanto zich zooveel patro naatsjongens aanmeldden, terwijl zich voor het herha ingsonderwgs, dat toch werkelijk meer noodzakelijk is, zich slechts 8 jongens opgaven, Red WORMERVEER. Herhalingsonderwijs. Dat in onze in- dustrieele gemeeDte de behoefte aan her haungsonderwijs gevoeld wordt, blijkt uit het feit, dat dit onderwijs aan onze R. K, School dcor 11 jongens gevolgd wordt, ter- wyl aan den cursus in nuttige handwerken door 20 mei'jes wordt deelgenomen. Dure steenen. De scoria bricks op den Zaenweg alhier schgnen een dure bestrating te worden. De heer J, da Boer van Zaan dam, wiecs paard een paar weken geleden op die gladde bestrating uitgleed, met bet gevolg dat het beest dood neerviel, heeft zich tot den gemeenteraad gewend om ver goeding voor de geleden schade te bekomen. RURMEREND. Benoeming. Tot directeur van de Onder linge Begrafenisveree; iging »De Eendracht' is benoemd den heer A. Stam, gemeente ontvanger alhier. Kermis. De aanvragen tot het zeiten van kramen en tenten moet geschieden voor 12 October a s Zaterdag 22 October zal er om de Koe markt een r'nget-kery worden gehouden om prijzen van f 40, f S0, f 10 en f 5, inleg- geld f 1 terwijl voor 4 der m"ded'E£8!erB| welke geen prys verwerven een kunstvoor werp beschikbaar ii gesteld. DeR K Middenstand vergaderd Dinsdag, avond ia café «Prinses Juliana Cursus. Bg voldoende deelrame aal namenB bet Witte Kruis een cursus worden gehouden voor eerste hulp bij ongelukken. ZUID-SCHARWOUDE. Boerenleenbank. Alh'er is naast de reeds b.staande een tweede Coöperatieve Boerenleenbank opgericht Onderwijs. Aan mej v Heerikhuizen- onderwjzer, g alhier is een verlof van 3 weken verleend wegens ziekte.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 6