Twm I t Viool; Mant 0SCA1 HEMA] Bietei VQORDR nieuwste Banketbakkerij I, cv Voor den BO KOESCL amsterdam. alkmaar. heilo. egmond aan zee. egmond-binnen. akersloot. heer hugowaard. uitgeest. PLAATSELIJK NIEUWS. oesdom. ai krommenie. ADVER1 Koek- en Banketbal Vraagt stee( Boters] J. I door H. A. MAAS Koemarkt, steeds v< a 25 Sigarenfabriek „Si Kooltuin 13, Prima kwaliteit BORST! Sjoers' Wasch- ei BRILLEN en LEVERT Hekelstraat 33, P'fj, Toen hij pas uit Leeuwarden weer bij haar was gekomen, 'had hij een poosje goied op gepast, doch 'dit was van korten duur ge weest. Bekt. had met Marie Godijn nogal eens van smorgens half zes tot 'half adht op straat geloop-en, omdat hij haar met een mes nazat. Later was bekt. nog eens elf weken weg geweest, zonder dat zij wist, waar hij Was. 't Was weer verschrikkelijk, zooal's 'zij werd geplaagd en gesard. Dat was ook op 16 September, waarop zij hem toen een kopje naar het hoofd had gegooid en toen zij Zondags met hblar toekomende schoondochter zat te zingen, was bekl. op haar afgekomen en had haar met het scheer mes in de hals gesneden, waarop hij! was weggeloopen. Getuige Maria Johanna Godijn, 24 jaar te Alkmaar, verklaart anderhalf jaar ver loofd te zijn m|at een zoom van biekt. bij wien zij 'sinds dien tijd thiuis is. Bekl. was op den bewuster; dag naast haar kooien staan, terwijl! zij met de vrouw van blekt, zat ite zingen. Get. wist verder niets an ders te vertellen dan dat ziji een snede in de h'ailis had ontvangen, waarna zij be wusteloos op ilen gromd Was gevallen en door 'Dr. Dirken was behandeld. De EA. 'hr. Officier kwalificeert de twee feiten bekt. ten laste gelegd a!s „poging tot doodslag." Z.EA. 'meent ze niet te mogen brengen onder „poging van moord", en tevens- dat 'liet hlekll. te doen is geweest niet alleen zijn vrouw maar ook zijn toekomende schoondochter van 'het leven te bierooven. Z.EA, eisch't daarom wegens pogingtotdood slag 5 jaar gevangenisstraf. Mr. Prins, 'als verdediger optredende, trekt een andere conclusie dan de ambtenaar van 't Openbaar Ministerie en acht het niet bewezen, 'dat Jiet feit is een poging tot doodslag. Spr. mee rat, dat op dit feit niet gestraft mag 'worden en waagt verlichting van straf. i Parochie H, Nieolaas (Prins Hendrik-kade)} Zondags: 7, half 9 en 12 uur stille H.Jdj Missen, 10 uur Hoogmis, Parochie H, Jozef („De Papegaai), Kalverstraat bij de St, Ludensteeg. Zondags: uur, half 9, en half 10 stille H.H.; Missen, kwart koot 11 Hoogmis, Parochie van den 3. Laurentiw». Zo 61/» en 8 uur stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, half 5 Congregatie van den H. Aloyshis, avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met predicatle Ma. 's av. 7 nur Congregatie der H. Maagd Wo. 's av. 7 uur Lof Do. 9 nar ges. Maandstond, 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel Vr. 's avonds 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Hart van Jezus Zs. 9 uur H. Mis ter eere van bet Onbe vlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars Parochie van den H. Dominion». Zo, 6 uur half 8 en half 9 de stille HH. Missen, half 11 Hoogdienit, na den middag ten 2 uur en half 4 de Catechismusten 3 uur Vespers en ten 5 uur congregatie Ma. 's midd. vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten Di. 9de der 15 Dicsdaagsche devotie ter eere van St. Dominicus, ten 9 uur gez. Dienst ter eere van den H, Dominicus, 's av. 7 uur Lof Wo. ten 9 uur gez. maandstond voor Maria Hilckmann, 'e av. 7 uur Congregatie Vr. en Za. 's avonds 7 uur Lof A.f. Dinsdag op het feest van den H. Wil lebtordus, GEEN verplichting meer 7an Mishooren St. Jozefkerk Zo. 1ste Zo. der maand, volle aflaat, half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis half 1 repetitie voor de bruidjes die van avond In da processie meegaan, 's av. half 7 Lof en Processie ter eere van de Konin- ging van den Allerh. Rozenkrans Ma. 's middag» van 6—'7% nur gelegenheid om te biechten, 's avonds 7 uur Lof en geiangen Dl. Feest van den H. Willibrordus, apostel van Nederland, tweede patroon der Broe derschap van O. L. Vr. ter Nood, tevens lste Dinsdag der maand, bijzonder toege wijd aan den H, Vader Dominicus, volle aflaat en den 9den der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, 's av. 7 uur Lof met gebeden eo gezangen Do. Feest van alle Heiligen der orde van St. Dominicus, volle aflaat, 's avonds 7 uur Lof met gezangen ter eere van het Allerheiligst Sacrament Vr. 'a av. 7 uur Kruisweg voor de geloovlge zielen Za. a.i. Beschermfeest van Maria, voile aflaat SCHAGEN. Zo. HH. Missen 7 uur en half 10, half 2 Catechismus, half 3 Vespers Wo. 8 uur gez. H. Mis Do. avonds 7 uur Lof Za. 's av. 7 uur Lof en Rozenhoedje PURMEREND Zo, l«te H. Mis te 6 uur, waaronder alge- meene H. Communie van de leden van den Volksbond, te 71/, en 9 uur de stille HH. Missen, te lO'/i uur de plechtige Hoogmis, 's middags te 3 uur de Vespers 's av. geen vergadering van de H- Familie Ma., Di. en Wo. avonds 7 uur Lof Wo. geen H. Mis te 71/, en 9 uur, maar te 81'4 uur, te 9'/3 uur met huwelijks inzegening en te 10V} uur gez, H- Mis met huwelijksinzegening Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament Za, 's middags van 3-9 uur gelegenheid om te biechten, 's av. 7 uur Lof ter eere der H. Maagd Op de gewone dagen catechismus In de week de HH. Missen te 7,1/s 81/» en 9 uur Zo. late Zo. der maand, te verdienen volle aflaat, 7 uur Vroegmis met onderrichting voor Maria Kraakman geb. van Twisk half 10 Hoogmis w.o. predicatie voor de gemeente, 's middags half 2 Catechismus, half 3 Veepers, 's avonds half 7 Lof ter eere van den H. Willibrordus, waarna ver eering zijner reiiquie Ma, half 8 voor den WelEerw. heer L. O. Heemskerk, half 9 voor Cath. Sinnige geb. Kaldenbacb, avonds van 5—7 uur ge tegenheid om to biechten Di. Jaarfeest van den H. Willibrordus, patroon dezer parochie, half 8 gez. H. Mis met plechtige uitstelling voor de leden der Eeuwige Memorie, half 9 H. Mis voor Anna Winder geb. Butter, 's avonds half 7 Lof ter eere van den H. Willibrordus, waarna vereering zijner reiiquie, welk Lof ook zal gehouden worden dagelijks onder het octaaf, 's avonds ten half 7 Wo. half 8 H. Mis voor Jacobus Enke half 9 voor Jacobus da Wit Do, half 8 voor Nicolaaa Admiraal, half 9 voor Catbarina Swart geb. Kaptein Vr. de HH. Missen half 8 en half 9 Za. HH. Missen half 8 en half 9, 's midd. vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten Jaarfeest van den H. Martinus Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Cornelia Zeeman Vanaf Zo. 12 Nov. zal tot nadere aankon [ctiging op Zon en Feesdagen de lite H. Mis ten half 8 worden opgedragen Zo. a,s. half 10 Hoogmis voor Joanna Haa ker geb. Breeuwer, als lid van het Ge nootschap ter vereering van het Goddelijk Hart Op gewone dagen de Catechismus bergen. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Catechismus, 2 uur Kruisweg voor de geloovige zielen In de week de HH. Missen, om 7 en 81/4 uur Di. 7 uur gei. H. Mis ter cere van den H. Willibrordus Ia deze week Catechismus naar gewoonte Zs. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 's. midd. vanaf 4 uur voor grooteren Van de laatste HH. Sacramenten voorzien N. Vrasdonk Jr. j Wed. S. Duin M. Morsch en N. Vrasdonk Sr. In den Heer overleden Wed. N. Bijl Zo. 22ete Zo. na Pinksteren, terecs lste Zo. der maand, de HH. Missen te 7Vs en 10 uur, 2 uur Vespers In de week de H. Mis kwart over 8 Wo. 's av. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef Za. van 37 uur biechthooren, half 7 Lof en Rozenkrans Parochie van den 3. Adelbertus. Zo. lste Zo. der maand November bjjzarder toegewijd aan medelijden met de geloo vige zielen in 't vagevuur, de Vroegmis voor de parochie, de Hoogmis voor de s. v. z Elisabeth Kraakman geb. Heddes ten 1 uur de Catechismus, 2 uur Vesper met Rozenhoedje voor de geloovige zielen in het vagevuur Ma. 8 uur gei. Requiem als jaargetij voor de Overl. fam. Leek DI. Feestdag van den H. Willibrordus, ge loofsverkondiger in ons Vaderland, ten 9 uur gei. H. Mis met huwelijksinzegening Wo. Sluit het feestoctaaf van Allerheiligen Do, de HH. Missen te 7 uur en half 8, onder de H. Mis van half 8 eerste H. Communie der kinderen, 's av. half 7 Lof met Rozenhoedje voor de kinderen Za. Feestdag van den H. Martinus Bisschop en Belijder Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Hermar,us Petrus Burger Zo. om 7 30 uur en 10 uur de HH. Missen, om 1 uur Catechismus, om 2 uur Ve» pers, daarna lied no. 36 Di. feestdag van den H. Willibrordus. De verplichting van Mishooren is afgeschaft. Wo. 9 uur gezongen H. Mis bij gelegenheid van een Koperen Huwelijksfeest Vr. 's avonds 7 nur Lof ter eere van het H. Hart, daarna lied no. 47 Za, na de H. Mis en van 3—6 uur gelegen heid om te biechten Catechismus naar gewoonte Parochie St. Dionysius. Zo. 7 uur voor de Parochie; 10 uur voor de familie Oudema, half 2 Catech,, half 3 Vesper Ma. 7 uur voor overl. ouder», 9 uur voor K. Wester Di. 7 uur voor de wed. Poland, 9 uur voor de geloovige zielen Wo. 7 uur voor P. Florii en G. Foebe, 9 voor A. Appeldoorn Do. 7 uur voor de fam. Oudhui»—Groothuizen, 9 uur voor J. Appelman en A. Klaver Vr. 7 uur voor P. Ursem, 9 uur voor Tr. Schouten en A. Steur Za. 7 en 8 uur voor P. D. van Rijn en S. A. de Klerk Catechismus op de gewone dagen Vau de laatste HH. Sacramenten voorzien M. Tesselaar Parochie van het B. Bart. Zo. 7 nur voor de Parochie, 10 uur voor Franciscus Glorie en Cornelia de Groot, onder de HH. Missen collecte schulddel ging der kerk, midd. half 3 Aanbidding Ma. voor Petrus Bruin Di. voor Oornelis Bos en Petronella Appel doorn, av. 7 uur Lof ter eere van den H, Antoniu8 Wo. Gez. Requiem voor de geloovige zielen Do. voor Jacob de Groot Vr. voor Hubertus Blank Za. voor de Eerw. Zuster Desiree van Tilburg, 's av. 7 uur Lof Zo. 7 uur voor da Parochie; 10 uur voor Anna vau 't Hoog LANGENDI1R (Nqord-Scharsroude), Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis met Preek, half 3 Vespers en 's avonds 6 Lof met Rozenhoedje Ma. 8 uur gez. Jaardienst voor de St. Bar- bara-vereeniging Di. 1 H. Mis ten 8 uur, av. 7 nur Lof ter eere van den H. Antonius Gedurende de wintermaanden de HH. Missen om 71/, en 81/, uur Do. 9 uur gez. Maandstond voor Dirk Kra mer, av. 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament Vr. half 9 gez, Jaargetijde voor de overl. weldoeners der kerk Za. half 9 gez. Jaargetijde voor de ZeerEerw. heer Pastoor Mee. 's middags van 6—8 uur gelegenheid om te biechten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Laurentius Snijders en Gerrit Buur In den Heer overleden Dirk Kramer WARMENHUIZEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, ten 1 uur Catechismus, 2 uur de oefening van den Kruisweg In de week de H. Mis ten 8 uur Di. 8 uur ges. H. Mis Do. 'o avonds 7 uur Lof Za na de H. Mis en des namid. biechthooren TUITJENHORN. Zo. 7 uur voor Pieter Blom en Veronica Tamis, half 10 voor de parochie, 's mid dags half 2 Catechismus, half 3 Vespers, half 4 Bijb. Geschiedenis Ma. 8 uur voor C. Bos en M. Strooper Di. Jan Ligthart en echtgen. Wo. 9 uur gez. Jaargetijde Anna Without- Pater Do. 8 uur voor Petrus Boekei Vr. Nicolaa» van Duin Za. overl. oudere O. Bos, 's midd. van 5 tot 7 uur gelegenheid om te blech' tenavonds 7 uur Maria-lof limmen. Zo. half 8 uur stille H. Mis, 10 uur Hoogmis half 2 Catechismus, half 3 Vesper», 's av. 7 uur Lof met predicatie Wo. half 8 gei. R quiem Do, r Dagelijks na de H Mis van 9 uur en 's av. onder het Lof predicatie In deze week Catechismus volgens gewoonte CASTRICUM. Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 uur voor Gerardus Brakenhof en Theodora Melker Ma. 7 uur bij de Eerw. Zuster* voor Jacoba Veldt—Schotvanger, 8 uur voor Theodora Verduin en Oath, Siupbsrgen Di. 7 uur Cornells Brink, 8 uur voor Anto nius Luta en overl. familie Wo. 7 uur voor Willem van Weenen en Jansje Stet, 9 uur Jaargetijde voor Joanna Cornelia Groot—de Leeuw Do. 7 uur voor Anna Stuijfbergen—Orij, 8 uur voor Engel Zonneveld en Seintje Zinnige Vr. 7 uur voor Anna Theissling—TraaD, 8 uur voor overl. ouder» en uit dankbaar heid voor een I21/j-jarig huwelijksfeest Za. 7 uur voor de leden van bet Broeder schap der levende Rozenkrans, 8 uur voor Joannes en Geertruida Stuijfbergen Zo. Collecte voor de St. Pieterspenning, half 8 voor de Parochie, 10 nur voor de overl. familie Goeman en Pulter, half 2 Catechismus; half 3 Vesper» Ma. half 8 voor Gerardus Schermer half 9 voor Martinus Ku'per Di. half 8 voor de overl. fam. Mul, half 9 voor de geloovige zielen Wo half 8 voor de geloovige zielen, 9 uur maandstond voor Olasir.a Groen—Schave maker Do. half 8 voor den ZeerEerw. Heer Simon Witte, half 9 gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament Vr. half 8 voor Joannes Al, half 9 voor Engel van der Zoon en Aafja Nlelen Za. half 8 voor de Wed. OudewaterKroon half 9 voor de 07erl. fam. Noordstrand Van de laatste HH, Sacramenten voorzien de wed. Maria Frasijman— Meijne en Catha rine Vrouwe—Smit In den Heer overledenClasina Groen Schavemaker en Willem Plukker HEEMSKERK- Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Lof voor de overle dene geloovigen, half 7 H. Familie. Ia de week, de HH. Missen 71/» en 8l/i uur en Zaterdag alleen 8l/i uur Catechismus al» naar gewoonte Ma., Di. en Wo. half 4 Lof voor de over ledene geloovigen Do. 's midd. half 4 Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament Zs. Feestdag van den H. Martinus, dag vau devotie, kwart over 8 gei. H. Mi»,midd. vanaf 3 uur gelegenheid om te biechten half 4 Lof ter eere ven de H, Maagd ASSENDELFT. Zo. 7 uur Jgt. voor Jan Jansz Heijae, 9 uur voor de Parochie, 10 uur voor Joës. Simz. Kramer. Nam. half 2 Catech., half 3 Vesper», waarna gelegenheid om te biechten Ma. 7 uur voor Gerbr. Pieter»». Gaal, en ZEerw. Heer Schlüter, 8 uur gezongen Jgt. voor de ingeschreven overledenen in de Eeuwige Memorie Di. 7 uur voor overledene ouder», 8 uur ge». -H. Mi» tot zekere intentie Wo. 7 nur voor overleden familie, 8 uur ges. H. Mi» voor Bruidegom en Bruid Do. 7 uur voor Nieolaas Vrouwe en Camelia Kroon, 9 uur ge». H, Mis van Requiem als maandstond van Jacobus Al Vr. 7 uur voor Jacobus Kramer, kwart over 8 voor Alida Brakenhof, 9 uur gezongen maandstond voor Jacobus Kramer Za. 7 uur voor Nicolaa» Ei. Botjes, 8 uur gezongen Jaargetij voor de overl. contri- bueerende leden van da Broederschap der Ged. Aanbidding Vr. av. 7 uur Zielevesper» Za. Na de HH. Missen en om 4 uur gele genheid om te biechten Deze week dagel. Catechismus, behalve op Dinsdag en Woenadag KROMMENIE. Zo. haif 8 voor de Parochie10 uur tot intentie van het Tabaksbewerkersgilde Thomas Kemp's, Na de Hoogmis de Catechismus, half 3 Vespers. A.s. Zondag collecte voor het Schoolfonds Ma. 7 uur voor Jan Stut en Maria de Boer, 8 uur voor P. Poel als lid der Begrave- nisvereeniging Di, 7 uur Weekdionst voor Joannes Waijper, 8 uur voor Agatba Duin Wo. 7 uur voor Guurtje Kramer wed. E. Gaal, 8 uur voor Oatharina Maria AI, hvr. H. Noom Do. 7 uur voor Petrus Bierman en echtgen. 8 uur jgt, voor Cornelia Maria Bloedje» Vr. 7 uur voor Simon Brantjes ea echtgen. 9 uur ge» H. Mis met >Veni Creator» tot -intentie van een 25-jarig huwelijksfeest Za. 7 uur en half 8 voor Brechtje Klaasse— Dekker, 8 uur voor Guurtje van der Laan hvr. van Bruin Koning Vr. 's av. half 8 Lof met predicatie Za, den geheelen dag, behalve van 12—3 uur, gelegenheid om te biechten Catechismus volgens gewoonte, behalve Za In den Heer overleden P. Poel SVORfflERVEEE Zo. de HH. Missen te 8 uur en ÏO1/» uur 's middags te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers Ma., te 8Y4 uur de H. Mis Di. Feestdag van den H. Wiilibroidus geen verplichting van Mishooren, te 8 uur gei, H. Mis Wo. te 8'/4 uur de H. Mi» Do. te 8 uur gez. H. Mi», avond» 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament Vr. en Za. te 8!/4 uur de H. Mis Za. 's avonds van 4-6 en van 7—9 uur gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus naar gewoonte URSEM. Zo. 7 uur voor de Parochie, half 10 voer Fred. Airtje Brugman. Maand, schaal voor de schoolgelden onzer behoeftige kinderen. Nam. 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers. Ma 7 uur voor Adr. Brugman en M. van Schagen, 8 uur maaadd. voor Pieter Knijper en Fr. Prinze Di. 7 uur en half 10 maandd. voor Trijntje Bakker Wo. 7 uur maandd. voor Trijntje Priuse 8 uur gez. H. Mis voor de overleden weldoener» dezer parochie Do 7 uur voor Trijntje Prinse; 8 uur gez. H. Mi» voor de lev. en overl. leden der Broederschap van Ged. Aanbidding Vr. 7 uur voor Maart ja en Aaltje Bugs 8 uur maandd. v. Jan Stam en G. Schilder, Za 7 uur maandd. voor Jan Snelten en P. Veldboer; 8 uur voor de familie Bakker en Rohzendaal Di. feestdag van den H. Wiliibrordu», Ap. der Nederlanden, 7 uur stille H, Mis en half 10 ges. H. Mis Za. nam, van half 3—4 en van 6 8 biecht hooren, ook voor de kinderen die in 1909 zQn aangenomen 'T ZAND. Zo. 7 uur voor Joei Hoedjes en XYida Pep ping, half 10 voor de parochie, 1 uur CatechUmuv, 2 uur Vespers Ma. 8 uur voor de geloovige zielen Di. 9 uur tot zekere intentie Wo. 8 uur voor Anna Apeldoorn Do. 8 uur voor Adam de Wit en Anna Strooper, 'a av. 7 uur Lof Vr. 8 uur voor de overl. familie Kroon Za. voor Hubertus Balver», 'a middag» van af 4 uur gelegenheid om te biechten Van de laatste HH. Sacramenten voorzien Margaietba de Goede ZUID ZIJRE. Zo. 7 unr voor de leden van het Apostolaat des Gebeds en de Aartsbroederschap van het H. Hart, 9s/4 uur voor de parochie, 's middags 2 uur Lof met Rozenhoedje Ma. 8 uur voor de overl. fam. Biaauw Di. 8 uur voor Arie Louwe Wo. 8 uur voor Joannes Strooper en Wil- helmina Snyders Do. 8 uur voor Matthias Biaauw Vr, 8 uur voor Arie Schouten, »gn hvr. Geer truida Polder en Nieolaas Schouten Za. 8 uur voor Petrus Kraakman en Elisa beth Commandeur ANNA-PAULOWNA'. Zo. half 8 uit dankbaarheid, 10 uur voor de Parochie, 9 uur Catechismus, 3 uur Lof en Rozenhoedje Gedurende de week ten 7 uur uitreiking der H. Communie Deze week Catechismus volgens gewoonte Ma. 8 uur voor Jan Sigkerman Di. 8 uur ges. H. Mis voor de overledene fam. Kos Wov8 uur voor de geloovige zielen Do. een overledene Vr. av. 7 uui oefening van den H. Kruisweg voor de geloovige zielen Za. 8 uur voor een overledene, middage van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechten den helder, Parochie-Kerk. Zo. 8 uur stille Mis, lO'/j u. Hoogmis, 2 uur Catechismus, half 3 Vespers, half 5 Con gregatie der H. Familie Do. 's avonds 7 uur Lof Za. 's midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus op gewone dagen O. L. Vrouwe-Kerk. Zo. '1 m. 71/» uur H. Mi»10 uur Hoogmis av. half 7 Lof met predicatie Di. av. 7 uur Lof Za. midd. van 4 uur af gelegenheid om te biechten Deze week Catechismus op gewone dagen De processie uit Bergen, Maandag 1.1, arriveerde te Heil c» onder klokgelui de aangekondigde processie uit Bergen, waarbij zidh mini! zestig pairo- chianeb uit Schoor 1, in gezelschap vain hun pastoor, hadden aangesloten. Het weer was rher ongunstig: stormwind en regen. Toch waren de pelgrims 230 ia getal met vier priesters. Na een kort woord op den kansa] tot hen gesproken door een Pater uit Njeuwe-Niedorp, droeg pastoor J, B. v. üfet liet H. Óffer op ten tien pre. Na her,Evangelie hield de Pater eenepre dikatie èver Maria's machtige voorspraak, die zij ongeheel bijzondere wijze reeds eeuwen liani getoond had op het genade oord., waarin^en 'zij zjcjh straks zouden be- geven. Nadat; de H. Mis geëindigd was en de allerschodnste liederen in de Heitosche parochie 'ter eere van Jesus in Jh.et H, Sa crament -en ïer eere Zijner lieve, nooit voi.(-i prezene MotSder, hadden weerklonken, maak ten zij 'terwijl de priesters een bezoek inj dje pa star ia/bracht entoebereidselen, om zich per Tijtuig, waarmede zij uit Bergen en Schoort 'hiefheen waren gekomen, zich naar „Kapel" 'te begeven; waarheen de priesters hen vergezelden. In het genadeoord hielden zij verschillende geestelijke oefeningen en tegen 'drie iure keerden zij met hunne rij tuigen 'huiswaarts;. Vermoedelijk is deze pjro- oessie Van 30 Ó,ototoier ik de laatste in Het aantal processies in 1911. Algemeen is men er van overtuigd' flat het getal pelgrimstochten en het getal pel grims dit jaar weder is toegenomen. Buiten die van Heilo zelve telen wijl er dit jaar; zes en dertig. Zij; kwamen eens oi meermalen uit .Lutjehroiek, Alkmaar, Sdhagen, Dekenaat W-erfershoeve '(West iF.riesï.) Be verwijk, Wijkeroog, 'Rurmerend, Utrecht, Am sterdam, Krommenie, Haarlem, den Haag, Halfweg, Volendam, Ursem, Limnien, Ou derkerk a. d. Am-stel en Omstreken, Cas- itriaunr-, Rinnegom, Assendelft, Leiden, Bo- venkarspel, Oroo-tebroek, Heer.Hugowaard, Langendijk, Zaandam, Uitgeest, Oudorp en Bergen. t Het Bisschoppelijk comité, a\n hetwelk Mgr. 28 Dec. 1905 opdroeg, „de devotie tot O, L. Vrouw tqr Nood ,weder te her stellen", mag Gods 'zichtbaren zegen op het begonnen werk zien. Behalve die proces- cie's 'kwamen dagelijks particuliere personen, soms uit de nabijheid, soms van verre, O. 'L. Vr. op Haar lievelingsoond èn on ze. Gemeente vereeren. Geslaagd. 'De 'dames Agatha Ursem en C. A, de lqcws slaagden te Amster dam in het jméÊaea van vrije en orde.oef?-\ ningem^ t Verdronken, 'Donderdagmiddag ge raakte 'het 3-jarig zoontje van C. de Kok' wonende op „het Blok" al spelende achter de woning in de sloot. Het ongeval werd door niemand opgemerkt. Eenige oogen- blikkqti later zag de moeder het kind dri ven. Alle pogingen om de levensgeesten wéder op te wekken bleven vruchteloos Een meevaller. Nadat verleden week een desbetreffend verzoek van de arbeid'ers der Zaanlandscbe blikfabriek door de di rectie 'was geweigerd, werden zij Dinsdag verrast met 'het bericht, dat, naar ^dei- ding van de stijgende prijzen der levens behoeften van Februari aan de gehuwde arbeiders, die minder dan f20 per ,weck verdienen en aan de ongehuwde arbeiders die 'kostwinner zijn, wekelijks een toeslag van 'f 1 op het loon zal worden gegeven De 'uitbetaling van dezen toeslag geschiedt eiken eersten Zaterdag der maand. Subsidie. 'Door het gemeentebestuur is ook 'dit jaar wjeer een subsidie yan f200 'toegekend aan den teekencursus, op gericht 'door den R. K. Volksbond, Aan den Handelbeurs us qpgericfot door „De Hanze" iis een subsidie van f80 toe gekend. WERVÉSRSHOOF^ XJitalag publieke vfl^kooping van 7 Heet. 39 A. 70 c.A. bouwlanti onder Hoogkarspel en Grootebroek, op 2 ober, voor de wed. en erven van K. Commandeer te AndQk, div. koopera te Werverehoof voor 126995. 4 Honii Aanbevelend, Grondig en bil! ij en Muziekschool, S Telefoon Effecten, Coupons Prolongatie, Aeearai met Rentevergoedio schotten, Hypotheke WARMENHUIZEI van voorbande, dan 10001 J3u 9(131 Hekelstraat. Veel vlugger nog i< Ale dat je bg KA! 'k Fabriceer ze zelf] Dat ik voor mijn 'k Bedien ze altijd Waardoor de gunst Mijn omzet stjjgt di Ik verkoop ze zoov O, K, Tol.efo® 70 cents 12 en 16 cq Aanbevelend, Laat 83. Gordijnen, Blouse Manchetten Uitstekend adi Overhc Goederen worden t aangenomen en g< Proefwerk wordt .SfECil.A voor het maken volgens geneesku LtigsÉisi 19 ook afgedankte, wo geslepen Ook nieu de Alkmaarscbe Sto

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1911 | | pagina 6