BINNENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. St. Barbara-college te Gent, en voltooide ze aan het college van Marcq, in Frankrijk Den 8sten Juni 1886, werd hij voor de eerste maal tot volksvertegenwoordiger ge kozen in het arrondissement Gent—Eecloo, en bleef zijn mandaat onafgebroken be houden, tot hij in 1907, bij zijn aftre den als kabinetshoofd, tpt den senaat over ging. Na het aftreden van het kabinet-Beer- naert, werd hij den 26sten Maart 1894 door den koning tot minister van financiën benoemd. Den 25sten Februari 1896 volg de hij het kabinetshoofd De Burlet op als minister-president. Den 23sten Januari 1899 nam hij zijn ontslag als gevolg der on- eenigheid nopens de kiesrechtliervorming. Daags daarna werd hij tot minister van staat benoemd en enkele maanden later volgde hij den heer Vandenpeereboom op als kabinetshoofd. Om zijn groote verdiensten werd hij door den koning in den adelstand verhe ven met den titel van graaf, L' SPANJE. Storm en regen. Hevige stormen en regenvlagen woeden in de meeste provincies van Spanje. Op verschillende plaatsen is het spoorwegver keer gestremd en hier en daar zijn goede rentreinen ontspoord. Het benedengedeelte der stad Santander is tengevolge van een waterhoos overstroomd; het water staat ongeveer twee meter hoog. De brandweer en de politie trachten de inwoners te redden China on Japan. De Japansche regeering stelde een aan tal eischen aan de Chineesche regeering aangaande, ten eerste de foltering van den Japansohen luitenant Nehemira te Han- kou op den 11 den Augustus, wiens uni form gestolen is terwijl de officier werd opgehangen; ten tweede de gevangenne ming van een anderen officier te Shantoeng; ten derde de vermoording van een Japanees te Nanking en tenslotte naar aanleiding van de beleediging der Japansche vllag Japan eischt verontschuldigingen het be straffen van de sohuldjgen, en schade vergoeding, waarvan de grootte nader zal bepaald worden. Men zegt op de Japan sche legatie, dat China dadelijk deze eischen zal moeten aanvaarden, anders zal men de noodige maatregelen treffen om de eischen kracht bij te zetten. Men verwacht dus, dat China ze onmiddellijk zal aannemen, in de hoop dat ze gematig)d zullen wor den. ENGELAND. Een katholiek Lord Mayor. De gemeenteraad van Manchester een stad met 715,000 inwoners heeft met algemeene stemmen den katholieken heer Mac Cabe gekozen tot Lord Mayor. De nieuwe burgemeester genoot zijn onder wijs bij de schoolbroeders en daarna aan de industrieschool. Sinds 1910 is hij di recteur van het kanaal van Manchester. Reeds sinds geruimen tijd had hij zitting in het bestuur van verscheidene door wij len kardinaal Vaughan gestichte sociale of liefdadigheidsinstellingen. «w*mrnmma—BSfiHwaie——h—mfn aar» Tweede Kamer. De vergadering van de Tweede Kamer op a.s. Dinsdag 's :nam. 3 ure, js alleen bijeengeroepen ter benoe ming van de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden De vergadering zal verdaagd worden tot den volgenden middag 1 uur, in welke zal worden overgegaan tot het opmaken van een candidatenlijst van het voorzitterschap en verder tot aanbieding der Staalshegroo- ting voor 1914. Tengevolge van de meerderheids-verwis-> seling in de Tweede Kamer zullen in de vergaderzaal 7 leden van links op de ban ken der rechterzijde plaats moeten nemen, waarvoor bestemd is het vak, dat zich in het verlengde van de Ministerstafel uit strekt. Douwes Dekker en Mr. Troel stra. De jongste mail uit Indië bracht het nummer van het „Bat. Hbl.", waarin een ielegram van 13 Augustus uit Bandoeng voorkomt, melding makende van een tele gram van mr. P_ J. Troelstra aan het hoofd der Indische partij. Mr. Troelstra zou geseind hebben, dat -.zijnj partij niet zou gedoogen, dat de maatregel vanl in- terneering op D. D. zou worden toege past, j 1 De tijding, dat de leider der S. D. A. P. een dergelijke verzekering zou heb- ben gegeven, kwam ons niet waarschijn lijk voor. Thans blijkt ,ons evenwel, dat het blad van Douwes Dekker zelf den za- kelijken inhoud van het bericht in uitdruk kelijke bewoordingen bevestigt. In het nr. van 13 Augustus van de „Expres" leest men: „Wjj hebben de verzekering vare een leider van deze partij (de S.D.A.ft), dat zijn partij niet gedogen zal, dat een der- 1 gelijke straf op E. F. E. Douwes Diek- ker zal worden toegepast." Vermoedelijk is dus terstond na de ope ning der Kamerzitting een poging van de sociaal-democratische fractie te verwach ten om de Regeering te bewegen tot het doen intrekken van het interneeringsbesluit. Een anderen zin kunnen wij aan de „ver zekering", welke D. D. zegt van mr. Troel stra ontvangen te hebben, niet hechten. „Nieuwe Crt." O u d-m i n i s t e r C o 1 ij n is Donderdag avond van uit Den Haag zijn voorge nomen reis naar China aangevangen. In de wachtkamer der H. IJ. S. M. wa ren velen bijeen om hem een afscheids groet te brengen o.a. zijn ambtsopvolger, dr. Kuyper, de vice-admiraal Wentholt, mr. Kolkman, enz. enz. Allen vergezelden den heer Colijn tot aan den trein waarin de oud-Minister via Amsterdam' tot Berlijn reist, om vervol gens over Moskou met den Trans-Siberi- schen spoorweg China te bereiken. Zijn plan is om later naar Oost-Indië te gaan. De Haarlemmermeer e 1 e c- trisch verlicht? De Gemeenteraad van Haarlemmermeer besloot tot aanhou ding van een gas-concessie-aanvrage voor de gemeente Haarlemmermeer c.a. voor 40 jaar, ten behoeve van den Ringdijk bij Halfweg, en zulks met het oog op de plannen om aan de geheele Haarlem mermeer electriciteit te verschaffen. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW'. De vergadering der Hollandsche Maat- - schappij van Landbouw, Donderdag in het hotel de Witte Brug onder voorzitterschap van den heer van Foreest, werd bijge woond door den directeur-generaal van den landbouw, den heer van Hoek. Nadat met slechts een enkel woord de vergadering geopend was, die bijgewoond werd door de vertegenwoordigers van 72 afdeelingen, deed dj. van Gulik enkele aanvullende mededeelingen over het kaas-- controlestation en deelde de heer Suer- mondt nog een en ander mede over de onderlinge brandverzekering. Na .goedkeuring der rekening van de maatschappij, kwam de begrooting in be handeling en tegelijkertijd het voorstel van het hoofdbestuur om voortaan den secreta- ris-penningmeester te bezoldigen met f 2000 en de kosten daarvoor te vinden door verhooging van het aandeel der contri butie per lid dat in de algemeene kas gestort wordt met 10 cents per hoofd. Na vrij langdurig debat, waarbij zich een strooming deed kennen die meer dan f 2000 wilde geven en de contributie wil de verhoogen tot f 3.50, terwijl een an dere strooming de bezoldiging facultatief wilde stellen, haar n.l. slechts wilde ver- leenen als de titularis haar verlangt. Na verdere discussie werd h^f hoofd bestuursvoorstel (een secretaris - penning meester op f 2000 wedde en f 500 reis- en verblijfkosten) met groote meerderheid aangenomen. Er waren 86 stemmen (9 afdeelingen, waaronder Amsterdam) tegen. Tot hoofdbestuurslid voor Noord-Holland werd gekozen de heer H. W|. Kühn te Naarden en tot lid voor Zuid-Holland mr. D. A. Kley, de aftredende secretaris-pen- .ningmeester. De begrooting werd goedgekeurd. Een voorstel van Oudewater om intrek king te verkrijgen van het ministerieel be sluit van 11 Febr. 1913 in het belang van veehouder en van 's Rijks schatkist, werd ter behandeling aangehouden tot de a.s. voorjaarsverg. SCHAGEN W|ERD' AANGEWEZEN ALS VOLGENDE PLAATS DER ALGEMEE NE VERGADERING IN NOORD - HOL LAND. Bij de rondvraag werd aangekondigd een voorstel van W|aard en Groet om in de volgende algemeene verg. eene commissie te benoemen teneinde betere voeling tus- schen hoofdbestuur en afdeelingen te ver krijgen; vroeg Beemster tusschenkomst van het hoofdbestuur om den nadeeligen in- tvoer van "Argentijnsch vleesch te sluiten, waarop de voorzitter opmerkte dat bij de tegenwoordige dure vleeschprijzen die in voer nog zoo kwaad niet is; critiseerde Haarlem eenige artikelen in het orgaan der maatschappij waarbij h.i. de boeren tegen de kaashandelaars vereenjging wor den opgezet, waartegenover Alfen> echter het hoofdbestuur dankte voor het tijdig waarschuwen der boeren tegen eventueele beetnemers en b.c voorzitter het hoofd bestuur diligent verklaarde in deze zaak, onder medêdeelinig dat Woensd.-avond een lijvige memorie was ingekomen van de ver- eeniging voor den kaashandel die nader bestudeerd moet worden. Hierna werd de vergadering gesloten. ALKMAAR. Jaarverslag van het Gemeentelijk Werkloozenfonds te Alkmaar over het boekjaar 1912/13. T (Stot); UITVOERING DER VERORDENING. Ter uitvoering van artikel 12 der Ver ordening werd door het Bestuur in'«zijne vergadering van 30 October 1912 een huis- ihoudelijk reg'jement vastgesteld, 't welk jj bij het college van Burgemeester en Wiet ij houders aanleiding gaf tot enkele opmer- kingen, meerendeels van redactioneelen aard ■Nadat tengevolge van deze opmerkingen, waaraan gereedelijk kon worden tegemoet gekomen, de noodige wijzigingen waren .aangebracht, volgde de goedkeuring bij be- j sluit van 13 Januari 1913, no. 87. Door de bij het Fonds aangesloten ver- eenigingen werd regelmatig voldaan aan 4e haar, in het bijzonder bij artikel 15 van het huishoudelijk reglement (Gemeente- j -blad .no. JOO), opgelegde verplichtingen. Ofschoon artikel 4 der Verordening aan ons Bestuur de beslissing toekent over al- Ij Ie. ter zake van hare uitvoering gere- zen geschillen, meende het toch, omdat het hier niet de beslissing van een reeds 1 gerezen geschil betrof, het gevoelen van f Burgemeester en Wethouders te moeten vragen omtrent de beteekenis van1 het voorschrift der 2de alinea van artikel 9, luidende: „Over de eerste week der werk loosheid wordt geen bijslag gegeven." Het wenschte n.l. te weten, of onder de „eer ste week" moet worden verstaan een ka- lenderweek dan wel een tijdruimte van zes achtereenvolgende werkdagen. En voorts of het niet-toekennën van bijslag over de eerste week der werkloosheid slechts een maal in 12 achtereenvolgende maanden toe passing zal behooren te vinden dan wel telkens, wanneer in dat tijdvak van 12 maanden opnieuw voor denzelfden persoon eene periode van werkloosheid intreedt Het kwam ons Bestuur voor, dat om trent deze punten met het oog op de belangen van de bereids tot aansluiting toegelaten vereenigingen geen twijfel mocht bestaan. Immers mocht het de bedoeling zijn, dat telkens bij het intreden van eene periode van werkloosheid door ons Be stuur gedurende een week geen bijslag zou mogen worden gegeven, dan zouden de werkloozenkassen der yereenigingen, die bij .hare uitkeeringen den bijslag moeten voorschieten, daarvan eventueel de dupe kunnen worden, indien n.l. bij het doen dier uitkeeringen werd uitgegaan van de onderstelling, dat slechts éénmaal in de twaalf maanden geen bijslag zal worden gegeven, ongeacht het aantal peridden van werkloosheid voor denzelfden persoon. Onder dagteekening van 27 Februari 1913 deelden Burgemeester en Wiethouders me de, dat onder eerste week is te verstaan een tijdruimte van zeven dagen, vooraf gaande aan den dag, waarop de werk loosheid voor eenig persoon aanvangt, en dat de bepaling van de geheele 2e zin snede toepasselijk behoort verklaard te wor den telkens, wanneer een nieuw tijdperk van werkloosheid voor hetzelfde lid in treedt. Op de gronden boven ontwikkeld, kon ons Bestuur zich met de laatste opvatting kwalijk vereenigen. Het meende, dat een werkloos lid daarin aanleiding zou kunnen vinden geen werk te accepteeren, dat slechts enkele dagen of vermoedelijk een bepenkten tijd zou kunnen duren. Wiel is waar zou bij weigering van aanvaarding van voor hem passenden arbeid voorzoo- danig lid, op grond van de 4e zinsnede van art. 9 der Verordening, de aanspraak op bijslag verloren gaan, maar daarop doel treffende controle te houden, zal wel steeds zeer moeilijk zijn. Daarom vond ons Be stuur vrijheid er bij Burgemeester en Wet houders op aan te dringen de aanvanke lijk gegeven interpretatie te laten varen en dlaarvoor in de plaats te stellen deze, dat in een tijdperk van 12 achtereenvol gende maanden bij intredende werkloosheid slechts eenmaal voor denzelfden persoon, en wel gedurende de eerste week, geen bijslag zal worden gegeven. Burgemeester en Wiethouders berichtten ons, onder dagteekening van 30 April 1,1. dat hunne beschikking van 27 Februari overeenkomstig het verlangen van ons Be stuur was gewijzigd. Aan de besturen der toegelaten vereenigingen werd van een en ander mededeeling gedaan. In de laatste vergadering van ons Be stuur werd medegedeeld, dat de R. K. Timmerlieden-vereeniging „Sint Joseph" zou hebben besloten zich aan te sluiten bij den Nederl. R. K. Timmerliedenbond met werkloozenverzekering, welke bond slechts éen werkloozenkas heeft voor het geheele land, In verband hiermede werd de vraag gesteld, of zoodanige aansluiting bij een nationalen bond zich verdraagt met de bepaling van artikel 8 der Verordening, dat voor elke toegelaten vereeniging eene afzonderlijk beheerde kas vordert. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat ons Bestuur vrij algemeen van oordeel is, dat zoodanige toestand niet overeenstemt met de bedoelde bepaling der verordening Alvorens in deze zaak een beslissing te nemen zal worden afgewacht, dat het Be stuur de betrokken vereeniging zich ter zake met een gemotiveerd adres tot ons Bestuur wendt. WERKLOOSJifii D. Dank zij den zachten winter en de uitvoe ring van verschillende grootere en klei» nere bouwwerken, kwam onder de leden der tot aansluiting toegelaten vereenigin gen tot heden geen werkloosheid voor. 'WjERKLOOZENKLASSEN. Met het oog op d'e controle der werk- loozenklassen vah d'e aangesloten veree nigingen, wordt door de kasbeheerders na afloop van elke maand aan den Secre taris-Penningmeester eene opgave ingezon den, houdende den stand der kas op den eersten der vorige maand, het bedrag der gedurende de afgeloopen maand ontvangen baten (contributiën, gekweekte renten, bij dragen enz.) en dat der gedane uitkee ringen enz., alsmede den stand der kas op tilen eersten der nieuwe maand.: Door een regelmatige bijhou'ding der le- 'denlijsten is het bedrag der ontvangen con tributies vrij nauwkeurig na te gaan. Op het eintie der maand Mei was de stanid der werkloozenklassen als volgt: Timmerl.-vereen. „V. D. E. f 570.72V2:. R. K. Timmerl.-vereen. „St. Joseph" 267.97 Nederl. Schildersgez.-bond, afd. Alkmaar 54.04 en Kalk- en Steenbew.-vereen. „Sint Marinus", 1 „171.47 Het Bestuur van het Gemeentelijk Wlerk- loozenfonids, F, HL KjNGERS, Voorzitter, L. VAN DER VEQT, Secr, GEVESTIGDE PERSONEN. Egmond van P, magazijnm. n.h. Kenne- merstraatweg 80. Hille van Dr. G. E. Wj. rector gymnasium n.h. Nassauplein 29. Verbeeten A. M. ass. huish. Langestr. 101 Beemsterboer C, d.b. r.k. Laat 143. Meulen van der G. z.b- n.h. Forestusstr. 14 Stelet v. d. A. J. sehilderskn. n.h. Wester- weg 60. Krap C. stalkn. n.h. Achterstraat 17. Beer de F. Th. A. onderwijzeres r.k. Ou degracht 12. Hoornhorst Th. J. onderwijzeres r.k. Ou degracht 12. Wit de H. tramconduct. n.h. Stationstr. 56 Weerd de M. G. naaister n.h. Lutt.-Oud. 58 Wal v. de J. d.b. n.h. Koorstraat 49. Luijckx P. R. z.ber. r.k. Kinheimstr. 22, Hart N. d.b. n.h. Koningsweg 3. Moorlag J. H. kleerm.-kn. geref. Stati onstraat 59. Klaverweijden A. E. winkelj. r.k. Kwee- renpad- 19, Goet K. spoorwegarb. n.h. Linden). 109. Mur K. z.ber. n.h. Emmasiraat 97. Mulder M. bakkerskn, n.h. Zeglis 7. Jansen J. winkelbed. n.h. Langestr. 9—11. Vaart van der F. A. H1. winkelier, r.k, Verdronkenoord 91. Boer de J. arbeider n.h. Oudegracht 130. we4. j. Halff-Schuijt M. z.ber. Geester singel 16. Meijder M. F, wed. Ch. Deijkerhoff z. ber. n.h. Van Everdingenstraat 16. Langen van G. liefdez. r.k. St. Elisabeths gesticht. Jong de G. M. A. kinderjuffr. r.k, Ver dronkenoord 104. Kop van der S. M. z.ber. Metiusgracht 13. Kop v. d, G. Ch. A. Segaar Hi. barbier n.h. Koningsweg. Wieringen v. A. A. d.b. n.h. Ropjeskuil 10. Boekhout D. A, d.b. n.h. Kooltuin 31—33 VERTROKKEN PERSONEN. Stavenuiter P. J. banketbakkersbed. r. k. Lindenlaan 64, Haarlem. Laan P. broodbakkersbed. r.k. L. Oud. 47, Amsterdam. Eppinga K. timmermanskn. Keizerstraat 2, Drachten. Wied. B. Adriaanse-Oomen M. Ph. M. z. ber. r.k. Bierkade 18, Hoorn. Horst van der E. chauffeur rem. N.-Poorts- laan 10, Heiloo. Bodegraven van J. J. verpleegster n.h. P. Hendrikstraat 40, Roemenië. Grisel R. kruideniersbed. n.h. Ritsevoort 40, Tiel. Beemsterboer C. d,b. r.k. Laat 143, Uitgeest Smit E. z.ber. n.h. Laat 156, A'dam. Komen T. z.ber. n.h. Langestraat 54, An naPaulowna. Hemelrijk J. ^jgarenm. n.h, Limmerhoek 32, Beverwijk. 1 Joman S. harmonicaspeler n.h. Scharloo43, Hoorn. wed. D. Dekker-Postma J. P. z.ber. n.h. Scharloo 43, Hoorn. Swart de Th. P. kellner r.k. Landstraat 1, Bergen. Erkamp C, H. M. winkejjuffr. r.k. Lin denlaan 48, Beverwijk. Dekker KI. kantoorbed. n.h. Steijnstraat 33, Warmenhuizen. W,aij de J. z.b. n.h. Magdalenenstraat 22, Bolsward. Kaan D. z.ber. n.h. Langestraat 62, Anna- Paulowna. Schenk K. z.ber. n.h. Langestr. Sloten. Vervark J. P, scheepstimmerm. geref. 2de Kabelstr. 2, Leiderdorp. Hemmelder E. winkeljuffr. r.k. Mient 1, Rotterdam. Kossen G. z.ber. n.h. N.-Poortslaan 26, Sijbecarspel. Hoek D. cacaobevverker n.h. N,-Poortslaan 61, Amersfoort, Rustemeijer A. ass. huishouding r.k. Hout- til 64, Amsterdam. 'Huiskert J. A. kap. Infanterie n.h. WS1- helminalaan 24, Ede. Bieman H. J. bakkersknecht r.k. Bloem- straat 27, Medemblik, Gravendijk B. ass. posterjjen n.h. Mid denstraat 5, Amsterdam. Wit de D', C4 5jaidskn. n.h. Varnebroek 26, Amsterdam. Birkhoff C. dir. Ned. Kabelfabr. rem. Nieuwlandersingel 53, Rijswijk. Dekker C. bakkerskn. n.h. Omval 47, Ven huizen. Kaandorp C. z.ber. r.k. Koorstraat 24, Heiio Heertjes Th. blokw. H.IJ.Si.M. 11,h, Wies- terweg 14, Haarlem. Verkortingen: n. Ui. Nadert. Hier- vormü. r.k. Rjoomsdhi Katholiek, d. gl Doopsgezind. L d. h. Leger des Hieils. geref. Gereformeerd, rem. Re monstrants dl. h.l. Hiersteld Luihlersdh. e. 1. Evangel. Luthers ch. n. i. Ne- derlandsdh Israëlitisch, w. h'. Wiaalsdh Hervormd, c. g. Christelijk Gereformeerd, V. gi Vrije Gemleente. HEEMSKERK. VereenigingKoninginnedag. Deze week vergaderde gen. vereeniging ter bespreking van de wenschelijkheid en de mogelijkheid van een volksfeest. Het bestuur gaf bij monde van den secr, als zijn meening te kennen, dat het beter was om verschillende redenen, dit Jaar geen volksfeest te houden. Hoewel de verga dering de redenen door het bestuur voor zijn besluit aangevoerd, als grondig moest erkennen, betreurden vele leden het, daF er dan in Heemskerk niets meer zou zijn. Zij klaagden er over, dat alle vermaak hier 'buiten de gemeente gézocht moet wór den, waarvan evenwel den bestuursleden geen grief gemaakt kan worden, daar zij steeds op allerlei wijze hadden getracht de „uit-gemeentigheid" overbodig te ma ken en tegen te werken. Op aandrang van de leden verklaarde ten slotte het bestuur, dat het zijn medewerking tot het organiseeren van een volksfeest weer zou verleenen, indien eenige mannen uit de kern van 'de burgerij tot de vereeniging toe traden en daadwerkelijken steun verleen den. Wanneer op deze wjjze bleek, dat de burgerij prijs stelt op het behoud van ten minste dit vermaak, zai het bestuur weer toonen, zijn beste krachten er aan te geven. De leden beloofden hun beste krachten te beproeven en op de vergadering van Maandag a.s. nieuwe ieden mede te bren gen, wanneer beslist zal worden over volks feest of geen volksfeest BARSINGERHORN. Voor eenigen tijd geleden besloot de Gemeenteraad alhier met 4 tegen 3 stem men tot opheffing der O. L. school te Haringhuizen. Naderhand is men echter met algemeene stemmen qp dat besluit teruggekomen, zoodat de school nu weer behouden blijft. Ze zitten er mee om de school bevolkt te houden, wat 't aantal kinderen betreft. OUDE NIEDORP. Een vergadering 1.1. Dinsdag gehouden ten huize van F. de Jong teneinde een Onafhankelijkheidsfeest te organiseeren voor de schooljeugd had tot uitslag, dat van dit voornemen door te geringe deelname moest worden afgezien, dus geen feest! Te Waarland mocht met alle recht de schuld geschoven worden op de slechte zilveruienteelt. Zou dat te Oude-Niedorp ook misschien het geval zijn!? ASSENDELFT. Voor leergierig Assendelft bestaat dezen aanstaanden winter genoeg gelegenheid 0111 zich te laven aan verschillende bronnen van wijsheid. Vooreerst hebben we het herhalingsonder- wijs. Dat begint Maartdag 13 October Mogen vele ouders doordrongen zijn van het groote nut, dat herhalingsonderwijs afwerpt, op dat het geleerde op de lagere school, dat anders zoo snel vervliegt, weer eenigszins vastgelegd worde. Tweedens den Handelscursus. Aangemoe digd door het tastbaar succes der vorige jaren heeft het bestuur der Hanze weer besloten een twee-jarigen cursus te begin nen, natuurlijk bij genoegzame deelname. Reeds heeft het bestuur zich tot den Ge meenteraad gewend om subsidie. Echter, wegens de groote finantieele lasten, die het geven van een handelscursus met zich brengt en die absoluut niet door de kas der Hanze-afdeeling kunnen gedragen wor den heeft men dit jaar aan den Gemeente raad inplaats van f 60 een subsidie van f 100 aangevraagd. Het bestuur hoopt, dat de Gemeenteraad het verzoek zal inwilli gen, bij niet-inwilliging zou de cursus niet kunnen doorgaan. Derdens den landbouwcursus. Het ge meentebestuur roept leerlingen op tot het volgen van een landbouwwintercursus, die evenals de vorige weder 2 jaren zal duren. Geven zich geen voldoend aantal leerlingen op dan zal deze nuttige instelling niet door gaan. De Assendelftsche jongelingschap kan dus profiteeren. Moge zij door groote deelname toonen, dat zij de pogingen Van onze over heid om ontwikkeling te brengen, op hoo- gen prijs stellen. HEER HUGOWAARD. Door de Bouwvereeniging „Heerhu- gowaards Belang" zal weder eene dubbele woning' aan dpn Basseweg worden ge bouwd. Benoemd. Tot secretaris van de Bouw vereeniging „Heerhugowaard's Belang" is benoemd de heer H. Zwart, ambtenaar ter secretarie, in de plaats van den hr. P. Kooiman, die wegens vertrek bedankte. DE RIJP. Uitslag gemeenteraadsverkie zing. Uitgebrachte stemmen 152, van on waarde '3, J. N. Kroone 58, (soc.-dem.), D. C. De Moes 88 en J. W. Schermer 122 beiden liberaal zoodat de beide laatst genoemden zijn gekozen voor de vaca turen R. Geerke en E. Hoedemaeker. Ook hier worden maatregelen genomen Een phantasie. Reeds lang ging het gerucht, ais zou een soort aanslag gepleegd zijn op het Maria-heiligdom te Kevelaer. Eenige automobilisten zouden na melijk in de Kaarsenkapel een dikke kaars gedeponeerd hebben, welke opgevuld was met dynamiet. De Duitsche katholieke dagbladen mel den thans, dat de geheele aanslag slechts bestaan heeft ia de phantasie van eeni ge andersdenkende redacteuren aan de so cialistische dagbladen, welke de Mariaver- eering liever vandaag dan morgen uit Ke velaer zouden willen verbannen zien. Een wijs besluit. Te Nijkerk be sloten de drankverkoopers en herbergiers om bij de Onafhankelijkheidsfeesten na 6 uur geen drank meer te verkoopen. Het besluit had tot gevolg, dat men 's avonds geen onbekwaam mensch heeft gezien Soldatenbeu len. Een onderofficier te Berlijn heeft een soldaat, die zijn ge weer niet goed schoon gemaakt had, met

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 7