I Cabans. Assistent-Waagmsester. Eioote Hajaarsveemarkt t9 Winterjassen Ulsters Demisaisons Regenjassen 'iliers Kinderkleedi te Alkmaar op MAANQIG 3 Xgv 19)3 ATTENTIE s.v.p. MÏTIK-OUDORP 94 (Zaadmarkt). H.H. Adverteerders Wegens den feestdag van Aller heiligen zal de Gonrant inplaats van Zaterdag a.s. op VRIJDAGAVOND verschijnen. Wij verzoeken beleefd aan de Z.Gw Pastoors om hnnne welwillende me dewerking en hnnne kerklijsten een dag vroeger te willen inzenden. Een uitnemende ge legenheid omteadver- Arrondissamenis-Rechtbank telikmaar gemengd nieuws. buitenland. agenda's. "officieele berichten. Kaasmarkt te Alkmaar. burgerlijke stand.^ Met het oog op de veranderde nitgave van „Ons Blad" op D0BDEB- DAG a s. wordt men verzocht adver tenties, copie enz, vroeger in te zen den dan gewoonlijk, laatste berichten. tentoonstellino, Voornaamste inrichting m a&ktber1chten Kin van f 2 TH. v. d. KLEI, lagazijn Tan ünnrerken OPGEDICHT 1888 correspondentie. advertentienT Voor deze uitvoering waren tal van uit- noodigingen rondgezonden, waarvan een druk em zeker ook een dankbaar gebruik is gemaakt. Niet alleen de groote, maar ook de daar achter gelegen zaal van het hotel Prqot was dicht bezet met een talrijk auditorium, dat met voldoening heeft geluisterd naar de ten uitvoer gebrachte nummers. Het programma bevatte een drietal num mers voor mandoline, gitaar en luit, een mandoline solo, een solo voor cither en een tweetal solo's voor viool, die door den leeraar werden uitgevoerd. Uit alles bleek, dat met ernst was gestu deerd en de executanten hun instrumenten machtig waren. De ensemble-nummers, waarvan een drie tal composities van den heer Maas, gaven alleraardigste muziek ten gehoore en vol deden de aanwezigen ten zeerste. Ook de solo's, waarvan een voor de man doline, door den jongeheer E. de Boer en een voor cither door den heer C. Arck oogstten aller bijval. Eerstgenoemde, een naar onze schatting 10-jarig executant, bespeelde de mandoline, onder pianobegeleiding van den leeraar op werkelijk voortreffelijke wijze. Wat de heer Arck ten gehoore bracht op de cither, mocht mede aller goedkeuring en applaus verdienen. Een zeer te waardeeren variatie vormde de viool-solo's van den heer Maas, wiens spel stijlvol genoemd mag worden. Het mag dan ook worden geconstateerd, dat de aanwezigen zich hoogst voldaan toonden over deze eerste openbare les. RECHTBANK. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot rechter in de arrond.-rechtbank te Arnhem, de EA. Heer mr. dr. A. D. H, Fockema Andreae, thans in gelijke betrekking aan de Arrondissements-Rechtbank alhier. wijzen wij op de veranderde uit gave van „Ons Blad" deze week. De courant zal In plaats van op Zaterdag op VRIJDAG verschijnen, zoodat onze lezers gedurende de twee achtereenvolgende Zondagen volop gelegenheid hebben „Ons Blad" te lezen. 1601*0 II biedt dus ons Vrijdag- Zaterdagnummer van deze week, HH. Adverteerders, die van deze uitnemende gelegenheid willen ge bruik maken, verzoeken wij beleefd hunne advertenties bijtijds In te zenden, d.w.z. UITERLIJK Vrijdag middag 12 uur, groote adverten ties vroeger. UITSPRAKEN. H. Th. K., Helder, verduistering; eisch: f25 boete subs. 10 dagen hechtenis; von nis: f7 boete subs. 7 dagen. A. K., veesnijder, Hooigkarspel; (appèl zaak), onbevoegd inenten van varkens; cisch: vrijspraak; vonnis: vonnis v. d. Kantonrechter bevestigd. j. Si. K. en J. Wl, Hoorn; wederspan- nigheid; eisch: 14 dagen gevangenisstraf; vonnis: 1 week gev. C. B., landbouwer, Bovenkarspel; be- leediging; eisch: f 10 boete subs. 10 d. h.vonnis f 25 subs. 10 d, h. A. H., timmerman, Egmond aan Zee; mishandeling; eisch: 3 d. gev.; vonnis: 7 d. gev. H. CL, landbouwer te Obdam; mishan deling; eisch: f 25 boete subs. 10 d. h.vonnis: dito. C. L. en Th. R., Oudkarspel; mishan deling; eisch: f 15 boete, subs. 10 d. h. vonnis: vrijspraak. A. M., winkelier, Helder; appelzaak; eisch bevestiging vare het vonnis: f 100 boete, subs. 20 d. h.vonnisdito. A. N. N., arbeider, Wervershoof, over treding visscherijwet (appelzaak) eisch: be vestiging vam het vonnis: f 8 boete subs. 8 d. h.; vonnis;: f 4 boete sub. 4 d. h. P. P., broodbakker, H oogkarspel; ver nieling; eisch,: f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis; vonnist: f 3 boete subs. 3 d. h, A. G. A. V.j redacteur, Helder (appel zaak) beleediging in geschrifte; eisch: 1 maand gevangenisstraf; vonnis f 400 boete subs. 60 dagen hechtenis. J. R., Graft; vrijgesproken (Kinderwetten- zaak.) ALKMAAR. AANSTELLING ONTVANGEN. Sedert 27 Sept. 1.1. is de heer A. B. ten Berge vroeger aan de R. K. Jon gensschool alhier geplaatst bij het gou- vernementsonderwijs te Buitenzorg. UITSLAG VEILING der door notaris Gottmer te Obdam gis terenavond gehouden verkoopingen van: 1. Het Woon- en Winkelhuis met erf a.d. Oostzijde v. d. "St. Annastraat te Alkmaar Wjijk O no. 17 Sectie B no. 568 groot t A. 24 c.A. Kooper de hr, J. Schoen voor f 2805. 2. Het heerenhuis met erf en tuin a. d. Zuidzijde v. h. Verdronkenoord te Alk maar wijk D. no. 75 met een vrije steeg uitkomende aan' de Laat Sectie B. no. 3287 groot 2 A. 28 c.A. Str. de hr. J. Daalder. f3020. De veiling bij afslag zal plaats hebben op Maandag 3 November'1013, 's avonds 7 uur in het café „de Burg" a.d. Ge dempte Nieuwesloot alhier. 3. Het huis waarin smederij met erf aan de Nieuwpoortslaan te Alkmaar Sectie E no. 2118 grobt 2 A. 40 c.A. Str. de heer S. Vreeker op f 1310. De veiling bij afslag zal plaats hebben op Maanndag 3 November 1013 's avonds 6 uur in het café „De Kroon" aan de Kaasmarkt alhier. VERPLAATST. Met ingang van 1 Nov. a.s. wordt de heer W,. A. J. de Bunije, rijksklerk 3e klasse van de controle-grondbelasting Roer mond verplaatst naar hier om in gelijke functie werkzaam te zjjn, BIOSCOOP-THEATER LANGESTRAAT. Het hoofdnummer dezer week is „Jeanne de gevloekte", drama in 3 afd. De inhoud is in 't kort deze: Wegens moord wordt een houthakker onschuldig tot 20 jaar dwangarbeid ver oordeeld. Zijne dochter groeit in dien tijd, door iedereen verstooten en gescholden als Jeanne de gevloekte, samen op met een idioten jongen. Deze is als kind getuige geweest van den moord maar daardoor waanzinnig geworden, herstelt echter 10 jaren later plotseling' en doet den waren moordenaar ontdekken. Dit stuk wordt keurig afgespeeld en neemt voortdurend de gansche aandacht van den toeschouwer in beslag zoowel door samenstelling als door uitnemende wijze van voordracht der hoofdpersonen. Ook het drama „De Gijzelaar" boeide de talrijke aanwezigen zeer en verwierf mede een luid applaus. Nummers als de Egyptische tempelruinen voldoen door hunne leerrijke stof altoos. o De overige komische nummers brachten herhaaldelijk de toeschouwers aan 't lachen. Waar er nogal veel jeugd was, deed het goed te kunnen constateeren dat inhoud voordracht en strekking der stukken van di,t program den toets der critiek uitste kend kunnen doorstaan. TWjEE VLIEGEN IN EEN KLAP. De politie deed dezer dagen onverwachts een inval in eene verlofzaak van G. aan den Bergerweg met het resultaat, dat ze een paar flesschen met sterken drank in beslag nam. Bij onderzoek bleek nog, dat die sterke drank was geleverd door den heer Z., wijnhandelaar, alhier, vvien, geen vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein is verleend. Ook tegen dezen is nu proces-verbaal op gemaakt. SOCIALE CURSUS. Drie minuten over achten opende de HoogBerw. D?ken, Ebbinkhuijsen, Geeste lijk Adviseur van het Plaatselijk Comité der K. S,. A., den socialen cursus, welke dezen winter in het gebouw van den R. K. Volksbond wordt gehouden, waarna de leider van dezen cursus, de WelEerw. hr. W. H. Kooij, bet woord nam om de punten van de eerste les n.l. 1. Wat is de Sociale Kwestie? 2. Welke zijn hare oorzaken? te behandelen. Vóór de pauze, welke ongeveer 10 minuten duurde, gaf de Eerw. leider het antwoord op de eer ste vraag. Eerst eene woordverklaring van „sociaal" en van „kwestie", vervolgens van het geheel „sociale kwestie". Daarna zette hij op duidelijke wijze het wezen der kwestie uiteen, den omvang en den aard daarvan, zoodat den, aanwezigen (leerlin gen zullen wij ze noemen) duidelijke, scherp omlijnde begrippen werden bijgebracht om trent de sociale kwestie. Na de pauze kregen de jeerlingen een antwoord op de vraag: Welke zijn de oorzaken der sociale kwestie? Ook deze leerstof was weer zorgvuldig ingedeeld en gerangschikt: A een groep van beginselen: 1. De Renaissance. 2. Ongeloo- vjge wetenschap, 3. Economisch Liberalis me: B een groep van feiten: 1. Verbaste ring en opheffing der gilden, 2. De ont wikkeling van het Kapitalisme onder den invloed van verkeerde beginselen. Zoo men ziet: weer scherp omlijnd, ter wijl alles verduidelijkt werd door tal van voorbeelden. Een volgende maal (dat is over 14 da gen) krijgen de leerlingen te hooren: de middelen ter oplossing der sociale kwestie, met als eerste punt eene uiteenzetting van het liberalisme. Van de gelegenheid tot het stellen, van vragen maakte geen der aanwezjgen ge bruik, zoodat de HoogEerw. Deken hierna tot sluiting der eerste les kon overgaan. Z.Eerw. bedankte daarbij de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid en noemde het een verblijdend verschijnsel, dat zoo- velen van verschillende standen met groote aandacht den leider hadden gevolgd. Die aandacht was voor Z.Eerw. een onderpand, dat allen dezen cursus zouden blijven be zoeken, en hij hoopte, dat de volgende maal de opkomst weer even groot zou zijn. Met den Christelijken groet, waarmede de les was begonnen, werd ze geëindigd, te kwart voor 10 gingen de vele leerlin gen heen met hunne aanteekeningen op een door den leider uitgereikt vel pa pier, waarop de hoofdpunten van hetgeen dat ze, vóórdat ze over 14 dagen weer behandeld wordt, stonden aangegeven, zoo naar de les gaan, gemakkelijk kunnen na gaan, wat er de vorige maal behandeld is. Maar dan begint zooals de H.Eerw. Deken zeide de les niet om drie mi nuten over 8 maar precies om 8 uur. JUBILEUM. Zondag was het 25 jaar geleden dat de heer A. Pk F. J. Noorduijn, zenuwarts alhier, promoveerde aan de Hoogeschool. Dokter Noorduijn werd in 1861 geboren te Nijmegen, hij studeerde achtereenvol gens te Leidenj Ztilrich en Munchen. Reeds als student gevoelde hij zich aan getrokken tot de psychiatrische wetenschap Weldra trok hij danook de aandacht en werd hij door de Regeering benoemd tot arts aan het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik, waaraan hij tot 1903 werk zaam was. Toen hier het St. Elisabethgesticht werd geopend, gevoelde men al spoedig de be hoefte aan eene afdeeling speciaal voor de behandeling van zenuw- en zielszieken en toen het paviljoen bij het St. Elisabethge sticht gereed was, werd dr. Noorduijn, aan deze nieuwe afdeeling verbonden waaraan hij tot op den dag van heden met den meesten ijver en volle toewijding arbeidt, zijne wetenschappelijke gaven in dienst stel lende van de lijdende menschheid. Geen wonder danook, dat Zondag de vaderlandsche driekleur wapperde uit het St. Elisabethgesticht, dat zoovelen van de receptie gebruik maakten om den bemin den geneesheer te complimenteeren. Des avonds werd ten huize—Proot een diner gegeven, waarbij de verschillende dok toren der stad aanzateij. VERSLAG PLECHTIGE OPDRACHT DER MANNENCONGREGAT1E moest tot onzen spijt worden uitgesteld wegens gebrek aan plaatsruimte. EEN MOTOR IN BRAND. Dezen middag te ongeveer 3 uur vloog de motor van een schipper in het Kanaal in brand. Hét gelukte hem echter met zakken uit het pakhuis van, de fa. Morra aan de Noorderkade het vuur in, de machinekamer te smoren en de vlammen, die reeds uit het achterste gedeelte van het schip sloegen, te dooven, zoodat de Iadingv bestaande uit kunstmeststoffen,, weinig of niets geleden heeft. De brandblusohmiddelen, nl. de zakken werden echter later geheel of gedeeltelijk verbrand uit de machinekamer te voorschijn 1 gehaald. Naar wij nader vernamen was de petro- leummotor warm geloopen. PI. AA l SELIJ K NIEU WS LIMMEN. Zondagmiddag geraakten op een der tui nen van de Firma Eldering, 2 groote riet- hoopen in brand, welke natuurlijk geheel in asch werden gelegd. Oorzaak he,t spe len van kinderen met lucifers. Gelukkig stonden geen gebouwen in de onmidde- lijke nabijheid, zoodat de brand hierbij be perkt bleef. Trage belastingbetalers. Te Utrecht moest in het afgeloopen jaar aan 10.000 van de 18.500 aangeslagenen* op de kohieren der inkomstenbelasting eene waarschuwing worden gezonden. Het zachte najaar. Als een bij bijzonderheid meldt een abonnee aan de Msb., dat hij Zaterdag j.l. bij een, zijner kennissen te Heeze (N.-Br.) zijnde, door dien heer werd onthaald op een. schaaltje fijne frambozen, welke deze dienzelfden ochtend in zijn tuin uit den kouden grond had geplukt. Slachtoffer van zijn doofheid Op den straatweg te Ouderkerk aan den Amstjel is Zaterdagmiddag de 70-jarige G. Molenaars door een automobiel overreden op h*et oogenblik, dat hij den weg wilde oversteken. Dokter Schattendend kon slechts den dood constateeren. D e s t o rm Men meldt uit 's-Hertogen- bosch aan de Msb.: Om 8 uur stak Zondagavond boven Den Bosch en omstreken een krachtige storm wind op, die vele boomert ontwortelde. Het zeildoeken dak van, het groote cir cus Hagenbeek werd van twee zijden dwars doormidden gescheurd, hetgeen bij de dui zenden bezoekers onrust verwekte, te meer daar de tentpalen begonnen te waggelen. Het gevaar voor kortsluiting der electri- sche geleiding was tevens niet uitgeslo ten. Vandaar dat het publiek, op verzoek der directie, de tent om negen uur kalm ontruimde, daarbij een, toegangsbewijs ont vangend voor de voorstelling van Maan dagavond. De Verkiezingen in Italië Zondag hebben in Italië de Kamerver kiezingen plaatsgehad. Voor zooverre bekend zijn nu gekozen: 175 tninisteriëelen, 14 leden der grondwet telijke oppositiepartij, 38 ministeriëele radi calen, 11 republikeinen, 16 hervormingssoci- ten. 11 republikeinen, 16 hervormingssoci alisten en 64 herstemmingen. Alle ministers zijn herkozen. De uitslag der verkiezingen is uit ver schillende steden nog niet binnengekomen. Men verwacht een nederlaag der vrijmet selarij. De liberalen behielden ongeveer gl hun zetels daar de Katholieken in vele distric ten de liberalensteunden. De Katholieken wonnen eenige zeteles en behielden bijna alle door hen tot nu toe bezette man daten. De Radicalen zullen in de nieuwe Kamer in bijna-gelijke sterkte als in de vorige. Kamer verschijnen. Over het algemeen schijnt het alsof het stemmenaantal der Soc. Democraten, on danks de vermeerdering van het aantal kiezers als gevolg van de nieuwe Kieswet niet beduidend is toegenomen. In verschillende steden hebben ernstige incidenten plaats gehad. In den loop van den verkiezingsdag is te Regalbuto een persoon gedood en een gewond. Te Florence zijn verschillende sol daten en ambtenaren gedood. Te Andria is een doode en meerdere gewonden. Te Massa-fisaghia is een doode gevallen even eens te Trinatapoli. Te Napels zijn eenige carabiniri gewond. In Rome hebben slechts Va deel der kiezers van hun stemrecht gebruik gemaakt. De storm Zondagavond heeft het niet alleen over ons land gestormd, boven Brussel heeft des namiddags te 5 uur een geweldige orkaan gewoed. Verscheidene personen wer den gewond. Van het gebouw der spaarbank woei een hooge schutting om, waardoor een man en een vrouw en een kind ernstig gekwetst werden. Op verschillende plaatsen zijn de tele graafdraden vernield. In het Bois de la Cambre werd een jongedamevan 20 jaar door eenige afwaaiende takken ernstig ge wond. Ook in, de voorsteden van Brussel heeft de storm ernstige schade veroor zaakt, doch hier zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. SPANJE. Xablneiscrls's. Er is een kabinetscrisis ontstaan wegens de ontslagname van graaf Romanones. De Koning vroeg eerst Maura om een nieuw Kabinet te vormen, deze weigerde. De Koning heeft echter op diens aanwijzing- den conservatieven Kamerpresident Dato met de vorming van een nieuw Kabinet belast. Dato heeft deze opdracht aanvaard. Toen Maura die door den Koning was geraadpleegd het Paleis verliet, werd hij door het bij het Paleis verzamelde volk met vijandige kreten, ontvangen. Deze de monstratie had verschillende arrestaties tot gevolg. Kelz r Wilhelm in W«t nen Keizer W;ilhelm is te Weenen op bezoek geweest bij den ouden keizer Frans Jozef. Keizer Wilhelm had op het Duitsche ge zantschap een vrij lang onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken. Gisteravond werd op Schoenbrunn een diner gegeven, waarbij de twee keizers aan zaten. Na het idiner nam keizer Wilhelm harte lijk afscheid van keizer Frans Josef en ,de leden der keizerlijke familie. Keizer Wilhelm vertrok om negen uur naar Wjedpark! Te voren had hij te Schoen brunn een vrij lang onderhoud met den Oostenrijkschen monarch. D» >Vol(urnot. Een Lloyds-telegram uit Lizard meldt, dat het (Nederlandsche)-stoomschip „Char- lois" (op weg van Norfolk naar Amster dam) berichtte, dat het 't wrak van de „Volturno" ontmoet had, die zoo goed als geheel was uitgebrand. Aan boord vond men verscheidene lijken. Men opende de luiken en liet de „Volturno" zinken. („Msb.") HEER HUGOWAARD, Algem. verg. van de R. K, Prop.-club „St. Paulus", op Donderdag 30 October, >3 av. 7 uur, in het Patronaatsgebouw. Ingezetenen der gemeente, die in aas- merking wensohen te komen voor de vervulling der betrekking van assistent- waagmeester op een jaarlij ksche be zoldiging van f250, om uitsluitend dienst te doen gedurende de Vrjjdagsche kaas markt, worden uitgenoodigd hunne stuk ken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur voor 3 Nov. a.s. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter a'g<meece kennl*, dat de kaas- markt, welke dit jaar valt op den 2den Kerstdag xal worden gehouden op Woensdag 24 December te voren en dat de kaasmarkt op den 2den Januari 1914 gewoon doorgaat, soodat de kaas reeds op den len Januari (Nieuwjaarsdag) op de markt kan worden nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voorn., G. RIPPING, Voorsitter. DONATH, Secretaris. ALKMAAR, Geboren. 23 Oct.: Gerbrand Nicolaas Johannes, z. v. Jacob Keijzer en Maria Aam Koopman. 24 dito: Johannes Nicolaas z v. Theodorus van Baden en Johanna'dé Graat Maria Rosa, d. v. Cornelis van der Meer en Maria Anna Bierman. 25 dito- Cornelia Maria, d. v. Johan Korver en Agatha Catharina Kueter. 27 dito: Petrus Johannes Nicolaas Maria, z. v. Nicolaas van Ommen en Cornelia Hulshof. 28 dito: Hubertus z. v. Petrus van Diepen en Alida Geer- truida Kom. Ondertrouwd: Jan Schuurman Volker spoorwegambtenaar, 58 j., te Uitgeest, en Lucia Johanna Laghuwitz, z. b., 44 j. Cor- nelis Johannes Denneman, spoorbeambte 24 jte Broek op Langendijk, en Guurtje' Vreeker, z. b., 22 j. Regnerus Feddema handelsreiziger, 29 j., enTheresiaJosephina Fuhrmann, z. b., 26 j. Pieter Kes, slager- 22 j., en Willemina Entïngh, z. b, 23 j' Dirk Koster, metselaar, 29 j., en Anna Wilhelmina Klugt, z. b., 18 j. Wilhelmus Anthonius Smit, koopman, 28 j., en Antje van Drunen, z. b., 27 j. Petrus Smit, tim merman, 24 j., te Utrecht, en Elisabeth van DruneD, z. b., 25 j. Piet Eijking, slager 21 j., te Beverwijk, en Cornelia Hendrica Maria Erkamp, z. b., 21 j., te Beverwijk, Overleden. 26 Oct.: Justina Frederika Ruijgh, 14 j. 27 dito; Agatha Adriana Ooijkaas, gehuwd met Dominicus Slot, 73 j, ■*- EEN MILITAIREN-TREIN IN DE LUCHT. NEWj-YORK, 28 OQT, Volgens uit Mexico ontvangen berichten hebben de op. standelingen te San Salvador, provincie 2a. carecas, een militairen trein door dyna miet -laten springen. 115 soldaten werden gedood 17 gewond. BRAND o-B DE GENTS,CHE GENT, 28 OCT, Vannacht half 3 is er brand uitgebroken in het Duitsche restau rant „Ober-Bayern" op de Gentsche We reldtentoonstelling. Behalve dit gebouw is een groot gedeelte van het socialisten-café „Vooruit" en een deel van het gebouw, waarin handel werd gedreven in Oester- sche tapijten, in den asch gelegd. Die schade wordt getaxeerd op 200.000 francs, 25EEL1E DENSTAKING. Men seint ons uit IJMUIDEN d.d, heden: De Ned. Zeeliedeiïbond besloot in eene hedenmorgen gehouden verg. de staking te proclameeren met ingang van heden. Hetl ALKMAAR, 27 Oct. 14 koeien en ossen f 160 f 310 37 vette kalveren f 45.— a f 189.— per stut, per kilo f o.90 a f 1.10 24 nuchtere kalveren f 8 a f 2?.p. stuk 707 vette schapen i' 39.— a f 49.— 412 vette varkens f -44 a f - 65 per kilo 5 magere f 81.— a f 88,— per stuk PÜRMEREND, 28 Oct kleine fsbriekskaas f 33.— p. EO kilo boerenkaas f 33.50 Gommiss'ekaaa f Middelbare kaas f 3160 Aanvoer 106 sta e's 893 krlo boter t 1 6 a f 1.65 p. kilo kipeieren f 7.25 a f 8 25 p 100 eendeieren fp. 100 Runderen 588 446 vette koeien f -.72 a f -.85 p. kilo 152 melk- en ge dekoeien f Ï6ö a f 3i0p.it. 18 stieren; 41 paarden; veulens 89 vette kalveren f 0 95 a f 1.15 p. ki'o 221 nucht. f 16.— a f 30.— p stuk 369 vette varkens f 0 50 a f o.54 p. kilo 29 magere f 18 a 1 25 426 biggen f 9.— a 1 5,6 p stuk 1710 schapen f 28.— a f 40.— lammeren a f 2C8 Games f 4 81 a f 5 25 1000 zak Appelen f2 af 4.— per zat. 800 zak Peren f 2.50 a f 5.— per zak NIEUW LEVEN (Station N^SshinreuJi) 27 Oct. Groote muizen f -.7o a -80 Drielingen f -.60 a -.7o Kleine muizen f -.4 -.— Schotsche i 1 3o a l.Eo Drielingen f 1.40 4 160 ïigenh. f 1.— 4 l.lo Nep f 2 - 4 8.2o Uien }.6o a I.60 BROEK OP LANGENDIJK. 25-27 Oct. 37000 stuks bloemkool f 4.4 10.— 2e soort f -.90 a 2.99 46600 stuks roode kool f 2.20 4 4.6 20000 stuks gele kool f 1.40 4 3.49 22000 witte kool f 3.4 8.9J 240 baal wortelen f 0 45 a 0.6O. bos rhabarber 1 4 zak aardappelen f -.60 a pond slaboonen f 4 3.70 - wagon f a f 16 baal nep f 1.75 a 2.30 330 baal nien f 1,45 a 2.— WARM SN H LIZ EN, 27 Oot. 33 vasrta'gea witte kool ï.4o 4 6.(0 9 ronde o.So 4 4.2o 0 1 gele 0.4 0.— 10 uitn 1.45 4 1.70 nep 2.-4 2.10 drielingen 0,— 4 o.- 1 sbjva 0.a 0 bloemkool (S vaartuigen) 0.— 4 0. - aaruappe en (blauwe; 0.60 TELEFOON 509. F- E,. tie A. Lees u eerst eens Ino. van heden na. In ons vorig num loonden wij bij gebrek aan plaafsrui |op deze zaak niet terugkomen. Joh. M. H. te A. Heeft u ons num |van Zaterdag gelezen. Zie pag. 1 bijl Spiritisme", iboren; Petrus Johannes Nicolaas Mar Zoon van NICO YAN OMMEN en CORNELIA YAN OMMEN—Hülsi Alkmaar, 27 Oot. 1913. StationepUia E 102 Op den 3lea October hope': orze geliefde. Ouders NICOLAAS TESSELAAR en CHRISTINA LIGTHART hunne 121/,-Jarige Echtvereenl- glng in stilte te herdenken JJutsne dankbare Kinderen CATHARINA. JOHANNA. Warmenhuiaen, Oot. 1913, Op den 12en November as. opoa onze geliefde Ouders en otiefoudeis NICOLAAS BOON en VERONICA BETJES hunne 127,-Jarige Echtvereenl- 8'ng te herdenken. Hunne dankbare kinderen. MARGEREÏHA BOQN. MARIA BOON. JACOBUS BOON. QRINUS BOON. JOHANNES BOON. CORNELIS DE RUIJTER. Heemskerk, Oct. 1913. Vstcmd[gevraagd een SMIDSSKEC3 niet beneden 20 jaar, tegen ho 9 L VAN ETTEN, Limmen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 2