FEUILLETON Onrechtvaardig verkre gen geld gediit niet. Derde Blad. Vervolg Raadszitting. fHekEH «BrwJaÜ Donderdag 27 Nov. 1913. No. 138 VERBETERING VAN VOLKSHUISVESTING. B. en W. stellen voor aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar" te Alk maar met vestiging een-er 1ste hypotheek op de onroerende goederen der Vereeniging ten behoeve van de gemeente Alkmaar en ten beloope van het te verstrekken voorschot, ten voorschot uit de gemeentekas te ver- leenen van f75000 of zooveel minder als later blijken zal voldoende te zijn, ter be strijding van de door haar te maken kos ten van aankoop yan grond en in ver band daarmede nit te voeren werken en van het stichten van 40 woningen aan de Oosterstraat onder bepaalde voorwaarden m zich daartoe tot Hi. M. de Koningin te wenden, teneinde van het Rijk een voorschot te bekomen van gelijk bedrag. Na het vragen van enkele inlichtingen door eenige raadsleden, die door den Voorz worden beantwoord, wordt zonder hoofde lijke stemming conform besloten. W1ALBESCHOEIING KANAALKADE EN BIJKOMENDE WERKEN. B. en W» stellen den Raad voor te besluiten tot het doen maken van een nieuwe walbeschoeiing langs de Kanaal kade volgens de daarvoor door den Di recteur der Gemeente-werken, zooveel mo gelijk in overeenstemming met het des kundig advies van den heer Wio-uter Cool te Rotterdam, ontworpen plannen endaar- toe een orediet te verleenen van f88856. Zonder hoofdelijke stemming wordt con form besloten. WIJZIGING TARIEF EN VOORWAAR DEN VOOR DE LEVERING VAN ELEC- TRISCHEN STROOM. De toepassing van art. 4 van het ^Ta rief en voorwaarden voor de levering van etectrisah-en stroom door het Gemeentelijk Hectrisah bedrijf" geeft aanleiding tot on billijkheden. Voornamelijk springt zulks in het oog bij breede straten, als b.v. de Laat, waar de kabel niet in het midden der straat is gelegd en de bewoners van de huizen aan de eene zijde meer ver schuldigd zijn voor den aanleg der spruit- leidingen dan die aan de andere zijde der straat waar de kabel zich bevindt. B. en WL stellen dus voor art. 4 te wijzigen, en daardoor deze onbillijkheden weg te nemen. Op een vraag aqn den Voorz. door den hr. Fortuin yleelt de Voorz. mede, dat niemand, die bij deze bepaling belang heeft, betaald heeft, zoodat deze wijziging ook tvoor hen wordt toegepast. LEVERING VAN GAS AAN BUITENGEMEENTEN. Van het Gemeentebestuur van Heiloo is bij B. en W. het verzoek ingekomen te willen mededeelen of, en zoo ja, op welke voorwaarden, de gemeente Alkmaar bereid zou worden bevonden- tot levering van gas Uit hare fabriek aan de gemeente Heiloo. Alvorens deze zaak nader onder de oogen te zien, zagen B. en W. gaarne door den Raad ter zake een principieel besluit genomen. Zij verzoeken dus den Raad in beginsel uit te spreken dat de Raad dezer ger meente bereid is aan buitengemeenten, op nader te bepalen voorwaarden, gas te le veren, zoodra de nieuwe gasfabriek in ge bruik zal zijn genomen- Conform wordt besloten. Voorz. doet het voorstel in verband met DEN BOUWi EENER NIEUWE GASFA BRIEK. een d esku-ndi-ge-bomvkundige te benoe men voor de plannen tot den bouw eener nieuwe gasfabriek, die ook het toezicht houdt op den bouw, tegen een salaris van f250 's maands. Tevens is 't voorstel ge- jdurende de voorbereiding tot den bouw een opzichterteekenaar aan te stellen zoo dra en op een loon, zooals door B. en Wh blijkt daarvoor noodig te zijn, hetwelk echter thans moeilijk te bepalen is. Die bouwkundige zal ook scheikundig in genieur moeten zijn mei het oog op de gastedhnie-k. De hr. de Boesterd acht het galans niet teveel, 't is .een tijdelijke betrekking. D-e hr. Ringers meent, het tegendeel; omdat hij moet werkzaam zijn tot de bouw beëindigd is. Aan B. en W,. wordt daarna de mach tiging verleend. MEER VOLKSTUINTJES. B. en W- stellen den Raad voor de woning, met stalling voor vee, erf, tuin en Weiland, gelegen aan den Nieuwlandersin- gel, niet opnieuw in massa te verhuren (de tegenwoordige huurder W. Schermer is overleden) doch het weiland te doen. in richten en te verhuren- voor volkstuintjes zooals aan den Frieschen weg reeds bestaan De hr. Ri-n-gers stelt voor een deel te bestemmen voor voetbalterrein. Voorz. meent, dat dit terrein ongun stig is voor dit doel. De zaak voetbalter rein zal bij B. en W|. nog eens worden besproken, er is eene administratieve moei lijkheid. De hr. Boelmans ter Spil! merkt op, dat er al een besluit genomen is in deze zaak en dat den directeur der ge meentewerken opdracht is gegeven. Daarna wordt conform het voorstel be sloten. VERPACHTING KERMISTERREIN VOOR EEN SCHOUWIBURGTENT. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten aan den heer B. Delmonte te Amsterdam, voor de jaren 1914, 1915 en 1916 een standplaats ter kermis af te staan voor een schouwburgtent op het Groote Kerkplein in deze gemeente, voor een som van f 750 voor de drie jaren. Conform besloten. Aan de orde is thans de voorgestelde Wijziging der Verordening op het GE MEENTELIJK WlERKLOOZEN FON DSj (Zie ons nummer van- Dinsdag 1.1.) De hr. v. d. Bosch juicht het toe, dat pu tegemoet gekomen is aan zijn in Oict. geuiten wenseh. 't Spijt spr. echter, dat pas Maandag dit voorstel is gekomen. Spr. vraagt in gemoede hoe het mo gelijk is in zoo'n paar dagen- amende menten in te dienen. Spr. vindt het ora- gewenischt deze zaak nu reeds te behande len; .ook in 't algemeen, dat zulke be langrijke zaken na zoo'n korten tijd moe ien worden behandeld. Voorz. wijt dit aan den drukker, die te IJselstein- woont. Het heen en we ei' Zenden kost teveel tijd, dat B. .em Wj. ineenen er nu maar eens een eind aan- re moeten maken. Den hr. Ri ng er s verwondert 't, dat de sir. v. d. Bosch, diie altijd zooveel haasi deeft gehad met deze zaak nu voor uïitsreJ is, terwijl hij vroeger weken en weken deze zaak heeft uitgesteld. De winter staat voor de deur en het kon best mogelijk zijn, dat het werkloozenfon-ds zal moeten Werken. Hiet voorstelv. d'. Bosch voor uitstel wordt daarna aangenomen. De Verordening, regelende de inrichting dier GEMEENTEPOLITIE komt vervolgens aan de orde. Die -hr. U d o wijst er op, dat de agent- plantsoemwachter volgens de voorgestelde vierorderaimg niet tot agent le klasse kan worden bevorderd. Voorz. stjeVt voor dan eene redactie wijziging aan te brengen. Die hr. U d o doet nog eene opmerking, n.l. dat er staat agenten i.p.v. hoofdagenten, welke die Voorz. „kleingeestig" noemt om dat hoofdagenten toch ook agenten zijn. Dp h-r. Udo repliceert: Als dat klein geestig is, dan moet u het niet veranderen. Voorz.: 't Kan mie niet schelen. Die hr. Udo: 't Kan mij ook niet sche len. Als die verandering niet noodig is, dan moet u Jiet niet doeii. Vervolgens maakt de hr. Udo de op merking, dat het aantal vrije dagen ni-et is genoemd. Voorz. vindt er geen bezwaar tegen, dat de Raad die bepaalt. De hr. Udo' ste'rt voor dat zooveel mo gelijk op Zondag de vrije dag wordt ge geven en wil daarom (de vrije dag,' die ingetrokken wordt, wordt reeds betaald) de vrije Zondag, die niet door een- an deren vrijen Zondag wordt vervangen, ex tra betalen. De hr. de W|it vvensaht, dat de Raad van die dienstregeling der politie kennis nam. Voorz. antwoordt, dat de vrije Zlon- dagten bij hooge uitzondering worden in getrokken. De hr. U;do vindt het billijk, dat, wan neer men een- vrijen Zondag intrekt, een andere vrije Zondag daarvoor wordt ge geven. Voorz. is -er niet tegen beslist ,te bepalen, dat voor een vrijen Zondag steeds een vrijen Zondag wordt teruggegeven, want Zondags -is er toch het minste werk. De heer U dl o is daarmee content. Spr. vindt het noodig, dat in- de ver ordening staat bepaald, dat politie-agen- ten geen bedrijf mogen uitoefenen, wat werd öpgenomen in de verordening. Op een vraag van den hr. Ud-o ant woordt Voorz. dat bevordering van agent Te klasse tot hoofdagent geschiedt n-aa-r geschiktheid. De hr. Portuin bepleit de bevorde ring der agenten- niet te doen afhangen van burgemeester, commissaris enz. Spr. stelt voor, dat, als een agent le klasse de dienstjaren heeft, hij bevorderd wordt tot hoofdagent zij het dan titulair. 't Komt overal voor in zaken, dat iemand, die wat voor heeft, meer bevoorrecht wordt <Jan een ander en die bevoorrechting zou hij weg willen hebben. Voorz. vraagt of 't in zaken voor komt, dat iemand tot meesterknecht wordt bevordierd maar niet als zoodanig wordt aangesteld. Burgemeester en commissaris weten, dat, als zij een agent le klasse, die voor hoofd agent in aan-merking komt, niet ben-oemen, zij iemand gereed vinden om voor hen op te komen. Spr. weet niet, vvjt- de Raad zal doen, maar hij is sterk gekant tegen het voor- stel-Fortuin. In alle takken van bedrijf konjt het voor, dat men fleeft kalme, vlijtige en niets- doende menschen, die men niet kan ont slaan. De laatsten zouden toch ook bevorderd moeten worden. Dat gaat niet. Als de Raad besluit, wat de hr. Fortuin wil, draagt spr. niet de verantwoordelijkheid. De (hir. Fortuin wil, dat men bij de aanneming er op let, of de persoon ge schikt is voor hoofdagent (gemompel in den Raad en „Dat kan niet!") U heeft toch ook onderwijzers met hoofd acte, die hooger salaris ontvangen. Voorz.: Die vergelijking is goedl, maar diie doen toch 't zerfde werk. De hr. Verkerk stelt een vraag, om dat hij niet snapt, waarvan in de practijk de bevordering afhangt. Spr. gevoelt veel voor het denkbeeld Fjo-rtuin. De Voorz. zegt daarop niet te wil len antwoorden in openbare zitting, omdat hij dan personen zou moeten bespreken, en agenten zijn handhavers van het gezag, dus daartegen heeft hij groot bezwaar. Als geschiedt, wat de hr. F. wil, dan wordt het een „janboel" bij de politie. De hr. Fortuin trekt zijn voorstel1 in Voorz. belooft aan den Raad over legging van den rooster van werkzaamhe den der agenten. De verordening zal in eene volgende verg., diie met het oog op de salaris- regeling dier leeraren aan de Burgeravond school toch binnen 14 dagen moet woe den gehouden aan eene tweede lezing worden onderworpen. NIEUWE ONTSMETTINGSINRICHTING. B. en W. stellen voor aan het „Witte JKruis" in erfpacht af te staan een stuk gemeentegrond aan de Hoornsche vaart alhier waarop eene nieuwe ontsmettin-gs- inrichting door gem. vereen, zal worden gebouwd. In de te stichten gebouwen- en toestel len zal een goederen-ontsmetting mogelijk zijn, zoowel voor stoom onder druk, als in een luchtledig onder toevoering van for maline, waardoor ontsmetting van boeken, lederwerken, pels- en bontwerk enz., wordt mogelijk gemaakt. Een hieraan toegevoegde wasch- en -p.-m.xr iTxrviA,rrairft»lJV VeïtGYlIL-"* ru vvurden elders gedaan, wijl de zaken "aakjes blijven. Hetzelfde met industrie. Geen bloeiende Mustrie, want haar afzet kan niet dan op en karretje naar het minstens op 1 of meer ren afstands gelegen station of boot wor- en afgezonden. Kortom er i-s geen ver- lier. En zeker leeft zoodanig dorp niet olgens de leer "der economie, die leert at in goeden zin althans het geld net geruild, gebruikt en verteerd wor- en. Wjel wordt diit gedaan, maar juist fclders, waar men meer „te keur en te ®s" kan gaan. Het mag daarom als een niet gering deel an onze gemeentepolitiek beschouwd wor- tn te voorzien in goeden wegenaanleg, ii het bevorderen en verleenen van. con- ssie tot instan-dkoming van openbare mid den van vervoer. Meer dan oo-iit dienen in dezen tijd de Jpwrt-igers onzer locale belangen hier hun andacht te schenken, om als ware pioniers ii baanbrekers de gemeenten tot groei a bloei te brengen. De laatste kleur week uit het gezicht des "gelings. Zijne handen trilden krampach- 6 en zijn lichaam beefde, ii I Is dan toch waarzooals ik vermoed d| groote God! Hebt gij het aan ristoffel gezegd?" vraagde hij op kalmer P°"i 'oen hij zag, dat Willi hem met ont- "'ng aankeek. Deze schudde het hoofd. Hij scheen zeer jschrikt over de uitwerking zijner woor- „Antwoord mij, bid ik u." iiNcen. Men heeft mij niet meer ge- sinds den dag......." Willi aarzelde. e°rg knikte. Ja, hij herinnerde zich den g nog zeer goed. Wlat al lag er tus- c|> dien dag en heden! En zijne moeder 2li, die nooit een onwaarheid sprak, had "lelijk gezegd: „hij is de zoon van 3jlngT "iet." Maar dezen knaap ge- <e hij eer. waarom verloochende zij p knaap, waarom "tt angstzweet brak hem uit. Zijne hand - ee over het voorhoofd, hoe kookte hamerde het daarin. Het geld, het on- aar vele geld, hing het samen met dit s_ - ^iiJa, ja", klonk het in zijn hart; ja'bevestigde zijn geweten. Daarom geheimzinnigheid de onmetelijke •ü°m na de bitterste armoede. „O, o!" zaken hebben op te lossen. Als keken op dit gebied moeten ook de gemeenteraden wel bij deskundigen te rade gaan. Maar welke deskundigen, er zijn er zoovelen en wie bieden de beste waarborgen? Wpt springt voor onze R. K. raadsleden ook hier i n 't oog de behoefte aan „hulp en voorlichting! Hoe zou een kloek R. K. orgaan voor hen in dergelijke aangelegenheden van dienst kunnen zijn en hen aan vertrouwbare raadgevers en deskundigen kunnen helpen. Wat een voor lichting en ontwikkeling zou daarvan uit gaan en welke uitstekende informatiën zou den gegeven kunnen worden door de be kwaamste mannen, wanneer de meer dan 5000 R. K. raadsleden daaromheen stonden. W-ant waar alles zich tegenwoordig ont-' wikkelt en zich niet meer individueel maar -gezamelijik uitspreekt in vergaderingen en vereenig-ingen, daar wordt toch de be hoefte daaraan des te grooter, naarmate de 'eisohen meer en meer zullen toenemen. Komen ook nu niet reeds bij de ge meenteraden adressen in van landbouw- en tuin-bouwvereenigingen, van arbeiders en kreunde Georg vertwijfelend. „Wpt scheelt er aan, Georg?" vraagde Wiilli, angstig en schuw tot den jongeling opkijkend. „W|at mij scheelt? Het geloof is mij ontnomen „Het geloof aan* mijne moeder", had hij willen zeggen, maar nog te redhter tijd zweeg hij. Met groote haast duwde ljij den stoel vooruit. Groote zweetdroppels vielen op den grond. Zijne aderen klopten zacht van inspanning, zijne borst zwoegde, maar de draad zijner gedachten brak niet af: „Gmdat'het zien van dit kind haar ge weten wekte, wilde zij liet niet onder de oogen hebben, liet zij het ongelukkig worden of had zij gehoopt, dat het sterven zou?" Georg beefde, alsof hij de koorts had. Daarbij niet de minste schemering1 van hoop in zijne ziel, niet de minste twijfel in zijn hart! Een luid geroep deed hem plotseling stil staan. Hij was te midden van de groo te, rustig grazende kudde schapen terecht gekomen, die nu ijlings in alle richtingen- wegstoven. De herder Christoffel, floot en de goed afgerichte honden haalden de vluchte lingen weldra terug. vDaar hadt ge mij bijna eene groote verwaïrin-g aangericht, jonge heer", zeid-e hij, naderbij komend. „Maar, wien. hebt ge daad?" Hij zweeg plotseling stil en keek Georg- met een langen, zonderlin gen blik aan. „Gij hebt Wjilli naaf buiten gebrachtHij scheen het niet te kunnen begrijpen, '"""•■''•V/VÏj'" s v t, schotten en geldelijken steun verkrijgen van den Staat tegen eene rente van3pQt. nationale schuld. D-e aflossingen behoeven eerst in 50 jaren te geschieden. Bij aan koop en afbraak van slechte woningen kunnen di-e vereenigingen eveneens gelde lijken steun erlangen. Kortom hoe toont misschien dit weinige reeds, dat bij dit urgente vraagstuk, ern stig onderzoek hier lang niet misplaatst i-s, wil men ook deze zaak naar behooren flink aanpakken om aldus op goede grond slagen en naar het beste systeem voor hy giëne en zedelijkheid betere en voldoende liuisvesting bevorderen. Zi-e hier waarde lezer, een paar losse grepen uit de vele vraagstukken, welke tegenwoordig aan de orde zijn. En er zijn er nog zoovele. Want zoo rondloopend op het groote sociaal terrein, als van zelf sooiaaklenkend en voelend, moet men wel inzien en de consequentie aanvaarden, dat, waar de Wio- ningwet is gevolgd op "de Gezondheids wet, het vraagstuk van goed drinkwater meer en meer .naar voren komt treden. „Oom Christoffel, Georg heeft mij ge haald en in den stoel gedragen", vertelde Wiilli, blij, dat de wilde jacht gelukkig was afgeloopen. „Dat is Wieddingbloedantwoordde de oude, zijne hand met den staf uitstrekkend „God loon e het u, gij hebt hem een groot plezier gedaan", verzekerde hij, zich over den ziekes-toel buigend. „Weddingbloed en is het 't echte?" „Ja, het echte. Ik dank u nogmaals, jonge heer!" „Danken? Christoffel, dankt gij mij voor den dienst, welken, ik Wiilli Darling heb bewezen Een vlijmende smart trilde in zijne woor den. De oude man keerde zich om, zoo snel, als telde hij pas achttien jaar en niet zestig-, die zwaar op hem drukten. „Jonge, heer, jonge heer!" stamelde hij verschrikt. Hij keek in het 'bleeke, jeugdi ge gezicht, waarover twee groote tranen rolden; hij zag, 'hoe de tanden de lip ten bloede klemden, om niet In een alles vergetende -smart uit te barsten. Een na meloos wee sprak uit de 'donkere oogen, -die -strak op het gelaat van den knecht waren gericht, als moesten zij daar de bevestiging lezen van de vlek, welke rustte op de eer der Weddings en het schu we, -door ouderdom verzwakte oog van den grijsaard wendde zich af. Hij loochende niets, hij kon geen leugen toevoegen aan het hemeltergende onrecht, dat den knaap was aangedaan; daarom zweeg hij. Met ontzettende duidelijkheid herinnerde Georg zich het gesprek, dqt hij met zijne ne.ur: De R. K. vereenigingen in het bis dom Haarlem mogen niet meedoen aan de actie op dezen grond: De federatie So-briëtas is buiten haar statuten gegaan en i-s niet door de bonds- besturen met de afdeeliogen in contact getreden, mahr heeft persoonlijk de afdee- lingen aangeschreven. Zoo kon dus niet eerst de zaak over wogen en de meening van het hoogste gezag gevraagd worden, maar werd ter stond uitgevoerd. f Wiaar ge dus nog niet begonnen zijt: vat dit werk niet aanwaar ge wel zijt toegetreden tot de comité's moet ge u terugtrekken. Als getrouwe leden van den Bond zult ge aan den wensch van uwen Bisschop gehoorzamen." Treub's rente. „Het Volk" i-s met het wetsvoorstel i-n zake ouderdomspensioen niet bijster tevreden. Het schrijft. Het is wel het allermagerste wat de re geering kan voorstellen: f 2 voor de be hoeftige 70-jarigen, die na hun 65ste jaar moeder had gehad; nu eerst vatte hij den zin harer woorden. De booze geest had haar verblind. De satan had „geweten, dat hij van dit hart slechts i ets groots mocht eischen, omdat het "te diep was geweest voor kleine valstrikken; hij had nauwkeu rig de onbegrensde grootte van dit karak ter berekend en er daarna het zwaarste van geëischt, nadat hij zijn slachtoffer door on. zaligen trots en hebzucht verblind era het 't gehuk zijner kinderen met verleidelijke kleuren had geschilderd! De onzinnige lief de, waarmee de weduwe Wedding hare kinderen beminde, had den booze een hulp middel geboden. Hij had het oogen blik harer diepste vernedering afgewacht en haar toen de bezoeking in huis gezonden, we-1 wetend, dat zij deze bezwaarlijk kon weer staan. En de alwijze God had het sterke, trotsche hart laten vallen, om het de zelf gekozen foltering te doen doorstaan, om het te beproeven en zoo diep mogelijk te vernederen. En zou voor deze verblinde ziel eindelijk niet een lichtstraal komen van de Goddelijke barmhartigheid, een straal der oneindige Christusliefde, die de groot ste zondaars met voorliefde opzoekt? „Christoffel, gij hebt het geweten, al dien tijd en toch hebt gij gezwegen?" Het klonk als een bitter verwijt. „Ik heb gezwegen en zal blijven zwij gen, om de woorden, die de oude Wed dings boven de poort van het huis heb ben aangebracht! Ik ben geboren- in den dienst der familie, reeds mijn grootvader woonde hiier-en evenals deze era mijne ouders wil ook ik sterven als een trouw dienaar der Weddings, Is mijn geweten in het leven geroepen, waardoor zoowel van Rotterdam en het Westland, alsook ,van Amsterdam en de Noord-Hollandsdh-e landbouwstreken een aanmerkelijk vervroeg de aankomst der goederen is verkregen in Ziuid-Duitschland, Oostenrijk en Zwitser land. Burgemeester van Zaandam. Bij Kon. besl. is aan jhr. mr. C. A. Elias, op zijn verzoek met 1 Jan. 1914, eervol ontslag verleend als burgemeester yan 'Zaandam. Verkorting der Die cembe r-de- batten in de Tweede Kamer. Er is, naar de „N. Ct." verneemt, in overleg met de verschillende fracties, een regeling vastgesteld ten doel hebbende om de De- oember-debatten te bekorten. Bij de alge- meene beschouwingen over de hoofdstuk ken zal niemand langer dan drie kwartier het woord mogen voeren; behalve wat de Hoofdstukken VI en VIII betreft, waarbij den spreker een uur toekomt. De alge- meene beschouwingen over Hoofdstuk I zijn zóó algemeen, dat men te haren aan zien geen limiet heeft aangedurfd. Bij de artikelen mag niemand langer spreken dan een half uur en voor repliek is daar tien minuten de uiterste grens. door mijn zwijgen bezwaard, ik heb ge tracht zooveel goed te maken, als in mijn vermogen is. Met iemand spreken over iets, wat de eer der Weddings moet be smetten, zal ik nooit doen. Lang aan geboren dienstbaarheid gaat in het bloed over. Ik zal sterven, zonder gesproken te hebbennn gij echter, jonge heer, er achter gekomen zijt zonder mijn toedoen, zal het uw plicht en uwe taak worden, de vlek af te wasschen, of het wagenschild weg te nemen van de plaats, waar het eeuwen heeft geprijkt, en waartpgen tot heden toe niemand de hand heeft durven op heffen." Met eigenaardig s chitterende oogen had Willi naar het gesprek geluisterd. Ofschoon hij zelfs niet vermoedde, hoe groot het onrecht was, dat de Weddings hem hadden aangedaan, zijn scherp verstand begreep toch onmiddellijk, dat er spraak was van een geheim, waarvan hij het middelpunt vormde. Hij greep naar Georg's moedeloos neerhangende hand en zeide: „Ik heb u lief, Georg." Deze legde zijn brandend heet voorhoofd op de koele vingers van den armen wees. „Ik uw dienaar, gij mijn heer!" „Wat zegt gij daar?" riep de kleine angstig. „Christoffel, spreek tot hem, stel hem gerust.!' „Laat het goed zijn, Christoffel, later spreken wij er- nog wel eens van. Ik wil nu met Willi teriigkeeren. Vaarwel, trouwe ziel, vaarwel!"

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1913 | | pagina 7