HANDELS- ii MARKTBERICHTE)!. burgerlijke stand. Kerklljsten. adverte MARIA N D. C. TW M. NAG J. HEDE G. DEUTE De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur te Egmotui-Binnen sloot met een voordeelig saWo van f 150.631/2 en die van Wiimmenum met een- batig saldo van f370.73. Het verslag van de gemeente over 1915 werd ter inzage gelegd, hieruit bleek, dat het aantal inwoners met 23 was vermeer derd en dat eT 7 huwelijken waren vol trokken. Ingekomen was een schrijven van de afdeeling Alkmaar van den Boindi van Ge meente-ambtenaren om herziening der sa larissen. Door B. en W|. werd voorgesteld dit voor kennisgeving aan te nemen, of in dien er een voorstel uit den raadi komt, zal men dit gaarne ter sprake brengen. De heer Groot zou dit liever in een vol tallige vergadering bespreken. De beer Noort stelt voor om. het voor kennisgeving aan. te nemen. Alzoo werd besloten. Ingekomen was een verzoek van den Bond der R. K. Bijzondere Onderwijzers, wijzende op den duren tijd. Bt en W. wijzen er op, dat hier al verhooging en gratificatie is gegevenmoest deze 'toestand langer duren dan zou er nog eens een gratificatie gegeven kunnen worden. Hét schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Goedgevonden werden een paar af- en overs chrij vingen De begrooting voor het beharden van den Limmerweg was door den opzichter gemaakt; het zou ruim f2000 worden. Goedgevonden werd1 hiervoor een geldt- leening aan te gaan van ten hoogste f2500. Goedgevonden werd dit werk aan te besteden en dan ongeveer Augustus met het werk te beginnen. Vastgesteld werd het kohier hondenbe lasting, weitke aangaf 47 honden met een bedrag van f 78. Bij de rondvraag werden nog enkele slechte wegen besproken, waarna de open bare vergadering werd gesloten. ASSENDELFT. „De Tijdgeest". De Coöperatieve aankoop- vereeniging „De Tijdgeest'^ hield deze week haar jaarvergadering. Uit het verslag van den Secretaris en van de Commissie, bleek, dat de vereeniging, die 61 leden telt, in bloeienden staat verkeert. De kas rekening over het boekjaar 1 Mei 1915 tot 30 April 1916 gaf aan de ontvangstzijde f 115087,28 en a. d. uitgaafkant f11508,146 met een batig saldo aldus van t 3-136- De winst- en verliesrekening gaf aan verliezen f1318,186 en aan de winstzijde f1322,32 dus een winst van f3.136. Aan de leden was uitgekeerd een bedrag van f505,29. Over het geheele jaar was omgezet500 K.G. rijstpelmeel87700 K.G. gerstmeel; 158900 K.G. maismeel; 14600 K.G. mais; 151450 K.G. lijnkoek74050 K.G. lijnmeel 51000 K.G. sojakoek en 38000 K.G sui- kerpulp; totaal 576200 K.G. voederstof. De penningmeester, de heer S. IJff, ont ving den dank der vergadering voor zijn accurate boekhouding. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken volgde sluiting. BiERGEN. Naar wij vernemen, heeft de buscollécte ten bate der „Gewonden en Krijgsgevan genen van alle oorlogvoerende Staten" al hier opgebracht de som. van f 72.691/2. CASTRIGUM. Rectificatie. In ons laatste Raads- verslag zijn een paar onjuistheden geslo pen; n.l. de heeren Spaanse en Louter stemden tegen f25 toeslag voor de hee ren W. de Bussen en Nijssen, doch het voorstel om f 25 toeslag voor den gemeente veldwachter Bakker werd met a'lgemeene stemmen aangenomen; doch hier stemden de heeren Spaanse en Louter niet tegen, zooals in het verslag voorkwam; en in verband met de aanvraag om hooger sala ris door de Hoofden der scholen merkte de heer Spaanse op, dat alls dit salaris verhoogd werd, hieraan zuilen moeten hel pen betalen zij, wier inkomen minder is dan dat van genoemde heeren. In ons verslag stond' een zetfout: het woordje „niet hooger" had weg moeten blijven. De Verslaggever. LANGENDIJK. Éen Geitenfokvereenigin.g. Dinsdagavond was op initiatief van, den R.K. Landarbeidersvereeniging een verga dering belegd, waarin als spreker optrad de WelEerw. Heer Kapelaan Huf van Wer- vershoof. Na opening door den Voorzitter, de heer H. Plak werd terstond het woord aan kapelaan Huf verkend. Spr. verklaart in zijn schik te zijn met de groote opkomst en brengt huilde aan de Arbeidersvereeniging, die het initiatief tot deze vergadering nam. Spr. zal maar een praatje houden over het beoogde doel, dat is pittiger dan een geleerde rede. Wet moge het vreemd zijn hier een kape laan te zien optreden over het onderwerp „de Geit", maar dat hindert niet. De geit is de koe van den kleinen man, dit wenscht Z.Eerw. duidelijk te maken. Achtereenvol gens wijst Z.Eerw. op de groote voor deel-en, welke dit nuttige dier in,de arbei dersgezinnen brengt. In den bneede wordt door spr. het tuberculosegevaar uiteenge zet en duidelijk aangetoond, dat geitenmelk verre boven koemelk is te verkiezen en bijna geheet vrij is van baccillen, zoodat door de meeste geneesheeren deze melk ten zeerste wordt aanbevolen. Bovendien, bezit deze melk zeer veel voedingswaarde en juist een krachtige voeding is zoo hoog noodig in de gezinnen, die zich in alles tot het noodzakelijkste moeten beperken,. Wil men echter van de geit datgene verwachten wat 'hij ons kan gever, dan moet hij ook goed verzorgd worden. Achtereenvolgens gaat spr. na, hoe die verzorging dient te geschieden. Worden deze vereischten goéd nagevolgd, dan kunt u groot voordeel van dit dier behalen. En door armelijke gezinnen in staat te stellen een geit te houden, bewijst men een zeer groote weldaad. JJierna bespreekt Z.Eerw. de fokvereeni- ging en het groote nut van een derge.ijke instelling. Wanneer men weet, dat vele hooggeplaatsten het zich tot een eer reke nen lid of bestuurslid dezer organisatie te zijn, zal men het niet vreemd meer vinden, dat ik hier sta ate geiten,kapelaan, zegt spr. En, h ierin zit nu juist het Chris telijk beg in se1! in deze zaak, om n.l.. door middel van de geit stoffelijke verbetering in de huisgezinnen, te brengen. Spr. hoopt, dat ook hier een, fokvereenigiurg zal wor den opgericht, dat er een, flink Bestuur moge komen en de zaak ook flink moge worden aangepakt. Hiermede besluit Z. Eerw. zijn met humor gehouden rede. Tot de vereeniging traden 26 aanwezi gen als :Iid toe, terwijl een 40-tal zich als begunstiger opgaven. Als leden van het voorloopig Bestuur werden bénoemd de heeren: Hi. Plat, G. Tesselaar D. de Lange, ,C. Lantman en Jb. Stet. WORMERVEER. Ongelukken. Deze week hadden in onze gemeente twee ernstige ongelukken plaats. Bij de werkzaamheden aan, de gort- fabriek „Mercurius" van- die Gebroeders Laan alhier, had de timmerman' S. het ongeluk onder een molensteen, te geraken, toen deze kantelde. Gélukkig werd' dé val gebroken dobr een massa touwwerk, dat op den benedenste steen lag, anders was die man verpletterd. Nu werdi hij per bran card naar het ziekenhuis vervoerd, waar bij onderzoek bleek, dat hij zware inwen dige kwetsuren had opgekropen aan milt en nieren. Zijn toestand is zorgelijk, te meer. wijl 'later inwendige bloedingen zijn geconstateerd. Het tweede ongeluk had plaats met een militair, zekere K., van, het fort Spijkerboor. Toen deze op den Wandelweg alhier fiet ste, brak plotseling zijn fiets, zoodat hij .bloedend en bewusteloos op dien weg bleef liggen. Een passeerend' koetsier tilïde den ongelukkige in zijn rijtuig en bracht hem naar Dr. Schmidt, die er in slaagde hem tot bewustzijn te brengen en zijn, wonden te verbinden. De kistdammen. De kistdammen in onze gemeente zijn gekocht door den heer A. W. Verburg te Amsterdam voor f 2605, met de verplichting, dat ze voor 10 Juni a.s. geheel moeten zijn verdwenen. Daar mede verdwijnt de laatste herinnering aan den watersnood. UITGEEST. Geboren: Annie, d. v. Adrianus Huis man en Alida Rinses. Catharitia Maria, d. v. Hieronimus van den, Bergh en van Aagje Bruin. Eefje, d. v. Pieter Rol en Dieuwertje Rodewijn. Sijtj-e Cecilia, d. v. Johannes Bernardus Dekker en Trijn tje KoiOige. Overleden: Pieter Goeman, echtgen. van Eva Jak, 32 j. Gehuwd: Hendrik van der Eng en Jo hanna Twaalfhoven. Cornefe Connjelisse en Maartje Sprenkeling. Simon, Johan nes Rumping ,en Trijntje Schavemaker. SCHAGEN. Van 19—26 Mei. Overleden: Jacoba Christina Hoogeste- ger, 35 j., wed. van Jan van Thollem. Petrus Portegijs, 27 j., wonende te Anna Paulowna. Geboren: Aagje, d. v. Jan Kort en Aagje van der Welle. Dirk, z. v„ Arie van der Vlies .en Lena Josina de Visser. Ondertrouwd: Klaas Pie, 25 j., en Trijntje Sleutél, 23 j. Sijvert Rentenaar, 28 j., en' Josefiena Alberdina Johanna Möhr. KUNST. DE BALLING VAN INDIË. Duitsche poëzie op Java. Eeni-, gen tijd geleden kwamen in het „Berl. Tageblatt" eenige gedichtjes voor van een, in onze Nederlandsche koloniën verloeven- den Duitscher, die vol weemoed ergens in Garoet terneder zit en zijn klaagliederen aanheft, omdat het vijandelijke blokkade systeem hem daarginds op 'neutralen bodem gevangen houdt. Zijn poëzie klinkt als volgt; Zum Mond hebt sich ein dunkier Baum, Der seine Zweige weithin streckt. Darunter in dem Schattenraum Steht eine Bank, einsam versteekt. Dort sitze ich, ein mttder Mann. Nachtvögel kreischen auf erschreckt, Vielleicht hat sie mein Leid geweckt, Das ich nicht mehr verbergen kann. Die Welt um mich ist ein Krankzimmer Door- het Hoofdbestuur der Vereeniging „Voor Eer en Deugd" te Rolduc is ver krijgbaar gesteld een brochure: Welke Tooneelstukken en Bioscoopfilms mag ik zien? Deze brochure een klapper op de 21 eerste nummers van Tooneel en Bioscoop bevat de titels met een korte beoor- deeling van alle tot nu toe gecontroleerde stukken en films en is wegens de alphabe- tische rangschikking der titels een zeer bruikbaar boekje voor geestelijken en leeken. De geringe prijs (f 0.25) is voor niemand een beletsel tot aanschaffing. ALKMAAR, 26 Mei. Kaasmarkt. Aange voerd 286 stapels, wegende 270.628 K.G,. FabriekskaasKleine f 58.50Boerenkaas Kleine f 57.—, Commissie f 53.50, Middel bare f51.—. ALKMAAR, 26 Mei. Graanmarkt. Aan gevoerd 479 hecht, tarwe f 14 a f 15.25, rogge f 11.50, gerst ehev. f 13 a f 14, haver f8.35 a f8.50, bruine boonen f 17 a f39, witte boonen f 32 a f 37.50, groene erwten f26 a f31.50. ALKMAAR, 26 Mei. Tuinbouw- en Han- delsvereenigiug „Algemeen Belang". Spi nazie 8V2—15 ct.. postelein, 13—17 et, zu ring 4—5 ct., per mandje; sta 18—30 ct., per 25 krop; radijs 621/2—671/2 ct., raaip- ■stellen 22—25 ct., per 25 bos; rabarber 46—48 ct.. wortelen 371/2—50 ct., uien 13— 30 ct., per 5 bos; komkommers 121/2—16 ct. per stukpeulen 34 ct. per pond bloemkool le soort 24—28 ct., 2e soort 1719 ct.. 3e soort 7IO1/2 ct, per stuk. ASSENDELFT, 26 Mei. Aangevoerd: 970 koppen boter f 1.15 a f 1.274600 kip- eieren per 100 f5 a f7.25; 17 lammeren f21 a f22, 16 schrammen f30 a f35. NOORDSCHARWOUDE, 25 Mei. No,or- dermarktband. Rabarber f3.40—f5.50, aan voer 3920 bos; gr. muizen f6.— a f6,,50. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen dezer dagen „Jan Pieterke Poeterke Pats, Het Vlooien theater, Het Jubelfeest van de Zuurkool". Verzen, afkomstig van het Kantoor „Bu reau Agnogladii" te Wijchen A 94. (Het bureau bestaat uit en wordt slechts gehou den door één „letterkundige") de aan- halingsteekens zijn van ons: Red. Zéér ten gerieve van den criticus zendt dé uitgever daarbij de volgende Ier opname aanbevolen, gedrukte „beoordeeling" „Deze niet onaardige verzen in den trant van die var. den Schoolmeester zijn af komstig van het Bureau Agnogladii te Wijchen en uitgegeven bij van Mastrigt en Verhoeven te Arnhem. Zij bieden een voor velen misschien welkome verpoozing in deze dagen van onrust en spanning. Sommige gedeelten bevatten niet onver dienstelijke persiflages op de hyper-moderne dichtkunst". Dus: „niet onaardige verzen" en „niet onverdienstelijke persiflages De uit gever wil, dat we er dat van zeggen. Tusschen haakjesdeze manier van re censie- en bespreking-uitlokken raakt hoe langer hoe meer in de modezéér ten gerieve van den criticus. In ernst ofschoon wij niet bang zijn voor al te groote gretigheid van het publiek wij kunnen het boekske een ieder van ganscher harteafraden; 't is ons een raadsel, hoe die ééne „letterkundige" zóó veel onzin bij elkaar krijgt! Misgebeden van 28 Mei4 Juni, (Deze lijst is samengesteld volgens den Kalender van het Bisdom Haarlem.) ZONDAG 28 Mei. 5e Zondag na Paschen. „Vocem" (Tijdeigen). 2e collecte v. d. H. Augustinus (Eigen der Heiligen 28 Mei). MAANDAG 29 Mei. BeginderKruis- d age 11. Litanie van alle Heiligen. H. Maria Magdalena de Pazzis. Eigen der Heiligen 29 Mei. (wit). 2e collecte en laatste Evangelie v. d. Mis der Kruis dagen. Tijdeigen. 3e collecte: „Concede" 64. öfMis v. d. Kruisdagen „Exaudivit" Tijdeigen, (paars). DINSDAG 30 Mei. H. Felix, Paus en Mart. Eigen der Heiligen. Mis: „Pro- texisti" 79. 2e collecte v. d. Mis der Kruisdagen. Tijdeigen. 3e collecte„Con cede" 64. WOENSDAG 31 Mei. H. Angela Mericia, Maagd. Eigen der Heiligen 31 Mei. 2e collecte v. h. Vigilie van Hemelvaart. Tijdeigen. 3e collecte v. d. H. Petronilla Eigen der Heiligen 3r Mei. 4e collecte en laatste Evangelie v. d. Kruisdagen. Tijdeigen. óf: Mis van het Vigilie v. Hemelvaart. Tijdeigen. DONDERDAG 1 Juni. O. H. 'Heme 1- vaart. Tijdeigen. Praefatie v. Hemel vaart t/a vigilie' v. Pinksteren. Na het Evangelie v. d. Hoogmis wordt de Paaskaars uitgedoofd. VRIJDAG 2 Juni. Van het octaaf van O. H. Hemelvaart, (als op het feest). 2e collecte v. d. H. Marcellinus. Eigen der Heiligen 2 Juni. 3e collecte„Concede" 64. ZATERDAG 3 Juni. Van het octaaf (als op het feest v. Hemelvaart). 2e collecte „Concede" 64. 3e collecte v. d. Paus 62. ZONDAG 4 Juni. Zondag onder het octaaf v. Hemelvaart. Tijdeigen. 2e collecte v. d. H. Franciscus Caracciolo. Eigen der Heiligen 4 Juni. 3e collecte v. h. octaaf. N.B. In alle Missen de gebeden uit de Mis „Voor den Vrede". RETRAITEN „St. Clemenshuls", te NoordwUkerhcmt. 58 Juni Haarlemsche Hanzebond [Pater Carmeliet]. f 6 1013 Parochie Assendelft en Krommenie (Pater Francisc.) f 4 2023 Heeren Middenstand (Pater Jezuïet) f 6 24—27 Jongenspatronaat (Pater Redemptorist) f 4 „De Thabor", te Rotterdam. 47 Juni Leden R. K. Vrouwenbond Mariavereeniging en andere Dames mid. st. [Pater Dominic.], f 6 710 Meisjes Patronaten en an dere Meisjes onder 18 jaar gew. st. (Pater Francisc.) f 4 1215 Onderwijzeressen en Jonge Dames mid. st. (Pater Francisc.) f 6 1821 Leden R. K. Vrouwenbond Mariavereeniging en andere deelneemsters gew. st. [Pater Redemptorist], f 4 2528 Leden der vereeniging van Eeuwigd. Aanbidding en tot ondersteuning van behoef tige kerken en andere deel neemsters m. st. (Pater Jezuiët) f 6 N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicussecretariaat resp. de heer P. C. van Eijk Jr., Luttik Oudorp Klaverweijden, Laat 160. 85, en Mej. Joh. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zo, stille H.H. Missen te half 7 en te 8 u., de hoogmis te 10 uur, Cath. te half 1 en te 3 uur, 6 uur Broederschapslof met pred., waarna Congregatie van den H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregatie der H. Maagd. Di. en Wo. 8 uur Meimaandlof. Wo. van 7 uur tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Do. 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zo., de H.H. Missen als op Zo., 's namiddag ten 3 uur Vespers en Rozenhoedje, waar na tot half 5 gel. 0. t. biechten. Vr. le Vr. der maand te 8 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap v. h. H. Hart. Na den middag moeten al onze jeugdige Communiecanten komen biechten "te 5 uur de meisjes en te 6 uur de jon gens, te 7 uur gelegenh. voor de ouderen, te 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. le Za. volle aflaat, onder de H. Mis van 7 uur Generale H. Communie. Voor de jeugdige Commuicanten 's middags. Van 69 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zo. le Zo. der maand met vollen aflaat, Maand., Dinsd. en Woensd. Kruisdagen, geen Vasten- en Onthoudingsdag. Vóór de H. Mis van 8 uur de Litanie van alle Heiligen, Van den 2en tot en met den lOen Juni na elke H. Mis het Gebed kom H. Geest. 1 Parochie van dien H. üominicus. Na den middag ten 2 uur Cath., ten 3 uur Vespers, ten 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en ten half 7 voor de afd. jongelingen der H. Fam. Ma. 9 uur gez. uitv. v. Agatha Goes. Di. ten 9 ure gez. D. Wo. Vigilie van Hemelvaart des Heeren. Onder de H. Mis van half 8 Communi- ceeren var. jongens en meisjes die ter PI. Communie zich voorbereiden. Ten 7 uur congregatie en sluiting der maand. Ma., Di. en Wo. kruisdagen, vóór de H. Mis van 9 uur litanie van Allerheiligen. Do. feestdag van 's Heeren hemelvaart geb. heiligendag, ten half 11 de Plechtige Hoogdienst. Vr. le der maand, ten 9 ure gez. D. en 's avonds ten 7 uur Lof. St. Jozefkerk, Zo. te half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, 10 uur de Hoogmis, half 7 lof met ge zangen. Gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Roaenhoedje en ge zangen. Ma., Di. en Wo. zijn de kruisdagen, vóór de H. Mis van 9 uur wordt de litanie van alle Heiligen gebeden voor de vruchten der aarde. Z. D. H. de bisschop heeft op die dagen dispensatie verleend in Vasten- en Onthoudingswet. Di. van half 5 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Wo. onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen die dit jaar plechtig zijn aangenomen, van 4 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. Do. feestdag van 's Heeren Hemelvaart, ge boden te vieren als Zondag, volle aflaat, om half 8 en 9 uur de stille H. Missen, 10 uur de Hoogmis, 7 uur Lof met ge zangen. Vr. le Vr. der maand, bijzonder toegewijd aan het Godd. Hart van Jezus, hall 8 gez. H. Mis met uilst. van het Allerheiligste, 7 u. Lof met gezangen en Eereboete aan het Goddelijk Hart van Jezus. Vr. begint de Noveen ter voorbereiding voor het Hoogfeest van Pinksteren. Za. le Za. der maand, volle aflaat voor allen die de H. Communie ontvangen en I hunne intenties opdragen tot eerherstel voor al de beleedigingen, die Maria's naam en het voorrecht der Onbevlekte Ontvan- I genis worden aangedaan. I A.s. Zo. le Zo. der maand, volle aflaat, 5 half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin van den Allerh. Rozenkrans. 8 1 De zesde jaarlijksche Bedevaart voor de Alkmaarsche Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood naar Heilo zal gehouden worden op den 2en Pinksterdag. Alle katholieke vereenigingen onzer stad wor den weer, evenals de vorige jaren uitge- noodigd om met hunne vaandels aan deze Bedevaart deel te nemen. Het juiste uur van vertrek uit Alkmaar en andere bijzon derheden worden de volgende week mee- j gedeeld. HEILO. Zo, 7 uur vroegmis voor de gemeente met onderrichting, half 10 hoogmis voor overl. ouders met predikatie, half 2 Cath., half 3 Vespers, half 7 Meimaandlof met pred., welk lof ook zal worden gehouden Dins dagavond ten 7 uur. Op gewone dagen Cath. Ma., Di. en Wo, kruisdagen door verleende dispensatie geen vasten en geen onthou- dingsdagen, vóór de H.H. Missen zal de Litanie van alle Heiligen worden gebeden voor de vruchten der aarde. Wo. van 47 uur gelegenheid om te biech ten, 7 uur lof met Te Deum tot sluiting der Meimaand. Do. feest van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. De H H. Missen en de Vespers als op Zo., na de Vespers gelegenheid om te biechten, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn. Vr. le Vr. der.maand bijzonder toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart, half 8 gez. H. Mis met PI. uitstelling van- het H. Sacrament voor de lev. en overl. leden van het Broed, der Gedurige Aanb., daarna de H. Mis voor de leden van het Gen. t. v. v. h. Godd. Hart. Za. van 4 uur af gelegenh. om te biechten, 7 uur Marialof. Bediend; Jacobus Verduin. Wed. Joannes Stierup geb. Caecilia Molenaar, wed. Petrus Hoogland geb. Catharina Tnin. Do. begint de Junimaand, b. t. a. d. vereer, v. h. Godd. Hart. Vr. begint de Novene voorgeschreven tot voorbereiding van het Pinksterfeest, na de H.H. Missen zal op die dagen het voorgeschreven gebed tot den den H. Geest worden- gebeden, Oesdom onder Heilo. De vereeniging van spoorambtenaren uit Velsen verzamelde deze week onder de pelgrims bijdragen voor een vaan. Dit schijnt een navolging van het voorbeeld der Alkmaarsche spoor- ambtenarenvereeniging. Pelgrims zijn j„ de gedachte geweest, dat bet voor de kapel was. TUITJENHORN. .Zo. 7 uur voor overl. ouders, half 10 voor de parochie, 2 uur lof, daarna Cath. Ma. half 8 voor P. Weel en A. Kunis. Di. half 8 voor Jacobus Karsten. Wo. half 8 voor de vruchten der aarde, van 46 uur biechthooren. Do. 7 uur voor Petrus Tesselaar, half lo voor eene overl. moeder, 2 uur lof. Vr. half 8 voor Jan Kossen, 7 uur lof. Za. half 8 voor C. Bos en M. Strooper. Overl.Pieter Glas. UITGEEST. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 in beide collecte voor het Seminarie Warmond, half 2 Cath., half 3 Vespers en rozenhoedje, 7 uur lof. Ma. en de volgende dagen de Kruisdagen, voor de Mis van half 8 de litanie van .allé heiligen. Wo. van 58 uur biechthooren, 7- uur |Bf ter eere der H. Maagd. Do. Hemelvaartdag te vieren als Zondag, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Vr. le Vr. der maand, half 9 gez. II. Mis, 7 uur lof. Za.middag 4 uur biechthooren, 7 uur lol. BediendJoannes Heijne. Overl.Engel Bakkum en Petrus Goeman. WORMERVEER, Zo. de H.H. Missen te half 8 en te 10 uur 's middags te kwart over 2 Cath. en te 3 uur Vespers. Ma., Di. en Wo. kruisdagen, voor de H. Mis van 8 uur zal de litanie van Alle Heiligen gebeden worden. Wo.avond van 6—7 uur gelegenheid om le biechten. Do. Hemelvaartsdag te vieren als Zondag, de H.I1. Missen te half 8 en te 10 uur en 's middags te 3 uur Vespers. Vr. te Vr. der maand te 8 uur de H. Mis en 's avonds te 7 uur lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. te 8 uur de H. Mis en 's avonds van 46 en van 7—-8 uur gelegenheid om te biechten. Cath. naar gewoonté. SCHOORiL. Zo. half 8 de vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cath., 2 uur lof ter eere v, Maria met rozenhoedje. Ma., Di. en Wo. kruisdagen, vóór de H, Mis zal de groote litanie gebeden worden. Di.avond 7 uur vergadering van de Derde Orde. Wo.namiddag van 37 uur biechthooren, Do. Hemelvaartdag, half-8 vroegmis, 10uur Hoogmis, 2 u. lof ter eere vau het H. Hart. Vr. 8 uur gez.aH. Mis en 's avonds 7 uur Lof tér eere v n het H. Hart. Za.middag van 37 uur biechthooren. Deze week Cath. gewoon behalve Donderdag, OverledenJoannes Dekker en Elisabslt Timmer-Douzenburg. CASTRIQUM. Zo. 7 uur stille H. Mis, 10 uur hoogmis, 's avonds 7 uur lof met lofzang, te Deum en sluiting van 't aarfbiddingsfeest. Ma. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, en half9. Di. de H.H. Missen le 7 en 8 uur, eu le 9 uur gez. huwelijksmis met Veni Creator. Wo. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 9 uur gez. huwelijksmis met Veni Creator, van 57 uur biechthooren. Do. 7 uur stille H. Mis, 10 uur hoogmis, 2 uur Vespers. Vr. 7 u. gez. H. Mis v. de leden v. h. H, Harl, 8 u. H. Mis, 7 uur lof met eerherstel. Za. 7 uur H. Mis, 9 uur gez. H. Mis uil dankbaar v. een 25-jarig huwelijk, van 48 uur biechthooren. EGMONDh BINNEN. Parochie St. Adelbertus. Zo. 5e Zo. na Paschen, half 8 vroegmis voor de parochie, 10 uur hoogmis voor Cornelis Zuurbier, 1 uur Cath., 2 uur Vespers met rozenhoedje. Ma. 7 uur voor de geloovige zielen. Di 7 uur voor Adriana Koning-Apeldoorn. Wo. 7 uur voor Piet van Dam, geheel den dag biechthooren, behalve van 12—3 uur. Do. Hemelvaartsdag, half 8 vroegmis voor Cornelis Anlonius Diemeer, 10 uur Hoog- j mis ter eere van A. Teresia. 2 uur pers met rozenhoedje. Vr. le Vr* der maand, 7 uur litanie v. L H. Hart en gez. H. Mis voor lev. overl. leden v. h. gen. v. h. H. Hart, 1 uur lof met acte van toewijding en roaen hoedje Za. 7 uur voor overl. familie Leek. Ma., Di. en Wo. kruisdagen, vóór de H.Mis de litanie van Alle Heiligen. Vr. 4 uur biechthooren voor de kinderen. Cath. naar gewoonte behalve op Donderdag. hunne 25-jarige Ec te herdenken. Dat zij nog lang 1 gen blijven, ia de hunne dankbare kin! CATHARINA, THEODt CHEXSTIAAN. ELI3AB FLOEIS. MAELA. MARGARETHA. OORNEL CHRISTINA. Bakkum (N.-H.), M BÜH H®- -4M®--®M>~tW®- -« Op den 4den Ju T onze geliefde Ouders JB. ZIJI f en i M, ZIJP—Moi hunne 25 jarige Ec' LIMMEN. Zo. 7 uur stille H. Mis, half 10 1 uur Cath., 2 Uur Vespers met roz. voor den vrede, daarna H. Fam. afd. vrouwen. Wo. 9 uur gez. Jgt. voor Joannes Kraak man, 7 uur Lof ter eere v. Maria. Do. 7 uur stille H. Mis, half 10 hoogmis, 2 uur Vespers met roz. voor den vrede. Vr. 7 uur oefening van eerherstel en g6!i H. Mis, 7 uur lof ter eere v, h. H. Had Cath. naar gewoonte. OBlDAM. Zo. 7 u. Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart voor I 2 Cath., half 3 Vespers. Di. te 9 uur gez. H. Mis voor bruidego® en bruid. Wo. van 68 uur gelegenh. om te biechten I Do. feest van 's Heeren Hemelvaart, H.H. Missen evenals op Zondag, half Vespers. 1 .Vr. le Vr. der maand. gez. H. Mis, te W j 8 Lof met eereboete. (Voor iedere week.) Op de gewone wen' dagen te kwart over 7 uitr. van de11 Communie, gelegenheid om te biechten11 dagelij ksch vóór en na de H. Mis Zaterdagnamiddag van 3—5 en van 6—0 te herdenken. Hunne dankb NICOL HILLE ANNA I Relig T CLASI C ,'RNE Egmond aan Zee. H®- -*t®- -«»- -©0®- H-«®- -en® Op den 31en Me geachte vrienden en f hunne 25 jarige Ec te herd -nken. f JN. SENÖERf k 0. SENGERS Heiloo, 1916. KIHW®- -6K®- HW®-Ka -« en bunne 25-jarige Ec te herdenken. A Hunne dankt Schagen, Mei 1916. ♦1®- HW®- -€K® H2-6 Wijkermeer, Beverwijk, Mei 191' De ondiergeteekendie b nan tot het matten IVan ale soorten stoeler i

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6