HINOELS- EN MMTBEIICHTEI. ELCK WAT WILS Hisgebeden van 18—21 Juni. Kerk»] „Lefe Posthenia!" besluit de jood; „jhon- ges, jhonges, noch 'n jhaartje so, than whoon ik ook foor me rust in Rhuirelo op 'n fiela. Lefe Posthema!" Duur zink. Te Bergen op Zoom is aan een firma in ijzerwaren het zinken dak van het concertgebouw „Thalia", dat 34 jaar oud is, verkocht voor f 600, op voor waarde dat deze daarvoor een geheel nieuw mastiek dak met toebehooren koste loos in plaats levert. Een bewijs van de groote waarde van zink in dezen tijd. Baldadige soldaten. Te Souburg heeft Dinsdagavond een vechtpartij plaats gehad' tusschen soldaten onderling. Een der tigtal soldaten vervolgde een collega, tegen wien ziji een wrok hadden; deze vluchtte in een huis, dat daarop belegerd; werdi en waarvan ruiten en deur werden; vernield. Verschillende militairen liepen bij de vecht partij gevoelige slagen op en enkele kre gen ook verwondingen. Vergift igittgsv er sch ijnselen.- Te Scherrraerhoirn zijn eenige gezinnen ten gevolge van het gebruiken van worst on gesteld geworden; bij enkelen moest ter stond geneeskundige hulp worden ingeroe pen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vergiftigd door tabak? Het 11- jarig zoontje van den visscher J. V,. te Lem mer, «en gezonde, flinke knaap, werd plot seling onwel en> begon hevig te braken en overleed denzelfden dag. Men vermoedt tengevolge van nicotine- vergiftiging, daar de knaap dien laatsten tijd veel zware tabak pruimde. In het Schwarzwald zijn groote massa's sneeuw gevallen. Boven de duizend meter dragen de bergen thans een wit wipterkleed. Op sommige toppen ligt de sneeuw 20 c.M. hoog bij een temperatuur van o. En over een week is het de langste dag Volgens de „Nowoje Wremja" waren aan boord van de „Hampshire", ter bege leiding van Lord Kitchener, ook een aan tal van de meest gezaghebbende vertegen woordigers van den handel en de industrie van Engeland, die o.m. onderhandelingen zouden voeren met de Russische regeering over oorlogsleveranties en over overeen komsten op handelspolitiek gebied. In vroeger tijd waren de tabaksstelen, zoo wordt uit Amerongen gemeld, dienstig als mest op 't land. Thans worden ze op gekocht ad 45 cent per pond voor 't maken van pruimtabak. Te Petrograd is al van Sept. 1914 een homoepathisch hospitaal voor verpleging van gewonden ingericht. De 40 bedden zijn geregeld bezet. Laten wé nu eens rustig afwachten, welke successen daar met de homoepalhie verkregen worden. Men stelt aan O. d. S. de vraag Geachte O. d. S. Lijkt het u, strategisch, wel juist, dat de Russen in Galicie zulk een druk op de Oostenrijkers uitoefenen? Die moe/en er dan wel, tot verveling van Cadorna, bij Italië uitbubbelen KUNST. HET SPEL VAN ST. SfERVATIUS. Dewijl het minder geraden is in de tegen woordige omstandigheden buitenlandlsche vacantie-reizen te gaan maken, zullen niet weinigen in den lande maken, zullen niet schoone Zuid-Limburg. Met het oog hierop willen ^vij wijzen op het spel van St. Servatius, dat ter ge legenheid van den Heiligdomsvaart te Maas tricht, in Juli a.s., zal worden opgevoerd:" het geeft in vier bedrijven, elk van twee tafereelen, een reeks van beelden uit het leven van den Heilige. De bisschopszetel van Tongeren stond reeds zeven jaar leeg. Onder de priesters, die ter keuze van een nieuwen bisschop vergaderden, is ook Servatius aanwezig. Reeds kondigt de aartsbisschop aan, dat ook thans de keuze van een bisschop geen resultaat opleverde, als de aartsengel Rafaël op Gods bevel Servatius als bisschop aan wijst. In het tweede bedrijf ziet men, hoe hef Volk, door de aristocraten opgezweept, den nieuwen bisschop wil vermoorden, maar deze wordt door O'odl gewaarschuwd en vlucht. Later komt echter het volk tot in keer en Servatius keert terug. Hij vertelt hun, dat weldra woeste horden Tongeren zullen overvallen en raadt huw aan, één van hen naar Rome te zenden, om daar bij de Apostelgraven te bidden. Op aller bede gaat Servatius zelf. Als hij echter uit Rome terugkeert, „kan hij het volk geen gunstig woord toevoegen. Stad en land zullen ondergaan, behalve Tricht en Mefz. Hijzelf weet zich verplicht' naar Tricht te gaan. AI juichten' de vroegere opruiers van het volk om het vertrek van den bisschop, toch werd de stemming druk kender. Toen Servatius met de zijnen in Maas tricht vertoefde, kwamen vele zijner vij anden, door allerlei ongelukken' getroffen, hem; vergiffenis vragen, die hij hun schonk. Heel het land heeft gehoord', dat een ge zant van vrede en licht naar Maastricht zou komen, en iedereen spoedt zich naar die stad. Het volk verzamelt zich, en daar schuift de voorhang van het middentooneel open en zij zien den bisschop aan het altaar. Servatius kondigt hun zijn stervens uur aan, dat God herrn 'kenbaar maakte door den aartsengel Rafaël. Deze schildert de gelukzaligheid af, waarheen hij Ser vatius gaat voeren. Dan sterft de bisschop. Dit tafereel wordt besloten met een koor zang in den geest der reien van het klas sieke Qrieksche drama. TOONEEL EN BIOSCOOP. WAAKZAAMHEID GEBODEN Tot 8 Juni j.L is in de Cinema „De Munt" te Amsterdam vertoond de schan- üaalfitm „De Demon in de Vrouiw". „De Tijd" van 28 M|ei zegt van deze ïilnu, dat ze zoo intens gemeen is en dierlijk, dat andere bioscoop-exploitanten het niet hebben aangedurfd haar te ver- toonen. En toch zal ze aan bioscoophouders bui ten Amsterdam te huur worden aangebo- dem, daar anders de gelukkige eigenaars de kosten van aanschaffing er niet uithalen. Het is daarom, dat we in alle katholieke bladen 00 deze film de aandacht vestigen. De Geestelijken, de afdeelingen van „Voor Eer en Deugd", 'en waar deze nog niet bestaan, de andere actieve vereeni- ginigen worden hij deze tot waakzaamheid aangespoord. Wellicht kan men op vele plaatsen gedaan krijgen, wat in Amster dam niet mogelijk bleek, dat het mili taire of burgerlijke gezag de schandaal- vertooning verbiedt, gra indien dit niet bereikt wordt, kan men, zeker met goed gevolg, de katholieke bioscoopbezoekers vragen om bij wijze van protest weg te blijven. 'Het Secretariaat van V. E. D. geeft voor het voeren eener actie, op aanvrage eene beschrijving der fi'tm. J. 0EMELMANS, Secretaris v. h» Hoofdbestuur van „Voor Eer en Deugd". OORLOGS-VARIA. Koning Alfonso's liefdewerk. Een Amerikaan sch blad uit Washing ton bevat een treffend artikel over ko ming Alfonso van Spanje en zijn liefde werk, waardoor duizenden moeiders, door heel Europa, in staat wordlen gesteld be richt te ontvangen van zonen, met wie in deze vreeselijke tijden ale andere 'gemeen schap werd verbroken. Het groote werk van verlichting van het leed en den angst, idoor dien oorlog veroorzaakt, welk werk koning Alfonso van Spanje op zich nam, wordt door een Engel- sehe dame te Madrid 'als volgt geschetst: „Het koninklijk paleis te Madrid is in den 'loop eener veelbewogen geschiedenis het toneel geweest van tal van vreemde gebeurtenissen, maar heden vinden daar dingen plaats die, zoo zij al niet de be langstelling zullen gaande maken van den historicus, niiet kunnen nalaten een blij vende» indruk te maken in menig tehuis, heel Europa, door. „Op zekeren dag, een jaar of zoo ge leden, richtte zich éen moeder, in haar wanhoop, tot koning Alfotnso, om zijn hulp in te roepen, teneinde haar vermasten zoon, een soldaat, te vinden. De Koning won door bemiddeling van zijn gezant te Ber lijn inlichtingen in, en de vermiste 'zoon werd gevonden. De goede daad kon niet verborgen blijven era va.it' de zijde van alle oorlogvoerende natiën, in velertei. talen, begonnen gaandeweg brieven in te komen, waarin men Zijne Majesteit, bij een of ander smartelijk zoeken, om bijstand smeek te. De Koning, zijn edteltaoedigieni aard' ge trouw, vatte het liefdewerk miet een wil lig hart op; het werd met aanmerkelijk suicoes betoond, eni de brievenstroom nam meer en meer in omvang toe. In het paleis werd', onder leiding van Don Emilio de Torres, 's Koning® bijzon deren geheimschrijver, een bureau opge richt, dat aanvankelijk klein, steeds groo- ter afmetingen is gaan aannemen. Geen twee brieven zijn gelijk van inhoud. Het verzoek kam een officier of mindere gelden, van wien het laatst gehoord werd op een slagveld, gelegen tusschen Vlaan deren en de Boekowina, of tusschen de Oostzee en Mesopotamië; een andermaal een zoekgeraakte familie in de bezette ge westen van Frankrijk of België, om een gewoon soldaat dien men tracht los te krij gen; een veroordeeld noncombattant voor wien men genade afsmeekt, of om- bericht omtrent een lang verdwenen kind. Onver schillig wie de aanvrage doet zonder onderscheid worden alten met dezelfde lief de te woord gestaan, Ieder verzoek wordt met volledige toe lichting aan den Spaanschen gezant te Ber lijn of te Wieenen gezonden, en bereikt door tussehenkomst van een dezer heeren de Duitsche of de öostenrijksche regeering. Het antwoord wordt, zoodra het is inge komen, met een begeleidend en in wel gekozen woorden gesteld schrijven aan re- questrant toegezonden, -veetaf voorafgegaan door een telegramy wanneer het nieuws verblijdend is en, indien het slecht nieuws bevat, vergezeld van een betuiging van 'skonings persoonlijk medegevoel; in het laatste geval wordt voor het overbrengen van het smartelijk bericht de tussehenkomst ingeroepen van den priester of van den burgemeester der gemeente, waartoe de adressant behoort, qpdat het op zachte en gepaste wijze wordt voorbereid. Men krijgt een klein idee van' den om vang, dien dit werk heeft aangenomen, als men verneemt, dat uit Frankrijk alleen .bijna 200.000 brief en werden ontvangen en behandeld, en dat de uitgaven voor porto's en telegrammen in twee maanden tijdis ongeveer 3000 dollars beliepen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzocht ondergeteekende een kleine plaatsruimte in uw veel gelezen blad. WIJ zijn er nog niet! Bijna twee jaren leven we nu in de Mobilisatie; wij zijn lot heden gelukkig nog van oorlog bevrijd gebleven; en we willen hopen er bevrijd van te blijven, doch een ander gevaar begint zich nu zoo langzamerhand vóór te doenniet alleen, dat er gewaakt moet worden om den oor log buiten ons land te houden (waarvoor gelukkig met wijs beleid, en met ijver wordt gewerkt) maar een ander gevaar begint ons land te bedreigen; waaraan ook zeker de aandacht wel eens meer gewijd mag wor den de ArmoedeDe armoede welke ons land te wachten staat als het zóó doorgaat de prijzen der levensmiddelen worden de laatste weken zoo hoog op gedreven, dat het tenslotten voor iemhnd met een beperkt inkomen èen onhoudbare toestand wordt al Wordt er hu direct nog wel geen Armoede geleden, toch dient er gezorgd te worden, dit zoo veel mogelijk te voorkomen en daarom zeg ikwij zijn er nog niet I Hoe lang zal de oorlog nog duren? Niemand weet heten zal het dan in ééns weer zoo rooskleurig zijn? Ik geloof, dat er dan ook j nog een tijd zal komen, welke lang geen weelde brengen zal. En nu wordt er wel door enkelen gezegdde arbeiders hebben het zoo slecht nog niet; zie maar eens hoe ze uitgaanzie hoe de café's door hen nog worden bezocht. Maar, Mijnheer de Redacteur, er is altijd kat onddr het koren ook in den arbeiderstand. En nu mag men zeggener wordt toch al heel wat gedaan van Regeeringswegezeker wordt er iets gedaan, maar lang niet voldoendeWe hebben nu ook Regeerings-aardappelen maar Zaterdagavond waren deze al niet meer te krijgen en moest men maar weer cent betalen-voor 5 kop lang geen beste aardappelen; en nu is het nog zomer waarop een winter volgt, welke door velen met kommer te gemoet zal worden gezien en juist daarom, mijnheer, de Redacteur, roep ik hier de hulp van oiis gemeente bestuur in. •In de Raadsvergadering van 24 Mei jl. werd besproken de kwestie van éen „con cert- en schouwburg-gebouw"; nu vraag ik mij af: zijn de heeren van onzen gemeente raad dan niet met den ernst van hun tijd op de hoogte? Mij dunkt, dat, als zij de laatste dagen in de couranten lezen, hoe er overal in de steden protest-vergaderingen worden gehouden, hoe er duizenden arbei dersvrouwen optrekken naar de gemeente huizen om te protesteeren tegen de dure levensmiddelen, en de hulp van het ge meentebestuur inroepen, en haar door den Burgemeester wordt beloofd, dat er gedaan zal worden, wat mogelijk is, mij dunkt, dat een en ander ook hier dan duidelijk moet zijn. Nu mag men zeggen: zoo erg is het hier nog niet; maar wat nog niet is, kan komen en wie weet hoe gauw. Zou ons gemeentebestuur niet wijzer doen door de schouwburg-kwestie over te laten aan de heeren, die er behoefte aan gevoelen Het is toch zeker geen noodzakelijk, algemeen belang. Als het .gemeentebestuur de f 10.000, voor welk bedrag werd voorgesteld aan- deelen te nemen in den schouwburg, en gedurende 25 jaren 3 pet. rente wil garan deeren, van het kapitaal benoodigd voor de oprichting; als nu dit geld eens be steed werd om een grooten voorraad brand stoffen aan te koopen, zoodat degene met een beperkt inkomen dezen winter tegen matigen prijs daarvan kunnen profiteeren, dan is het geld voor de gemeente nog niet weg, maar wordt alleen gebruikt als voorschot; ik noem nu alleen nog maar brandstoffen, doch er is nog zoo veel meer te doen door de gemeentemij dunkt dan zou er meer in 't algemeen belang gewerkt worden. Anders kan het nog wel zóó wor den, dat deze gebruikt zou móeten worden om de burgers te verwarmen en te voeden 1 Nu kan men wel zeggen, dan doet zij toch nog èrgens dienst voor; maar dit is toch zeker niet het doel, en er moet toch alles gedaan worden om iederen arbeider zijn eigen kamertje te laten verwarmen en zijn eigen middagpotje te laten gebruiken. Ik geef daarom onze gemeenteraadsleden ernstig in overweging den ernst van den tijd eens in te zienzij late den schouw burg voorloopig aan de liefhebbers over; er zijn voor het gemeentebestuur tegen woordig wel meer noodzakelijke dingen te bespreken Geld kan wel beter besteed worden dan voor een luxe-artikel. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggend voor de plaatsruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Jb. BAART. Bergen, 16/6 1916. Mijnheer de Redacteur, U zal wel zoo góed willen wezen mij eenige plaatsruimte af te staain voor onder staand schrijven, als antwoord op het arti kel inzake de kerkhofkwestie te Bergen. Op de eerste plapts kan de naamlooze schrijver van mij krijgen wat hij' hoopt: n.l» dat het mij zou spijten de woorden gezegd' te hebben: „dan moet je net bij die lui wezen" yy.. -j' j 'Ik bied het Kerkbestuur hiervoor mijn verontschuldigingen aiara; maar het zal den schrijver toch zeker niet onbekend wezen, dat een prikkelbaar Raadslid' oneindig veel méér heeft te verduren dan een Raadslid, die net doet alls een waakhond, die stil im zijn hok gaat slapen en zich' vara niets wat aantrekten wat betreft de vergoeding, die de wedw. Nauwe zal. ontvangen, als daar een kerkhof komt: waarom noemt de schrijver dam het bedrag niet? Dan kunnen de lezers van „Ons Blad", althans zij, die daar ter plaatse bekend zijn, er een oordeel over vellen, in hoever dit ruimschoots is. Geef nu maar licht en lucht in alles: de schrijver zal: toch wel weten, dat ieder landlman er een zeer groote waarde aan hecht, zooveel moge lijk land bij huis te hebben, als hij kan krijgen; want worden er soms geen fabel achtig hooge prijzen besteed om land bij huis te hebben? en is bet dan zoo'n won der, als ik zeg, dat déze plaats verbrok keld wordt? Laat de schrijver dan eens een kijkje nemen bij de boerderij van de Gemeente, wat daar van over is, Ik vrees, dat het hier niet veel beter zal gaan. Met beleefden dank voor de plaatsruimte, toekent, Het Roomsche Raadslid, BIALTUS. Het doet ons werkelijk genoegen in den heer Baltus zullk een sympathiek mensch ontmoet te hebben, die aanstonds ridder lijk het verkeerde erkennen wil» Nu gelieve de heer Baltus nog eens aan dachtig over te lezen, hetgeen wij na tuurlijk zonder naamvermelding over de kwestie schrevdh; dan zal- hij begrij pen, waarom wij de ook nu weer ge opperde bezwaren niet meer behoeven te bespreken; deze bezwaren raken parti culiere aangelegenheden, waarmee de Raad' niets uitstaande heeft. Onderschei dingsvermogen is hier eerste vereischite. DE REDACTIE. Uitslag veiling bij opbod1, op Woensdag 14 Juni 1916, door den Nota ris Mr. A» P|. Hl de Lange, van perceelen te Alkmaar: 1. pinkel- en Woonhuis met erf. pak huis en open grondl, aan de Noordzijde aan het Luttik-Oudorp, No. 88. met uitgang in eene steeg uitkomende aan de Kooltuin, groot 2 A. 8 cAI.stq. de heer E. E. Stoel f7725.—. 2. WinkeL en Woonhuis met erf en schuur, aan de Mient, No. 21, groot 1 A. 18 c.A.str» die heer DL de Raat f6505.—. 3. Winkelt- en Woonhuis aan de Zuid zijde van het Luttik-Oudorp, No. 97, uit komende aan het Fnidsera, groot 95 c.A» str. de heer E Kalverboer f6425. 4. Winkel- en Woonhuis met erf, aan de St. Aranastraat, hoek Fnidsera, No. 35, groot 1 A. 27 aA,.; str. de heer E. Kui per f4070.—. 5. Huis, ingericht voor logement, met erf, aan de Keizerstraat, No. 22, groot 1 A. 21 c.A.; str. dte heer B. Kuiper f 2220.—. 6. Huis en Erf, aan het fiaanpad', Not 1, bij het Zeglis, groot 42 c.A»; str. de heer W. Jansen f1045.— 7. Huis en Erf, daarnaast, nó. 3, groot 44 c.A.str. dte heer WL Jansen f 1100.—. 8. Huis en Erf, aan de Runstraat, No, 3, groot 41 C.A»; str. de heer J. Benja min f750. 9. Huis en Erf, aan de Runstraat, No. 5, groot 43 c.A.; str. dte beer EL E. Stoel f650.—i. 1 10. Huis en Erf, aan de Runstraat, No. 8, groot 42 c.A»; str» de beer E. E. Stoel f630.w 11. Huis én Erf, aan de Noordzijde van de Laat, No. 18, bij de Kitsteeg, groot 45 c.A.str. de heer Hi. Qödldeke f1170.—. 12. Huis en Erf, daarnaast, No» 20; groot 45 c.A.; str. de beer J. P. Wage- naar f 1230.—» 13. Huis en Erf, aan bet Klein-Nieuw- land, No. 8, groot 31 c.A.str. de heer K. v. MaarleweW f 525.—. 14. Huis era Erf, daarnaast, No» 10, groot 41 c.A.str» de beer J. N. Zarad- voort f 550. 15. Huis, ingericht tot Koffiehuis, met erf, aan de Schoolstraat, No. 6, hoek Dub bele buurt, groot 57 c.A»; star. de heer E. E Stoet f3205.—. 16. Winkeb en Woonhuis, miet erf, daar naast, No. 5, groot 46 c.A.str. de heer S. Crone f 2410» 17. Huis en Erf, daarnaast, Na 4, groot 45 C.A.; str. de heer E. E. Stoel f 1800.— 18. Huis en Erf, daarnaast, Na 3, groot 46 c.A.; str. de heer O. Veeninga f1780.—. 19. Huis en, Erf en steeg, aan den Wes- terweg, No. 52, groot 1 A. 40 cA.str. de heer H. Göddteke f 2915. 20. Huis, aan het Ropjeskuill, No. 6, met bet erfpachüsrecht van den grond, groot 1 A.; str. dte heer E. E. Stoel f 1840.-. 21." Huis, daarnaast, No» 8, met bet voortdurend 'erfpachtsirecht van den grond, groot 92 c.A,str. de heer J. Pt Wage naar f I860.—» 22. Huis, daarnaast, Na 10, met het voortdurend erfpachtsirecht van den grond;, groot 88 c.A., benevens den mede-eigen dom in het erfpadhtsrecht van een steeg, groot 29 c.A»; str. de heer J. B. de Groot f 1855.—. 23. Winkel- en Woonhuis met erf en afzonderlijke bovenwoning, aan de Zuid zijde van het Luttik-Oudorp, Nos, 43 en 43a, groot 85 c.A.; str. de heer F. J. Quax f 3500.—. 24. Huis, aan die St. Aranastraat, No» 9, hoek Fnidsen, groot 74 c.A.; str. de heer D. dte Raat f3000,— 25. Een solied gebouwd Winkelhuis, met woning, erf en tuin, staande era gelegen aan het Luttik-Oudorp, No. 74, groot 1 A. 70 c.A., nabij de Markten en1 het vaar water, voor vele zaken geschikt en voor zien van gas en electrisch lidht; str. de heer P(. C. Rik-e f7000.—. 26. Een Winkel!- en Woonhuis met erf, aan de Noordzijde van bet Luttik-Oudorp, No!. 72, met uitgang in de Mostertsteeg, groot pltn» 1 A» 16 c.A.; str. de hieer E E. Stoel f5450.—. 27. Een Pakhuis mett bovenwoning, erf en Steeg, aan dte Mostertsteeg, No. 14, groent plan. 48 c.A.; str. de beer G. F. de Mpnik f 1300.—. 28. Winkel- era Woonhuis met erf en afzonderlijke bovenwoning, aan de Noord zijde van de Laatt, Nos. 156 en 156a, groot 1 A. 17 c.A.; sltr. de heer J. Ringers f4000.-. 1 Tót-aal f76.510. De afslag era combinaltiën zullen plaats hebban op Woensdag 21 Juni 1916, des avouds 6 uur, in heit café „Gentral" van den heer K. Willig aan de Gedempte Nieu- westoot te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. PURM EREND, tfaira 5—10 Juni. Geboren: Klaas, z. v. Klaas Post en Jansje Oudejans. Corraelis, z. v. Johan nes Geelis en Truitje Kuijt. Afina, d. v. Dairaiët van Wiijngaarde en NeCltje Smit. Ondertrouwd: Jacobus Willem Pieter Rooftlieb en Janraie Hendrica Bieuse. Ge|trouwd: Jan Pietrus Koomen en Jansje iHanbroeik. Overleden: Petroraella Debora Maria van Baar, ongehuwd. SCHOORL. Over de maand Miei. Geboren: Brigetta, d» v. Johannes Tim mer en Marijtje Jonker. Ondertrouwd: Jan Breed en Hendrika van der Molen. Gerbrand Kieft te Lim- men en Maartje Kuiper. Jan Hoog- vorst en Helena Ptetronella Biiranemam te Amsterdam, Getrouwd!: Nicolaas Fnans Tromp teWar. I menhuizen en Jantje Blouwers. JanBretj I en 'Heradrikje van der Molen. Gerbrajj f Kieft te Limimen era Maartje Kuiper. Jan Hoogvorst en. Helena Retroneila Bin. nenman t e Amsterdam. Overleden: Guurtje 'Haarsiraa, wed. Hen. I drik Waagmeester, 78 j. Jan Dekkti wedr. Trijntje Biorst, 84 j. Elizabetij Douzenberg, echt. van Jan Timmer, 63 j, SCHAGEN. Van 2—9 Juni. GeborenCatharina Gesiena, d. v. Maar. ten Honijk en Niesje Louw. CASTRIGUM. Geborend. v. J» Zonneveld en M. Aj, I miraal. z. d. M. Koper en J. Zonnevel; d'. v, S, Groentjes en A. Scholten. z. v. P»- Beentjes en A. Bruin. 4 t, L. Zonneveld en A. M. Zoontjes. 2. y I HL Wulp en M. Zonneveld. d. v. C. Res en T. Zonneveld. d» v. T, dt Klerk -en J. v. Gilst. Ondertrouwd: T. Stegenga en P» J, c I van Bodegom. J,.. A. Peeters en h, 0t Wiinter. Getrouwd J. Twisk en C, Kuilboer, -1 J. de Graaf en T. Mooiji. J. Stenigs C1 T. Scheerman. J. W. Berkhout en a. M. Pepers,. T» Steningh en P. J. c van Bodegom. OverledenG. Godamd, 49 j. D» K per, 68 j. RL. Bok, 37 j». ZIJPE. Van 3—9 Juni. GeborenAnna Helena, d. v. Wilier; I Frederik Ridder van Rappart en Jeanne Pauline Frédérique van de Stadt. iVJaiia d. v» Johannes Wiester en Johanna Velze-1 boer. Catharina Maria, d v. Hubert»; Leek en Maria Zomerdijk. Overleden: Maantje Geertruida 11 null, I d. v. Willem ter plegt en Guurtje Bars» gerhorn.Elisabeth Groot, 82 j., eehtgen, van Gerrit Visser. GetrouwdGijsbertus Nicolaas Kuijer, 2i I j., spoorwegbeambte te Warmen huizen, Catharina Maria Dignum, 29 j-, te Zijpe. ASSENDELFT. Van 216 Juni. 'GeborenTrijntje, d. v. Pieter Steijn en I Trijntje Volger. Klasina, d v. Engelbra tus Mijnen en Cornelia Wester. Lena, J, van Adrianus J ak eg Geertruida Huipe. Petrus, z. v. Gerardus van Gelderen en Elisabeth van der Hoorn. Johanna, d, y, Nicolaas Zuidervaart en Maria Catharim Johanna Velzerboer. Willem, z. v. Tl» nis Kwantes en Saartje Boet. Ondertrouwd: Gerrit Schoen, van Wot- merveer, en Jannetje Broerse. Overleden: Aagje Veenis, 46 j., geh» met Jacob Poel. Jan Poel, 27 j., ongeb. - Abram van 't Veer, 16 j., z- v. Kla van 't Veer en Guurtje Koomien. Jac< de Wit, 71 j., geh» met Duifje Ai. AKERSLOOT» Over de maand Mei. Getrouwd: G. de Boer en T. Rep. W. Koning en A. Visser. Geboren': Pieter, z. v. R. Binneniwijzend I en N. Davids. Cornelis, -z. v. P. Zoon em E. M. Duin» Johan, z. v. S. Koppes en P. Tegel. Guurtje, d. v. P. Kerssens en P. Metselaar. Overleden: te Alkmaar, Maria RietveM, I d. v.. R. Rietveld en A. Admiraal, alhier, WORMERVEER. Van 2—16 Juni. Geborene Grietje Elisabeth, d. v. J. M. Minnesma en M. IJff. Klaas Maria, z. v, j C. M. Koper en C. Kingsma. Dirk, z. v, S. Breeuiwer en G. Woud» Klaske, d. v, J. S. A» Bloemzaad en A. Schuifstra. - Fiederikus Hermanus, z. v. F» P. J. Rij- kerabeig en D» J. Berkhout. Ondertrouwd: W. Goedhart, van West- zaan, en G. Rem. Gehuwd: K. Meijns en N. Mes. K, Hos en A. Besse. N» H. Rem en D. H. van Zijp, van Jisp. Overleden: Aratje Bfeijerabmg, 66 j., ge hufwd met J. Aafjes» Aagje Vloom, 34 j., gehuwd met N. Gramdiek. Grietje Win ter, 28 j., gehuwd met J. Hildyering. (Deze lijst is samengesteld volgens den Kalender van het Bisdom Haarlem.) ZONDAG 18 Juni. H. Drievuldigheid!- Zondag. (Tijdeigen). 2e collecte en laatste Evangelie van de iste Zondag na Pink steren. (Tijdeigen). MAANDAG 19 Juni. H. Juliana de Fal- conerus. (Eigen der H.H. 19. Juni). I collecte van de H.H. Gervasius en Pro- statius. (Eigen der H.H. 19 Juni). DINSDAG 20 Juni. H. Silverius, Paus en Mart., Mis: „Statuit" 65. 2e collecte: „Fidelium" (uit de Mis der overledenen), 3e collecte: „A cunctis" 63 WOENSDAG 21 Juni. H. Engelmundus, Abt. Holl. feesteigen 21 Juni. 2e collecte van de H. Aloysius Eigen der H.H. 21 Juni. DONDERDAG 22 Juni H. Sacramentsdag. (Tijdeigen). Credo en Praefatie van Kerstmis, gedurende het Octaaf. VRIJDAG 23 Juni. Van het Octaaf van Sacramentsdag. (Mis van de feestdag). collecte: van het vigilie van 'de H. Je annes den Dooper. (Eigen der H.H. 13 Juni). 3e collecte: „Concede" 64, laatste Evangelie van de Vigilie. ZATERDAG 24 Juni. Geboorte van de H. Joannes den Dooper. Eigen der H.H. 24 Juni. 2e collecte: van het octaafvan H. Sacramentsdag. ZONDAG 25 Juni. Zondag onder het octaaf van H. Sacramentsdag. (2e na Pinkste- ren). Tijdeigen. 2e collecte van het octaaf; 3e collecte: van de H. Adalbef tus. (Holl. feesteigen); 4e collecte van de H. Gulielmus. (Eigen der H.H. Juni). 5e collectevan het octaaf van H. Joannes den Dooper. N.B. Op dezen Zondag mag ook in a"e Missen gelezen worden het Misgebed van H. Sacramentsdag, behalve in de "lS „voor de parochie". In alle Missen de gebeden, collecte, stu- gebed. postcommunio uit de Mis ,iv0(lJ den vrede", RETRA1 HSt. Clemenshuls", te 20^-23 Juni Heeren Mid 24-27 Jongensjpa.tr „De Ttobor", 1 25—28 Juni Leden der Eeuwigd. A ondersteun! tige kerken neemsters 17—20 Juli. Congregatie Den Haag [Pate 28—26 Meisjes gevv 31 Juli4 Aug. Dames N.B. Men wordt verz Retraiten op te geven 1 lijkheid. Inlichtingen worden g de Besturen der ond parochie van St. Laur nicus; secretariaat resp. E(jk Jr., Luttik Oudor; Klaverweijden, Laat 16C ALKMA parochie van dien Zo. de stille H.H. M; uur en 10 uur de Hoog alle Vormelingen, 6 uur h. H. en Onb. Hart vai keering der zondaars, v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregate Wo. op 't Kerkhof g [Requiem, 's avonds 6 ui biechten, 7 uur Lof. Do. H. Sacramentsda half 7 en 8 uur en te Vr. te 6 uur biechtho' kinderen. Za. van 10—12 uur dag van 49 uur gel. 1 Zo. pl. viering van en den jaarlijksche gedi van het H. Bloed. Heden te 1 uur en oef. voor de Vormeling! Parochie van dien Na den middag ten 5 ure congregatie voor ten half 7 voor de a H. Fam. Ma. ten 9 ure gez. Besteman. Di. ten 9 ure gez. ure Lof. Wo. feest van de H. ten 9 ure de H. Dienst, met Veni Creator, 'sn Mis van half 8 Commu ren, die onderricht ont' Noord, 's avonds geen den middag biechthoorei Do. Hoogfeest van 't ten 9 ure solemneele Ht dag aanbidding, 'savont neel Lof, feestpredicatie Vr. en Za.avond tön A. s. Zondag ten ha Hoogdienst, 's namiddag en 's avonds ten 7 ure cessie en Benedictie. St Jozef Zo. feestdag van de A volle aflaat, te half 8 H.H. Missen, 10 uur lev. en overl. leden de 0. L. Vrouw ter Nood, beden en gezangen ter ter Nood. Ma. 9 uur gez. jaa Petrus Gerardus Knuist, ter eere van denH.Petr der zieken. Di. feest van den P. j onze H. Orde, Patrooi, aflaat, van half 5 af biechten voor de kinder' Wo. feest van de H. Maagd van onze H. Ord de H. Mis van half 8 munie voor de kindere Pater van Bergen, van 4 om te biechten. Do. feest van het Alle aflaat, te half 8 en 9 Missen, 10 uur de Hoog gezangen. 1 Vr. 7 uur Lof met ge het Godd. Hart van Jezi HEILI Zo. Jaarfeest der H. Vroegmis voor de gemei 1 ung, half 10 hoogmis v man, w. o. pred., na d 'mg van de zélatrices t oerricht voor de Vormeli Op gewone dagen Cs w- z. w. g. Ma. 11 mer en die van Wo. uu' m de Cath.-kamer. Ma. de H.H. Missen Di. en Wo. de H. Mis a8 van 4—7 u. gel. l*"dienst v. Z.Eerw. He Do. Hoogfeest van H, ^•Missen en de Ves; half 2 onderricht voor d '0{ e. v. h. H. Sacn 8- dagelijks onder r. ten 6 uur onderri I "ngen. J.5f" van 4 uur af i i'ft' van Sint Joanr n-"- Missen te half 8 ei BediendJacobus V< Hoogland geh. Catha. T. OverledenWed. Je fe*» Molenaar, Mart dar Wo- Jaarfeest v. d. 1 jeugd "a=

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6