Misgebeden van 25 Juni—2 Juli Kerklijsten. klaren zich hier voor en wordt dit bepaald op f 50. Die heer Baat vraagt eenige inlichtingen over de wijze, waarop thans de Hoofdelijke Omslag is geregeld'. De nieuwe verordening is nog niet goedgekeurd, difïs 'is de oude heffing nog van kracht en toch is reeds van' eigen aangifte en een commissie van aanslag gebruik gemaakt. De heer Hooij zegt, dat de oude verorde ning is< gehandhaafd. De eigen aangifte is zeer minieum geweest, ongevfejeT 3 a 4 pC(. Volgend de oude verordening moet het inkomien worden geschat, dat is ook ge daan en heeft de commissie zich geplaatst op deze maatstaf voor de landigebruikers voor 't beste land voor eigenaar-gebruiker f185 per H.A.voor verhuurders f 110 huurders f T5. Voor tweede kwaliteit land f 150, f75 en f75, Voor derde kwaliteit land f 100, f55 en f45. Tusschenliggende landerijen zijn naar evenredigheid geschat. De heer Hlooij doet thans het voorstel! om. het raadsbesluit aangaande benoeming 4en ambtenaar van den Burgerlijken Stand in te trekken. Voorzitter zegt, dat diit: voor deze vergadering nog niet kan. Dan voor de volgende, zegt de heer Hooij. Hierna sluiting. 't VELD. Bij de gehouden verkiezing in den Ooster- kamperpo'Ider voor een moilenmeiester, ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer K. Bakker Kz., werden 19 stemmen uitgebracht en /riten op den- heer D1. Burger, de candidiaat, ge steld door de R.K. Kiesvereeniging. ZIIJfDlEWjlND. Nog gedurig doen zich. hier nieuwe typhusgevalllen voor. Dteze week werd een hu'lpbehoevecde zieke vervoerd naar het St. Elisabefh-gesticht te Alkmaar, terwijl het bekende café van. den heer Bruin op bevel! van de Qezondheidisooim.miss.ie tijdtilijk moest worden gestoten, daar een der huisgenooten door die ziekte was aangetast. ASSEND'ELFT. Spaarbank. Een der mooiste ver- eenigingen, die onder het bestuur van onzen EdeiHAchtb. Heer Burgemeester K. Czn. de B'oer tot hoogen bloei is gekomen, is voor zeker de Spaarbank van de vereeniging „'Hulpbetoon". Uit het jaarverslag van den boekhouder J. J, de Bioer, brengen we het volgende naar voren: De Kasrekening. Deze sluit in ontvang sten) en uitgaven op een bedrag van f 1039323.63, met een .kasgeld op 31 Mrt 1916 van f6284.45. De B'alans geeft aan. evenzoo bezittingen f 632492.04 en aan schulden f 632492.04, bestaande uit de post spaargeld van f589289.40 en uit de post Reservefonds f43202.64. De Winst- en Verfiesirekeniiing geeft aan verliezen f 26799.19, waaronder de post zui vere winst van f3040.91 Va 'en aan' de winst zijde eveneens het bedrag van f 26799.191/2 aam intresten. Er waren op 1 April' 1915 in totaal 916 boekjes in omltoop en op 1 April 1916 was het aantal 959. Het getal inlagen bedroeg 1995 en bestond uit 288 inlagen beneden f 1.629 inlaigen. van fl tot f10; 498 inlagen van f 10 tot f 100355 injagen van f 100 tot f 1000 en. 225 in lagen^ boven de f 1000. Vooral uit de laatstgenoemde inlagen blijkt ten duidelijkste, dat onze Assendelft- ter boertjes ze in deze nare tijden aardig gemept hebben. langendiijk. Vergadering tot oprichting van. een. R:. K. Oeitenfokv.ereeniig.ing. De vergadering werd geleid' en geopend door den heer H. Plak, met gebed en een woord van. welkom, waarna behandeling van het Reglement. De contributie werd! gesteld op 50 ct. voor 1 geit, 2e geit 40 ct., 3e geit 30 ct. en. vervolgens 10 -ct. per geit en per jaar. Leden, die na 1 Jan. 1917 lid worden, betalen 50 ct'. entreegeld; voor dezen datum gratis. Begunstigers betalen minsten f 0.50 per jaar. Het Reglement werd' verder zonder op- of aanmerking goedgekeurd en besloten werd de Bissch. en Koninkt. goedkeuring aan te vragenen tot den Prov. Blond toe te treden. Bestuursverkiezingbij le stemming werd gekozen de heer C. Grootjes; bij 2e vrije stemming: de beeren R. Blanken,daal, Jb. Stet, G. Tes'setaar en Jb. Groot, allien met 6 van de 11 geldige .uitgebrachte stemmen. Voor bolkhouder gaf niemand zich: op,' zoodat werd besloten om' een advertentie in „Ons- Blad" te plaatsen. Varia. Besloten werd om aandeêlen uit te geven, orfi aan het benoodigde geld te komen. Hierna sluiting met gebed. Bij de daarop volgende Biestuursvergaidle- ring werden de functies verdeeldl als volgt: Voorzitter G. Tesselaar, Secretaris C, Groot jes, Penningmeester P. Bil'ankendaal, Com missarissen Jb. Stet en Jb, Groot. OBiDAM. In de Donderdag gehouden Raadsverga dering werd na opening en lezing der notulen .medegedeeld1, dat was ingekomen een dankbetuiging van. School No. 1 en van dien .gemeente-veldwachter voor de aan hen verleende tegemoetkoming. De begrooting der Gezondheidscommis sie .gaf aan, dat door Obdiam zal moeten worden bijgedragen f 1218.—. ingekomen was een schrijven van den heer C. Ofdam, die zijn benoeming als hooisteker aannam. Goedgevonden w.erd a'ls salaris van hooi steker f 10 per jaar. Van dien kantoorhouder der telefoon was een verzoek ingekomen om een. verhoo- ging van salaris van f30 per jaar. BI. en W. ad'visieeren geen verhopging toe te staan, daar die Directeur der Posterijen, een, sala ris van f75 voldoende acht, en hij heeft f 100.—, Die heer Obdam wijst op den duren tijd •ert -stelt voor dan toch een duurtetoeslag te geven. Die- heer Munster zegt zich met het voor stel vaIn Obdam. niet te kunnen vereanigen.. De Voorzitter wijst er op, dat er geen duurtetoesilag wordt gevraagd e'n het best mogelijk is, dat er va'n de posterijen eerst daags ee'n verhoog.ing voor alle kantoren wordt voorgeschreven. Hiet verzoek wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de. onderwijzeres Mej. Jansen werd op haar verzoek tegen 1 September eer vol ontslag verleend. Goedgevonden werd ,e.en, oproep te doen voor een onderwijzer, niet voor-ieen onderwijzeres, .met het oog op de gezondheid van het hoofd der schook Van Gied. Staten wanen verschillende raadsbesluiten .goedgekeurd terugontvangen. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur gaf aan een vermoedelijk voordee- 'lig .siaMo van, f751.59. Ter sprake werd) gebracht de electrici- teitsvoorziening. D|e Voorzitter zegt, dat in 1914 deze zaak ook was besproiken, doch bij het begin van den oorlog was dit uilige®fce'lld. Spr. wijst er op, dat indertijd de kosten zouden zijn f 15000, doch den 'llaatsten tijd' zijn de imiateria'ian zoo .omhoog gegaan, dat del Kiem nemier" naar andere middelen uit gezien heeft; we zouden het kunnen krij gen levema'ls te Hensbroek, .en nu zou het voor 100 .aansluitingen f13000, voor 125 f14000 en voor 150 f15000 worden; er zal dam geen ondergrondsch, doch een bo- v.engrondsch net worden. D|e heer Drsem, vraagt, of de heer Boom zoo goied' eein brief op kan, stelten. Die ihieer Bloom, ter vergadering aanwe zig, antwoordt bevestigend. De heer Uirsem: Dan wit ik den heer Bioom, de zaak eerst nog well eens hooren ■uitleggen,; waaraan door den heer Boom bereidwillig werd voldaan.; deze wijst er op, wat hietn is ter hand gebracht om in piiaats van ondergrondsche, hovengrond- schie leiding te willen maken, daar dar in 't buitenland bijna overal wordt gedaan en daar het koperdraad schrikbarend! duur is, is er een ander soort draad gevonden, die veel goed,koo,per is en evengoed blijkt te volildoeln; de hoofdidraden blijven van koper. De heer Boom, merkt nog op, dat de draden gegarandeerd worden. De heer Goom. zegt, dat, als de heer en besluiten tot aansluiting, wij zouden moe ten rekenen op 125 aansluitingen, welke f 14000 zoudeln kosten, in, geen geval meer. Kost het minder, dan hebben we ook min der te betalten. Die Voorzitter leest n.olg een schrijven voor van een 10-tal inwonder,s der ge meente om voor den aankomenden winter de gemeente nog van eiectrisch licht te voorzien. De h.eer Ureum merkt op, dat er hier al zoovéél over deze zaak is gesproken, die al een paar .malen door zeer bijzondere omstandigheden is. afgewezen. Et zijn ons ai' veel verzuchtingen geuit en, vragen ge- stellld, maar w.e zitten hier niet voor ons eigen belang, doch voor de gemeente; ik voor mij ben er niet tegen geweest. En juist de hieeren, die er zoo. den mond va,! cjver hadden, gaven in. de eerste dagen van crisis ons een. sfecht voorbeeld in piiaats een goed. Maar nu is de toestand wel iets anders en nu zou hij er nog wel een uur over kunnen praten, maar er wordt hier ail 'gezegd: „Ureum moet aijtijd, het woord hebben", en zalll Mj er niet meer wier zeggen; hij will nu wel eens, hooren, wat de andere heeren zeggen. De beer Munster zegt er voor te zijn. De heer v. Diepen zegt het nog liever af te willen wachten totdat de tijd weer ncrmaail is. Ten slotte wordt het voorstel o.m aan te sluiten ,in stemming gebracht en. verklaar den alle heeren er zich voor, behalve de heier v. Diepen. De uitvoering werd opgedragen aan de K. E. ,M., weilkezal zorgen, dat er met 1 Nov. licht gebrand kan. worden.. Goedgevonden werd' hiervoor een geilde Cleaning aan, jte gaain vain, f 1400 tegen, procent cm in 30 jaar af te tossen. De Voorzitter brengt een woord van. dank aan den heer Bloom en hioopt, dat 'het be stuit, nu genomen, ten, voordeeile der ge meente is geweest. 'De beer Ursem: E'n ik hoop, dat onze wemscben in vervulling mogen gaan.! Het adres der vorige vergadering van, den heer Blliauw, om1 den ouden tijd weder in ■te voeren, werd afgewezen. Nagegaan weird de gewijzigde bouwver ordening, weilke na eenige bespreking werd goedgekeurdeveneens een verordening op bet brandwezen. Hiierna sluiting. yr-TMrr -ui I IM IN I ■IMmnMII LANDBOUW EN VEETEELT. Is schapenvleesch volksvoedsel? Gezien het door den Minister gegeven uitvoerverbod van schapen, mag men ver onderstellen, dat Zijn Exc. schapenvleesch als volksvoedisel' beschouwt. Geen schaap mag worden uitgevoerd Zeer veel schapemhouders worden door dit besluit ernstig getroffen, zoodat er bij veie N.-.Hi. polderboeren ongerustheid heerscht. De vetweiderij van schapen wordt ge dreven ais extensieven bedrijfsvorm, daar, waar gebrek aan arbeiders de intensieve melkveehouderij bezwaarlijk maakt. Nu dreigt den vetweiders een zeer groot ver lies', daar de éénjarige schapen tegen zeer hooige prijzen van de fokkers zijn inge kocht, we'llkie inkoop gebaseerd was op uitvoer, daar het tooh algemeen bekend mag zijn, dat ons vo'tk geen schapen vleesch wil consumeeren. Hiet bestuur der Vereeniging tot verbete ring van de Schapenfokkerij in N.-H. heeft den Minister van ,L., H|. en N. dringend verzocht den uitvoer van. schapenvleesch toe te staan, omdat groote hoeveelheden schapen slaohtrijp zijn en de stand der weilanden zoodanig is geworden, dat de schapen geen voldoende voedsel meer heb ben en bijgevolg in gewicht en qualitei.t terug gaan. Op verschillende boerderijen zijn reeds perceelen hooiland aan dé scha pen gegeven, om in den voedsetnood te voorzien. Voorts heeft zij et reeds op gewezen, dat in, normale tijden van half Mei tot half Juni pt.m. 15 °/o wordt uitgevoerd en nu nog slechts 0.2 is opgeruimd voor bin- nenliandsch verbruik. De gewoonte is toch, dat het houden van sohapen, zich bepaald tot 2j4 per (H!.A. dn Mei, 20 in Juni, 15 in Juli, 12 irn Augustus, 9 in September, 7 in October, 5 in No vember en 4 in December. Orootere aan tallen schapen kunnen de boeren, beslist nooit houden, daar zij anders, voor hun melkvee te kort gras, krijgen. Inmiddels heeft zij den Minister van Oor log verzocht, dat aan het leger ter gedeel telijke vervanging van runde en varkens- vleesch opk schapenvleesch worde verstrekt. Hierdoor zou naar hate meening bevorderd worden dat: a. «enigermate de algemeene vleesch nood wordt gelenigd; b. in zekere, hoewel geringe mate, scha pen van de hand kunnen worden gedaan c. het gebruik van het belangrijk goed- koopere schapenvleesch onder de aandacht van het Nedertandsche volk wordt gebracht. Zeer te betreuren is het, dat men uit Den Haag hieeft vernomen, dat het leger bestuur 'niet bereid is om schapenvleesch aan de militairen te verstrekken. Wlaarom toch niet? Is het schapenvleesch, hetwelk in Engeland en Frankrijk ais een delicatesse beschouwd wordt, niet goed voor onze militairen? De grenzen zijn wegens vleeschnood ge sloten. Maatregelen worden genomen om zelfs vee in beslag te nemen, terwijl van het aanbad der boeren om. hun schapen te distribueeren, geen gebruik wordt ge maakt. Direct zullen toch zeker 25000 scha pen moeten worden uitgevoerd, en in dit seizoen zeker totaal 180.000, zoodat in den vleeschnood al aardig zou zijn voorzien, als men slechts wil. Een der gevolgen zal zijn, dat de boeren half vet vee gaan op ruimen. waardoor het vleeschtekort grooter wordt, daar dit ontijdig opruimen zeker 60 Ka. vteeschverlies per koe beteekent. Zou de Regeering in deze, ten gunste der volksvoeding, niet een goed werk kun nen doen? Wanneer zij, togen door het Dep. van Landbouw vast te stellen prijs, de schapen distribueert, was de zaak zeer gunstig op gelost, de boeren konden hun overcomplete schapen afzetten en de arbeidende klasse kreeg vlees ch. Onbekend maakt onbemind! Men eet igeen schapenvileesch, omdat men het niet kenltWerkt nu de Regeering mede. dan wordt de volksmeening bewerkt enf hebben de .mensehen het eens gegeten, dan zal men het zeker boven de oude Enigelsche mijnknoiUien verkiezen Dan dient echter de Regeering spoedig in te grijpen, daar, waar de boeren steeds meer hooiland afstaan, en voor as. winter minder hooi zal zijn, wat bij te verwach ten hooge krachtvoederprijzen een niet te onderschatten nadeel zal zijn. Dit wordt wel ingezien als men nagaat, dat aan den Directeur-Generaal van den Landbouw is opgedragen zoo spoedig mot gelijk leen zoodanige regeling te maken, waardoor de uitvoer 'van sohapen moge lijk wordt.' De schapenhouders wisten deze toezegging te verkrijgen door te wijzen op het gebrek aan schapenweiden. „Een zoodanige regeling": Kan misschien die regeling zoo gemaakt worden, dat de Regeering bij eenige slagers in de steden schapenvleesch, naast varkensvleesch, be schikbaar stelt? Uit de tegenwoordige loonen kan een werkmansgezin toch bijna geen vleesch koo- pen, dan in uiterst minieme hoeveelheid. Thans is er ieen overcompleet eerste kwa liteit vleesch tegen matigen prijs beschikbaar als men slechts in het volksbelang wil in grijpen. 'Mochten de slagers er wat nog zal moeten blijken niet aanwiilèn, welnu, de gemeentelijke verkoop van visch is op zeer veel' plaatsen' prachtig gestaagd. Laten de Gemeentebesturen het met steun der Regeering ook eens probeeren met scha penvleesch. Wanneer de oorlog zal zijn afgeloopen hadden w.ij nog het voordeel behaald, dat onze eigen bevolkinghet schapenvleesch zou hebben leeren waardeeren, w.ait zeker, gezien den lagen prijs, ook na den oorlog in bet belang der arbeidende klasse zal blijken te zijn. Alkmaar, 23 'Juni '16. H. RUIJTER. BURGERLIJKE STAND. ■PURMEREND. Van ,12—19 Juni. Geboren: Hermanus Petrus Johannes, z. v. Nicol'aas Petrus Brinkman en Aigatha Maria Sophia Rijkenben,g. Ondertrouwd: Frederik de Vries en Anna Jontges. Dirk Trom/p en Maartje Debets. Heinrich Geerts van der Beng en Bar- tha Catharina Boomgaard. Overleden: Claartje Oud, 60 j., echtgen. van Hendrik Schuring. INGEZONDEN STUKKEN. VOLKSHUISVESTING EN KUNST AAN HET VOLK. Kunnen die twee in den titel vermelde zaken samengaan? Die vraag zal beantwoord worden door de poging welke de vereeniging voor Volks huisvesting alhier in het werk stelt, om eene tentoonstelling te houden van inzendingen op eene openbare prijsvraag, voor het meest doeltreffende arbeidersatiieublement, be staande uitkast, tafel, zes stoelen en een spiegeltje, die te samen tusschen f 75.en f 100.mogen kosten. De prijsvraag, die door de Amsterdam- sche Vereeniging „Kunst aan het Volk" werd uitgeschreven, slaagde, want acht ameublementen kwamen als antwoord daar op in. Waar de Woningwet van 1901 bezig is een einde te maken aan de uitbuiterij der mindergegoeden op woninggebied, om n.l. vooreen maximum huurbedrag een minimum I aan geriefelijkheden en gezond bewoonbare ruimte te geven, althans druk doende is die te beteugelen en waarvan wij hier in het Zuidoosten van onze Gemeente reeds het goede voorbeeld in de Uitenboschstraat en omgeving zien, daar treft het den op merker bij een nader beschouwen van het inwendige der woning, hoe bedroevend het veelal gesteld is met den meest elemen- tairen vonn der kunstzin van velen der bewoners. In het nooit of bijna nooit gebruikte voorkamertje, dat de woning noodeloos duur maakt, vindt men in doorsnede als meubelen, eene verzameling van de meest verschillende en bijna alle even smaaklooze meubelen en versieringen, een gruwelkamer vel kleuren en vormen die niet bij elkaar passen, die het' vertrekje ongezellig maken en het niet gebruiken in de hand werken. Hoe anders zou dat zijn wanneer een eenvoudig en smaakvol stel meubelen, dat in eindcijfer niet veel meer kost dan al die prullaria, daar van de plaats kwam innemen. Dan zou de vroeger bont aangekleede ruimte, die nu gezellig ingericht is, aan waarde winnen^ en misschien gebruikt worden. Maar, waar dat pronkerige pronkkamertje niet aanwezig is, wat zou daar de woon kamer goed gemeubeld, veel winnen aan gezelligheid en de huiselijkheid in de hand werken. De minder bevoorrechte kan van dat betere genieten indien hij of zij dat wil, en komt de vraag naar dat betere, dan zijn de meubelfabrieken er als de kippen bij, om de fraaier gevormde meubelen in de plaats te stellen van de soms met weer zin gemaakten humbug, omdat de afnemers het goede en mooie leerden waardeeren en daarnaar vroegen. Het Bestuur van de Alkmaarsche Ver eeniging voor „Volkshuisvesting" meent, dat de betere woning die zij verstrekt, ook betere meubelen waard is en daaraan dan ken wij het besluit om hier eene tentoon stelling te houden van de antwoorden op de prijsvraag door „Kunst aan het Volk" uitgeschreven. Beide Vereenigingen komt daarvoor dank toe, maar ook de inzenders mogen daarbij niet vergeten woiden. Aan de Jury werd een bedrag beschik baar gesteld om geheel of gedeeltijk te bestemmen voor twee bekroningen. Acht ontwerpen kwamen in en de Jury besliste als volgt Toegekend werden de volgende bekro ningen. a. Motto „Jo" ontwerper H.J.Arnolds te Amsterdam, fabrikant Janssen en Nusink te Amsterdam. b. Motto „Lagos" ontwerper H. van Dorp te Amsterdam, fabrikant W. Gieben te Amsterdam. En twee eervolle, vermeldingen a. Motto „Mei" ontwerper L. Deen te Amsterdam, fabrikant H. Baas te Amster dam. b. Motto „Thuis" ontwerper J. Wils te 's Gravenhage, fabrikant H. Jansen te Alkmaar. De inzendingen van deze prijsvraag wor den tentoongesteld in de Kleine zaal van „de Harmonie". De tentoonstelling werd gisteren geopend en wordt voortgezet op Zaterdag en Zondag 24 en 25 Juni van nm. 1 yt tot 9Yi uur, des Zondags daarenboven vanaf 10 juur v.m, en tegen toegangsprijzen die een ieder in de gelegenheid stellen om te aanschouwen wat daar bijeengebracht is. Voor velen zal het bezoek aan deze tentoonstelling te aantrekkelijker zijn, om dat men er het- werk vindt van onzen vroegeren Stadgenoot Jan AVils en van den Heer H. Jansen alhier. Ten slotte wek ik vooral de tegenwoor dige en aanstaande vrouwen op 0111 een kijkje te nemen en eens goed te vergelij ken wat hier te zien is, met wat veelal geleverd wordt. Hoe vorm en kleur zonder bont te zijn bij elkaar harmonisch kunnen aansluiten zonder in het bizarre en constructief on mogelijke te vervallen zooals dat bij de hedendaagsche meubelen nog te veel het geval is. Maar ook meer gegoeden kunnen hier veel leeren, ik raad hun aan niet weg te blijven maar te gaan, zien en vergelijken. Ik breng mijn saluut aan de prijsvraag- uitschrijvers en aan hen die ons het resul taat hunner bemoeiingen hier willen laten zien. U Mijnheer de Redacteur dank ik voor de plaatsruimte die U in Uwe Courant voor dit stuk heb willen afstaan. G. LOOMAN. (Deze lijst is samengesteld volgens den Kalender van het Bisdom Haarlem.) ZONDAG 25 Juni. Zondag onder het octaaf v. h. H. Sacrament. (Tijdeigen): 2e collecte v. h. Octaaf; 3e collecte v. d. H. Adalbertus (Holl, feesteigen) 4e collecte v. d. H. Gulielmus (25 Juni; 5e collecte v. h. Octaaf v. d: H. Johannes. N. B. In alle Missen mogen op dezen Zondag de gebeden genomen worden van H. Sacramentsdag, behalve in de Mis „voor de parochie". MAANDAG 26 Juni. Mis van H. Sacra mentsdag. (Tijdeigen). 2e collecte v. d. H.H. Johannes en Paulus, (Eigen der Hei ligen26 Juni). 3e collecte v. h. Octaaf v. d. H. Johannes. (24 Juni). DINSDAG 27 Juni. Mis van H. Sacra mentsdag. (Tijdeigen). 2e collecte v. h. Octaaf v. d. H. Johannes. (24 Juni). 3e collecte„Concede" 64. WOENSDAG 28 Juni. Mis van H. Sa cramentsdag. (Tijdeigen). 2e collecte v. d. H. Leo, (Eigen der Heiligen28 Juni). 3e collecte v. h. Octaaf v. d. H. Johannes. (24 Juni). 4e collecte laatste Evangelie v. d. vigilie v. d. H.H. Petrus en Paulus. (Eigen der Heiligen). DONDERDAG 29 Juni. H.H. Petrus en Paulus. (Eigen der Heiligen29 Jun;\ 2e collecte v. h. Octaaf v. H. Sacrament,^ dag. Credo en Priefatie v. d. H.H. Apos telen gedurende het Octaaf. VRIJDAG 30 Juni. Feestdag v. li. Aller heiligst Hart van Jezus. 2e collecte v. d. H. Paulus, (Eigen der Heiligen30 Juni)' 3e collecte v. d. H. Petrus. ZATERDAG 1 Juli. Feestdag v. Allerkostbaarst Bloed O. H. J. Chr. (Zjj iste Zondag v. Juli). 2e collecte v. d. Octaafdag v. d. H. Johannes. Prrefatie v h. H. Kruis. ZONDAG 2 Juli. Feest van Maria's Bezoek bij Elisabeth. (Eigen der Heilige,, 2 Juli). 2e collecte en laatste Evangelie v. d. 3e Zondag P. (Tijdeigen). 3e collecte (alleen in stille Missen/ v. d. H. Processies en Martinianus (2 Juli). Priefatie v. Maria. In alle Missen de gebeden, collecte, stil- gebed. postcommunio uit de Mis „voor den vrede". RETRAITEN „De Thabor", te Rotterdam. 1720 Juli. Congregatie H. Theresiakerk Den Haag [Pater Redemptorist] f 4 2326 Meisjes gew. st. [Pater Carmeliet] f 4 31 Juli4 Aug. Dames deftigen stand (Pater Jezuiët) fio N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicussecretariaat resp. de heer P. C. van Ejjk Jr., Luttik Oudorp 85, en Mej. Joh, Klaverweijden, Laat 160. ALKMAAR. Parochie vam dein Hl Laurentius. Heden. Plechtige viering van het Aanbid- dingsfeest en jaarlijksche gedenkdag van hel Mirakel van het H. Bloed. Den gefieelen dag blijft het Allerheiligste ter aanbidding uitge steld. Collecte voor de kerk,- te half 7 zal het Lof gecelebreerd worden door den Hoog- Eerw. Heer 'Th. Ebbinkhuyzen, regent van het bisschoppelijk Seminarie „Hageveld" le Voorhout; de feestpredikatie zal gehouden worden door den WelEerw. HeerCh. Dessing, Kapelaan te Heiloo, daarna Processie en den lofzang Te Deum. Onder hét Lof schaalcollecte voor de Broederschap van het H. Sacrament, welke collecte de Heeren Broedermeesters worden verzocht op te halen. Ma. 7 uur Congregatie der H. Maagd. Wo., geboden Vasten- en Onthoudingsdag, van ,6—half 8 uur gelegenheid om te biech ten, 7 uur Lof ter eere van de H. Jozef. Do. Feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus. te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, te half 7, 8 en 10 uur de Hoogmis, 7 uilr Lof met Rozenhoedje, van 6—8 gelegenheid om te biechten. Vr. Feest van het Allerh. Hart van Jezus, 8 uur gezongen H. Mis, te 5 uur biecht- hooren voor de kinderen en te 6 uur Lof, waaronder Litanie en Toewijding van het H, Hart. Za.' van 49 biechthooren. Deze week eiken morgen te half 7 gele genheid om te Communiceeren. N.B. Dinsdagavond en Vrijdagavond te half 8 oefeningen voor de Vormelingen. Orde d'er Pjroces,sie op Zo.ndag 25 Juni. 1. Broedermeester van Kevelaar. 2. Kruis en Lantarens. 3. Groen vaandel 'Hl Jozef. 4. Twee lieden Zouaven Broederschap. 5. Twee leden St. Jozef-Vereeniging. 6. Vaandel' met twee leden v, d, Ned. R. KL Volksbond. 7. Twee Prefecten H. Familie. L 8., Vaandel en Broedermeesters Broeder- sch. Onbevlekt Hart v. Maria. 9. Twee leden v. d. R. K. Middenstand. 10. Vaantel en twee leden v. h.d Kruisvat. 11. Wit Vaandel Onbevlekte Ontvangenis. 12. Leden der V incentiu s-V ere eraiging. 13. Nieuw Vaandel Maria Kevelaar. 14. Vier 'leden R.K. Militairen-Vereeniging. 15. 6 Bruidjes. 16. Processie beeld met 6 lantaarns, j 17. 6 Bruidjes. 18. Rood' Vaandel HL Wiiebrondus. ,19. Heeren Collectanten. 20. Zilveren wapen van. Alkmaar. 21. R. K. Parochiaal, Armbestuur. 22. Rood' Vaandel Laurentius. 23. 4 Bruidjes. 24. Reliek van het Mirakel van ff HL Blow', 25. 4 Bruidjes. 26. Misdienaars met schellen. 27. Ceremoniemeester. 28. Strooistertjes. 29. Broedermeester Allerh. Sacrament. 30. Zeer Eerw. Heeren Geestelijken. 31. Misdienaars met wierookvaten. 32. Allerheiligst Sacrament onder troon hemel. 33. Heeren Kerkmeesters. 34. Eerw, Broeders. 35. Blauw vaandel Moeder Gods. 36. Eerw. Zusters. 37. Vaandel en Zelatricen Broederschap Ged. Aanb. 38. Vaandel en Zelatricen Broederschap JHi Hart van Jezus. 39. Vaandel en Damesleden Conigrega'1® H. Maagdt 40. Vaandel en Damesleden Maria-Veree"' 41. Broederschap van Kevelaar. Parochie vam den H. Dominicus. Ten half 11 ure de solemneele Hoogdiensf. Ten 3 ure Vespers en ten 7 ure solemn® Lof en Processie. Maandagmorgen ten 9 ure gez. uitvaf voor den Heer Antonius Johannes de Vries- Dinsdagmorgen ten half 10 ure gezongen dienst met Veni Creator, 's avonde ten ure Lof. k Woensdagmorgen onder de H. Misvsnh' 8 ure Communiceeren der kinderen dielw

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6