Zie da speciale sanbieig Leerling (exte oorloosoverzicht. MULDER QUAX. ALKMAAR. PURMEREND. AAN- EN VERKOOP VAN EFFECTEN. errata. paarden diefstal. bergen. J. BUISMAN te 6ude Mrp Vél, gevraagd: wegens huwelijk der tegenw I nette Huisnaaister, bij A. OJ I Geest, Alkmaar. 7 zware Schram Beschaafd fong Meis een net Meis] AGENDA. REDERIJKERSKAMER „VONDEL". Onderafd'. Ned. R.K. Volksbond. Vergadering op Maandag 11 Sept. '16, 's avonds 8 uur, in Café Mooij, Koorstraat. Aller opkomst noodzakelijk. ken wat plaatselijk door de Christelijke organisaties dient gedaan te worden om te bevorderen, dat de „Distribiutiiewet" op de gunstigst mogelijke wijze voor de ar beiders zal werken. Van een loyale toepassing der „Disfribu- tiewet" door de Gemeentebesturen, zai voor de arbeiders zeer veel afhangen, temeer, omdat in den komenden winter vooral de levensmiddeSenvoorziening van overwegend belang ^al zijn om nog te zwijgen van waschartiketen, brandstoffen, schoeisel en kleedinig. Ten spoedigste zai per circulaire een en ander nader worden bekend gemaakt De plaatselijke organisaties' of plaatselijke Centrallen van Vakvereenigiingen, kunnen reeds 'hunne afgevaardigden benoemen. teF- wijil het aanbeveling verdient, dat in klei nere plaatsen over de afvaardiging tusschen de verschillende organisaties overleg wordt gepleegd, omdat de kosten voor rekening dér plaatselijke organisaties toornen. Landweer 1916 B. (Officieel.) Op 29 September zullen de dienstplichtige onderofficieren, korpo raals en manschappen der Landweerlichting 1916 B. in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld. Invoer van paarden In Dultschland. Aangezien de heer J. P. Leeuwenburg, te Delft, het uitsluitend,recht heeft verkre gen jonge paarden in Duitschland in te voeren, werd Dinsdag j.l. door de Duitsche autoriteiten te Kleef een veulen beneden den leeftijd van 2)4 jaar door anderen van uit Nijmegen ingevoerd, in beslag ge nomen, terwijl aan den paardenhandelaar Rozenkranz, te Kleef, door de Duitsche regeering vergunning werd geweigerd 193 jonge paarden, door hem in Zeeland en Limburg gekocht, in te voeren. Kaasvereenlging. Bij, beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en handel is aan den heer mr. M. M. Schim van der Loeff, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Gouda, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als lid der rijkscom missie van toezicht op de kaasvereeniging, en is benoemd tot lid dier rijkscommissie de heer J. W. Albarda w.i. lid van de Tweede Kamer der Staten-Genenaal, te Scheveningen. Appelen en peren. In verband met het 5 dezer afgekondigde uitvoerverbod van appelen en peren, brengt de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter kennis, dat overwogen wordt eene regeling te maken, waarbij het moge lijk zal zijn bepaalde partijen appelen en peren van z.g. luxe soorten onder vast te stellen voorwaarden ten uitvoer toe te laten. Stoofperen en appelen, alsmede handappe len, alsmede handappelen, die hier te lande veel gegeten worden, zullen niet ten uit voer worden toegelaten. De „Nlobe" opgebracht. Wolff seint ons het volgende officieele bericht uit Berlijn Het Nederlandsche stoomschip „Niobe", dat contrabande vervoerde, is Donderdag in de Noordzee door Duitsche oorlogssche pen opgebracht. (Het s.s. „Niobe", geladen met stuk goed, vertrok 6 September van Amsterdam naar Bordeaux, en is 654 bruto en 387 netto tons groot, in 1902 gebouwd en be hoorde aan de Kon. Ned. Stoombootmaat schappij te Amsterdam. De „Niobe" onderhield een geregelden dienst tusschen Amsterdam en Bordeaux. Thans zijn naar de haven van Zeebrugge 4 stoomschepen opgebracht, n.l. de „Les- tris", de „Brussels", de „Zaanstroom" en de „Niobe". Red.). Onlusten in Djambi. Officieel.) Blijkens een van den gou verneur-generaal van Ned1. Iudiië ontvangen bericht zijn 6 dezer uit Djambi vijf brigades infanterie vertrokken naar Moeara Tambesi, waar de rebellen op den 2en dezer 50 doodien hadden en twee dier onzen Jicht werden gewond. De controleur Van Ebben- horslt Tengberge, van Moeara Tambesi,' omtrent wien eerst werd' bericht, dat hij waarschijnlijk vermoord was. schijnt in vei ligheid te zijn. Twee compagnieën gingen gisteren van Palembang naar Moeara Roepilt in het Wesken der gelijknamige residentie en troe pen :yan Soengei Penoe (vermoedelijk die uiiit Padang over Indrapoera gezonden zijn) naar Bangko. De telefoonverbinding tusschen Moeara, Tebo en Moeara Boengo is hersteld. Van Moeara Tebo luiden de berichten gunstig; alles is daar wél. Vergoeding wegens kostwinnerschap. Van 1 September 1916 af, behouden de betrekkingen van niet-beroepsmilitairen het recht op kostwinnersvergoeding over den duur van het algemeene verlof, ongeacht het getal dagen van zoodanig verlof. Besten digd is, dat over den duur van het uit- zonderingsveriof, - in de verlofregeling ge noemd1, het recht op vergoeding blijft be houden, voor zooveel dit verlof niet meer dan vier achtereenvolgende dagen' beloopt. BUITENLAND* Wat Roemenië aan de ééne zijde wint, verliest het aan de andere zjjde; gaan de Roemeniërs krachtig voorwaarts in Zeven burgen, voor den blijkbaar geweldigen druk die vereenigde Duitschers en Bulgaren in de Dobroedsja moeten zij wijken. Van het front aan de Oostenrijksche grens melden 2# dato 6 September: „Op ons noordelijk front (Zevenburgen) hebben onze troepen de plaatsen' Troa, Diron, Györgyö en Orsova bezet en er 7 kanonnen, machinegeweren, zoeklichten, alsmede groote hoeveelheden leeftocht buit gemaakt. Op ons zuidelijk front (Dobroedsja) heeft de vijand; die groote versterkingen heeft gekregen, met name veel grof ge sehut, zijn aan vallen op Toetrakan (Toer- toekai) met dé grootste hevigheid voort gezet. Het garnizoen, heeft herhaaldelijk tegenaanvallen gedaan. De verliezen zijn aan weerszijden zwaar." Terwijl dus aan het Noordelijk front dé Roemeensche legers voor uitgaan, hebben zij een ernstig ver lies geleden aan het Dobroedsja-front, waar het .bruggenhoofd Toetrakan, aan den Do nau gelegen, in handen dei- Diuitsch-Bul- gaarsche troepen viel. Toetrakan is een zeer versterkte plaats, door een kring van forten omringd. De Duitsch-Bufgaarsche troepen hebben flaar de vesting, waarin 26.000 man, onder wie 2 generaals en 400 officieren, en 100 kanonnen veroverd. De inbezitneming van Toetrakan is van belang, omdat dit punt slechts 70 K.M. van B'oecharest, de hoofdstad van Roeme nië, gelegen is. Wel is Bioecharest een sterke vesting, met een gordiel van forten omringd, die niet gemakkelijk 'kan worden genomen, maar de bedreiging van de hoofdstad, wanneer de Duitsdh-Biulgaarsche troepen bij Toetrakan er in slagen den Donau over te trekken, zat allicht" de Roe meensche legers noodzaken uit Zevenbur gen terug te trekken, ten einde de hoofdstad te beschermen. In Roemenië beschouwt men het geval echter eenigszins anders: „Wat de strijd in de Doibroedsja be treft, waarvan de tot nu toe behaalde resul taten door den vijand sterk overdreven zijn, werd1 het gebeurde meer of minder verwacht. Wat de Duitsche beweringen om trent gevangenen betreft, is het voldoen de er op te wijlzein, dat er niet zooveel Roemeensche troepen in bet betrokken dis trict zijn als door dén vijand zouden zijn gevangengenomen'. .Volgens het Roemeensche nAiitaire plan werdl altijd verwacht, dat de Dobroedsja een pperatietooneel zou vormen, doch het overschrijden van de Donau is een1 geheel andere zaak. Het terugtrekken van Tutrakan heeft niets verrasends. Tutrakan is geen zwaar versterkte plaats, als de Duitschers willen doen gelooven. Het is een kleine stad van ongeveer 8000 inwoners met zand- versterkingen, doch zeker geen belangrijke vesting. De Russische opmarsch naar het Zuiden zal niet alleen in de Dobroedsja worden gevoeld, doch in andere streken van de Bulgaarsehe sfeer van operaties en zal het Bulgaarsehe offensief in het Noorden ern stig beïnvloeden." Aan het Oostelijk front is vooral de strijd zeer hevig aan het gedeelte waar de Oostenrijksche aartshertog-itroonsopvol ger Karl het bevel voert. De Russen' kon den biji Halitsj vooruitrukken en zijn er reeds tot de Narejoefka, een zijrivier van die Onita Lipa, vooruit gegaan. De spoor weg bij Haltisj is' in Russische handen, de stad echter wordt door de Oosten- rijksch-Homgaarsche troepen nog bezet ge houden, hoewel Russische artillerie die hevig bombardeert en er reeds brand heeft doen ontstaan. Op het Westelijk front slaagden de Fran- schen erin hunne linie uit te breiden door de verovering van Vermandeviilers, dat ten zuiden van Soyecourt gelegen is, en dat de Duitschers in Fransche handen moesten laten. De strijd bleef aam het Westfront nfet tot de gevechten aan de Somme beperkt. Uit het Fransche legerbericht blijkt, „dat aan den rechter Maasoever d>e Franscheu. na een hevige artilteriebesdhiieting, een. aan val deden op de Duitsche stellingen bij. Vaux-Le Chapitre.Le Ghenois, waar de ge- heele Duitsche voorste linie, over een front van 1500 Meter in 'handen der Franschen viel. Uit Griekenland kwam het misschien be langrijke bericht, dat dé jiersonen, Duit schers of Duitsdh-gezinden, die op de straf lijst der geallieerden voorkomen, Donder dagavond het Grieksch grondgebied hebben moeten verlaten de Griéksehe regeering zelf heeft dit de betrokken, personen aan gezegd. De toestand ln Hongarije. De Hongaarsche oppositie heeft in de Kamer krachtige betoogingen gehouden tegen de regeering, vooral tegen den minis ter-president graaf Tisza, wien verweten wordt, dat bij de oorlogsverklaring van. Roemenie niet voorzien, en niet tijdig maatregelen daartegen genomen beeft. Her haaldelijk klonk 'door de Hongaarsche Kamer de kreet, dat Tisza moest aftreden. En door dezen strijd in de Hongaarsche kamer is de nimbus, die om Tisza was ge weven, zoodat men in hem zelfs den aan staanden leider der Staatkunde 'van de monarchie zag, wel wat verbleekt. y De hooding van Griekenland. Het „Neue Wiener Journal" verneemt uit KonstantinopelIn hier gevestigde Grieksche kringen vreest men dat het toe treden van Griekenland aan de zijde der geallieerden in den strijd tot ernstige maat regelen der Turksche regeering tegen de Grieksche bevolking van Turkije zou lei den. Men acht het niet onmogelijk, dat deze maatregelen niet alleen de Grieksche staatsburgers in Turkije zullen treffen, maar ook de Turksche onderdanen van Griek sche nationaliteit. In Konstantinopel wonen ongeveer 6 \ooo Grieken en ongeveer 200.000 Turksche Grieken. Wat de Duitschers uit België haalden. In „Smoller's Fahrbuch fttr Gesetzge- bung, Verwaltung und Volkswirtschaftl' (1916, eerste uitgaaf; berekent prof. Karl JBallod, de bekende Duitsche statistieker, de hoeveelheid levensmiddelen, die de Duitsche legers in de bezette gebieden heb ben gevonden. Voor Belgie en Noord- Frankrijk geelt hij aan 438 millioen K.G. vleesch, 657 millioen K.G. aardappelen, 673 millioen K.G. brood, 55 millioen K.G. boter, wat 4 pCt. van het vleeschgebruik en 6 pCt. van het broodgebruik in Duitsch land uitmaakt. Daarenboven haalde Duitsch land bij den aanvang van den oorlog uit Belgie ruim 400.000 ton meel en ten minste 1 millioen ton andere levensmid delen. (»Vrij Belgie".) ALKMAAR. Het is noodzakelijk, dat wij enkele heel ongewenschte drukfouten, voorkomend^ in ons slót-artikel over de „Openbare en Con- fessioneele Leeszalen" aanduiden. regel 14: waarvan moet gelezen worden: wanneer. regel 21 van onderen en v.v. Leze men immers, al deelen wij' de meening der vrijzinnige partijen piet, dat hét .volk zoo moet worden opgevoed: dat ieder alles zelf moet onderzoeken, dat men dus aan een iederetc De eerste alinea der 2e 'kolom .gelieve men te lezen: „Gelijk geschied is. L)(c heer Van den Bos<dh heeft zich van stemming' onthouden: „in dubiis abstine" gedachtig, veronderste.len wij1 daar zijn motiveering niet kon worden verstaan - diat hij evenveel vóór als tégen achtte." DE KAASMARKT. De meening, dat wel weer andiere heeren de leiding van het Verkoopbureau zouden krijgen, is bewaarheid'. Thans berust die in handen van den heer Van Eijk, die dé zaak overdroeg aan de oude combinatie, de Hoornsche kooplieden, met als nieuw lidi den heer Schots. Het gevolg hiervan was, dlat de hande laren zich schriftelijk verbonden voor de fabrieksbaas niet meer dan f60.— te be talen; de boerenkaas zou worden vrij gelaten. De 'handelaren rekenden hieronder ook de middelbare- en de commissiiekaas. Giste ren' w^rd te Hoorn ook hiernaar gehan deld, tot plotseling werd bekend gemaakt, d'at deze kaas onder de fabrieksbaas moet gerekend worden. Hierover waren zeer veel handelaren on tevreden, temeer nu zij voor genoemde kaas niet meer dan f60.- mochten betalen, waarvoor echter geen kaas te krijgen was. Deze ontstemming is begrijpelijk, als men weet, dat geen enkele fabriek dieze xaas maakt. De moeilijkheden zijn echter tot ge luk der boeren niet voorbij. Thans is gt weer een. oppositie, en weli bestaande uit de firma Keg c.s., die door de nieuwe combinatie is uitgesloten. Het gevolg was, dat de fabrieksbaas werd opgejaagd tot f63.—, zoodat van dé afspraak niet veel kwam.' De boerenkaas liep tot f 66.—. Eigenaardig was het feit, dat,. 10 minuten voor elf, de heer Heil van Haarlem, lid van de Inkoopcombinatie reeds naar de middelbare" kaas liep en de boeren te kennen gaf, dat zij voor f60 - hem alles konden leveren. Elf uur was dan .ook de' kaas reeds gehéél verkocht. De kaasnood in Duitschland', vooral de groote behoefte aan kaas voor het leger,, heeft de „Algimex" ^gedwongen toe te geven, in een Zaterdag gehouden vergade ring werd den handelaren aangeboden, den geheelen voorraad tegen f 70. per 50 K.G. af te leveren. Nogal een beduidend winstje voor de kaashandelaren. Op deze aanbieding werden deze week ongeveer 150 wagons kaas verzonden. Daar er nu ook beduidend grooter kwan tum' kaas naar Engeland1 en Frankrijk gaat en de aanvoer aan de markten steeds min der wordt, zai de „Algitnex" wel steeds hopger prijs .moeten betalen, wil zij voi - doende kaas in Duitschltand afleveren, ter- wijf het baasje spelen over de „Holland- sche kaaskoppen" wel jjiet meer gepro beerd' zall worden. „ST. CAECILIA." Woensdag a.s. zullen de repetitiën der R K. Gemengde Zangvereeniging met man- menkoor „St. Caecila" wederom een aan vang nemen. Sinds een vijftal jaren bestaat thans „bt. Caiecffia" - de laatste jaren onder de eminente leiding van den heer Joh. Kui per; in deze jareti heeft „St. Caecilia" door waarlijk schoon geslaagde uitvoeringen meermalen bewezen rechlt en reden van beslaan te hebben en krachtig te kunnen wedijveren mét de neutrale vereemgiugen. Thans is aan „St. Caecilia" een man nenkoor verbonden - naar wij veronder stellen: voor niet weinigen, een reden te méér om zich óók als lid van „St. Cae cilia" op te geven. Dat R.K, Dames en Jffeeren van Alk maar niét achterwege blijven, en door zich als lid op te gev'en toonen mogen, dat een gotedlé R.K. Zangvereeniging hun ter harte gaat. Op de alhier gehouden paardenmarkt kwam een koopman met 3 paarden, weke hij aan' den lijn wild'e zetten om te ver- koopen, toen een landbouwer met zijn ega haastig'kwam aanloopen en een, mooi jong paard uit de handen van den koopman •trok, bewerende, dat het zijn eigendom was. De koopman hield) vol, dat hij het paard' van hem gekocht had1, waarna de hoofdagent P. Duijiff Jhet paard in beslag nam en naar „de Raaf" overbracht, ter wijl door de politie proces-verbaal werd opgemaakt. TURNDAG. Men schrijft ons: Dat er veel animo is voor de a.s. Tuin feesten op Zaterdag 9 en Zondag 10 Sep tember, blijkt wel hieruit^ dalt 27 dames- vereenigingen en 32 beere overeen igi ng en aan deze turnfeesten zullen, deelnemen en het groot aantal kaarten, dat reeds bij vóór verkoop wordt genomen. Zeker zullen de welwillend aangeboden medailles de attractie zoowel voor de deel nemers als voor het publiek hebben ver hoogd, en, indien het weer maar een weinig medewerkt, zal het publiek van Alkmaar en oirggeving naar het sportterrein, toe- sitroomen. Men verzoekt er onsi den belaingstenen- den op te wijzen, dat de entree-biljetten, zoowel bij- vóórverkoop voor den Turn- dag, als voor den Eereavond., ook bij: enkele léden der regelingscommissie verkrijgbaar zijn gesteld'. De belangstelling van liefhebbers, welke goede gymnastiek weten te apprecieeren, i9 voor dezen eere-avond zeer groot, omdat men verzekerd is, iets moois te genieten te krijgen', d'aar enkele, door het Gewes telijk Bestuur uitgenoodigde vereenigingen, hunne beste krachten hebbem beschikbaar gesteld. In andiere plaatsen moestem meestal velen teleurgesteld1 worden, daar spoedig het aan tal beschikbare plaatsen uitverkocht., was. DE WINKELWEEK. Ce, met de landbouwfeesten te houdcij winkelweek, wordt door de A. W. V. en de „Hanze" flink voorbereid'. Bi.ijlkens een in dit nummer geplaatste advertentie, kan men zich tot 15 Septem ber bij, de Secretarissen d'e Middenstands- vereenigingen opgeven, die ook bereid zijn alle Inlichtingen te verstrekken. De deel name As gratis, terwijl circulaires' zulten worden verspreid in- en buiten Alkmaar, bevattende de namen der deelnemers. Het is te hopen, dat de deelname groot zal zijn. De voordeelen zufflen voor de winkeliers zeer groot zijn, vooral nu dtoor de landbouwfeesten zooveel .jnenschen de stadl zullen bezoeken. Zeier gewenscht is het zooveel, mogelijk met Hoüandsch fabrikaat te étalleeren, dan teert men ook eens ,beter dé eigen indus trie waardeeren. OPLICHTERS. In den winkel van een goudsmid te dezer stede, vervoegde zich. Donderdag een jonge „dame", die eenige gouden ver lovingsringen wenschie te zien, welke haar bereidwillig door den vrouw des huizes werden getoond. Na lang zoeken had zij een gouden ring uitgezocht -en dié afzon derlijk gelegd. Hierna vroeg zij naar hee- ren-zegetringen, waarop een geheel gevul de kaart uit den uitstalkast genomen vyerd en haar werd voorgelegd, waaruit zij; geen keus kon doen. Hierop werd' -een zestal kussentjes, elk met een zegelring getoond, waarvan zij een ring uitkoos, met verzoek de ring jbij de verlovingsring té leggen, dian zou zij, terug komen om - de ringen te halen en te betalen. Desgevraagd ant woordde zij De Vries te heeten en in de buurt te wonen. Na haar verirek vermiste zij 2 zegel ringen, welke van de volle fcaari waren ver dwenen en werd aangifte gedaan. Het gelukte den hoofdagent van politie P. Cor- stanje, met hulp van een zoon van den bestolene, die even tijdens het bezoek van „dame" in den winkel geweest was en haar dus gezien had', haar bij het station, even voor haar vertrek naar Haarlem, in gezelschap van gen jongen man, aan te houden en naar het politie-bureau over te brengen, alwaar ziji, na eerst een val- schen naam' te hebben- opgegeven, hun namen opgaven. Het bleek, dat de jonge vrouw een be rucht persoon, was, wier aanhouding meer malen verzocht was. De man bleek een deserteur te zjjn, die een snoepreisje met zijn meisje maakte. Bij foulleermg werd' op den jongen man in verschillende kleediug- stukkem 4 gouden ringen gevonden, ter wijl het meisje nog in 'het bezit was van 1 zegel- en 1 verlovingsring. Het bleek, dat zij behalve de 2 zegel ringen, ook 5 verlovingsringen gekaapt had', wat de vrouw niet had opgemerkt, en waarvan geen aangifte was, gedaan. iBeiiden zijn heden naar het huis van bewaring overgebracht en ter beschikking van den O. v. J. gesteld). ZIEKENHULP. In de maanden Juni-, Juli en Augustus werdi door bovengenoemde vereeniging aan 32 verschillende personen 612 L. melk en 68 eieren verstrekt. REGGERINGS-EIEREN. Die Wethouder, Voorzitter der Raadscom missie van advies inzake de Levensmid delenvoorziening te Alkmaar, brengt ter kenni9 van belanghebbenden dat de jirijs voor dé regeerings-eieren door den Direc teur van het Rijks Centraal Administratie kantoor voor d'e Distributie van Levens middelen te 's-Gravenhage, met ingang van 10 September a.s. tot nadere aankondiging is vastgesteld op: 7 cent per stuk voor winkeliers, en op 71/2 cent per stuk voor consumenten. SUIKER. pe Wethouder, Voorzitter der Raadscom missie van advies inzake de Levensmid delen voorziening te Alkmaar, brengt ter aligemeene kennis, dat Maandag 11 Septem ber a.s'., vóór des namiddags' 2 uqr ten Stadhiuize door grossiers, bakkers-, fabri kanten, winkeliers eiu anderen, die meer suiker in voorraad hebben,1 dan voor hui- selijik gebruik gedurende een week. benoo- digd, opgave moet worden gedaan van de beschikbare hoeveelheid suiker. Bij, nalatigheid zullen de strafbepalingen dér Distribwtiewet worden toegepast, WEERBERICHT. Hoogste barometerstand' 771.6 te Laagste barometerstand 763.2 te ran,da. Verwachting tot den volgenden d Zwakke tot matige wind'en ujt oostelij;, richtingen, nevelig tot licht bewolkt, droo» weer, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 6 Sept. Levenloos aangegeven kind van I Cornells Dijkers en Catharina Verdonk. 7 Sept. Catharina Johanna, di v. Loureri 1 Mors, em Pieterne-Ua Horn. 8 Sept. Cornelia Wilhélmina Jacoba van Jacob Degeling en Cornelia Druiven', 9 Sept. Elisabeth, d. v. Aaldrik Arend I Bloek en Cornelia Maria Adkerman ONDERTROUWD 7 Sept, Leendert Hoogstad en Adriana Vriesman. Jan Admiraal en Maria cj. tharina dc Jong. Willem Alexander Frederik Lodewijk de W,aandl en- Qeen,:. I Kröger, wed, van Klaas Schoen. Her, d'rik Adriaan W.olzalk, wedr. van jantje Kwast, en Geertje Evers. Dirk Zoon Anna Konijn.. Wilhelm Johan Crefelde, Maria Elizabeth Fleg. OVERLEDEN 7 Sept. Hendrikus Ambrosiusi Gvertoi 3 jaar. PLAATSELIJK NIEUWS. Door onbekende oorzaak (vermoedelij hoaibroei) ontstond Donderdagavond brand in het perceel bewoond' door de familie L. van. den Berg op de Zuidergeest aibitr, Rappe hiainden wisten de gdheeSe inboedel bijtijds ta veiligheid te brengen. De K0. ning zelve was niet verzekerd). De brand, weer, die spoedig ter plaatse .-was, wist het vuur spoedig meester te worden, VAN HANDELS- EN MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 8 Sept. Kaasmarkt. Aange voerd- 239 stapels, wegende 202.101 K.O, Fabrieks'kaas: Kleine f63,,Boerenkaas: Kleine f66.— Commissie f62.—, Middel bare f61.Commissie le soort fabr. Ed, f63.-, ALKMAAR, 9 Sept. Aangev. 3 paarden f250f500, 82 koeien en. ossen f 240- f450, 62 nuéhtere kaj-veren f 15f 25 }0ó magere s-chapen f28f36, 23 magere var kens f 30—f 50, 201 biggen, 10 w„ f 11.50 f 18, 3 bokken en geiten f3—f0. Boter per 1/2 ned'. pond' 75—871/2 et- Eieren per 100 stuks f9—f9.50. BROEK GPi LANGENDIJK. Ochtendmarkt '8 Sept.: 7000 st. bloem kool f 12.50—f 17.40, id. buitenland {12,01 —f25.90, 2e soort f5.10—f6.80, 42000 st, roode koot f3.60f8.50, idl buitenland f8—f22.90, 15400 st. gele f 7170—f 11.60, id. buitenland f 8.60—f 16.80, 12200 st. witte kool f 6.60—f 10.30, id. buitenland f 17.30 f27.50, 1050 bos wortejen f 3.50f 5.40, Mi'ddagmarkt 8 Sept.: 288 zak aardappe- len: Schotsche muizen f 1.50f 1.80, wone f2.25, 160 baal uien f 4.70f 4.801 180 baat nep f5.70—f6.30, 52 baal telen f 1.70—f 1.85, id. buitenland f3,15- f3.20, 4000 pond slaboonen f 7.90f 8.70, BEVERWIJK, 8 §ept. R.K. Coöp. Ji» dersvereen. „Kennemerlandf'. Sla le soorl fl.20f2.20, 2e soort f0.60f 1 per 100 krop; postelein 20—30 ct. per ben; wor telen 7—13 iff. per bos; komkommers It soort J—8 ct,, 2e soort 2—4 ot. per stuk; rabarber 46 ct., pieterselie 2—3 ct. sel derie 24 ct. per bos; andijvie le soort 4090 ct., 2e soort 20—35 ct. per kirt van 40 stuks; groene kool 3—4 ct,, bloem kool le soort 1418 ct., 2e soort 7—12 d. per stuk; groentjes 78 ct., capucijners 8—12 ct., raspers 10—16 ct., per p< tuinboonen 4—9 ct. per kg. WARMENHUIZEN, 9 Sept. Nep ftf f5.80, drielingen f4—f4.10, uien N® f4.60, blauwe aardappelen f 2.40f 2.50 witte kool f 11.60, id. buitenland f 20.20. roode kool f 4.60—f 5.60, id. buitenland f9.40—f 15.90, gele kool f6.70-f8,30, ij buitenland f 6.70—f9, slaboonen f 7-181 TELEGRAMMEN. VAN HET OOSTELIJK OORLOOS- TERREIN. We en en, 8 Sept. (WtB.) Het staf-cos- muniqué meldt: Front tegen Roeme» Aan weerszijden van den straatweg Pd" seny-Hatszeg zijn sedert gisterenmiddag8f vechten aan den gang. Ten Westen van Csik-Szereda we onze troepen voor een sterkeren vija lijken aanval op het Hargétgebergte '£të'| genomen. Legerfront generaal der cavalerie 1 hertog Karl» In de Karpafhen en in Galteië duren de hevige .gevechten 01 minderdi voort, die vooral ten Oosten w"I Halicz met groote verbittering worde" 'J I voerd'. Hier herhaalde de vijand driemjj zij'ne vergeefsche bestormingen. Alle lingen zijn in ons bezit. Legerfront generaal-veldmaarschalk P Leopold. Toestand onveranderd. UTALBANIË. Rome, 8 Sept. (HavasJ .Med een nieuwe opleving van d'e revolution'' beweging der Albanees-die stammen, 1 alle Oostenrijksche levensmiddetendep0" Kavaga, Kroja en Alessio plunderden, Tengevolge van bloedige botsingen de Oostenrijksche garnizoens moest d£Ü®T tenrijksehe gouverneur van Albanië >11 zetel naar Tirana verplaatsen. HINDENBURG AAN H LIJK FRON Berlijn, 8 Sept. (Part.) kwartier wordt gemeld: I van den generaten staf, 1 Hindenburg, bezocht voor |ict Westelijk front. Hij k\\ ze|d van den Kroonprins, di •was gegaan, waarna beidei plaats namen en naar de kroonprins li-et daarbij den zijne rechterzijde plaats ne MAATREGELE Van die Grens. De St. Quentin hebben op bev scliers deze plaats moeten werden naar Namen ovei MISGEBEÜI (Deze lijst is samengestel Kalender van het Bisdo ZONDAG 10 Sept. 13e Z steren. (Tijdeigen). 2e col IT. Nicolaas v. Tolentijn. (1 ligen—10 Sept.) MAANDAG 11 Sept. I Hyacintus. (Eigen der Heili Mis: „Salus autem" 77. A cunctis" 63. 3e eollee uit de mis der overledene v. d. Bisschop 62. DINSDAG 12 Sept. Van van Maria. (Eigen der Heili Credo. Praefatie van Maria. WOENSDAG 13 Sept. V (Mis v. d. 13en Zondag Zonder Gloria en Credo). „A cunctis" 63. 3e collect v. d. priester. DONDERDAG 14 Sep! Kruisverheffing. (Eigen der Sept.) Credo. Praefatie v. h. VRIJDAG 15 Sept. Feest ten van Maria. (Eigen der Sept.). (In oudere misboeke Zondag van September), (alleen in stille missen) van medes. (Eigen der Heilige Credo. Praefatie v. d. H. M ZATERDAG 16 Sept. H en Cyprianus, mart. (Eigen c 16 Sept.) Mis: „Intret" 73 v. d. H.H. Euphemia en Gi Heiligen16 Sept3e collect' 63. 4e collectev. d. Paus ZONDAG 17 Sept. 14e Zo steren. (Tijdeigen). 2e. co) Wonderteekenen v. d. H (Eigen der Heiligen17 Sep N.B. In, iedere Mis de ge lecte, stilgebed, postcommur Mis „Voor den Vrede". ggg=a AD.VERTEN TI Firma TH. KRAAKMAN ALKMAAR. HANDEL IN WIJN ft GEDlj ANNO 1804, TELEFOQ GEVRAAGD: Nette vlugge Jongen gevraa nende fietsen. Bloemenmagaziji firma HAAKMAN Zoon. GEVRAAGD: I met 1 November a.s. een I Wasch buitenshuis. Adres: Mej. KEIJSPER, L GEVRAAGD :1 IR. K. BAKKERSKNECHT, bij Fnidsen 92, Alkmaar. ™l™— GEVRAAGD: een timmermans! bij K. KARDINAAL, Oudca -j* Gevraagd een nette R. K. HUI! van middelbaren leeftijd, bij 1 Kanaaldjjk f 135 Alkmaar. Door verkoop van den mi bij C. KAPTEIN, Heilooërdi. Mevr. MELCHIOR, Castri met 1 November een NETTE I als meisje alleen. I HUISHOUDSTER biedt zich aan, tegen 1 of Br. onder No. 1280., bur. van GEVRAAGD in een zaak mode-artikelen een om in bovengenoemd vak te geleid. Brieven met opgave onder No. 390, bureau van dii Een ARBEIDER, goed kuni en melken, zag zich gaarne ge bij een bouw boer of voor ex Fr. Br. a. h. bur. v. dit blad or GEVRAAGD: Een SMIDSLEERLING en HALFWAS, door TH. A. I Achterweg 43. Gevraagd een FLINKE BO I R. K., om met Kerstmis in diéi bij JN. URSEM Jnz.,' Donkert Hugowaard. GEVRAAGD: Voor de kinderen, bij Mej. r Cboorstraat,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2