Bewons jaarl. Siljardwedstrijd Harddraverij-Ver. Noord-Zijpe t Kleine en Oroote bl| L. A. VAK BENTHIM, HARDDRAVERIJ Met koop en verkoop akersloot. Trijntje de Wit, op Zondag 10 Sept. a.s., te OUDESLUIS. Zondag 17 September 1916, f 30, f 15, f 10 en f 5. lidhten .van dien. zeedijk n de woorden, nog in de men: ..Maakt voort met e zee wacht niet." :r: Ik 'heb d'e sluis be- brden er jjiet uitgenomen 1e gerepareerd. Ik acht /ezig. Ik kanr niet begrijpt ■op de' massa zand dat door het lekken, zeg. een gevaar bestaat. Zulks elijk. Wij hebben het geluk e van B. ^n W; een des- Voorzitter, tegen het ad- kundige heeft U gezegd' .een met zaïnd; dat is een or de ^jjpe; de sluis had opgegeven. Eirodie Febru- men der benoemde Com- n goedgekeurd. In Maart stuur aangenomen. April aan kant gezet en js aangedrongen en. wat js Ik diurf de vraag stellen- egenivvoordige leiding dé goed gemaakt worden? dat U- zoo noodjg weer :ns de dagen van over- zegt, dat B. en, W. 0p over hunne bevoegdheid de vergadering gesloten. y. EN .VEETEELT \'G VAN KIPPEN, boeren en landarbeiders aan de moadiige voeder- komen, zjjjn de menschen groote schaaf hun hóen- opruimen. 't Is te voor- voorjaar 1917 het totaal niet meer die helft zal voorjaar. Daar het kui- rend duur was, fokte men r bij dian voorheen. Die ing wordt voor ons land e toekomst. („Geld,") DAPPELENOOGST. t Berghem aan „De Oei. r aardappelen alhier is in at valt dat gewas tegen kt men van mfeluikte oogst, aar geen afnemers in het g hebben om. op den bo- etkuilen Je komen, ze zul- wet noodiig zijn, :n schrijft men. aan ge- t niet op de opbrengst te roemen. Door de koude het voorjaar en die daar- oogte en warmte zijn de ot voldoende ontwikkeling t de pollen afstierven, zoo veel minder is dan in IKNIEUNKS. THiABOR." ons te vermelden, dat de Pet. toit 1 Nov. voltai- C WAT .WjlLS. al de Genève'' deelt mede, leiding van de jongste ex- iteurs der geallieerden naar sel gijzelaars zijn aangewe- icht moeten doorbrengen in Isen en munitiefabrieken in Italiaansche pers is dezer schappij opgericht, welke ten chtdienst tusschen de entente- bereiden. Eerst zal de „lijn" met vliegtuigen van Itali- geopend worden, oekase van den tsaar zijn dacteuren in. Rusland van dienst vrijgesteld, daar hun om het geheele land tot zetting van- den oorlog aan 'an groote nationale betee- GEMENGD' NIEUWS. gtrekken ucnK.cn van 15 000 man Mexicaansche grens schijnt 'lijn dat spoedig de Mexico zal worden te zijn tegen laagdeperen van twee kleine n pl.m. 3 mud, werd te eboden en. niet gegund, antongerecht te Wageningen pachter van het Hotel „De Berg", die weigerde lief bij te houden „omdat hij s te doen had" f5 boete 01 genisstraf geeischt. iania wordt aan biet „Bed- ;ldt, da-t een Amerikaans# e daar gevestigde firma fc .Tisen .een niet geheel nie;' 10.000 ton voor den w en gulden beeft aangek®1' driemaal zoo groot als schip in. normale tijde" z acht. at voort de niet lever'n»e'' noodigdheden en OP - i winsten tot schulddejg S enii'. De Yokohama ®Pe nu bekend1, dtait zij van elk der beide ibaksleening tot delging van- Japan, wordt dus dw* verdeleinffsoorlog W *-u vordert" ie „Korr. Norden'' jen op de 5e oork„ laghebbendie krimgdn l men thans reeds, dat ee" verzekerd Is. en acht elijk, dat het totale d° g grooter zal Zijn d®". sleening opgebracht Een schandaal te Castricum. Wij lezen in „Het Rechte Spoor", orgaan van den Ned. R. K. Bond van Spoor-en Tramweg personeel „St. Raphael" pen 7en Augustus trof den rangeerder Duin te Castricum een ongeluk, waarbij hij het leven verloor. Nauwelijks een half ulir in dienst, werd Duin door tr. 620 aan gereden en nagenoeg gedood. Tot zoover is dit geval weliswaar zéér treurig, doch niet van bij zonderen aard; wij, spoorwegmannen, staan daaraan steeds bloot. Wat echter bij dit ongeval wel van zeer bijzonderen aard was, wat ieder van het personeel te Castricum tegen de borst stuitte was de allerschandelijkste behandeling, die de ongelukkige in zijn laatste uren nog van den 'stationschef moest ondervinden. Immers hij, de chef, gelastte, dat D. moest gebracht worden in.... het lampen- hok, een hok, van hoogstens 3M. bij i'/s jl waarin de stanken van lantaarns, lam pen, petroleum en vuile poetsdoeken als 't ware om den voorrang vechten, kortom, een hok, nog te vuil om er een beest in te zetten. Deze plaats werd door den chef goed genoeg geacht om D. z'n laatsten levenssnik te laten geven. Zeggen we te veel, als we deze behan deling schandelijk noemen? Wij kunnen moeilijk een woord vinden, scherp genoeg om de handelwijze van dezen chef te kwa- lificeeren. Daar, in dat vieze, vunzige hok moest de ongelukkige plusminus 2 uren in de hevigste pijnen doorbrengen. Op die vuile plaats vonden de op harde wijze beproefde ouders hun ongelukkig kind in zijn deerniswekkenden toestand. Maar wat we wel 't afschuwelijkste vin den, is, dat getroffene daar, in dat vieze, vuile, stinkende hok, de laatste H. Sacra menten moest ontvangen, Dat is beneden alle peil, dat is in een woord min 1 Waarom moest hier zoo gehandeld wor den? Was er dan op 't geheele station Castricum geen andere plaats, waar de on gelukkige kon worden gebracht? Kon de omgeving, waarin de ouders hun kind vonden, niet beter gekozen zijn, of moest hier met opzet de droefheid en smart nog vergroot worden? Was er ook geen gelegenheid geweest om D. over te brengen naar een ander lokaal, vóór dat zijn Ouders en Priester en Dokter hem een laatste be zoek brachten Of moet de oorzaak van dit alles gezocht worden in den bekenden papenhaat van den chef? Nog eens, we vinden de behandeling, welke D. in de laatste oogenblikken zijns levens van den chef genoot, in een woord afschuwelijk. We geven dezen meneer in overweging zijn haat tegen alles wat katho liek is, wat te doen luwen. Hij is de schuld, dat de indruk, dien Duin's ouders kregen, door de omgeving waar zij hun zoon von den, noodzakelijk hun smart moest ver- grooten en dat den ongelukkige op zoo'n onwaardige plaats de H. -Sacraipenten der Stervenden moesten worden toegediend. Deze chef bedenke wel, dat 't hem vol komen vrijstaat een eigen meening erop na te houden, maar dat 't getuigt van verre gaande benepenheid en gebrek aan wel levendheid anderer overtuiging zóó te kwet sen. Door zijne handelwijze heeft deze chej alle katholieken op afschuwelijke wijze be- leedigd en gehandeld in strijd met alle menschelijk gevoel. We hopen, dat de Directie der H.S.M dit heerschap eens aan zijn verstand zal brengen, hoe hij als chef zich in dergelijke gevallen te gedragen heeft. De „Liebesgaben"-sigaar van den humoristische 11 leant beke ken. De „Lustige Blatter'' heefteen prijs- vraag uitgeschreven voor de grappigste be naming van de „Liebesgaben"-sigaar. De soldaten aan het front stuurden de volgende namen in Gasaanval of Gaswolk. Vliegendood of Insectendooder. Blindganger Keukenmeid (wil altijd uitgaan Handgranaat (aansteken en weggooien). Petrus (Hij ging uit en weende bitter). Heideroosje (en de wilde knaap brak Schillers Glocke (der Mann muss hinaus...) Erlkönig erreichet den Hof mit Muhe i. und Not(O. d. S.) Aangehouden. Eergisteravond circa 9 uur werd de veehouder J. Kortland te Overdiemen (gemeente Diemen) gewaar schuwd, dat twee mannen op zijn erf rondzwierven. Hoewel eerst niets verdachts gevonden werd, bleek ten slotte dat twee personen zich verborgen hadden in een lading hooi, welke nog op den wagen lag, die een schuur ingereden was Een rijks veldwachter werd gewaarschuwd en met behulp van dezen, werden de beide onge vraagde logeergasten naar Diemerbrug ge transporteerd, waar de burgemeester met den gemeenteveldwachter hen reeds tege moet kwam. Tot 's nachts halfeen nam de burgemeester de beide jongemannen in ver hoor, die opgaven Hendriks en Visser te heeten, en 19 en 20 jaar oud te zijn. Hendriks, die het proces-verbaal onder- teekende met Giovannix, gaf voor te Nij megen te wonen; Visser verklaarde uit het Rijksopvoedingsgesticht te Alkmaar ontslagen te zijn. Beiden werden vastge houden en voorloopig in het arrestanten- 'okaal opgeborgen. In antwoord op de door burgemeester Bicker telegrafisch ge vraagde inlichtingen, seinde de Nijmeegsche politie vanochtend „Hendriks onbekend, Aangehoudene vermoedelijk Antonius Wil helmus Giovannix, geboren 17 Augustus 97 en ontvlucht verpleegde opvoedings gesticht Alkmaar". Een telefonisch gesprek met Alkmaar bracht aan het licht, dat men t> .ee" gevaarlijk persoon te doen had. Betreffende Willem Visser luidde de telegrafische inlichtingen uit Alkmaar, dat bet voorwaardelijk ontslag uit het gesticht ingetrokken was. In Amsterdam staat Vis ser bekend nog eenige diefstallen op zijn beekje te hebben. Beide aangehouden!n werden vanmiddag naar Amsterdam overgebracht, om eerst de politie alhier in de gelegenheid te- stel len vingerafdrukken te nemen (dit, in ver band met de talrijke inbraken, te Diemen en omstreken in den laatsten tijd) om ver volgens ter beschikking van den officier van justitie te worden gesteld. Een attentie van den H. Vader. De „Corriere d'Italia" maakt melding van een liefdevolle attentie, door den Paus aan eenige weesmeisjes bewezen, die uit Constantinopel naar Italië gevlucht zijn. Een aartsbisschop in boven-Italie had aan het Vaticaan eenige briefjes gezonden van genoemde weesjes, met het verzoek deze briefjes te doen toekomen aan de bloedverwanten van deze kleinen, welke nog te Constantinopel verbleven. Daar elke particuliere correspondentie verboden is, heeft de Paus van al de briefjes een uittreksel doen maken, dat in een of ficieel telegram is meegedeeld aan den delegatus apostolicus, opdat deze het nieuws aan de geadresseerden zou doorsturen. Dezen waren zeer verheugd iets van de kleinen te vernemen en konden op hun beurt door bemiddeling van de apostolische delegatie tijdingen aan de kinderen sturen. Wel uit te houden. Onder den titel „Daarbij kan men het uithouden", schrijft sarcastisch de Vorwarts van Berlijn: In deze tijden van levensmiddelen- schaarschte en hooge prijzen, die zeer groote kringen der bevolking tot de uiterste beperkingen, ja zelfs tot derving van het allernoodzakelijkste dwingen, is het zeker zeer verblijdend te weten, dat zekere krin gen nu nog even goed kunnen leven als vroeger. Het volgende ons toegezonden menu bewijst dit Bochumer Verein, 31 Augustus 1916. Kaviar Malóssol op ijs Bouillon van gevogelte Kalfsoesters, gegarneerd met verschil lende groenten. Kreeftenstaarten mét rijst Patrijzen met ganzenlever 1 Perziken a la Melba Maasschótel Mokka. Wij zijn ervan overtuigd, dat de hee- ren oorlogsleveranciers 11a het genot van deze goedé dingen vast besloten zijn, ook in het vervolg trouw en vastberaden „durchzuhalten 1" 'HANDELS- EN MARKTBERICHTEN. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 7 Sept. No. 567 f25000. Noi 10013 f1000. nicussecretariaat resp. de heer P. C. van Eijk Jr., Luttik Oudorp 85, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laat 160. K E R K L r J S T E N. -ALKMAAR; 8 Sept. Aangevoerd. 127 heet. Tarwe f21— f 22, haver f 13—f 14, bruine bo-o-ijen f 32—f 35, witte boon-emi f 40. kjnvij- zaadi f27, groene erwten f'32.25. ASSENDELFT, 8 Sept. Aangevoerd 500 -koppen boter f 1.27,1/2fl-40, 2200 kip- eieren per 100 f7f9.50, NOORDSCHARWQUDE, 7 Sept. Roode -koot f4—f6, idl buitenland1 f7—f 15.90, witte koot f6f9.40, idl buitenland f 16 f 33.90, gele kool f 10—f 12.20^ -id .bui tenland f 11f 15.60, bloemkool! f 14f 16.30 aanvoer53163 stuks. Wortelen f 6—f 6.80, groote muizen fl.60f 1.75, volgelingen f 1.30f 1.35, drielingen f 0.60—f 0.90. blau we f2.20—f 2-35. Nep f7,90—f8 90, drie lingen f4.60f4.80, uien f4.70f5.10. 8 Sept. Roode kool f3.10f6.25, idl. bui. tenilandl f7—f 18.10, witte kool f6—f 10.70, ïdi. buitenland- f 15f31, -gele kool f7 f 10, id1, buitenland f 10f 14v bloemkool f 16—f 16.10, aanvoer 47604 stuks. Worte len f5.60f6.70, wortelen los f 1.60—f 1.65, id'. buitenland f 3.10f 3.15. Muiizen f 1.70 f 1.75, voJigel. f 1.30—f 1,-45,, blauwe f2.25— f2.35, eigenheimers f 1.90—f 1.95. Gele nep f6—f6.90, drielingen f 4.10f 4.50, uien f4.70—f 4.90. BROEK OP LANGEND1IJK. Oditendimarkt 7 Sept.: 10300 st. bloem kool f 11—f 17.20, i-dl 2e so-o-rt f2.40—f3,30, 40800 st. roode koot f 3.70—f 7, idl b-uiten-1. f6.60—f 16.10, 14700 st. gele kool fS— f 12.60, id. buitenfcnd f 10f 16.20, 10310 st. witte f 6.50-f 9.10, -idl buitenland f 18 —f28, 2070 bos wortelen f5.10—f6.- JVliddagimarkt 7 Sept.: 177 zak aardappe len: Schots che muizen fl.60— f 1.65, ge wone f2.30, ronde f 2, 162 ibiaail uiien f4.80 f 5.20, 160 baat nep f ót.70—f 7.80, 70 baal wortelen fl.60f 1.75, id1, buitenland f2.95—f3.05, 2200 poind staboonen f6.10 —f8.50. RETRAITEN „St. Clemenshnls", te Noordwfjkerliouf. 1417 Heeren Vincentianen (Pater Dom.) f 6 2023 Heeren Vincentianen (Pater Dom.) f 6 2528 Mannen en Jongelingen (Pater Capucijn) f 4 30 Sept.3 Oct. Amsterd. Diamant, bew. vereeniging „St. Ignatius" (Pater Redempt.) f 4 58 Oct. Leden v., d. Haarlemsche Hanzebond (Pater Carmeliet) f 6 „De Thabor", te Rotterdadi. 25 Oct, Leden der Derde Orde der Paters Minderbroeders m, st. (Pater Franeise.) f 6 1619 Derde Ordelingen en andere deelneemsters def. st. (Pater Capuc.) f 10 29 Oct.1 Nov. Meisjes gewone stand. (Pater Carmeliet) f 4 N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- ALKMAAR. Parochie van dien H. Laurentius. Zo. de stille H.H. Missen te half 7, kwart voor 8 en 9 uur, half 11 PI. Hoogmis voor de Lev. Leden der/Broederschap v. O. L. Vr. v. Kevelaar. 1 en 3 uur Cat., 6 uur Broederschapslof van het H. en Onb. Hart v. Maria met predikatie, waarna Congregatie v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregatie der H, Maagd. Wo. 7 uur Lof ter eere v. d. H. Jozef. Do. 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacram. Vr. van 67 uur biechthooren voor onze jeugdige Communicanten. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. biechthooren van 46 en van half 7 tot 9 uur. Parochie van den H. Dominicus.. Na den middag te 2 uur Cat., te 3 uur Vespers, te 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en te half 7 voor de afd. jongelin gen der H. Fam. Ma.middag van 57 uur gelegenneid om te biechten. Di. Ie Di. der 15 Dinsdagen ter eere van St. Dominicus met vollen aflaat. Te 9 uur gez. D.. 's avonds te 7 uur Lof en oefening ter eere van St. Dominicus. Wo. te 9 uur H. Mis op het Kerkhof, 's avonds te 7 uur Congregatie. Do. feest van Kruisverheffing. Vr. en Za.avond te 7 uur Lof. Aan onze Roomsche Ouders! Tot u richten wij het dringend verzoek, te bevorderen dat uwe zonen trouw de Con gregatie bezoeken, en de te houden ónt- wikkelingsavonden, of lid der Congregatie worden. Wanneer de geestelijken naar best ver mogen de godsdienstige belangen uwer kin deren behartigen, is het dan niet uwe plicht hen daarbij te steunen De Directeur der Jongel. Congregatie. St. Joziefkerk, Zo. 2e Zo. der maand bijzonder toegewijd aan den Zoeten Naam Jezus, tevens Naam feest der Allerh. Maagd Maria, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, 10 uur de Hoog mis, half 7 Lof toet gebeden en gezangen ter eere van de zoete namen Jezus en Maria. Ma. van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof met gezangen ter eere van den H. Petrus Martelaar, Patroon der zieken. Di. Ie Di. der 15 Di. ter eere va'n den H. Vader Dominicus; zij, die 2 achtereen volgende Dinsdagen de godvruchtige oefe ningen bijwonen en op een dier 2 dagen Communiceeren, kunnen een vollen aflaat verdienen. Te half 5 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere van den H. Vader Dominicus. Wo. onder de H. Mis van half 8 algem. H. Communie voor de kinderen der leering van Pater van Bergen. Do. 7 uur Lof met gezangen ter eere van het Allerh. Sacrament. HEEMSKERK Zo. 7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 ver gadering Derde Orde en te half 7 H. Fam. Ma. en overige dagen de H.H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. Wo. Ie H. Mis te 6 uur. Voor de H. Mis H. Communie voor de pelgrims en te 9 uur gez. H. Mis en Veto Creator voor -Bruide gom en Bruid. Do.avond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars. Vr. te 12 uur komen de meisjes en Za. te 12 uur de jongens van de Donderd. en Vrijd. leering te biechten. Za.middag van 4 uur af gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Deze week Cat. als naar gewoonte be halve Wo. TUITJENHORN. Zo. 7 uur voor de Parochie, half 10 voor Jan Veldman, 2 uur Lof, daarna Cat. Ma. half 8 voor overl. familie van M. Strooper. Di. half 8 voor Jan Kossen. Wo. half 8 voor de vruchten der aarde. Do. half 8 voor een overl. familie. Vr. half 8 .voor Birgitta Ligthart hvr. van Jac.. Burger. Za. half 8 voor Simon Weel. KKORMER. St Maria Magdalen®. Zo. 6 uur II. Communie, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Vespers. Vr. half 4 biechthooren voor de kinderen, 'savorids 7 uur Lof. Za. van 35 en van 68 uur biechth. Verder alles gewoon. KROMMENIE Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis half 2 Cat., half 3 Vespers met Rozenh. en gebed des Pausen voor den vrede. Do.avond half 8 Lof met rozenhoedje en gebed des Pausen voor den Vrede. Za. half 8 gelezen maandstond voor Nico- laas de Boer, half 10 Huwelijksmis. Van 49 uur gel. om te biechten. CASTRICTJiMl Zo. de H. Mis te 7 uur. Om 10 uur de Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Vespers, daarna de H. Fam. Ma., Wo., Do. en Vr. de H.H. Missen te 7 en 8 uur en half 9. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur en half 9, Feestdag van Maria's Naam. Vr. Feestdag 7 Smarten van Maria. Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Van 48 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van Maria. LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Gat., 2 uur Vespers met Roz. voor den vrede, daarna H. Fam. afd. Vrouwen Wo. Lof ter eere v. h. H. Sacrament met roz. voor den vrede. Cat. naar gewoonte. WORMERVEER. Zo. de H.H. Missen te half 8 en te 10 11. 'sMiddags te kwart over 2 Cat.) en te 3 u. Vespers. Ma., Di. en Wo. te 8 uur de H Mis, Do. te 8 uur gez. maandstond voor Petrus Kee en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. en Za. te 8 uur de H. Mis en Za.avond van 46 en van 78 uur gelegenheid om te biechten. Gat. volgens gewoonte. ANNA-PAULQWNA Zo. 13en Zo. na Pinksteren, half 8 voor overl. fam. Kos, 10 uur voor de Parochie, daarna Grt., 3 uur Lof en Rozenkrans. Ma. half 8 tot zekere intentie. Di. half 8 voor Gornelis en Catha. Huiberts. Wo. half 8 tot zekere intentie. Do. half 8 voor Pieter en Arie Portegijs. Vr. half 8 voor P. Huiberts en Catharina Dekker, 7 uur Lof en pred. tot voorber. Aanbiddingsf. Za. 7 uur voor de geloovige zielen, half 8 voor Anna Preijde-Bos, geheelen dag biechthooren behalve van 124 uur. Zo. a.s. Aanbiddingsfeest. lederen dag 7 uur uitvaart der H, Com. Cat. naar gewoonte behalve Zaterdag. Zo. half 8 voor de Parochie, 10 uur tot zekere int. uit dankbaarheid, half 2 Gat., half 3 Vespers lied 53. Ma. 8 uur tot zekere intentie. Di. voor Joannes Groen, Wo. voor Catharina van den Bosch-Karhof. Do. voor Catharina Meijne. Vr. voor Joanna Maria Schoorl hvr. van Dirk Sinnige. Za. voor den Zeereerw. Heer Joannes Henr. Muller. Zo. half 8 voor de Parochie, 10 üur tot zekere intentie. Collecte voor de Sint Pie terspenning. Feest van de Wondteekenen van den H. Franciscus. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde. SCHAQEN. Zo. 7 uur voor C. Bakker, 10 uur voor. M. Dorbeck, A. M. Dorbeck en overl. ouders, half 12 Cat., 3 uur Vespers. In Kolhorn C. Schouten, wed. van J. Kee en overl. fam. en voor de Parochie. Ma. 8 uur gez. Jgt. voor W. Plukker. Di. half 10 gez. Huwelijksmis (G. Kolk man en V. G. Castricum). Wo. 8 uur voor M. de Moel-Winnubst. Do. 8 uur ter eere van het H. Hart tot eerherstel, 7 uur Lof. Vr. Zeven smarten van de H. Maria, 8 u. voor overl. fam. Keet-Timmermans. Za. 8 uur voor J. M. Koelman, C. Kruijer en overl. fam., 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zo. 7 uur voor H. Brügemann, 10 uur voor J. Mul (Lod. ver.). In KolhornLeden Broed. Ged. Aanb. en voor de Porochie. ASSENDELET. Zo. 7 uur Jgt. voor Aafje de Jong hvr. van Corn. Way, 10 uur voor de Parochie. Ma. 7 uur voor Margaretha v. Yperen, kwart over 8 voor Piet Kerssens lid O. L. Vr. ter Nood. Di. 7 uur voor Joh. Bergfeld en echfge- noote, kwart over 8 voor Nic. Jbz. Kerssens. Wo. 7 uur v. Nic. Al en Cornelia Kroon, kwart over 8 voor Dieuwertje Gaal, wed. van Nic. Kramer en voor O. L. V. t. Nood. Do. 7 uur voor J. J. Ez. Kramer. 8 uur Jgt. voor Corn. Poel en hvr. Anna Jak. Vr. 7 uur voor Corn. Jak en overl. fam. kwart over 8 voor de overl. armen dezer Parochie. Za. 7 uur voor Nic. Kramer en echtge- noote en Jacob Kramer, kwart over 8 voor Z.Ew. Pastoor Ahout. Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 uur Jgt. voor Hillegonda en Johanna Vrouwe. HEILQ. Zo. onder het Octaaf van Maria-Geboorte, 7 uur Vroegmis voor de Gemeente met onderrichting, half 10 Hoogmis voor Joanna Groot w. o. predikatie, half 2 Gat., half 3 oef. v. d. H. Kruisw. waarna vereering der reliquie v. h. H. Kruis, half 7 Lof t. e. v. O. L. Vrouw ter Nood met gebed voor den vrede. Van Ma. tot en met Za. de H.H. Missen te half 8 en half 9. Op gewone dagen Cat. Di. Maria's Naamfeest. Wo. half 8 voor Joannes en Simon Kabel, half 9 voor een overledene familie. Do. Jaarf. van Kruisverheffing. Vr. gedachtenis der 7 smarten van Maria, half -8 voor overledene ouders, half 9 voor Joannes Kraakman: Za.middag van 4 uur af g. 0. te biechten, half 7 Marialof. BediendWed. Petrus Hoogland geb. Catha. Tuin en Petrus Kops. OverledenWed. Joannes Pepping geb. Geertje Kleef. Zo. a.s. groote Heilosche processie naar de Kapel, te 2 uur n.m. voor den vrede. Kapel v.. D. L. Vr. ter Nood. Zo. bedevaart te voet van Uitgeest, 11 u. H. Mis met pred., i. d. groote bedevaartskerk, half 2 Lof en processie met het H. S. over het genadeoord. Di. 2e Leidsche per extra-trein. H. Mis, Lof en Procceesie met Iieilosche zangers. Wo. Rotterdam en Heemskerk. 9 uur PI. Hoogmis in de bedevaartkerk, voor Heems kerk, preek in de genadekapel, half 1 Kruis weg, 3 uur PI. Lof in de bedevaartskerk, Processie en Te Deum, Klokgelui bij aan komst en vertrek. 10 uur aankomst van de Rotterdamsche, klokgelui bij aankomst en vertrek, PI. H. Mis en PI. Lof in de Bedevaartskerk, processie methet Allerheiligste, Kruisweg over, het genadeoord, Heilosche zangers en misdienaars. Do. Processie uit Egmond aan Zee en van de Rijnlandsche. Oefeningen in de Kapel, H. Mis. in de bedevaartskerk, Lof en Pro cessie met het Allerheiligste. Kruiswegoefe- oefening over het genadeoord voor Egmond. 8.30 uur PI. H. Mis in de bedevaartkerk, Processie met het Allerheiligste, Kruisweg oefening voor Rotterdam met Heilosche zangers en misdienaars. UITGEEST. Zo. de H. Missen te 7 -en. 10 uur de Hoogmis; 11/2 uur Catechismus-, 21/2 uur Vespers, 7 uur Lof. 1 lm deze week eiken avond! 7 uur Lof. Ma. em volgende dagen de HL Missen te 71/2 em 81/2 uur. Di. 9 uur voor bruidegom en bruid. Do. Feestdag van Kruisverheffing, 8V2 uur gezongen H. Mis. Vr. Feest der 7 Smarten der Hl Maagd. Za.middag 4 „uiur Biechthooren. OBiDAM. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis. U/4 uur Catechismus, 2i/2 uur Vespers met gebeden voor 'den vrede. Do. 6—8 uur biechthooren. Tijdens de werkzaamheden in de kerk uitreiking van de H. Communie vóór en onder de H. Mis gelegenheid om te biech ten dagelijksch vóór en na de H. Mis, Za.nam. 35 en van 68 uur. B'EEMSTER. Zo. H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Na de Hoogmis Cat., 2 uur Vespers. In de week Cat. naar gewoonte. H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Di. Feest van den H. Naam Maria. Vr. Feest van Kruisverheffing. Za. Feest der Zeven Smarten, van 34 en van 68 uur gel. om te biechten. EGMONDi-BiINNEN. Parochie SE Adalhertusi Zo. 13en Zo. na Pinksteren, half 8 Vroeg mis voor de Parochie, 10 uur Hoogmis voor Joannes Beukers, 1 uur Cat., 2 uur Vespers met rozenh. Ma. 7 uur voor Nicolaas v. d. Meij, half 9 voor Hendrik de Waard en echtg, Di. 7 uur voor Jfaanna Pronk, half 9 voor Zeereerw. Heer W. Janmaat. Wo. 7 uur voor Jacob Mulder en Franc, Boendermaker en Joanna Bakker, 9 uur gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid, half 2 be gint de recollectie-oefeningen. Do. 7 uur voor Catha. Levering-Scholten, half 9 voor Piet van Dam, 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vr. 7 uur voor Cornells Zuurbier, half 9 voor Petrus Laurentius en Petrus de Waard. Za. 7 uur voor de geloovige zielen, half 9 voor overl. fam. Leek. Cat. en biechthooren naar gewoonte. ADVERiTENTIËN. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder weduwe van Teodorus Kroon. Namens de Familie H. G. KROON—Klaver en Kinderen. Venray, Zwart Water, 5 Sept. 1916. DANKBETUIGING. Bij deze brengen wij ondergeteekenden onzen hartelijken dank voor de hulp, welke we mochten ondervinden bij den brand, welk ongeluk ons Zaterdag j.l. trof; in het bijzonder veen woord van dank aan onze buren, alsmede aan het bestuur van de brandweer en hare ledenin een woord aan allen, die mij op een of andere wijze trouw ter zijde hebben gestaan. J. BORST en Echtgenoote Ursem, September 1916. UIT DE H1AND TE KOOPl: Een HUIS met kapberg en loods, en onge veer vijftig snees best BOUWLAND, zeer geschikt voor bloembollen, te Waarland. Te bevragen bij F. POTVEER, te Heer- hugowaard, onder letter B. bedragen op eerste hypotheek beschik baar op huizen en landerijen, bij de make'aars APPEL MATTHIJSEN, Oudegracht 146, Alkmaar. 'sDam. ten 8 ure, Concertzaal, CASTRICUM. Castricum, 8 Sept. 1916. 's middags 2 uur (zomertijd), (HANDICAP), onder den man, onder het reglement der N. H. en R.-ver., om prijzen van Lengte der baan 300 M. Loting 1 uur. Aangifte tot 13 September bij den Secretaris, den heer H SLIKKER Cz. HET BESTUUR. van perceelen landerijtn en zaken be lasten zich de makelaars APPEL MATTHIJSEN,Oudegracht 146, Alkmaar i

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 7