t t 9 Uur Winkelsluiting, GESLOTEN zijn. Laat thans Nortonvelloi slaan. krommenie C. A. VAN LEERSUM Jacoba Lieltlng, Catharina Bos, GESLOTEN A. SLEUTEL, DirkshorD afgeschaft. De nachtploeg zal voortaan 2a- terdlagsnachts te kwart voor twaalven naar huis gaan. terwijl de dagploeg reeds 's mid dags te half vijf eindigt. Het is te hopen, dat die andere Zaansche fabrikanten dit goede voorbeeld zullen vodgen. HEEMSKERK. .Woensdagmiddag is het 7-jarig knaapje van den heer T., 1 eeraar Ml O. te Amster dam, door een voertuig overreden en 'ter stond gedood. ENKHUIZEN. Uitslag schoonrijderijl: le prijs f40, J. P. Kraakman te Akersloot; 2e pr. f30 J. Sroomer te Ouctorp; 3e pr. f20, J. de Git te N.-Scharwoude; 4e pr. f 10, J. Bieets te O.-Blokker. Prijs voor het schoonste geheel f25, HL Zijp.Jz. teTwisk. i SCHAGE1N. 'Rijkslandbouwschiool. Bij het op 28 Sept. j.L gehouden toe latingsexamen voor de eerste klasse slaag den: G. Beers Cz. te Winkel; J, Blokker te Nieuwe Niedorp; Bl Engel te Kolhorn; J. IJ. Kaper te Kolhorn; W. Kuiper te Harehkarspel; J. Saai te Nieuwe Niedorp; J. C Wolfman te Waardpolder; J. de Wolf te Texel. Pi Zweed' te Bleemster; en als leerlinfg voor d'e lessen in Zroi- velbereidinjg: HL Oosterveen te Warmen huizen. Voor het op 25 en 26 Sept. j.L gehouden overgangsexamen van de eerste naar de tweede klasse slaaglden: HL Bóssert te ABonaar en W, Kaan te Anna Paulowna. Ned. R. KL Volksbond. Na opening werd het Bondslied gezongen en volgde lezing en goedkeuring der notulen. De rekening en verantwoording der Com missie „Hulp i n nood'' werd goedgekeurd en gaf aan een saldo van f26.48y2. Uit gaven waren dit jaar niet voorgekomen. In de vragenbus was ingekomen een mededeeling betreffende een Cursus in ge- loofsverdediging of over de politieke par tijen. welke bif genoegzame deelname zal gehouden worden en geleid door dien Gees telijken Adviseur. Alie aanwezigen spraken zich voor de oprichting uit. ■Door het bestuur was de begrooting vastgesteld ais volgt: saldo in kas f 76.76i/2. ontvangsten f 2Q4.16y2, vermoedelijk saldo f 100.161/2. De aftredende bestuursleden, de heeren Bleeker. Stam1 en .Voorman, werden alle herkozen. Na de rondvraag, die weinig opleverde, deelde de Voorzitter het verzoek van de Zangvereeniging mede, tot het aanschaf fen van een piano. De Voorzitter sprak, mede namens het Bestuur, den wensch uit. dat men zich voor dezen tijd wel zou intoomen en dat het Btestuur met de Zang vereeniging samen de onkosten van huur zou willen dragen. Daarmee ging de ver gadering accoord. Hierna volgde sluiting. Politie. Gevonden een portemonnaie, injh. eenig geldt Inlichtingen ter Gem.- secretarie. ASSENDELFT. Raadsvergadering. Aanwezige alle leden. Na opening en notulen ingekomen stukken. 1. a. Van het gesticht Duin en Bosch een declaratie wegens duurietoe- slag van verpleging gedurende het 2e kw., bedragende f6.43; b. van den ZEw. Pas toor als Voorz. van het R.K. Kerkbestuur, berichtende, dat dit bestuur genoegen neemt met het aanbod van f 2500 voor den grond, die aan den openbaren weg wordt afge staan; c. van den Commissaris der Ko ningin. inhoudende de jjiededeeliing, dat het den Minister gewenscht voorkomt om bij eventueele demobilisatie ter voorko ming van wanorde alle gelegenheden voor drankgebruik te Sluiten. Besloten wordt te berichten, dat de Raad ter geiegenertijd eenige bepalingen daaromtrent zal voor stellen; d. van het Bestuur van den droog- gemaakten Veenpolder, met een uitnoodi- ging tot samenspreking met B. en W. over eenige wijziging in het thans bestaande contract tot bemaling van dien polder met het G. E. BL Door B. era Wi zal zoo'n samenspreking worden gehouden en de uit slag daarvan zal den Raad worden mee gedeeld e. van het onderwijzend' perso neel dezer gemeente, behelzende het ver zoek om Verhooging van het aanvang- salaris eni verkorting der termijnen voor de periodieke verhoogingen. Wjordt besloten dat verzoek te behandelen tegelijk met de gemeentebegrooting. 2. x Komen in be handeling eenige ingediende reclames tegen den aanslag in den HL O. Na eenigem tijd in comité te hebben vergaderd, wördi besloten den 'aanslag van J. P. de Klerk Van f27.50 te brengen op f21.15; van 'Hl AL IJff Van f43.04 op f30.72; van Bl Premsela van f 190.50 op f 112.32; van Hl Huigen Van f4.20 op fl,58; van A. V» dl Laan van f 60.06 op f43.84; van J. Kwanfes werd teruggebracht op f 94.86; van C. Frank en J. Kramer werden ge handhaafd op resp. f 50.22 en f 94.86. 3. Wordt besloten om1 d'e vergoeding voor de leden van het distributiebureau voorloo- pig Vast te stellen op f 10 per miand per persoon. 4. Voorz. deelt mede, dat door Ged. Staten machtiging is verleend tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling met de Zaansche gemeenten in zake de stichting van de Centrale Ambachtsschool in de Zaanstreek, lm ver band hiermede wordt na eenige discussie, Waaruit blijkt, dat dit ambdchtsonderwijs ook wel door jongens uit deze gemeente zal worden genoten, besloten met algem. stemmen de overeenkomst miet de Zaansche gemeenten aan te gaan. Het ontwerp ge meentelijk raadsbesluit en de statuiten wor den goedgekeurd. In verband hiermede i wordt overgegaan tot de benoeming van een lid van den Raad van Commissarissen der school. Benoemd wordt de Burgemees ter. 5. Wordt op voorstel van GedL St. besloten het salaris van den Burgemeester van f 1350 op f 1400 fcn het salaris van dien Secretaris yan f925 op f975 te bren gen. R en W. zullen namens den Raad aan Gedi berichten, dat, daar de gem.- ontvanger nog slechts 2 maanden in func tie is d'e Rjpd' ^jerhalve dien tijd nog niet gekomen acht om in diens jaarwedde ver andering te brengen. 6. Wordt aangebo den de ontwerp-begrooting der gemeente voor den dienst 1917; de Hl Omslag be draagt f 3000 meer dan die van 1916. 7. De heer G. i/ff Jbz. geeft in over weging van de verordening op 'den H. O. tevens te wijzigen de tegenwoordige rege ling der kinderaftrek. Wordt besloten deze zaak te behandelen tegelijk met de be grooting. 8. Wordt voorgelezen een verzoek van J. Crok. om uitbreiding der straatverlich ting langs den Veenpolderdijfc tot aan zijn boerderij. Wordt besloten om 'hierop het adlvies van den Directeur van het G.E.B. te vragen. Hierna volgt sluiting. BURGERLIJKE STAND. SCHAGEN. Van 22—29 Sept. Geboren: Jan Dirk, z. v. Dirk van der Meulen en Sijfce Dijkstra. WORMERVEER. Van 22—29 Sept Geboren: Jan, z. v. J. Bfujjn en I. Klopper. Ondertrouwd: J. V. Velthuis, en A. G Teuthof. A. Dekker (van Sneek) en A. E. Voster, Overleden: Pieternella Jacoba, 8 weken, dl v. J. Steur en Pl Kloote (wonende te Haamstede). Levenloos aangegeven een zoon van J. Kroes en A. J. Bruajn. ASSEN DELFT, Van 22—29 Sept. Geboren: Maria, d. v. Martinus Winter en Martha Maria Eligge. Cornelia, d. v. Arend de Boer en Wilhelmina Volger. Gehuwd1: Wiegert Kleijn en Engeltje van 't Veer. KERKNIEUWS. UITVAART PASTOOR R. A'. WUA LENiBPRGL Donderdag had te Weesp de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den Zeereerw. heer F. A. Willenborg, pastoor aldaar. Nadat Woensdagavond zooals „de Tijd" meldt in de met talrijke geloovigen gevulde parochiekerk de Metten der over ledenen waren gezongen, werd dezen mor gen na de Lauden de plechtige Uitvaart mis opgedragen door den Zeereerw. heer L. J. Willenborg, pastoor der nieuw opge richte parochie te Bloemendaal. Op uitdrukkelijk verlangen van den over ledene werd geen lijkrede gehouden, maar een rozenhoedje gebeden voor deu ontslapen herder, die uitmuntte door een bijzondere godsvrucht jegens het Allerh. Sacrament, en ondanks zijn langdurige zwakke gezond heid steeds met groote zorg gewaakt heeft over de hem toevertrouwde geloovigen. De begrafenisplechtigheden op het kerk hof werden verricht door den Zeereerw. heer A. D. Timans, deken en pastoor te Ouderkerk a/d. Amstel. Onder de talrijke schaar van priesters, die hunne deelnemende belangstelling aan den dag legden, merkten wij o.a. op de hoogeerw. heeren Mgr M. van Zanten, van Amsterdam, Mgr. P. Thier, van Rotterdam plebaan H. F. J. Rikmenspoel van Haar lem enz. GEMENGD NIEUWS. Het geslacht Ter Spill, Een le zer schrijft aan de „Ned": Dezer dagen deed ik als diaken der Ne- der-Duitsch Hervormde Gemeente mijn ge wone jaarlijksche rondgang in de wijk mij toebedeeld om de Winterinschrijving in ontvangst te nemen. Hierbij helpen mij twee weesjongens, ieder gewapend meteen collectebus. Toen op onzen rondgang een der jon gens aan een woning had aangebeld en opengedaan was door den bewoner, zeide hij zooals overal„Mijnheer, Winterinschrij ving voor de Neder-Duisch Hervormde Diaconie. Zoodra had echter de jongen zijn aankondiging niet uitgesproken, of de man barst in verontwaardiging uit en zegt: „Bah, ik moet niets van de Duitschers hebben, ga maar gauw weg" En of ik de man al aan het verstand trachtte te brengen dat wij Nederlanders waren en dat het voor onze armen en weezen was. het hielp niet hij moest niets van de Duitschers hebben en dus hadden de Duitschers ook niets van hem te wachten. Een Rekenkamer-blunder. Naar de „West" verneemt, heeft de Rekenkamer gevraagd, hoe het komt dat het garnizoen (te Paramaribo) zooveel kousebanden ver slijt. Tot haar bevreemding zag de Reken kamer, dat telkens kousebanden werden gekocht bij kilogrammen tegelijk! Arme, ijverige Rekenkamer! Een lijstje van Surinaamsche groentesoorten zou u dien kousebanden-blunder hebben kunnen besparen! D u i d e lij k. Op een groote buitenplaats in Zuid-Holland heeft het publiek vrije wandeling op vertoon van een toegangsbe wijs, verkrijgbaar bij den tuinbaas. Tegen het einde van den zomer waren de gedrukte toegangskaarten op, doch de tuinbaas was zoo welwillend eigenhandig een bewijsje te schrijven, van den volgen den inhoud: „permisie om te wandele honden fletse kinderwagens worde niet toegelaten en kindere zonder geleiden." Nog zoo een. Een fietsfirma ver huist en voegt bij de vermelding van haar nieuwe adres daaraan toe: „ter voorkoming abuizen in bezorging van brieven bij filiaal op rijwielbanden alhier." (Hdbl.) Een lange slaap. Een merkwaardig geval heeft zich te Calais voorgedaan. Een vijf en dertigjarige vrouw, die zich bijzon der had opgewonden over verscheidene ontploffingen, veroorzaakt dop* yliegerbom- men, viel plotseling in een diepen slaap, die vijf en veertig dagen duurde. De vrouw is 'gedurende dezen slaap kunstmatig ge voed en schijnt thans weer heelemaal in orde te zijn. MTS G EB ED EN. (Deze lijst is samengesteld volgens den Kalender van het Bisdom Haarlem.) ZONDAG i Oct. H. Bavo, Patroon der Kathedr. Kerk. (Holl. feesteigen, i Oct.) 2e collecte en laatste' Evangeliè van den ióen Zondag na Pinksteren. MAANDAG. 2 Oct. Feest der H.H. Engelbewaarders, (Eigen der Heiligen 2 Oct.) Credo. 2e collecte: van het Ocaaf, van Sint Bavo (als op den feestdag.) DINSDAG 3 Oct. De H.H. Gebroeders Ewald. Mis: „Sapientiam" (van meerdere H.H. Martelaars). 2e collecte: van het Octaaf van Sint Bavo. WOENSDAG. 4 Oct. H. Franciscus, Belijder (Eigen der Heiligen 4 Oct.) 2e collecte: van het Octaaf van Sint Bavo. DONDERDAG. 5 Oct. Van het Octaaf van Sint Bavo. (Mis als op den feestdag) 2e collecte: van den Heiligen Placidus en Gez. (Eigen der Heiligen 5 Oct.) 3 collecte van den „Concede" 64. VRIJDAG. 6 Oct. H. Bruno, Belijder (Eigen der Heiligen 6 Oct.) 2e collecte van het Octaaf van Sint Bavo. ZATERDAG. 7 Oct. Feest van den Allerh. Rozenkrans, (zie iste Zondag van Oct. Eigen der Heiligen.) 2e collectevan den H. Marcus. (Eigen der Heiligen, 7 Oct.) 3e collecte: van den H. Sergius, en Gez. (Eigen der Heiligen.) Praefatie van de H. Maagd. ZONDAG. 8 Oct. 17e Zondag na Pink steren (Tijdeigen), 2e collecte: van den Octaafdag van Sint Bavo. 3e collecte: van de H. Birgitta (Eigen der Heiligen 8 Oct.) N.B In alle Missen de gebeden, collecte, stilgebed, PostcommunioJ uit de Mis „Voor den Vrede". RETRAITEN. „De Thabor", te Rotterdam. 1619 Oct. Derde Ordelingen en andere deelneemsters def. st. (Pater Capuc.) f10 68 Nov. Derde Ordelingen en andere deelneemsters m. st. (Pater Capuc.) f 6 1316 Derde Ordelingen en andere deelneemsters gew. st. (Pater Capuc.) f 4 N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicus; secretariaat resp. de heer P. C. van Eijk Jr., Luttik Oudorp 85, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laai 160. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. Parochie van den HL Laurentius. Heden beginnen de H.H. Missen weer op den Amsterdamschen tijd. Zo. Feestdag van 0. L. Vr. v. d. Allerh. Rozenkrans, te half 7 kwart voor 8 en 9 u. de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, te 1 en 3 uur Cat., 6 uur pl. Lof met pre- dicatie en Octobermaandgebeden, waarna Congregatie v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregatie der H. Maagd, ook voor allen toegankelijk. Verder eiken avond 7 uur Lof met de Octobermaand-gebeden. Vr. moeten alle kinderen komen biechten, die wél de le H. Communie gedaan hebben, maar nog niet plechtig zijn aangenomen n.l. te 5 uur de meisjes en te 6 uur de jongens voor wie Za. onder de H. Mis van 7 uur de algemeene H. Commuie. Za. 4 uur moeten de meisjes komen biechten, die in 1915 plechtig zijn aange nomen. N.B. De biechtelingen moeten hunbiecht- kaart aan den biechtvader ter hand stellen. Parochie van dien HL Dominicus, Heden Hoogfeest van O. L. Vr. van den H. Rozenkrans met vollen aflaat voor een ieder 'die na biecht en Communie telken male deze kerk zal bezoeken en bidden tot intentie van Z. H. Genoemde aflaten zijn te verdienen vanaf Za.namiddag tot Zo.avond 12 uur. Na den solemneele D. Pauselijken zegen voor de leden der Derde Orde. Ten 3 ure Vespers en ten 7 ure Solemneel Lof, feestpredicatie door Z.Eerw. Pater Schaab uit het klooster te Huissen en plechtige pro cessie. Ma.avond van 57 uur gelegenheid om te biechten, ten 7 uur Lofzangen en Rozen hoedje. Di. 4e der 15 Dinsdaagsche devotie, ter eere van St. Dominicus, 8 uur uitvaart voor Gerardus Knuist als lid der Mannencongreg. Te 9 uur gez. maandstond v. d. H. Anton van Daalhof, 's avonds te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd met toespraak, te half 5 ver gadering van de leden der Derde Orde. Wo.avond 7 uur Congregatie. Do. 8 uur maandstond voor Henricus Raves. Ten 9 ure gez. maandstond voor Albertus Scholte, 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Van 57 uur gel. om te biechten. Vr. 1ste der maand, te 9 uur gez. Dienst, 's avonds te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd en toespraak. Za.avond te 7 uur Lofgezangen en Rozen hoedje. St Jozefkerk, Zo. Hoogfeest der Koningin van den Allerh.' Rozenkrans, volle aflaat, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, 10 uur Pl. Hoogmis, half 1 repititie voor de bruidjes, half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin van den Allerh. Rozenkrans. Ma. half 8 maandstond voor Johanna Wgte geb. Commandeur, van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. Di. 4e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, zij die 2 achter eenvolgende Dinsdagen de godvruchtige oefeningen bijwonen op een dier 2 dagen Communieeeren kunnen een vollen aflaat verdienen. Te half 8 gelegenheid om te biechten voor kinderen, 7 uur Lof met gebeden en ge zangen ter eere van den H. Vader Domicieus. Wo. Feest van den H. Vader Franciscus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen, die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Do. half 10 Veni Creator en gez. Huwe lijksmis, van 57 uur gel. om te biechten. Vr. le Vr. der maand, bijzonder toegewijd aan het Goddelijk Hart van Jezus, half 8 gez. H. Mis met uitstelling van het Allerh. Za. le Za. der maand, volle aflaat vcor' allen die de H. Communie ontvangen en hunne intentiën opdragen als een eerherstel voor al de beleedigingen die Maria's naam en het voorrecht der Onb. Ontvangenis wor den aangedaan. Gedurende de maand October eiken avond in de week te 7 uur Lof, rozenhoedje en gezangen. DBDAJVL Zo. 71/2 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, I.3/4 uur Catechismus, 2//2 uur Vespers met Rozenkrans. Do. van 56 uur biechthooren. Vr. le Vr. der maand, gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart van Jezus. Gedurende de Octobermaand op de ge wone werkdagen de H. Mis te kwart voor 8. Tijdens de .werkzaamheden in de kerk uitreiking van de H. Communie vóór en onder de H. Mis gelegenheid om te biech ten dagelijksch vóór en na de H. Mis, Za.nam. 35 en van 68 uur. Zo. half 7 Communieuitreiking, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Cat.,3u. Lof met voorgeschreven gebeden. Ma. eiken avond Lof met voorgeschreven gebeden. Do. 6 uur biechthooren. Vr. half 9 gez. H. Mis tor eere van het H. Hart. Za. van 49 uur biechthooren. HEEMSKERK. Zo. 7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Vespers half 7 H. Familie. - Ma. en overige dagen de H.H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. Do. de H.H. Missen te 7 uur eh kwart voor 8 en te 9 uur gez. H. Mis van Requiem, 's middags van 5 uur af gelegenh. om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars. Vr. te 7 uur gez. H. Mis ter eere van het Godd. Hart en 's avonds te 7 uur Lof met Eereboete. Te 12 uur komende meisjes en Za. te 12 uur de jongens van de Do. en Vr. leering te biechten. Za.middag van 4 uur af gelegenh. om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Deze week Cat. als naar gewoonte. ANNA-BAULQWNA. Zo. 16e Zo. na Pinksteren, half 8 voor lev. en overl. leden' v. d. levenden Rozen krans, 10 uur voor de Parochie, daarna Cat., half 3 lof en Rozenkrans. Ma. geen H. Mis. Elders zekere intentie. Di. half 8 voor Pieter en Arie Portegijs. Wo. half 8 voor Pieter Huiberts en Catha. Dekker. Do. half 8 voor Pieter Huiberts en Catha. Dekker. Vr. half 8 gez. H. Mis voor overl. fam. Bijvoet en Heddes, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. half 8 voor Anna Preijde-Bos. Van 58 uur biechthooren, 7 uur Lof en Rozen krans. lederen dag 7 uur uitr. H. Communie. Na de H. Mis het rozenkransgebed enz. Cat. naar gewoonte. EGMOND-BINNEN. Parochie St, Adalbertus, Zo. feestdag van O. L. Vr. v. d. Allerh. Rozenkrans te verdienen volle aflaat, half 8 vroegmis voor de Parochie, 10 uur Plechtige Hoogmis voor de lev. leden v. d. Rozen krans-broederschap, 1 uur Cat., 2 uur Pl. Marialof met voorgeschreven gebeden. Ma. 7 uur voor overl. fam. Leek, half 9 voor Piet van Dam. Di. 7 uur voor overl. ouders en voor Adriana Koning-Apeldoorn, half 9 voor Petrus Pepping en hvn. Coma. Mooij. Feest van St. Franciscus, om 7 uur gez. H. Mis voor Jacoba Cornelisse-van -Dijk en Joanna Corneliss, half 9 voor Petrus Laurentius en Petrus de Waard. Do. 7 uur voor Grietje Boendermaker- Kabel, half 9 voor Marga. Groot-Kraakman. Vr. le Vrijdag der maand, 7 uur llitanie van het H. Hart en gez. Mis voor ev. en overl. leden van het genootschap kwart voor 8 voor Catharina Levering- Scholten half 2 voor Leonardus Hendriks. Za. 7 uur voor Jan v. d. Meij en Aafje v. d. Meij-Kool, half 8 voor de gel. zielen, half 9 voor overl. fam. Leek. Ma., Wo. en Za. na de Mis van 7 uur de voorgeschreven gebeden. Di., Do. en Vr.avond de voorgeschreven gebeden in het Lof om half 7. Vr., Za. en Zo. a.s. oefeningen voor de Derde Orde door een Eerw. Pater Francis caan, Cat. en biechthooren naar gewoonte. iGASTEJGUiMi. Zo. en 10 uur de Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Lof ter eere van Maria, daarna Con gregate van Maria. Ma. en Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur en half 9. Wo. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. Do. de H.H. Missen le 7 en 8 uur, half 9 huwelijksmis. Vr. 6 uur bij de eerw. Zusters, 7 uur gez. voor de leden H. Hart, 8 uur H. Mis, half 7 Lof met een herstel. Za. de H.H. Missen te 7 én 8 uur, van 4—8 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van Maria. OMMEN. Zo. half 8 stille H- Mis, 10 uur Hoogmis kwart over 1 Cat., 2 uur Lof ter eere van Maria met roz. en gebeden, daarna H. Fam. afd. mannen. Vr* half 8 oef. van eerherstel en gez. H Mis, 7 uur Lof H. Hart. Cat. naar gewoonte. ADVERTENTIE N. Den sden October a.s. hopen wij den dag te herdenken, waarop de i Heer gedurende vijftig jaar met de meeste 1 trouw en eerlijkheid bij onze firma 1 werkzaam was. Firma TH. KRAAKMAN Zn. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader PIcfcp Groen, in den ouderdom van 71 jaren. Tevens betuigen wij bij deze onzen hartelijken en welgemeenden dank aan de Eerw. Heeren Geestelijken der parochie 't Veld,' voor den troost- vollen bijstand zoo ruimschoots on dervonden, alsmede aan den ZeerGel. Heer Dr. Groenhart voor de hulp, vol ijver en moeite tijdens de onge steldheid bewezen, bovendien aan het Bestuur van den polder Waarland, voor den financieelen steun en ten slotte aan familieleden, buren en kennissen en allen, die hunne hulp en bewijzen van deelname betoonden. Uit aller naam, Wed. P. GROEN—Hoedjes, Kinderen en kleinkinderen. Waarland,Harenkarspel, 27 Sept. 1916 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster Echtgenoote van SIMON JONG, voorzien van de li.H. Sacramenten, in den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaar, nalatende een kindje van 7 weken. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zuster Jn. LIEFTING. S. LIEFTING—Kraakman Egmondbinnen, 27 Sept. 1916. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten mijn innig geliefde Moeder wed. van CORNELIS MUL, in den ouderdom van 70 jaren en 6 maanden. Hare diepbedroefde dochter M. MUL en verloofde. Zuid-Scharwoude, 25 Sept. 1916. Ondergeteekenden berichten hiermede hunne clientèle dat vanaf a.s. Maandaf 2 October hunne zaken des na 9 uur zullen zijn, uitgezonderd des Zaterdags voor feestdagen'en 14 dagen voor P' Nicolaas. Fl. v. d. VAART, Verdr.'Oori Firma Wed. B DE WIJS en Zn., R. DE GROOT,de Toko", Ondergeteekenden mat® bekend, dat hunne zat® vanaf fflsandag 2 October, uitgezet- derd Zaterdags, om negss nar Wed. M. F. BEÜDEKEK, Hofple®- L. ELZAS, Achterstraat ANT. SCHELLINGEN Th. SCHOUTEN, Vooraf' J. BIERMAN, Liodenlaan JOCH WEIJLING, Voorop Aanbevelend, ln NORTONWELLEN, aanleg BRON- en LUCHTGAS^ De ondergeteekendie beveelt óch aan tot biet matten en repareer* alle soorten stoelen^ KAN Spanjaardstraat 17, 1 PRIE^

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6