oiplaats, DERDE BLAD. il Weiland, Verkooping DEWfND. AT. C. KROON, erenwoning lOUILilD in UDE Verkooping llantsoog, Zaterdag 30 Sept. 1916. No. 113 Hl «TUD 1UI raillll TIID. 1 te Zuid-Scharwoude, Woensdag 11 Oe- namiddags 1 uur, in BRUIN te Zijdewind, open ierkelder, erf, bouw- in den Schagerwaard, sloot, gemeente Haren- e C nos 225,233,235, 3, 569, 226, 623, 628, ten groot 13 hectaren centiaren, in huur bij 'z, behalve no 623; n in diverse perceelen ën. sn, uitgenomen No. 623, raarden met Kerstmis ïwen mat toehehooren 917. No. 623 groot is tot Kerstmis 1918 C Trompetter tegen ir. van den heer N. KOOIJ 1-Schar woude. n het vorige, kadaster 232, groot 2 h. 8 a. 40 c, ster sectie C, no. 627, .a 40c en632,kade, den he9r DORBECK zijn gunstig gelegen en or koolbouw. ctober 1916 bij opbod 13 October 1916 bij ie en toewijzing, beide Idags 10 uur, in ket heer P. RUIS, aan Zijpe, van: •woning met Erf en vruchtbaar WEILA^'' en gelegen aan den k Zijperdijk, tezamen ie perceelen. van de eigenaren, de en C. DE BOER, 611 15 December 1916 en VRIJBURG, te Zijpa- Nu met 1 October a.s. den normalen tijd weder „in eere wordt hersteld.", moe ten alle uurwerken «era uur wonden terug gezet. De Nederlandsche Bkwid van. Horloge makers geeft ira verband' hiermede «enige practische wenken, welke voor den lezer van nut kunnen zijn. Wij laten ze hier onder volgen: 1. Alle uurwerken, die niet slaan, mo gen een uur worden teruggedraaid; 2. Voor uurwerken met slagwerk en datumaanwijzing is het eenvoudigste deze a.s. Zondag «en uur te laten stilstaan, welk uur van stilstand' men. kan cohtro- j leeren op een tè voren één uur achter uitgezet horloge 3. Uurwerken' met slagwerk en geen "da tamaan wijzing? kan men elf uur vooruit zetten, waarbij in acht moet worden ge nomen elk heel en half uur te laten slaan; 4. Voor klokken met electrische beweeg kracht geldt eveneens het voorschrift van een uur stilstaan door den slinger van de hoofd- of moeder-klok vast te houden en een uur later weer voorzichtig aan den gang te stooten. BINNENLAND. NEDERLAND EN DE OORLOG. AAN DE VARKENSHOUDERS. (Officieel.) Daar het in het belang van de volksvoeding is, dat de aanfok v,an varkens geregeld' voortgang heeft en ook d« mesterij zander stoornis wordt be oefend!. wordt ,aan belanghebbenden mede gedeeld, dat wekelijks voor binncnlandsch verbruik benoodiigd' zijn tusschen de 10.000 en 13,000 varkens, welke op te verstrek ken opdracht geregeld' zullen worden aan gekocht tegen een prijs gesteld op een prijsbasis van fl.20 per K.G. slachtge- wicht, in ieder geval op een pfijsbasis die In overeenstemming is met d'eh maisprijs. TWEE NEDERLANDSCBE ZEESLEEP BOOTEN OPOte BRACHT. Men meldt uit Rotterdam: De Nederlandsche zeesteepbooten „Gouw zee" en „Zuiderzee", elk miet twee lichters op sleeptouw op Weg naar Gravesendi, zijn naar Zeebrugge opgebracht. De beman ning'. in totaal 22 personen, is per spoor naar Roosendaal gebracht. Z. EXC. MGR. LOCATELLI. Men meldt ons uit 's-Gravenhage, d.d. 28 Sept.: De nieuwe Internunt'us (Nuntius te Brus sel) Mgr. Locatelli, maakte gistermiddag zijne opwachting "bij den Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. dr. Loudon, aan diens departement. Het lag niet in de bedoeling van den nieuw opgetreden vertegenwoordiger van den Pauselijken Stoel reeds ter gelegenhe'd van zijn kort verblijf hier ter stede zijn geloofsbrieven aan H. M. de Koningin aan te bieden. Dit zal bij een volgend bezoek geschieden. MGR. DR. NOLENS. Naar wij uit 's-Gravenhage vernemen, is Mgr. dr. Nolens, lid der Tweede Kamer voor Venlo en Huisprelaat van Z. H. den Paus, door den Paus benoemd tot Proto- notaris Apostolicus. KAAS. Het bestuur der Nederl. Vereeniging van Kaashandelaren heeft per circulaire aan de leden bericht, dat de tegen Donderdag uit geschreven algemeene vergadering tot nader (vermoedelijk tot Donderdag 5 Oct.) is uit gesteld, aangezien het Landbouw-Comité nog geen definitieve regeling omtrent den kaasuitvoer naar Engeland heeft vastgesteld en bij het bestuur der vereeniging dien aangaande geen verdere bijzonderheden bekend zijn. MAATREGELEN INZAKE DEN AARDAPPELOOGST. De oogst van consumptie-aardappelen laat dit jaar, naar de toestand zich thans laat aanzien, zeer te wenschen. In de eerste plaats zijn minder aardappels uitgepoot en in de tweede plaats is de opbrengst per H.A. onvoldoende. Met het oog daarop zoo deelt de regeering in de St.-Ct. mede, is het ten einde gebrek aan aardappelen m het laatst van het seizoen te voorkomen, wenschelijk: ic. dat de kleiaardappelen, speciaal de duurzame soorten zoo lang mógelijk wor den bewaard en in de eerstvolgende weken vooral de minder duurzame zandaardappe- len worden gegeten; zc. dat de in de vier noordelijke pro vinciën verbouwde voor consumptie ge schikte en benoodigde aardappelen van zand- en veengrond niet in de fabrieken worden vermalen; 3°. dat het drogen van voor consumptie geschikte aardappelen in het geheele land wordt beperkt. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Met ingang van 1 Oct. is bepaald Art. 1. Er is te 's-Gravenhage gevestigd een dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. Art. 2. De werkkring van dezen dienst 0Iwat C^6 vo%en<4e onderwerpen: Werkloosheidverzekering. De /vordering van de werkloosheidverzeke- rjug zoo door het verleenen van geldelijken s eim aan werkloozenkassen als anderszins; voorbereiding en uitvoering van eene wettelijke regeling inzake werkloosheids verzekering Arbeidsbemiddeling, De bevor dering van de arbeidsbemiddeling, met in begrip der intercommunale en der inter nationale arbei 'sbemiddeling, zoo door liet verleenen van geldelijken steun ten be hoeve von organen der arbeidsbemidleFng als anderszins; de leiding van de inter communale arl e'ds'«middeling, en van centrale inrichtingen van algemeenen aard of voor bijzondere bedrijfstakken; de voor bereiding en uitvoering van een wettelijke legeling inzake arbeidsbemiddeling. Andere onderwerpen met voor koming en bestr ij dingvan werk loosheid of leniging harer ge volgen in verband staande. Art. 3. Onder de bevelen van den Mi nister van Waterstaat staat aan het hoofd van den- dienst in Art. 1 genoemd, een directeur, die door de Kroon wordt be noemd en ontslagen. Art. 4. Aan den dienst worden onder de direct e werrzaam gest-ld ambtenaren en bedien 'en. HOLL. MAATSCHAPPIJ v. LANDBOUW, Onder leiding van Jhr. Pt van Forcest werd' Donderdag in het American-Hotel te Amsterdam de algemeene vergadering ge houden van de Hol!. Mij. van, Landbouw, Do Voorzitter heette die beeren Kake- beake. inspecteur van dien Landbouw, en Löhnis. oud-inspecteur van Landbouw, wel kom. Spr. wees er verder op, dat er maat regelen door de Regeering waren genomen, welke niet aangenaam voor den landbouwer zijn. maar laat ons, aldus spr., welwillend zijn in onze kritiek, omdat die maatregelen noodig waren. Laat ons toon en. in het al lereerst Nederlanders te zijn en voor het algemeen belang wat over te hebben. De heer K. Czn. de Bioer werdl onder applaus tot «erelid benoemd. .Bieslotera werd1 om {ien heer P. Oly. secretaris-penningmeester van het H.Bi., een toeslag te geven over 1917 van f2000.-— en op de agenda, der algemeene vergade ring zal een volgend voorstel komen om d'at salaris te brengen van f2000.op.- f4000.— Medegedeeld werd, dat tegenwoordig waren 72 afdeelingen, uitbrengende 678 stemmen. Medegedeeld werd, dat die schapenviit- voer op 't oogenblifc wat stokt, omdat de booten niet varen met 't oog op aan houdingen. De heer J. v. dl. Koog, Middelharnis, lid van 't Hoofdbestuur, deelde een en andere mede over de graanvordering, die op verschillende plaatsen vastloopt. De oogst komt slecht en onvoldoende binnen. De tarwe, die wordt gevorderd; wordt dloor de Regeering betaald met f 15 per 100 K.G.. terwijld'e voertarw'e, die de boer moet terugkoopen van. 't Veevoederbu- reau, reeds, f 18 kost. Dat is een erge wantoestand!. In de prijsbepaling van 't bewaarloon bestaat ook geen, eenheid, even min als in de vergoeding voor de uit droging, waardoor 't graan ira gewicht ver liest. In 54 van de 90 afdieelingen bestaat een agentschap van d« Onderlinge Brand verzekering; dit aantal is veel te gering. Te betreuren is het, dat in gommige af dieelingen plaatselijke bramdassuranties zijn opgtericht. D'r. van Guli'k deelde iets mede over 't boter- en kaas control«station. 't Leden tal vara 't boten controlestation is gestegen tot 332; hieronder zijn de meeste „oor logsleden". die toetraden om' consenten te verkrijgen. Van de 278 consentgebrui kers' verkoopera er 232 hun consenten in Leeuwarden. Het aantal ledera van 't kaas- contrólestation is gestegen van 431 tot 1071. ook al tengevolge van den oorlog. D« rekening over 1915 werd' goedge keurd; de inkomsten bedroegen f24.494, de uitgaven f25.555, zoodat er een tekort is van f 1061. Het Hoofdbestuur kreeg machtiging toe te treden tot het Centraal Biureau uit het Nederl. Landbouw-Comité, indien daartoe d« statuten de gelegenheid zullen bieden. Do afdeeling Hoorn verklaarde zich hier tegen. Hierna weril gepauzeerd: (Van dit verslag werd een gedeelte ge plaatst in onze vorige oplage.) (Wordt vervolgd.) de voordeelen en de bezwaren welke aan t met 7 stemmen (3 st. waren uitgebracht PLAATSELIJK NIEUWS. ZUID-SCHARWOUDE. Verkort crediet. Op initiatief van „de Hanze" en de „L. W. V. en V. V." was Donderdagavond wederom een verga dering bijeengeroepen van de ambachts lieden aan den Langendijk om te komen tot een korteren termijn voor het aanbie den der rekeningen. De Voorzitter der „Hanze", de heer C. Kramer Gz., opende met een woord van welkom, tevens zijn spijt uitdrukkende voor de geringe opkomst. Spr. deelde hierna mede, dat de uitslag van het referendum is, dat 20 ambachtslieden zich voor drie en 10 zich voor zes maanden hebben uit gesproken, terwijl 8 personen hun biljet oningevuld hebben gelaten. Uit Broek op Langendijk was geen enkel antwoord inge komen, wat tenzeerste werd betreurd. Hoe wel lang niet alle biljetten zijn ingekomen, hebben verschillenden zich mondeling uit gelaten en mag worden geconstateerd, dat verreweg de meesten voor een verkort crediet zijn. Op een vraag van een der aanwezigen gaf de Voorz. nog eens een overzicht van een verkorten termijn zijn verbonden, waar uit hij concludeert, dat de bezwaren lang niet tegen de voordeelen opwegen. De heer P. Boon zegt, dat bij de smids- patroons-vereeniging het stelsel van het om de 3 maanden aanbieden* der rekening reeds is ingevoerd. Het bevalt Spr. persoonlijk uitstekend en dit is ook het geval met de klanten, die er indirect ook voordeel bij hebben. In het algemeen was de vergadering van oordeel, dat de ingeroeste gewoonte van het „Nieuwjaar wenschen" er uit moest en het verkorte crediet moet worden inge voerd. Tijdens de vergadering komen nog eeuige antwoorden in, zoodat thans 45 personen zich voor verkorting hebben uitgesproken. Daar van deze 45 verreweg de meesten zich voor 3 maanden hebben uitgesproken, stelde het Bestuur voor een besluit in dien geest te nemen, in werking te treden met Nieuwjaar a.s. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Een ieder blijft echter vrij in de manier waarop hij het aanbieden en incasseeren der rekeningen wil inrichten. Na eenige ondergeschikte besprekingen sloot de Voorz. met een woord van dank de vergadering. HEER-HUGOWAARD. Ra adis vergadering. Afwezig de heer Appel, zondier kennisgeving. Na opening en notulen werdi .medege deeld, dat de uitslag dier aanbesteding voor do verbouwing van de scholeiv 1 en 2 was. dat die 2 laagste inschrijvers waren de heeren Bot voor f215 en Beers voor f214. Vara verschillende gemeente-ambtenaren waren dankbetuigingen ingekomen voorde hun toegestane salarisverhoogiragen en duur- tetoeslagen. Ingekomen was een verzoek van dien heer Kalkman, om ontheffing van den H. O. wegens vertrek uit de gemeente en van nog een 5-tal personen een gelijk verzoek. Deze verzoeken werden toegestaan. Door Ged. Staten waren eenige Raads besluiten goedgekeurd; Van den Commissaris der Koningin was een schrijven ingekomen betreffende den Zomertijd'. Gevraagd werd of bet gewenseht zal zijn een volgend' jaar deze regeling voort te zetten. De heer Blom wijst er op, dat het voor den boerenstand lastig is. De heer Met meent, d'at we met het algemeen belang rekening moeten houden. Spr. vindt dezen maatregel goed. Andere raadsleden vinden het niet goed'. De gevoelens zullen den Commissaris worden medegedeeld.. Door de vereeniging „Gezinsverpleging", clasis Alkmaar, werd verzocht om de bij drage dit jaar' eenigszins te verhoogen. Bi. en W'. stellen yoor die op f40 te brengen, het is nu f 25, mits er een zuster in de gemeente zal kamera wonen. De heer De Hartig vraagt of, als er nu geen zuster hier komt wonen, het heele bedrag dan vervalt? Voorzitter antwoordt, dat het voorstel dan is. het op f 25 te houden. De heer Met steunt het voorstel van BI en W.. dat daarna algemeen wordt goedgevonden. Ingekomen was een schrijven van de Rijnsteenvereeniging te Woerden, verzoe kende de bouwverordening zoo te wijzigen, dat er Rijnsteen gebruikt mag worden voor het bouwen. Voorzitter zegt, dat het heelemaal niet verboden is, alleen is aangegeven, dat de muren1 een zekere dikte moeten hebben. Het schrijven werd daarna voor kennis geving aangenomen. Ingekomen was eera verzoek van H. C. Overtoom, onderwijzer aan dé R.K. School, om' dé toelage aan d'e openbare onder wijzers piet akte Land- era Tuinbouw, ook aan hem te verleenen, daar hij de akte Tuinbouw bezit. BI en W. zijn er niet voor, om den Bijz. onderwijzers voor deze akte te sala- rieeren. D« heer Krom licht de zaak toe: adres sant wil, als er een cursus; gegeven wordt in land- en tuinbouw, dat hij er dan voor in aanmerking komt. Dan maakt het toch niet uit al is hij aan eèra Bijtz. school verbonden. Dei Voorzitter zegt, dat, wanneer er be sloten werd om zulk een cursus te hou den, wij wel voor willen dragen hiervoor dien heer Overtoom te benoemen. De heer Overtoom zou eerst willen hoe ren, of het gewenseht is eera cursus te houden en, zoo ja, dan zou er geen be zwaar zijn. hiet hem te geven. Voorzitter zegt, dat er het vorige jaar niet veel deelneming wasi De heer Wijnker zou een oproep willen doen. De heer Blom fneent, dat, als een school meester zelf rondging bij de leerlingen, er wel meer zouden zijn. De heer Overtoom vraagt, of, als een openbare onderwijzer de akte heeft, hij dan f100 krijgt; moet hij daar dan les voor geven? Voorzitter zegt: Neen. die f 100 krijgt hij. omdat hij de akte heeft. De heer Den Hartig wijst er op, d'at de openbare onderwijzers gemeente-ambtenaren zijn en meent, dat we er niet aan kunnen beginnen den onderwijzers der Bijzondere scholen te salarieeren. Voorzitter meent ook, dat Ged. Staten het niet goed zouden keuren. Spr. stelt voor op dit adres afwijzend te beschikken. Do heer Poland weet nog niet, of het door Ged. Staten niet zal worden goed gekeurd. Dan zou zoo een onderwijzer ach tergesteld worden, Spr. meent, dat dit ver zoek insluit, dat, als er een cursus ge geven wordt, hij er d'an voor in aanmer king komt Ten slotte werd1 besloten op het adres afwijzend te beschikken «ra, indien er een cursus gegeven wordt, er een bijdrage zal worden verleend. Tot hoofd der School no. 1 werd benoemd 6c fa$cx je, van Zsw6SsJiarwss6e.. op den heer Pruim, welke no. 1 was der voordracht, die benoemde was no. 2). De heer Krom wijst er op, om d'e kin deren van School no. 1 naar School 110. 2 over te brengen. Spr. zou dit verplaatsen willen stellen voor de kinderen van den Middenweg, hij meent, dat dit in het belang is van het onderwijs. Do heer Met zou willen, dat de heer Krom dit s chriftelijk indiende voor een vol gende vergadering. Alzoo werd besloten. Tot onderwijzeres in de handwerken w:rd benoemd Mej. Kooiman. Goedgevonden werd de salarisregejing zoo te laten, alsvoorgesteld. Voorgesteld werd' het salaris der Wet houders te brengen ieder op f50. Die heer Krom' vindt, dat dit niet te hoog is. 1 Do heer Den Hartig- wijst er op, dat er van de wethouders veel gevergd wordt. Hij stelt voor het salaris met f 100 te verhoogen. Algemeen werd goedgevonden dit voor stel aan Ged. Staten te doem De begrooting werd' hierna behandeld. De' heer De Hartig wijst op den post subsidie tot bevordering van getrouw schoolbezoek, welke hij van de begroeting af wildlc hebben. Als die kinderen feest moeten hebben, dan moeten de ouders het maar betalen. Voorzitter is daar niet voor. De heer v. d. Oort vindt, dat, nu met de Leerplichtwet de subsidie voor getrouw schoolbezoek geen zin meer beeft, en, wil len de kinderen feest vieren, laat de ouders het dan zelf betalen. Voorzitter wijst er op, dat het even goed nog wel doel heeft Het voorstel-De Hartig werd im stemming- gebracht en met 7 tegen 3 stemmen ver worpen. (Voor de heeren De Hlarti®, v. d. Oordi en Poland.) De heer Krom' wees nog op den lagen post schoolgeld, f 340 voor de geheele ge meente. Voorzitter zegt,,- dat het laag is; zoo er een.voorstel komt, kunnen we de verorde ning wijzigen. De heer De Hartig zegt, dat dit het vorige jaar ook al is gezegd'. Spr. noodigt BI. efl Wi, uit. om met een verordening te komen, w,aarin verhooging van school geld, .De heer Poland zou het zoo willen maken, dat het f 1000 werd, als spr. nagaat, dat het voor de Katholieke school ongeveer f 1100 opbrengt'. Goedgevonden werd, dat B. en W. de volgende verg. met een voorstel komen. .Die begrooting werd1 goedgekeurd met in ontvangst en uitgaaf totaal f 37.348.70., Voorzitter brengf nog ter sprake de D'is- tributiiewet, welke veel werk mode zal b re ti men en het meeste hiervan wel zal op komen voor den heer De Hartig, als lid der levensmiddelen-commissie. Ook zal deze er wel een hulp_ bij' moeten hebben, waar voor een kleine vergoeding zal moeten worden gegeven; hetwelk door den Raad werd goedgevonden. Hierna sluiting. i1 ,m GEMENGD NIEUWS. Droeve winst. Te,Boertange is een bekend smokkelaar, die voor den oor log straatarm was, overleden Thans von den zijn erfgenamen neefjes en nichtjes f27,000 aan contanten in z'-schamele woning. (Avp.) Het hoogst aangeslagen inko- men, in de Gemeentelijke inkomstenbe lasting van Amsterdam, was in het oor logsjaar 1915, een millioen. Daarop volgde een inkomen van ruim 7 ton. De aange slagene van een millioen is een forens, die een derde van het heffingspercentage heeft te betalen van 53/4 dus bijna twee procent, zoodat zijn bijdrage aan de Gemeentelijke schatkist ongeveer f 20.000 bedraagt. Volgens de statistische gegevens was de hoogstaangeslagene in de Gemeentelijke in komstenbelasting in het jaar 1911/12 een ingezetene met een inkomen van f790.000. Wreede domheid. Toen een waggon, inhoudende 2000 kippen, van Nij megen verzonden met bestemming voor Duitschland, te Arnhem aankwam, bleek dat de 2000 dieren alle waren gestorven. Ineen gesloten waggon geladen, waren zij door ver stikking om het leven gekomen. De geheele zending is naar het abattoir in Arnhem ver voerd om vernietigd' te worden. Moord en doodslag te Hasselt. Bij een twist tusschen schipper v. d. B. en zijn knecht te Hasselt schoot die knecht eerst den schipper en toen zichzelf dood. Toen de veldwachter de revolver wilde ontladen, werd een derde persoon daarbij getroffen en bleef eveneens dood. Zooals de jongen piepen. In school: De meester betrapt zijn leerling op Iijntjes- trekkerij. „Waarom voer je niets uit?" De jongen éven gevat als lui: „Ik heb geen consent, meester 1" Abnormale prijzen. De abnormale tijden geven abnormale prijzen in handels artikelen én dikwijls ook inzeer eigenaar dige verhoudingen. Op de weekmarkt te Appeldoorn konden gisteren de varkensboeren hunne biggen voor f2 per stuk niet kwijt, terwijl opkoo- pers voor oude, taaie kippen met genoegen dien prijs en zelfs nog meer per stuk be taalden. WARM EN HUIZEN30' Sept. Nep f5.70' —f6.30. drielingen f4.90—f5, uien f5.10 —f5.30. roode kool f8.20f8.30, id. bui tenland f 15. gele kool f 10.40, id'. buiten land f 12.40. wortelen per baal f 1.35, id'. buitenland' f2.45, slaboonen f 11.50f 11.80. NOORDSCHARWOUDE, N.Marktbond 28 Sept. Roode kool f4f 11.10, id. bui tenland f 5—f 23.40, witte kool f 28.90, gele kool f4.60f 13, id. buiten,land' f5.10 f 17.90, bloemkoolf 8—f 13.10, idl buiten land fit—f21. aanvoer 56000 stuks. Nep f6—f6.30. drielingen f5.10f5,20, uien f5.10—f5.60. wortelen f 1.30—f 1.50, id. bui tenland f3.10f3.60, bieten f25f26.90. 29 Sept. Roode kool f4f 11.10, iJ. bui tenland f6f 19.50, w;itte kool f0.20 f 30.40,, gele kool 'f4—f 12.30, id buiten!. f7.10—f 17, bloemkool f7—f 13.1(9, idL bui tenland f 12f21, aanvoer 61482 stuks kool. Nep f 5.70f 6.20. drielingen f 5f 5.30. uien f 5.20—f 5.60, slaboonen f 11—f 12, worte len f 1.30f 1.50, idi. buitenland' f3f3 25, bieten f 26—f 29.60. OBDAM. 29 Sept. 10540 st. roode kool f 2.40—f9.70, idL buitenland f 12 20—f 18.10, 5060 st. gele kool f 6.90—f 10.70. fd bui tenland f6.80f 14.50. 460 st. witte kool f 16.50, 5 wagons witte kool f392—f397, 2721/s baal uien f5—f5.10, 24 baal drie lingen f3.120f4.80. 17 baal nep f3f 5..50,., BEVERWIJK. 29 Sept. R.K. CoBpi, Tuin- diersvereen. „Kennemerland". Sla Ie soort f 1.50—f3, 2e soort f 0.80—f 1.40 per 100 Ier opspinazie 2510 et., postelein 3545 ct. per ben; wortelen 1019 ct. per bos; kbmkommers le soort 59 ct,, 2e soort 3 4 ct.'per stuk; pieterselie 23 ct., selderie 3—5 ct., prei le soort 9—12 ct., 2e soort 38 ct., per bos; andijvie le soort f4—f6, 2e soort f 2—f 3.50 per 100 struik; spruit jes f 1.50—f3' per mand; groene kool 24 ct.per stuk. Exportveiling. Snijboonen le srt. f24 f30. 2e srt. f 14—f22, fijne trosbooneu le srt. f 25f 29. 2e soort f 18f 23, groote idl. le srt. f22f25, 2e srt. f 15—f21, st«m- boonen le srt. f 19f24, 2e sort f 15—f 18, du/bh., stamb. le srt. f 19—f 23, 2e srt f 14—f 17, per 50 kg. Aanvoer 25000 kg. boonen. BROEK OP LANGENDIJK. Ochtendmarkt van 28 Sept.: 6200 st. bloemkool f 12.50f 16.90, idi. buitenland f 14—f 26.10. 2e srt. f 9.20— f 10.20. 28800 st. roode kool f4—fll, id. buitenland f 12.50—f 22.30, 23700 st, gele kool f8.90—f 13.30, id. buitenland f9 50— f 15.70 21200 st. witte kool f 12—f26.90. 650 bos wortelen f 4.10. Middagmarkt: 485 baal uien f4.80—f5.40. 185 baal nep f 5.30f 6,30,, 340 baal wor telen f 1.30—f 1.55, idi. buitenland f3,10— f3.25, 1200 pond slaboonen f 12.90—f 14, 650 rammenassen f23.20. Ochtemdimaiikt 29 Sept.: 1W00 st. bloem kool f7.30—f 11.60, id; buitenland f 13 30— f22.30. 2e soort f 9—f 11.10, 40000 si roa die kool f 3.80—f 9.40, id'. buitenland fll —f 19.20. 31500 st. gele 'kool f8—f 12.40, id. buitenland f 10.50f18.10, 34000 st; witte kool fllf28.60; 2 wagons witte kool' f 385. Middagmarkt: 695 baal uien f5.10—f5.40. 340 baal nep f5.70f6', 335 baal wortelen fl.20f 1.45. id. buitenland f2.75f3.40, 1900 pond slaboonen f 12.30f 13.40, 1750 rammenassen f 16.70f 16.80. KERKLIJST.EN. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 28 September. Nos. 1692. 7010 en 11890 elk f 1000. Nos. 1966. 2356 en 4753 elk f400. Nos. 287, 3888, 7132, 15428. 18202.19504 era 20000 elk f200. Nos. 150. 1606, 6031, 6535, 8098, 8547, 9841. 13307, 13952, .14902 «ra 17640 elk 1100. 1 .IJl. I w-i ,J u.Li 'ü-i "i URSEMt Zo. 7 uur voor de Parochie, 10 uur voor Dieuwertje Koppes, 7 uur Lof. Ma. 7 uur voor Jan Floris en Trijntje Schouten, 8 uur voor Aafje Groot en Neeltje de Wit. Di. 8 uur voor Z.Eerw. Pastoor Gerardus Joës Wiegman. Wo. 8 uur Matthias van der Lee en Neeltje Elswijk. Do. 8 uur voor Pieter van Dam en Aaltje van Diepen. Vr. 8 uur voor Gerardus Hoogewerf. 7 u. Lof. Za. 8 uur voor Anlje Brugman, van half 3 tot 4 uur en van 68 uur biechthooren. Bediend: Jacoba Liefting, hvr. van Simon Jong. EURMEREND. Zo. PI. viering van het Rozenkransfeest en van het Broed. v. O. L. Vr. v. Kevelaar. Te 7 en 9 uur de stille H.H. Missen, te half 11 pl. Hoogdienst. Na den middag te 3 uur Vespers, te 7 uur Pl. Lof en pred. Wo.avond te 7 uur vergadering van Vrou- wenafd. H Familie. Do.avond te 7 uur Lof. Za. feestdag van O. L. Vr. van den H. Rozenkrans, te 7 uur Lof. Deze week, Ma. en Za. uitgezonderd, geen H. Mis te 9 uur. Op de gewone dagen Gat. AKERSLOOT. Zo. Aanbiddingsfeest en feeét van O. L. Vr. van den Allerh. Rozenkrans. 7 uur Uit stelling en H. Mis voor de Parochie, 10 u, Hoogmis voor de leden der Ged. Aanb. Collecte voor de sieraden van Kerk en Altaar. Gommunieuitreiking na de Vroegmis en om h&lf 9, half 3 Vespers met Rozen hoedje en lied 32, 7 uur Lof met Processie en te Deum en lied 33. In de maand October is de H. Mis door de week om kwart voor 8 en wordt het Rozenhoedje gebeden na de H. Mis onder uitstelling en zegen met bet Allerheiligste. Dagelijks éömmunieuitreiking te 7 uur en onder de H. Mis. Ma. kwart voor 8 voor Joannes Groot en Agnes van Beusekom. Di. voor Catbarina Meijne. Wo. voor Adrianus Leek overleden te übdam. Feest van den H. Franciscus van Assisie. Patroon der Derde Orde Do. voor Agatha Swart, van 5^-7 uur biechthooren. Vr. kwart voor 8 gez. II. Mis voor de leden van het genootschap. Za. voor Jan Kaptein en Maartje Admiraal. Zo. De H.H. Missen zijn om half 8 en 10 uur. Half 8 voor Joannes Sinnige en Catha. de Waard, 10 uur voor de Parochie

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 9