n t AGENDA. NICOLAAS DE JONG, JOHANNA VER BERNE, BEEMSTER. Donderdag 11 Jan., 'savonldk ten 7 uur, voortzetting! der Liturgische Cursus, to 't lokaal van J. Tambach. OUDORP. Ondierste uningsfoinds. Algemeen© Vergadering op Zondag 4 Februari, des avonds ten half zeven. DE BRITSCHE VERTEGENWOOR DIGER. Bevestigd wordt thans, dat Sir Walter Tawnley (niet Tornley), vroeger Engelsch gezant te Teheran, bestemd is om Sir Alan Johnstone te vervangen als gezant van het Britsche rijk te 's-Gravenhage. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. In krachtige termen heeft de Duitsche keizer zijn strijdende onderdanen te land en ter zee doen weten: „In overleg met de met mij verbonden heerschers had ik onzen vijanden voorge slagen zoo spoedig mogelijk vredesonder handelingen te beginnen. De vijand heeft mijn voorstel geweigerd. Zijn machtshonger wil Duitschiand's ver nietiging. De oorlog wordt voortgezet. Voor God en de menschheid treft den vijandelijken regeeringen alléén de zware verantwoorde lijkheid voor alle verdere vreeselijke offers, welke ik u besparen wilde. In gerechten toorn over 'svijands aan matigenden moedwil, en met den wil onze heiligste goederen te verdedigen en het vaderland een gelukkige toekomst te ver zekeren^ zult gij als staal worden. Onze i vijanden hebben de door mij aan geboden overeenkomst niet gewild met God's hulp zullen onze wapenen hen daar toe dwingen." Ook de Oostenrijksche Keizer heeft thans een legerbevel uitgegeven, waarin hij, nu de vijanden, „zonder zelfs onze voorwaar den te kennen", de hun aangeboden hand afwijzen, op zijn troepen een beroep doet verder met den vijand af te rekenen, en waarin hij op den vijand de verantwoorde lijkheid legt voor de nieuwe offers, die zullen worden gevraagd. Voorloopig zullen wij ons dus weer met allen ijver op het verstaan van de vele oorlogs-communiqué 's moeten toeleggen 't Behoeft geen betoog, dat de weigering der Entente, om jvan vrede ook maar te willen höoren, niet zal nalaten Indruk te maken op de volkeren der midden-mogend- heden: thans zullen deze inzien, dat indien dit vroeger al niet reeds het geval was de strijd op leven dood voor hen een absolute noodzakelijkheid moetheeten; zij künnen nu niet anders meer en dat zien van slechts dien éénen uitweg zal hun (toch reeds zoo geweldige) kracht zonder twijfel aanmerkelijk vergrooten. Thans zal 't ook gaan blijken, of de re geeringen der Centralen werkelijk „niet uit zwakheid, maar in het belang van de lij dende menschheid en de bedreigde bescha ving" den vrede aanboden, óf dat zij zulks deden in het besef, dat een gunstiger oogen- blik voor vredesonderhandelingen niet meer komen kan, dat de krachten nu mis- séhien geleidelijk zullen gaan afnemen. Buiten oorlogsland is het zoo onmogelijk, hierover een oordeel te vellen. Te Rome hebben de leiders der gealli eerden een conferentie gehouden, waar naar verluidt volkomen eenstemmigheid omtrent de te nemen maatregelen etc. ver kregen werd. Druk werd daarbij getoo t op de zékere overwinning! Briand was daar óók bij.... is dus niet zoo heel ernstig ziek. Thans kunnen wij ons dus weer voor bereiden op „frischen, Iröhlichen Krieg". Inmiddels is ook de Roemennsche stad Bralla gevallen, terwijl in Roemenie thans een nieuwe groote slag te wachten is aan de Serethlinie, die van drie zijden door de legers der centralen wordt be dreigd, n.l. bij Galatz, vervolgens in het centrum bij Foendeni en eindelijk in het Westen bij de vesting Foesani. Het forcee- ten van deze linie bedreigt ernstig de flank der Russen. De krijgsbedrijven verloopen daar snel: De Russen kregen gisteren bij Toscani een gevoeligen stoot. Terwijl Duitsche regimen ten ten Zuiden en Zuid-Westen der stad de vijandelijke linies doorbraken, bestorm den de troepen van luitenant-veldmaar schalk Ludwig Goldinger in het terrein van Odobesci twee achter elkander liggende vijandelijke stellingen. Tevens is de vijand ook in het bergland teruggedreven. De Russen trokken volgens Duitsch- berichl op geheel het front terug. T o c s a n i is sedert gisterenmorgen acht uur in handen der centralen. Er zijn 3910 man gevangen genomen en drie kanonnen veroverd. Op de overige oorlogstooneelen wordt de actie te zeer belemmerd door de on gunstige Weergesteldheid. ALKMAAR. KATHOLIEKE KRING. Op Woensdag 10 Januari des avonds te 8 uur ten huize van den heer C. Proot, zal de Weled. Zeergel. Heer Dr. Felix Rutten voor de leden van bovengenoemden kring eene lezing houden overDe Roman tiek van Limburg, over karakter, feesten en gebruiken, Sagen en legenden van Limburg. Dameskaarten ff f0.25 verkrijgbaar bij den Secretaris. De leden worden tevens uitgenoodigd tot de vergadering van den Vriendenkring 1 van het H. Sacrament op hedenavond te 8 uur ten huize van den heer C. Proot. UITVOERING1 „VONDEL". 1 Wij verwijzen onze lezers naar, de to dit nummer voorkomende, advertentie va;* die 1 uitvoering! fen baite vain de R. K. Vereen. „Herwonnen, Levenskracht" tot bestrijding der tuberculose, op Maandlag 15 Januari a.e., in de „Harmonie". 1 Naar we vernemen, stelt „Vondel" alles in het werk om' de uitvoering goed te doen slagen en de bezoekers een genoeglijke avond te verschaffen. Tusschen de bedrijven door zal de heer BI Landman (bariton) eenige zangnummer- tjes ten beste geven. KEGELCLUB „ONZE QLUB". Op dien Vrijdagavond gehouden darnes- kagelwedlstrijd werden de volgende prijzen behaald: Kampioen (10 ballen). 1' prijs, Mej. Leujes, Alkmaar, 43 p. 2e prijs, Mej', Goes, Alkmaar, 47 p. 3e prijs, Mevr, Kooy, Alkmaar, 47 p. 4e prijs, M:evr- v. Gulifc, 46 p. 5e prijs, Mevr. Harmsen, Alkmaar, 46 p. Vrije baan (6 ballen). Ie prijs, Mevr, Leujes, Alkmaar, 42 p. 2e prijs, Mevr. Gootjes, Alkmaar, 30 p. 3e prijs, Mej- v. d1. Voort, Kaïtwijk aan Zee, 37 p. 4e prijs, Mevr. van Heist, Velseru, '36 p. 5e prijs, Mej. Dorregeest, Alkmaar, 36 p. 6e prijs, Mevr. Boom, Alkmaar, 34 p. Aan den kampioenwedstrijd namen 60 dames deel, BENOEMING SCHOOLARTS. B- en W. stelten den Raad voor over te gaan tot het benoemen van een school arts, op f1000 jaarwedde en bieden den Raad eene verordening ter vaststelling aan. Hij zal naast het ambt de particuliere prak tijk mogen uitoefenen. R. K; LAND- EN TUINBOUWARBE1DERS UIT DE OMGEVING VAN ALKMAAR. Vergadering op 6 Januari, gehouden te Alkmaar. De spreker, de WelEdt Heer A. J. Loerak ker, leidde de vergadering; na opening met den Ohr. groet, heette hij de aanwezigen welkom en zette hij vervolgens m zeer duidelijke woorden nog eens uiteen het groot nut der organisatie en welk een mach tige factor zij in de maatschappij is. Hierna bracht de spr. de groote nood zakelijkheid van organ is eeren tan b erde en schetste in gloedvolle woorden dien tegen- woordigen toestand in de maatschappij, n-I. dat de maatschappij berust op de grond slagen geldzucht, eerzucht, dat het egoïsme hoogtij viert, dat dit het menschdlom tegen elkander opdrijft; de niet- eh wei-bezitters staan tegen elkander op en voeren een mee- doogenloozen strijd; doch de arbeider, die niets bezit dan zijn arbeidskracht, heeft het recht om1 voor die arbeidskracht te vor deren, wat hij en zijn gezin noodig heeft. Dit en, meer haalde spr. aam tot staving zijner woorden: hoe noodzakelijk orgamsitie is; want alleen daarin ligt craze kracht. Hierna werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken, zoo als die contributie regeling, doo-r dien Bondsraad aangenomen, en andere fondsen, den Bond! betreffende; waarna sluiting met den Chr. groet en hartelijke woorden van dank voor die goede opkomst, DISTRIBUTIE-BEDRIJF. De Directeur van het Distributie-bedrijf te Alkmaar, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat zijn bureau van af heden, intercommuniaal en plaatselijk per telephoor. is aangesloten onder No. 399» AANGEHOUDEN. Zondagavond werdi hier ter stede een Jfolliandsche deserteur aangehouden, di|e uit het interneeringskamp te Bergen, waar hij gedetacheerd was, had weten te ont vluchten, .lii DE SPOORWEG-DIEFSTALLEN, Heden werden voor de Alkmj. Rechtbank behandeld de zaken tegen de spoorweg arbeiders J. A. Hi, J. C v. D, J. J., M. Gi P, ien P, H., die zich allen op verschillende tijden aan de vroeger vermelde spoorweg- diefstallen hadden schuldig gemaakt Tegen J. A. H. werdi geëisckt: 8 maan den gevangenisstraf; tegen J, C. v, D.: 4 maanden; tegen J. J.3 maanden; tegen M, G. Pi: dito; en tegen P, Hl.: 4 maan den. PLUIMVEEVOEDER. ,öe Directeur van het Distributie-bedrijf te Alkmaar, brengt ter kennisse van win keliers in bovengenoemd voeder, dat de bons over December 1916, uiterlijk 13 Januari as. op zijn bureau (Lamgestraat 58) moeten zijn ingeleverd'; voorts, dat de for- [mulieren, ter aanvrage overde maand Februari 1917, insgelijks vóór 13 Janu ari a.s. moeten worden zijn geteefcend. MAXIMUMPRIJZEN, De Directeur van het Distributie-bedrijf te Alkmaar, brengt hiermede ter algemeene kennis, dat door dien Minister van Land bouw, Nijverheid en" Handel tot nadere aankondiging voor verschillende artikelen maximumprijzen zijn vastgesteld!. Lijsten, vermeldende die maximumprijzen, moeten in iedere winkel op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze worden aange bracht, terwijl ze door kramers en venters in hunne kramen of op hunne wagens zicht baar bevestigd) behooren te wonden. Hij vestigt de aandacht der ingezetenen in het bijzonder er op: la dat de prijzen vermeld in kolom 2 der lijst zijn die voor regeeringsartike- len, t erwijl de in kolommen 3, 4 01 5 ver meide prijzen gelden voor artikef.len in den vrijen handel verkrijgbaar; 2a dat de groothandel- en tusschen- handelprijzen zijn te verstaan, franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer, tenzij hij bet betrokken artikel anders is bepaald; 3o. dat de .prijzen onder geen voor waarde mogen 'worjden verhoogd noch; voor verpakking, noch voor thuisbezorgen, noch voor eenige andere door den verkooper te verrichten werkzaamheid, kuwneradle intus- schen levering ih verpakking en thuisbezor ging slechts worden verlangd! voorzoover die gebruikelijk was; 4a dat 'het niet geoorloofd' is,aan den. verkoop eenige bijzondere voorwaarde te verbinden, met name niet idle van' net bij- koopen van eenig ander artikel; 5o. dat voor onderdleelen van de een heden in ide prijslijst bij de verschillende artikelen genoemd geen verhoogde prijs in rekening mag worden gebracht, tenzij deze in de lijst vermeld staat, zflj'Jlendie in- tusschen de groothandel en1 idle tusscbeinhan- del niet verplicht zijn kleinere hoeveelheden te leveren dan de, bij de maximumprijs ver melde eenheid;. Winkeliers, kruideniers, haudelarew, bak kers, slagers en groentenhandlelaren ontvin gen bedoelde maxtoiumprijstijst en zuilen deze voorzoover nog niet in hun bezit aan het kantoor Langestraart 58 kunnen worden afgehaald. DE DUITSCHE DESBRTEUREN- VEREENIGING. In een dezer dagen gehouden bijeenkomst van bovenbedoelde, pas ontstane club, werdi besloten, dat deserteurs van allle nationaliteit als lid zouden wonden toegelaten. Steun te verschaffen aan die voorloopig geïnterneerde deserteurs, wanneer dfaze vrij gelaten worden, ziedaar hiet voornaamste doel der vereem'ging, zooals hlet bij deze nader uitgesproken werdi Men zal trachten op meerdere plaatsen een dergelijke vereeniging op te richten, en zoodoende te geraken tot één groote ver eeniging van deserteurs over heel het land. De Alkmaarsche vereeniging heette „Teit- tonia"men heeft ingezien, dat die naam in Holland .nu juist geen recommand'ee- rend'en klank heeft, en thans heet zij „De vrije arbeiders". COKES-BONNEN, De Directeur van het Distributie-bedrijf te Alkmaar, brengt hiermede ter kennis vara handelaren 'in. brandstoffen, afnemers van Gemeente-cokes, en van. houders van cokes- ibouboekjes, dat van af heden alleen die bonnen geldig zijn, welke ter afstempeling aan het Distributie-bureau zijn aangeboden. Handelaren in brandstoffen wordt er dus op gewezen, dat onafgestemipelide bonnen geene waarde zullen hebben. Alleen dan zullen de 'bonnen worden afgestempeld, wanneer houders deze zelve aanbieden to het cokes-bonboekje. Losse bonnen worden voor ongeldig ver klaard. DE POPPENKAST-VERTOONING, Dat er Woensdag LI. iets bijzonders te zien was voor de jeugd kon de geheele Breedstraat getuigen. De anders vrij stille straat is er gevuld met kindierrumoer. De met spanning verwachte poppenkast-dag was daar en vol nieuwsgierigheid stom/dl tot viermaal toe eene overgrooite kinderschaar klaar om toegelaten te worden tot de ver- tooning. En deze zelf overtrof de verwach ting. De poppen deden als menschen, zij maakten gymnastische toeren, werkten met ballen, deden als clowns, vertoonden, kluch ten, spraken zelfs. Kortom; men vergat dat de acteurs poppen waren en numtie ver- toonmgen voorgebracht werden door die vlugge hand' van den heer Louis de Haan, die ook hier te Alkmaar zijne goede repu tatie hoog hield. Meer nog toonde deze heer zijne vlugheid to de goocheltoeren. Jong en ouidi, allen waren verstomd over de behendigheid waarmede ringen' zonder ope ning in elkander pasten, doozen zondier bo dems allerhand schoons bevatten, zelfs levende duiven; hoe een kanarievogeltje na verbrand te zijn. levend' in zijne kooi terug geschoten werd met een pistool, 'enz. enz., te veel om te noemen. Dat deze vertoontogen met luid gejuich begroet werden behoeft niet verteld te wor den en tot viermaal toe was de zaal geheel 1 gevuld met kinderen. Het Dames-comité 1 mag tevreden zijn over den uitslag van zijn moeite en dat is het ook. Het brengt har telijken dank aan allen, die zoowei bij de voorbereiding tot het kinderfeest, als op dien dag zeiven hare of hunme1 zeer ge waardeerde hulp geschonken hebben. Zon der zulke groote bereidwilligheid ware de zaak nooit tot stond gekomen. De dag had een aardig slot. De Eerw. Zusters en de verpleegden uit de Pius- stichting zouden, o! zoo graag de goochel toeren gezien hebben, maar dat girag niet, onmogelijk. 'De teleurstelling was groot. Maar de heer De Haan kon/ immers naar de Pi us komen? Ja! maart,,. De dames waagden en dank zij veler gulheid werd eene aardige avondvoorstelling in de Pius- stichting gegeven, waarbij bleek, dat ook ouderen en zelfs „ouden vara dagen" kunnen schaterlachen bij dé vertooning van dé kunstige en handige toeren van den Rotterdamschen goochelaar. STALHOUDERIJ Fa, J, HOED. Men verzoekt ons er hier op te willen wijzen, dat gelijk ook blijkt uit een in dit nummer voorkomende annonce de stalhouderij van, den heer J. Hoed in de Ridderstraat door hem zelf op denzelfden voet zal worden voortgezet. TIJD. ARBEIDSBEURS. STADHUIS. Correspondentschap dier Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel. 158. Spreekuur iedéren werkdag, b.h. Zaterdag, van 10—12 uur 's morgens. 6 Januari. Gevraagd! worden: 1 dagmeisje, 2 kleermakers (gr. en ves tenmakers), 1 rijtuigpoetser, 2 timmerlieden, 1 werkvrouw- Bieden zich aan 1 kleermaker (coupeur), 1 kok, 1 koper en blikslager, 1 metaalbewerker, 1 motor- drijver, 1 pakhuisknecht, 2 .paikkistenmakers;, 1 reiziger, ,1 reizigster, 8 schilders, 1 schipper, 1 tabakskerver, 4 timmerlieden, 1 voerman, 6 werklieden (los). met Cornells de Greeuw, 71 jaar. 7 Jan. Everdina ten Huiwei, 52 jaar. 8 Jan, Margaretha Louisa Susanna Vet ter, wed', van Michiel Kooger, 80 jaar. 9 Jan. Jacobus Tesseiaar, 75 jaar. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand boven 755 te Oost-Duitscbland1. Laagste barofnfeterstand "710 te! Vlibr; singen. Verwachting tot den volgenden dag: Zwakke tot matige wind1 uit oostelijke rich tingen, meest zwaarbewolkt, wellicht enkele regen- of sneeuwbuien, zelfde temperatuur. ELCK WAT WILS. Op 82-jarigen leeftijd iste Amster dam overleden prof. H, Pi G, Quack, oud-hoogleeraar in de rechten/ aan /dé Universiteit te Amsterdam. Uit Australië komen berichten van zware regens in- den laatsten tijd. Óp ver schillende plaatsen heeft de hevige regen val overstroomingen, veroorzaakt, waarbij vele menschenlevens verloren gingen en waardoor aanzienlijke materieele schade is aangericht Te Zamdvoort is. een koperen vuurcylin- der, waarin droge springstof, van een aan gespoelde mijn, ontvreemdt Voor opkoopers een mooi kansje om in de lucht te vliegen. De verscheping van molienvalfen uit ons land', dn, welk artikel een belangrijke uitvoerhandel wordt gedreven, welke gedu rende geruimen tijd was. stopgezet, kan thans weder worden hervat Men mag oordeelen over de vredes voorstellen en hare aanneming door de oorlogvoerende mogendheden, hoe men wil, een feit is het, dat èn bij den Duits dien keizer èn bij den president van Amerika de wil voorzit ,W i 1 helm. Wilson. - Bi' den ontvanger der directe belas tingen te Rotterdam, is onder letters N. N. ontvangen f 10.000, met de aanwijzing „ten behoeve van dé Oorlogiswinstbelas- ting". Gisterenmorgen is te Amsterdam» 85 jaar oud, overleden rnr, N. P. van dlen Berg, oudi-president van de Nederlandsche Bank. De „Staatscourant" van heden bevat de benoeming tot buitengewoon hoogleeraar to de wis- en natuurkunde aan de'Rijksuni versiteit te Utrecht, voor onderwijs in ziek tekunde der planten, van mejuffrouw dr, Johanna Westerdijk, directrice van het labo ratorium Willis Commeün Sdholten te Am sterdam. De eerste vrouwelijke hoogleeraar! Op de markt te Purmerend zijn heden morgen 121 schapen afgekeurd, afkomstig uit Drente of Overijsel, waarondier verschei dene met schurft en andere verdacht. De ddstrictsveearts is gewaarschuwd. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR 1 GEBOREN: 7 Jan. Levenloos aangegeven kind van Johannes Kaandorp en Maria Josepbtoa Henneke. 9 Jan. Cornells Franeiscus, z. v. Cor nells Franciscus de Munk era Geertruidia Butter. Neeltje, d» v. Evert Laurens van den Heuvel en Grietje MidÜlelvelld!. OVERLEDEN: 6 Jan. Ariiiaantje Ta/tes, wedltwe van Lourens Sdhotvanger, 76 jaar, Arend!'Mei boom, 20 ja/ar. 6 Jan. Cornlis Dekker, 61 jaar, 7 Jan. Hermanns Marié Jbtok, 9 mnd. 8 Jan. Jansje van dér Veldé, gehuwd N'iieuwe misdaden. Zooals men zich zal herinneren, schrijft de „N- R. Cf', werd kort geleden de koopman Haverkamp voor het afsluiten van een1 jhandelscontract naar Keulen gelokt en daar met zijn 12-jarig zoontje vermoord. De groote som geldis, die hij bij zidh had, werd geroofd. Verleden Donderdag gaf een' vreemde heer op het station ,te Bonn een brief aan een besteller ter bezorging aan den leder- handelaar Hijger. .Tevens vertöldte hij aan den bestelfer, da/t als deze goedkoop boter en spek wildé hebben, bij Zaterdag maar te Greven broach moest komen, waar dé' beer hem' aan het station zou opwachten. De besteller ging er heen, maar is niet terug gekeerd. De lederhandielaar was eveneens in het aanbod om leer te koopem getreden en had) aiab met een aanzienlijk bedrag der waarts begeven, maar is even/min1 terug gekomen. Men brengt nu deze verschil lende gevallen met elkaar to, verband en vreest voor nieuwe misdaden. H'et onder zoek der politie heeft nog niets opgeleverd. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. ALKMAAR. Bij de heden gehoudle'ru aanbesteding in Hotel ,7De Nachtegaal", voor het bou wen van twee Hoerenhuizen, voor de h ee ren K. Raat en J. Halff, aan den Geester- weg, B/erg erhout, volgens plannen en onder beheer van den architect K. Bakker Dz., is ingeschreven als volgt: S. Spruijt f 19.666. C, Ml van Latum 20.700.— Jac. Vries, Purmerend, 22.200. S. Jonker 22.965. W. Vasbinder 23.120 A. Tip 23.570.— Hoogevorst 23.648. Pt Dubbelt, Heil00, 23.740.-- Voorman, Schagen, 23,980.— Bakker Kai'ser, Hoorn, 24.360. J, B. Verstraeten 24.600. Smit Hoogland; Beverwijk, 27.100.— De gunning volgens bestek to 8 dagen beraad BERICHT VAN INZET van de veiling, gehouden, door Notaris M. Gouverne te iAlkmaar, op den 6 Jan. 1917, bij opbod. Het Koffiehuis en 'Uitspanning „de Ver gulde Valk" te Alkmaar, aan de Heeren straat, is in kodl gebracht op f5810, en het Pakhuis of Stalling No. 2 te Alk maar, aan de fSliksteeg, is to bod gebracht óp f3000. De combinatie en emdtoewijztog heeft plaats in gezegd Koffiehuis, op Zaterdag 13 dezer, te 12 uur. ALKMAAR, 8 Jan. Aangevoerd 12 koeien en ossen f300—f450, 12 vette kalveren f80—f170, per ned. pond fl.20—fl.40, 34 nucht. kalveren f 15f 28, lol vette schapen f26f52 per stuk, 765 vette var kens f0.90fl.05 j>ct ned pond. ALKMAAR 6 Jan. Aangevberd 11 paar den f 300f 500, 3 koeien en ossen f 320 f370, 21 nucht. kalveren f 10—f25, 14 magere schapen f 12f36, 48 magere var kens f22—f46, 49 biggen f8—f13, 6 bok ken en geiten f3f 12, 13 vette varkens I f 0.80f 1 per K.G. Boter per kop hoogste prijs fl.mid- delprijs f0.95, laagste prijs f0.85, range-1 voerd 1188 kop. Ejieren f 11.50— f 12.50 per 100. PURMEREND, 9 Jan. Kaas: 16 stapelsl Kleine Fabrieks f71.50, 38 st Kleine Boe-| ren f70.—, 3 st. Middelbare f69.50 perl 50 kilo. 626 kilo boter f 1.90—f 2 per kilo. 301 Runderen (waaronder 203 vette en I 98 melk ien gelde). Vette per kilo f 0.95—1 f 1.25, melk en gelde per stuk f 170f 420,1 handel stug;. 18 stieren; 13 paarden fl5ol f800; 13 vette kalveren per kilo fl.3ol fl.50, stug; 190 nuciit. kalveren: slacht-l f 13f29, fok- f 18—f33. matig; 672 vettel varkens per kilp f0.94—f 1.04, vlug; 741 magere varkens p. stuk f25f40, matig;! 103 biggen f8f 18, matig; 1949 schapen f 27f 52, stug. Kipeieren f 10f 11 per 100 stuks. 60 zak appelen f4—f5, 15 zak peren j f 5—f 5.50 per zak. ADVERTENTIE N. Geboren: CORNELIS FRANCISCUS, Zoon van CORNELIS 'FRANCISCUSi DE MUNK| en G EERTRUI DA BUTTE R. Alkmaar, 8 Jan. '17. B3 -««•- -6»©- Op den i8en Januari as, hopen onze geliefde Ouders JAN DE WEVER en f NEELTJE WIEBERIN G, de dag te herdenken waarop zij reeds 40 jaren in den Echt vereenigd zijn. 1 Hunne dankbare kinderen - en kleinkinderen. G Zijdewind, 8 Jan. 1917. La -«WW»- -»'©• >4 lieden overleed zacht en kalm na een geduldig lijden, en tijdig voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde en zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader weduwnaar van ANNA DE MOEL, [J eerder van APOLLONIA KROON, in de ouderdom van 71 jaar en 10 maanden. Schagerbrug. C. DE JONG. Clivé, Montana, U. S. A. Amerika. W. DE JONG. Haarlem. C. HOPMAN-DF. Jokg. J. P. HOPMAN. Assendelft. A. DE JONG. P. DE JONGMolenaar. Purmerend. R. DEKKERDf. joNG. M. DEKKER. Haarlem. T. MUL—De Jong. P. MUL. en kleinkinderen. Assendelft, 8 Jan. 19 r 7 Tot onze diepe droefheid is plot seling van ons weggenomen, onze kleine lieveling CORNELIS, in de leeftijd van slechts 12 dagen. Zijn bedroefde ouders D. MIDDELBEEK, D. MIDDELBEEK— SCHEMERIIORN. Eenige kennisgeving. Heiloo, 8 Jan. 1917. Heden overleed, in het St. Flisa- bethgesiicht na meermalen gesterkt te zijn door de laatste H.H. Sacra menten, onze geliefde Zuster en Tante in den ouderdom van 66 jaren en bijna 2 maanden. Haar diepbedroefde Broeder, heef en Nicht. Oosterblokker. Ps. VERBERNE. Alkmaar. A. VERBERNE. E. VERBERNE—De Moel. Alkmaar, 9 Jan. 1917. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hunnen hafl telijken dankaan de ZeerEerw. Heerul Geestelijken "der Parochie Oudörp, de Zeal Geleerde Heeren Dr. VAN DAM, en D'l MELCHIOR, de ZeerEerw. Zusters van hsl St Elizabethgestiehit, verder de buren u| allen, d/ie ons. zoo trouw met geestelijk«l bijstand, zorgvolle behandeltog, voortreffel lijke verpleging en groote opoffering tiébj ben bijgestaan na het ernstige ongevï| on9 Sept. j.l. overkomen. G. LEERING en Echtgenoot^ Oudorp, 2 Jan- '17, j|

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2